ایسنا/گیلان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با ضروری خواندن حضور حداکثری مردم در انتخابات، تصریح کرد: این حضور حداکثری توجه و جدیت بیشتر مسئولین در امور اجرایی را به دنبال خواهد داشت.

آیت‌الله «رضا رمضانی» در وبینار «حضور آگاهانه» که به همت دانشگاه علمی کاربردی منطقه دو (گیلان، مازندران و گلستان) و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار شد، با اشاره به ضرورت برگزاری نشست‌های بصیرتی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: آگاهی بخشی در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات، امری ضروری است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تبریک دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا (ع) تصریح کرد: کرامت، موضوع بسیار مهمی است که با مسئله انتخابات و مردم نیز ارتباط دارد.

وی با بیان اینکه حفظ کرامت بشری مورد توجه خداوند متعال است، افزود: "اکرم" از اسماء الهی است و پیامبر(ص) نیز به عنوان کریم به سوی جامعه بشری فرستاده شده است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه قرآن، درسنامه کرامت است و فرشتگان الهی نیز به عنوان سفرای کریم معرفی شده‎اند، خاطرنشان کرد: مهمترین وظیفه، حفظ کرامت و جایگاه مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انقلاب ما یک تحول اساسی در قرن حاضر بوده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی معادلات منطقه در عرصه بین‌الملل را تغییر داده و یک نوع اقتدار در حوزه اسلام اجتماعی و سیاسی پدید آورده است.

وی با اشاره به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی معجزه‌ای است که توسط امام خمینی(ره) بنیانگذاری شد، افزود: امروزه امر هدایت این نظام اسلامی به رهبر معظم انقلاب سپرده شده و همان مکتب و مدرسه را ادامه می‌دهند.

آیت‌الله رمضانی در ادامه با بیان اینکه اسلام، رهبری و مردم، سه رکن انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: تقویت این ارکان، سبب تقویت نظام اسلامی و تضعیف آن نیز، تضعیف نظام را به دنبال دارد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به رکن اسلام اشاره و تصریح کرد: این رکن، مشروعیت و محتوای نظام است و باید به آن نگاه عمیق داشته باشیم.

وی با اشاره به رکن رهبری نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: امروز انقلاب اسلامی با رکن رهبری مقتدر توانسته با عقلانیت، معنویت، عدالت و مقاومت در جهان حضور داشته و اقتدار خود را نشان دهد.

آیت‌الله رمضانی به رکن سوم یعنی مردم اشاره کرد و گفت: حضور مردم در جامعه اسلامی و نظام سیاسی ایران نه تنها امروز، بلکه از گذشته در آموزه‌ها و باورهای دینی به عنوان یک رکن تلقی می‌شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام راحل(ره) دلیل "واقعه غدیر" را حضور مردم در سرنوشت خود عنوان کرده‌اند، اظهار کرد: اینکه بهترین و کارآمدترین‌ها باید در کارها گمارده شوند و اینکه مردم باید در سرنوشت خود حضور داشته باشند، دو درس مهم غدیر است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه اگر جامعه بشری می‌خواهد به حاکمیت بر پایه عدالت برسد، باید حضور مردم در آن مقتدرانه باشد، افزود: هر چه حضور مردم بیشتر باشد به اقتدار نظام افزوده می‌شود.

به گفته دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، دیدگاه مقام معظم رهبری این است که همه باید بدانیم، امکانات دفاعی و قدرت دیپلماسی به کشور اقتدار می‌دهد و بیش از همه اینها نیز ملت و مردم یک کشور هستند که به آن اقتدار می‌بخشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به نگاه فقه سیاسی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه باید تلاش کنند که در انتخابات پیش رو حضور حداکثری مردم محقق شود زیرا این حضور هم مقبولیت نظام را تقویت می‌کند و هم به اقتدار نظام در عرصه بین‌الملل می‌افزاید.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری به دشمنان نشان می‌دهد که نمی‌توانند در نظام نفوذ کنند، تصریح کرد: یکی از حربه‌های اصلی دشمنان ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولین و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه اخبار شبکه های معاند تمام تلاش خود را برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه بکار گرفته است، ابراز کرد: تضعیف نظام اسلامی به نوعی ایجاد فرصت برای ضربه دشمن به نظام ایجاد می‌کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در طول چهل و دو سال از پیروزی انقلاب، کارهای بزرگ و اساسی در بخش‌های علمی و نظامی صورت گرفته به حدی که جامعه اسلامی به قدرت مهمی در منطقه و بین‌الملل تبدیل شده و به مرحله ای رسیده که قدرت‌های جهانی پای میز مذاکره با ایران می‌نشینند.

وی با اشاره به اینکه تجمیع سه رکن اسلام، رهبری و مردم، سبب شده تا نظام اسلامی، چهل سال اول را گذرانده و وارد گام دوم انقلاب شود، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب، بحث علم، اخلاق، معنویت، تحقق عدالت، مبارزه با فساد و سبک زندگی اسلامی به عنوان نرم افزار تحقق تمدن اسلامی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

آیت‌الله رمضانی با ضروری خواندن حضور حداکثری مردم در انتخابات، تصریح کرد: این حضور حداکثری توجه و جدیت بیشتر مسئولین در امور اجرایی را به دنبال خواهد داشت.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای فقط به دنبال تحریم انتخابات هستند و می‌گویند به دلیل رد صلاحیت رای نمی‌دهیم و سفارش به عدم شرکت در انتخابات می‌کنند، اظهار کرد: اینگونه سخنان، گفته یک معتقد و دلسوز نظام اسلامی نیست؛ مهم این است که هر ایرانی به عنوان یک شهروند موثر، از حق اجتماعی خود استفاده کرده و در انتخابات شرکت کند.

وی با اشاره به اینکه مدتی است که با فشارهای اقتصادی و تحریم‌ و گاهی نیز کوتاهی‌ و سوء تدبیرها در بخش‌های مختلف مواجه شده‌ایم، تصریح کرد: قوای سه گانه باید تلاش می‌کردند که فشار اقتصادی کمتری بر مردم وارد شود ولی امروز با بیکاری، تبعیض و ... مواجه شدیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ما در حوزه عدالت به نتایج و اهدافی که ترسیم کرده بودیم، نرسیدیم و به همین دلیل مردم مقداری دلسرد شده‌اند، افزود: دشمن هم از این فرصت می‌خواهد استفاده کند تا نشان دهد، شرکت در انتخابات اثری ندارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امروزه باید تلاش کنیم که مردم با آرمان‌های نظام و امنیتی که در منطقه به واسطه مجاهدت‌های شهدا و سردار سلیمانی محقق شده، آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه رشادت رزمندگان در دفاع مقدس و حفظ حریم موقعیت‌های جغرافیایی کشور افتخاری بزرگ است، اظهار کرد: نمونه این رشادت‌ها نیز مقاومت اخیر مردم در غزه و ایستادگی فلسطینی‌ها بود که باعث شد، نتانیاهو در انتخابات شکست بخورد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ما نباید کوتاهی‌های برخی مسئولین را به پای کل نظام بنویسیم، تصریح کرد: دشمنان درصدد این است که میزان مشارکت مردم را ببینند تا سیاست‌های خود برای آینده را مشخص کنند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه بر اساس قانون و از سوی شورای نگهبان، هفت کاندید برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص شدند، تصریح کرد: این افراد در مناظرات آزادانه حرف‌های خود را زدند و آزادی بیان به صورت کامل در این دیدگاه‌ها مشاهده شد که مشابه آن پیش از انقلاب اسلامی نبود.

وی خاطرنشان کرد: در این سه مناظره، گاهی برخی کاندیداها، علاوه بر نقد عملکردی، توهین‌هایی نیز به دیگر کاندیداها وارد کردند که به آن منتقدیم.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه نامزدهای انتخاباتی باید نشان دهنده اخلاق انتخاباتی باشند، تصریح کرد: اگر نامزدها صرفا در برنامه‌ها عمیق و دقیق می‌شدند، برخی اهانت‌ها صورت نمی‌گرفت.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری باید به دنبال افرادی باشیم که ضمن داشتن توانمندی، دوره‌های مدیریتی را گذرانده باشد، تصریح کرد: فردی را باید انتخاب کرد که رئیس جمهور همه مردم باشد و نسبت به تک تک شهروندان احساس مسئولیت کند.

وی با تاکید بر ضرورت تزریق امید به جامعه در برهه حساس کنونی، گفت: مردم باید احساس کنند، رئیس جمهور مقتدری آمده که در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با تیم قوی و روحیه جوانی می‌تواند یک تحول به وجود بیاورد.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه نظام اسلامی در گام دوم انقلاب نیازمند تحول در همه حوزه‌ها و بخش‌ها است، تصریح کرد: ایران با وجود منابع گسترده زیرزمینی، زمین‌های کشاورزی، بخش صنعت، نظامی و ...، می‌تواند از هر جهت سرآمد باشد و اقتدار خود را نشان دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه متاسفانه امروز شاهد تعطیلی برخی کارخانه‌ها، معضل بیکاری و تورم شدید هستیم، تصریح کرد: با این همه، نباید ناامیدی را در جامعه تزریق کرد.

وی با اشاره به اینکه از همه برادران و خواهران مومن به نظام می‌خواهیم که روز جمعه پای صندوق‌های رای حضور پیدا کرده و بار دیگر دشمن را مایوس کنند، افزود: عدالت خواهان جامعه نیز با عقلانیت در تصمیم گیری، عملکرد جهادی و انقلابی و برای رسیدن به رشد و ارتقای معنوی جامعه در عرصه حاضر شوند.

آیت‌الله رمضانی اظهار داشت: دشمنان انقلاب بدانند، اگر هم در این انتخابات برخی رای ندهند به معنای این نیست که نظام را قبول ندارند، بلکه عده‌ای از کوتاهی‌ها دلشکسته شدند و فشار بر آنها وارد شده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: به همه کسانی که به نوعی دلشکسته و ناراضی هستند می گوییم تا با حضور خود سبب شوند مسئولیت به کسی سپرده شود که توان و قدرت داشته و با کارآمدی یک دولت مقتدر، تشکیل دهد.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های معتقد نظام باید هوشیار باشند زیرا رسانه‌های بیگانه در تلاش هستند که حتی یک نفر هم در انتخابات شرکت نکند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب باید به فکر آسیب‌های اجتماعی از جمله فقر، فحشا، فاصله طبقاتی، طلاق، اعتیاد، مهاجرت، رانت، اختلاس و برخی فسادهای اداری باشد، افزود: رئیس جمهور باید تلاش کند با برنامه ریزی چهار ساله و با مدیریت جهادی، مشکلات را مرتفع کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه همه باید تلاش کنند تا کرامت مردم حفظ شود، ابراز کرد: مردم ایران در راه نظام اسلامی، جان و مال خود را فدا کردند؛ مادران پنج و شش شهیدی داشتیم که افتخار می‌کنند برای نظامی که شعاعی از مکتب اهل بیت(ع) است، فداکاری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه مستضعفان دنیا به انقلاب اسلامی ایران دل بسته اند، اذعان کرد: همه نگاه می‌کنند که خروجی این انتخابات چگونه خواهد بود و هرچه حضور مردم گسترده باشد، آزادی خواهان خوشحال می شوند؛ ما باید این امید را به آزادی خواهان دنیا و رویش‌های انقلاب در عرصه بین‌الملل تزریق کنیم.

انتهای پیام

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایسنا

کلیدواژه: استانی سیاسی انتخابات رياست جمهوري نماينده مجلس خبرگان رهبري نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری آیت الله رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت ع انتخابات ریاست جمهوری حضور حداکثری مردم انقلاب اسلامی نظام اسلامی رئیس جمهور باید تلاش بین الملل حضور مردم

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۵۷۴۷۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبری خوش برای متقاضیان وام 7 میلیونی

درخواست نمکی برای مداخله رهبری در مقابله با کرونا/ تعطیلی ۲ هفته‌ای تنها راه پیشگیری از وقوع فاجعه

اصلاحیه مصوبه تعیین ضریب حقوق کارمندان و افزایش حقوق بازنشستگان

پیش بینی سیاه از مرگ‌های کرونایی در ایران / روزی 600 فوتی+نمودار

فوق العاده ویژه معلمان اصلاح و با حقوق مردادماه پرداخت می شود

خبر بعدی:

تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه و به نقل از روابط عمومی استانداری علی مصطفوی با اشاره به تایید انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات و اعلام آن از سوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: امیدواریم شوراهای جدید بتوانند بیش از پیش بستر بهبود خدمات‌رسانی به مردم و توسعه متوازن شهری را فراهم سازند.

وی گفت: امانت داری رای مردم و صیانت از آن با برگزاری انتخاباتی سالم به مدد همراهی همه عوامل اجرایی و نظارتی میسر شد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از همه تلاشگران برگزاری انتخابات قدردانی کرد و افزود: همه عزیزان اعم از نیروهای امنیتی، انتظامی، اجرایی و نظارت در هماهنگی کامل با یکدیگر در برگزاری انتخابات عمل کردند.

مصطفوی مردم را پیروز واقعی انتخابات دانست و از حضور پرشور آنان قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • توسعه در عراق در گروی «رویکرد میانه روی» است/افراطگرایی به سبک «صدریون»
 • ضرورت جدیت برخورد دستگاه قضا با مجرمان جانی
 • پرافتخارترین تیم توپی کرمانشاه بازهم از لیگ بازماند!
 • ضرورت جديت برخورد دستگاه قضا با مجرمان جاني
 • تغییر مدیران ناکار در فارس/معیشت مردم با عملکرد مسئولین گره خورده
 • طرح مهارت آموزی سربازان با جدیت دنبال می‌شود
 • ثبات مدیریت در شهرداری آبیک موجب موفقیت در امور شده است/ افزایش سه برابری اعتبارات آبیک
 • بازی برجامی بایدن با کارت‌ های ترامپ
 • ۱۳۶ نفر از سوی مردم شیراز به‌عنوان شهردار پیشنهادی معرفی شدند/ انتخاب شهردار شیراز با جدیت در حال بررسی است
 • سوء مدیریت‌ها موجب بروز عوارض جدی در زمینه آب شده است
 • افتتاح آزاد راه خرم‌آباد -بروجرد فردا با حضور مسئولین کشوری و استانی
 • طرح مهارت آموزی سربازان در ایلام با جدیت دنبال می‌شود
 • طرح مهارت آموزی سربازان در حین خدمت با جدیت دنبال می‌شود
 • سردار شاکرمی: طرح مهارت آموزی سربازان در حین خدمت با جدیت دنبال می‌شود
 • باید با جدیت برای تأمین امنیت مناطق آزادشده از داعش تلاش کرد
 • نظارت‌های حداکثری اداره اجرائیات از سطح جزیره کیش
 • تعامل بین مردم و مسئولین خوزستان در سطح پایینی قرار دارد/ رفع مشکلات خوزستان به جد پیگیری شود
 • میرلوحی: هنوز در پذیرفتن حق اعتراض مشکل داریم/ مقامات ما به شدت نازک نارنجی هستند/ تا کسی انتقاد می کند می گویند از منافقین آلبانی دستور گرفته است/ حالا که تمام قوا هم صدا شده اند، خدا به خیر بگذراند!
 • برخي از مسئولين از افزايش اختيارات شوراها هراس دارند
دیگران می‌خوانند: