به گزارش ایرنا دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی روز جمعه در برنامه سیمای خوزستان درخصوص برنامه های خود اظهارداشت: برای ۲ منطقه خوزستان و سواحل زرخیز مکران در جنوب یکی از محروم ترین استان های کشور برنامه ریزی شده است که به عنوان مناطق پیشرو باشند و بقیه کشور را به جلو هدایت کنند.

وی افزود: این ۲ نقطه لوکوموتیو اقتصاد آینده ایران هستند و خوزستان با همیاری به جایگاه متعالی خود برخواهد گشت.

مشکل اصلی خوزستان مدیریت است

قاضی زاده هاشمی مشکل اصلی خوزستان را مدیریت دانست و ادامه داد: ما به مدیرانی مانند حاج قاسم نیاز داریم و مدیران گام دومی مدیران حاج قاسمی خواهند بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده به عنوان جوانترین نامزد این دوره از انتخابات نه به عنوان یک نفر بلکه به عنوان نهضت جوانانه گام دومی، با بررسی این بیانیه تلاش داریم به مسائل اساسی پاسخ دهیم.

معضلات در خوزستان مزمن شده‌اند

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه مشکلات اساسی خوزستان به دلیل مزمن شدن حل نشده باقی مانده اند، گفت: دولت خوب دولتی است که توسعه و آبادانی سرزمینی ایجاد کرده و اجازه به وجود آمدن تبعیض را ندهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بی عدالتی ساختاری ساختاری مزمن شده و نحوه توزیع بودجه و منابع درآمدی ومنابع بانکی باعث ایجاد اختلال در رشد کشور شده است.

وی اظهار داشت: اگرعدم سرمایه گذاری بزرگ در خوزستان تصویب شده به علت این است که احساس ناامنی می کنیم؛ با وجود گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی اما مهد صنعت، انرژی و کشاورزی کشور بالاترین نرخ بیکاری را دارد که باعث درد و رنج، نشانه دولتمردی بد و سرمایه گذاری نکردن مناسب در اداره کشور ونداشتن فکرآینده نگرانه است که باید اصلاح شود.

مساله روز دولت‌ها اصلاح رویکردی و نظام اداری است

قاضی زاده هاشمی توضیح داد: مساله روز دولتها اصلاح رویکردی و نظام اداری است به گونه ای که ما تصمیم گرفتیم که یک پایتخت نداشته باشیم یعنی همه چیز در تهران نباشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: تمام اختیارات دولت طبق اصل ۱۲۷ قانون اساسی به تک تک مدیران شهرستانی داده می شود و هر شهرستان در خوزستان و هرفرماندار اختیاراتی خواهد داشت.

وی گفت: معنی ندارد برای یک امرعادی در تهران تصمیم بگیریم به همین دلیل استان های ما عقب مانده هستند؛ ۵۵ درصد درآمد کشور درتهران حاصل می شود درحالی که اصل آن منابع در خوزستان است.

ما آمده ایم تا هر شهرستان یک پایتخت شود

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: ما آمده ایم اختیارات را به خود مردم خوزستان و به تک تک شهرستان ها واگذار کنیم و هر شهرستان یک ماموریت ملی پیدا کند و یک پایتخت شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر تهران پایتخت سیاسی است، هر شهر بر اساس مزیت های خاص خود پایتخت ویژه شده و تمام اختیارات پایتخت در آن حوزه به آن شهر واگذاری می شود و مردم نظارت می کنند.

ما به دنبال اعمال حاکمیت مردم هستیم

وی گفت: اگر یک سوم مردم هر شهرستان از عملکرد مدیران ناراضی باشند آن مدیر عزل می شود و ما به دنبال اعمال حاکمیت مردم هستیم.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: نخستین وظیفه دولت پاسخگویی است و این موضوع زمانی عملی می شود که اجازه دهیم مردم در صورت نارضایتی از عملکرد یک دولتمرد آن را عزل کنند و دولت سلام این اختیار را به مردم می دهد.

می خواهیم با روشی نو کشور را اداره کنیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: می خواهیم با روشی نو کشور را اداره کنیم و به جای اینکه همه به تهران بیانید تهران به اقصی نقاط کشور سفر می کند.

وی گفت: خوزستان با داشتن پنج میلیون نفر جمعیت اما معادل ۲۰ میلیون نفر مالیات می دهد یعنی این استان بیشترین مالیات را به نسبت جمعیت خود پرداخت می کند اما رتبه دوم بیکاری را در کشور دارد و ما شرمنده هستیم.

قاضی زاده هاشمی افزود: دولتها با انتصاب مدیرانی که برخاسته از مردم نبودند بزرگترین ظلم را به خوزستان کردند چون باید مردم آنها را می خواستند.

وی افزود: دولت سلام آمده که به همه بی تدبیری ها، خودخواهی ها، تبارگرایی و باندهای سیاسی فاسد که درخوزستان نیز فراوان مشاهده شده والسلام بگوید.

برای تک تک شهرستان های خوزستان برنامه ریزی شده است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برای تک تک شهرستان های خوزستان برنامه ریزی شده است گفت: در ایذه واحدهای صنعتی تعطیل و بسیاری از جوانان مجبور به مهاجرت شده اند ما باید بی عدالتی های آموزشی، کمبود امکانات تحصیلی و بنگاههای مشکل دار را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: در باغملک با وجود اینکه چهار رودخانه دائمی وجود دارد اما برای کشاورزی منطقه هیچ بندی دیده نشده است؛ در اندیمشک نرخ بیکاری ۲۸ درصدی یعنی ۲ برابر میانگین کشور ما را بر آن می دارد که برای حل بیکاری آنها برنامه ریزی شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: شوشتر دارای مقام نخست تولید گندم در خوزستان است که با ظرفیت های فوق العاده گردشگری باید در این شهرستان سرمایه گذاری شود.

وی افزود: شوری آب پشت سد گتوند باید حل شود و برای کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد و امکانات رفاهی مانند بیمارستان نیز باید توسعه یابد.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: در مسجدسلیمان بسیاری پروژه ها نیمه تمام مانده اند و برخی خدمات ویژه مانند ریل و فرودگاه و بافت فرسوده باید احیا شوند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: درخرمشهرباید برای مشکل شوری آب و کشاورزی رو به افول باید فکر اساسی شود و در بندرماهشهر ایجاد امکانات مناسب در خدمات درمانی و در امیدیه باید برای حل مسائل اجتماعی برنامه ریزی کرد.

وی ادامه داد: در هندیجان با سرمایه گذاری مناسب می توانیم حجم زیادی از مردم ایران را تغذیه کرده و باید بر روی بهره وری، آب و خاک و گلخانه کارشود.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: در آبادان می توان صنایع حاشیه ای در حوزه نفت، بندر، گاز، پتروشیمی، پرورش میگو و خدمات عمومی را توسعه دهیم تا به جایگاه قبل از انقلاب خود برگردد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در شهرستان شوش باید در حوزه کشاورزی و در بخش احیای بافت روستایی و پروژه های نیمه تمام کار صورت گیرد، در رامهرمز نیز بخش کشاورزی و مشکلات آب شرب باید مورد تدبیر دولت باشد.

وی گفت: در شهرستان اهواز نیز حاشیه نشینی، فقر و پایین بودن کیفیت آب جدی است که به علت ناکارآمدی مسئولان آن اتفاق افتاده است بنابراین بزرگترین مساله اهواز و خوزستان مدیریت است.

قاضی زاده هاشمی گفت: در دزفول باید کارخانه فولاد به نتیجه برسد، بازار دزفول توسعه یابد و گرانی مسکن در طرح ویژه مسکن لحاظ شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: شهرستان بهبهان با داشتن بزرگترین گاوداری آسیا می تواند در صادرات گوشت موفق باشد ، آغاجاری نیز باید در مدیریت شهری، ساخت بیمارستان و آسیب های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته و همچنین باید به سمت احیای تالاب هورالعظیم برویم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا ۲۸ خرداد ماه برگزارمی شود.

برچسب‌ها انتخابات ۱۴۰۰ خوزستان اهواز پروندهٔ خبری انتخابات ۱۴۰۰

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: انتخابات ۱۴۰۰ خوزستان اهواز انتخابات ۱۴۰۰ خوزستان اهواز قاضی زاده هاشمی سرمایه گذاری برنامه ریزی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۳۹۳۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

انتقاد روحانی از ۷ نامزد ریاست‌جمهوری

مهرعلیزاده انصراف داد

بازی اصولگرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری؛ شگفتی در راه است؟

واکنش روحانی به ادعاهای رئیسی و یارانش

۶۰ هزار کرمانی در ساعات اولیه آغاز انتخابات، رأی خود را به صندوق ها ریختند

خبر بعدی:

قاضی زاده هاشمی: به 6 دلیل بقا در انتخابات را برگزیدم/ رسوخ گفتمان تحول در نظام حکمرانی به بدنه اجتماعی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: اینجانب حسب 13 سال تجربه به‌عنوان نماینده مردم شریف در مجلس شورای اسلامی به‌منظور تحقق منویات ولی امر مسلمین به چند دلیل، بقاء در انتخابات را علیرغم پیش‌بینی برخی سوء برداشت‌ها برگزیدم؛ اولاً ایجاد فضای رقابتی، ثانیاً دعوت از سلایق مختلف و افزایش مشارکت، ثالثاً پیشگیری از وسوسه خروج از انتخابات توسط رقبای جریان انقلاب و به چالش کشیدن جمهوریت نظام با انتخابات یک نامزدی، رابعاً آشتی گلایه‌مندان وضع موجود با صندوق رأی، خامساً اطمینان به جوانان امیدوار به «گفتمان دولت سلام» از نمایشی و پوششی نبودن برنامه‌های تحول در نظام حکمرانی و سادساً احترام به رأی شورای محترم نگهبان که به یک جوان نسل سوم به‌عنوان یک رجل سیاسی اعتماد کرده بود.

 متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

مردم غیور و شریف ایران سلام؛

بار دیگر شور و شعور مردم فهیم سرزمین ما حماسه آفرید و با لطف الهى سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کمال آرامش برگزار شد و على‌رغم شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت آحاد جامعه، گلایه‌مندی مردم از عملکرد دولتمردان فعلی و تبلیغات منفى رسانه‌هاى بیگانه، حضور گسترده و باشکوهى در پاى صندوق‌هاى رأى رخ داد که باید به چنین مردم هوشیار و وفادارى صمیمانه تبریک گفت و در برابر آنها سر تعظیم فرود آورد.

بنده به سهم خود این حضور حماسی و اقتدار آفرین را به رهبر معظم انقلاب اسلامی که با بیانات هدایتگر خود در آستانه انتخابات، راه را بر همگان آشکار کرد تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ضمن حمایت از رأی مردم، به برگزیده ملت، حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای ایشان توفیق خدمت روز افزون به  ملت بزرگ ایران را خواستارم.

در ادامه لازم می‌دانم نکاتی را به محضر شریف مردم ایران به ویژه جوانان عزیز عرض نمایم؛

اینجانب به عنوان جوان‌ترین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با کسب اجازه از حضرت ولیعصر (عج) و ادای احترام به محضر حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) و همه شهیدان و ایثارگران سرزمینم، به پشتوانه عناصر علمی و تخصصی و به نمایندگی از جامعه نخبگانی جوان کشور پا به عرصه رقابت گذاردم و «گفتمان تحول در نظام حکمرانی» را مبتنی ضرورت نقش مردم در اداره کشور و جایگزینی نیروی جوان به عنوان عامل پیشرو و پیشران تحولات کشور مطرح نمودم. گفتمانی که داعیه‌دار تغییر رویکردها و برنامه‌های عدالت‌محور برای اجرای درست و دقیق گام دوم انقلاب اسلامی و استفاده صحیح از همه فرصت‌ها است و معتقد است که عبور از مسیر سخت پیش رو جز با ظرفیت و انگیزه نسل مدیریتی جدیدی از زنان و مردان جوان، خوش‌فکر و روزآمد میسر نیست.

«گفتمان دولت سلام» گفتمانی مستقل از سایر گفتمان‌های موجود در این انتخابات و نه ذیل یا مشترک با آنان است، بر همین اساس آنان‌که به دنبال گزینه‌ای جوان در گام دوم انقلاب بودند و آنان‌که نا امید از تحول بوده و بنای رأی دادن نداشتند و کسانی که به دنبال گزینه‌ای به دور از حواشی و زد و خوردهای سیاسی می گشتند، سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی را بهانه‌ی حضور خود در انتخابات یافتند. لذا اینجانب حسب 13 سال تجربه به‌عنوان نماینده مردم شریف در مجلس شورای اسلامی به‌منظور تحقق منویات ولی امر مسلمین به چند دلیل، بقاء در انتخابات را علیرغم پیش‌بینی برخی سوء برداشت‌ها برگزیدم؛ اولاً ایجاد فضای رقابتی، ثانیاً دعوت از سلایق مختلف و افزایش مشارکت، ثالثاً پیشگیری از وسوسه خروج از انتخابات توسط رقبای جریان انقلاب و به چالش کشیدن جمهوریت نظام با انتخابات یک نامزدی، رابعاً آشتی گلایه‌مندان وضع موجود با صندوق رأی، خامساً اطمینان به جوانان امیدوار به «گفتمان دولت سلام» از نمایشی و پوششی نبودن برنامه‌های تحول در نظام حکمرانی و سادساً احترام به رأی شورای محترم نگهبان که به یک جوان نسل سوم به‌عنوان یک رجل سیاسی اعتماد کرده بود.

در اینجا وظیفه دارم از اعضای محترم شورای نگهبان که اینجانب را واجد صلاحیت نامزدی انتخابات ریاست جمهوری تشخیص دادند تشکر کنم. همچنین موظفم از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که فضای مناسبی برای بیان دیدگاه‌ها و برنامه­‌های نامزدها بوجود آورد سپاسگزاری نمایم. از عموم نمایندگان رسانه‌ها، چه رسانه­‌های مکتوب و چه رسانه­‌های مجازی که در ایام انتخابات با انتشار اخبار مربوط به اینجانب اطلاع رسانی مفید و سازنده­ کرده­‌اند نیز تشکر می­‌کنم.

وظیفه­ خود می­‌دانم از عموم برادران و خواهرانی که در سراسر کشور در ستادهای انتخاباتی اینجانب صمیمانه و صادقانه تلاش کرده­‌اند یا در اجرای برنامه­‌های صدا و سیما مرا یاری نموده­‌اند سپاسگزاری کنم. از اینکه نمی­‌توانم با هیچ زبان و قلمی از عهده­ شکر محبت‌های آنان برایم از همگان پوزش می طلبم.

ما بر این باوریم با اقبالی که بوجود آمده است، «گفتمان تحول در نظام حکمرانی» که  در  سطح  کارشناسی و نخبگانی بود، اکنون به بدنه اجتماعی رسوخ کرده و علاقمندان بسیاری دارد و چشم انداز روشنی خواهد داشت و ما و جوانان گام دوم انقلاب آن را تا اقبال حداکثری دنبال خواهیم کرد. لذا با هدف کمک به تحقق آرمان‌های نسل جدید دلبسته به دولت جوانان، برنامه‌ها و رویکردهای «دولت سلام» را که بیانگر فصل پروانگی انقلاب در گام دوم است را در اختیار دولت منتخب قرار می دهیم.

 والسلام علی عبادالله الصالحین

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی

۲۹ خردادماه ۱۴۰۰»

انتهای پیام/

 

دیگر خبرها

 • 6 دلیل قاضی زاده هاشمی برای ماندن در انتخابات
 • تبریک قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی/ تشریح جزئیات گفتمان «دولت سلام»
 • قاضی زاده هاشمی انتخاب آیت الله رییسی را تبریک گفت
 • بیانیه قاضی زاده هاشمی: تقدیر از شورای نگهبان و تبریک به رئیسی
 • تبریک قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی
 • قاضی زاده هاشمی به رییسی تبریک گفت
 • تبریک قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی و تشکر از شورای نگهبان
 • قاضی‌زاده هاشمی: به برگزیده ملت آیت‌الله رئیسی تبریک عرض می‌کنم
 • قاضی‌زاده هاشمی بیانیه صادر کرد
 • قاضی‌زاده هاشمی: درخواست تمدید زمان رای‌گیری را دارم
 • قاضی‌زاده هاشمی: وزیر کشور زمان اخذ رأی را تا ۲بامداد تمدید کند
 • قاضی‌زاده هاشمی: وزیر کشور زمان اخذ رأی را تا 2 بامداد تمدید کند
 • سیستان وبلوچستان؛ زادبوم زنان و مردان پیشرو در مشارکت‌های سیاسی و مدنی
 • سیستان و بلوچستان؛ زادبوم زنان و مردان پیشرو در مشارکت سیاسی و مدنی
 • هرمزگانی ها همیشه در تبعیت از فرامین رهبری پیشگام و پیشرو هستند
 • شرکت قاضی زاده هاشمی در انتخابات
 • قاضی زاده هاشمی: مشارکت بالا در انتخابات ایجادکننده ثبات و امنیت است
 • قاضی‌زاده هاشمی رأی خود را به صندوق انداخت +عکس
 • قاضی‌زاده هاشمی رأی خود را به صندوق انداخت
دیگران می‌خوانند: