در پی تخریب ها و شایعه سازی های گسترده یک جریان سیاسی خاص علیه مذاکرات احیای برجام در وین، وزارت امور خارجه بیانیه داد.

 در این بیانیه که با عنوان تامل برانگیز " آنها چنین متحد و ما این گونه پراکنده" منتشر شده، آمده است:

این روزها و درحالی که فرزندان این آب و خاک سخت در تلاشند تا از فرصتی که به یمن مقاومت همه جانبه ملت بزرگ ایران به دست آمده، برای رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بهره گیرند، اقلیتی کوچک ولی پرهیاهو، غافل از اینکه در یک بزنگاه تاریخی بر علیه خواست و منافع ملت قدم بر می‌دارند، هرآنچه در توان دارند را برای هدف قرار دادن نمایندگان ایران در رویارویی دیپلماتیک وین، به میدان آورده‌اند؛ از پخش مستندنماهای سریالی و نمایش نخ‌نمای رسانه‌ای «درز» اطلاعات تحریف‌شده و غلط گرفته تا توهین، تخریب و بهتان به اعضای تیمی که رهبر معظم و فرزانه انقلاب آنان را «صادق»، «امین» و «بچه‌های انقلاب» خوانده‌اند.

جریانی که در هفته‌های گذشته و همزمان با گفت‌وگوها در وین، هر شب نمایندگان این مرز و بوم را هدف حمله‌های بی‌امان و ناجوانمردانه قرار داده، با «گاندو» تیم مذاکره‌کننده را جمعی نفوذی و ساده‌لوح می‌خواند، با «فروشنده» آنان را انشاءبنویس اندیشکده‌ای خارجی به تصویر می‌کشد و در «قرارداد 1919» آنان را با دولتمردان خائن قاجار مقایسه می‌کند؛ وهمه با هزینه‌های میلیاردی از جیب ملت تحت فشار و نجیب ایران.

همزمان، شبکه‌ انگلیسی‌زبان صدا و سیما (منظور بیانیه "پرس تی وی" است) که ماهیتا می‌بایست سخنگو و صدای وحدت‌بخش جمهوری اسلامی ایران در فضای رسانه‌ای بین‌المللی باشد، بی‌توجه به همه همکاری‌ها و دسترسی هایی که به تیم مذاکره کننده داشته و دارد، و همچنین نصایح، توصیه ها و نهایتا بیانیه‌های مکرر وزارت امور خارجه در رد استناد به «منابع مطلع» بی‌نام و نشان، نه تنها با با اهداف کاملاً سیاسی داخلی - که در پخش انبوه خبر به زبان فارسی از سوی مدیرکلش برای ارباب جراید داخلی و درخواست انتشار وسیع کاملاً هویداست- با انتشار اخبار تحریف‌شده و مجعول در خصوص محتوای گفت ‌وگوها به زبان انگلیسی مذاکره کنندگان را در برابر حریف تخریب کرده و به تلاش‌های دیپلماتیک لطمه می‌زند، که در بدعتی حیرت‌انگیز به جدل با مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

 این جریان سیاسی بر خلاف خط مشی مقام‌معظم رهبری و توصیه‌های همیشگی ایشان، با رانت آشکار رسانه‌ای، و ظاهرا به واسطه بغض و کینه‌ای نابجا، چنان از واقعیات دور شده است که هنگام وصف تاریخ پرافتخار چهار دهه ای جمهوری اسلامی در روابط خارجی به خودکم‌بینی ملی و تحقیرآمیزی دچار است که به واقع حیرت انگیز است و اما در مقابل، صهیونیست‌ها و آمریکایی ها را در قامت موجوداتی قدر قدرت با قدرت خارق العاده، زیرک و زبردست به تصویر می‌کشند که بارها و بارها از ابتدای انقلاب اسلامی، از اولین روزهای جنگ و قطعنامه 598 گرفته تا توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی و علی الخصوص توافقات هسته ای، از توافق سعدآباد تا برجام، به جمهوری اسلامی ایران رودست زده‌اند.

دردناک است که بر خلاف ادعاهای بی شمار، این جریان فراموش کرده است که تنها قدر قدرت عالم، ذات لایزال باریتعالی است و بس، که به مدد همین قدرت بی‌انتها، جمهوری اسلامی ایران توفیقات بی‌نظیری را در مقابل استکبار جهانی داشته و از این‌پس نیز خواهد داشت، ان‌شاءالله.

روایتگران این جریان، مذاکرات منتهی به برجام را چنان تصویر می‌کنند که گویی ماه‌ها مذاکره شبانه‌روزی،‌ به شدت چالشی و سخت ایران و گروه 1+5، صرفا صحنه‌سازی برای انشاءنویسی از روی متنی از پیش‌نوشته‌شده، بوده است و از بالاترین مذاکره‌کننده تا کوچکترین فرد تصمیم گیر و موثر در این مذاکرات همه در حال نمایش و خیانت به ملت بوده اند.

حیرت انگیز تر اینکه این جریان اقلیت ولی پر سر و صدا، تغافل می‌کنند که همه مذاکرات قدم به قدم به اطلاع کلیه مراجع ذیربط رسانده شده و زیر نظر مقام‌های عالی کشور جلو رفته است.

در این بیانیه تاکید شده است: جالب‌تر اینکه این کشفیات خیالی را در حالی در بوق و کرنا می‌کنند که هیچ کدام از اعضاء حاضر در برجام از چین و روسیه گرفته تا اروپایی و آمریکایی، در هیچ جایی از اظهارات بی‌شمار و اسناد منتشره خود، جز از مذاکرات فشرده، چالشی و پر از دعواهای دیپلماتیک همراه با سرسختی هیات مذاکره کننده ایرانی، و ماه ها رفت و برگشت میان‌پایتخت ها صحبتی نکرده‌اند.

حتی در خاطرات آمریکایی ها - که همین جریان «مستندساز» با وسواس بیمارگونه‌ای نوشته‌های آنان را زیر و رو کرده به امید آنکه در آنها نکاتی برای دستاویز قراردادن و حمله به مذاکره‌ کنندگان جمهوری اسلامی ایران شکار کنند- نیز هیچ دیده نمی‌شود مگر شکایت از ماه ها جدال طولانی دیپلماتیک و پافشاری مذاکره کنندگان ایرانی بر منافع ملت ایران،‌ تا جایی که به روایت خود آنها چندین بار مذاکرات تا شکست کامل پیش رفته است.

هیهات از این همه بی تقوایی عزت سوز و در خوشبینانه ترین حالت، کم اطلاعی و ساده‌دلی بیش از حد این جریان که از پول بیت المال ارتزاق می کند و از رانت‌های وسیع رسانه ای برای انتشار دروغ های شاخدار خود در جهت رسیدن به گندم خیالی ری استفاده کرده، و از آبرو و عزت ملت بزرگ ایران خرج می کند.

در این بیانیه یادآوری شده است: به یاری خدا به زودی و پس از انتشار بخشی از اسناد غیرمحرمانه مذاکراتی برجام عیان خواهد شد که آنچه اکنون با نام برجام شناخته می‌شود، نه نوشته یک گروه مطالعاتی و نه حتی نوشته هیئت‌های غربی، بلکه تا حد قابل توجهی حاصل ابتکارات و متونی است که نمایندگان ایران در جلسات متعدد، از 13 اکتبر 2013/21 مهر 1392 - یعنی اولین دور مذاکرات و پیش از توافق موقت ژنو - گرفته تا 11 فوریه 2014/22 بهمن 92 و 3 مارس 2014/12 اسفند 92، یعنی ماه‌ها قبل از گزارش کذایی گروه بین المللی بحران - که این جریان تخریب برای تحقیر دستاوردهای مذاکراتی برجام به آن استناد میکند -روی میز گذاشته‌اند؛ متونی که تماما در سابقه سازمانی نهاهادی ذیربط کشور نیز قابل دسترسی است و انشاءالله بزودی همه مردم به آن دسترسی خواهند یافت.

این اسناد نشان خواهد داد تا چه میزان برجام و چارچوب آن ماحصل ابتکار و قدرت تیم ایرانی است، که البته باعث افتخار تاریخی ملت بزرگ ایران است که چنین فرزندان شجاع و کاردانی در دامن خود پرورانده است.

مضاف بر اینکه، مراجع ذیربط و عالی کشور به خوبی در جریانند که مبنای فکری و منطق مسلط بر تدوین برجام حتی به سالها پیش از دولت یازدهم بر می‌گردد. این مبنا در پاورپوینتی که دکتر ظریف در روز 3 فروردین 1384 (9 سال قبل از مذاکرات دولت یازدهم و قبل از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت و تحمیل آن همه تحریم به ملت ایران) در پاریس- پس از تصویب در بالاترین سطوح کشور- ارائه داد به روشنی دیده می‌شود. آن سند نیز بزودی در اختیار مردم فهیم کشور قرار داده خواهد شد تا سیه روی شود آن که در او غش باشد.

این چنین است که حاصل تمام ابتکارات و مذاکرات تیم ایرانی، پس از ماه‌ها مذاکره عزتمند و تاریخ ساز، سندی شد که نتانیاهو و ترامپ آن را بدترین توافق تاریخ برای اسرائیل و آمریکا خواندند و با وجود تلاش همه‌جانبه‌شان برای نابودی‌اش، بارها در شورای امنیت و مجامع بین‌المللی از آن شکست خوردند.

امروز نیز همزمان با نمایان شدن فرصت رفع تحریم های ظالمانه آمریکا و احیای این توافق، بار دیگر رژیم صهیونیستی، منافقین و ورشکستگان سیاسی چون پمپئوی جنایتکار در تلاش برای تخریب گفت‌وگوهای وین هم‌پیمان شده‌اند، تا از تکرار تجربه بهبود فضای اقتصادی و بین‌المللی ایران که تا پیش از خروج آمریکا از برجام در همه بخش های جامعه ایران مشهود بود، جلوگیری کنند. وا اسفا که برخی در داخل، دانسته و یا ندانسته، با این تلاش‌ها همنوایی میکنند.

بدیهی است که در چنین فضایی، تلاش برای بی‌اعتبار کردن مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور، جز دامن زدن به ادعای بدخواهان ایران مبنی بر حاکمیت دوگانه و خدشه‌دار کردن حیثیت جمهوری اسلامی و در نتیجه دشوارتر کردن مسیر رفع تحریم‌هایی که نه یک جریان و حزب، که عموم جامعه را هدف قرار داده، ثمر دیگری نخواهد داشت.

به نظر می‌رسد در سناریویی خوش‌بینانه دو سوء برداشت عامل این حجم از مطالب علیه تیم مذاکره‌کننده باشد؛ اول اینکه برخی براین گمانند که موفقیت در احیا برجام و کاهش فشارهای تحریمی، دارای اهداف انتخاباتی است، درحالی که بارها این امر تاکید شده که رفع موانع تحریمی مردم بزرگ ایران وظیفه حیاتی هر شخصی است که مسئولیت دارد و بنابر فرموده مقام معظم رهبری نباید حتی یک ساعت به تاخیر بیافتد.

ضمن اینکه رفع تحریم های مردم، صاف کردن جاده برای دولت‌مردانی است که ان‌شاءالله در چند هفته آینده با رای قاطع و با حضور گسترده ملت آگاه و تاریخ‌ساز انتخاب خواهند شد.

دوم اینکه برخی دیگر تصور می‌کنند که احیا برجام به معنای دوستی ایران و ایالات متحده است و این روایت ساده‌لوحانه را ترویج می‌کنند که برجام محملی برای بازگشت آمریکا به ایران است؛ حال آنکه متن برجام همانطور که همواره تأکید شده چیزی بیش از توافق برای حل یک تنش پرهزینه در پرونده هسته‌ای و رفع تحریم‌ها نیست و در بهترین حالت، مدیریت تخاصم در یک‌ موضوع خاص است، و نه معاهده اخوت میان ایران و آمریکا.

و اتفاقا همانطور که بعد از برجام اتفاق افتاد و تمامی آمارها نیز موید آن است، منفعت اصلی اقتصادی ناشی از رفع تحریم‌ها، مستقیما نصیب مردم نجیب ایران و در مرحله بعد شرکای تجاری‌اش در منطقه، همسایگان و آسیا می‌شود.

سرانجام آنکه همه آنان‌که دل در گرو عزت ایران و ایرانی دارند باید بدانند که برای بدخواهان ایران عزیز تفاوتی ندارد که چه کسی در مقابلشان قرار دارد.
امروز که این بدخواهان تمامیت ایران را هدف قرار داده‌اند، خصومت و درگیری‌های داخلی، جز بازی در زمین بیگانه نخواهد بود؛ که به فرموده امیر المومنین (ع): به خدا سوگند! غم و اندوه انسان را فرا می گیرد که آنها در مسیر باطل خود، چنین متّحدند و شما، در طریق حقّ تان، این گونه پراکنده .

در پایان این یادداشت که در ایام مقدس ماه رمضان نگاشته می‌شود، برادرانه به تمامی جریان‌ها و منتقدانی که شاید به گفت‌وگوهای وین نگاهی انتخاباتی و سیاسی داشته باشند، توصیه می‌کنیم، سیاست خارجی و امنیت ملی را دستمایه رقابت سیاسی قرار نداده و در تلاش برای تخریب تلاش وزارت امور خارجه، اعتبار کشور را به بازی نگیرند.

وزارت امورخارجه در طی سال‌های گذشته همواره بر طریق صبر و سکوت حرکت نموده و تلاش نموده در چارچوب ماموریت‌ها و اختیارات، فارغ از فشار جریانات و گرایش‌های سیاسی، اهداف والای مردم و کشور را در این دنیای به شدت متلاطم و متغیر محافظت کرده و تامین‌ نماید. اما اکنون برای محافظت و تامین همین منافع لازم‌ می داند به جریان تخریبی که با هیاهوی فراوان در پی تضعیف دستگاه دیپلماسی و فرزندان این‌ملت است، هشدار دهد.

اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، همه فرزندان همین آب و خاک هستند که مظلومانه در حال تحقق منافع عالیه مردم‌ و کشور هستند، و نه برای نفع شخصی و یا این‌ جناح و آن‌جناح، که صادقانه و صرفا به امید رفع بخشی از دشواری‌های ملت غیور ایران در میدان مذاکرات پای گذاشته‌اند و در این مسیر بهتان‌ها، تهمت‌ها و تخریب‌ها را به جان می‌خرند، اما از پیگیری منافع ملی ذره‌ای کوتاه نمی‌آیند تا به فرموده رهبر معظم انقلاب، ضمن دوری از مذاکرات فرسایشی و در جهت رفع تحریم‌ها، « با چشم باز و دل محکم و با توکل به خدا به پیش بروند و به توفیق الهی ملت را خرسند و خوشحال کنند.»

در پایان از همه مردم مومن و روزه‌دار ایران اسلامی درخواست میکنیم در این روزها و شبهای مبارک ضیافت‌الله و بخصوص در شبهای قدر پیش‌رو، فرزندان و خادمین خود در دستگاه دیپلماسی را از دعای خیر فراموش نکنند.
حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَکِیلُ

بیشتر بخوانید: پمپئو: برجام توافقی بد بوده و هست کینه‌توزی و نفرت‌پراکنی علیه دولت و ملت در شبکه ۳؛ فاین تذهبون!؟ حملۀ شدید روحانی به برنامه سازی تلویزیون علیه احیای برجام/ ماهیت خودشان را افشا می‌کنند وقتی مذاکره کنندگان هسته‌ای هم در «مدار» صداوسیما نیستند لینک کوتاه: asriran.com/003H5g

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: عصر ایران

کلیدواژه: جمهوری اسلامی ایران تیم مذاکره کننده مذاکره کنندگان رفع تحریم رفع تحریم ها بزرگ ایران بین المللی قرار داده رسانه ای هسته ای ماه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.asriran.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «عصر ایران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۶۷۸۰۱۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

مخالفت با افزایش قیمت خودرو نقشه دشمن است!

تصاویر | رژه موتوری زنان در تبریز

عکس| دختری با تیپ خاص در مراسم روز قدس تهران

احمدی‌نژاد: فضای انتخابات بسیار سرد است؛ اتفاقات زیادی در راه است

پیام هنیه به رهبران کشور‌های عربی و اسلامی

خبر بعدی:

دولت جوان انقلابی گره گشای مشکلات کشور/دشمن با تحریف و تحریم به دنبال نقشه های شوم خود است

حجت الاسلام مهدی کوچکزایی گفت: تفکر انقلابی سبب حفظ استقلال کشور، گشودن گره های بزرگ و حلال مشکلات جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی کوچکزایی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: هر زمان مردم پای صندوق های رای رفتند و آگاهانه و با تفکری انقلابی، مسئولان را انتخاب کردند کشور به پیشرفت و اقتدار رسید، این دوره از انتخابات بسیار حساس و شرایط سرنوشت سازی برای مردم در داخل و خارج از مرزها است.

وی افزود: رییس جمهور در ساختار قانون اساسی به عنوان مسئول اجرایی کشور و رییس دولت، بالاترین اختیارات را داراست و نگاه جهموری اسلامی به مبانی انقلاب اسلامی و شعارهای انقلابی خیلی اهمیت دارد امام خمینی(ره)اهداف بزرگی را در مسیر رسیدن به آرمان ها تدوین کرد و اگر امروز جوانان ما با این هدف ها ناآشنا هستند مشکل از نخبگان کشور است که هنوز نتوانسته اند این شعارها را برای نسل جوان تبیین کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برگرفته دین و مکتب اسلام است ، خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی(ره) این راه بزرگ را درپیش گرفتند و مردم نیز وارد صحنه شدند رژیم منحوس پهلوی را کنار زدند و اسلام را حاکم کردند اما برخی دولت هایی که در طول عمر 42 ساله انقلاب وارد میدان شدند نتوانستند شعارهای انقلاب اسلامی را برای ملت به خوبی تبیین کنند بنابرین دولتی جوان و انقلابی باید برسر کار بیاید تا این خلا را پر کند.

دولت جوان انقلابی گره گشای مشکلات کشور

حجت الاسلام کوچکزایی تاکید کرد: دولت جوان انقلابی و انتخاب فردی در این راستا به این معناست که به کسی رای دهیم که باانگیزه ، شجاع، پرتلاش، پرتحرک و دارای روحیه ای مردمی باشد و خود را درگیر بروکراسی های موجود در جامعه نکند، امروز با توجه به مشکلات اقتصادی و اجتماعی و گره های کوری که در موضوعات اقتصادی به وجود آمده نمی توان با برنامه های عادی این مشکلات را از بین برد.
وی ادامه داد: نیاز است تا دولتی بر سر کار بیاید که پرتلاش و باانگیزه و خط شکن باشد و موانع را برطرف کرده و برای رسیدن به مقصد از هیچ تلاشی فروگذار نکند همانند شهیدانی مثل شهید باکری بتواند با تدبیر و مدیریت کارهایی بزرگ انجام دهد.

این کارشناس سیاسی اذعان کرد: مشکلات امروز جامعه به این دلیل است که جریان غربگرا در طول این سال ها تلاش کردند تا به مردم این گونه القا کنند که انقلابی گری برخلاف رفاه، آسایش و معیشت مردم حرکت می کند و نمی توانند با دنیا تعامل کنند اما روحیه جهادی، با انگیزه و پرتلاش جوانان انقلاب را در صنایع دفاعی، موشکی، مباحث پزشکی و طراحی های علمی شاهد هستیم که شهید فخری زاده و سلیمانی نمونه هایی از آن هستند.

وی عنوان کرد: امروز ضروری است که شعارهای انقلاب اسلامی در عمل برای نسل جدید تبیین و در جامعه پیاده شود با توجه به تحولات بین المللی و منطقه ای، دولتی باید سرکار بیاید که بتواند استقلال کشور را حفظ کند و اهل عوامفریبی نبوده و از اخم دشمنان نهراسد و با شجاعت و روحیه جهادی در معادلات بین المللی به اقتدار و استقلال جمهوری اسلامی کمک کند اما در این چند سال معامله گری و ترس و دلدادگی به غرب، ضربه های زیادی را بر جامعه وارد کرد.

کوچکزایی تفکر انقلابی را سبب حفظ استقلال، گشودن گره های بزرگ مشکلات جامعه دانست و ادامه داد: یکی از راه های نفوذ دشمن دگرگونی ارزش هایی مانند مروت، جوانمردی، ازخودگذشتگی، فداکاری، حمایت از مستضعفان،ترویج و حفظ دین است تفکر حضرت امام خمینی(ره) در دنیا تاثیر گذاشت و اسلام ناب را به جهان معرفی و از نمونه اموی آن جدا کرد.

وی گفت: اسلام حسینی به معنای مروت، جوانمردی، فداکاری و نمونه اموی آن مانند مدل عربستان و کشورهای متحجر حاشیه خلیج فارس، برگرفته از سازش است یعنی اسلامی که با دشمنان دین سازش می کند اما امام خمینی (ره) این کشور را بر پایه اسلام ناب بنا کرد و به دنیا فهماند که با مدل دین می توان حکومت تشکیل داد و بهترین جامعه را برای مردم ایجاد کرد.

شهید سلیمانی خروجی اندیشه انقلابی گری است

وی افزود: متاسفانه در داخل کشور کسانی که با ظاهری اسلامی دل به غرب داشتند و در بطن حکومت نفوذ و کشور را دچار مشکلات فراوان کردند و امروز تفکرلیبرال وابسته به غرب در مقابل تفکر انقلابی قرار گرفته است؛ شهید سلیمانی خروجی این اندیشه انقلابی گری است و خروجی جریان غربگرا امثال خاوری و شهرام جزایری را تحویل دادند بنابراین مردم باید بدانند که فاصله زیادی با تحقق کامل اهداف انقلاب اسلامی داریم.

کوچکزایی خاطرنشان کرد: اگر دولت انقلابی و اسلامی باشد، جامعه و محله دینی شود مردم دچار این مشکلات اقتصادی و اجتماعی نخواهند شد اما مدل اقتصاد ما بر پایه اسلام نیست، جوان بودن در دولت جوان انقلابی هرگز به این معنا نمی باشد که شایسته سالاری و افراد با سن بیشتر کنار گذاشته شود و یا افراد با تجربه ای که برای نظام زحمت کشیده اند نادیده بگیریم.

وی ادامه داد: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند، مقصود از جوان بودن فرد منتخب این است که همانند شهید سلیمانی، زندگی خویش را در مسیر انقلاب طی کرده و برای خدا کار کند، حرف انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب و دین و اخلاق و حمایت از مستضعف است امام خمینی(ره) در این باره گفتند که ما از مستضعفان چه در داخل و چه در خارج از مرزها حمایت می کنیم و در این راه مرز قائل نشد و اینگونه این تفکر در جهان گسترش یافت و خود را در سوریه، لبنان و یمن نشان داد.

وی تصریح کرد: اکنون زمانی است که دولتی انقلابی و خط شکن وارد میدان شود همان گونه که در جریانات و اتفاقات مختلف مانند سیل و زلزله و کرونا، جوانان حزب اللهی وارد میدان شدند و کاری که دولت باید انجام دهد آنان به دست گرفته و بهترین صحنه ها را رقم زدند، مشکلات اقتصادی امروز جامعه با برنامه های عادی حل نمی شود و نیاز به دولتی پرتحرک داریم که بداند گره مشکلات کجاست؟


دشمن با تحریف و تحریم مقاصد خود را عملی می کند

این کارشناس سیاسی گفت: افراد نخبه و دلسوزبسیاری در کشور داریم که باید وارد میدان شده و برای انقلاب نقش آفرینی کنند یکی از راه های نفوذ دشمن دورکردن مردم از ارزش های اسلامی است از سوی دیگر هنگامی که خواص به راحت طلبی و زیاده خواهی عادت کنند این موضوع در جامعه رخنه کرده و گسترش می یابد و این دنیا طلبی یکی از عللی بود که سبب شد تا پیروان پیامبر اسلام بعد از ایشان در مقابل فرزندانش ایستاده و با انها وارد جنگ شوند.

وی با اشاره به فساد گسترده در دوران شاه، ادامه داد: دربار پهلوی مرکز فساد بود، هیچ نکته مثبتی در تاریخ شاهنشاهی وجود نداشته و این را از مطالبی که نزدیکان و همسرش عنوان می کنند می توان فهمید اما وجود حاکم اسلامی در انقلاب یکی از نقاط قوت و مواردی است که دشمنان نیز به آن معترف هستند.

وی اذعان کرد: زندگی و شخصیت امام راحل و رهبر انقلاب سرشار از ساده زیستی و خدامحوری است دولت هایی که بر سر کار آمدند نتوانستند شعارهای انقلاب را تبیین و محقق کنند و مردم به این نتیجه رسیده اند که تنها راه علاج مشکلات کشورداشتن روحیه ای ای انقلابی است که بتواند در داخل و خارج از کشور تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: شعار دولت جوان انقلابی ما می توانیم بوده و شاخصه انقلابی گری بر پایه اسلام است، شهید رجایی به عنوان رییس جمهور وقت توانست دین را در جامعه پیاده و بر قلب مردم حکومت کرد، جریان لیبرال سعی کرده تا با نفوذ در بطن جامعه ، اذهان عمومی را مشوش کند اما دولت جوان انقلابی گره های سخت را می گشایدهمانند شهید سلیمانی که موفق شد تا تفکر انقلاب را در خارج از مرزها تبیین کند.

این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی تفکر و مکتبی با روحیه جهادی است ، امروز دشمن با تحریف و تحریم مقاصد خود را عملی می کند دولت جوان انقلابی می تواند دولتی شایسته را رقم بزند و همه بزرگان و صاحب نظران باید در این مسیر قدم بردارند و وارد صحنه های سخت شده و وظیفه خود را نسبت به این انقلاب ادا کنند.


انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • انتقاد از سانسور شهردارتهران در صداوسیما | غلامحسین محمدی: حناچی بارها اعلام کرده است که «از بهشت به جهنم نمی روم»
 • «صبح آخرین روز» رونمایی شد
 • تأیید رئیس جمهوری برای دریافت کمک هزینه سازمان پسماند تهران
 • رونمایی از پوستر سریال صبح آخرین روز با حضور خانواده شهید شهریاری/ سریال از شبکه ۲ سیما پخش می‌شود + فیلم
 • شهید شهریاری، الگوی اعتقادی و علمی خستگی ناپذیری برای جوانان است
 • خرید دستگاه زباله سوز در پایتخت برای تبدیل پسماند به انرژی
 • صدا و سیما به جای شهردار تهران نامزدهای واقعی و فعال انتخابات را سانسور کند
 • خبر ذبح ۱۱۰ رأس قربانی برای انتخابات تحریف شده بود
 • تحریف خبر ذبح ۱۱۰ رأس قربانی برای انتخابات؛ شیطنت رسانه‌های خارجی است
 • مستند «سوز و سور» به جشنواره میراث فرهنگی یادگار راه یافت
 • تحقیق و تفحص ۲۸ نماینده مجلس از دانشگاه صدا و سیما در نشست علنی قرائت شد
 • آمریکا موارد مورد نظر ایران برای لغو تحریم ها را قبول کرده است/ دستورالعمل‌های تیم مذاکره‌ کننده را شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌کند
 • ۸۰۰ تن پسماند تهران تبدیل به انرژی می‌شود
 • دلیل استقبال نکردن خودرو‌های عمومی از طرح دوگانه سوز شدن رایگان / ۷۵ درصد هزینه تبدیل مسافربر‌های شخصی برعهده دولت است
 • ثبت نام بیش از ۵ هزار دستگاه خودرو در طرح رایگان دوگانه سوز کردن
 • تهیه کننده صدا و سیما گیلان بر اثر بیماری کبدی بدرود حیات گفت
 • تأیید رئیس جمهور برای دریافت کمک هزینه سازمان پسماند از دولت
 • رشد ۷۶ درصدی تولید دوگانه‌سوزها
 • چراغ تولید نباید خاموش شود/ ابلاغیه اخیر شورای نگهبان گامی به جلو است