مدیر تیم فوتبال سپاهان گفت: متاسفانه پرسپولیس دو روز قبل از ورود به ایران، در خواست لغو مسابقه را داشت و بالاخره با فشارهایی که از بالا و پایین آوردند باعث تعویق بازی شد.

به گزارش مشرق، رضا فتاحی در مورد اتفاقات پایان بازی سپاهان و پرسپولیس، اظهار داشت: اول از کلیه هواداران عزیزیمان که باعث دلگرمی ما می شوند تشکر می کنم.

از چند روز قبل از برگزاری مسابقه طبق برنامه‌ای که سازمان لیگ اعلام کرده بود، متاسفانه پرسپولیس دو روز قبل از ورود به ایران، در خواست لغو مسابقه را داشت و بالاخره با فشارهایی که از بالا و پایین آوردند باعث تعویق بازی شد که به برنامه کادر فنی ما لطمه زد.

وی افزود: محرم نویدکیا اعلام کرد ما هیچ گونه اعتراضی به برنامه مسابقات با فاصله ۲ هفته نداریم، ولی  اینکه بیایند ۴روز قبل از بازی با فشار به تعویق بیندازند درست نبود. قرنطینه را بهانه کردند اما فدراسیون کلیه امکانات کمپ تیم ملی را در اختیارشان قرار داد. اعلام کردند ما نمی توانیم تمرین کنیم که سایت فدراسیون این موضوع را تکذیب و اعلام کرد در کمپ تیم ملی تمرین کردند و کلیه امکانات در اختیارشان بوده است.

مدیر تیم سپاهان تصریح کرد: بعد از اینکه بازی توسط سازمان لیگ به تعویق افتاد قرنطینه پرسپولیس هم به پایان رسید. باشگاه ما بعد از تعویق بازی هیچ گونه مصاحبه و اعتراض نکرد که این مساله سیاست باشگاه بود. نویدکیا اعتراض کرد که چرا دیر اعلام کردند. سیاست مدیریت و سرمربی ما در این فصل دوری از هوچی گیری، هیجانات کاذب و موضع گیری های غیر اخلاقی بوده و با رفتار متین و دور از جنجال رسانه را منشا کارمان قرار دادیم و  هرگونه اعتراض را از مجرای قانونی خودش دنبال می کنیم.

وی افزود: موضوع دوم؛ مصاحبه ها و بیانیه های قبل از مسابقه است. گفتند می خواهیم از تهران  به اصفهان آب ببریم که یک موضوع فسیل شده است که بازیکنان اسبق آن باشگاه همه در موردش صحبت کردند. روز قبل از بازی از سازمان لیگ درخواست می کنند امنیت ما را تامین کنید. مگر تیم پرسپولیس به کشور دشمن می خواهد برود؟ مردم اصفهان بیشترین شهید را در این کشو دادند. مردم با اخلاق، با فرهنگ و با شرف هستند.این حرف درستی نبود. با توجه به این مسائل آیا تنش های قبل از مسابقه از ما بود یا پرسپولیس؟

فتاحی گفت: ما همیشه از بازیکنان سابق خودمان که در تیم های دیگر بازی می کنند تقدیر می کنیم ولی مسئولان پرسپولیس در جلسه هماهنگی که متاسفانه به ساعت جلسه هم اهمیت ندادند و با یک ساعت و۲۰ دقیقه تاخیر حاضر شدند، اعلام کردند که انجام نشود و گفتند باعث به هم خوردن تمرکز تیم می شود. ما هم این کار را انجام ندادیم. در جلسه هماهنگی که با دو نماینده سازمان لیگ داودزاده و روشنک و کلیه عوامل هیات فوتبال استان و نیروی انتظامی برگزار شد، پیروانی از نیروی انتظامی  تقدیر و تشکر کرد. نمی دانم چه شده که بعد از رفتن به هتل این صحبت ها را انجام می دهد؟

وی در مورد اینکه آیا اتفاقات قبل از بازی باعث این جریانات شد، اظهار داشت: نویدکیا قرار بود در مصاحبه قبل از بازی از هواداران خواهش کند که فقط تیم خودشان را تشویق کنند. ولی بعد از بیانیه های پرسپولیس، نویدکیا گفت همه هواداران بیایند مقابل هتل خودمان که مشکلی برای پرپسولیس به وجود نیاید. خود من به سمت هتل پرپسولیس رفتم و شاهد حضور هیچ هوادار سپاهان در آنجا نبودم. حتی نیروهای امنیتی به صورت شبانه روزی آنجا بودند. هیچ هواداری از سپاهان نبود و فقط هواداران پرسپولیس آنجا بودند و تیمشان را تشویق می کردند.

فتاحی افزود: تا لحظه خروج از هتل، از هتل به ورزشگاه و از ورزشگاه به فرودگاه، نیروهای امنیتی آنجا حضور داشتند. صبح روز مسابقه، داود زاده و روشنک که از آن ها تشکر می‌کنم در محل اسکان پرسپولیس حضور داشتند و شاهد آرامش کامل و حضور نیروهای انتظامی بودند. حتی سرپرست پرسپولیس این موضوع را به روشنک اعلام کرد. حتی بعد از آن، به هتل ما آمدند و جلسه ای هم با من و نوید کیا برگزار کردند.

مدیر تیم سپاهان در اعزام پرسپولیس عنوان کرد: کلیه عوامل انتظامی پرسپولیس را تا ورزشگاه اسکورت کردند و حتی راننده هم گفت هیچ مشکلی جهت اعزام تیم نبود. در فیلم ها مشخص است که پرسپولیس خیلی راحت وارد ورزشگاه شد. پیروانی قبل از اعزام تیم به ورزشگاه برای هوادارانشان سخنرانی و تشکر کرد. پرسپولیس یک ساعت و سی دقیقه قبل از مسابقه در ورزشگاه بود اما ما حدود ۷۰ دقیقه در راه بودیم. مسیری که باید ۲۵ دقیقه می رفتیم. ما منتظر ورود پرسپولیس به ورزشگاه شدیم و بعد وارد شدیم.

وی در پاسخ به افشین پیروانی که روی خط برنامه فوتبال برتر عنوان کرد قرار بود فرد دیگری روی خط بیاید و مدعی شد که فتاحی از روی متن صحبت می کند، اظهار داشت: کسی برای من چیزی ننوشته است. اگر سمیعی می آمد ساکت هم پشت خط می آمد. من سرپرست تیم هستم و باید از تیمم دفاع کنم. تمام این ها را ما به بیانیه نیروی انتظامی ارجاع می دهیم. نیروی انتظامی از هواداران دو تیم تقدیر و اعلام کرد هیچ گونه مورد امنیتی نبوده است.

فتاحی در مورد درگیری های بعد از بازی گفت:  اینکه می گویند من به خدمت داور رفتم باید بگویم رفتم و گفتم باید وقتی که بازیکن پرسپولیس خودش را زمین انداخت لحاظ می کردید. داور مسابقه شهادت بدهد. هیچ مشکلی برای برگزاری مسابقه نبود. یک خبرنگار که آی دی کارت داشته وقتی فیلمبرداری می کند، یکی از همراهان پرسپولیس که می گویید نمی دانیم چه کسی بوده به این خبرنگار حمله کرد. تنش ها از این جا شروع شد ولی خوشبختانه درگیری فیزیکی نبود. نمی دانم دوستان به دنبال چه هستند. آیا می خواستند بازی را به خاطر دربی لغو کنند؟

فتاحی در مورد حضور یکی از همراهان سپاهان در کنار زمین، گفت: او در حال جدا کردن است. آقای پیروانی توضیح بدهید آنکه به تصویر بردار ما حمله کرد که بود؟ آن فرد همراه تیم ما بوده و جدا می کرد. آقای پیروانی شما بگویید آن شخصی که ماسک پرسپولیس را زده و به فیلم بردار ما توهین می کند کیست؟ در زمین چه کار می کرد؟

وی افزود: آقای پیروانی باید آن شخص را معرفی کند. او در رختکن پرسپولیس چه می کرده؟ دوربین مدار بسته در راهروها است. مراجع ذی صلاح نیروی انتظامی است و اعلام کرد هیچ مورد امنیتی نبود. ما ۵ دوره قهرمان لیگ برتر شدیم. ۱۱ دوره در آسیا بودیم. نایب قهرمان آسیا شدیم. در باشگاه های جهان بودیم. عقده قهرمانی نداریم. به هرحال زمان همه چیز را مشخص می کند. این فردی که نشان می دهید، در حال جدا کردن است.

فتاحی تاکید کرد: ناظر مسابقه مصاحبه کرد که هیچ درگیری فیزیکی نبود. تو را به خدا کمی هم به فکر تیم های شهرستانی باشید فقط تیم های پایتخت را نبینید. او ماساژور تیم ما است. نمی گوییم نمی دانیم و نمی شناسیم و با جرات می گویم که می خواست بازیکنان را از هم جدا کند. او بازیکنان ما را از آن منطقه جدا می کرد. دروغ نمی گوییم که همراه ما نیست.

مدیر تیم سپاهان در مورد اظهارات نوید کیا در کنفرانس پس از بازی مبنی بر اینکه از نیمکت پرسپولیس به بازیکن داخل زمین می گفتند خود را زمین بینداز، گفت: نویدکیا را تمام ورزش دوستان و مردم ایران می شناسند. دروغ نمی گوید. مطمئن باشید او حرف غیر واقعی نمی زند. مطمئن باشید چنین صحبتی شده بود. از شما خواهش دارم تا پایان برنامه این شخصی که ماسک زده بود که به همراه سعید آقایی دوربین فیلمبردار را می شکند، توسط باشگاه پرسپولیس معرفی شود.

وی در مورد اینکه پیروانی گفت ما مسئولیت آن فرد را نمی پذیریم، پرسید: پس در رختکن پرسپولیس چه می کرد؟

فتاحی در پاسخ به اظهارات پیروانی خطاب به مجری برنامه فوتبال برتر گفت: شما جوابتان را گرفتید که می گوید از اختیارات تیم ما است. ما آنقدر جام گرفتیم که به این چیزها نمی نازیم. فوتبال متعلق به کلیه مردم و تیم های کشور است. اینکه یک تیم خودش را جدا از تیم های دیگر بداند درست نیست. حتی سهیل مهدی هم اعلام کرد برنامه ریزی سازمان لیگ برای یک تیم نیست. ان شاالله یک فدراسیون با محوریت باشگاه پرسپولیس تشکیل شود و کلیه برنامه ریزی ها بر اساس نظر آن ها انجام شود. ان شاالله روزی کلیه تیم ها با یک چشم دیده شوند و برنامه ریزی ها فقط متعلق به یک تیم نباشد.

منبع: فارس

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: مشرق

کلیدواژه: کرونا انفجار افغانستان فلسطین لیگ برتر سپاهان پرسپولیس مدیر پرسپولیس سازمان لیگ سهیل مهدی فدراسیون فوتبال افشین پیروانی نیروی انتظامی قبل از مسابقه قبل از بازی سازمان لیگ روز قبل مدیر تیم تیم ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۸۶۶۰۷۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

الگوبرداری گزینشی اصولگرایان از مدل چینی برای ایران

انتقاد شدید روحانی از صداوسیما و نامزدهای اصولگرا: در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بسیار بدی شد

چرا روحانی دست‌های پشت پرده را رو نمی‌کند تا دلیل مشکلات امروز معلوم شود؟

ادامه دعوای رئیسی و یارانش با همتی و حمله به دولت روحانی

پرچم گنبد حرم بانوی کرامت تعویض شد

خبر بعدی:

روشن:‌ عدم انجام بازی‌های دوستانه به سود ما شد/ مهاجمان تیم ملی بهتر از من هستند

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که عدم انجام بازی‌های دوستانه قبل از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲، به سود ایران شد. - اخبار ورزشی -

 حسن روشن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عمل جراحی زانویش گفت: این اتفاق مربوط به آثار بازی با کره و مجارستان قبل از انقلاب است که مینیسک من پاره بود ولی فرصت درمان نداشتم و با آمپول بازی می‌کردم. قبل از جام جهانی در آلمان عمل کردم که آن زمان به من گفتند این آمپول‌ها بعدها برایم دردسر ایجاد خواهد کرد و تبدیل به آرتروز می‌شود. سال‌ها زانویم درد می‌کرد. دیگر امسال نتوانستم این درد را تحمل کنم و زانویم را جراحی کردم. 

وی در خصوص بازی‌های تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی عنوان کرد: نباید شکست دادن بحرین را یک برد تاریخی قلمداد کنیم چون این تیم‌ها اصلا در حد و اندازه ما نیستند. عدم انجام بازی‌های دوستانه این بار به سود تیم ملی شد و امیدوارم عراق را هم شکست دهیم تا به مرحله بعدی برویم. در مرحله بعد کار سخت‌تر خواهد شد و باید شیوه کارمان را به کلی تغییر دهیم. با توجه به حریفانی که خواهیم داشت، باید خیلی خوب تدارک ببینیم و مهم این است که اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی در نظر گرفته شود.

روشن درباره درخشش مهاجمان تیم ملی از جمله آزمون و طارمی و اینکه با دیدن کدام یک از این مهاجمان یاد خودش می‌افتد، اظهار داشت: همه مهاجمان تیم ملی از من بهتر هستند. در واقع همه بازیکنان ما خوب و شایسته هستند و با این نفرات باید به جام جهانی برویم. در فوتبال امروز به مهاجم می‌گویند که هر چه زودتر خودت را به محوطه جریمه برسان و البته تغذیه آنها توسط خط هافبک مهم است. طارمی و آزمون مهاجمان خوبی هستند، همین‌طور مهدی قایدی ولی سبک این مهاجمان با هم متفاوت است. قایدی می‌تواند یک مهره خوب برای تیم ملی باشد ولی توانایی بازی در هر دو نیمه را ندارد. شرایط بازی‌های ملی فرق دارد و قایدی در نیمه دوم می‌تواند هر تیمی را آزار بدهد.

استاداسدی: این تیم ملی شبیه تیم 98 است/ حریفان ایران را بی‌جهت بزرگ کرده‌اند

 

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • دیدار دوستانه فوتبال / فولادی‌ها اولین باخت شاگردان منصوریان را رقم زدند
 • آماده برقراری روابط مثبت با ترکیه هستیم
 • نخست وزیر یونان: آماده برقراری روابط مثبت با ترکیه هستیم
 • کشتی جنگی آمریکا در میانه تنش با روسیه وارد دریای سیاه شد
 • رجبی مشهدی: این هفته در شرایط تنش دمایی هستیم
 • افزایش تنش داخلی در آمریکا بر سر تغییر قوانین انتخابات
 • شورولت ۲۰۲۲ Corvette قدرتمندتر از قبل شد
 • لزوم تنش زدایی با ریاض و قرار دادن دولت‌های عربی در یک شبکه پایدار روابط/ ۵ اولویت‌های دولت جدید در سیاست خارجی
 • تشدید تنش در شرق اوکراین و ورود ناو آمریکا به دریای سیاه
 • کشتار روز تهران در دانمارک
 • «کشتار روز تهران» در دانمارک
 • شرایط قهرمانی امسال پرسپولیس حساس تر از قبل است
 • تنش در شرق اوکراین و ورود ناو آمریکا به دریای سیاه در آستانه دیدار پوتین و بایدن
 • این هفته در شرایط تنش دمایی هستیم/ کمبود برق جدی است
 • گاندو‌های بلوچستان در حالت تهاجمی قرار گرفتند
 • قرارداد ۱۳ بازیکن تیم فوتبال سپاهان رو به پایان است
 • هشدار احتمال تکرار حوادثی تلخ در بلوچستان/ گاندوها در حالت تهاجمی قرار گرفتند + فیلم
 • حملات گسترده «جبهه النصره» به مناطق کاهش تنش در حومه «ادلب»
 • مدیر پرسپولیسی در قرعه کشی جام حذفی
دیگران می‌خوانند: