مدیرعامل شرکت شهرسالم تهران گفت: دولت باید چارچوب‌ها و ضوابط مشخصی در زمینه‌ای که طی آن شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند خرید واکسن را انجام دهند را ابلاغ کند که اگر شرکت‌های سازنده واکسن در حال حاضر فروش نداشته باشند آیا از شرکت‌های واسطه می‌توان خرید واکسن را محقق کرد و اگر چنین امکانی هست با چه قیمتی می‌توان واکسن را به دست مشتری رساند.

حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهرسالم تهران درباره علت افزایش آمار ابتلا به کرونا در شهر تهران به میزان گفت: متاسفانه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم و هم عدم رعایت چارچوب‌های قرنطینه و خدماتی که دولت قبل از عید باید در زمینه جلوگیری از سفر‌ها انجام می‌داد همه این‌ها دست به دست هم داده و باعث شده تا در حال حاضر در یک وضع بغرنج و نگران کننده قرار بگیریم. با این شرایطی که داریم تلفات ما روند رو به تزایدی پیدا کرده و فقط می‌توان از درگاه الهی برای برون رفت از این وضع استمداد کرد. من تصور می‌کنم در این شرایط خود مردم باید کمک کنند که دیدار‌ها و بازدید‌ها و گردهم آمدن‌ها کمتر شود و در مکان‌های مختلف مثل محل کار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشته باشند تا این پیک کرونا فروکش کند و یک شرایطی بهتری را انشالله داشته باشیم.
چوبینه در واکنش به اینکه اوج گیری خیز جدید کرونا از سوم فروردین اتفاق افتاده، اما عده‌ای از تاثیر مسافرت‌های نوروزی بر این اوج گیری سخن می‌گویند گفت: قطعا وجود مسافرت‌ها در کنار دورهمی‌ها و دیگر برنامه‌هایی که مردم در اسفندماه برای عید نوروز داشتند از جمله رفتن به بازار‌ها و حضور در صف‌های خرید نوروزی اثرگذار بوده است. چون در اسفند ماه گذشته متاسفانه بخشی از مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را به خوبی رعایت نکردند. غیر از دورهمی‌های عید نوروز و دید و بازدید‌های آن ایام مقدمات سفر‌های نوروزی مردم در اسفندماه کلید خورد. با این اتفاقات به تدریج در روز‌های تعطیلی نوروز در سربالایی پیک کرونا قرار گرفتیم. الان هم هنوز در وضعیت مناسبی نیستیم و روزانه درصد آمار مرگ و میر مبتلایان در کشور بالا می‌رود.
مدیرعامل شرکت شهرسالم درباره اظهارات رئیس شورای شهر تهران درمورد آمادگی شرکت شهر سالم برای تامین واکسن کارکنان شهرداری و اینکه آیا شرکت شهر سالم در وضعیت جدیدی برای خرید واکسن قرار گرفته گفت: من در گفت گوی رسانه‌ای دیگری هم این نکته را مطرح کرده بودم. برای اینکه شرکت شهر سالم یا مجموعه‌های خصوصی در شهرداری تهران بتوانند برای تامین واکسن کرونا اقدام کنند دو پیش شرط وجود دارد. اول اینکه باید بودجه و اعتبار و موضوع مجوز‌هایی که لازم است شورای شهر به ستاد شهرداری بدهد را ستاد شهرداری به شرکت شهرسالم ابلاغ کند. پیش شرط دوم هم به مکانیسم‌های تسهیل گرایانه خود دولت بر می‌گردد. دولت الان باید چارچوب‌ها و ضوابط مشخصی در زمینه‌ای که طی آن شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند خرید واکسن را انجام دهند را ابلاغ کند که اگر احیانا شرکت‌های سازنده واکسن پیش فروش نداشته باشند و یا در حال حاضر فروش نداشته باشند آیا الان از شرکت‌های واسطه می‌توان خرید واکسن را محقق کرد و اگر چنین امکانی هست با چه قیمتی می‌توان واکسن را به دست مشتری رساند. این‌ها مسائلی است که درحال حاضر نامشخص است.

چوبینه درخصوص نگرانی مردم از بالارفتن قیمت واکسن کرونا در نتیجه ورود بخش خصوصی به فرایند واردات واکسن گفت: دولت باید به بخش‌های آسیب پذیر جامعه برای توزیع واکسن توجه ویژه داشته باشد. اگر واقعا یک بخشی از جامعه قدرت خرید واکسن داشته باشند مطلوب‌تر این است که کمک شود تا این بار از روی دوش دولت برداشته شود تا اگر دولت واکسنی وارد کرد به دست افرادی که نیازمند کمک و مساعدت بیشتر دولت هستند برسد. یعنی اگر برای بخش‌هایی از جامعه که قدرت خرید واکسن دارند بخش خصوصی واکسن را تامین کند این کمکی به اقشار آسیب پذیر هم خواهد بود. با این شیوه فرصت دریافت واکسن برای اقشار آسیب پذیر بیشتر فراهم خواهد شد.   بیشتر بخوانید: بخش خصوصی در خرید واکسن بار را از دوش دولت بر می‌دارد
وی افزود: این واقعیت وجود دارد که برای بخش خصوصی مساله سودآوری هم مطرح است. دولت باید در این زمینه هم نظارت‌های بیشتری را اعمال کند و هم راهکار‌ها و پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های مشخصی در این زمینه داشته باشد و هم از سودجویی‌های کاذب و مضری که می‌تواند به سلامت مردم آسیب بزند جلوگیری کند. در کنار این‌ها باید زنجیره ورود واکسن به کشور تا رسیدن به دست مردم در اختیار دولت باشد. چون این فرایند خرید واکسن رویکرد‌های خاصی را نیاز دارد. درواقع باید از محل تولید واکسن تا رسیدن به دست مصرف کننده نظارت‌های مطلوبی از طرف سازمان‌های مسوول به خصوص وزارت بهداشت و درمان صورت بگیرد.
چوبینه درباره اولویت اقشار آسیب پذیری که جزو کارکنان شهرداری هستند برای خرید واکسن شرکت شهر سالم اظهار داشت: اگر قرار باشد ستاد شهرداری براساس مصوبه شورای شهر مجوز و منابع را برای خرید واکسن کرونا در اختیار شرکت شهرسالم بگذارند قطعا آن دسته از کارکنان شهرداری که بیشتر در معرض خطر هستند جزو اولویت‌های ما خواهند بود. رانندگان اتوبوس، مترو و تاکسی‌های درون شهری یا کارکنان به جا مانده‌ای اگر احیانا در بهشت زهرا و پسماند و خدمات شهری هستند و واکسن دریافت نکرده اند یا کارکنان فروشگاه‌های زنجیره ای، سازمان آتش نشانی، شرکت شهروند، میادین میوه و تره بار و جا‌هایی که بیشتر در ارتباط با عموم جامعه هستند که هم احتمال خطر ابتلا برای خودشان بیشتر است و هم احتمال آسیب به عموم مردم وجود دارد جزو اولویت‌های ما خواهند بود. حتی کارکنان بازنشسته شهرداری هم جزو اولویت‌های ما هستند. اگر فرصتی فراهم شود و مجوزی به ما داده شود و منابع لازم هم تامین بشود اولویت ما برای توزیع واکسن این‌ها هستند.
وی درمورد امکان تهیه واکسن برای دیگر بخش‌های جامعه از سوی شرکت شهر سالم گفت: وظیفه ما به لحاظ بیمه گری حمایت از سلامت پرسنل شهرداری و کسانی است که جزو بیمه شدگان ما هستند. اما اگر در صورت خرید و توزیع واکسن مازادی باقی بماند قطعا همه شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای اقشار مختلف جامعه اقدام بکنند. ما هم بی میل نیستیم که بتوانیم خدمتی به اقشار مختلف جامعه داشته باشیم. اگر به ما مجوز‌ها و منابع لازم داده شود در این زمینه اقدام خواهیم کرد.
چوبینه درخصوص رایگان بودن یا هزینه داشتن توزیع واکسن از سوی شرکت شهرسالم اظهار داشت: هنوز نمی‌توان در این مورد اظهار نظری کرد. ابتدا باید آن پیش شرط‌ها اتفاق بیفتد و منابع مورد نیاز در اختیار شرکت شهر سالم قرار بگیرد بعد اگر دستورالعمل ابلاغی به ما این بود که واکسن‌ها رایگان توزیع شود ما هم به همان روال عمل می‌کنیم. در هر صورت باید ابتدا دستورالعمل‌ها به ما ابلاغ شود.   انتهای پیام/ برچسب ها: شرکت شهرسالم تهران واکسن کرونا

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرگزاری میزان

کلیدواژه: شرکت شهرسالم تهران واکسن کرونا برای خرید واکسن دستورالعمل ها شرکت شهر سالم خرید واکسن شرکت شهرسالم داشته باشند واکسن کرونا توزیع واکسن بخش خصوصی پیش شرط

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mizanonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری میزان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۶۴۵۹۰۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مشاور سابق احمدی‌نژاد: خبر دیدار خاتمی با سوروس را من ساختم!

مخالفت با افزایش قیمت خودرو نقشه دشمن است!

تصاویر | رژه موتوری زنان در تبریز

عکس| دختری با تیپ خاص در مراسم روز قدس تهران

نمایندگی ولی‌فقیه در اهل‌سنت کرمانشاه حمله تروریستی کابل را محکوم کرد

خبر بعدی:

پیش بینی تولید ۱۲ میلیون تن گندم در کشور/ افزایش قیمت نان به بهانه گندم تخلف است

علیقلی ایمانی نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بنا بر آخرین آمار تاکنون بیش از یک میلیون تن گندم خریداری شده که وجه آن یک هفته پس از ثبت در سامانه پرداخت شده است.

او افزود: با توجه به بارندگی مناسب در مناطق سرد و معتدل این امیدواری وجود دارد که شرایط تولید گندم مناسب باشد.

ایمانی ادامه داد: امسال برداشت گندم به علت خشکی زودرس نسبت به مدت مشابه سال قبل زودتر آغاز شد که اگر حوادث غیرمترقبه‌ای نظیر خشکسالی و تگرگ پیش نیاید، حدود ۱۲ میلیون تن گندم تولید خواهد شد.

بیشتر بخوانید

نان سنگک گران نشده است/ قیمت هر قرص نان با آرد دولتی یک هزار و ۸۰۰ تومان

نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران درباره اینکه آیا احتمال قاچاق گندم یا جایگزینی گندم با خوراک دام و طیور وجود دارد، بیان کرد: با استمرار روند فعلی پرداخت مطالبات گندمکاران مشکلی در بحث خرید پیش نخواهد آمد و تنها در صورتی که دولت نتواند به تعهدات خود عمل کند، دلالان و واسطه‎ها به امر خرید ورود می‎کنند.

ایمانی ادامه داد: در حال حاضر دامداران و مرغداران از طریق سامانه بازارگاه، نهاده مورد نیاز را با قیمت مناسب خریداری می کنند و از طرفی هم قیمت گندم به علت جدول افت پاکی بالاتر از ۵ هزار تومان خواهد بود که با وجود رضایتمندی کشاورزان از میزان خرید، انتظار می رود نان مردم دچار چالش نشود.

او درباره آخرین وضعیت واردات گندم گفت: بنابر آمار از سال گذشته تاکنون ۳ میلیون تن گندم برای ذخایر استراتژیک وارد شد و این احتمال وجود دارد که امسال هم دولت تصمیماتی مبنی بر واردات گندم به منظور ذخایر استراتژیک اتخاذ کند.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه افزایش قیمت نان به علت نرخ گندم بهانه‌ای بیش نیست، تصریح کرد: امسال در بودجه کشور توزیع آرد با قیمت ۶۲۵ تومان به نانوایی‌ها و توزیع آرد با نرخ ۹۰۰ تومان به صنف و صنعت در نظر گرفته شده است که با این وجود افزایش قیمت نان به بهانه گندم تخلف است، هر چند با محاسبه سایر هزینه‌ها نظیر کارگری، آب و برق و غیره قیمت نان باید افزایش یابد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • شرط بهره مندی از آمرزش الهی چیست؟ +صوت
 • «شرط توحید» حسن روح‌الامین رونمایی شد
 • هشدار ضد ایرانی ۱۵ سناتور آمریکایی
 • هشدار ۱۵ سناتور آمریکایی به شرکت‌ ها درباره تجارت با ایران
 • مینتسلاف: به ناگلزمن اجازه جدایی دادم چون از همان ابتدا رویای مربیگری در بایرن مونیخ را داشت
 • شرط ایران برای اجرای پروتکل الحاقی
 • «شرط توحید» حسن روح‌الامین در آستانه عید فطر رونمایی شد
 • حسن روح‌الامین ماجرای «سلسلةالذهب» را نقاشی کرد + عکس
 • خبر عراقچی درباره شرط ایران برای اجرای پروتکل الحاقی
 • عراقچی مطرح کرد : شرط ایران برای اجرای پروتکل الحاقی
 • ماندگاری دلار در قیمت ۲۲۵۰۰ / یورو ثابت ماند
 • شرط جدید برای خدمات آموزشی نیروها در مدارس و موسسات
 • حماس برای آتش بس شرط گذاشت
 • دولت اراده‌ای برای انجام امور جاماندگان سهام عدالت ندارد/ وصیغه‌گذاری سهام برای خرید کالا؛ خسارت محض برای مردم
 • استقلال هنوز هم شانس قهرمانی دارد به شرط آنکه
 • دولت همه تلاش خود را برای خرید واکسن انجام می‌دهد/ می‌گویند به‌ جای بلدوزر با فرغون تحریم را بردار
 • ۲ هزار و ۵۰۰ متر اراضی حفاظت شده تالش از دست متصرفان آزاد شد
 • بذل و بخشش عوارض شهرداری به کارگزاران/ پیش خور شدن ظرفیت شهر در مدیریت سابق
 • آمایش سرزمین شرط اجرای پروژه های زنجان/انتظار برای ناجی زنجانرود/ایجاد شعب ویژه جرائم انتخاباتی در زنجان