Web Analytics Made Easy - Statcounter
به نقل از «باشگاه خبرنگاران»
2022-12-08@21:01:43 GMT

با ۱۰ کار ساده در خانه شادی را به خود هدیه دهید

تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر: ۳۱۷۹۳۶۲۵

با ۱۰ کار ساده در خانه شادی را به خود هدیه دهید

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، خانه شما جلوه گر همان چیزی است که خود شما هستید؛ به طوری که آن چه که درون مرز‌های دیوار خانه تان انجام می‌دهید، نه تنها روحیه شما را شکل می‌دهد، بلکه روی بهره وری و همچنین، چشم انداز شما از زندگی نیز تأثیر می‌گذارد.

مطالعات علمی نشان داده است که شما می‌توانید با درست کردن عادات کوچکِ روزانه که زندگی روزمره تان را تشکیل می‌دهند، بر روی خوشبختی خود تأثیر بگذارید.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

زیرا درواقع، این شما هستید که چشم انداز خود از زندگی را کنترل می‌کنید و در این میان, جالب است بدانید که چگونه چند تغییر در عادت‌های روزمره شما می‌تواند یک کاتالیزور برای تغییر مثبت و معنی دار باشد.

به همین منظور، در ادامه چند کار ساده وجود دارد که می‌توانید هر روز انجام دهید تا در خانه احساس شادی کنید.

تختخواب خود را مرتب کنید

گرچن رابین، نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز به نام «پروژه خوشبختی» توضیح می‌دهد که این کار سه دقیقه ای، یکی از ساده‌ترین عادت‌هایی است که می‌توانید برای تأثیر مثبت بر شادی خود انجام دهید.

همه چیز را آماده کنید

شما باید سعی کنید همیشه و در همه حالت‌ها خودتان را آماده کنید چرا که این یک حقیقت است که هرج و مرج و شلوغی باعث استرس می‌شود و در مقابل, نظم دادن به کار‌ها باعث ازبین رفتن استرس شما می‌شود.

بیشتر بخوانید

مدیریت زمان بهتر با استفاده از لیست وظایف

مراحل انجام کار بسیار ساده است؛ به طوری که فقط کافی است سه دقیقه وقت بگذارید و قبل از این که اتاق را ترک کرده، آن را مرتب کنید و همه چیز را سر جای خودش قرار دهید تا نه چیزی را گم کنید و نه این که استرس به هم ریخته بودن آن را داشته باشید.

در خانه از وسایلی استفاده کنید که احساسات شما را برانگیخته می‌کنند و باعث لطافت روح شما می‌شوند


یکی از دلایلی که تجربه‌ها و خاطرات آن‌ها باعث می‌شوند که از چیز‌های مادی، بیشتر خوشحال شویم، چرخه لذت تجربیات است.

برنامه ریزی برای یک تجربه، انتظار برای آن، لذت بردن از آن تجربه و سپس, به یاد آوردن تجربه, مواردی است که می‌توانید فقط با نگاه کردن به یک عکس خاطره انگیز به یاد آورید. بنابراین، خانه خود را به یک گالری از خاطرات مثبت تبدیل کنید.

هر روز یک قدردانی یک خطه بنویسید

قبل از خواب، یک خاطره مثبت از آن روز برای خود بنویسید و اگر بچه دارید، می‌توانید از بچه‌های خود درمورد بهترین قسمت روزشان بپرسید.

انعکاس، بخش مهمی از خوشبختی است و مکث کردن برای تأمل درخصوص  یک رویداد مثبت روزانه باعث ایجاد حس قدردانی می‌شود چرا که وقتی بعداً،  چیزی را فراموش کردید و حتی حافظه شما ازبین رفت، از قبل, همه ماجرا‌های خود را ثبت کرده اید و در این میان, اگر در شروع کار با خاطره نویسی مشکل دارید، برای راهنمایی خود یک کتاب بخرید.

اگر نمی‌توانید از چیزی بیرون بیایید، خودتان را در آن غرق کنید

ظرف‌ها قرار نیست خودشان را بشویند و این شما هستید که این کار را انجام می‌دهید و اگر این کار را با لذت انجام دهید از آن لذت خواهید برد و این کار را دوست خواهید داشت. به همین منظور، مشغول ظرف شستن شوید و حتی آب گرم و یا سردی که روی دستانتان ریخته می‌شود را حس کنید و حتی از افتادن حباب‌های ریز روی دستان خود لذت ببرید که می‌توانید این کار را با گوش دادن موسیقی مورد علاقه خود انجام دهید تا لذت بیشتری از همین ظرف شستن ساده ببرید.

قبل از این که از روی تخت خود بلند شوید به این فکر کنید که در آن روز چه هدفی برای انجام کار دارید و نیت خود را مشخص کنید.

دالی لاما در کتاب «هنر خوشبختی» می‌گوید: " هر روز، هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید به این موضوع فکر کنید که امروز, من خوش شانس هستم که زنده ام و من یک زندگی انسانی گرانبها دارم که نمی‌خواهم آن را هدر دهم. "

هر روز قبل از این که از جای خود بلند شوید با خودتان یک جمله مثبت را تکرار کرده و سعی کنید هر روز به خود یک جمله متفاوت بگویید تا روزتان را خاص شروع کنید و به پایان برسانید.

به دیگران لطف و محبت کنید حتی اگر کم و کوچک باشد و از آن‌ها انتظاری برای جبران لطف و محبت خود نداشته باشید.

در این موارد حتی نباید انتظار یک تشکر هم از طرف مقابل داشت. بنابراین، می‌توانید با کار‌های روزانه زندگی مشترک خود شروع کنید. به طور مثال، می‌توانید به جای همسرتان چمن‌های باغچه را کوتاه کنید و در این میان، توقع تشکر کردن هم نداشته باشید و حتی می‌توانید به جای زن خود ظرف‌ها را بشویید و خانه را مرتب کنید بدون این که  سر او منت بگذارید.

بیشتر بخوانید

۸ ویژگی افرادی که می‌توانید روی آن‌ها حساب باز کنید

توانایی ایجاد روابط قوی و سالم، یکی از بزرگترین عوامل موثر در سلامتی و خوشبختی است، امّا وقتی سعی می‌کنید برای کاری که برای فرد مقابل انجام داده اید از او امتیاز بگیرید و توقع تشکر داشته باشید حُسن انجام کار و محبتی که کرده اید را ازبین می برید.

روزانه، حداقل به یک عضو خانواده و یا دوستان خود زنگ بزنید

شما می‌توانید این کار را زمانی انجام دهید که مشغول انجام دادن کار دیگری هستید، امّا توجه کنید که پیام دادن و ایمیل زدن جزو این کار محسوب نمی‌شود. بنابراین، تلفن را بردارید و با آن‌ها تماس بگیرید و حال آن‌ها را بپرسید.

ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و مطالعات نشان می‌دهد حتی درمواردی که حس معاشرت و ارتباط برقرار کردن با دیگران را نداریم و یا به طور طبیعی, ترجیح می دهیم درونگرا باشیم, معاشرت و تعامل با عزیزانمان باعث می‌شود که احساس بهتری داشته باشیم.

برای چیز‌هایی که باعث می‌شوند حال خوبی داشته باشید هزینه کنید

پول هایتان را پس انداز کرده و سپس، برای یک دورهمی و یا دیدن یک فیلم جذاب هزینه کنید، چون این کار‌ها باعث می‌شوند شما افرادی که دوست دارید را در کنار خود داشته باشید و  حال خوبتان را با آن‌ها تقسیم کنید و از کنار هم بودن و سرگرمی‌های مشترک خود لذت ببرید که در این میان، فراموش نکنید که از این لحظات خود عکس بگیرید و برای این منظور, از دکوراسیونی استفاده کنید که باعث آرامش روح و جسم شما می‌شود تا بتوانید به مرور زمان, خاطره‌های عزیزانتان و این لحظه ها را زنده نگه دارید.

با قدرتی بالا ارتباط برقرار کنید که باعث خوشبختی شما می‌شود

فقط یک قدم به عقب برگردید تا متوجه شوید که بخشی از یک جهان عظیم هستید و قبل از خواب، فقط چند دقیقه را به فکر قدرتی بالا  اختصاص دهید و در طبیعت قدم بزنید و این اتفاق را در دفتر خاطرات خود بنویسید و سعی کنید یک فضای خوب در خانه خود ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید

چگونه در زندگی موفق باشیم؟

ترجمه از فاطمه میرزایی
انتهای پیام/

صرافی ارز دیجیتال

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: روانشناسی خانواده شخصیت شناسی خوشبختی در زندگی داشته باشید انجام دهید

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۷۹۳۶۲۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

رمزگشایی از رقص جنجالی برزیلی‌ها در جام جهانی

به نقل از ESPN، بازیکنان برزیل و همه کسانی که بازی برزیل و کره‌جنوبی را نگاه می‌کردند، از رقص بازیکنان سلسائو بعد از هر گل لذت بردند اما برای کسانی که این حرکات را به چشم بی‌احترامی می‌دیدند، خبرهای بدی وجود دارد چرا که برزیل قرار نیست این حرکت را متوقف کند.

یکی از تماشاگرانی که از تماشای این شادی گل لذت نمی‌برد، روی کین، کاپیتان پیشین منچستریونایتد بود که به عنوان یک تحلیلگر تلویزیونی گفت: «من این را دوست ندارم. مردم می‌گویند این فرهنگ آن‌هاست. اما من فکر می‌کنم که این واقعاً بی‌احترامی به حریفان است.»

بعد از راه‌یابی برزیل به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی که با زدن ۴ گل به کره جنوبی در نیمه نخست در ورزشگاه ۹۷۴ رقم خورد، رافینیا، مهاجم تیم ملی برزیل تصریح کرد: «این یک مشکل برای کسانی است که این خوشحالی را دوست ندارد. ما به آن ادامه می‌دهیم.» حتی قبل از این که برزیل اولین بازی خود را در قطر انجام دهد، مهاجم بارسلونا، فاش کرد که آن‌ها (بازیکنان برزیل) از قبل از مسابقات ۱۰ رقص مختلف را تمرین کرده و آماده جشن گرفتن هستند.

در دیدار با کره جنوبی، همه جشن‌های بعد از گل از یک سبک تبعیت می‌کردند. بعد از به ثمر رسیدن گل، بازیکنان برزیل گرد هم می‌آمدند، همدیگر را بغل می‌کردند و قبل از این که نیمار، لوکاس پاکتا، وینیسیوس جونیور و رافینیا رقص خود را به نمایش بگذارند، به گلزن بازی تبریک می‌گفتند.

اولین قطعه رقص بازیکنان بر اساس موزیک "Pagodao do Birimbola" توسط گروه برزیلی Os Quebradeiras که یکی از محبوب‌ترین آهنگ‌های TikTok در برزیل است، ساخته شد. لحظه تعیین کننده در زمین بود اما تمرینات برای اجرای این رقص زودتر شروع شده بود و زمانی که بازیکنان در قطر بودند ویدیوهایی بین بازیکنان به اشتراک گذاشته شد. نسخه روتینی که نیمار در حساب TikTok خود منتشر کرده است بیش از ۱۰ میلیون بازدید داشته است.

لوکاس پاکتا درباره این شادی توضیح داد: « روزانه ما ویدیوهایی را در داخل هتل برای هم می‌فرستیم و می‌گویم «این همانی است که باید باشد». این تیمی است که همه از گل زدن خوشحال هستند و از پیروزی خوشحال می‌شوند. هر کسی شادی گل خود را به سبک خود برگزار می‌کند.»

جواب پاکتا به این انتقادها ساده است: «اولین چیز احترام است. رقص ما یک نماد است، نمادی از اینکه شادی و لذت خود را بعد از گلزنی نمایش می‌دهیم. ما این کار را برای بی‌احترامی انجام نمی‌دهیم. ما در مقابل منتقدان و مخالفان نیستیم. ما هیچ قصدی نداریم. ما گرد هم می‌آییم و شما می‌توانید ببینید که همه این‌جا هستند و بعد ما شروع به جشن گرفتن می‌کنیم. این لحظه برای ما است. ما گل زدیم و برزیل جشن می‌گیرد. اگر او (روی کین) این را دوست ندارد، ما نمی‌توانیم برایش کاری کنیم. اگر ما گل دیگری بزنیم، ما همچنان جشن می‌گیریم.»

حتی تیته، سرمربی برزیل هم به یکی از گل‌ها واکنش نشان داد. بعد از این که ریچارلیسون گلزنی کرد، مربی ۶۱ ساله وسوسه شد که با بازیکنان خود شادی کند که در زبان انگلسی «رقص کبوتر» نامیده می‌شود. او این کار را در جمع بازیکنان خود مقابل نیمکت برزیل انجام داد - درخواستی از سوی تیته تا این‌طور به نظر نرسد که به حریف خود بی‌احترامی می‌کنند.

تیته درباره همراهی خود با بازیکنان توضیح داد: «ما سعی می‌کنیم خود را با ویژگی‌های ورزشکاران وفق دهیم. آن‌ها بسیار جوان هستند و من باید کمی خودم را با آن‌ها تطبیق دهم. آن‌ها زبان رقص را بلدند.» تیته سعی کرده بود رقص دیگری را با بازیکنان انجام دهد اما موفق به انجام این کار نشده بود.

تیته گفت: «در نهایت من رقص ['Danca do Pombo'] را مشابه بازیکنان اما بدتر از آن‌ها انجام داد. گفتم اگر ریچارلیسون گل بزند، من می‌توانم با او برقصم.»

تیته افزود که مراقب بود که جشن او به عنوان تمسخر همتایان خود در تیم کره جنوبی تلقی نشود: «همیشه افراد بدی وجود خواهند داشت که می‌گویند این بی‌احترامی بوده است. بنابراین، من از بازیکنان خواستم که دور من جمع شوند تا من پنهان شوم اما همیشه دوربین‌هایی وجود دارند و نمی‌خواستم تعبیر دیگری جز خوشحالی واقعی برای گل، برای تیم، برای عملکردمان، برای نتیجه وجود داشته باشد و نه بی‌احترامی به حریف، همان‌طور که قصدمان بی‌احترامی نیست اما من نتوانستم آن را پنهان کنم.»

برزیل در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به مصاف کرواسی، نایب قهرمان دوره گذشته می‌رود و چندین رقص مختلف برای این بازی آماده شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان ورزشی فوتبال و فوتسال

دیگر خبرها

  • ایده های جذاب برای خرید کادو تولد
  • معجزۀ نانو در درمان سرطان
  • آیا رقص برزیلی‌ها بی‌احترامی است؟
  • رمزگشایی از رقص جنجالی برزیلی‌ها در جام جهانی
  • از تمرین در تیک‌تاک تا اجرا در زمین
  • تب و تاب بازار بیرجند در آستانه یلدا
  • ساده‌ترین روش انتقال اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون
  • ناتوان در انجام یک کار ساده!
  • درمان خانگی جوش صورت ؛ کارهای ساده ای که باید در خانه امتحان کنید
  • ساده‌ترین راه برای انتقال اطلاعات از گوشی اندروید به آیفون