به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ووندر لیست؛ هرچه بیشتر سعی کنید چیزی را مخفی کنید، بیشتر به آن توجه می‌شود. احتمالاً بسیاری از ما راز‌هایی داریم که آن‌ها را به گور می‌بریم، زیرا فاش شدن آن‌ها می‌تواند خیلی بد باشد. به عنوان مثال اگر کوکاکولا در مورد ماده مخفی که در نوشابه‌ها استفاده می‌کند به همه بگوید، دیگر کسی آن را دوست نخواهد داشت.

اسرار پس از مدت زمانی خاص به رمز و راز تبدیل می‌شوند و نمی‌توانیم در مورد آن‌ها فکر کنیم.

بیشتر بخوانید

آشنایی با ۱۵ حقیقت تاریخی تازه منتشر شده در فضای مجازی

در ادامه ۱۰ راز بزرگ جهان در طول تاریخ را می‌خوانید:

اسرار هسته‌ای ایالات متحده

تأسیسات هسته‌ای به خودی خود یک راز است و فقط افراد خاصی می‌دانند که در کجا قرار دارند. کد‌های پرتاب هسته‌ای مخفیانه‌ترین اطلاعات دولت ایالات متحده است، به طوری که فقط مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا به این کد‌ها دسترسی دارند. میزان سلاح‌های هسته‌ای و نوع سلاح هسته‌ای که ایالات متحده در اختیار دارد هنوز برای عموم افشا نشده است. عموم مردم هرگز با اطلاعات هسته‌ای آشنا نخواهند شد.

محل ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا

مکان دقیق استخراج نفت نیز یک راز مهم دولتی در ایالات متحده است، اما چگونه دولت آن را مخفی نگه می‌دارد؟ شایعات حاکی از آن است که به محض یافتن ذخایر نفتی در زمین شما و گزارش آن، دولت زمین را خریداری می‌کند و شما باید قسم بخورید تا همیشه این مکان را مخفی نگه دارید. دلیل مخفی نگه داشتن مکان‌ها جلوگیری از خرید افراد ثروتمند برای حفر چاه شخصی و بدست آوردن پول‌های کلان از نفت است؛ بنابراین، اطلاعات مربوط به محل ذخایر نفتی توسط دولت آمریکا کاملاً مخفی نگه داشته می‌شود.

اسرار پزشکی در آمریکا

به استناد به قوانین ایالات متحده آمریکا، اطلاعات پزشکی هر بیمار قرار است مخفی بماند. به نظر می‌رسد این یک مورد آشکار از حریم خصوصی است، اما، اینطور است؟ بسیاری می‌گویند که برخی پزشکان حتی برای مخفی نگه داشتن گزارش پزشکی بیمار جان خود را به خطر می‌اندازند. دولت این قانون را تنظیم کرد تا از هر نوع تحقیری که می‌تواند بیماران را تحت تأثیر قرار دهد، جلوگیری کند. سوگندی که پزشکان برای مخفی نگه داشتن اطلاعات پزشکی بیماران می‌خورد به سوگند بقراط معروف است. اطلاعات پزشکی بیماران باید طبقه بندی شود مگر اینکه ایمنی بیمار یا ایمنی دیگران در میان باشد. بدین ترتیب، پرونده‌های پزشکی فقط در دسترس پرسنل مجاز قرار دارد و برای دسترسی به آن‌ها نیاز به تأیید قانونی یا پزشکی است؛ بنابراین، اسرار پزشکی ایالات متحده از بزرگترین اسرار جهان است.

تا زدن دستمال هاپسبورگ

از بین بزرگترین راز‌های جهان، آیا باور می‌کنید که تا زدن دستمال هاپسبورگ یک راز مهم دولتی در اتریش است؟ هر چقدر که به نظر خنده دار بیاید، این موضوع حقیقت دارد. در اتریش، تا زدن دستمال هاپسبورگ یک عمل سلطنتی است که شامل رهنمود‌های محرمانه نحوه تا زدن دستمال است.

جالب‌ترین واقعیت این است که بسیاری سعی کرده اند به این راز دست پیدا کنند، اما موفق نشده اند. روند تا زدن دستمال هابسبورگ شامل روال‌هایی است که فقط مقامات رسمی نزدیک و قابل اعتماد آن را می‌دانند. این افراد سوگند یاد می‌کنند که این طرح به هر قیمت مخفی باقی بماند. اما چرا این یک راز است؟ شایعات می‌گویند این یک فرهنگ سلطنتی است که قرار است برای همیشه یک راز باقی بماند.

دستور پخت KFC

تا به حال فکر کردید که KFC هنگام تهیه وعده‌های غذایی خود از چه دستورالعملی استفاده می‌کند؟ شما هرگز نخواهید فهمید. این دستورالعمل یک راز برتر جهانی است که از زمان راه اندازی این شرکت تاکنون فاش نشده است.

دستور پنهانی توسط هرلند سندرز در سال ۱۹۳۰ در کنتاکی تهیه شده است. غذای معروف مرغ او آنقدر خوشمزه بود که همه در مورد آن صحبت می‌کردند. با این موفقیت، تجارت سندرز آنقدر سریع رشد کرد که مجبور شد یک رستوران زنجیره‌ای در سراسر جهان تشکیل دهد. امروزه KFC در میان بزرگترین رستوران‌های جهان قرار دارد. شاید بتوان این را به دستور پنهانی آن نسبت داد که به عنوان یک رمز و راز برای عموم مردم باقی مانده است. دستور العمل به طور مخفیانه در مقر شرکت نگهداری و از آن محافظت می‌شود.

منطقه ۵۱

در اعماق صحرای نوادا، منطقه ۵۱ نهفته است، یک پایگاه بزرگ CIA در این صحرا وجود دارد که وجود آن تقریبا ۶۰ سال توسط دولت ایالات متحده رد میشد تا اینکه در آگوست ۲۰۱۳، سرانجام CIA اعتراف کرد که این مکان واقعی است. این یک مرکز نظامی نیروی هوایی آمریکا است که مورد توجه همه قرار دارد. در واقع، به غیر از افراد داخل این مقر، هیچ کس نمی‌داند چه چیزی در آن محیط اتفاق می‌افتد.

بالای منطقه ۵۱ یکی از محدودترین فضای هوا در کره زمین است. اما چرا دولت ایالات متحده این همه تلاش می‌کند مردم را بیرون نگه دارد؟ براساس گزارش CIA، منطقه ۵۱ در سال ۱۹۵۵ برای یک هدف ایجاد شد، تا یک پروژه فوق العاده مخفی هواپیما را با نام رمز Aquaton" آزمایش کند. این هواپیما برای جاسوسی از اتحاد جماهیر شوروی بود.

آدولف هیتلر

تاریخ می‌گوید که در ۳۰ آوریل ۱۹۴۵، آدولف هیتلر خود را در پناهگاه زیرزمینی خود کشت. آیا این واقعاً درست است یا اینکه شوروی‌ها به دنیا دروغ گفتند؟ شواهد موجود در اسناد جدید طبقه بندی نشده FBI نشان می‌دهد که دولت اطلاعاتی در مورد زنده بودن هیتلر پس از جنگ جهانی دوم داشته است.

آیا هیتلر می‌توانست مرگ خودش را مخفی کند؟ انتشار اسناد FBI به وضوح نشان می‌دهد که خودکشی هیتلر کاملاً جعلی بوده است. این موضوع کاملا واقعی به نظر می‌رسد، زیرا او منفورترین مرد جهان در آن زمان بود بنابراین مجبور شد راهی برای فرار از آلمان جنگ زده برای زنده ماندن خود پیدا کند. آنچه تکان دهنده‌تر است این است که FBI همه این‌ها را می‌دانسته، اما به صورت مخفی نگه داشته می‌شود.

ایدز

از دهه ۱۹۸۰ بحث‌های زیادی در مورد منشا اچ آی وی وجود داشته و نظریه‌های زیادی در این باره تدوین شده است. بسیاری از افراد معتقدند که HIV / AIDS از آفریقا نشأت گرفته، اما آیا واقعاً درست است؟ برخی معتقدند که این بیماری کشنده در آزمایشگاه توسط دانشمندان ساخته شده است! گویا این کافی نیست، نظریه پردازان توطئه همچنین بر این باورند که درمان HIV / AIDS پیدا شده است.

فرمول کوکاکولا

آیا می‌دانستید فرمول‌های تهیه کوکاکولا یکی از راز‌های بسیار محرمانه در جهان است؟ این موضوع کاملاً محرمانه است، این شرکت مجبور شد فعالیت خود را در هند لغو کند، زیرا مجبور شده بود فرمول مواد تشکیل دهنده خود را به دولت این کشور ارائه دهد. در حقیقت، فقط تعداد کمی از کارمندان از مواد تشکیل دهنده کوکاکولا اطلاع دارند. فقط دو کارمند در یک زمان مجاز به دانستن فرمول‌های مخفی هستند. این چند کارمند باید سوگند یاد کنند که از اطلاعات محافظت می‌کنند و به هر روشی لازم آن را مخفی نگه می‌دارند.

گزارش از مائده زمان فشمی

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: راز اسرارآمیزترین اسرار زندگی عجیب و غریب عجیب ترین ها تا زدن دستمال ایالات متحده مخفی نگه مجبور شد منطقه ۵۱ هسته ای یک راز

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۱۹۱۸۵۳۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

اولین نتیجه رسمی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

فیلم| جنجال سوتی جدید بهاره رهنما

انتقاد روحانی از ۷ نامزد ریاست‌جمهوری

ستاد همتی خواستار تمدید رای‌گیری تا ساعت ۲ بامداد شد

خبر بعدی:

بزرگترین الماس های جهان+ عکس

اولین الماس‌ها در قرن چهارم قبل از میلاد در هند یافته و از طریق جاده ابریشم به دیگر نقاط جهان صادرشدند.

خبرگزاری میزان - روزنامه خراسان نوشت: الماس گوهری است که بسیاری را اغفال می‌کند. برای خریداران، این سنگ نمادی از ثروت، جادو و عشق است و برای جویندگان، قاچاقچیان و سارقان هم نمادی از ثروت. اما به تازگی یکی از همین جویندگان طلا توانسته در معدنی در جنوب قاره آفریقا قطعه الماسی به اندازه یک تخم‌مرغ کشف کند که نزدیک به هزار و ۱۰۰ قیراط وزن دارد. مالک معدنی که این سنگ قیمتی در آن یافت شده، می‌گویدکه این الماس «غیرمعمول و کم‌نظیر» است. البته نا گفته نماند که این سنگ قیمتی در کشوری به نام بوتسوانا در جنوب قاره آفریقا که به مرکز الماس جهان شهرت دارد کشف شده است. امروز ضمن مرور تاریخچه جویندگان الماس از دو الماس بزرگ دیگر جهان هم مطالبی نوشته ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

تاریخچه کشف الماس

هرچند که جوان‌ترین ذخایر الماس در ۹۰۰ میلیون سال پیش تشکیل شده اند، اما اولین الماس‌ها در قرن چهارم قبل از میلاد در هند یافته و از طریق جاده ابریشم به دیگر نقاط جهان صادرشدند و در اختیار قشر ثروتمند جهان قرار گرفتند. تا قرن ۱۸ فقط الماس در هندوستان یافت می‌شد. الماس‌های کوه نور و دریای نور هم که نادرشاه از هند به غنیمت گرفت از معادن هندوستان استخراج شده اند. تخمین زده شده حدود ۱۲ میلیون قیراط (هر قیراط ۰.۲ گرم است) از معادن هندوستان استخراج شده است تا این که در سال ۱۸۶۶ معادن جدید الماس در آفریقای جنوبی کشف شدند. در آن زمان الماس به عنوان سنگی گرانبها مد نظر بود و از دید مردم در رده سوم پس از یاقوت سرخ و زمرد قرار داشت.

اولین الماس بزرگ جهان

بزرگ‌ترین الماس شناخته شده جهان، سال ۱۹۰۵ در معدنی در آفریقای جنوبی کشف شد و سه هزار و ۱۰۶ قیراط وزن داشت. این الماس به نام خانوادگی صاحب معدن، توماس کولینان نام‌گذاری شد و پس از تفکیک شدن به ۱۰۵ قطعه به فروش رسید. گفته می‌شود جا به جایی این الماس دردسر‌های زیادی داشت، چون بسیاری به دنبال به سرقت بردن آن بودند.

دومین الماس بزرگ جهان

دومین الماس شناخته شده بزرگ جهان «لسدی لا رونا» نام‌گذاری و در سال ۲۰۱۵ در یکی دیگر از معدن‌های کشور بوتسوانا استخراج شد. این سنگ قیمتی از الماس بزرگی که تازگی کشف شده و هنوز نامی ندارد فقط ۱۱ قیراط سنگین‌تر است. اما سرنوشت دومین الماس بزرگ تاریخ هم که هزارو ۷۵۸ قیراط وزن داشت مشابه بزرگ‌ترین الماس جهان بود. گفته شده این الماس هم برش و صیقل داده شده و به جواهرات برند لوییس ویتون تبدیل شده است.

بیشتر بانید: پنجمین الماس بزرگ دنیا کشف شد +عکس

انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

برچسب ها: بزرگترین الماس

دیگر خبرها

 • آمریکا زیر برجام زده و حالا خودش باید آن را درست کند
 • تاکید ظریف بر بدست گرفتن منطقه در نشست آنتالیا
 • پیام توییتری ظریف پس از شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا
 • گزارش کار توئیتری ظریف از آنتالیا
 • آمریکا زیر برجام زد و حالا باید آن را درست کند
 • ظریف: در دیپلماسی بحث، احترام به منافع همتایان است
 • گزارش توئیتری ظریف از نتایج شرکت در مجمع دیپلماسی آنتالیا
 • طول عمر ربطی به جوان ماندن ندارد
 • اثرگذاری اندک نتیجه انتخابات بر مذاکرات هسته‌ای وین
 • نیروی هوایی آمریکا میکروپهپادی با قابلیت بال زدن می‌سازد
 • رشد شرکت های تولید بوتادین دنیا با افزایش تقاضای آمریکا
 • افزاش مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر ایالات متحده 2020
 • پیام تبریک رئیس سازمان اوقاف به مردم و رئیس جمهور منتخب/ بزرگترین تلاش دشمنان برای تحریم انتخابات شکست سنگینی خورد
 • آخرین تلاش‌های صهیونیست‌ها برای منصرف کردن آمریکا از بازگشت به برجام
 • بنت برای منصرف کردن بایدن از برجام آستین بالا زد
 • ویدئو | ۴۴ سال پس از مرگ مشکوک معلم انقلاب | شریعتی الهام‌بخش بود
 • پنتاگون: احتمال دارد القاعده از افغانستان ایالات متحده را تهدید کند
 • سلاح مخفی پوتین
 • رئیس جمهور پاکستان با درخواست نهاد جاسوسی آمریکا مخالفت کرد
دیگران می‌خوانند: