گروه استانها_ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز جوانان، دانشمندان و نخبگان استان خراسان جنوبی در جای جای این کشور افتخارآفرینی می‌کنند که بسیار ارزشمند است. - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سعید جلیلی ‌در برنامه تلویزیونی گفت وگو با مردم خراسان جنوبی که از شبکه استانی خاوران پخش  شد اظهار داشت: همجواری با کشور افغانستان فرصت بزرگ و خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری با این کشور است و خراسان جنوبی در این زمینه سهم ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه همجواری استان فراه افغانستان با خراسان جنوبی این فرصت را ایجاد می‌کند تا محصولاتی که در خراسان جنوبی تولید می‌شود به بهترین شکل بتواند از مجرا و مسیر افغانستان بازار صادراتی خودش را در آن کشور و بلکه کشورهای دیگر بیابد اظهار داشت: در کشورهای شرق ایران این یک فرصت بسیار خوب است و ما وقتی در مرز ماهیرود حضور پیدا می‌کنیم، می‌بینیم آنجا چگونه تجار، صنایع و صنعتگران می‌توانند از این بستر و دروازه برای افزایش صادرات به کشور افغانستان استفاده کنند و این می‌تواند به تولیدما جهش بدهد.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سال 95 پس از اعلام گشایش‌های اقتصادی و اینکه گفته می‌شد برای ما زمینه‌هایی فراهم شد در عرصه روابط خارجی، صادرات ایران به 28 کشور اتحادیه اروپا در همان سال‌ها که می‌گفتند شرایط خوب است، نصف صادرات ایران به افغانستان بود.

جلیلی  بیان کرد: اگر امروز ما بتوانیم بازار افغانستان را به شکل خوب هدف کالاهای ایرانی قرار دهیم صادرات می‌تواند تا چند برابر افزایش یابد و سهم استان خراسان جنوبی در این زمینه یک سهم قابل توجه و چشمگیر خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: همچنانکه در نزدیکی افغانستان، در پاکستان هم چنین بازاری وجود دارد و امروز این کشور بیش از 60 میلیارد دلار واردات دارد و در بررسی‌هایی که ما انجام دادیم از این میزان، 16 میلیارد دلار به راحتی می‌تواند در همین شرایط از ایران تامین شود.

     خراسان جنوبی می تواند نقش بزرگی در روابط خارجی اقتصادی ایران ایفا کند     

وی اظهار داشت: من می‌گویم حتی شما عزیزان ما در استان خراسان جنوبی می‌توانید یک نقش بزرگ و ارزنده در این عرصه داشته باشید، شما می‌توانید نقش بزرگی در روابط خارجی اقتصادی ایران ایفا کنید که اگر در این زمینه جهش بزرگ در صادرات صورت بگیرد این همان جهشی است که به جهش ایران کمک می‌کند.

نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: امروز یکی از بحث‌های مهمی که در عرصه روابط اقتصادی با خارج داریم، موضوع کریدور شمال - جنوب ایران است، کریدوری که می‌تواند نه تنها به اقتصاد ما و اقتصاد منطقه بسیار کمک کند بلکه برخی از قدرت‌های بزرگ اقتصادی دنیا مثل چین و هند به شدت مشتاق هستند چنین مسیر ترانزیتی در کشور شکل بگیرد.

جلیلی گفت: در این مسیر نقش استان خراسان جنوبی قابل توجه است و می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد این استان داشته باشد که در این زمینه حتما باید برنامه‌های جدی که طراحی شده است، دنبال شود.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: از باب حمل و نقل ریلی، ترانزیت کالا همچنین در عرصه‌های دیگر، در انتقال و صادرات نه تنها کالا که صادرات برق و انرژی، اینها فرصت‌هایی است که امروز برای کشور ما فراهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش یاد آور شد: خراسان جنوبی استانی است که هرگاه در جلسات و موضوعات مختلف در مقایسه بین استان‌ها بررسی شده و آمار، آثار و شاخص‌های‌ این استان مطرح می‌شود، موجب افتخار است؛ به لحاظ سطح تحصیلات، حضور در مجامع علمی و دانشگاهی، کاهش آسیب‌های اجتنماعی در استان که همه اینها باعث افتخار است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: من به خوبی با فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که در استان شما وجود دارد آشنا هستم، توانمندی‌های شما را می‌شناسم و می‌دانم امروز استان چه فرصت‌ها و توانمندی‌هایی پیش رو دارد.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: امروز برای اداره کشور دو نگاه می‌توان داشت که یک نگاه حداقلی است و اینکه فقط بخواهیم کشور را به شکل روزمره اداره کنیم و حتما با نگاه حداقلی، کشور ارتقا و جهش پیدا نخواهد کرد و با این نگاه حداکثر چند مساله حل بشود یا نشود اما این برای اداره کشور کافی نیست.

جلیلی افزود: دوم نگاهی که به قله‌ها باشد و قله‌های پیشرفت را هدف قرار دهد و بخواهد کشور در چهار سال آینده جهش پیدا کند و سوال این است که آیا این جهش ممکن است.

وی خاطرنشان کرد: من و همکارانم که جوانان همین مرز و بوم هستند و برخی از جوانان و متخصصین استان شما هستند در حرکتی که در هشت سال گذشته داشته‌ایم به خوبی پی برده‌ایم که امروز کشور می‌تواند به یک ارتقا و جهش دست یابد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام   تصریح کرد: این یک شعار نیست و یک مطالعه عمیق و بررسی جدی است، بررسی که فقط در اتاق‌های دربسته صورت نگرفته است و با حضور در 31 استان، شهرها و روستاها، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها، جلسات متعدد گفت و گو با صاحبنظران صورت گرفته است.

جلیلی با بیان اینکه با دهها صنف گفت و گو شده است  خاطر نشان کرد:در همین هشت سال چند بار به استان شما سفر کرده‌ و جلسات متعدد و بازدیدهای مختلف داشته‌ام، از مرز ماهیرود تا جلسه در اتاق باررگانی، از جلسه با اساتید دانشگاه تا جلسه و پرسش و پاسخ با دانشجویان، از جلسات متعدد با کارشناسان حوزه‌های مختلف در استان و شهرهای مختلف را آمده‌ام و دیده‌ام.

وی اظهار داشت: به این جمع‌بندی رسیده‌ام که امروز کشور ما می‌تواند جهش پیدا کند و این جهش به معنای این است که خراسان جنوبی هم می‌تواند در همه شاخص‌ها جهش پیدا کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز فرصت‌های بسیار خوبی در این استان وجود دارد در بخش کشاورزی محصولات ارزشمندی که استان خراسان جنوبی دارد محصولاتی است که می‌تواند یک مبنای جدی برای ارزآوری، صادرات کشور و افزایش اشتغال باشد.

وی بیان کرد: اینها فرصت‌های بسیار ارزشمندی است و فرصت‌های معدنی که در استان شما وجود دارد اگر به خام‌فروشی اکتفا نشود می‌تواند نه تنها برای استان که کل کشور یک سرمایه بزرگ و گران‌سنگ باشد.

جلیلی بیان کرد: هر میزان ما ارزش افزوده بیشتری بر این مواد معدنی در داخل استان انجام دهیم می‌تواند برای ما فرصت‌های بزرگی را هم در زمینه اشتغال و هم در ارزآوری ایجاد کند.

امام جمعه بیرجند امروز به زهد و وارستگی شهره تمام کشور است و اینها سرمایه‌های ارزشمند مردم خراسان جنوبی است

عضو شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اگر ما به فرصت جوانان، نخبگان و متخصصان این استان توجه جدی داشته باشیم که نه تنها در استان که در همه کشور باعث افتخار هستند و نقش‌آفرینی می‌کنند، این یک سرمایه بزرگ نه تنها برای استان که برای کل کشور خواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با نام بردن از عالمان بزرگ خراسان جنوبی از جمله آیت الله تهامی، آیت الله آیتی، آیت الله موهبتی، آیت الله ربانی و خاندان بزرگ عبادی افزود: امام جمعه بیرجند امروز به زهد و وارستگی شهره تمام کشور است و اینها سرمایه‌های ارزشمند مردم خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه شهدای گرانقدری از این خطه از جمله شهیدان رحیمی، آهنی و ناصری تقدیم نظام و انقلاب شده‌اند گفت: ده‌ها شهید دیگر از جوانان این استان در دفاع از نظام، انقلاب و اسلام تقدیم شده‌اند و برای ایران عزیز حماسه‌آفرین بوده‌اند.

جلیلی اظهار داشت: امروز جوانان، دانشمندان و نخبگان استان خراسان جنوبی در جای جای این کشور افتخارآفرینی می‌کنند که بسیار ارزشمند است.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: من از شما مردم خراسان جنوبی به ویژه جوانان عزیز، با انگیزه، انقلابی، متخصص و دانشمند این سوال را می‌کنم که آیا این امکان وجود ندارد شما که چنین عرصه‌های بزرگی را فتح کردید، در عرصه اقتصاد، تجارت، کشاورزی و روابط خارجی اقتصادی هم این حماسه‌ها را ایجاد کنید.

سند پیشرفت استان را خود جوانان منطقه بنویسید

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هریک از شما در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی باید اهتمام کنید و سند پیشرفت استان را خود جوانان منطقه بنویسید و در سایر مناطق کشور هم باید همین ابتکار رقم بخورد؛ جوانان باید به دولت بگویند که چه ظرفیت‌هایی در هر روستا مورد غفلت واقع شده و یا چه ابتکاراتی را می‌توان به کار برد و از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چه خلاقیت‌هایی را می‌توان در جهت ارتقای خراسان جنوبی به کار گرفت و این را باید قبل از همه، خود جوانان هر استان و شهر و روستا همت بگمارند و این موضوع امکان پذیر است.

جلیلی عنوان کرد: در چهارسال آینده هر برادری که بتواند اعتماد ملت ایران را جلب کند، محتاج و نیازمند چنین سرمایه گران‌سنگی است و باید مردم به کمک دولت بیایند و ظرفیت‌ها را معرفی کنند و از او مطالبه کنند، به او بگویند می‌توان با ابتکارات و خلاقیت‌ها آن منطقه را جهش داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همین راستا می‌خواهیم یک کار بزرگ انجام دهیم که دچار روزمرگی نشویم و کار بزرگ نیازمند مردان بزرگ است، مردانی که کار واقعی می‌کنند چرا که کشور را با نمایش نمی‌توان اداره کرد، نمایش، گزارش و همایش کار کشور را حل نمی‌کند و مشکل کشور را دوا نمی‌کند.

وی بیان کرد:حل مشکلات بحث بسیار بزرگی است و این مردان میدان را می‌خواهد و اگر در جای جای کشور موفقیت‌های بزرگی داشتیم مرهون انسان‌های مخلص، مجاهد و ارزشمندی هستیم که با تمام توان کار کردند و نگذاشته‌اند که کشور متوقف شود و سعی کردند که پیشرفت کشور را رقم بزنند.

گاف جدید همتی برای حمله به جلیلی/ همتی مائو را با کیم ایل سونگ اشتباه گرفت!جلیلی: با شعار دادن مشکلات زنان حل نخواهد شدجلیلی: رتبه دوم بیکاری کرمانشاه را ناشی از مدیریت غلط می‌دانیم / مرز عراق فرصت ارزشمندی برای کشور است

جلیلی با تاکید بر اینکه باید پیشرفت کشور شتاب جدی بگیرد گفت: این مردان که ابا دارند از شناخته شدن و متاسفانه در رسانه‌ها دیده نمی‌شوند، باید شناخته و شناسانده شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: من از شما مردم خراسان جنوبی با شناختی که از ظرفیت‌ها، روحیات و فضلیت‌های شما دارم، خواهشم این است که در این گام همراه شوید تا موفقیت بزرگ شکل بگیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر امروز از جهاد بزرگ برای جهش ایران صحبت می‌کنیم، لازمه این جهاد بزرگ یک تلاش سترگ و همگانی است و اگر می‌خواهیم ایران اسلامی جهش پیدا کند باید خراسان جنوبی جهش پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر می‌خواهیم ایران موفق و سربلند باشد باید بدانیم که این موضوع بدون جهش تک تک روستاها، شهرها و استان‌ها ممکن نیست.

انتهای پیام/250/ش

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: تسنیم

کلیدواژه: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری گفت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام استان خراسان جنوبی مردم خراسان جنوبی خراسان جنوبی جهش پیدا روابط خارجی استان شما ظرفیت ها آیت الله نه تنها فرصت ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.tasnimnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «تسنیم» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۱۹۵۲۹۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

پیش‌بینی آرای نامزدهای ریاست‌جمهوری پس از موج انصراف‌ها

نتایج غیررسمی انتخابات ریاست‌جمهوری؛ مشارکت بالای ۵۰ درصد| پیشتازی رئیسی

کنایه واعظی به نامزدهای پوششی رئیسی

نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری؛ رئیسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار رای، رئیس‌جمهور شد

اولین پیام ابراهیم رییسی به آمریکا پس از پیروزی در انتخابات 1400

خبر بعدی:

ادامه فعالیت دولت سایه جلیلی در دولت رئیسی

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم بزرگداشت شهید چمران و روز بسیج اساتید در  دانشگاه تهران گفت: در مناظرات انتخاباتی مفهومی تحت عنوان دولت سایه مطرح شد که یکی از مصادیقش بسیج اساتید است که می‌تواند با فعالیت خود سایه به سایه مسایل را دنبال کند.

وی افزود: اساتید و به خصوص بسیج اساتید می‌توانند اگر کار درستی در حال انجام است برای تسریع آن به دولت کمک کنند و اگر کار ناقصی دنبال می‌شود با رصد وقایع برای کمک به دولت وارد میدان شود.

جلیلی با اشاره به‌ آغاز به کار دولت منتخب طی روزهای آینده افزود: این فرصت امروز وجود دارد و باید ۴ سال آینده با اقداماتی جهادی به جهشی جدی دست یافت. 

نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی همراهی مردم را در به ثمر نشستن اقدامات دولت موثر خواند و گفت: تلاش همگانی از سوی مردم و دولت لازم‌ برای موفقیت دولت‌لازم است. این طور نیست که فکر کنیم با چند جلسه کار تمام شده است؛ باید ببینیم‌ چه کاری می‌توانیم انجام دهیم که طی ۴ سال آینده به موفقیت  برسیم.

جلیلی با اشاره به اینکه دولت بدون کمک ملت و نخبگان نمی‌تواند این بار سنگین را به دوش کشد، تاکید کرد: زمانی دولت رقیب شما و زمانی رفیق شماست که در هر صورت باید کمک کنیم مشکلات حل شود.

وی خاطر نشان کرد: هر دانشگاه می‌تواند یک دولت سایه یا دولت شاهد برای کمک به دولت باشد. دانشگاه‌های ما باید این را کار و دغدغه خود بدانند که چطور می‌توان به دولت کمک کرد. اگر در زمینه‌ای کاری موفق و درست در حال شکل گیری است کمک کنند که‌ بهتر انجام شود و موانع را با کمک خود بردارد. ‌اگر نکاتی مغفول مانده  با رصد هوشیارانه به تصحیح آن کمک کنند چراکه در ۸ سال گذشته مشکلاتی بوده است که جبران آن تلاش جدی می‌خواهد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1527739

دیگر خبرها

 • مصرف گوشت قرمز شما رابه این بیماری مبتلا می کند
 • دولت سایه جلیلی در دولت رئیسی
 • پیام سردار طلایی به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
 • جریان انقلابی چگونه در انتخابات 1400 پیروز شد
 • جليلي: برنامه هايم را در اختيار دولت منتخب مي‌گذارم
 • همه با هم برای ایران قوی/ جریان انقلابی چگونه در انتخابات 1400 پیروز شد
 • جلیلی: دولت به کمک نیاز دارد
 • جلیلی:دولت به کمک نیاز دارد
 • جلیلی: کج‌روی‌های ۸ سال گذشته را باید با ۴ سال جهاد جبران کنیم
 • ایران مشکلی در تولید تکنولوژی ندارد/منابع مالی باشد توان انجام کارهای بزرگی داریم
 • کج‌روی‌های ۸ سال گذشته را باید با ۴ سال جهاد جبران کنیم/ همه باید به دولت منتخب کمک‌ کنند
 • سخنان جدید جلیلی درباره انتخابات
 • جلیلی: کج‌روی‌های ۸ سال گذشته را باید با ۴ سال جهاد جبران کنیم/ همه باید به دولت منتخب کمک‌ کنند
 • جلیلی: دولت نیازمند کمک مردم است
 • مشارکت کنندگان در آرای باطله به دنبال نامزد جدید بودند
 • پيام تبريک جليلي به رئيسي
 • جلیلی: «مسیر معکوس» مجوز اکران دارد/از نمایش فیلم با حذفیات، منصرف شدم
 • سفیر ایران در کره‌جنوبی: تقویت انسجام و توان ملی موتور محرکه سیاست خارجی است
 • فضایی که سند صیانت از کودک و نوجوان در فضای مجازی برای جوانان آینده ایران ترسیم می‌کند/ دستگاه‌های مربوط پای کار زیست‌بوم کودک آمدند
دیگران می‌خوانند: