نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید از اساس مسئله حاشیه نشینی در مشهد و دیگر شهر‌ها را رفع کرد و لازمه آن نیز توجه و رسیدگی به روستا‌هاست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه در برنامه گفتگوی تلویزیونی با مردم خراسان رضوی افزود: مسئله حاشیه نشینی در مشهد بیش از مناطق دیگر است و افراد حاشیه نشین پیش از این در روستا‌ها به تولید مشغول بوده اند که به دلیل عدم توجه به وضعیت اقتصادی و کشاورزی و قابل پیش بینی نبودن تولید محصولات خود مجبور به زندگی در حاشیه شهر‌ها شده اند.وی ادامه داد: دولت باید محصولات آن‌ها را به صورت تضمین بخرد در غیر این صورت مجبور به خرید محصول از خارج هستیم لذا باید کشاورز بتواند محصولات کشاورزی را پس از برداشت با اطمینان بفروشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر به کشاورزی رونق دهیم از حاشیه نشینی در شهر‌ها کاسته خواهد شد و باید به حاشیه نشین‌ها نیز رسیدگی کرد، این خانواده‌ها که اهل کار هستند در وضعیت خوبی زندگی نمی‌کنند و رسیدگی به وضعیت آنان بسیار جدی است، در زمان فعالیت در آستان قدس رضوی نیز توجه خاصی به حاشیه شهر مشهد داشته و معتقدم باید به حاشیه شهر‌های دیگر کشور نیز توجه نمود.

وی افزود: مسوولان اغلب از حاشیه نشینی مطابق آمار یاد می‌کنند، اما در عمل برخی مسائل مورد توجه قرار نمی‌گیرد، در صورت انتخاب به عنوان رییس جمهوری هم به علل حاشیه نشینی و همچنین به رفع مشکلات حاشیه نشینی توجه خواهم کرد.

تسهیل زیارت مساله نخست خراسان رضوی

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: اولین مسئله در خراسان رضوی موضوع زیارت و تسهیل امور زائر است، در سال‌هایی که توفیق خادمی در آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) را داشتم اول به تسهیل امر زیارت توجه کردم، سالانه ۲۷ تا ۳۰ میلیون زائر در مشهد داریم لذا تسهیل امر زیارت در مشهد و همچنین شهر‌هایی که در مسیر زیارت قرار دارند بسیار مهم است.

وی به میهمان نوازی مردم مشهد و دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: این مردم آرامش خود را برای زیارت زائران هزینه می‌کنند، پیشتر نیز از دغدغه‌های من این بود که علاوه بر تامین اسکان برای خانواده متوسط زائر، برای خانواده‌های محروم نیز محل اسکان فراهم کنم که نتیجه آن ساخت زائرسرا‌ها در دوره خادمی من در آستان قدس رضوی بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: معتقدم آستان قدس رضوی نباید در برخی اقدامات مانند ساخت پاساژ شرکت کند، این نوع رفتار‌ها هزینه اجتماعی به آستان قدس رضوی تحمیل می‌کند از سوی دیگر مشهد نیازی به توسعه مغازه ندارد. در راستای تغییر این اقدامات تصمیم گرفتم با هماهنگی دولت برخی پروژه‌های آستان قدس رضوی را تبدیل به احداث بیمارستان هزار تختخوابی کنم که همکاری نکردند و این امر به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد: مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی محل بسیاری از برکات خداوند متعال است و این استان اکنون قطب کشاورزی کشور شده و لازم است کار‌های بسیار از جمله در حوزه آب انجام شود.

حجت‌الاسلام رئیسی گفت: در کشور ما کمبود آب به خاطر کاهش نزولات آسمانی وجود دارد، اما مشکل اصلی در کشور مدیریت آب است، با اصلاح مدیریت می‌توان مصرف آب شرب، صنعت و کشاورزی را مدیریت نمود.

افزایش تجارت خارجی در منطقه به مدد خراسان رضوی

وی به ظرفیت‌های بازرگانی و تجاری خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: می‌توانیم با کشور‌های همجوار در آسیای مرکزی به خوبی تجارت کنیم، اکنون سهم ما از تجارت هزار میلیارد دلاری منطقه ۲ درصد و بسیار اندک است. می‌توان سهم ۲۰ میلیارد دلاری تجارت ایران در منطقه را به ۴۰ میلیارد دلار افزایش داد و خراسان رضوی می‌تواند در کنار استان‌های همجوار نقش مهمی در این رونق ملی داشته باشند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وزارت امور خارجه در ارتباط با دیپلماسی اقتصادی و بازاریابی برای کالا‌های داخلی می‌تواند نقش مهمی ایفا کند و علاوه بر این بازارچه‌های مرزی استان نیز باید به صورت فعال وارد عمل شوند چرا که برخی از آن‌ها فعال نیستند.

وی معادن را یکی از ذخایر خدادادی کشور دانست و گفت: یک مشکل عمده در این صنعت این است که تعداد زیادی پروانه بهره برداری معدن در کشور صادر شده، اما نیمی از آن‌ها فعال نیست می‌توان با رفع این مشکل بر مساله بیکاری فائق آمد.

حجت‌الاسلام رئیسی افزود: نباید در استانی مثل خراسان رضوی که در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات فعال است شاهد بیکاری باشیم، می‌توان این استان را در کاهش بیکاری پیشگام کشور نمود از طرفی فعال شدن حوزه کار‌های دانش بنیان در این زمینه در توسعه نقش مهمی خواهند داشت.

با رفع مشکل ازدواج نیاز به تبلیغ برای ازدواج جوانان نیست

وی ادامه داد: اگر زمینه اشتغال و مسکن در کشور فراهم شود ازدواج جوانان دیگر نیاز به تبلیغ ندارد، می‌توان با ظرفیت عظیم خراسان رضوی و با وجود فرهیختگان استان و بهره گیری از صنایع عظیم آن به رفع مشکلات و دغدغه مردم امیدوار بود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تلاش کنیم مردم حضور بسیار فعال در انتخابات داشته باشند و بعد از انتخابات نیز در رفع دغدغه‌ها و اجرای عدالت در تقسیم ظرفیت‌های کشور باید ما را همراهی کنند.

وی افزود: جوانان خراسانی به هر دلیلی اگر سرخورده و ناامید شده‌اند امیدوارم در صحنه حضور پیدا کنند تا شرایط را تغییر دهند، تغییر شرایط و وضعیت امروز که از آن ناراحت و نگران هستیم امکان پذیر است و این تغییر در دست جوانان است.

حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: برخی امید به تغییر در وضعیت دستگاه قضایی نداشتند، اما در همین دوره کوتاه تصدی اینجانب بر این مجموعه تغییرات رخ داد و نگاه مردم در این خصوص تغییر کرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند. برچسب ها: رئیسی ، سید ابراهیم رئیسی ، خراسان رضوی ، نامزد انتخابات ، انتخابات ریاست جمهوری

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: شبکه خبر

کلیدواژه: رئیسی سید ابراهیم رئیسی خراسان رضوی نامزد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری حجت الاسلام رئیسی نامزد انتخابات آستان قدس رضوی سیزدهمین دوره خراسان رضوی حاشیه نشینی شهر ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irinn.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «شبکه خبر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۳۹۶۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

رویا‌های خطرناک یک جریان؛ چرا اصولگرایان نگران مشارکت پایین مردم در انتخابات نیستند؟

ستاد ملی مقابله با کرونا: رئیسی ۴۰۰۰ نفر را با اتوبوس از ۲۸ شهرستان خوزستان به اهواز آورده بود

برنده آخرین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری چه کسی بود؟/ شما رای بدهید

بگو مگوی تند همتی، رئیسی و مهرعلیزاده | زاکانی عصبانی شد

انتقاد سرپرست حجاج ایرانی از نحوه اعمال محدودیت برای حج 1400

خبر بعدی:

تبلیغات محیطی انتخابات در خراسان رضوی ۸۰ درصد کاهش یافته است

محمد علی نبی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از عوامل اصلی کاهش تبلیغات محیطی همه گیری کروناست لذا نگرانی مردم و نامزدها از تجمعات، تاثیر قابل توجهی بر فضای تبلیغات انتخاباتی گذاشته و فضا را به تبلیغات مجازی کشانده است.

وی ادامه داد: الان از نظر اقتصادی هم هزینه های تبلیغات کاغذی بسیار گران شده است اما برعکس تبلیغات در فضای مجازی به شدت باعث کاهش هزینه ها شده لذا ستادهای انتخاباتی نامزدها نیز استقبال بیشتری از این نوع فضای تبلیغی کرده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی تبلیغات مجازی را به صرفه عنوان کرد و گفت: فراگیر بودن و سرعت بالای انتقال تبلیغات در فضای مجازی از دیگر دلایل رونق تبلیغات در این فضا شده است.

نبی پور افزود: در فضای مجازی گستره افراد و جامعه هدف بیشتر است و از سوی دیگر این فضا به مرجع اخبار و اطلاعات برای اقشار زیادی از جامعه تبدیل شده است و همه این عوامل دست به دست همه داده تا تبلیغات انتخاباتی از فضای حقیقی به فضای مجازی منتقل شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد ماه امسال در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار می‌شود.

در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا به رقابت می پردازند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در حال رقابت برای تعیین جایگاه یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.

برچسب‌ها ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری فضای مجازی پروندهٔ خبری تبلیغات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ۱۴۰۰

دیگر خبرها

 • شهرستان خان‌آباد در افغانستان به دست طالبان سقوط کرد
 • رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی با محوریت بقاع متبرکه
 • اتمام طرح‌های عمرانی نیمه تمام قم در دولت آینده
 • برنامه‌ نامزدهای ریاست جمهوری در زمینه رسیدگی به مسائل نوجوانان
 • حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در کرمانشاه/هیأت‌های مذهبی خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی
 • رسیدگی به کنکور و سربازی مهارت محور برنامه نامزد ریاست جمهوری
 • صف نشینی شتران / شتران با رشد پنج درصدی همراه شد
 • نیرو‌های دولتی کنترول خان‌آباد را به دست گرفتند
 • روحانیت خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی است
 • مدول مدونی برای معضلات حاشیه شهر مشهد به چشم نمی‌خورد/ کارآفرینی اجتماعی باید گسترش یابد‌
 • سخنگوی ستاد ‌انتخاباتی رئیسی در خراسان رضوی: رئیسی برنامه‌محور با رویکرد اجرایی است / رئیسی فسادستیزی را دولت اجرایی می‌کند + فیلم
 • عقب نشینی طلای جهانی شدت گرفت
 • منادی: ارتقا رضایتمندی شغلی در آموزش و پرورش با شایسته سالاری میسر است
 • پهپادهای نظامی ایران و لزوم پایان ماموریت ارتش آمریکا در عراق؛ باید فوراً عقب نشینی کرد!
 • عقب‌نشینی «سازندگی» از گزارش جعلی علیه مجلس/ اعلام پایان پروژه دلاربازها در پارلمان
 • پهپادهای ایرانی و لزوم پایان ماموریت ارتش آمریکا در عراق؛ باید فوراً عقب نشینی کرد!
 • افزایش حاشیه نشینی در ۵ سال اخیر در همدان
 • داوطلبان شورا مراقب رفتار و اظهاراتشان باشند
 • وجود ٣٠ درصد حاشیه‌نشینی در همدان/باید فکری جدی برای توسعه کالبدی همدان کرد
دیگران می‌خوانند: