به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، شهر مقدس قم را کانون انقلابی اسلامی دانست و گفت: متأسفانه استان قم مطابق با عظمت و جایگاهش مورد دقت و عنایت قرار نگرفته و برای آنکه همچنان گرمی بخش انقلاب باشد، نیازمند توجه و رسیدگی است.

علیرضا زاکانی عصر جمعه در ویژه برنامه انتخاباتی که از شبکه نور قم پخش شد، گفت: انتخابات ریاست جمهوری نقشی سرنوشت ساز در آینده ما دارد، زیرا بیش از ۸۵ درصد از منابع کشور در اختیار رئیس جمهوری است.

وی با بیان اینکه آنچه امروز مشاهده می‌کنیم، زیبنده ملت بزرگ ایران نیست، اظهار داشت: ما در کشور ظرفیت‌های بسیار عظیمی داریم که می‌توانیم با بهره مندی درست از آن‌ها موانع و مشکلات را برطرف کرده و گام‌های بلندی برداریم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما برخوردار از اسلام عزیز و یک تمدن چند هزار ساله هستیم، خاطرنشان کرد: من متعجبم که چرا با وجود چنین ظرفیت هایی، امروز با بی دقتی دولت، با فقر و فساد و تبعیض و مشکلات معیشتی مردم مواجه هستیم.

وی امکان حل این تعارضات را در پای صندوق‌های رأی دانست و گفت: دولت فعلی تصور می‌کرد که راه حل مشکلات خارج از کشور است، در حالی که ما نباید از دشمنی که ما را تحریم کرده است، انتظار خوبی داشته باشیم و باید با عقل خودمان راه درست را انتخاب کنیم.

زاکانی با بیان اینکه من نگاه کلی دولت را تغییر می‌دهم و از ظرفیت‌های داخل کشور، پلی برای پیروزی و پیشرفت می‌سازم، تصریح کرد: با وجود چنین مشکلاتی در کشور و در حالی که وزیر سابق مسکن افتخار می‌کند که یک خانه همه نساخته، نباید انتظار لبخند از مردم را داشته باشیم.

وی بر ضرورت تکیه بر توانمندی‌های بومی و داخلی و بهره مندی از ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین المللی تأکید کرد و گفت: دولت من، دولت اقدام و اصلاح است نه حرف و شعار و ما با اصلاح امور مسیری را انتخاب می‌کنیم که ظرفیت‌های داخلی به ظهور و بروز برسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما با تکیه بر عقلانیت، معنویت، عدالت و خلاقیت، تلاش می‌کنیم زمینه تحقق افتخارات بزرگ و کسب حداکثر استقلال و آزادی را به ارمغان بیاوریم و جمهوری اسلامی باید متضمن عدالت و معنویت باشد تا در جهان سرآمد باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به جوانان، زنان، اقوام و آحاد ملت ایران ظلم می‌شود، زیرا کشور بر مدار عقلانیت اداره نمی‌شود، گفت: در مسیر تغییر این شرایط، نیازمند آن هستیم تا متناسب سازی کرده و همه ابعاد را مدنظر قرار دهیم، زیرا کشور نباید قیافه کارتونی به خود بگیرد.

زاکانی با اشاره به چهار رویکرد تحولی که برای دولت اقدام و اصلاح در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: مهمترین رویکرد و اولویت کارها، حوزه اقتصاد و مدیریت است، زیرا جان همه مردم به لب رسیده و مشکلات معیشتی کمرشکن شده است، اما کو گوش شنوا و چشم بینا.

وی با بیان اینکه رئیس جمهوری بیان کرده که همه چیز خوب است، پس یا نمی‌بینید و یا نمی‌خواهید ببینید، گفت: اساس تحول در اقتصاد، جهش تولید است و در کنار آن مسأله حکمرانی دولت الکترونیک و همچنین تمرکززدایی مطرح می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در تهران نشسته و تصور می‌کنیم که می‌توانیم برای همه کشور تصمیم بگیریم و حدود ۱۰ درصد از اعتبارات در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد غلط است، این مسأله باید بشکند و آمایش مجدد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما باید ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی هرکدام را مشخص کنیم، اظهار داشت: دولت باید اختیارات ویژه‌ای را برای اداره هر شهرستان و انتقال و هزینه کرد اعتبارات به آن‌ها بدهد و ظرفیت نخبگانی آن منطقه را به درستی به میدان بیاورد.

زاکانی بر ضرورت بهره مندی مردم هر منطقه از امکانات و ظرفیت‌های خود آنجا از جمله نفت و معادن و مالیات تأکید کرد و گفت: گام سلبی در بخش اقتصاد و مدیریت، مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی و بوروکراسی اداری است.

وی با بیان اینکه من دو دهه تجربه مبارزه با مفسدین را داشته و با معاون رئیس جمهوری، دادستان تهران، وزیر اطلاعات، وزیر نفت و برادر رئیس جمهوری برخورد کردم، گفت: ما می‌دانیم که نباید ضعیف کشی شود، زیرا حاصلی ندارد، بلکه باید ریشه فساد را از خاک بیرون بکشیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: همین افراد بار‌ها از من شکایت کرده اند، برای آنکه نگذارم حق شما ملت خورده شود، اما با افتخار و سربلند در برابر خدا و شما مردم از این مسیر بیرون آمدم.

وی با بیان اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی و لختی و سستی در بدنه اجرایی دولت امر جدی است، تصریح کرد: اصلاح دولت اولین اقدام بنده است تا دولت پاسخگو و چابک سازی شود و کارمندان و مسؤولان باید دست به دست هم بدهند تا انقلابی را در دولت ایجاد کنیم و تجربه نوین را در گام دوم انقلاب اسلامی داشته باشیم.

زاکانی داشتن نگاه ابزاری به اقوام و مذاهب، بانوان، جوانان، هنرمندان و ورزشکاران را بسیار زشت دانست و گفت: تکیه دولت به ملت است و با مشارکت و انسجام شما و با نهادسازی نوین و شبکه سازی و بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی، نظارت بر دولت و رئیس جمهوری باید به یک مسأله عادی و طبیعی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه من مجلس را رأس امور دانسته و می‌دانم و با هماهنگی و تعامل با دو قوه به رشد و پیشرفت دست خواهیم یافت، خاطرنشان کرد: امروز رئیس جمهوری اصلا نظارت پذیر نیست و حرف از نمایندگان مجلس هم نمی‌پذیرد، اما در واقع ما مردم را آقا و سالار می‌دانیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با نهادسازی نوین امکانی را فراهم می‌کنیم که از شنبه تا چهارشنبه مسئولان بیایند و پاسخگوی معترضین باشند، گفت: امر به معروف و نهی از منکر مسئولان اصل هشت قانون اساسی است و بنابر اصل ۲۷ قانون اساسی اعتراضات نسبت به امور اجتماعی امری پذیرفته شده است، مشکل این است که قانون اساسی اجرا نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: موضوع مسکن و اشتغال از جمله اموری است که در قالب جهش تولید حل خواهد شد، سال اول یک تغییر ملموس را احساس خواهید کرد و چهار سال بعد یک صورت جدیدی را در کشور مشاهده خواهید کرد.

زاکانی با بیان اینکه امیرکبیر سه سال و دو ماه در کشور کار کرد، اما افتخار بزرگی برای جامعه خلق کرد و این ما هستیم که باید این مسیر را برویم، خاطرنشان کرد: بنده در سال‌های گذشته چهار بار به مراکز استان‌ها و به برخی شهرستان‌ها رفته و با مشکلات و معضلات مردم آشنا هستم.

وی همچنین از راه اندازی یک سامانه شامل موانع و مشکلات موجود در هر یک از شهرستان‌ها خبر داد و گفت: این سامانه حاصل چندین پژوهش است که با استفاده از ظرفیت نخبگی در دسترس قرار گرفته و قابل اصلاح است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد ۵ برابری جمعیت استان قم، عدم توجه به زیرساخت‌های این شهر مطابق با این رشد جمعیتی را مورد توجه قرار داد و گفت: دولت اقدام و اصلاح توجه ویژه و اساسی به استان قم خواهد داشت، من از سال ۷۱ که قم را به عنوان وطن انتخاب کردم و به نمایندگی از مردم شریف این شهر در مجلس یازدهم حاضر شدم، توان خود را صرف رسیدن قم به جایگاه اصلی خواهم کرد.

زاکانی با اشاره به حضور علما و مراجع عظام تقلید و شهدای گرانقدری همچون شهیدان زین الدین و صادقی در شهر مقدس قم، این شهر را پرچمدار ایثارگری در کشور دانست و گفت: قم به گردن انقلاب اسلامی و همه ما حق دارد و شایسته چنین وضعیتی نیست.

وی با بیان اینکه ایجاد تحول در قم باید ناظر به جایگاه معنوی این شهر و ظرفیت‌های فوق العاده تاریخی، مذهبی، گردشگری و جغرافیایی آن باشد، تصریح کرد: استانی که در چهارراه مواصلاتی کشور قرار گرفته و بالغ بر ۲۰ میلیون نفر جمعیت در اطراف آن قرار گرفته اند، باید کانون مولد فکر و معنویت و تولید در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی باشد.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قم امکانات و شرایط بی نظیری درون خود نهفته دارد، گفت: در دولت اقدام و اصلاح به قم به عنوان یک تکیه گاه نگاه می‌کنم و این شهر باید از بعد معرفتی و فکری و نیروی انسانی و توانمندی‌ها پیشتاز بوده و الگوی سایر کشور باشد.

وی با بیان اینکه قم یک هزار و ۶۰۰ هکتار بافت فرسوده داشته و این امکان بزرگی برای بازآفرینی شهری و توسعه و پیشرفت دارد، خاطرنشان کرد: در استان قم با وجود چنین ظرفیت‌هایی نباید بیکاری وجود داشته باشد.

زاکانی با اشاره به جایگاه ویژه استان قم در حوزه‌های گردشگری زیارتی و سلامت، بر ضرورت احداث فرودگاه در کنار این شهر که تاکنون معطل مانده است، تأکید کرد و گفت: خدمات شهری در قم از جمله مترو نیز با کندی مواجه است و در حوزه‌های آب و محیط زیست نیز با موانعی مواجه هستیم که باید کنار گذاشته شود.

وی در پایان تصریح کرد: من به عنوان کوچکترین شما مردم قم، همه بزرگی‌ها و عظمت این خطه را لمس کرده ام و به ارزش این جغرافیای طلایی واقف هستم و امیدوارم با هم و در کنار هم، شهر قم را بسازیم و آن را نمونه‌ای برای کشور قرار دهیم.

انتهای پیام/ش

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 1400 انتخابات ریاست جمهوری دولت اقدام و اصلاح مجلس شورای اسلامی نامزد انتخابات داشته باشیم رئیس جمهوری دانست و گفت بهره مندی ظرفیت ها استان قم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۵۱۸۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

فیلم| جنجال جدید بهنوش بختیاری؛ اعتراض الکی نکنید و رای بدهید

وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد: به شورای نگهبان گفتم هاشمی پیروز انتخابات است، ردصلاحیت شود

رویا‌های خطرناک یک جریان؛ چرا اصولگرایان نگران مشارکت پایین مردم در انتخابات نیستند؟

ستاد ملی مقابله با کرونا: رئیسی ۴۰۰۰ نفر را با اتوبوس از ۲۸ شهرستان خوزستان به اهواز آورده بود

کار عجیب مردی که فوتبال دنیا را شوکه کرد!

خبر بعدی:

برترین دانشگاه‌های جهان در هر رشته مشخص شد

نظام رتبه‌بندی شانگ‌های در سال ۲۰۲۱ میلادی برای پنجمین سال، رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر دنیا را منتشر کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نظام رتبه‌بندی شانگ‌های یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگ‌های ژیائوتنگ چین منتشر می‌­شود. این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشور چین برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگ‌های منتشر شد.

رتبه‌بندی موضوعی شانگ‌های در سال ۲۰۲۱ در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی (۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی (۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی (۱۴ رشته) صورت گرفته است. اسامی بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه از بین ۴۰۰۰ دانشگاه مورد بررسی از ۹۳ کشور جهان در فهرست نهایی این رتبه‌بندی قرار گرفتند.

بررسی و تحلیل رتبه‌بندی موضوعی امسال نشان می‌دهد که دانشگاه‌های آمریکا، در ۳۰ موضوع جایگاه نخست را به خود اختصاص دادند.

دانشگاه‌های چین نیز با کسب دو جایگاه اول بیشتر نسبت به سال قبل، در ۱۳ موضوع در جایگاه نخست دنیا قرار گرفتند.

در این میان، دانشگاه هاروارد بهترین عملکرد را در میان دانشگاه‌های سراسر دنیا داشته و در ۱۵ موضوع رتبه اول جهان شده است. از این ۱۵ موضوع، ۶ موضوع مرتبط با علوم اجتماعی است، ۴ موضوع مرتبط با علوم پزشکی است و ۳ موضوع مرتبط با مهندسی است. همچنین ۲ موضوع نیز مربوط به علوم زندگی است.

در مورد دانشگاه ام‌آی‌تی نیز باید گفت: این دانشگاه در ۶ موضوع جایگاه نخست را کسب کرده که ۵ موضوع مرتبط با علوم مهندسی است. به این ترتیب می‌توان گفت با توجه به این رتبه‌بندی دانشگاه ام‌آی‌تی در سراسر جهان سرآمد مهندسی است.

بدین ترتیب، برترین دانشگاه‌های جهان در ۵۴ موضوع این رتبه‌بندی به شرح ذیل هستند:

دیگر خبرها

 • لیگ ملت‌های والیبال|برزیل، صدر جدول را حفظ کرد/ ایران در جایگاه هشتم + جدول و نتایج
 • آخرین وضعیت کرونا/ماجرای آتش زدن جایگاه سوخت در رفسنجان چه بود؟/نقش پررنگ سران طوایف در عملی شدن منویات رهبری
 • آخرین وضعیت کرونا/ ماجرای آتش زدن جایگاه سوخت در رفسنجان چه بود؟ / نقش پررنگ سران طوایف در عملی شدن منویات رهبری
 • حل مشکلات اقتصادی با تشکیل دولت مردمی
 • ورود مردم به بورس در دو سال گذشته رشد چشمگیری داشت
 • حسینی: رئیسی در جایگاه ریاست جمهوری می‌تواند با منشاء بی‌عدالتی و تبعیض و فساد مبارزه کند
 • آیت‌الله اعرافی: مشارکت مردم در انتخابات حفظ اقتدار کشور است
 • منظور از جایگاه سازی برند به وسیله سایت چیست؟
 • نامزد شورای ائتلاف در شورای شهر گرگان: تضعیف جایگاه شوراها به ضرر شهر و شهروندان است‌
 • جایگاه زنان در مدیریت و طراحی شهری در مشهد بررسی شد
 • نامزد اصولگرای شورای شهر سنندج: شوراهای ناپاک جایگاه شورا را تضعیف کرده‌اند
 • مقام حزب‌الله: بدون شک سوریه دوباره به جایگاه خود باز خواهد گشت
 • جایگاه اختصاصی محمدپور هم‌زمان با ایام‌الله دهه کرامت در منطقه خراسان شمالی افتتاح شد
 • فردی که یک پمپ بنزین را آتش زده بود بازداشت شد
 • جایگاه امام زادگان جایگاهی ویژه، قابل توجه و برجسته است
 • جایگاه استان‌ها در مناظره‌های انتخاباتی
 • جایگاه محمدجواد ظریف در دولت ناصر همتی کجاست؟
 • تکذيب انجام نظرسنجي انتخاباتي منتسب به دانشگاه تهران
 • تکیه‌بر توانمندی‌های داخلی کشور نافی تعامل سازنده با جهان نیست
دیگران می‌خوانند: