به گزارش  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگو با رادیو جوان، اظهار کرد: من از سال ۵۹ وقتی دانشجوی فوق لیسانس اقتصاد بودم کارم را در صدا و سیما شروع کردم و عضو کمیته اقتصادی جهاد دانشگاهی نیز بودم. در این مدت دکترای اقتصاد را از دانشگاه تهران اخذ کردم.

همتی ادامه داد: ۶۳ ساله هستم و سال ۱۳۶۳ ازدواج کردم و ۳ فرزند دارم. یک پسرم ۳۴ ساله و دادی تحصیلات معماری است و در تهران زندگی می‌کند و استاد دانشگاه است. دختر بزرگم متخصص کودکان است و در تهران سکونت دارد و شوهرش جراح ارتوپد است و دختر کوچکم نیز در حال تحصیل در رشته معماری است. یک خانه ۲۰۰ متری دارم، خودروی شخصی ندارم و ۶ سال پیش یک خودرو برای همسرم یک خودروی تویوتا خریداری کردیم. همسرم به من انتقاد می‌کند که برای خانه وقت نمی‌گذارم. همسرم دامادم را انتخاب کرد و به تصمیمش احترام گذاشتم.

کنکور باید حذف شود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه اش برای اصلاح نظام آموزش عالی توضیح داد: یکی از مسائل موجود کشور کنکور است و باید کنکور برداشته شود و دانشگاه‌ها بر اساس تشخیص خودشان و صلاحیت داوطلبان دانشجو جذب کنند. وجود کنکور رانت وسیعی برای کلاس‌ها به وجود آورده است. آموزش عالی ما باید کاربردی باشد و ارتباط بین صنعت و دانشگاه خیلی ضعیف است. اگر این ارتباط قوی‌تر باشد دانشجو بعد از فارغ التحصیلی نباید به دنبال کار بگردد. دانشجو‌های فارغ التحصیل فعلی از رزومه و توانمندی بالایی برخوردار نیستند. اگر بتوانیم تحقیق و توسعه را در کشور افزایش دهیم قطعا موفق خواهیم شد.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه اش از صیانت از سبک ایرانی اسلامی و تقویت نهاد خانواده ادامه داد: در خانواده نیاز به تعامل داریم. مردم ما دین باور هستند و دارای تفکر و مومن هستند و نباید به آن‌ها بگوئیم چطور فکر کنند. باید تعامل را از منزل تا خارج داشته باشیم و آن ل تقویت کنیم. روابط والدین و فرزندان امروزه از همه لحاظ تفاوت دارد و نمی‌تواند به دهه ۷۰ و دهه ۸۰ گفت که چطور برخورد و رفتار کنند. زمان اینکه به فرزندان بگوئیم چطور برخورد کننده گذشته است و باید فقط آن‌ها را راهنمایی کنیم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: مشکل ما این است که به جای تعامل به تقابل روی آورده ایم و این اختلال را باید رفع کنیم. اگر تفاوت‌ها را درک کنیم جامعه را به سمت توسعه بیشتر سوق می‌دهیم.

همتی درباره برنامه اش برای رفع معضل بیکاری گفت: مشکل اساسی بیکاری در کشور به خاطر عدم رشد سرمایه گذاری در کشور است. در یک دهه گذشته سرمایه گذاری نزولی بوده است. مهمترین عامل سرمایه گذاری اشتغال و تولید است. میزان سرمایه گذاری ما از سال ۸۲ تاکنون تغییری نکرده و در این یک دهه رشد اقتصادی ما هر سال نیم درصد بوده است. باید زمینه سرمایه گذاری را ایجاد کنیم.

همتی ادامه داد: باید روی صنایع کوچک و متوسط نیز بیشتر کار کنیم. در بخش خدمات نیز جوانان می‌توانند رشد زیادی داشته باشند.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: احتمالا توافق برجام در دولت فعلی اجرا خواهد شد. برجام مقدمه رفع تحریم‌هاست و می‌توان به این وسیله مبادلات بین المللی را با هزینه کمتری انجام دهیم.

همتی درباره برنامه اش برای حل مشکل بیکاری مردم اهواز ادامه داد: آبادان نشانه‌ای از اشتباه بودن سیاست‌های ما است. این استان از امکانات عظیم نفت و گاز عقب ماندگی زیادی دارد و اشتغال یکی از معضل‌های جوانان این منطقه است و کاری جدی و اساسی برای اشتغال جوانان این منطقه انجام خواهد داد.

همتی گفت: اولین تصمیم اقتصادی خواهد بود و دولت من یک دولت اقتصادی است. من بیمه بانک مرکزی بودم، ولی الان که از ریاست بانک مرکزی عزل شده بیمه تامین اجتماعی ندارم و امیدوارم از بیمه اساتید دانشگاه استفاده کنم. من در ۳۰ سال گذشته وام نگرفته ام و ابتدا که استاد دانشگاه شدم وام ۱۸ میلیونی اساتید برای خرید خانه گرفته بودم. در ۳ سال گذشته از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکردم و به خاطر مسئولیتم اجازه رفت و آمد‌های بدون تشریفات را نداشتم.

همتی ادامه داد: نرخ تورم یکی از مشکلات ماست. تورم در کشور ما مشکل ساختاری است و در چند سال گذشته تورم هر سال ۲۰ درصد رشد داشته در حالی که در دنیا این مسئله اصلا وجود ندارد. من نشان می‌دهم که می‌شود تورم را کنترل کرد. در سال‌های اخیر دولت با کسری بودجه پنهان مواجه بوده که نتیجه اش فشار به بانک مرکزی است.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید مسئله سلطه دولت بر بانک مرکزی را حل کنیم تا از این طریق سطح عمومی قیمت‌ها را کنترل کنیم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: باید به سمت اقتصاد درون زا و برون گرا برویم به این معنی که نگاه به بیرون و محور فعالیت به داخل باشد. باید تولید داخل را محور قرار دهیم. واردات در دو دهه گذشته در مواقعی به ۹۶ میلیارد دلار رسیده است در حالی که سال گذشته به ۳۸ میلیارد دلار رسید.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی به سمت قدرت بیشتر تولید ملی برود باید به رشد صادرات و تولید داخل هر دو توجه کنیم. استقلال اقتصادی هر کشوری می‌تواند کشور را به توسعه برساند. باید ریشه‌های اقتصاد مقاومتی را تقویت کنیم. حضور در منطقه برای ثبات کشور‌های همسایه باید صرفه اقتصادی هم داشته باشد.

باید میدان و دیپلماسی را برای توسعه اقتصادی به کار ببریم

همتی درباره نگاهش به جبهه مقاومت گفت: اینکه ایران در منطقه اقتدار دارد از افتخارات ما است. این قدرت باید برای ما سود اقتصادی هم داشته اشد و نمی‌تواند فقط برای ثبات عراق و ... هزینه کرد و باید حضور دیپلماسی اقتصادی را تقویت کرد. باید میدان و دیپلماسی را با هم برای توسعه اقتصادی به کار ببریم. هدف ما از این ثبات این است که جیب مردم پر شود و اگر صرفه اقتصادی نداشته باشد حضور ما معنا ندارد و باید این حضور در بعد اقتصادی هم معنا داشته باشد.

به شدت با فیلتر مخالف هستم

همتی ادامه داد: همه ما ایرانی هستیم و همه اقوام و مذاهب یکسان هستند و باید حقوق یکسانی داشته باشند. استان سیستان و بلوچستان عقب ماندگی جدی دارد و نباید نگاه امنیتی به این استان داشته باشیم و باید دارای نگاه توسعه‌ای باشیم. با فیلترینگ فضای مجازی به شدت مخالف هستم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: فوتبال را خیلی دوست دارم و ورزشی که تا یک سال پیش انجام می‌دادم کاراته بود و کمربند مشکلی و دان ۵ دارم. کتاب خیلی وقت است که نخوانده ام و فقط مقاله می‌خوانم. آخرین فیلمی که دیده ام فیلم خورشید بود و آخرین سریال تلویزیونی احضار بود که خیلی وحشتناک است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اولیت هایش برای بهبود نظام سلامت خاطر نشان کرد: مهمترین اولویت من کرونا است. باید کرونا را هر چه سریعتر با واکسیناسیون سریع از بین ببریم. اولویت دوم در بخش بهداشت تقویت تولید داخلی دارو است. باید با توجه به تحریم تولید داخلی دارو را افزایش دهیم.

همتی ادامه داد: تولید واکسن کرونا هم مهم است. بخش خدمات، هتلداری، گردشگری، رستوران‌ها و ... از شیوع کرونا آسیب فراوانی دیده اند.

می‌توانیم با عربستان رابطه داشته باشیم

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه می‌توانیم با شرق و غرب روابط خوبی داشته باشیم افزود: با شرق با تمرکز بر ۳ کشور چین، روسیه و هند می‌توانیم روابط راهبردی داشته باشیم. هیچ رابطه‌ای فی نفسه فایده‌ای ندارد مگر اینکه به بهبود شرایط مردم بینجامد. در تجارت با همسایگان هنوز به حد لازم نرسیده ایم و با رفع تحریم‌ها این ارتباطات می‌تواند خیلی رشد کند.

وی ادامه داد: با عربستان ۳ دوره مذاکره داشته ایم و این مذاکرات در حال پیشرفت است و امیدواریم روابط حسنه با عربستان داشته باشیم. اگر مسئولین این کشور اعتقادی به تعامل و همکاری داشته باشند می‌توانیم روابط خوب با حسن همجواری داشته باشیم.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در هر اقدامی باید به دنبال پر کردن جیب مردم باشیم. اگر بتوانیم سیاست راهبردی داشته باشیم که استان‌ها به طور ویژه توسعه پیدا کنند، هر استان اشتغال و توسعه مناسب خواهند داشت. باید به توزیع ثروت توجه ویژه‌ای داشته باشیم. توسعه غیر متمرکز جز سیاست‌های دولت ما است.

دوست دارند همه شبکه‌های مجازی را فیلتر کنند، ولی نمی‌توانند

همتی افزود: پرداخت یارانه نیز باید هدفمند باشد. اینترنت فعلی کشور جز حداقل‌ها است و سرعت بسیار پایینی دارد. باید سرمایه گذاری دولت در حوزه زیر ساخت مثل اینترنت باشد. اما با فیلتر موجود حتی اگر دسترسی داشته باشیم نمی‌توانیم به راحتی از فضای مجازی استاده کنیم. بسیاری از شبکه‌های مجازی مثل تلگرام و توئیتر فیلتر است و اگر بتوانند سایر شبکه‌های مجازی را هم فیلتر می‌کنند، ولی از جوانان می‌ترسند.

همتی در جمع بندی سخنان خود گفت: امیدوارم در انتخابات موفق شوم و تا این حد به جوانان سخت نگیریم.

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: عبدالناصر همتی انتخابات ریاست جمهوری کنکور سراسری فیلترینگ شبکه های اجتماعی رفع بیکاری جوانان نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامه اش همتی ادامه سرمایه گذاری داشته باشیم بانک مرکزی سال گذشته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۴۱۶۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

اولین نتیجه رسمی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

فیلم| جنجال سوتی جدید بهاره رهنما

انتقاد روحانی از ۷ نامزد ریاست‌جمهوری

برآورد کدخدایی از میزان مشارکت مردم در انتخابات

خبر بعدی:

کنکور و مصائب تمام نشدنی کرونا | اعتراض دانش آموزان به برگزاری کنکور

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روزنامه همشهری، تا ۲ روز دیگر تیر ‌ماه پررونق کنکورهای مختلف آموزشی آغاز می‌شود. ۱۵ آزمون مختلف تا نیمه ‌ماه آینده در کشور برگزار خواهد شد و نزدیک به ۲ میلیون داوطلب در سطوح متفاوت تحصیلی و علمی در آزمون‌های جداگانه به رقابت خواهند پرداخت. آزمون‌هایی که شرکت‌کنندگان آن از همین الان نگران شیوع بیماری کرونا و ابتلا به آن هستند، مخصوصا که وزارت بهداشت از هفته‌های قبل اعلام کرده که احتمال بروز  موج پنجم این بیماری بعد از انتخابات وجود دارد و نسبت به این موضوع هشدار داده است.

چراغ ۳ آزمون اول را داوطلبان دکتری تخصصی علوم پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی(Ph.D) در روزهای پنجم، ششم و هفتم تیر۱۴۰۰ در سراسر کشور روشن خواهند کرد. طبق اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی زمان این آزمون‌ها قطعی است و تغییری پیدا نخواهد کرد.

چهارمین آزمون را داوطلبان دستیاری پزشکی در روز هشتم تیر خواهند داد، چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی بالینی پزشکی ابتدا قرار بود در اسفند ۱۳۹۹ برگزار شود، پس از تعویق مقرر شد در فروردین ۱۴۰۰ برگزار کنند  آن را که این تاریخ هم لغو و درنهایت قرار شد این آزمون در ۸ تیر ۱۴۰۰ برگزار شود. آزمون ارتقای دستیاران دندانپزشکی و آزمون کتبی پذیرش دوره‌های تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) هم پنجمین آزمونی است که توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌صورت همزمان، دهم تیر ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
به‌گزارش مهر، همچنین معاونت آموزشی وزارت بهداشت با رد شایعات مربوط به‌تعویق آزمون ارتقا به‌دلیل تأثیر و اهمیت آن طی کردن دوران دستیاری پزشکی تأکید کرد آزمون ارتقا و

گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی (توسط دانشگاه‌های مجری) در روزهای هفدهم، هجدهم و نوزدهم تیر ۱۴۰۰ در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

اما مهم‌ترین و پرچالش‌ترین آزمون‌ها برای کنکور سراسری ۱۴۰۰ در ۵ گروه آزمایشی هنر، علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان‌های خارجی است که در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر ماه برگزار می‌شود. به این ترتیب که کنکور گروه آزمایشی هنر در صبح روز چهارشنبه نهم تیر، کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح روز پنجشنبه دهم تیر، کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح روز پنجشنبه دهم تیر، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح روز جمعه یازدهم تیر و کنکور گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در صبح روز شنبه دوازدهم تیر برگزار خواهند شد. تعداد داوطلبان کنکور سراسری کارشناسی یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۳۶۹ نفر است.

آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی نیز آخرین آزمون در تیرماه است که در روز ۳۱ تیر و اول مرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
 

داوطلبان نگران ‌

اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا و رئیس سازمان سنجش کشور تا به امروز تأکید داشته‌اند که زمان هیچ‌یک از این آزمون‌ها تغییر پیدا نمی‌کند و همه آنها در زمان مقرر برگزار می‌شوند. همین مسئله باعث نگرانی و دلهره بخشی از داوطلبان به‌خصوص در آزمون سراسری دانشگاه‌ها شده است. کسانی که بیشتر آنها را دانش‌آموزان پایه دوازدهم تشکیل می‌دهند که تا سه‌شنبه هفته پیش درگیر امتحانات نهایی بودند.

سمیرا وفایی، دانش‌آموز رشته ریاضی فیزیک است که باید ۲هفته آینده در کنکور این رشته شرکت کند، او به همشهری می‌گوید: رفتار ویروس کرونا به‌گونه‌ای است که نباید مسئولان سازمان سنجش و ستاد ملی مبارزه با کرونا با قاطعیت زمان برگزاری آزمون را اعلام می‌کردند؛ «رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اواسط اردیبهشت در گفت‌وگوی کلاب‌هاوس گفت که ممکن است ۲ هفته بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها، با یک جهش نسبی کرونا مواجه شویم و این خطرناک است. خب اگر این اتفاق بیفتد، با زمان برگزاری کنکور سراسری یکی خواهد شد و جان تعداد زیادی از افراد به خطر می‌افتد. بهتر نبود درصدی احتمال می‌دادند که اگر تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرد، کنکور را به‌تعویق بیندازند؟»

او افزود: «در زمان امتحانات هم تعدادی از بچه‌ها در هر مدرسه کرونا داشتند که در اتاق جداگانه امتحان می‌دادند اما به هر حال این موضوع نشان می‌دهد که اوضاع خوب نیست. همه اینها ما را نگران می‌کند و به همین‌خاطر می‌گوییم که اگر کرونا در ۲ هفته آینده افزایش پیدا کرد باید کنکور را به‌تعویق انداخت.»
 

نقش شوراهای دانش‌آموزی نادیده گرفته شد

تعداد داوطلبانی که خواهان به‌تعویق انداختن کنکور هستند، کم نیست. آنها پرسش‌ها و دغدغه‌های زیادی دارند که مسئولان برگزاری کنکور آن را پاسخ نداده‌اند. گلایه دارند که حتی یک تریبون هم به نمایندگان دانش‌آموزان داده نشده تا با مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا صحبت کنند. حسین شقاقی، دانش‌آموز پایه دوازدهم که عضو شورای دانش‌آموزی مدرسه نیز هست، در این‌باره به همشهری گفت: «اگر مسئولان می‌گویند که صدای جوانان را می‌شنوند، چرا اجازه ندادند که ما از طریق مجلس دانش‌آموزی یا شوراهای مدرسه در یکی از جلسات ستاد ملی مبارزه با کرونا شرکت کنیم و دغدغه آن گروهی را که نگران شرکت در کنکور یا امتحان نهایی هستند مطرح کنیم؟ آیا نفس شکل‌گیری شورای مدرسه و مجلس دانش‌آموزی این نبود که شما صدای نوجوانان را هم بشنوید؟ هدف فقط نمایش یک مجلس و صدها شورا در مدارس بود، دغدغه‌های ما مهم نیست؟»

او افزود: «بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس مختلف اعتراض دارند که صدای آنها را با برچسب تنبل‌ها، فراری از امتحان، درس‌نخوان، نسل بی‌سواد و... خاموش می‌کنند و می‌گویند کسانی دنبال تعویق کنکور و امتحانات هستند که درس نخوانده‌اند و دنبال فرصت سوزی‌اند. این صحبت‌ها درست است؟ چرا فکر می‌کنید کسی که معدل امتحانات دی ماهش ۱۹ شده یا ۱۷ شده تنبل است؟ گروهی از ما نگران کرونا هستیم. کابوس کنکور و کرونا همزمان اذیتمان می‌کند. اینکه والدینمان را دچار کنیم و آنها را از دست بدهیم.»

اعتراضات داوطلبان کنکور سراسری در فضای مجازی پررنگ‌تر از رسانه‌های رسمی است و تلاش می‌کنند که حرف‌هایشان را آنجا بزنند اما می‌گویند تا به حال به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. فتانه علویان، کارشناس کنکور و معلم فیزیک در این‌باره به همشهری گفت: «‌ای کاش مسئولان دولتی به‌خصوص در آموزش و پرورش درباره چالش پیش آمده در بحث امتحانات و کنکور نگاه صرفا بوروکراسی نداشتند و نقدها و اعتراضات دانش‌آموزان را می‌شنیدند. مثلا اعلام می‌کردند که نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در این‌باره جلسه فوری بگذارند و تصمیم بگیرند و بعد از تصویب در بین خودشان، ۳ نفر از آنها به ستاد ملی مبارزه با کرونا بیاید و نظر نهایی را اعلام کند. شاید به این شکل فرایند اقناع‌سازی‌ این معترضان هم راحت‌تر و بهتر صورت می‌گرفت.»
 

وزارت علوم: کنکور به موقع و با حفظ پروتکل‌ها برگزار می شود 

اما مسئولان وزارت علوم و سازمان سنجش همچنان روی مواضع خود مصمم هستند و می‌گویند که بنا به‌تعویق کنکور ندارند. منصور غلامی، وزیر علوم درخصوص امکان تعویق آزمون‌های ارشد و سراسری به‌دلیل شیوع کرونا ویروس به ایسنا گفته: تمامی برنامه‌های ما تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کروناست و طبق قانون وظیفه داریم برنامه‌های اجرایی خودمان را انجام بدهیم. بر این اساس آزمون‌های پیش رو اعم از آزمون کارشناسی ارشد و کنکور سراسری به‌موقع برگزار خواهند شد.

او در ادامه تصریح کرد: تنها زمانی آزمون‌های ملی ما لغو خواهند شد که ستاد ملی مقابله با کرونا دستوری برای این اقدام صادر کند. حتی سال گذشته نیز احتمال برگزاری کنکور در موعد مقرر ۵۰ درصد بود ولی خوشبختانه این آزمون در همان تاریخ اعلام شده، برگزار شد و هیچ نگرانی‌ای هم پیش نیامد. برای امسال نیز فکر می‌کنم اگر ستاد ملی مقابله با کرونا الزامی برای توقف برگزاری آزمون‌ها ایجاد نکند ما این آزمون‌ها را به‌خوبی برگزار خواهیم کرد و مراقب سلامت داوطلبان نیز هستیم. غلامی تأکید کرد: آزمون‌های ما در فضا و فاصله‌های مشخصی برگزار می‌شود. ضمن این که ما تجربه خوبی از برگزاری این آزمون‌ها در سال گذشته نیز داریم و هیچ نگرانی‌ای برای برگزاری سالم آزمون‌های ارشد و سراسری نداریم و امیدواریم شرایط طوری نباشد که ستاد کرونا مانع از برگزاری این آزمون‌ها شود.
 

سازمان سنجش نقشی در تعویق زمان کنکور ندارد

فاطمه زرین‌آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه تاکنون هیچ برنامه‌ای برای تعویق آزمون‌های پیش‌رو ازجمله کنکور به این سازمان اعلام نشده است، تأکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور صرفا سازمانی اجرایی است و موظف است طبق برنامه زمانی اعلام شده آزمون‌های خود را برگزار کند. بنابراین متولی تعویق آزمون‌ها ما نیستیم و ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه تصمیم‌گیرنده است. طبق آخرین نامه ابلاغی از سوی این ستاد آزمون سراسری در روزهای چهارشنبه ۹، پنجشنبه ۱۰، جمعه ۱۱ و شنبه ۱۲ تیرماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز این سازمان نقشی در تعویق زمان برگزاری آزمون‌ها نداشت و امسال نیز هر زمانی ابلاغی برای تعویق زمان آزمون‌های ملی داشته باشیم به داوطلبان اعلام خواهیم کرد.

کد خبر 608508 برچسب‌ها کنکور

دیگر خبرها

 • تحلیل متفاوت وحید حقانیان از انصراف ندادن محسن رضایی و عدم حمایت اصلاح طلبان از همتی
 • تحلیل سردار وحید حقانیان از آرایش حضور کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
 • تحلیل آرایش حضور کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم
 • محدودیت تردد شبانه از امشب در زنجان اعمال می‌شود
 • خطر طلاق در کدام ازدواج ها بیشتر است؟
 • دولت سیزدهم با بورس چه خواهد کرد؟
 • سوخت فسیلی قانل بیش از یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۷
 • راه های موفقیت در ازدواج
 • نگرانی از روند واکسیناسیون، مردم را به سمت تزریق غیرقانونی می‌کشاند | بدقولی‌های چین و روسیه ما را عقب انداخت
 • سبد جامع خدمات ارزی بانک دی، یک مزیت رقابتی استراتژیک است
 • سخنگوی کارگزاران سازندگی: برای گسترش حزب تلاش می‌کنیم
 • قتل همسر به خاطر رابطه با خواهرزن
 • هشتگ #بحرینی ها – ضد – عادی سازی در شبکه های اجتماعی
 • در انتظار شارژ حمایتی پولی بورس باشیم؟
 • آیا برای مقابله با خشکسالی فرصتی باقی مانده؟
 • ازدواج‌های دوم و سوم بیشتر در معرض طلاق هستند/ ازدواج بعد از 25 سالگی میزان طلاق را تا 24 درصد کاهش می‌دهد/ عوامل پنهان طلاق را بشناسید
 • ستاد قاضی زاده هاشمی مدعی وقوع تخلفات در برگزاری انتخابات شد
 • بالغ بر ۲۰ گزارش شکایت به ستاد انتخابات کشور تحویل داده ایم
 • ۲۷ متهم در رابطه با تخلفات انتخاباتی در آبیک دستگیر شدند
دیگران می‌خوانند: