مرتضی فنونی‌زاده، پیشکسوت پرسپولیس معتقد است سرمربی استقلال بهتر است برای نتیجه‌گیری حواسش به تیم خودش معطوف باشد و به مسائل پرسپولیس کاری نداشته باشد. مدافع سابق پرسپولیس و تیم ملی می‌گوید مجیدی باید مشکلاتش را در نگرش خودش و موارد درونی تیمش ببیند و برای فرار از نتیجه نگرفتن، توپ را به زمین تیم قهرمان نیندازد.

سرمربی استقلال باز هم حرف از خرید پرسپولیس از لیگ قطر و پرتغال زده یا گفته سپاهان هم بازیکنی مانند حاجی صفی را به خدمت گرفته اما استقلال نتوانسته نقل و انتقال موفقی در نیم فصل داشته باشد؟

بالاخره طبیعی است؛ استقلال 8،7 سال است که در لیگ قهرمانی نیاورده و این جام نیاوردن برای تیم رقیب خیلی سخت و گران و غیر قابل هضم باشد. این موضوع زمانی شدت و حدت بیشتری به خود می‌گیرد که آنها دربی را هم باخته‌اند و شانس قهرمانی این فصلشان را هم تقریباً از دست داده‌اند. از همین رو من شرایط سرمربی استقلال را درک می‌کنم که برای جبران مافات و بهانه آوردن برای جام نیاوردنش دنبال مسائل جانبی بگردد که اصلاً درست و منطقی نیست. سرمربی استقلال گفته پرسپولیس از قطر بازیکن آورده؛ بله ما از قطر بازیکن آوردیم چون مهدی ترابی خودش عاشق تیم باشگاهی‌اش در ایران است و یک پرسپولیسی دو آتیشه محسوب می‌شود. از آن گذشته وقتی ترابی بعد از بازی در قطر به این واقعیت می‌رسد که تیمی در آسیا بزرگتر از پرسپولیس نیست و در آنجا نمی‌تواند به اندازه پرسپولیسی که هر سال قهرمانی کسب می‌کند جامی بگیرد خودش ابراز علاقه می‌کند که باز می‌گردد و باشگاه هم بدون پرداخت پولی به باشگاه قطری، ترابی را باز می‌گرداند. در واقع پرسپولیس آنقدر خوب و موفق بوده و جام گرفته که خود لژیونرها مایلند دوباره به پرسپولیس برگردند. این در حالی است که استقلال هم لژیونرهایی در خارج از کشور مانند مجید حسینی و کاوه رضایی را دارد که در اروپا بازی می‌کنند اما هیچ علاقه‌ای به بازگشت به استقلال ندارند چون می‌دانند اگر برگردند موفقیتی و جامی در انتظارشان نیست به همین دلیل اصلاً رغبت و تمایلی برای بازگشت به استقلال نشان نمی‌دهند.

سرمربی استقلال هم حتماً خوب این مسائل را می‌داند پس بهتر است توپ را به زمین تیم قهرمان نیندازد و دنبال دلیل بگردد که چرا لژیونرهای استقلال اصلاً دوست ندارند به استقلال بازگردند. در مورد بحث اسپانسر اصلی که من می‌دانم استقلال و پرسپولیس اسپانسر اصلی‌شان یکی است و اگر پرسپولیس از کارگزاری پول میلیاردی گرفته، آنها هم از کارگزارشان گرفته‌اند اما سرمربی استقلال حتماً می‌داند که قطعاً قیمت تیم قهرمان و تیمی که چهار دوره متوالی قهرمان لیگ شده و پرهوادارترین تیم ایران و آسیا است قطعاً برای کارگزار با استقلال فرق می‌کند و مسلم است که هر کارگزار و اسپانسری برای تیم قهرمان بیشتر پول خرج می‌کند و برای تیم سوم یا چهارم جدول پول آنچنانی برای اسپانسری در نظر نمی‌گیرد.

جالب است سرمربی استقلال این حرف‌ها را زده اما حتماً خوب می‌داند که رقم قرارداد همه بازیکنان استقلال بالاتر از بازیکنان پرسپولیس است. تیمی که به گواه کارشناسان بهترین بازیکنان ایران هستند و بدون ادعا فقط جام می‌گیرند چون تخصص‌شان جام گرفتن است نه حرف زدن علیه این تیم و آن تیم.

حرف‌های شما تمامی ندارد!

مشخص است که باید از حقیقت و تیم قهرمان دفاع کرد و من هم به عنوان پیشکسوت وظیفه خودم می‌دانم اجازه ندهم بی‌جهت و با دلایل عجیب و غریب علیه تیم محبوب پایتخت و ایران حرف بزنند. بازیکن برای تیم پرسپولیس بوده و دوباره به پرسپولیس بازگشته و هیچ ایرادی ندارد و نباید برای این کار از سرمربی تیم رقیب اجازه می‌گرفته ضمناً مغانلو هم یک پرسپولیسی تمام عیار و بازیکنی بسیار خوب و مجرب است که خودش با پرسپولیس همکاری کرد که به تیم محبوبش برسد و به خاطر رسیدن به عشق‌اش روی خیلی از خواسته‌هایش خط کشید.

در رابطه با مسائل دیگر صحبتی ندارید؟

چرا حرف که زیاد است اما تا فراموش نکردم این را بگویم که آقای سمیعی، مدیر عامل پرسپولیس دنبال سفارش ویترین جدید است چون ویترین قبلی باشگاه دیگر جا برای جام‌های جدید ندارد. از این رو ویترین شکیل جدیدی برای پرسپولیس سفارش داده شده است.

در خصوص زمان بازی سوپرجام هم سرمربی پرسپولیس از بی‌عدالتی در زمان تاریخ بازی‌ها حرف زده و گفته تیمی با یک ملی‌پوش بازیش لغو می‌شود و یا زمان بیشتری برای بازی‌هایش پیدا می‌کند در حالی که پرسپولیس بیشترین ملی‌پوش را دارد.

واقعاً سازمان لیگ و فدراسیون با برنامه‌ریزی جدیدشان در خصوص پرسپولیس ظلم کردند و به هیچ وجه عدالت را رعایت نکردند و امسال نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمانی پنجمش را کسب کند اما آنها هر کاری کنند باز هم نمی‌توانند حریف پرسپولیس شوند چون کار پرسپولیس قهرمانی است و کسی نمی‌تواند مانع این تخصص پرسپولیس شود. پرسپولیس بیشترین قهرمانی را در ایران آورده و چند بار هم سه‌گانه برده و با شخصیتی که در امر قهرمانی دارد، ان‌شاءالله قهرمان سوپر جام هم می‌شود و برای قهرمانی لیگ و آسیا هم اسب خودش را زین کرده است.

رسانه‌های سعودی خبر از درون استقلال ندارند!

استقلال - قوچان‌نژاد؛ با کدام پول؟

احتمال جذب رضا قوچان‌نژاد از سوی باشگاه استقلال به خبر جذابی برای برخی رسانه‌های سعودی تبدیل شده است. ظاهراً مذاکراتی که برخی رابطان باشگاه با مهاجم سابق تیم ملی داشتند و همچنین همزمانی حضور فرهاد مجیدی در امارات با این بازیکن موجب شده تلاش باشگاه استقلال برای به خدمت‌گیری این بازیکن جدی گرفته شود اما آنچه از اساس این اقدام را از سوی باشگاه استقلال عقیم خواهد گذاشت، مشکلات مالی است. آنچه در اظهارات اخیر سرمربی استقلال نیز به آن اشاره شد.

بر اساس اطلاعاتی که از دریافتی بازیکنان به دست آمده مدیران باشگاه استقلال 30 تا 35 درصد از حقوق بازیکنان را پرداخت کرده‌اند و بخش اعظمی از پرداختی‌ها باقی مانده است. صحبت از تأمین مبلغی در حدود 60 میلیارد تومان است و علاوه بر آن باید پرداخت بدهی به استراماچونی را هم لحاظ کرد و مشخص نیست که باشگاه استقلال با این حجم از بدهکاری چگونه می‌خواهد در نقل و انتقالات فعالیت قابل توجهی داشته باشد.

اوضاع وقتی پیچیده‌تر جلوه می‌کند که برخی از نزدیکان استقلال مدعی شده‌اند در فصل جاری مدیرعامل استقلال مبالغ قابل توجهی از شرکت‌های وب که یکی از اسپانسرهای این باشگاه محسوب می‌شود دریافت کرده است. نزدیکان به استقلال مدعی‌اند مبالغ دریافتی کفاف بدهی‌ها را خواهد داد اما روشن نیست که چرا به رغم این ادعاها همچنان بازیکنان از دریافت نکردن مطالبات خود حرف می‌زنند و بدهی به استراماچونی نیز هنوز پرداخت نشده است؟!

بدون شک اگر استقلال می‌خواهد فعالیت قابل توجهی در نقل و انتقالات آتی داشته باشد باید ابتدا منابع مالی مورد نظر خود را تأمین کند وگرنه حتی ممکن است برخی از ستاره‌ها نیز به دیگر تیم‌ها کوچ کنند. موضوع پر اهمیتی که همین حالا بر باشگاه استقلال سایه افکنده است.

بدون شک اعتبار مجیدی میان بازیکنان نیز عملکرد آنچنانی نخواهد داشت چون سرمربی استقلال نیز صراحتاً در مصاحبه اخیرش اعلام کرده برخی بازیکنان به او گفته‌اند تا اینجای فصل نیز به خاطر او مشکلات را تحمل کرده‌اند و اگر بخواهند برای فصل بعد تصمیم به ماندن بگیرند باید همه مطالبات‌شان پرداخت شود.

در واقع اگر مدیران استقلال بر این باورند که با تاکتیک خرج کردن از اعتبار مجیدی می‌توانند باز هم بازیکنان را ساکت نگه دارند، تحلیل اشتباهی مرتکب شده‌اند و باید به سرعت در مسیر افزایش توان مالی باشگاه قدم بردارند تا نه تنها ستاره‌های تیم برای ماندن رغبت کافی داشته باشند بلکه بازیکنانی همچون قوچان‌نژاد نیز که به احتمال زیاد می‌تواند گزینه مناسبی برای خط حمله آبی‌ها باشد، به خدمت گرفته شود.

در روزهای اخیر نه فقط نام رضا گوچی بلکه نام علی کریمی هم در نقل و انتقالات استقلال دیده شد. بازیکنی که گفته می‌شود کارش را الدحیل قطر به انتهای خط رسیده است. تردیدی نیست که اگر کریمی نیز پیشنهاد‌های خوبی از قطر داشته باشد، ترجیح می‌دهد که فوتبالیش را در این کشور ادامه دهد چون اساساً او به دلیل همین خلف وعده‌های مکرر و نقد نبودن قراردادش با باشگاه استقلال ایران را به مقصد لیگ ستارگان ترک کرد و بعید است که کریمی نیز حاضر باشد در چنین شرایط مالی با استقلال قرارداد منعقد کرده و به ایران بازگردد.

بنابراین مدیران باشگاه استقلال اگر اندک توجهی به آینده این باشگاه دارند باید بنای کار را روی جذب منابع مالی تازه بگذارند و اقداماتی انجام دهند که منجر به افزایش توان اقتصادی باشگاه شوند. اگر هم این مدیران قادر به انجام چنین مهمی نیستند پایان دولت کنونی بهترین فرصت است تا آنها از سمت خود استعفا داده تا افرادی تازه نفس و البته پرانگیزه‌تر گام به دایره مدیریتی باشگاه استقلال بگذارند.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۷۰۸۳۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

بگو مگوی تند همتی، رئیسی و مهرعلیزاده | زاکانی عصبانی شد

الگوبرداری گزینشی اصولگرایان از مدل چینی برای ایران

انتقاد شدید روحانی از صداوسیما و نامزدهای اصولگرا: در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بسیار بدی شد

چرا روحانی دست‌های پشت پرده را رو نمی‌کند تا دلیل مشکلات امروز معلوم شود؟

قاضی زاده هاشمی: دسترسی آزاد به اطلاعات اولویت قطعی دولت سلام است

خبر بعدی:

احساس دلتنگی دختران شهدا در روز دختر+فیلم

حکایت دختران شهدا، حکایتی بسیار جانگداز است که در روز دختر به جای بوسیدن دست پدر و دریافت هدیه، باید قبر پدر را ببوسند و احساس دلتنگی خود را با اشک نمایان کنند. - اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اولین روز ماه ذی‌القعده همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان روز دختر نامگذاری شده‌ است. در این روز پدران و مادران از دختران خود یاد کرده و این روز را گرامی می‌دارند.

در این بین پدرانی هم هستند که برای آسایش و آرامش سایر دختران چه در کشورمان و چه در خارج از مرزهای کشورمان، جان خود را از دست داده و خون خود را فدای آرامش هم‌میهنان کرده‌اند. در این فیلم‌ها تصاویری از دلتنگی دختران شهدا برای پدر خود می‌بینیم:

همسفر عشق|حکایت رزمنده «دفاع مقدس» که شهید «مدافع حرم» شد/«گره شهادت» چگونه باز می‌شود؟+عکس و فیلمهمسفر عشق|ماجرای حضور شهید پس از شهادت/ شوخی‌های شهید چگنی با خانواده+فیلمهمسفر عشق|روایت عاشقانه زندگی شهید خلبان چگنی به روایت همسر/حکایت دختر سه ساله‌ای که خبر شهادت پدر را به مادر گفت+عکس و فیلمهمسفر عشق| روایت عاشقانه زندگی شهید مدافع سعید انصاری به روایت همسر/ از اذن حضرت زینب(س) برای شهادت تا عملیات برای نجات دختری که گوشش را بریده بودند

گفتگو کوتاهی با دختر شهید جلال کاشانی به مناسبت روز دختر

دلنوشته دختر شهید محمد شکری

 

 

اشک‌های دختر شهید مدافع سلامت محمد شکری

 

با افتخار فرزند شهیدم شهید کوروش حاجی مرادی

خاطره‌های دختر شهید جواد باقری

درد و دل دختر شهید مدافع حرم ناجا رضا دامرودی با پدرش

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • رسمی ؛ ستاره ازبک در رقیب تراکتور ماندنی شد
 • محمود فکری: اجازه ندهیم هر تیمی مربی و بازیکن خارجی بخرد
 • برترین های قرن با بهتاش فریبا: استقلال 1990 یا پرسپولیس اخیر می توانند بهترین باشند / حسن یزدانی تختی زمان است
 • هیچ بیماری در جمهوری اسلامی ایران پشت درب ‌ICU سرگردان نشد
 • مرغ سوخاری سفارش بده حوله سوخاری تحویل بگیر!/۱۱ سال زندگی مخفیانه یک زن در خانه همسایه!/درگیری فیزیکی سیاستمداران پاکستانی در برنامه زنده تلویزیونی!
 • تلاش جعفر سمیعی برای تشکیل تیم ب پرسپولیس
 • وزیر بهداشت: ۲۵۰هزار افعانستانی را در دوران کرونا رایگان مداوا کردیم
 • آرزوهای دخترانه مائده و بازی‌های کودکانه مهدیه / از قرچک تا خیابان ایران به عشق قرآن
 • مدیران استقلال در ستاد انتخاباتی دو نامزد رقیب
 • ذوالفقارنسب: فوتبال ایران به شخصیت واقعی خود برگشته است
 • فوتبال ما به شخصیت واقعی خود برگشته است/ با آرامش می توانیم عراق را هم شکست دهیم
 • طومار علمای اهل سنت گلستان به مقام معظم رهبری/ اجازه زیر سوال رفتن استقلال کشور را نمی دهیم
 • فنونی زاده: دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق سرنوشت ساز است
 • ابراهیم تهامی: اجازه ندادند ستاره سوم را برای استقلال بگیرم؛ نمی‌خواهم دیگر اسطوره باشم
 • فوتبال ایران به شخصیت واقعی خود برگشته/ توصیه برای دیدار با عراق
 • خرید گل روز دختر از کدام گل فروشی آنلاین؟
 • مرغ سوخاری سفارش بده حوله سوخاری تحویل بگیر!
 • قتل فجیع نامزد بخت برگشته با 30 ضربه چاقو+ عکس
 • لژیونر هندبال زنان: از تیم ملی عراق پیشنهاد دارم/برای جام عرب باید از فدراسیون اجازه بگیرم
دیگران می‌خوانند: