به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محسن مهرعلیزاده در ویژه برنامه تبلیغاتی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که عصر دوشنبه از شبکه سبلان پخش شد، اظهارکرد: دولت من ادامه دولت اصلاحات است و آمده‌ام که امروز همان راه و مسیر دولت خاتمی را برای جوانان دوباره احیا کنم.

وی کنترل تورم، حفظ ارزش ریال در برابر دلار، نشاط اجتماعی، مراودات مطلوب بین مردم با یکدیگر و تنش‌زدایی را از افتخارات دولت اصلاحات دانست.

وی ادامه داد: من اسم دولت خود را دولت زندگی گذاشته‌ام، یعنی دولت زندگی، زندگی با معیشت مناسب برای ایرانی جماعت، زندگی پرافتخار بدون شنیدن زور، زندگی توام با  آزادی و نشاط، زندگی بدون مرگ، بدون نفرت و بدون معیشت خراب، بدون نگرانی از آینده فرزندان، زندگی امیدوار به آینده و بدون تنش با دنیا و همسایه‌ها.

مهرعلیزاده اظهارکرد: مردم ایران مردمی سلحشور در عین حال باغیرت هستند، آنها مردمانی صلح‌جو هستند ولی اگر کسی دشمنی کند برخورد بسیاری سنگینی با دشمنان خواهند داشت چه دشمن متجاوز خارجی باشد چه دشمن کینه‌جو  و تنگ‌نظر داخلی.

به گفته وی، هیچ کس اجازه گرفتن زندگی باعزت را از مردم ایران ندارد، در این کشور باید عقل و دین و رای مردم حاکم باشد، باید جمهوری اسلامی حاکم باشد، جمهوریت یعنی رای و نظر مردم؛ اگر خواست و اراده مردم حاکم نباشد نه از ایرانیت و نه اسلامیت خبری نخواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: به عنوان معاون دولت اصلاحات و همچنین استاندار دولت اصلاحات با سابقه ۴۲ ساله آمده‌ام و در دولت من کسی زور نخواهد شنید و تمامیت‌خواهی وجود نخواهد داشت.

او گفت: دولت باید شفاف و در اختیار مردم باشد، فساد ریشه‌کن شود، باید در کشور قانون حاکم شود، مردم حاکم باشند، تعصبات ذهنی افراد نباید بر زندگی مردم سایه شوم داشته باشد، مردم زندگی آبرومند و برازنده می‌خواهند زیرا اسم دولت من دولت زندگی است.

مهرعلیزاده افزود: اکنون شرایط کشور شرایط خیلی مناسبی نیست، ضمن احترام به همه دولت‌ها و زحمت‌های دلسوزانه گذشته امروز شاهدیم در بخش عظیمی از جامعه فقر ، تنگدستی ، بیکاری ، فاصله بسیار شدید بین درآمد و هزینه‌های خانوارها، شکاف اجتماعی مردم با یکدیگر و مردم با دولت بیشتر شده و کشمکش‌های بی‌حاصل نیز زیادتر شده است

او افزود: داشتن ایرانی باغیرت، با همت، باسابقه و تمدن بسیار ارزشمند ایرانی و اسلامی، داشتن جوانان برومند ، عاقل و آگاه و داشتن منابع انسانی بسیار ارزشمند، فارغ‌التحصیلان باسواد ، نسبت بالای جمعیت جوان در کشور و این همه امکانات و منابع خدادادی موقعیت است، ما همه چیز داریم آن چیزی که نداریم برنامه عملیاتی قابل عمل برای اداره کشور در دوران‌های مختلف در دولت‌های مختلف بوده است.

وی گفت: امروز باید تصمیم جدی بگیریم و دولتی را انتخاب کنیم که دور از همه این ناکارآیی‌ها و ناکارآمدی‌های یک دولت کاربلد و با غیرت کاری و با برنامه باشد، هم کار را می‌داند، هم برنامه‌ریزی دارد، ریز کار را می‌داند و دنبال خویشاوندسالاری و گروه‌سالاری و حزب‌سالاری نیست، بلکه از افرادی که در مسیر فکری دولت قرار بگیرند و از جوانان بیشتر و از بانوان خیلی بیشتر از امروز استفاده کند.

مهرعلیزاده افزود: مقطع فعلی کشور مقطع حساس تغییر در تاریخ است و اگر تغییر یابد ایران به جایگاهی که برازنده ایرانی است خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تجربه مدیریت اقتصادی و اجرایی طولانی در کشور داشته و دارای برنامه برای اداره امور جامعه است، افزود: برنامه من برای کشور مبتنی بر اقتصاد اجتماعی است، این برنامه در عین رشد و توسعه اقتصادی اجازه نمی‌دهد که اقشار فقیر زیر چرخ اقتصادی له شوند.

او همچنین با اشاره به اینکه پرداخت پنج برابری یارانه‌ها را در برنامه داشته و منابع آن را نیز مشخص کرده است، اظهارکرد: با جلوگیری از کسری بودجه و  رونق تولید ایجاد اشتغال مناسب برای جوانان خواهد کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وجود اقوام و سنن مختلف در کشور را یک فرصت دانست و بیان کرد: نگاه امنیتی به اقوام نباید وجود داشته باشد، قومیت‌های متفاوت در کشور غنیمت است، در ایران با  مردمی شیعه و سنی، آشوری و مسیحی ، عرب و ترک ،فارس، کرد، سیستانی ، بلوچ، لر، گیلک و مازنی یک نقاشی بسیار زیبایی از در کنار هم بودن و اتحاد و اتفاق خلق شده و باید پاس داشته شود.

مهرعلیزاده همچنین با برشمردن افتخارات منطقه آذربایجان و مناطق ترک‌نشین در طول تاریخ برای ایران بیان کرد: آبادانی ایران و اتحاد یکپارچگی آن مدیون صفویه و آذربایجان است، مشروطه را ترک‌ها به ایران هدیه دادند، آذربایجان سر ایران و افتخار کشور است، این بار در این انتخابات با همت و بزرگی شما کاری خواهیم کرد که غیرت،مسئولیت‌پذیری، شجاعت، شهامت، کاردانی و  وطن‌پرستی را دوباره در ایران عزیز حاکم شود.

وی با بر شمردن پتانسیل‌های منطقه آذربایجان گفت: اینکه حدود ۴۰۰ هزار نفر کارگر و رفتگر ترک در تهران مشغول کارهستند به خاطر بی‌توجهی به مناطق آنهاست، آنها به دلیل بی‌توجهی به اقتصاد و روستایشان مجبور به مهاجرت به تهران و دیگر مناطق کشور شده‌اند، باید کاری شود که آنها در زادگاه خود با راحتی و با درآمد مکفی به زندگی و تامین معاش مشغول شوند.

مهر علیزاده برای توسعه آذربایجان و دیگر مناطق ترک زبان ایران بر جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معدنی، ایجاد صنایع پایین دستی مس و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد و افزود: تخصیص بودجه به احیای دریاچه ارومیه ، جلوگیری از غارت سرمایه‌های ملی، بازگردان صنایع مادر، توسعه مناطق آزاد ، اتصال مناطق ترک‌نشین به راه‌آهن سراسری، تقویت کریدور شرق به غرب کشور و خط ترانزیت کالا و خدمات، تقویت گمرکات، تقویت بازارچه‌های مرزی مشترک ایران با ترکیه و جمهوری آذربایجان ، حمایت از صنایع بومی بویژه صنعت فرش و احیای آن، حمایت از حقوق اقوام، حق تحصیل و تدریس به زبان مادری، حضور نخبگان استان‌های ترک‌نشین در بدنه دولت و ایجاد و توسعه فرهنگستان زبان ترکی را برای اجرا برنامه‌ریزی کرده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

پربیننده ترین پشت صحنه آخرین مناظره انتخاباتی +تصاویر زنگ خطر برای اقتصاد به صدا درآمد / وعده‌ های سیل آسا با ظاهری فریبنده زاکانی از رقابت‌ های انتخاباتی انصراف داد؟ فوری/ پیش بینی عراقچی از آینده توافق زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی روند

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: انتخابات 1400 انتخابات ریاست جمهوری 1400 انتخابات ۱۴۰۰ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دولت اصلاحات دولت زندگی دولت من

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۳۱۶۸۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای کشور

غول هاوانا با ۴ طلای المپیک تاریخ‌ساز شد/کوبا طلاها را درو کرد

تنفیذ سیزدهم: آغاز کار دولت مردمی

چند عکس و جنجال گورجمعی کرونایی در کرمان

آخرین آمار کرونا در ایران تا 11 مرداد/

خبر بعدی:

استقرار طرح‌های غربالگری بهزیستی در مراکز مثبت‌زندگی

به گزارش خبرنگار ایرنا، هادی بهداد روز دوشنبه در آئین آغاز به‌کار عملیات اجرایی طرح مشترک طرح تحولات محلات کشور و شروع فعالیت های اجتماع محور مراکز مثبت زندگی در مناطق آسیب خیز و حاشیه‌ای افزود: طرح های مختلفی مانند طرح های غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم در مراکز مثبت زندگی تلفیق و ابلاغ شد. برای کارهای اجتماع محور اولین بخشنامه در اول تیرماه ابلاغ شد و در مناطق حاشیه نشین این کار شروع می شود.

وی با بیان اینکه یک گروه کاری اجتماع محور با حضور نمایندگان تمام حوزه های سازمان شکل گرفته است، افزود: ۲ هزار و ۵۳۴ مرکز فعال بهزیستی در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات هستند که خانواده محوری، دولت الکترونیک، مددکار محوری ، ارزش دادن به تخصص مددکاری از جمله اصولی است که در این مراکز مورد توجه قرار گرفته و در راس آنها محله محوری است.

سرپرست دفتر توسعه و نظارت بر موسسات و مراکز غیردولتی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در بیش از هزار و ۲۰۰ محله بهزیستی، مراکز مثبت فعال هستند. محله هایی هم که محل آسیب هستند و استعداد بروز آسیب های اجتماعی در آنها بیشتر است هزار و ۲۰۰ محل هستند که مراکز محله محور فقط در این محله ها فعال هستند.

بهداد افزود: برای مراکز مثبت زندگی، برنامه ریزی هایی در چند فاز انجام شد، در فاز اول اطلاعات یک میلیون و ۸۰ فرد مستمری بگیر به همراه خانواده  در مراکز ثبت شد و بازدید از منازل و تکمیل اطلاعات صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از ۹۹۶ هزار پرونده، برای ۹۶۵ هزار پرونده بازدید منزل و تکمیل پرونده انجام شده است. در فاز دوم نقش بهزیستی شهرستان ها و استان ها پررنگ خواهد بود. در فاز دوم موضوع پایش مجدد پرونده ها و تصمیم گیری درباره خدماتی که به اعضای تحت پوشش مدنظر است و با تشکیل کمیته های شهرستانی یک بار دیگر این پرونده ها بررسی می شود.

وی یادآور شد: در فاز سوم که امروز آغاز شد، استقرار برنامه های اجتماع محور در مراکز مثبت زندگی است که امید است بتوانیم این فرآیند را به ثمر برسانیم در مرحله اول برنامه های مختلفی در حوزه های متعدد داشتیم.

بهداد گفت: مراکز مثبت زندگی براساس وظایف قانونی بهزیستی به عنوان ابزار اعمال سیاست سلامت اجتماعی و برای بسط ضریب نفوذ خدمات در این دوره طراحی شد و با اقدامات جهادی در مدت مناسبی به بهره برداری رسید و سال گذشته از سوی رئیس جمهور افتتاحیه آن انجام شد.

مراکز مثبت زندگی، پنجره واحدی برای ارائه خدمات بهزیستی

همچنین حبیب الله مسعودی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در این آئین گفت: ابتکاری با ایجاد مراکز مثبت زندگی صورت گرفته و پنجره واحد برای ارائه خدمات بهزیستی تشکیل شد و این کار باعث شد حوزه اجتماع محوری نیز در این مراکز قرار گیرد.

وی نیازسنجی، مشارکت و داشته‌سنجی را سه اصل محوری در رویکرد اجتماع محور برشمرد و افزود: از نیازسنجی تا ارزشیابی، مشارکتی است و با مشارکت خود مردم انجام می شود. داشته سنجی، ظرفیت یابی و ظرفیت افزایی با رویکرد تسهیل گری و مشارکت ساکنان محله انجام می شود و امید است بتوانیم در حوزه های اجتماع محور، خدمات بیشتری به مردم محلات بدهیم.

مسعودی فرید گفت: در نیازسنجی همواره نیمه خالی لیوان را می بینیم اما اکنون در نیازسنجی نیمه پر لیوان و داشته سنجی را می بینیم و نگاه نقص محور را نداریم.

برچسب‌ها مراکز مثبت زندگی طرح غربالگری تنبلی چشم سازمان بهزیستی کشور

دیگر خبرها

 • سبک زندگی تان را با رادیو تغییر دهید
 • ابراهیم رئیسی در مراسم تنفیذ: انتخابات ۲۸ خرداد جلوه‌ای از مردم‌سالاری دینی بود
 • حجت الاسلام رییسی: انتخابات ۲۸ خرداد جلوه ای از مردم سالاری دینی بود
 • ارتقای کیفیت زندگی و زیست‌پذیری شهر در اولویت برنامه شهرداران باشد
 • ارتقا کیفیت زندگی و زیست پذیری شهر در اولویت برنامه شهرداران باشد
 • متقاضیان بورس تحصیلی هندوستان بخوانند
 • پایان رویای زندگی در خارج از کشور/ شوهر،همسرش را کشت و خودش هم به او پیوست
 • با زندگی‌های عجیب و غریب این ۱۱ نفر بیشتر آشنا شوید!
 • شنونده صبح و زندگی از رادیو جهانبین باشید
 • ناواقعیتی به نام دولت روحانی/ یادداشت آقاجانی
 • ۸۰ درصد مردم غزه در تاریکی زندگی می کنند
 • ۱۰۰۰ محله حاشیه ای و آسیب خیز در سراسر کشور معرفی شده اند
 • زندگی ۸۰ درصد مردم غزه در تاریکی سپری می‌شود
 • اسباب خشم را دریابیم!
 • 80 درصد مردم غزه بیشتر عمر خود را در تاریکی می‌گذرانند!
 • تست سنجش میزان خوشبختی / آیا شما خوشبختید ؟
 • نمایش مستند زندگی شهین اعوانی در برنامه «حکایت دل» شبکه چهار
 • صلیب سرخ: ۸۰ درصد مردم غزه در تاریکی زندگی می کنند
 • کاهش آلودگی هوا در شیکاگو با تدابیر هوشمند شهری
دیگران می‌خوانند: