به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عصر پنجشنبه در شبکه استانی البرز گفت: دولت های گذشته زحمات زیادی کشیده و پروژه های بسیاری ساخته اند، بسیاری از صنایع که می بینید که در استانی مانند البرز سرمایه گذاری شده بعد از انقلاب ایجاد شده و مربوط به قبل از انقلاب نیست.

وی اضافه کرد: درست است که برخی از زیر ساخت ها متعلق به قبل از انقلاب بوده اما می بینیم که هر چه جلوتر می رویم مشکلات ما پیچیده تر می شود از یک سو توسعه صنعتی می دهیم و از سوی دیگر آلودگی هوا را شاهد هستیم، خاک و آب از بین می روند که نشان می دهد نظام برنامه ریزی مشکل داشته است.

قاضی زاده هاشمی گفت: نشان می دهد که نظام هماهنگی مشکل داشته؛ دولت به جای اینکه در کارها دخالت کند باید عقب تر ایستاده اما هماهنگ کننده مناسب میان مدت و درازمدت باشد که این مهم با اعتماد جوانان و در میدان بودن مردم اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: "دولت سلام" آمده است که به مردم سلام کند و از آنها خواهش کند که دستش را بگیرد و با مردم کشور را اداره کند، یک انرژی، رویکرد و نفس جدید و تازه بیاید و موجب شود که با تغییر ریل اداره کشور بسیاری از مسایل و مشکلاتی که مزمن شده اند را جراحی کند که این جراحی باعث بهبود کامل و رشد و ارتقای جامعه شود.

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان البرز خاطر نشان کرد: ایران کوچک مرکزی از تنوع اقوام و زبان ها است که از روی انصاف با وجود اینکه البرز یک استان جدید التاسیس است، اما یک استان بسیار سریع الرشد با امتیازی های بسیار زیاد و البته با مشکلاتی می باشد.

وی ادامه داد: این استان در دل  البرز مرکزی قرار گرفته به همین دلیل نام البرز  بر آن اطلاق شده که البته تصور همگان بر این است که استانی کوهستانی می باشد اما علاوه بر کوهستانی بودن کویر نیز دارد، به عبارت بهتر هم به لحاظ اقوام ایران کوچک و هم از نظر توع جغرافیایی و اقلیمی تمام آب و هوایی که در ایران پیدا می شود در این استان نیز دیده می شود.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: البرز استان کوچکی است که با پنج هزار و ۲۳۴ کیلومتر مربع، سی و یکمین استان کشور از نظر وسعت  است اما به لحاظ جمعیتی تراکم جمعیتی بالایی دارد، ۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر طبق آخرین سرشماری بوده که با توجه به اینکه مهاجرپذیراست و تعداد زیادی اتباع بیگانه در آن زندگی می کنند و رشد آن خیلی افزایش یافته که از این منظر رتبه یازدهم است.

وی ادامه داد: اما کرج در برخی از گزارشات سومین و در برخی دیگر چهارمین کلانشهر کشور است اما به هر حال جزء کلانشهرهای رتبه یک کشور می باشد که نشان دهنده درصد تراکم بالای جمعیت در این منطقه بوده که ۲۳هزار و ۵۱۸ نفر به ازای هر کیلومتر است که عددی بسیار بالا و نزدیک به ۶۵ درصد این استان جمعیت اش شهرنشین است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: یکی از مزیت های فوق العاده این استان موضوع گردشگری است که علاوه بر تنوع ارتفاع اقلیمی و بهره مند بودن از کوه های بالای چهار هزار متر مانند ناز، کلون و بستک و از کویر نیز مانند کویر نجم آباد نیز برخوردار است.

قاضی زاده هاشمی افزود: پیست اسکی دیزین که تمام ملت ایران با اسم آن آشنا هستند و شوره زار نجم آباد که  کویر نوردی در این استان می تواند انجام شود  که از این منظر استان منحصر به فردی است.

وی ادامه داد: نمونه‌های بسیار زیبایی مانند سد امیرکبیر، جاده کرج- چالوس، تونل کندوان، باغ‌های سیب مهر شهر که به امید خدا اگر نابود نشوند و با همین زیبایی باقی بماند، کاخ مروارید شمس، روستای تاریخی آتشگاه، کاروانسرای شاه عباسی که در البرز واقع شده اند.

قاضی زاده هاشمی گفت: همچنین برخی از امامزاده ها، نام آوران و شعرا، پیست اسکی خور، آتشکده تخت رستم و یا کاخ سلیمانیه که در دانشکده کشاورزی واقع است از دیگر جذابیت های البرز است.

وی افزود: در خصوص اشتغال این استان، یکی از صنعتی ترین استان های کشور و حجم زیادی از صنایع استراتژیک ما در البرز مستقر است که به همین دلیل مهاجرت بسیاری در آن اتفاق افتاده اما این به دلیل نبود بیکاری در آن نیست.

فرصت‌های شغلی البرز کمتر از نرخ مهاجرت است

وی عنوان کرد: با کمال تاسف پدیده بیکاری و مشکلات اقتصادی و فرهنگی که در منطقه وجود دارد موج می زند و خود سبب شده تا مشکلات اجتماعی ایجاد شود، یعنی با این تصور که اشتغال مناسب در البرز وجود دارد مردم مهاجرت اما فرصت های شغلی موجود کمتر از میزان مهاجرت است.

قاضی زاده هاشمی افزود: همین مساله سبب شده تا نرخ بیکاری با وجود اینکه سرمایه گذاری مناسبی  در این استان انجام شده رو به رشد است و بدتر نیز می شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه بیان داشت: این استان به دلیل برخورداری از شهرک صنعتی اشتهارد به عنوان یکی از کانون های صنعتی در سطح ملی مطرح و بسیاری از صنایع مهم کشور در این منطقه قرار گرفته اند.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه حجم بسیاری از تولیدات صنعتی در البرز است خاطرنشان کرد: در اغلب نقاط کشور شاهد یک رکودی در توسعه فضاهای صنعتی  و در ایجاد موسسات صنعتی جدید به دلیل اوضاع اقتصادی روبرو هستیم اما در این شهرک صنعتی درخواست برای توسعه و کارخانجات جدید بالا بوده و نشان دهنده وضعیت به نسبت مطلوب زیر ساخت و تجهیزاتی است که در آنجا ایجاد شده که جالب توجه و جای تقدیر داشته که این نکته را ابراز که بایستی در این منطقه سرمایه گذاری های بیشتری اجرا شود.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز استانی پیشرو در جذب فناوری های جدید است گفت: شاید مدرنترین فناوری های جهان به تبع نیروی متخصص کرج، البرز و هم به دلیل نزدیکی به تهران که از تهران می تواند این نیروی متخصص را جذب کند موجب شده تا زمینه به کار گیری فناوری های جدید در این استان اتفاق بیافتد.

قاضی زاده هاشمی گفت: همچنین یک منطقه اقتصادی فعال و فرودگاه بین المللی پیام در این استان قرار دارد و یک منطقه اقتصادی جدید التاسیس برای موارد دارویی در این منطقه داریم.

وی گفت: از تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی مصوب تنها تعداد کمی از آنها اکنون  به صورت کامل فعال و خیلی از آنها به صورت نیمه فعال و ۲۱ درصد مجوزهای صادره در شهرک های صنعتی غیر فعال هستند که نشان دهنده این است که با وجود تمام تمهیدات باز نیز مشکلاتی وجود دارد بدین معنی که افراد مجوزهایی دریافت کرده اند اما نتوانسته اند سرمایه گذاری مناسب را انجام بدهند.

وی ادامه داد: همچنین ۴۰ تا ۵۰ درصد زمین های واگذاری راکد و رها شده اند که نشان دهنده این مساله است که یا اهلیت مناسب در افرادی که مجوز دریافت کرده اند نبوده و یا اینکه موانعی برای توسعه سرمایه گذاری است که به شدت این موضوع بایستی پیگیری و مسایل حل و فصل شود تا زمین هایی که بلوکه و فریز شده اند آزاد و در اختیار سرمایه گذاران جدید قرار بگیرند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قیمت زمین های صنعتی به دلیل نزدیکی به تهران گران است اظهار داشت: عمده کارگاه های صنعتی این استان نیز با شدت زیادی در شعاع مشخصی از محورهای ارتباطی قرار گرفته اند یعنی در عمل محورهای ارتباطی در اشغال این واحدهای صنعتی هستند.

انتهای پیام/ج

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فارس

کلیدواژه: کاندیدای ریاست جمهوری استان البرز قاضی زاده هاشمی سرمایه گذاری نشان دهنده شده اند

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.farsnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فارس» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۸۶۴۱۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

بگو مگوی تند همتی، رئیسی و مهرعلیزاده | زاکانی عصبانی شد

الگوبرداری گزینشی اصولگرایان از مدل چینی برای ایران

انتقاد شدید روحانی از صداوسیما و نامزدهای اصولگرا: در این انتخابات جفاها و ظلم‌های بسیار بدی شد

چرا روحانی دست‌های پشت پرده را رو نمی‌کند تا دلیل مشکلات امروز معلوم شود؟

روزنامه خبرورزشی| از خاطیان به جرم سوءقصد شکایت شد

خبر بعدی:

مسیر گردشگری هفت باغ ظرفیتی برای ورزش دوچرخه سواری

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری استان کرمان که در هتل پارس کرمان برگزار شد، با اعلام اینکه نگهداری پیست دوچرخه سواری قطعاً یکی از دغدغه‌های ماست، گفت: این مجموعه به عنوان یک سرمایه ملی امروز در استان کرمان است.

او با بیان اینکه کرمان جزو ۶ استان کشور است که پیست دوچرخه سواری دارد، تأکید کرد: باید این مجموعه یک پایگاه مناسب برای جنوب شرق کشور باشد.

پاریزی افزود: باید این مجموعه به خوبی نگهداری شود و در این زمینه اقدامات موثری انجام شود تا ظرفیت مناسبی برای پرورش استعداد‌هایی که در استان پهناور کرمان وجود دارد، داشته باشیم.

او به تور بین المللی دوچرخه سواری که قرار است به میزبانی کرمان برگزار شود، اشاره و تصریح کرد: این تور برند ورزش و دوچرخه سواری استان کرمان و حتی کشور است که با تجربه برگزاری تور‌های قبلی باید نواقصش مرتفع شود و با کیفیت بهتری در استان برگزار شود.  

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: تمام هیئت‌های شهرستانی امروز در جلسه حضور دارند و اصولاً هیئت‌هایی هستند که عضویت در این مجمع ندارند؛ ولی شهرستان هایشان در دوچرخه سواری فعال هستند.

پاریزی گفت: شهرستان‌هایی که این پتانسیل را دارند باید در دوچرخه سواری فعال شوند و انتظار داریم، فعالیت هایشان در این رشته ورزشی که جزو رشته‌های ورزشی سرآمد است در استان کرمان جدی گرفته شود.

او با بیان اینکه شهرستان‌ها نباید منتظر باشند تا حتماً دستورالعمل‌هایی از مجموعه هیئت استان و فدراسیون به آن‌ها ابلاغ شود، افزود: طرح‌هایی که قرار است نوشته شود، شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که فدراسیون دارد یقیناً استان هم می‌تواند برای خودش داخلی داشته باشد و در این زمینه مشارکت کنند.

پاریزی به مسیر گردشگری هفت باغ اشاره و تصریح کرد: مسیر هفت باغ یک مسیر بسیار مناسب و یک سرمایه‌گذاری انجام شده عظیم در استان کرمان است که به صورت اختصاصی از آن روزی که این مسیر پایه گذاری شده، بحث دوچرخه‌سواری در آن مسیر دیده شده است.

او بیان داشت: قرار شد این طرح مکتوب و ارسال شود و ما بتوانیم برای توسعه ورزش دوچرخه سواری هم در ابعاد حرفه‌ای، هم قهرمانی، هم پرورشی و هم برای توسعه دوچرخه سواری همگانی در سطح استان این مجموعه را فعال‌تر کنیم.  

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با تأکید بر اینکه باید در بحث آموزش توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشیم، افزود: اگر قرار باشد رشدی را در مجموعه ورزشی مان در استان، هیئت‌های مختلف و مجموعه دوچرخه‌سواری داشته باشیم، باید به بحث آموزش توجه و دقت ویژه‌ای کنیم.

پاریزی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های فنی، مربیگری، توجیهی، بازآموزی و داوری کمک می‌کند، ظرفیت نیروی انسانی را بیشتر به صورت تخصصی به کار گیریم و سطح کمی مان که از دل آن می‌توانیم شاهد ارتقای سطح کیفی ورزش دوچرخه سواری یمان باشیم را ارتقاء دهیم.

او با اشاره به اینکه ۱۲ شهرستان فعال در ورزش دوچرخه سواری داریم، افزود: در ورزش دوچرخه سواری هر استانی که فعال شود، قطعاً می‌تواند به توسعه دوچرخه سواری استان کمک کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: پیگیری می‌کنیم باشگاه مس هم به ادامه فعالیتش در حوزه تیم داری در بحث دوچرخه‌سواری ادامه دهد که این اقدام مهمی است.

پاریزی گفت: دوچرخه سواری ورزش ریشه‌ای و پایه‌ای استان کرمان است که ما به عنوان مطالبه مطرح می‌کنیم و قطعاً دوستان باشگاه مس هم در این زمینه کمک می‌کنند.

او ابراز امیدواری کرد: با تعامل بیشتر و همفکری بهتر خود اداره کل در مجموعه معاونت حوزه ورزش این نقش را بر عهده بگیرد.
پاریزی تصریح کرد: همه تلاش‌ها و انرژی‌ها باید برای ورزش دوچرخه سواری استان کرمان گذاشته شود و نگاه ما در استان کرمان، نگاه به توسعه ورزش در جنوب شرق کشور و نهایتاً توسعه ورزش کشور است.

او با اعلام اینکه اصحاب رسانه به پیشرفت ورزش استان کمک بسیار زیادی می‌کنند، افزود: امروز رویکرد رسانه‌ها تغییر کرده است و سعی می‌کنند به ظرفیت‌ها و داشته‌های ورزش استان بپردازند و مسائل حاشیه‌ای در حوزه رسانه خیلی کاهش پیدا کرده است که امیدواریم این ظرفیت هم بتواند به طور ویژه و خاص به ارتقای ورزش استان کمک کند.

در پایان این مجمع انتخاباتی، حسین اسلامی با کسب ۱۷ رأی از مجموع ۱۸ رأی به مدت ۴ سال عنوان ریاست هیئت دوچرخه سواری استان کرمان را عهده دار شد.

انتهای پیام/ب

دیگر خبرها

 • ایجاد کمپ گردشگری در سد دویرج دهلران
 • استفاده از ظرفیت صنعتی اصفهان در تجارت و صادرات
 • ظرفيت خوب البرز در حوزه صنايع دستى
 • بومگردی استان‌های البرز و قزوین تقویت شود
 • تهیه سند اقدام و تحول برای لرستان/ معطلی پروژه‌های سدسازی استان
 • بهره‌مندی 98 درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی
 • بهره‌مندی ۹۸ درصدی شهرهای ایران از گاز طبیعی
 • بلاکچین انقلاب صنعتی چهارم را رقم می‌زند/بیت‌کوین فقط یک گوشه از بلاکچین است
 • آیت‌الله رئیسی: این‌همه پروژه نیمه‌تمام شایسته کشور نیست
 • سازمان پژوهش‌ها از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده می کند
 • همه ظرفیت‌های یک صنعت سفید
 • به جای اقدامات دستوری در میدان عمل ‌ورود ‌خواهیم کرد/ بهبود معیشت مردم را اولویت می‌دهیم / این همه پروژه نیمه تمام شایسته کشور نیست
 • کارگران شهرک های صنعتی اشتهارد برای مسکن ملی اقدام کنند
 • رئیسی: به جای اقدامات دستوری در میدان عمل ‌ورود ‌خواهیم کرد
 • منطقه آزاد انزلی کانون گردشگری دریایی در شمال کشور
 • بهره برداری از 6 واحد تولیدی به ارزش 640 میلیارد تومان در جنوب کرمان
 • آیت‌الله رئیسی: به جای اقدامات دستوری در میدان عمل ‌ورود ‌خواهیم کرد/ بهبود معیشت مردم را اولویت می‌دهیم / این همه پروژه نیمه تمام شایسته کشور نیست
 • البرز، استانی کوچک با ظرفیت های بزرگ
 • ۶۰ ظرفیت گردشگری کشاورزی در البرز شناسایی شد
دیگران می‌خوانند: