به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، بی‌تردید مراسم عروسی و ازدواج یکی از خاطره‌انگیزترین لحظات عمر هر زوجی محسوب می‌شود، حال آنکه عروسی در هر نقطه از جهان رسم و رسوم خاصی دارد که گاه برای مردم دیگر نقاط دنیا عجیب و حتی غیرعادی به نظر می‌رسد.

گرچه برخی از آداب و رسوم از نگاه غریبه‌ها عجیب و غریب می‌نماید، اما به مرور زمان نزد صاحبان این آداب به صورت یک امر عادی و سنت طبیعی درآمده است.

آداب ازدواج در هند

بی‌شک هندی‌ها در برگزاری مراسم عروسی سرآمد بوده و فهرست طولانی‌ای از این آیین را می‌توان در بین مردم این کشور یافت.

شاید یکی از عجیب‌ترین رسوم ازدواج در هند پرداخت مهریه باشد. در هند این خانواده عروس است که باید به خانواده شوهر مهریه پرداخت کند و این امر یکی از شروط اساسی تکمیل فرایند ازدواج است.

از سویی رسم عجیب‌تر تسلیم چاقو یا شیء فلزی تیزی به عروس در دوره نامزدی است تا بدین ترتیب در این دوران به شوهرش اجازه ندهد نزدیکش شود. عروس در مراسم عروسی از حنای بسیار سیاه‌رنگی استفاده می‌کند که تیرگی آن بیانگر شدت عشق شوهرش به اوست.

همچنین در شب عروسی و در زمان ورود به خانه‌اش باید ظرفی مملو از برنج را لگد بزند، زیرا این باور وجود دارد که برای خانواده‌اش بخت خوش می‌آورد.

در دست کردن تعداد زیادی النگو هم از دیگر رسوم ازدواج در میان عروس‌های هندی است، زیرا بر این باورند که برخورد این النگو‌ها به دست و صدای آن جریان خون را در بدن عروس تقویت می‌کند و باعث سرزندگی بیشتر او می‌شود. در شب عروسی، عروس باید انگشتری به انگشت دوم پای خود کند، زیرا هندی‌ها معتقدند این انگشت خون را از طریق رحم به قلب بازمی‌گرداند.

همچنین با توجه به اینکه لباس سفید در هند به ویژه در میان هندو‌ها رنگ عزا محسوب می‌شود هیچ کسی در هند در روز عروسی لباس سفید به تن نمی‌کند. با این حال عجیب‌ترین رسم مرسوم در هند اجبار عروس یا داماد به ازدواج با یک درخت موز پیش از برگزاری مراسم ازدواج واقعی است.

در فرهنگ هند اگر فردی (پسر یا دختر) در روز‌هایی که مریخ در منازل اول، دوم، چهارم، هفتم، هشتم یا دوازدهم خود قرار دارد به دنیا بیاید، مانگلیک (Manglik dosha) لقب می‌گیرد. این نام بدان معنی است که آن‌ها انرژی منفی در زندگی زناشویی خواهند داشت و موجب بروز تنش و حتی مرگ خود یا همسرشان می‌شوند. برای برطرف کردن این شومی و باطل شدن انرژی منفی فرد مذکور باید ابتدا با یک درخت موز ازدواج کند.

گفته می‌شود آیشواریا رای هنرپیشه برجسته هندی پیش از ازدواج با آبیشک پاچان با یک درخت ازدواج کرد.

بیشتر بخوانید

رسم عجیب تازه عروس‌های یونانی +عکس

آداب ازدواج در چین

کوچکی پای عروس از معیار‌های برتری زنان در این کشور به شمار می‌رود، اما یکی از عجیب‌ترین آداب ازدواج در استان سینچوان ورود عروس و خانواده‌اش پیش از ازدواج به یک دوره فشرده گریستن است.

عروس و خانواده‌اش از یک ماه پیش از مراسم ازدواج تحت آموزش گریه کردن قرار می‌گیرند تا در شب زفاف بتوانند به راحتی بگریند و نشان دهند که عروس نزد خانواده‌اش بسیار ارزشمند بوده است.

یکی دیگر از آداب ازدواج در این کشور ممنوعیت ورود مادرزن به خانه دخترش به مدت یک سال است! با این حال عروس اجازه دارد هر زمان که بخواهد به خانه والدینش برود.

البته اویغور‌ها هم رسوم خاص خود را در روز عروسی دارند. داماد در مراسم عروسی باید سه عدد پیکان به سوی عروسش از چله رها کند. این روز‌ها پیکان‌های مورد استفاده بدون مثلث نوک تیز است، بعد از آن هم داماد هر سه پیکان را شکسته و با این کار خود عشق ابدی‌اش را به همسر خود ابراز می‌کند.

آداب ازدواج آمریکایی

در آمریکا جشن پایان مجردی یکی از مراسم غیرقابل اغماض برای عروس و داماد‌های آمریکایی است که معمولاً دوستان‌شان با رقص و آواز آن را برگزار می‌کنند.

با رواج ازدواج‌های نوین و هم‌خانگی در جامعه آمریکا دوره نامزدی از زندگی عروس و داماد‌های آمریکایی حذف شده است. آمریکایی‌ها معمولاً به جای نقل یا گل، برنج بر سر عروس و داماد می‌ریزند، زیرا بر این باورند که زندگی عروس و داماد را باثبات و پربرکت خواهد کرد.

پرتاب دسته گل توسط عروس به سمت دوستانش یکی از آداب رایج در ازدواج بسیاری از کشورهاست، اما این کار در آمریکا تفاوت خاصی با دیگر مناطق دارد، چون عروس باید این دسته گل را به طرف دوستان داماد بیندازد. آمریکایی‌ها معتقدند عروس باید یک هدیه گرانبها از یک زن متاهل دریافت کند تا از این طریق زندگی خوشبختی با همسرش پیدا کند. علاوه بر آن یک روبان آبی‌رنگ نیز برای او بسته می‌شود تا از چشم حسودان در امان بماند.

آداب ازدواج در روسیه

آنچه که ازدواج در روسیه را از دیگر کشور‌ها متمایز می‌کند نبود مقوله‌ای به نام مهریه است. داماد مهریه‌ای به عروس پرداخت نمی‌کند، اما مجبور است برای دیدن عروس خود به دوستان و نزدیکان عروس پول بپردازد.

شکستن ظروف بلور در مراسم ازدواج از عادت‌های اساسی آنان محسوب می‌شود، زیرا این باور وجود دارد که این کار خوشبختی زوجین را بیشتر و طولانی‌تر می‌کند.

در شب عروسی نان به عروس و داماد تعارف می‌شود و هر یک از آن‌ها که بتواند بدون استفاده از دست قطعه بزرگ‌تری از نان را بردارد تسلط بیشتری بر امور منزل و خانواده خود خواهد داشت.

آداب ازدواج در آلمان

عروس و داماد آلمانی در شب عروسی خود ظروف چینی را می‌شکنند و بعد با یکدیگر ظروف شکسته را جمع‌آوری و محل را تمیز می‌کنند.

این اعتقاد وجود دارد که این کار به آن‌ها زندگی خوشبخت و بختی بلند می‌دهد. عروس یک سکه در کفش راست خود می‌گذارد تا برایش خوشبختی مادام‌العمر به همراه آورد. کودکان از کفش عروس برای جمع‌آوری پول از مهمانان حاضر در مراسم عروسی استفاده می‌کنند. عروس باید کفشش را خودش تهیه کند تا به شوهرش ثابت کند قدرت پس‌انداز کردن و مدیریت کردن زندگی را دارد.

آداب ازدواج در اسکاتلند

در اسکاتلند دوستان و نزدیکان عروس و داماد برنامه مشمئزکننده‌ای برای این ۲ نفر تدارک می‌بینند و به میزان وسع و زمانی که در اختیار دارند مخلوطی از شیر بریده‌شده، تخم‌مرغ فاسد، غذا‌های بدبو، سس‌های مختلف ماهی، آرد و حتی لجن را تهیه کرده و به سرتاپای عروس و داماد می‌پاشند.

در این بین مهمانان و مدعوین نیز موظف‌اند در طول مدت مراسم بیشترین سروصدا و هیاهوی ممکن را به پا کنند. این رسم در مناطق مختلف اسکاتلند برای یکی از زوج‌ها یا هر دوی آن‌ها برگزار می‌شود.

رسم عجیب عروسی در کنگو

عروس و داماد در کنگو حق ندارند از ژست جدی بودن خود خارج شوند.

در این کشور آفریقایی عروس و داماد هنگام برگزاری مراسم عروسی خود حتی حق لبخند زدن هم ندارند.

داماد کره‌ای در شب عروسی فلک می‌شود

داماد‌های کره‌جنوبی بعد از پایان مراسم عروسی و پیش از رفتن به خانه خود باید فلک شوند.

در این رسم که گاه به شوخی پایان می‌یابد و گاهی هم دردناک است داماد پیش از آنکه به اتفاق عروس عازم خانه خود شوند، مجبور است کفش‌ها را از پا درآورد و در حالی که دوستانش پای او را محکم گرفته‌اند، با چوب یا ماهی خشک‌شده فلک می‌شود.

منبع:اعتماد آنلاین

انتهای پیام/

 

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: رسم و رسوم عجیب مراسم ازدواج آداب ازدواج عروس و داماد مراسم عروسی شب عروسی خانواده اش عجیب ترین

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۵۶۹۴۷۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری| رییسی و جهانگیری آمدند

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان نظام: مرادی و یونسی را آزاد کنید

دستور رئیس‌جمهور به وزارت کشور درباره مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان

ظریف: نامزد انتخابات نمی شوم؛ دلواپسان به کسب قدرت بپردازند و بگذارند ما هم تحریم‌ها را رفع کنیم

واکنش کاربران به کری خوانی وزیر ارتباطات و سرمربی استقلال

خبر بعدی:

ماجرای ازدواج اول و دوم رحیم نوروزی + تصاویر دیده نشده

 

رحیم نوروزی (زادهٔ ۱۳۴۶ در تهران)، بازیگر سینما و تلویزیون است. اولین جرقه‌های بازیگری رحیم نوروزی در کلاسهای بهروز بقایی و بهزاد عشقی زده شد. با نمایشنامه‌های اکبر رادی بازیگری برای رحیم نوروزی جدی شد. رحیم نوروزی با ایفای نقشی در مجموعه پس از باران به شهرت رسید. رحیم نوروزی سپس در آثار متعددی بازی کرد. رحیم نوروزی دارای مدرک کاردانی رشته مرمت بناهای تاریخی و کارشناسی تئاتر با گرایش ادبیات نمایشی است.

نام:رحیم

نام خانوادگی:نوروزی

تاریخ تولد:سال 1346 در رشت

سالهای فعالیت:از حدود 1375 تاکنون

فرزندان:یک دختر به نام پناه

زندگی شخصی رحیم نوروزی

رحیم نوروزی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان سال 1346 در رشت متولد شد و تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی در تئاتر ادامه داد و به تدریس در دانشگاه سوره هم می پردازد.

این بازیگر کشورمان در زمینه خوشنویسی هم تبحر خاصی دارد و از سالهای جوانی خوشنویسی را به صورت حرفه ای پیگیری میکرد و به ورزش بسیار علاقه مند است.

رحیم نوروزی بازیگری را با حضور در کلاس های بهزاد عشقی، بهروز بقایی و امیر ثابت در رشت آغاز کرد و بعد از حضور روی صحنه تئاتر به دنیای تلویزیون و سینما راه یافت.

ازدواج رحیم نوروزی

رحیم نوروزی تابحال دو بار ازدواج کرده و از هر دو همسرش جدا شده است.

همسر اول رحیم نوروزی

رحیم نوروزی در سالهای جوانی با هایده حسین زاده بازیگر تئاتر و تلویزیون ازدواج کرد اما زندگی مشترک آنها با وجود داشتن یک فرزند به طلاق منجر شد.

هایده حسین زاده مدرک کارشناسی نمایش دارد و با نمایش های زیادی روی صحنه رفته و در سریال پس از باران بازیگر نقش زری یکی از خدمتکاران ارباب بود.

همسر دوم رحیم نوروزی

رحیم نوروزی بعد از جدایی از همسر اولش برای بار دوم ازدواج کرد و آسیه ضیایی بازیگر سینما و تلویزیون همسر دوم او بود.

آسیه ضیایی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود و سریال آسمان من کار مشترکی از آنها بود. آسیه ضیایی چند سالی است که از ایران مهاجرت کرده و شرایط برایش به نحوی رقم خورد که دیگر هرگز به ایران باز نمیگردد و به احتمال زیاد با این اوصاف این زوج چند سالی است که از هم جدا شده اند.

رحیم نوروزی در کنار دخترش پناه و همسرش آسیه ضیایی

فرزند رحیم نوروزی

رحیم نوروزی از ازدواج اولش با هایده حسین زاده یک دختر به نام پناه دارد.

رابطه رحیم و نوروزی و دخترش پناه با یکدیگر بسیار خوب است و بزرگترین دغدغه زندگی رحیم نوروزی دخترش پناه است. دختر آقای بازیگر علاقه ای به ادامه دادن راه پدرش در دنیای بازیگری ندارد و دوست دارد که شغل دیگری را برای آینده اش انتخاب کند.

بازیگری رحیم نوروزی

رحیم نوروزی آموزش بازیگری را از حدود سال 68 در رشت آغاز کرد و زیرنظر اساتیدی چون بهزاد عشقی، بهروز بقایی و امیر ثابت به آموزش حرفه مورد علاقه اش پرداخت.

این هنرمند کشورمان بعد از سپری کردن این دوره در کلاس های بازیگری زنده یاد سمندریان ثبت نام کرد و نمایش نامههای اکبر رادی نقش مهمی در بازیگر شدن او داشت و از حدود سال 75 به عنوان بازیگر مقابل دوربین رفت.

تجربه موفق رحیم نوروزی در پس از باران

سریال پس از باران به کارگردانی سعید سلطانی سال 1379 ساخته شد و در شبکه سه سیما روی آنتن رفت و به یکی از پربیننده ترین سریال های تلویزیون تبدیل شد.

رحیم نوروزی در اولین تجربه های بازیگری اش در سریال پس از باران مقابل دوربین رفت و ایفاگر نقش جوانی فرخ در این سریال شد.

بازی در سریال پس از باران و نقش فرخ یکی از تجربه های موفق رحیم نوروزی بود که به خوبی توانست از عهده ایفای این نقش برآید و بسیاری از مردم با وجود گذشت چندین سال از ساخت این سریال هنوز هم او را با نقش فرخ می شناسند.

رحیم نوروزی در سریال پس از باران با بازیگرانی چون محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، مرجان محتشم، شهاب حسینی، جهانگیر الماسی، بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی، صبا کمالی، امیر آتشانی، جمیله شیخی، کیومرث ملک مطیعی و... همبازی بود.

مهوش صبرکن و رحیم نوروزی در سریال پس از باران

درخشش رحیم نوروزی با سریال یوسف پیامبر

سریال یوسف پیامبر به کارگردانی فرج الله سلحشور سال 87 روی آنتن شبکه یک سیما رفت و با وجود بارها و بارها پخش هنوز هم یکی از سریال های پربیننده تلویزیون است.

رحیم نوروزی بازیگر نقش آخناتون فرعون مصر بود که یکی از بهترین نقش هایش را در ابن سریال ایفا کرد و بعد از پس از باران بسیاری از مردم او را با این نقش به خوبی می شناسند.

این بازیگر کشورمان در سریال یوسف پیامبر با هنرمندانی چون محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، جعفر دهقان، عباس امیری، جهانبخش سلطانی، مهوش صبرکن، الهام حمیدی، پروانه معصومی، لیلا بلوکات و .... همبازی بود.

مصطفی زمانی و رحیم نوروزی در سریال یوسف پیامبر

رحیم نوروزی در نقش پلیس

رحیم نوروزی را اغلب در نقش های منفی دیده ایم و سابقه بازی او در نقش های منفی و خاکستری بیشتر از مثبت است اما این بازیگر در سال 99 ایفاگر نقشی متفاوت در یک سریال شد.

سریال دخترم نرگس به کارگردانی باقر پیران و تهیه کنندگی حسن فرخی و داوود سلیمان پور تیرماه سال 99 روی آنتن شبکه یک رفت و ایفاگر نقش یک پلیس در این سریال شد.

رحیم نوروزی در سریال دخترم نرگس باز هم با محمود پاک نیت و مهوش صبرکن همبازی است و هنرمندان دیگری چون مریم خدارحمی، حسین سحرخیز، فریبا طالبی، امیرحسین صدهزاری، پدرام رحمانی، هاشم چاووشی و... در این سریال ایفای نقش کرده اند.

فیلم شناسی رحیم نوروزی

فیلم های سینمایی رحیم نوروزی

اشنوگل (1395)

در مسیر باران (1395)

آسمان هشتم (1389)

دوزخ، برزخ، بهشت (1387 بیژن میرباقری)

یک گزارش واقعی (1387 داریوش فرهنگ)

قصه دل ها (1385)

تب (1382 رضا کریمی)

شکلات (1382)

رحیم نوروزی و امین حیایی

امین حیایی و رحیم نوروزی در فیلم شکلات

سریال های رحیم نوروزی

1377 دنیای شیرین دریا

1379 پس از باران

1382 خانه ای در تاریکی

1382 کلانتر

1384 شهریار

1385 بوی گل های وحشی

1386 مدار صفر درجه

1387 روز حسرت

١٣٨٧ یوسف پیامبر

1388 نردبام آسمان

1390 ششمین نفر

1391 راستش را بگو

1391 یادآوری

1391 مرثیه ای برای مرتضی

1391 استخوان

1391 شب زده

1391 شیخ بهایی

1384 پنجره ها

1391 چند کوچه پایین تر

1385 سال های برف و بنفشه

1388 پاییز پدرسالار

1393 فاخته

1393 قفسی برای پرواز

1383 حصیر سرد

1383 خانه ای روی تپه

1383 سرگرد

1385 سریال مستند کوه خواجه

1385 تله فیلم خانه کاغذی بازیگر

1385 کرگدن

1386 تله فیلم دور از هیاهو

1386 آسمان من

1386 رخنه

1386 نفس گرم

1386 زاویه هفتم

1386 معمای شاه

1386 نجات

1386 پشت نیمه شب

1394 شیوع

1394 روز پنجم

1394 کشیک قلب

1394 روزهای بهتر

1397 کوبار

1397 رویای شیشه ای

1397 تله فیلم کلید

1397 افسانه هزارپایان

1398 وارش

1398 دخترم نرگس

رحیم نوروزی

بازی رحیم نوروزی در سریال معمای شاه

تئاترهای رحیم نوروزی

خون در گلوی گربه (کارگردان:محسن معینی)

بر فراز برجکها (کارگردانی متنی از محمد رضایی راد)

میرم روزنامه بخرم (نویسنده و کارگردان)

شما خانمی با مانتوی آبی ندیدید؟ (نویسنده و کارگردان)

عشق و عالیجناب (حسین پاکدل)

هندوانه (نویسنده، کارگردان، بازیگر)

مرگ فروشنده (سال 93)

یک صبح ناگهان (حسین پاکدل)

بیگانه (بر مبنای اثر آلبر کامو مسعود دلخواه)

دژاوو (مسعود دلخواه سال 94)

مستأجر (ستاره امینیان برمبنای رمان رولان توپور سال 95)

افرا یا روز می گذرد (نویسنده و کارگردان بهرام بیضایی سال 86)

شاه لیر (مسعود دلخواه سال 97)

دیگر خبرها

 • تکذیب فتوای آیت الله نوری دربارۀ فروش کلیه برای مخارج ازدواج
 • ورود کمیسیون‌ اصل نود مجلس به موضوع وام ازدواج/ صف وام ازدواج باید برچیده شود
 • ‏فتوای آیت الله نورى همدانى: ‎فروش کلیه برای تامین خرج زندگی ایراد شرعی ندارد
 • از خرید پسماند خشک برای پرداخت هزینه درمان بیماران سرطانی تا بازگشایی گره کور ازدواج در محلات
 • خضریان: کمیسیون اصل 90 به موضوع تخلفات وام ازدواج ورود می‌کند
 • جوان باغملکی در یک مراسم عروسی جان باخت
 • حدود ۱۰۰ هزار نفر از جوانان کشور در صف وام ازدواج معطل هستند
 • خضریان: صف وام ازدواج باید برچیده شود
 • بانک‌ها تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه دارند/عدم پرداخت وام ازدواج بهانه تراشی است
 • مهریه ۲۰۰هزار تومانی همسر شهید!
 • خودِ جوانان در افزایش سن ازدواجشان چه نقشی دارند؟ / ازدواج به هنگام؛ زیر دست و پای نگرش‌های اشتباه
 • قرارگاه تحول محلات مبلغ ازدواج آسان و ساده زیستی است
 • ۳ میلیون زوج نابارور در کشور شناسایی شده است/ تغییر سن ازدواج و تأخیر در بارداری؛ دو عامل مهم نازایی زوجین
 • اشتیاق عجیب مرد زیمباوه ای برای ازدواج!
 • محاکمه غیابی مردی که همسر و فرزندش را کشت
 • قتل داماد توسط برادر زن در مانه و سملقان
 • عروسی که با یک رسم اشتباه به عزا تبدیل شد
 • شب تلخ عروس و داماد شیرازی +عکس
 • دادستان قزوین: با برگزارکنندگان عروسی در باغات برخورد قضائی می‌شود