به گزارش ایرنا، برخی از نامزدها هم بدون توجه به محدودیت های انتخاباتی وضع شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا شب هنگام به راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی اقدام و شهروندان را به حضور در اجتماعشان تحریک می کنند ، اقدامی که به اعتقاد کارشناسان بهداشت و درمان سبب می شود تا امکان رعایت فاصله فیزیکی غیرممکن شده ضریب شیوع کرونا افزایش یابد.

قائمشهر یکی از پنج شهرستان مازندران است که طبق ارزیابی سامانه ماسک همچنان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد. چسبندگی زیاد کرونا در این شهرستان بزرگ مازندران همواره یکی از دغدغه های مسئولان بهداشت و درمان مازندران و این شهرستان بوده است.

قائمشهر همچنین نقطه ورودی کرونای انگلیسی به مازندران بود ، سویه ای از کرونا که در کمتر از دو هفته در تمامی شهرستان های مازندران چرخید و این استان را در اواسط فروردین وارد وضعیت قرمز کرد. تبعات ورود کرونای انگلیسی در قائمشهر همچنان وجود دارد و عدم خروج آن از وضعیت نارنجی یکی از آنها است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور رعایت دستورالعمل های بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال با در نظر گرفتن رعایت فاصله مناسب بر اساس هشت متر مربع فضای باز برای یک نفر، رعایت سقف شرکت کنندگان به میزان حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت سالن ها و فضاهای سربسته دیگر ، استفاده از ماسک برای کلیه شرکت کنندگان، برگزار کنندگان و همچنین رعایت سقف حداکثر ۲ ساعت برای برگزاری مراسم الزامی است.

مشاهدات خبرنگار ایرنا بویژه در شامگاهان نشان می دهد که ستاد انتخاباتی برخی از نامزدهای شورای شهر قائمشهر توجهی به رعایت دستورالعمل های  بهداشتی ندارند و این وضعیت سبب تقویت این نگرانی شده است که رنگ کرونایی قائمشهر طی روزهای آینده بویژه پس از انتخابات تبدیل به قرمز شود.

یکی دیگر از مواردی که در این اوضاع کرونایی در برخی از ستادهای قائمشهر به چشم می خورد ، چینش صندلی ها نزدیک به هم است ، گویا که این شهرستان از وضعیت نارنجی خارج و به شهری بدون کرونا تبدیل شده است. 

البته تخلفات دیگری مانند نصب پوستر و بنرهای تبلیغاتی در اندازه ها و ابعاد بزرگتر از استاندارد تعریف شده و نصب پوسترها در جاهای ممنوعه مانند تیرهای چراغ برق ، پیاده روها، تنه درختان و شاخه های آن ، صندوق صدقات و دیوارها هم مشاهده می شود ولی نگران کننده ترین آنها کم رنگ بودن رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی است.

خطر ورود قائمشهر به وضعیت قرمز 

رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با ابراز نگرانی از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی ستادهای تبلیغاتی نامزدهای شوراهای شهر ، گفت : با توجه به وضعیت نارنجی شهرستان قائمشهر ستادهای انتخاباتی باید توجه بسیار ویژه ای به رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

دکتر محمد گران با تاکید بر ضرورت افزایش مشارکت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، افزود : کرونا همچنان در کمین است و باید از هرگونه سهل انگاری پرهیز کنیم.

وی بیان کرد: تنها راه چاره برای برون رفت از این مشکل رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی است.

رئیس شبکه بهداشت قائمشهر با بیان اینکه تجمعات عمومی در فضای دربسته با حجم و مساحت ستاد باید در نظر گرفته شود، گفت : عدم توجه به پروتکل های بهداشتی می تواند وضعیت خطرناکی را در آینده به دنبال داشته باشد.

دکتر گران با اعلام اینکه هم اکنون ۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند، افزود : همه باید تلاش کنیم تاعادی انگاری و بیخیالی بر رفتار اجتماعی ما حاکم نشود.

وی در پایان با اشاره به اینکه روزانه چهار تیم از ماموران شبکه بهداشت در سطح شهر در حال بازرسی هستند، گفت : گزارشات و تخلفات بعد از بررسی به فرمانداری ارسال می شود.

خبرنگار ایرنا چند بار با یوسف یوسف پور فرماندار قائمشهر تماس گرفت تا نظر وی و اقدامات انجام شده از سوی فرمانداری را دریافت کند که موفق نشد.

رئیس هیات نظارت شهرستان قائمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در جلسات متعدد قوانین انتخاباتی و مقررات کرونایی به نامزدها تشریح و بر رعایت آنها تاکید شد ، گفت : به نظرم کاندیداهایی که می خواهند پا به عرصه رقابت ها بگذارند ابتدا باید خودشان نسبت به رعایت قوانین اقدام کنند، اما متاسفانه در سطح شهر قائمشهر شاهد هستیم که برخی از نامزدها قوانین را زیر پا می گذارند این درحالی است کسی که می خواهد وارد عرصه پارلمان شهری شود، باید قوانین را رعایت و اجرایی کند.

لهراسب رحمتی با ذکر مفاد مختلف قانون انتخابات در باره تبلیغات انتخاباتی ، افزود : در قانون انتخابات آمده است که کاندیدها در ابتدا باید به قوانین احترام بگذارند ، اما متاسفانه در سطح این شهرستان حتی شاهد نصب بنر با ابعادی بزرگتر از سایز تعریف شده و خارج از محوطه اعلام شده هستیم که این موارد تخلف محسوب می شود و ما هم به عنوان ناظر این موارد را به فرمانداری و شهرداری ابلاغ کرده ایم تا نسبت به جمع آوری این بنرها اقدام کنند.

وی گفت : از کاندیدها می خواهیم تا قوانین را زیر پا نگذارند. همه باید برای انتخاباتی سالم و پرشور با حضور حداکثری مردم تلاش کنیم.

رئیس ستاد انتخابات مازندران هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : تمامی مصوبات ستاد ملی کرونا و دستورالعمل وزارت بهداشت به همراه قوانین و مقررات تبلیغات انتخاباتی به فرمانداری ها ابلاغ شده است و روز یکشنبه هفته جاری هم به فرمانداری ها تاکید شده بود تا نسبت به تخلفات انتخاباتی نظارت جدی و بیشتری داشته باشند.

حسین حسن نژاد با تاکید بر اینکه کاندیداهایی که می خواهند در قالب مراسم تجمع یا سخنرانی بپردازند باید با رفتن به فرمانداری ها مسئولیت اجرای پروتکل های بهداشتی را بپذیرند، افزود: مجددا به فرمانداری ها ابلاغ خواهیم کرد تا در بحث ملاحظات کرونایی، مباحث فوق العاده جدی گرفته شود.

انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی در ۶۲ نقطه شهری و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ روستای مازندران برگزار می شود.

شورای شهر قائمشهر دارای ۹ کرسی است.  

برچسب‌ها انتخابات ۱۴۰۰ ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر پروتکلهای بهداشتی مازندران قائم شهر تبلیغات انتخاباتی پروندهٔ خبری انتخابات ۱۴۰۰

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: انتخابات ۱۴۰۰ ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر پروتکلهای بهداشتی انتخابات ۱۴۰۰ ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر پروتکلهای بهداشتی مازندران قائم شهر تبلیغات انتخاباتی رعایت پروتکل های بهداشتی فرمانداری ها خبرنگار ایرنا ستاد انتخابات وضعیت نارنجی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۳۱۵۰۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

حمله کرونای دلتا به واکسینه شده‌ها

ارزش سهام عدالت من (۹ مردادماه)

شهادت سرباز ده هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس

رونمایی از قرعه گرایی و ساروی در روز دوم

جدول المپیک در روز نهم|ایران در رده چهلم /فرار بزرگ چین در صدر جدول

خبر بعدی:

تعطیلی دوباره برای کنترل کرونای دلتا در راه است؟

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت وگوی ویژه خبری اظهار کرد: کسی که بیمار شده است یکی از ما بیماری را به او منتقل کرده‌ایم و برای تعطیلی اصناف باید از قبل اعلام کنیم چرا که ممکن است ماده فاسد شدنی در یک واحد صنفی وجود داشته باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: وقتی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به زیر ۴٠ درصد رسیده است یعنی در عمل توصیه‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود، رستوران مهمترین مکان انتقال ویروس است، اما همچنان مردم به رستوران می‌روند و یکسال بوده که می‌گوییم سفر عامل انتقال بیماری است ولی برخی همیشه قوانین را میشکنند و با این افراد باید با سخت‌ترین شکل ممکن برخورد شود.

رئیسی اظهار کرد: ما منع تردد بین شهری می‌گذاریم و برخی به بهانه‌هایی مانند بیماری می‌روند و مجوز تردد می‌گیرند و همین عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی باعث شده است که بیمارستان‌ها پُر شوند و باید دانست که ویروس دلتا به شدت عامل افزایش موارد ابتلا در آمریکا و اسپانیا و بسیاری کشور‌ها شده است و در این کشور‌ها به دلیل درصد بالای واکسیناسیون نسبت به ما میزان مرگ و میر پایین‌تر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بیش از ٣٠ درصد ۶٠ سال به بالا ثبت نام و برای واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند و اگر به بیمارستان‌ها مراجعه کنید می‌بینید که از ١٠٠ بیمار بستری ١٠ مورد واکسن زده اند و از این ١٠ نفر ٧ نفر یک دوز واکسن زده اند و درخواست داریم مردم بعد از اعلام اولویت واکسیناسیون مراجعه کنند و در برخی استان‌ها ۴٠ درصد یک گروه سنی برای تزریق واکسن مراجعه کرده‌اند.

رئیسی ادامه داد: تعطیلی سراسری گسترده سفت و سخت با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شرایط کنونی به نظر ما تنها راه کنترل و مقابله با کرونای دلتاست و این از منظر کارشناسی پیشنهاد وزارت بهداشت محسوب می‌شود.

رئیسی بیان کرد: طرح شهید سلیمانی همچنان ادامه دارد و بیماریابی و واکسیناسیون در قالب این طرح ادامه دارد و همچنان تست‌های رپید از بیماران گرفته می‌شود./باشگاه خبرنگاران

در حال تکمیل...

دیگر خبرها

 • آمار نهایی نامزدها و ائتلاف‌های شرکت کننده در انتخابات پارلمانی عراق / رقابت ۵۸ حزب در قالب ۲۴ ائتلاف
 • صوفی: با رفتن اصلاح‌طلبان، فرصت‌طلبان هم کناره‌گیری خواهند کرد
 • آمار نهایی نامزدها و ائتلاف‌های شرکت کننده در انتخابات پارلمانی عراق/ رقابت ۵۸ حزب در قالب ۲۴ ائتلاف
 • ۳۶۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گنبدکاووس بستری هستند
 • سبقت انتشار دلتا از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و بازرسی در خراسان شمالی
 • روند بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی در کشورهای مختلف چگونه است؟ / آیا فرانسه و روسیه هم شورای نگهبان دارند؟
 • رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به زیر ۴٠ درصد رسیده است
 • آغاز رقابت‌های انتخاباتی در عراق/ العامری: نظامیان بیگانه را اخراج خواهیم کرد
 • کاهش رعایت دستورالعمل‌ها، افزایش مبتلایان به کرونا
 • 29 استان کشور گرفتار کرونای دلتا
 • بازگشت آهنگساز پیشکسوت با مرا آواز دادی
 • آلبوم جديد «محمد جواد ضرابيان» با خوانندگي «اشکان کمانگري» منتشر شد
 • نامزدهای مرحله اول جایزه واو معرفی شدند
 • «مرا آوازدادی»منتشر شد/ بازگشت آهنگساز پیشکسوت
 • هیئت بزرگ سازمان ملل برای نظارت بر انتخابات عراق
 • لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آئین‌های ماه محرم/ 10 شهرستان آذربایجان در وضعیت قرمز کرونایی
 • وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در خراسان شمالی ضعیف است
 • امتناع ۳۰ درصد از واجدین شرایط واکسیناسیون کرونا در جهرم
 • دوگانگی اصلاح طلب و اصلاح طلب معضل امروز است/ با کنار رفتن اصلاح طلبان از قدرت جریان فرصت طلب هم کناره گیری خواهند کرد
دیگران می‌خوانند: