از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.

به گزارش «تابناک»؛ طبق اعلام شورای نگهبان، سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن مهرعلیزاده، امیرحسیت قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی ۷ نامزدی هستند که تلاش دارند از رسانه ملی و رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی شناخت بهتری از خود به مردم ارائه دهند.

آنچه در ادامه می آید گزیده ای از سخنان نامزدهای انتخابات سیزدهم است:   *پاسخ محسن رضایی به برخی ادعاها درباره مهندسی انتخابات/اجازه نمی‌دهیم نان قرضی، زباله‌گردی و کولبری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند   محسن رضایی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم استان گلستان با اشاره به مواهب خدادادی در ایران اسلامی اظهار داشت: کشورمان از نظر چشم اندازهای بدیع و اقلیم متنوع و چهارفصل، فرصت‌های زیادی را برای توسعه در اختیارمان قرار داده است و انگار جهانی کوچک در ایران اسلامی وجود دارد. همانطور که گوهر را باید از صدفش شناخت، ایران را هم باید از مردمش شناخت.   وی گفت: هنر امام خمینی (ره) این بود که همه اقوام و استان‌های ایران را دور هم جمع کرد و انقلاب را به پیروزی رساند. روزی دیگر هم امام راحل دوباره همه مردم ایران را فراخواند تا در مقابل دشمن بعثی ایستادیم. هرچند به علت سیاست‌های نادرست دولت‌ها در دو سه دهه گذشته، توانایی عظیم ایران اسلامی تضعیف و قامتش کمی خم شود و در برابر مشکلات احساس ناتوانی و بعضا ناامیدی در مردم ایجاد شده است.   این کاندیدای ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم دوباره با همه اقوام و استان‌های ایران حرکتی را با دولتی نو آغاز و قیامی دوباره کنیم. قیام سوم را با مشارکت همه مردم و با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب و جوانان غیور و غیرتمندی که داریم، آغاز خواهیم کرد تا در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی و شکستن محاصره اقتصادی و رسیدن به پیشرفت‌های بزرگ و زندگی بهتر گام برداریم.
وی با انتقاد از برخی حرف‌های بی‌مبنا درباره مهندسی انتخابات و غیره گفت: اینگونه نیست که برخی‌ها می‌گویند انتخابات مهندسی شده و از قبل مشخص است چه کسی رأی خواهد آورد بلکه این مردم هستند که گزینه مدنظر خود را انتخاب می‌کنند.   رضایی اظهار داشت: ما می‌خواهیم زندگی بهتری را برای همه مردم به ویژه کشاورزان، کارگران، کارکنان و غیره رقم بزنیم و برای پیشرفت ایران و دستیابی به قله‌های بلند، اقدام کنیم اما شرط آن این است که همه مردم قیام کرده و در پای صندوق‌های رأی شرکت کنند.
وی گفت: با تکیه بر حمایت مردم، همه اقوام ایران را وارد میدان خواهیم کرد و می‌خواهیم مناطق اقتصادی در استان‌ها ایجاد کنیم و اختیار و مسئولیت آن را به مدیران استانی واگذار کنیم. یکی از برنامه‌های ما این است که اگر مردم استانی در بانک‌ها سپرده گذاری می‌کنند، این سپرده‌ها در همانجا سرمایه گذاری شود نه اینکه به تهران بیاید و از تهران هم تبدیل به دلار شده و از کشور خارج شود.   این کاندیدای ریاست جمهوری با تأکید بر تشکیل دولت وحدت ملی بیان داشت: پارتی‌بازی، قوم‌گرایی و رانت‌خواری در دولت ما جایی نخواهد داشت. ما معتقدیم که بیرون کردن فقر، گرانی، تبعیض و غیره از کشور کم اهمیت‌تر از بیرون راندن دشمن بعثی از کشورمان نیست.
وی یکی از برنامه‌های خود را انتصاب استاندار بومی برای هر استان اعلام کرد و گفت: برای این کار 10 نفر از افراد شایسته را با کمک نخبگان همان استان شناسایی کرده و در جمعی نخبگانی برنامه‌ها و طرح‌های این افراد سنجیده می‌شود که پس از آن سه نفر انتخاب می‌شوند و در نهایت یک نفر به عنوان استاندار انتخاب خواهد شد و دو نفر دیگر را به عنوان معاونانش به کار خواهیم گرفت.
رضایی افزود: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر، معلمان، کارگران،کشاورزان، کارمندان و غیره بود. علاوه بر یارانه 450 هزار تومانی، در استان‌ها اشتغال ایجاد خواهیم کرد. نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان را راه اندازی می‌کنیم و هر فردی که 10 درصد یا 30 میلیون تومان آورده داشته باشد، 90 درصد دیگر را وام خواهیم داد و سود بانک را هم دولت پرداخت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند این طرح‌ها شدنی نیست، گفت: چه طور در اروپا و آمریکا این کارها انجام می‌شود و وام‌های رهنی به مردم داده می‌شود، اما اینجا نمی‌شود؟ افرادی که افکار غربی را به کشور می‌آورند اما حاضر نیستند تجربیات غربی‌ها را بیاورند. اگر نهضت خانه‌سازی راه بیفتد 300 صنعت دیگر هم فعال خواهد شد.   رضایی گفت: متأسفانه گروه‌های سیاسی به فکر دعوا هستند و شعبده بازی می‌کنند در حالی که باید به فکر مردم که ولی نعمت ما هستند، باشند. من و دوستانم مانند زمان جنگ خودمان را سپر بلای مردم ایران خواهیم کرد. اجازه نمی‌دهیم نان غرضی، زباله گردی و کولبری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند. کاری می‌کنیم که نشاط و شادابی در جامعه موج بزند و این مهم ترین آرزو برای ملت ایران است.
رئیسی: تولید خودرو در کشور را به دو میلیون در سال می‌رسانیم   آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در حاشیه ضبط برنامه‌های استانی در معاونت سیما، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره رونق صنعت خودروسازی و واردات خودروهای خارجی بر لزوم برنامه ریزی برای افزایش کمیت و کیفیت و قیمت‌گذاری خودرو تأکید کرد و افزود: در کشور ما تولید خودرو داخلی به اندازه مورد نیاز نیست.   رئیسی ادامه داد: الآن یک میلیون خودرو در کشور تولید می شود اما با زیرساخت‌های موجود می‌توانیم در گام اول این میزان را به یک میلیون و ۶۰۰ دستگاه و در گام دوم به دو میلیون خودرو افزایش دهیم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: جوانان عزیز ما به حق و به‌درستی می پرسند چرا در صنایع دفاعی می‌توانیم موشک بسازیم اما نمی توانیم خودرو با کیفیت تولید کنیم؟ علت آن است که فناوری موجود در صنایع دفاعی و نظامی در صنعت خودروسازی سرریز نمی‌شود.
وی تصریح کرد که با سرریز فناوری صنایع موجود به صنعت خودروسازی افزایش کیفیت خودرو داخلی امکانپذیر است و باید این کار انجام شود.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری به بحث قطعه‌سازی در صنعت خودروسازی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برخی قطعات در داخل تولید می‌شود و برخی نیز از خارج وارد می شود.
وی متذکر شد: اگر قطعات خودرو در داخل تولید شود، هم اشتغال افزایش می‌یابد، هم تولید بالا می‌رود و هم استقلال در خودروسازی را در پی دارد که دولت آینده این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
رئیسی ادامه داد: شفاف‌سازی از کارهای مهم دولت‌ است و ما در دولت مردمی حتماً درباره‌ مسائل مهمی چون قیمت خودرو، بحث سوخت، مباحث مربوط به کشاورزی و تولید و مصرف با مردم سخن خواهیم گفت.   این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره واردات خودرو خارجی هم اظهار داشت: اگر کیفیت خودروهای ما به حدی برسد که بتواند با دیگر خودروها رقابت کند، دیگر نگران ورود دو تا خودرو خارجی به کشور نیستیم چون مردم اصلاً دل از خودرو داخلی برنمی‌دارند‌.   *برنامه قاضی زاده هاشمی برای تولید لباس و عروسک بومی در کشور

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوردر رادیو فرهنگ در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه به نظر شما علت اصلی آمار بالای تجرد جوانان در سنین ازدواج چیست و دولت شما چه راهکاری برای تسهیل ازدواج جوانان خواهد داشت؟ اظهار کرد: از 12 سال پیش یک کارگروه در مجلس راه اندازی شد که رئیس آن کارگروه من بود و موضوع آن حل مشکل جوانان و فرزندآوری بود. 
وی افزود: موانع ازدواج و فرزندآوری را بررسی کردیم. یکی از مقولات، افزایش سن ازدواج بود. با اینکه تمایل به ازدواج بیش از 95 درصددر جامعه و جود دارد اما عواملی مانع از آن است. 
قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه اولین مسئله اشتغال و بعد سربازی تحصیلات و هزینه های ازدواج بود، اظهار کرد: قانون تسهیل ازدواج را داشتیم که اجرا نشده است. ما با کمک مرکز عملی اسلامی پیشرفت به یک مدلی رسیدیم که یک وزارتخانه تشکیل بدهیم به نام خانواده که موضوع آن ازدواج است پایدار سازی ازدواج است و موضوع فرزندآوری و موضوع رسیدگی به آسیب های اجتماعی است. 
کاندیدای ریاست جمهوری بیان کرد: دولت سلام دریچه نگاهش به خانواده است. از زاویه خانواده به برنامه و بودجه و سیاست و سیاست خارجی نگاه می کند از زاویه خانواده به اشتغال ایجاد می کند. اشتغالی برای آن مطلوب است که پشتیبان خانواده است. 
وی بیان کرد: بسیاری از کالاهای فرهنگی مورد استفاده در کشورمان وارداتی است مثل لباس و عروسک و ... ما باید این کالاها را بومی سازی بکنیم و مدیر بازار منطقه بشویم در این حوزه ما تولید کننده آن فرم باشیم ما تولید کننده محتوا باشیم محتوا را غالب صنعتی به آن بدهیم و تولید بکنیم شرکای منطقه ای داشته باشیم چون منطقه ما اسلامی است نگاه فرهنگی شان به ما نزدیک است و بتوانیم از این کالاها با یک تولید انبوه برای تولیدکنندگانش اقتصادی کنیم.
 قاضی زاده هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه جامعه شناسان جمعیت کلان در کلانشهرها و حاشیه نشینی را بر افزایش آسیب ها موثر می دانند. برای رفع مهاجرت روز افزون به شهرها چه برنامه ای دارید؟، بیان کرد: متاسفانه ما در 50 سال گذشته با یک تبدیل سریع 80 درصدی جمعیت روستایی به شهری مواجه شدیم. 
وی افزود: باید ببینیم آیا محصولی که آموزش و پرورش تولید می کند مطلوب است؟ چه انتظاری داریم از دانش آموز فارغ التحصیل از آموزش و پرورش در مقطع 6کلاس اول چی داریم در 6کلاس دوم چه داریم؟ 

*اقدام زاکانی برای جلوگیری از اخراج فرزند یک اصلاح‌طلب در سال 88    علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف که در محل مجتمع سرچشمه (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار شد، با بیان اینکه 4 حوزه تحولی را برای دولت آینده در دستورکار داریم، اظهار داشت: این 4 حوزه تحولی شامل اقتصاد و مدیریت، اجتماع و فرهنگ، سیاست و امنیت و سیاست خارجی است که با 9 پیشران اقتصادی دنبال خواهد شد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه در راستای تحقق مردم‌سالاری دینی باید تحقق اصول هشتم و بیست و هفتم قانون اساسی را دنبال کنیم، تصریح کرد: ما معتقدیم که این مسائل حوزه کار رقبای ما نیست و آنها دروغ می‌گویند، کما اینکه در نمونه‌های مختلف سراغ داریم که خلاف این مسیر را دنبال کرده‌اند.

زاکانی خاطرنشان کرد: در قضایای سال 88 فرزند خانم اشرف بروجردی (مرحوم دکتر امیر معتمدی) به من اطلاع داد که می‌خواهند او و همسرش را از دانشگاه اخراج کنند. وی دانشجوی سال سوم پی اچ دی بود و همسرش نیز فوق تخصص روانشناسی دارد اما به بهانه اینکه در دانشگاه تهران در حال تماشای تظاهرات عده‌ای از دانشجویان بوده‌اند، می‌خواستند این دو را اخراج کنند تا با این قبیل اقدامات نارضایتی ایجاد کنند. اما وقتی متوجه شدیم، وزیر اطلاعات را خواستیم و جلوی این کار را گرفتیم.

زاکانی در پاسخ به سؤال نماینده بازنشستگان در خصوص افزایش حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان و اجرای طرح‌هایی مانند بیمه و بازنشستگی کارگران ساختمانی گفت: بازنشستگان وقتی وارد شرایط جدید زندگی می‌شوند نیاز دارند که حمایت‌های جدیدی از آنها صورت بگیرد، لذا دولت وظیفه تحریم بازنشستگان را دارد که هم در قالب بسته‌های حمایتی ویژه آنها هم در قالب برنامه‌های کلان کشور دنبال می‌شود.
وی همچنین در پاسخ به اظهارات نماینده جامعه اسلامی کارگران در خصوص بی توجهی به مطالبات صنفی کارگران در مناظره‌های انتخاباتی و نیز مشکلات جامعه کارگری در حوزه قراردادهای کار، اظهار داشت: نوع نگاه به خلق ثروت و کارآفرینی و کارگری، نگاه نادرستی است؛ برای اینکه بتوانیم نظام منطقی و مناسبی بین کارگر و کارفرما برقرار کنیم، قانون فعلی کار باید بازنگری شود.
زاکانی در توضیح این مسأله گفت: قانون فعلی کار مبتنی بر حداقلی از عقود اسلامی است و کارگر را به عنوان اجیر کردن به حساب آورده در حالی که باید نقش مشارکت و خلاقیت برای کارگر تعریف شود تا عواید خلق ثروت نصیب کارگر نیز بشود.
زاکانی همچنین در خصوص موضوع قانونی شدن اعتصابات کارگری نیز گفت: اگر موضوع حق اعتراض همه اقشار جامعه از جمله کارگران طبق قانون 27 قانون اساسی نهادینه و اجرا شود دیگر نوبت به اعتصاب نمی‌رسد و مشکلات کارگران حل خواهد شد.   *جلیلی: ایران باید در موضوع زنان، مدعی باشد نه مدافع   سعید جلیلی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، صبح امروز (جمعه ۲۱ خرداد) در همایش دختران رأی‌اولی که در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه بگفت: یکی از ظلم‌هایی که به زن‌ها می‌شود، نگاه جنسیتی به زن است نه نگاه هویتی.   وی افزود:  قرآن کریم که همه ما افتخار داریم که تمام تلاش ما این باشد آموزه‌هایش را در زندگی به کار بگیریم، وقتی صحبت می‌کند از هر نوع کمال و تعالی، فرقی را قائل نیست بین اینکه خانم‌ها و آقایان متفاوت باشند در عرصه کمال‌جویی و پیشرفت. مبنا را عمل صالح قرار می‌دهد.   جلیلی تاکید کرد: هر برنامه‌ریزی که می‌شود باید نقش زن را در نظر بگیرد و گرنه ناقص و ضعیف خواهد بود و نتیجه لازم را نمی‌گیرد. این هم عرصه‌های محدودی نیست. رأی دادن زنان که یک حق کوچک به‌شمار می‌رود، در اروپا کم‌تر از صدسال است که رواج یافته است، یعنی زنان  در کشوری مثل انگلیس حتی حق رأی هم نداشتند. بعد ببینید زنان در اندیشه دینی چه جایگاهی دارند. به صراحت قرآن بیان می‌دارد که خانم‌ها می‌آمدند با پیامبر بیعت می‌کردند. آن هم در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی. بعد غربی‌ها می‌شوند مدعی حقوق زن و ما می‌شویم متهم حقوق زن.   نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: دو نگاه غلط به زنان وجود دارد؛ یک نگاه ظرفیت بزرگی را که در زنان وجود دارد برای اصلاح فرد و اجتماع، می‌خواهد به غلط محدود کند. یک نگاه دیگر، نگاه ابزاری به زن است.    وی گفت: ما باید در موضوع زنان، مدعی باشیم نه مدافع. در زمانی که معاون آمریکا و اروپای وزارت خارجه بودم و به کشورهای اروپایی می‌رفتم، وقتی صحبت از حقوق زن می‌شد این‌ها را به رخ می‌کشیدیم و آن‌ها حرفی برای گفتن نداشتند.    

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: تابناک

کلیدواژه: انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 1400 ریاست جمهوری رئیسی همتی مهرعلیزاده زاکانی رضایی قاضی زاده هاشمی جلیلی انتخابات 1400 محسن رضایی شورای شهر ششم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست نامزد انتخابات ریاست جمهوری قاضی زاده هاشمی صنعت خودروسازی محسن رضایی برنامه ها همه مردم استان ها خواهد شد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tabnak.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تابناک» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۵۱۳۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

پیش‌بینی آرای نامزدهای ریاست‌جمهوری پس از موج انصراف‌ها

نتایج غیررسمی انتخابات ریاست‌جمهوری؛ مشارکت بالای ۵۰ درصد| پیشتازی رئیسی

کنایه واعظی به نامزدهای پوششی رئیسی

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

اولین پیام ابراهیم رییسی به آمریکا پس از پیروزی در انتخابات 1400

خبر بعدی:

فناوری پیشرفته دروازه‌های الکترونیکی تردد بومی‌سازی شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارت اعتباری، اثر انگشت یا قرنیه چشم‌ها که با حسگر ارتباط برقرار می‌کند، مانع‌های شیشه‌ای کنار می‌رود و تردد ممکن می‌شود آن‌هم بدون هیچ تاخیر یا خطایی. ممکن است بارها پیش آمده باشد هنگامی که از گیت‌های الکترونیکی مترو یا ایستگاه‌های اتوبوس عبور می‌کنید کنجکاوی‌تان درباره نحوه عملکرد و فناوری‌های به‌کار رفته در این دروازه‌های کوچک، افزون شده و پرسش‌های زیادی در ذهنتان نقش بسته باشد.

 

عبور آسان با گیت‌های ایران‌ساخت

آیا گیت‌های مورد استفاده در سازمان‌ها یا ورودی ایستگاه‌های حمل و نقل شهری، دانشگاه‌ها یا محل کار، صرفاً یک دروازه عبور و مرور ساده هستند و مبتنی بر چند حرکت مکانیکی و محاسبات ساده کارشان را انجام می‌دهند؟ ساسان محمودی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان «پارس دانش الکترونیک سها» در این باره توضیح می‌دهد: گیت‌های عبوری مجموعه‌ای متشکل از پیوند چندین فناوری پیچیده است و در بیان پیچیدگی آن همین بس که وقتی فردی برای تردد مقابل این گیت‌ها قرار می‌گیرد، بیش از ۷۰هزار سطر برنامه آن هم در کسری از ثانیه اجرا می‌شود تا این تردد بدون هیچ چالش و مشکلی باشد.

محمودی طراحی و تولید سیستم کامل متشکل از تمامی اجزای زنجیره این فناوری شامل قطعه‌های مکانیکی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را توانمندی فعالان فناور این شرکت دانش‌بنیان می‌داند و ادامه می‌دهد:  وقتی از سیستم صحبت می‌شود، پای تعداد زیادی از اجزا، دستگاه‌ها و نرم‌افزارها به میان می‌آید که از مواد به کار رفته در گیت تردد، قرائت‌گر و نرم افزار کنترل تردد را شامل می شود.

 

تولید دروازه‌های تردد با فناوری بومی

محصول دانش‌بنیان ایران‌ساختی که توسط فعالان فناور این شرکت دانش‌بنیان به بازار تجاری عرضه شده، توانسته نیازهای حوزه حمل و نقل ‌شهری، ادارات دولتی، بخش های امنیتی، اماکن ورزشی و سرگرمی را تامین کند؛ به طوری‌که تمامی بخش‌هایی که کنترل تردد برایشان حائز اهمیت است، مشتریان بالقوه این تجهیزات به شمار می‌روند.

محمودی از تولید گیت‌های اسلایدینگ به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای فناوران این شرکت دانش‌بنیان می‌گوید و ادامه می‌دهد: هنگامی که از کنار این دستگاه‌ها عبور می‌کنیم، چندین مکانیزم، سخت‌افزار و رشته‌ای پیچیده‌ از نرم‌افزارها با یکدیگر همکاری می‌کنند تا ضمن تشخیص دقیق، باز شدن گیت و عبور به ساده‌ترین شکل ممکن اتفاق بیفتد.

این دستگاه، لحظه به لحظه ترددها را ثبت و تحلیل می‌کند و با تشخیص دقیق موقعیت فرد در محل عبور، به کمک حسگرهای دقیق از بسته شدن نابه‌هنگام شیشه‌، بروز تخلفات مانند عبور دو یا چند نفر به طور همزمان یا تردد از سمت مخالف جلوگیری می‌کند.

آن‌طور که مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارس دانش الکترونیک سها عنوان می‌کند، فناوری‌های به کار رفته در این دستگاه ایران‌ساخت از نرم‌افزارها، بردها و مدارات الکترونیکی تا  قطعات مکانیکی را شامل می‌شود که زمینه‌ساز کاهش هزینه تمام شده نسبت به نمونه وارداتی است.

 

هزینه پایین‌تر و پشتیبانی بیش‌تر

این فعال فناور، با بیان این‌که توانستیم گیت‌های ایران‌ساخت را با یک سوم قیمت تمام شده نمونه مشابه خارجی تجاری‌سازی کنیم ادامه می‌دهد: با کار فناورانه صورت گرفته روی دستگاه، گیت‌های ایران‌ساخت بدون وجود بسیاری از ایرادات نمونه‌های وارداتی تولید شده و به کمک فرآیندهای مهندسی و نوآوری‌های بومی، کارایی و عمر مفید نمونه ایران‌ساخت به مراتب بیش‌تر و بالاتر است.

علاوه بر کارآمدی بالای دستگاه، تهیه دستگاه نمونه وارداتی، با وجود گسترده بودن سایه تحریم‌ها بر فراز این فناوری‌ها، نمونه وارداتی به لحاظ خدمات پس از فروش نیز با مشکلات بسیار زیادی مواجه بود که به گفته مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارس دانش الکترونیک سها، تامین قطعات و پشتیبانی این تجهیزات در نمونه ایران‌ساخت آسان شده است.

محمودی از ظرفیت تولید سالانه ۱۰هزار نمونه از گیت‌های ایران‌ساخت می‌گوید و ادامه می‌دهد: این در حالی است که اکنون حداکثر ۱۰۰۰ دستگاه در این شرکت تولید می‌شود که خوشبختانه پاسخ‌گوی ۸۰ درصد از نیاز کشور است. این ظرفیت وجود دارد که این محصول دست‌کم در بازار کشورهای همسایه به فروش برسد.

در حال حاضر ۲۰ نفر به طور مستقیم در پارس دانش الکترونیک سها فعالیت می‌کنند اما آن‌طور که مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان می‌گوید به صورت غیر مستقیم برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است و این ظرفیت وجود دارد که توسعه خط تولید و تامین نیازهای فناورانه در داخل شرکت، ضمن کاهش خطراتی مانند به سرقت رفتن فناوری تولید و اطلاعات، هزینه تمام شده محصول کاهش یافته و برای تعداد بیش‌تری اشتغال مستقیم ایجاد شود.

او مهم‌ترین چالش در تحقق این موضوع را وجود زیرساخت‌های تولید صنعتی و تامین سرمایه اولیه می‌داند و بیان می‌کند: یک شرکت دانش‌بنیان در نخستین گام‌های استارتاپی‌اش به تامین سرمایه اولیه نیازی مبرم دارد که انجام آن برای جوانان دانش‌آموخته و نوپا آسان نیست. در اختیار قرار گرفتن زیرساخت‌ها و تامین سرمایه تولید متناسب با کار صنعتی می‌تواند بخشی از چالش‌های فراروی شرکت‌های دانش‌بنیان را برطرف کند.

اما از آن‌جایی که شرکت دانش‌بنیان مهندسی پارس دانش الکترونیک سها تمامی بخش‌های این سیستم را بومی‌‌سازی کرده، فراتر از تولید یک دستگاه کنترل تردد عمل می‌کند و تمامی بخش‌ها از جمله قرائت‌گرهای بایومتریک شامل حسگر اثر انگشت، کارت‌خوان و نرم‌افزار جامع سازمانی را که در ادارات دولتی کاربرد وسیعی دارد و و می‌تواند طیف وسیعی از نیازهای یک سارمان را پوشش دهد، تولید می‌کند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • پاسخ کی‌روش به پیشنهاد عراقی‌ها
 • قاضی زاده: من یک میلیون و ۶۰۰ هزار رای داشتم/ این عدد از ارای باطله برای بنده بسیار عجیب بود!
 • حضور اصلاح طلبان در کابینه رئیسی و پیام آراء باطله به روایت غفوری فرد/شایعات بسیار زیادی علیه شخص رئیسی مطرح می‌کردند /سقف رأی محسن رضایی همینقدر است
 • پاسخ منفی کارلوس کی‌روش به عراقی‌ها
 • سرمایه گذاری بر پایه دانش؛ عاملی در جهت رفع بیکاری
 • بومی‌سازی ونتیلاتور قابل حمل برای اولین بار در کشور
 • جليلي: برنامه هايم را در اختيار دولت منتخب مي‌گذارم
 • ۱۵۰۰ دیدار معاون دادستان کل کشور برای جلوگیری از تعطیل شدن تولید در کشور
 • رونمایی از رگلاتور بومی دانش بنیان در کاشان
 • پاسخ رئیسی به اتهام زنی ها به او درباره حقوق بشر
 • ماموریتقالیباف به کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی اختلال در انتخابات
 • اجرای طرح پرورش مرغ بومی خانگی در تعاونی‌های روستایی
 • تاکنون بیش از یک میلیون دُز واکسن برکت تولید شده است / میزان تولید واکسن به ۱۰ میلیون دوز خواهد رسید
 • خواص روغن گیاهی برای تراپی به صورت ارگانیک
 • تامین ۱۰ میلیون دوز واکسن کووایران در فاز دوم تولید
 • واکنش بازیکن تراکتور به جریمه ۲۰ درصدی؛ تیکدری قهر کرد؟ (عکس)
 • ۱۱ میلیون دلار صنایع‌دستی پارسال از لرستان صادر شد
 • طرح ملی پرورش مرغ بومی خانگی در تعاونی های روستایی کشور اجرا می‌شود
 • ۱۴ نفر از کارکنان متخلف دادگستری استان کرمان اخراج شدند / تثبیت مالکیت ۱۴ میلیون و ۱۴۴ هزار هکتار از اراضی دولتی
دیگران می‌خوانند: