به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محسن مهرعلیزاده بعد از ظهر جمعه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم بوشهر اظهار کرد: من فرزند ایرانم، کسی که عمری با نیت خیر برای بنیان نهادن راحتی و آسایش مردم ایران تلاش کرده، اما امروز کشور ما در موقعیت و در مقطع تاریخی بسیار خطیری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: امروز مردم ایران دست به انتخابی خواهند زد که بتواند با تکیه بر تجربیات گذشته خود راهی برای برون رفت از مشکلات پیچیده و بسیاری که در کشور موجود است، بیابند و با انتخاب‌شان خدمت‌گزاری را بر سر کار بیاورند که بتواند به تمام معنا در اختیار مردمش باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امروز مشکلات معیشتی، فقر، تنگدستی، بیکاری، فاصله زیاد اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه، رسیدن فقر به ۷۰ درصد جامعه و از آن طرف کشمکش‌های بی‌حاصل بین افراد، نظرگاه‌ها و صاحب‌نظران مختلف در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی، فرهنگی مشکلات سختی را به وجود دارد.

مهرعلیزاده عنوان کرد: تاسف بارتر از همه باید اذعان کنیم در کشوری زندگی می‌کنیم که با وجود نیت خیر خیلی از مسئولین، اما برخی دست ناپاکی، اختلاس، دزدی، فساد و دست ورزی به بیت‌المال در رویه‌های اجرایی خود برگزیده‌اند و چنان معیشت سختی بر مردم فراهم آورده‌اند که امید مردم به آینده کم شده است.

برخی مسئولین کرسی، میز و امضا خریده و فروخته‌اند 

وی افزود: بعضی از اقدامات مسئولین یا بهتر است بگویم نام مسئولین این بوده است که با گرفتن کرسی‌های ریاست و مسئولیت به دنبال روش‌هایی ناصواب رفتند و گاهی وقت‌ها کرسی، میز و امضاء خریده‌اند و فروخته‌اند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ایرانی که می‌توانست و می‌تواند به قوی‌ترین کشور منطقه تبدیل شود امروز با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو است.

مهرعلیزاده بیان کرد: این‌ها را نمی‌گویم که نا امیدتان کنم، اما متاسفانه برخی اقدامات باعث شده اعتماد مردم به نظام، مدیریت و مدیران اجرایی نسبت به از آن‌چه در سال‌های اوایل انقلاب بود، کم شود.

وی ادامه داد: اعتماد سرمایه سنگینی است که از بین می‌رود و باعث می‌شود، در صورتی که حتی مسئولان بخواهند کار درستی و در جهت منافع ملی انجام دهند باز هم مورد پذیرش مردم واقع نشوند و این بدترین نکته ممکن است.

از یک خانواده متوسط بیرون آمده ام و زندگی متوسطی دارم 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: اما باید واقعیت‌ها را گفت، لازم است مردم بدانند که اگر فردی یا افرادی امروز در جایگاهی قرار گرفتند که می‌خواهند بین خودشان، خدا و مردم پیمان ببندند که مشکلات را حل کنند افرادی هستند که از مشکلات مردم باخبرند و درد دل مردم را می‌دانند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: من مثل شما هستم از یک خانواده متوسط بیرون آمده‌ام و زندگی متوسطی دارم، اگرچه چندین سال است که به عنوان مدیر در بخش‌های مختلف کار کرده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: می‌خواهم بگویم مردم عزیز مشکلات زیاد است اینکه فکر کنیم که مشکلات را فقط عده‌ای از مسئولین می‌توانند از بالا حل کنند، درست نیست، درست آن است که مدیران و مسئولانی که بالا نشسته و اداره امور را دست گرفته راه برون رفت از مشکلات را طراحی کنند و ملت را با خود همراه کند.

در زمان جنگ ویتامین و پروتئین در یک حداقل به مردم می‌رسید

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: اکنون سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است. در ۱۲ دوره گذشته انتخاب‌هایی کرده‌ایم و همه آن‌ها هم کارهایی را انجام داده‌اند و نمی‌شود حق کسی را ضایع کرد.

محسن مهر علیزاده ادامه داد: برای مثال از پیروزی انقلاب به بعد و در زمان جنگ دولت وقت زحمات زیادی را کشید، جوانان شاید یادشان نیاید، اما کسانی که هم سن و سال من هستند خوب به خاطر دارند که در زمان جنگ روزی صدها شهید در خیابان می‌آوردند.

وی افزود: در آن دوران با یک نظام صحیح اقتصادی، دولتی که ۶/۵ میلیارد دلار درآمد نفتی داشت ۳/۵ میلیارد دلار آن را صرف جنگ و ۳ میلیارد را برای تامین معیشت مردم پرداخت می‌کرد، اما واقعیت این بود که ویتامین و پروتئین در یک حداقل به مردم می‌رسید و همینبود که اعتماد را جلب کرده بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جلوتر آمدیم، دولت اصلاحات پیش آمد، دولتی که شما انتخاب کردید در آن در دوره کشور عزت و افتخار آفرید، پاسپورت‌مان اعتبار پیدا کرد، روسای جمهور کشورهای اروپایی برای دعوت از رییس جمهور شما صف کشیدند، تئوری یا نظریه گفت‌وگوی تمدن‌ها در سطح جهان طنین‌افکن شد، جهان دانست که یک ایرانی مسلمان در دنیا طرفدار جنگ نیست و طرفدار گفت‌وگو و صلح است.

شاهد سختی‌های زیادی هستیم 

مهرعلیزاده تاکید کرد: نظریه گفت‌وگوی تمدن‌ها در سازمان ملل به عنوان یک نظریه ایرانی در مقابل جنگ تمدن‌ها که یک نظریه حاکم بر ادبیات سیاسی جهان بود قد برافراشت و مورد تکریم دنیا قرار گرفت.

وی بیان کرد: قیمت ارز در طول دوره اصلاحات بین۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان ثابت ماند، تورم نزدیک به ۴۸ درصد کنترل شد و پایین آمد و به زیر ۱۰ درصد رسید. روابط اجتماعی، امید به آینده، ارتباط مهربانانه مردم با دولت و حاکمیت، افتخار ایرانی در آمد و رفت‌ها، ارتقاء شاخص‌های سلامت اداری، عدالت، بهبود فضای کسب و کار را شاهد بودیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: دولت‌های بعدی هم کارهای خوبی داشتند ولی شاهد سختی‌های زیادی هستیم. برجام قوی‌ترین معاهده بین‌المللی است که ایرانی‌ها توانستند به تصویب برسانند. در برجام توانستیم هم حق غنی سازی خود را به تصویب رسانده و هم تحریم‌های متعدد را که منجر به جنگ و ناامنی می‌شد برداریم.

رانت بزرگترین معضل کشور است

وی تاکید کرد: ایران از بزرگترین امپراتوری‌های دنیا بوده است، ما بزرگ هستیم و باید حرکت‌های بزرگ را انجام دهیم. مردم انتظار دارند که شرایط برای زندگی شرافتمندانه فراهم باشد.

محسن مهر علیزاده بیان کرد: بحران آب بحران بزرگی در کشور است ولی نسبت به آن غفلت می‌شود و به جای حل این بحران به موضوع دوچرخه سواری، شعرخوانی، و برگزاری یک بزم موسیقی واکنش نشان می‌دهند، این درد بزرگی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران با انتقاد از رانت و ارتباط زیرمیزی بیان کرد: با تکیه بر مسئولیت‌ها و تجربیات گذشته مشکلات کشور را می‌دانم. مشکل ما در تولید است و رانت از مسائل اصلی کشور است. مشکل امروز کشور اقتصادی است و باید یک فرد اقتصادی در رأس قرار گیرد تا مشکلات مردم را حل کند.

کار را از کف کارخانه شروع کردم

وی با معرفی خود به مردم بیان کرد: از ۲۵ سالگی وارد بازار کار شده و از کف کارخانه کار را شروع کرده و سپس، صنعت، تولید و اداره کار و بعد از ۲ الی سه سال کار در صنعت خودرو یک مدیر عالی تر شده و سپس به عنوان معاون وزیر صنایع سنگین به مدت پنج سال از ۲۹ تا ۳۴ سالگی و بعد از آن به عنوان موسس منطقه آزاد کیش که البته قبل از بنده نیز کارهایی صورت گرفته بود -که بی‌انصافی نشود- اما کار اصلی زمان بنده انجام شد و با دست خالی به عنوان موسس این منطقه منصوب شدم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: البته تمام منطقه آزاد کیش که امروز می بینید بنده نساخته ام اما زیر بنای آن را گذاشته‌ام، آب و برق آن را ایجاد و با ابتکار عمل هواپیمای غیر دولتی ساخته شد، همچنین مرحوم هاشمی رفسنجانی مسئولیت نیروگاه اتمی بمباران شده بوشهر را به بنده سپردند، مذاکره زیادی در این رابطه انجام و قرارداد نیز بسته و بعدها به عنوان یک نیروگاه هسته‌ای ساخته شد.

مهرعلیزاده گفت: در زمان دولت آقای خاتمی بنده به عنوان استاندار استان تقسیم نشده خراسان معرفی و در دولت دوم اصلاحات به عنوان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در خدمت ورزشکاران عزیز بودم، قبل تر نیز در شرکت سرمایه گذاری شاهد به عنوان بنیانگذار موسس اندوخته شاهد برای فرزندان شهدا فعالیت داشته ام.

مردم گوشت و مرغی را می‌خورند که قیمتش از دلار آزاد بالاتر است 

وی تاکید کرد: مشکلات را می‌شناسم. مشکل با ارز ۴۲۰۰ تومانی‌ست که باعث رانت شده است و در آخر مردم گوشت و مرغی را می‌خورند که قیمتش از دلار آزاد هم بالاتر است. شاید خیانتی نباشد اما این ناتوانی و کارنابلد بودن است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: البته برخی می‌گویند بنده گفته‌ام که ۱۷ میلیارد دلار و برخی نیز می‌گویند که تمام آن ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نبوده بخشی هم نیمایی بوده اما در نهایت تلف شدن ۱۱ میلیارد دلار درآمد که مال مردم است شما آن را با چهار هزار و ۲۰۰ تومان بدهید که در آخر مردم گوشت و مرغی که مصرف می کنند حتی از قیمت آزاد دلار نیز گران تر شود که این ناتوانی و کار ندانستن است.

دولت نیاز به اقتصاددان دارد

مهرعلیزاده تاکید کرد: مشکل امروز کشور اقتصادی است و این مشکل را یک اقتصاددان می‌تواند حل کند نه یک انسان فرهنگی، امنیتی، نظامی، حقوق‌دان و قاضی؛ این امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: دولت من دولت زندگی است و دنبال ایجاد امید، اعتماد، افتخار، نشاط برای مردم است و دنبال جنگ و زور نیستیم. قوانین اجتماعی و قانون اساسی داریم و مردم باید زندگی کنند.

بگذارید یکی بیاید که دنبال حکم و بگیر و ببند نیست 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کشور قانون اساسی دارد، اجازه بدهید قانون بر مردم حکومت کند. گرسنگی کم نیست. بگذارید یکی بیاید که از جنس مردم است و دنبال حکم و بگیر و ببند نیست.

مهرعلیزاده با بیان اینکه برنامه های پیش بینی شده من برای بهبود اقتصاد کشور در قالب سه کتاب تدوین شده‌، بیان کرد: بر این اساس میزان یارانه ها را حداقل برای پنج دهک پائین جامعه بایستی پنج برابر بیشتر کرد تا برای یک خانوار سه تا چهار نفره در این وضعیت اقتصادی بتوانیم ماهی یک تا ۲ میلیون تومان آورده باشیم، تا از این وضعیت فلاکت بار که خط فقر هفت میلیون تومان است، خارج شوند.

پربیننده ترین انتقاد دختر و برادر سردار سلیمانی از کاندیداتوری نرجس سلیمانی فرصت ۸ دقیقه اى دولت براى دفاع از خود در برابر سخنان نامزدهاى انتخابات تغییر رتبه گوگل نامزدهای انتخاباتی + عکس همتی: سقوط بورس به دلیل دعوای وزیر اقتصاد و وزیر نفت بود لیست شورای شهر تهران، شورای وحدت منتشر شد

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: انتخابات 1400 انتخابات ریاست جمهوری 1400 انتخابات ۱۴۰۰ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری میلیارد دلار

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۵۰۸۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نامه مطهری به رئیسی: به دنبال رفع تحریم و پیوستن به FATF باشید| از قربانیان آبان دلجویی و به آزادی‌های اساسی ملت توجه کنید

اصولگرایان و حاکمیت یکدست؛ حالا چه خواهد شد؟

پیش‌بینی آرای نامزدهای ریاست‌جمهوری پس از موج انصراف‌ها

نتایج غیررسمی انتخابات ریاست‌جمهوری؛ مشارکت بالای ۵۰ درصد| پیشتازی رئیسی

عکس| تولید بطری آب کریستیانو رونالدو!

خبر بعدی:

پرسپولیس به‌دنبال تکرار مقابل تیم بحران‌زاده

پرسپولیس از تقابل‌های این فصل خود مقابل نمایندگان استان کرمان خاطرات خوبی دارد و حالا در پی تکرار این روند است.

به گزارش مشرق، تیم‌های مس رفسنجان و پرسپولیس از ساعت ۱۹:۱۵ دقیقه روز جمعه باید در شهر رفسنجان به مصاف هم بروند تا یکی دیگر از دیدارهای هفته بیست و چهارم لیگ برتر به انجام برسد.

دیدار رفت این ۲ تیم در ورزشگاه ازادی با تک گل سید جلال حسینی در دقیقه ۵۱ با برتری پرسپولیس به اتمام رسید. شاگردان یحیی گل‌محمدی حالا برای سومین بار در این فصل به استان کرمان می‌آیند. آنها در ۲ سفر قبلی به ۲ برد پرگل دست پیدا کردند.

ابتدا در هفته دهم بود که تیم پایتخت‌نشین به سیرجان رفت و موفق شد با نتیجه باورنکردنی پنج بر صفر از سد گل‌گهر بگذرد و تیم امیر قلعهنویی را در هم بکوبد. احمد نوراللهی، امید عالیشاه، مهدی شیری، احمد زنده‌روح(گل به خودی) و سیامک نعمتی گلزنان آن دیدار بودند.

سپس تیم یحیی برای برگزاری بازی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی به کرمان رفت تا به مصاف تیم دسته دومی مس نوین برود. این بازی هم با برتری سه بر صفر نماینده تهران به اتمام رسید. کمال کامیابی‌نیا و امید عالیشاه(۲) گلزنان این دیدار بودند.

حالا بار دیگر شاهد جدال پرسپولیس و یک تیم از استان کرمان هستیم و باید دید تیم محمد ربیعی توانایی مقابله با مدعی جدی قهرمانی را دارد یا خیر. مس در ۹ هفته اخیر اصلا وضعیت خوبی نداشته و تنها به یک برد رسیده است. آنها به جز پیروزی مقابل سایپا در هشت دیدار دیگر پنج باخت و سه تساوی را از سر گذرانده‌اند و سه مسابقه اخیر نیز منجر به شکست نماینده سیرجان شده است. باید دید بازهم این روند نا امیدکننده ادامه خواهد داشت یا مس به خودش می‌آید و پس از متوقف کردن استقلال، دیگر تیم پرهوادار تهران را هم در خانه‌اش زمین‌گیر و متوقف می‌کند.

منبع: ایرنا

دیگر خبرها

 • امید ابراهیمی و علی کریمی به استقلال برمی گردند ؟
 • گازرسانی به روستاهای خراسان جنوبی ۲۵ برابر رشد دارد
 • داورزنی: قول می‌دهم امید و نشاط را در دل مردم زنده کنیم/ آلکنو پاسخگوی اقدامات و نتایج تیم ملی خواهد بود
 • قدردانی استاندار از تلاش‌های دستگاه قضا در کردستان؛ امید در دل مردم روشن شده است
 • استاندار: گازرسانی به روستاهای لرستان پنج برابر افزایش یافت
 • بيشترين کاهش اميد به زندگي در آمريکا
 • طرح گازرسانی به ۲۳۴ روستای لرستان بهره‌برداری شد
 • ۳۰ هزار پرونده در سال گذشته وارد دادگستری جهرم شده است
 • امید از دست رفته افغانستان
 • شبکه ای رفتار کردن در فضای مجازی عامل انسجام می‌شود
 • افزایش امید به آینده، نتیجه حماسه ملی ۲۸ خرداد
 • روحانی میراث مطلوبی برای دولت بعدی به جا نگذاشته است/ آخوندی: انتخابات ریاست جمهوری «منصفانه» نبود
 • پیام تسلیت مهرعلیزاده در پی درگذشت دو خبرنگار ایسنا و ایرنا
 • بازگشت امید به صدر فولاد خرم‌آباد/ آغاز فعالیت مجدد کارخانه ظرف یک ماه آینده
 • منیّت جامعه ما را چندپاره کرده و همه ما را در قهر و تلخکامی فرو برده است
 • اصلی‌ترین مسئله در کشور اقتصاد و معیشت مردم است
 • وظیفه مندی همه اقشار در تبلیغ فضیلت ها/ امید رمز تعالی جامعه است
 • در مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان های امام؛
 • توصیه معنادار سیدحسن به رئیسی
دیگران می‌خوانند: