به گزارش ایرنا، امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در گفت و گوی تلویزیونی که از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار داشت: دولت سلام دولت مرکز نشین نیست و به محیط فکر می کند، استان به استان و شهرستان به شهرستان موضوعات را ارزیابی کرده، موانع رشد و نقاط ضعف و قابلیت‌های توسعه را بررسی کرده و با توجه به هرکدام برنامه ریزی خواهد کرد.

وی افزود: برنامه‌های مختلفی برای شهرستان های مختلف دیده شده و کاری می کنیم که به جای یک تهران به عنوان یک پایتخت  ۴۸۵ پایتخت داشته باشیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مسأله اصلی نوع حکمرانی دولت و  نوع نگاه مردم در اداره کشور است و تلاش می شود روش اداره کشور را تغییز داده و در مدل جدید امور به مردم واگذار شود چرا که حرف من این است آیا شما مصالح استان را بهتر درک می‌کنید یا فلان کارشناس در تهران و یک پایتخت درست کرده‌ایم همه امکانات و تصمیمات در اختیار آن است اما در طراحی ماهمه شهرستان ها باید پایتخت می شوند.

قاضی زاده هاشمی گفت: مسوولان استان با پیشنهاد و نظر نخبگان استان منصوب می شوند اگر یک سوم مردم اعلام عدم رضایت کنند توسط دولت عزل نی شوند اصلیت وظیفه مسوولان پاسخگوی یه مردم است

وی افزود: ما مردم خیلی خوبی داریم  ما جوانان بسیار خوب و عالمی داریم حتی مدیران خوبی دارین که سرجای خود قرار نگرفته‌اند یا از دایره دولت به علت عدم بله قربان گویی به صاحبان زر و زور بیرون قرار گرفته اند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: رهبر فرزانه ای داریم منابع بسیاری داریم توانمندی های زیادی داریم اما روش اداره کشورمان روش اداره صحیحی نبوده به همین خاطر یک نهضت جوانانه شکل گرفته و بنده نه به عنوان یک کاندیدا و یک نفر بلکه به عنوان نماینده یک جریان فکری که جوانان بپا خاسته شما هستند .

وی اضافه کرد: برای ساخت ایران جدید برای ساخت ایران قدرتمند برای ساخت ایرانی بدون تبعیض و عادلانه بارویکرد و روش جدید با اقدامات موثر پا به میدان گذاشتند تا بتوانند با همت بلند شما مردم به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: به‌همین خاطر دولت سلام به همه سلام می‌گوید به آینده سلام می‌گوید به تمام اقوام و مذاهب  سلام می‌گوید گروههای مختلف اجتماعی که هستند اصناف مختلف جنسیت های مختلف کودک و نوجوان و میانسال افراد مسن به همه همه سلام می گوید سلام می گوید به توان گرایی به سیاست زدگی و سلام می‌گوید به حاشیه سازی و سلام می گوید به عدم توجه به مردم و خودش را وقف می کند این دولت که فرزندان شما هستند که ۲۴ساعته که مجاهدانه و شبانه روزی تلاش بکند در کنار شما باشد در کل این سرزمین تا ان شالله ایران را به مقطعه متعالی که هست برساند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم عزیز کردستان شما استانی بسیار زیبا دارید استانی به ۱.۶ دهم میلیون نفر جمعیت دارد و ۱۰ شهرستان و عمده ساکنان این استان مردمانی دلاور هستند استانی که دامپروزی در آن خیلی توسعه پیدا کرده مرز بسیار بسیار فعالی دارد تجارت آنجا فعال است.

وی اضافه کرد: متاسفانه پدیده هایی مانند کولبری هم یک زخم غیرقابل قبول و رنج اور است اخبار ان هست و همه ملت ایران شرمنده این هستند که بعد از جنگ نتوانستند دولت های مختلف کار خاصی برای استان انجام دهند.

وی افزود: اینجا سلام عرض می کنم به مردم عزیز شهرستان بانه ، مردم غیور ، دلاور با ظرفیت های فوق العاده بالایی که در این شهرستان وجود دارد رشد مثبت جمعیتی در بانه داشتیم که این محل خوشحالی است بعد خانوار در این شهرستان نسبتا بالاتر از بقیه جاها است نرخ بیکاری کمتر نیست به بقیه شهرستان های استان دارد هر چند استان کردستان از نرخ بیکاری بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه ما آنجا بازارچه خیلی خوبی داریم که جذب گردشگر می کند دو تا سد بهره برداری شده داریم که منابع آبی غنی منطقه را نشان می دهد خوشبختانه با سرمایه مردمی هتل های پنج ستاره و هتل های خوبی آنجا احداث شده امیدواریم با توجه به اینکه منطقه تجاری و گردشگری است توسعه پیدا کند وجود بیش از ۱۰۰ مجتمع تجاری و ۱۲هزار مرکز خرید است که این نشان دهنده یک تجارت تجارت فعال در منطقه است .

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: این دروازه مبادلات خارجی کردستان و شاید بشود گفت غرب ایران است که محل قابلیت فعال کردن بیشتر از آن هم هست منطقه، منطقه کشاورزی غیر از تجارت  انگور و گردو آنجا بخوبی کشت می شود و وجود دره استراتژیک سیلنر در استان‌ها مقابل تهدیدهای خارجی محل توجه است و به لحاظ امنیتی باید برنامه ریزی مناسب است مشکلات جدی هم دارد تعداد کم معلمان تحصیل کرده های شهر آنجا فرصت اشتغال مناسب ندارند و باید مهاجرت بکنند.

وی افزود: حاشیه نشینی آنجا در این سال های اخیر دیده می شود و باید به آن فکر کرد و عدم بهره برداری مناسب از لحاظ منطقه ویژه صنعتی آنجا وجود دارد و عدم استفاده مناسب از ظرفیت های گردشگری که همه این ها نشان می دهد ما یک برنامه جامعی برای شهرستان بانه باید در نظر بگیریم.

قاضی زاده هاشمی گفت: مردم عزیز بیجار سلام مردم غیور،متدین بیجار با ظرفیت‌های سترگی که در منطقه هست فرش شان یک برند جهانی مشهور است تولیدات زراعی آنجا فوق العاده زیاد است تولید گندم آنجا نسبت به میانگین کشوری بالاتر است در مسیر ترانزیتی قرار گرفته مسیر حمل و نقل به سمت غرب است.

وی افزود: ظرفیت های کوهستانی فوق العاده ای در بیجار داریم اما نرخ بیسوادی قابل توجه است مهاجر فرست است جمعیت زیادی از مردم بیجار به شهرهای مختلف مهاجرت کرده اند ولی نرخ ازدواج آنجا کاهش پیدا کرده که محل نگرانی است.

وی اضافه کرد: حجم دام نسبت به مرتع زیاد است در حوزه کشاورزی سرمایه گذاری بیشتری بکنیم تا هم مردم منطقه را نگه دارد و هم بتوانیم با ارتقای کیفیت کشاورزی از منابع آبی و مرتعی آنجا محافظت کنیم متاسفانه خشکسالی و نبود آب کافی در منطقه بیجار دیده می شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: همچنین زیرساخت های مناسب آنجا ندارد باز این به ما می گوید به برای این شهرستان با توجه به ظرفیت ترانزیتی که در منطقه وجود دارد وکشاورزی منطقه بخصوص در حوزه فرش یک برنامه ریزی جدی داشته باشیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم عزیز دهگلان شهرستان بیشتر این شهرستان جمعیت روستایی است زیرساخت های ارتباط روستایی انجاک کم است مشکل آب شرب دارند  مردم منطقه مقداری تاثیرپذیری دارد از شهرهای اطراف و کشورهای همسایه و این باعث شده که تنش های قومی در منطقه ایجاد شود که  با توجه‌وتوسغه شهرستان دهگلان این مسایل که بعضاً بدنبال القایش هستند در این شهرستان از بین خواهد رفت

وی افزود: سلام به مردم دیواندره مردم دلاوری که در منطقه زندگی می‌کنند معادن زیادی در این منطقه داریم معدن مرمر و سنگ لاشه داریم سطح اراضی قابل کشت این شهرستان به نسبت استان بالا است و بیشترین تولید دامی را در استان این شهرستان دارد مسایلی که در این شهرستان با آن روبرو هستیم.

وی افزود: در حوزه محرومیت از خدمات مناسب بهداشتی درمانی حوزه صنعت آنجا سرمایه گذاری مناسبی نشده بیشتر کشاورزی و دامپروری است بهره وری پایین در بخش زراعت آنجا داریم همچنین کمبود مراتع کشت آبی که باید توسعه پیدا کند در زمینه تاسیسات مثل تاسیسات برق و مخابرات که آنجا سرمایه گذاری نشده و همچنین صنایع تبدیلی بخصوص صنایع تبدیلی دامی با توجه به این آن منطقه منطقه دامی است در آن وجود ندارد.

وی گفت: سروآباد یک شهرستان گردشگری و تاریخی است جمعیت روستایی زیادی دارد و شهر آرامی است مردم به خوبی کنار هم زندگی می کنند خوشبختانه منابع آبی خوبی دارد و مردم مشکل آبی کمتری دارند.

وی اضافه کرد: خیلی لازم است مردم آنجا با پیوند گردشگری ، بوم‌گردی و صنایع دستی ما توسعه بدهیم اقتصاد منطقه را یکی از بزرگترین مجتمع های پرورش ماهی سردآبی در منطقه و ۲۳ کیلومتر هم مرز مشترک با عراق دارد که فرصت فوق العاده ای برای سرمایه گذاری است که بتوانیم اقتصاد سروآباد و دم منطقه را با آن توسعه بدهیم لازم است.

وی افزود: لازم است بازارچه های پررونق و پویا آنجا گسترش پیدا کند و مسایلی هم آنجا داریم که باید مورد توجه قرار گیرد سالمندی آنجا یک پدبده ای شده و تعداد سالمندان آنجا زیاد شده و خدمات ویژه می‌خواهند خدمات بهداشتی درمانی انجا مقداری کم است و هم بیکاری و مهاجر فهرستی داریم و پدیده کولبری و قاچاق آنجا زیاد دیده می شود و باید حتما ما یک برنامه ریزی بکنیم که مساله کولبری حل شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

برچسب‌ها کردستان سید امیرحسین قاضی ‌زاده هاشمی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پروندهٔ خبری انتخابات ۱۴۰۰

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: کردستان سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کردستان سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قاضی زاده هاشمی برای ساخت ایران سلام می گوید سرمایه گذاری برنامه ریزی فوق العاده مردم عزیز

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۴۰۰۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

فیلم| جنجال جدید بهنوش بختیاری؛ اعتراض الکی نکنید و رای بدهید

وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد: به شورای نگهبان گفتم هاشمی پیروز انتخابات است، ردصلاحیت شود

رویا‌های خطرناک یک جریان؛ چرا اصولگرایان نگران مشارکت پایین مردم در انتخابات نیستند؟

ستاد ملی مقابله با کرونا: رئیسی ۴۰۰۰ نفر را با اتوبوس از ۲۸ شهرستان خوزستان به اهواز آورده بود

برد شیرین پرتغال در اولین گام

خبر بعدی:

نمی گذاریم تبعیض برای مذاهب، ادیان و اقوام ادامه پیدا کند

یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت سلام‬⁩ برای مذاهب، ادیان و اقوام برنامه دارد و نمی‌گذاریم تبعیض ادامه پیدا کند.

به گزارش برنا، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‌⁧‫امروز به جمع مردم غیور غلامان در استان خراسان شمالی رفتم. استان خراسان شمالی با وجود مناطق مرزی می‌تواند دریچه‌ای برای توسعه اقتصادی کشور باشد؛ پس نباید برای کارهای ساده شاهد مهاجرت باشیم.

 

دولت سلام، دولت مناطق محروم و مناطقی مانند استان خراسان شمالی است که به لحاظ امکانات و اشتغال عقب مانده‌اند؛ باید دست استان‌ها را از زیر سنگ تهران برداریم.

اهل سنت ترکمن مردمی ولایی هستند که در کنار برادرانشان از کیان کشور دفاع می‌کنند؛ من به شهرستان غلامان رفتم تا بگویم ⁧‫دولت سلام‬⁩ برای مذاهب، ادیان و اقوام برنامه دارد و نمی‌گذاریم تبعیض ادامه پیدا کند.»

 

دیگر خبرها

 • پرتغال 3 - مجارستان 0؛ شروع قدرتمند مدعی عنوان قهرمانی با درخشش رونالدو
 • لئوناردو بونوچی: به لطف مانچینی، ایتالیا دوباره قدرتمند شده است
 • تمرکز قدرت و امکانات در تهران عامل تبعیض است
 • دولت سلام تبعیض و عدم توازن تاریخی را برمی‌چیند
 • قاضی زاده هاشمی: به دنبال حذف سربازی اجباری هستم
 • دولت آینده باید قدرتمند و با رای بالا سرکار بیاید
 • اردوگاه آشویتس
 • دولت سلام دولت مناطق محروم است/ جلوی تبعیض ها را می‌گیریم
 • ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا که جرأت قدم گذاشتن به آنجا را ندارید+تصاویر
 • ائتلاف فتح قدرتمند و یکپارچه وارد عرصه انتخابات خواهد شد
 • رئیس‌کل دادگستری کردستان: بنای دستگاه قضا در خدمت‌رسانی یکسان و به دور از هرگونه تبعیض است
 • مرگ اسرارآمیز مرد جواهرساز
 • فرهنگ مقاومت برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است/همه کفر برای مقابله با اسلام به میدان آمده
 • تمام کفر برای مقابله با اسلام به میدان آمده است
 • از شاگردی در بازار آهنگران تا تشکیل کابینه ۳۶ میلیونی؛ محمد‌علی رجایی را بیشتر بشناسید
 • از شاگردی در بازار آهنگران تا تا تشکیل کابینه ۳۶ میلیونی؛ محد علی رجا را بیشتر بشناسید
 • احداث بوستان در حریم برج طغرل به ساختار معماری آن آسیب نمی‌زند
 • فشار سیاسی برای تغییر نتیجه یک بازی/ آنجا ۵ قاضی عادل داریم
 • مشارکت حداکثری در انتخابات ۱۴۰۰ جهاد برای تعیین دولت قدرتمند است
دیگران می‌خوانند: