به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مسائل رمزآلود و حقایق کشف نشده معمولا از جذابیت بالایی برای افراد مختلف جامعه برخوردار هستند و واکنش‌های متفاوتی نسبت به نشان داده می‌شود. برخی شاید با دیدن و شنیدن آن‌ها به وجد آمده و شگفت زده شوند و برخی نیز وحشت زده!

در این گزارش کوتاه برخی از مشهورترین عکس‌های بیگانه‌ها و هیولا‌ها که تاکنون گرفته شده است را به اشتراک گذاشته‌ایم تا نشان دهیم که چقدر جهان عجیب و شگفت انگیز است.

رویداد تونگوسا 1908

در ژوئن 1908 یک انفجار بسیاربزرگ در نزدیکی یکی از رودخانه‎های روسیه رخ داد که بر اثر آن 770 مایل از جنگل کاملا مسطح شد و 88 میلیون درخت از بین رفت اما در کمال تعجب هیچ تلفات جانی نداشت. دلیل این انفجار که گفته می‌شود هزار برابر شدیدتر از انفجار هیروشیما بوده است هیچگاه به طور قطع مشخص نشد اما محققان آن را به چیزی خارج از جو زمین نسبت داده اند.

 

حادثه گذرگاه دیاتلوف 1959

در سال 1959 ، در اعماق کوههای اورال روسیه ، یک گروه باتجربه از کوه نوردان تحت شرایط مرموزی جان خود را از دست دادند که هرگز به اندازه کافی توضیح داده نشد. محققان کشف کردند که قربانیان در حالی که کمترین لباس را پوشیده بودند با وجود دمای حدود 30 درجه سانتیگراد ، چادر خود را سوراخ کرده و از چیزی فرار کرده بودند.

تعدادی از قربانیان در اثر هیپوترمی جان خود را از دست دادند اما برخی از آن‌ها از نظر شکستگی جمجمه، شکستگی‌های بزرگ قفسه سینه و ضربه مغزی جان خود را از دست داده بودند. یکی دیگر از قربانیان با جراحات اساسی و همچنین از دست دادن زبان، چشم و لب پیدا شد. چندین نظریه در مورد علت فرار کردن کوهنوردان و اینکه سرانجام چه عواملی باعث کشته شدن آن‌ها شده است وجود دارد ، اما هیچکدام نتیجه قطعی نداشته و مرگ آن‌ها همچنان یک معما است.

اکتوپلاسم سنس (1912)

در این دوره، بشر به شدت غرق معنویات و ارتباط با ارواح و مردگان شده بود. در این تصویر مشاهده می‌شود با به کارگیری روشی که در آن زمان مرسوم بوده یک نور در میان دستان این زن ایجاد شده و اتفاقاتی در پشت سرش رخ می‎دهد.

شیء ناشناخته در آسمان نزدیک کاخ سفید

در سال 1952 چندین کنترل کننده ترافیک هوایی از چندین فرودگاه و پایگاه نیروی هوایی در نزدیکی واشنگتن دی سی گزارش دادند که بر روی صفحه رادارهای خود ناگهان شیئی ناشناخته دیده اند. هنگام پرسش از خلبانان محلی ، به كنترل كنندگان گفته شد كه تعدادی "چراغ روشن" در آسمان نزدیک کاخ سفید دیده شده است.

 هفته بعد، بار دیگر این اتفاق افتاد، هواپیماهای جنگی برای رهگیری درگیر شدند اما جت‌ها نتوانستند سرعت اجسام پرنده ناشناس را مطابقت دهند. این مشاهدات به لیست اضافه شده توسط دولت تحت پروژه آبی کتاب مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ چیز دیگری مشخص نشد.

هرم قمری ناسا (1972)

در سال‌های اخیر، تصاویری از ماه ثبت شده که وجود اهرام بر روی آن را نشان می‌دهد اما این تصاویر هرگز توسط ناسا منتشر نشد و هیچ توضیح، تأیید یا تکذیبی هم درمورد آن وجود ندارد.

مرد فضایی 1964

جیم تمپلتون در حالی که در یک سفر یک روزه به Burgh Marsh در کامبریای انگلیس بود، از دخترش چندین عکس گرفت که در یکی از آن‌ها مردی را با لباس فضایی سفید پشت سر او ایستاده است. جیم قسم می خورد که در زمان ثبت عکس شخص دیگری در آن‌جا وجود نداشت.

هیولای جزیره هوک 1964 

در تابستان 1964 ، رابرت لو سررک در حالی كه با خانواده اش در سفر با قایق بود ، موجودی را در آب‌های استرالیا دید كه از نظر اندازه، هیولا به نظر می‌رسید. این موجود که حدود 80 فوت طول دارد، دارای ویژگی‌های مار مانند و چشمانی در بالای سر خود است، این موجود به سرعت به عنوان هیولای جزیره هوک شناخته شد.

افسانه  Bigfoot  

Bigfoot افسانه ای است که قدمت آن به سال 1867 برمی‌گردد و چندین نفر گزارش داده اند که "مردان وحشی" عظیم الجثه را در جنگل ها و کوه های مناطق شمال غربی اقیانوس آرام ایالات متحده و کانادا سرگردان دیده‌اند.

در سال 1967 ، راجر پترسون و رابرت گیملین ، معروف ترین و شناخته شده ترین فیلم موجود در مورد Bigfoot را ضبط کردند. اصالت آن در دهه‌های بعد بسیار مورد اختلاف بوده است، اما مطمئناً نکته قانع کننده‌ای در این مورد وجود دارد.

عکس چهره بر مریخ (1976)

یکی دیگر از رازهای مرتبط با ناسا این بار در اطراف مریخ قرار دارد. فضاپیمای وایکینگ 1 عکس هایی از سطح مریخ را به تصویر کشید که به نظر می‌رسید چهره‌ای از زمین به سفینه فضایی نگاه می کند. عکس‌های جدیدتر با لنزهای با وضوح بالاتر تصویر واضح تری را ارائه داده اند.

موجود شیطانی روی تخت بیمارستان

ظاهراً این صحنه تار توسط دوربین مداربسته اتاق بیمارستان ثبت شده است. دیدن آن کمی سخت است ، اما به نظر می رسد یک موجود شیطانی عجیب و غریب و تقریبا کوچک بر روی تخت راه می رود.

 

عکس غیرقابل توضیح در مریخ (2017)

در سال 2017، مریخ نوردی کنجکاو تصویری را ضبط کرد که به نظر می رسد یک شیء ناشناس در سطح مریخ را نشان می دهد. نظریه پردازان  این تصویر را اثبات وجود حیات فرازمینی می دانند.

 

افسانه چوپاکابرا (2016) 

افسانه Chupacabra ریشه آن در قاره آمریکا است ، جایی که گفته می شود موجودی به سرزمین‌ها و حیوانات حمله می کند و به کشتن دام‌ها و نوشیدن خون آن‎ها می‌پردازد. گزارش‌های مربوط به Chupacabra از آن زمان در سراسر جهان منتشر شده است و در سال 2016 یک فیلم در صحرای پرتغال ضبط شد.

به نظر می رسد این ویدئو یک جانور شبیه انسان را نشان می دهد که در بیابان قدم می زند و سپس در پشت بوته ناپدید می شود. دقیقاً مانند همه فیلم های Bigfoot ، فیلم از راه دور و کیفیت پایین است ، بنابراین قضاوت در مورد صحت آن زیاد مورد قبول نیست.

هیولای لوخ نس (565 میلادی)

نسی موجود افسانه ای است که در لوک نس اسکاتلند زندگی می کند. این هیولا شاید قدیمی ترین راز غیرقابل توضیح در لیست ما باشد زیرا اولین گزارشات مربوط به مشاهده آن به 565 میلادی برمی‌گردد. از آن زمان، بسیاری از مردم ادعا کرده اند که هیولای لوخ را می‌بینند اما همچنین مشاهدات دروغین، حقه بازی‌ها و شناسایی‌های غلط بسیاری وجود دارد که شامل درختان تا گازهای طبیعی است.

 

مرگ الیسا لام (2013)

در سال 2013 ، الیزا لام در هتل سیسیل در لس آنجلس اقامت داشت. وی در طول اقامت گم شد و بعداً در مخزن آب در پشت بام هتل کشف شد. چندین واقعیت غیرمعمول در مورد این پرونده وجود داشت که آن را مرموز کرد، از جمله یک فیلم منتشر شده توسط دوربین آسانسور که از سوار شدن او به بالابر، فشار دادن چندین دکمه با ترس و عجله و تلاش برای پنهان کردن خود از دید کسی یا چیزی بود.

دسترسی به پشت بام هتل در زمان مرگ وی مسدود شده بود. اگرچه مرگ وی به طور رسمی "غرق شدن تصادفی" نامگذاری شد، اما بسیاری از نظریه های دیگر وجود دارد که نشان دهنده قربانی شدن وی توسط یک قاتل زنجیره ای است.

چراغ‌های هسدالن (2007)

در بالای دره های هسدالن در مرکز نروژ، یک سری چراغ های غیر قابل توضیح به طور منظم در طول شبانه روز ظاهر می شوند. بعضی اوقات چراغ‌ها بیش از یک ساعت ظاهر می شوند، گاهی اوقات فقط برای چند ثانیه در آنجا هستند. این یک اتفاق منظم است و بسیاری از نظریه‌پردازان بشقاب پرنده‌ها  ادعا می‌کنند که چراغ‌ها منشأ فرازمینی دارند.

دانشمندان اما چراغ‌ها را به واکنش شیمیایی و الکتریکی ناشی از واکنش فلزات و مواد معدنی مختلف در دامنه تپه محلی نسبت به محیط زیست نسبت داده اند.

گزارش از فاطمه کربلایی

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: آدم فضایی اتفاقات عجیب بیگانگان فضایی داده اند چراغ ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۷۹۵۳۴۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان نظام: مرادی و یونسی را آزاد کنید

دستور رئیس‌جمهور به وزارت کشور درباره مصوبه انتخاباتی شورای نگهبان

ظریف: نامزد انتخابات نمی شوم؛ دلواپسان به کسب قدرت بپردازند و بگذارند ما هم تحریم‌ها را رفع کنیم

احمدی‌نژاد: من خالص ساخت ایرانم/ در صورت ردصلاحیتم، رای نمی‌دهم

انفجار در مراسم نماز جمعه کابل 12 کشته برجای گذاشت

خبر بعدی:

جزئیات برگزاری ترم تابستانی در دانشگاه ملایر

ایسنا/همدان مدیر امور آموزشی دانشگاه ملایر از آغاز پیش ثبت نام دهمین دوره ترم تابستانی دانشگاه ملایر از تاریخ ۱۷ خردادماه خبر داد.

دکتر علی نهاوندی در گفت‌وگو با ایسنا، به برگزاری دهمین دوره ترم تابستانی در دانشگاه ملایر اشاره و اظهار کرد: ترم تابستانی سال ۱۴۰۰ در دانشگاه ملایر به صورت مجازی با ارائه دروس عمومی، پایه و تخصصی از ۹ مردادماه آغاز می شود.

وی با بیان اینکه کلیه دروس عمومی و تخصصی در رشته های فنی و مهندسی، منابع طبیعی و کشاورزی، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، علوم ریاضی و آمار و ...در این ترم تابستانی ارائه می شود، گفت: دانشجویان سراسر کشور می توانند برای اطلاع از لیست و شهریه دروس و شهریه ثبت نام به صفحه ویژه ترم تابستان ۱۴۰۰ دانشگاه ملایر به نشانی https://malayeru.ac.ir/term-tabestan مراجعه کنند.

نهاوندی به پیش ثبت نام از تاریخ ۱۷ خرداد تا ۱۹ تیرماه اشاره و خاطرنشان کرد: ثبت نام از تاریخ ۲۶ تیر آغاز می شود و تا ۵ مرداد ماه ادامه دارد، کلاس ها نیز از تاریخ ۹ مرداد آغاز خواهد شد و تا ۴ شهریور ماه ادامه می یابد، امتحانات نیز در تاریخ ۶ تا ۱۰ شهریورماه برگزار می شود.

انتهای پیام

دیگر خبرها

 • حمله پهپادی مقاومت به پایگاه نظامی اسرائیل
 • رفع مشکل چندین ساله آب شرب پیربلوط
 • بعد از عارف؛ خرازی هم از ثبت نام در انتخابات منصرف شد
 • توزیع بسته های حمایتی با همت خیران و کانون فرهنگی هنری کوثر النبی تویسرکان
 • حمله مردان ناشناس با چاقو به اورژانسی های سقز
 • قتل وحشتناک یک سیاه پوست زندانی توسط مامور زندان با شوک الکترونیکی + فیلم
 • چندین مفقود دهها زخمی در پی توفان ووهان
 • چندین پل بزرگ به بهره‌برداری می‌رسند/ جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم جاده‌ها
 • روسیه، آمریکا و جمهوری چک را در لیست کشورهای غیردوست قرار داد
 • هروی: مهدی‌زاده توان غلبه بر هر حریفی را دارد/ امیدوارم زحمات چندین ساله ما منجر به کسب نتیجه در المپیک شود
 • جزئیات برگزاری دهمین دوره ترم تابستانی دانشگاه ملایر
 • ۲۰۰ هزار لیتر گازوییل قاچاق در یکی از بندرهای تجاری هرمزگان کشف شد
 • دانلود PDF Utils PRO 12.4 – مجموعه ابزار پیشرفته پی دی اف
 • ساعت 24 - در یک وضعیت عجیب و در غیاب سازمان کارآمد مبارزه سیاسی در ایران تا دیروز 304 نفر برای به دست اوردن منصب ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند. در میان ثبت نام کنندگان دوچهره جنجالی یعنی مصطفی تاج زاده و محمود احمدی نژاد شاخص ترین چهره ها بوده اند.
 • اغراق عجیب ایلان ماسک درباره ویژگی‌های سیستم خودران تسلا/ کشف سنگ های مرموز توسط مریخ نورد ناسا + تصویر
 • عکس| انفجار در مسجدی در کابل؛ ۱۲ کشته و چندین زخمی
 • انفجار در مسجدی در کابل؛ ۱۲ کشته و چندین زخمی
 • حمله به نمازگزاران در ولایت کابل با چندین شهید
 • تصاویر | عجیب ترین داوطلبان ریاست جمهوری در روز چهارم