فرارو- پس از فرمان عبدالرضا رحمانی فضلی برای آغاز فرآیند انتخابات ریاست جمهوری، وزارت کشور از صبح امروز -سه شنبه- میزبان داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است تا گام نخست فرایند انتخابات با ثبت‌نام نامزدها برداشته شود. واجدین شرایط باید با مدارک مورد نیاز به وزارت کشور مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.

با آغاز ثبت نام داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز، ده‌ها نفر برای ثبت نام در وزارت کشور حاضر شده اند. سرتیپ محمدحسن نامی وزیر ارتباطات دولت دهم نخستین فردی با سابقه سیاسی است که ساعت۸:۳۰ وارد وزارت کشور شد و مراحل ثبت نام خود را انجام داد.

نامی پس از ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران اعلام کرد که من با شعار «نظم و قانون در سایه مکارم اخلاق» آمده ام تا دولت مقتدر و منضبط تشکیل دهم. من مستقل وارد انتخابات شده ام، اما به لحاظ تفکر اصولگرا هستم.

همچنین حضور یک خانم برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در دقایق اولیه مورد توجه حاضران در ستاد قرار گرفت.

در این میان حضور دختری که با موتورسیکلت به وزارت کشور آمد هم توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد. وی گفت: عاشق کشورم هستم. آمده‌ام خدمت کنم.

موضوع اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور امروز نیز ادامه یافت. شرایط ثبت نام داوطلبان انتخابات موضوع مورد اختلافی است که از دیروز شدت گرفت. دیروز رئیس جمهور، وزارت کشور را موظف کرد که مصوبه شورای نگهبان را اجرا نکند، اما ساعتی بعد هیات نظارت بر انتخابات اعلام کرد این مصوبه لازم الاجرا است.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان حدود ساعت ۱۰:۳۰ در گفتگو با خبرنگاران مستقر در وزارت کشور اعلام کرد که «ثبت نام‌هایی که فاقد مدارکی باشند که از سوی شورای نگهبان اعلام شده، اعتبار ندارند و به نماینده مان در ستاد انتخابات کشور گفته ایم که مدارک ناقص را تحویل نگیرد. ثبت نام کسانی نهایی می‌شود که مدارک شان بر اساس مصوبه شورای نگهبان کامل باشد و به تائید نماینده شورای نگهبان در ستاد انتخابات کشور برسد.»

گزارش زنده از روز نخست ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری را می‌خوانیم:

جوان‌ترین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۱۹ حسین پاکدامن با سن ۲۳ سال و با شعار «تغییر در آموزش و پرورش» با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.   او با انتقاد از سند تحول آموزش و پرورش گفت: این سند یک آرامان‌گرایی بود.   پاکدامن می‌گوید: با ظریف عکس یادگاری گرفته است.   او افزود: معلمی در استان سیستان و بلوچستان می‌شناسد که تنها ۲۵۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.   پاکدامن گفت: سه الی چهار دوره دیگر حتما وزیر آموزش و پرورش می‌شود. ثبت‌نام دیپلمات پیشین در لندن و نیویورک ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۳۲

سید «وحید کریمی» سفیر پیشین ایران در نامیبیا و دیپلمات پیشین در لندن و نیویورک برای ثبت نام در ستاد انتخابات کشور حاضر شد.

اعلام کاندیداتوری با ریموت به جای کلید! ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۰۲

نوید اهوازی که ادعا می‌کند بزرگترین فلافل‌فروش کشور است با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. او برای ثبت‌نام با ریموت به جای کلید آمد!

محمد: مردم از بی‌عملی‌‌ و سوءتدبیرها گلایه‌مند هستند ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳

سعید محمد،‌کاندیدای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز ( سه شنبه )‌پس از ثبت نام در انتخابات طی سخنانی اظهار داشت: مردم از کم عملی، بی عملی و سوء تدبیرها نگران هستند و این در حالی است که خداوند متعال استعدادهای سرشار به کشور ما عطا کرده و ما با اتکا به توان داخلی می‌توانیم به مشکلات کشور را به حداقل برسانیم.

وی افزود:‌ جوانگرایی نه فقط در افراد بلکه در ساز و کارها، ساختارها و تمامی عرصه‌های نظام نیاز به اصلاحات دارد؛ رمز موفقیت ما تکیه بر مردم است؛ برای موفقیت نیاز به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستیم. بعد هم نیاز داریم که مردم در صحنه باشند.

محمد، گفت:‌ من با دارا بودن کارنامه خوب و برنامه‌ در عرصه‌های مخنتلف به عرصه آمده‌ام و با دارا بودن تیم خوب و مجرب که قبل از انتخابات به مردم اعلام خواهیم کرد پا به عرصه گذاشته ایم؛ برنامه ما این است که رضایت را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

محمد در پاسخ به سوالی در خصوص کناره‌گیری به نفع آیت الله رئیسی گفت: با توجه به اینکه ایشان تا این لحظه اعلام موضع نکرده‌اند، ایشان جزو سرمایه‌های نظام هستند و پیشانی مبارزه با فساد هستند با توجه به اینکه هنوز اعلام کاندیداتوری نکرده‌اند، اجازه بفرمایید بعد از ثبت‌نام‌ها و تایید صلاحیت‌ها اعلام موضع خواهم کرد.

وی گفت:‌ کشور باید با یک تفکر انقلابی و جهادی اداره شود بنده به صورت مستقل در انتخابات شرکت می‌کنم از سوی هیچ دسته و جناحی وارد انتخابات نشدم و نمی‌خواهم حمایت شوم همانطور که تا الان سوابقمان را نشان داده‌ از همه ظرفیت های انقلاب استفاده خواهیم کرد به هیچ جریانی هم قول ندادیم که دولت ما به یک شرکت سهامی تبدیل شود.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی سعید محمد ثبت نام کرد ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۲

سردار پاسدار سعید محمد صبح سه شنبه در اولین روز از مهلت قانونی 5 روزه ثبت نام از کاندیداهای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری جهت ثبت نام در این انتخابات وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد و برای کاندیداتوری ثبت نام کرد.

محمد مسئولیت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) را در کارنامه خود دارد. او تا این لحظه مهمترین چهره سیاسی بوده که نامزد انتخابات شده است.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

 

داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۵

فردی با ظاهری کفن پوش، قرآن و عصا به دست و ماسکی از پرچم ایران به صورت، برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

وی در توضیح حضور خود برای ثبت‌نام ریاست جمهوری گفت که آمده است کشور را از مشکلات نجات دهد.

تقویم انتخابات ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۳۰

کدخدایی: ثبت نام‌هایی که فاقد مدارک باشد اعتباری ندارد ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۳

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در جمع خبرنگاران گفت: طبق مصوبه‌ای که شورای نگهبان به وزارت کشور ارسال کرده ثبت نام‌هایی که فاقد مدارک باشد اعتباری ندارد و مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و به نماینده شورا سپرده ایم این‌ها را تحویل نگیرد.

 او افزود: به وزارت کشور گفته ایم براساس مصوبه، مدارک را تحویل می‌گیریم. مدارک را باید وزارت کشور ضمیمه کند و مورد تایید نماینده شورای نگهبان قرار بگیرد.

کدخدایی بیان کرد: اینکه وزارت کشور مطالب دیگری را دنبال می‌کند ما نمی‌توانیم مانع شویم.

نامزدی افراد ناشناخته ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۵۲

با وجود مصوبه شورای نگهبان همچنان چهره های ناشناخته به وزارت کشور رفته و برای انتخابات ثبت نام کردند. حضور یک زن و یک روحانی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در دقایق اولیه مورد توجه حاضران در ستاد قرار گرفت.

تصاویر بیشتر را اینجا ببینید. 

ثبت نام زن موتورسوار ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۳۱

یک زن موتور سوار که با کلاه کاسکت به وزارت کشور رفته بود نیز در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شد. او که نامکش نرگس فلاح است اعلام کرد که «آمده ام به مردم خدمت کنم؛ من عاشق کشورم هستم.»

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی نامزدی یک فعال سیاسی اصولگرا ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲

وهاب عزیزی دبیرکل جهادگران ایران اسلامی چهره سیاسی بود که نام خود را به عنوان داوطلب نامزدی در انتخابات ثبت کرد. عزیزی شعار خود را «جهاد برای حل مشکلات مردم، جهاد برای قطع زنجیره فساد، ویژه خواری و رانت» اعلام کرد و گفت: مردم ما همیشه در عرصه‌های مختلف جهاد حضور داشتند و نقش آفرینی کردند و حق مردم هست که برای حل مشکلات آنها اقدام جهادی انجام شود.

ثبت نام اول وقت وزیر ارتباطات دولت احمدی نژاد ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۱

«محمدحسن نامی» وزیر ارتباطات دولت دهم هم دومین چهره شناخته شده ای بود که در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد.

سرتیپ محمدحسن نامی ۶۸ ساله در حالی امروز برای انتخابات ۲۸ خرداد سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری اعلام نامزدی کرد که به گفته خودش، دارای سه دکتری در رشته‌های جغرافیایی سیاسی، مدیریت استراتژیک و مدیریت کشورداری است. در کارنامه سرتیپ نامی، سمت‌هایی چون وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در کره شمالی، رییس اداره دوم و معاون ستاد مشترک ارتش، رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به چشم می‌خورد.

نامی پس از ثبت نام اعلام کرد "تا وقتی مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفته ام نباید فعالیت تبلیغی و تشکیل ستاد انجام داد."

شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۹

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فرارو

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۸۷۴۳۳۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

سیدمحمد خاتمی:‌ نباید در کمک به رئیس جمهور منتخب کوتاهی کرد /درصد بالای رأی های باطله خطر است

سکوت غرب، عصبانیت اپوزیسیون و تبریک سران منطقه؛ پیروزی رئیسی چه پیامی برای جهان دارد؟

عصبانیت کیهان از سید محمد خاتمی

نامه مطهری به رئیسی: به دنبال رفع تحریم و پیوستن به FATF باشید| از قربانیان آبان دلجویی و به آزادی‌های اساسی ملت توجه کنید

وزارت بهداشت همه توان خود را برای جلوگیری از موج پنجم به کار گیرد/ تاکید بر اخذ تمهیدات لازم برای برگزاری کنکور در سلامت کامل

خبر بعدی:

دانشگاه صنعتی اراک بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد می‌پذیرد

دانشگاه صنعتی اراک فراخوان ثبت نام از متقاضیان شرکت در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون در این دانشگاه را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه صنعتی اراک فراخوان ثبت نام از متقاضیان شرکت در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون در این دانشگاه را منتشر کرد.

این دانشگاه، از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی استعداد درخشان دعوت کردند تا براساس شیوه نامه حمایتی وزارت علوم، در دانشگاه صنعتی اراک ادامه تحصیل دهند.

مهلت ثبت نام و ارسال مدارک استعداد‌های درخشان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه تا ۱۵ تیر اعلام شده است.

دانشگاه صنعتی اراک تسهیلاتی مانند تخفیف استفاده از تسهیلات خوابگاهی، اعطای وام، بن خرید کتاب و استفاده از امکانات پژوهشی و آزمایشگاهی را به این دسته از دانشجویان ارائه مید هد.

دیگر خبرها

 • ثبت نام دریافت ودیعه مسکن تا شهریورماه
 • آغاز ثبت نام چهاردهمين جشنواره کارآفرينان برتر
 • امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کاردانی به کارشناسی
 • «ساموئل ال. جکسون» و «لیو اولمان» اسکار افتخاری می‌گیرند
 • اولین جرقه استعفا
 • اثر نویسنده یزدی نامزد جایزه قلم زرین شد
 • اولین رژه نظامی حشد شعبی روز شنبه برگزار می‌شود
 • کرونا/ تست مردی در انگلیس برای ۳۰۵ روز متوالی مثبت شد
 • دو پدیده مهم انتخابات 1400 چه بود؟/ آرای باطله چه معنایی داشت؟
 • رسیدگی به شکایات نامزد‌های انتخابات در شهرستان شیراز
 • واکنش سلیمی نمین به اولین نشست خبری رئیسی
 • رئیس ستاد ارتش آمریکا: اکنون 81 شهرستان در کنترل طالبان قرار دارد
 • کسانی که کرونا دارند حتما این غذاها را بخورند
 • 80 مورد کرونا مثبت در میان هواداران فنلاند
 • گزینه‌های ریاست قوه قضاییه چه کسانی هستند؟
 • آموزش عالی در اولویت هیچ کدام از نامزد‌های انتخابات نبود/ دانشجویان ترم بالایی کارشناسی در اولویت تزریق واکسن قرار می‌گیرند
 • چه کسانی نباید گوجه فرنگی بخورند؟
 • سرمربی استقلال می‌خواست با چه کسانی بازیکن بخرد؟
 • دریافت کارت اعتباری ۷ میلیونی مشمول چه کسانی می‌شود؟
دیگران می‌خوانند: