با افزایش شمار مبتلایان به کرونا، سایه سنگین تعطیلی و کساد بر بسیاری مشاغل افکنده شد. این روزها اما با بهتر شدن شرایط، بسیاری از گالری‌ها فعالیتشان را به صورت حضوری از سر گرفته‌اند؛ البته برخی از گالری‌ها نیز همچنان در فضای مجازی فعالیت می‌کنند یا تعطیل هستند.

در همین راستا، این گزارش ایسنا مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که به صورت مجازی و حضوری در این روزها در حال برگزاری هستند.

*******

۲ نمایشگاه نقاشی در گالری اُ

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های علی صادقی روز جمعه (۲۸ خردادماه) در گالری اُ به نمایش گذاشته می‌شود و تا هشت تیرماه نیز ادامه دارد.  

همچنین نمایشگاه انفرادی عکس، چیدمان آیدین باقری با عنوان «کُلَّه سِر» در همین تاریخ در گالری طبقه دوم برگزار می‌شود.

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم است.

گالری ٱ در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده‌ است.

از نقاشی‌های علی صادقی

سال‌های خشک در گالری والی

نمایشگاه گروهی «سال‌های خشک» تا اول تیرماه در گالری والی برگزار است. 

در این نمایشگاه آثار سپهر انوری، درسا بسیج، عاطفه ترمشیر، فاطمه ترمشیر، سهیل راد، فربد فروان و آنیتا هاشمی مقدم ارائه شده است. 

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم شده است. 

گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است. 

«تماشاگه» در گالری پروژه‌های آران

نمایشگاه گروهی نقاشی «تماشاگه» با آثاری از پریسا حجازی و منیژه حجازی تا چهار تیرماه در گالری پروژه‌های آران برقرار است. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آماده است: «موقعیت غیرواقعی در این تجربه مشترک، توالی تکراری وقایع تاریخی به هم می ریزد و روزگار کهن و معاصر در هم تنیده می‌شوند. در این مجموعه آثار، ارتباط بین عناصر محسوس و واقعی به گونه‌ای به تصویر درمی‌آید که موقعیت غیرواقعی آفریده شده، الهام‌بخش معانی نمادین باشند. نیروهای اسرارآمیز آدم‌ها، حیوانات، گیاهان و اشیا را از همه سو در بر می‌گیرند.»

امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۳ تا ۱۸ فراهم شده است. 

گالری «پروژه‌های آران» در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره ۵، ورودی حیاط واقع شده است. این گالری روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیل است.

زمین بازی در زیرزمین دستان

نمایشگاه انفرادی «زمین بازی، جایی که ماده و مداخله با هم ملاقات می‌کنند» با آثاری از شیوا یوردخانی تا چهارم تیرماه در گالری زیرزمین دستان برگزار است. 

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از یکشنبه‌ها و دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ وجود دارد. 

گالری زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ واقع شده است. 

آرتیبیشن؛ آثاری در ابعاد کوچک

نمایش کالکشنی از آثاری در ابعاد کوچک روز جمعه (۲۱ خردادماه) در گالری آرتیبیشن افتتاح می‌شود و تا ۳۰ خردادماه نیز ادامه دارد. این گالری با همکاری هنرمندان و مجموعه‌داران، آثاری با سایز کوچک را جمع‌آوری کرده و به نمایش گذاشته است.

بازدید از این نمایشگاه با هماهنگی قبلی امکان‌پذیر خواهد بود و علاقه‌مندان این آثار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به آدرس خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینۀ ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان دریا(قندی)، پلاک ۶، گالری آرتیبیشن بروند.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، به صورت آنلاین و همزمان با افتتاحیه دایر خواهد شد.

۵ نمایشگاه در خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه‌های «مرزی برای دیدن»، «زیبایی در جنگ»، «رویداد هنری فاصله»، «نگاهی دیگر» و «مرثیه‌ای برای یک رویا» این روزها در گالری‌های خانه هنرمندان ایران برقرار است.

نمایشگاه «مرزی برای دیدن» شامل ۳۲ طراحی چاپ دستی و کلاژ است و آثاری از سارا کاوه نقاش را دربرمی‌گیرد که از ۲۱ تا ۳۱ خرداد در گالری «میرمیران» برگزار است. «زیبایی در جنگ» نیز عنوان نمایشگاه عکسی از فاطیما حسینی در گالری «ممیز» است.

همچنین نمایشگاه «رویداد هنری فاصله» نیز به همت گروه «سفر هنر» و با موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی در شرایط شیوع بیماری کرونا در گالری‌های «نامی» و «بهار» میزبان علاقه‌مندان است. نمایشگاه عکس «نگاهی دیگر» نیز با آثاری از ندا شیرازی در گالری‌ «تابستان» دایر خواهد بود.

نمایشگاه ابراهیم برفرازی، هنرمند نقاش نیز با عنوان «مرثیه‌ای برای یک رویا» شامل منتخبی از ۶ مجموعه او و ۵۴ اثر فیگوراتیو و پرتره با محوریت به تصویر کشیدن چهره اشخاص در مرزی میان واقعیت و رویا با تعبیر خالق آن است.

بازدید از نمایشگاه‌های خانه هنرمندان ایران از ۲۱ تا ۳۱ خرداد از ساعت ۱۵ تا ۲۱ برای عموم علاقه‌مندان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

موزه هنرهای معاصر تهران؛ «نهان بر عیان» و «پرسونا»

نمایشگاه «نهان بر عیان» و «پرسونا» این روزهای در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار است.

به گفته شهریار حاتمی، کیوریتور نمایشگاه «نهان بر عیان»، این نمایشگاه پژوهشی را درباره نگارگری ایران در موزه هنرهای معاصر تهران نشان می‌دهد. این نمایشگاه مساله تاریخ دیدن در نقاشی ایران است و اینکه هنر ایران از چه ریشه گرفته است که ریشه اصلی هنر ایران از علم است. این پژوهش بر آرای ریاضی‌دانان ایرانی متکی است و تشریحی بر ۱۲۰ نسخه مصور در دوره زمانی ۳۰۰ سال نقاشی ایران است که با نگاره‌های نسخه جامع التواریخ رشیدی(۷۰۷ه.ق) آغاز می شود و با شاهنامه مشهور به شاه عباسی (۱۰۰۶) پایان می‌یابد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا ۱۷ شهریورماه، همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند. 

همچنین نمایشگاه «پرسونا» با ۲۸ اثر یا هفت مجموعه اثر از اندی وارهول، هنرمند آمریکایی تا سوم مرداد ماه در گالری شماره ۶ موزه هنرهای معاصر برقرار است. 

اثر ۱۰ لته‌ای از مجموعه پرتره مائو و همچنین اثر ۱۰ لته‌ای دیگری از سوپ‌های کمپبل که از جمله آثار معروف این هنرمند در نقد سرمایه داری به شمار می‌رود، در سالن اصلی گالری به نمایش گذاشته شده‌اند. در ادامه نیز آثار دیگری از این هنرمند همچون «خودکشی»، «ژاکلین کندی»، «سرخ‌پوست»، پرتره‌ای از مرلین مونرو و ... به نمایش گذاشته‌ شده است. 

گالری آب/‌انبار؛ «شب آباد»

نمایشگاه انفرادی نقاشی «شب آباد» با آثاری از بیژن اخگر تا ۱۸ تیرماه در گالری آب/انبار برقرار است.

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۹ فراهم شده است.

گالری آب/انبار در دروازه دولت، خیابان انقلاب، خیابان خاقانی، کوچه روشن منش، پلاک ۲ واقع شده است.

انتهای پیام

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایسنا

کلیدواژه: گالری گردی پیشنهادهایی برای گالری گردی گالری گردی آنلاین پیشنهادهایی برای گالری گردی در آخر هفته موزه هنرهای معاصر تهران نمایشگاه انفرادی نمایش گذاشته تیرماه در گالری شنبه ها از ساعت واقع شده علاقه مندان گالری ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۵۷۵۳۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

ثبت نام واکسیناسیون برای گروه سنی جدید +جزئیات

تحولات بازار مسکن تهران در تير 1400

یارانه معیشتی مرداد فردا واریز می‌شود

ارزش سهام عدالت من (۹ مردادماه)

شهادت سرباز ده هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس

خبر بعدی:

تاریخ شروع دولت سیزدهم / روحانی آخر هفته می‌رود

مراسم تحلیف دولت سیزدهم پنجشنبه ۱۴ مرداد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. تا چند روز دیگر  روحانی فرمان اداره کشور را به رئیسی ، رئیس دولت سیزدهم تحویل می دهد.

پایان دولت  روحانی  فرا رسید و تا چند روز دیگر رئیس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم سکاندار دولت تدبیر و امید ،فرمان اداره کشور را به آیت الله رئیسی  تحویل می دهد. برای تحویل دولت به  رئیس جمهور منتخب  سه مرحله مهم وجود دارد.

اول اینکه شورای نگهبان باید انتخابات را تایید کند، پس از آن نیز مقام معظم رهبری حکم رئیس جمهور جدید را تنفیذ و آیت الله رئیسی در مرحله آخر در مجلس در  مراسم تحلیف  قسم یاد می کند که پاسدار قانون اساسی باشد. شورای نگهبان انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری را تائید کرده و حالا دو مرحله تنفیذ و تحلیف رئیسی باقی مانده است.

دولت روحانی از 12 مرداد 1396 شروع شده و در همین تاریخ در سال 1400 پایان می یابد.

مراسم تنفیذ حکم  ریاست جمهوری سیزدهم  توسط رهبر معظم انقلاب به  آیت الله رئیسی  قبل از تحلیف است و طبق زمانبندی تحلیف رئیس جمهور سیزدهم ساعت ۱۷ روز پنجشنبه ۱۴ مرداد، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

رئیس‌جمهوری ایران عالی‌ترین مقام رسمی کشور ایران بعد از ولایت فقیه است که با رأی مستقیم مردم انتخاب می‌شود. مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهوری مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوهٔ مجریه را عهده‌دار است.

 امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی ملی، بودجه و وظیفه گماشتن‌های دولتی، گماشتن وزیرها، استاندارها و سفیرها تابع تصدیق مجلس شورای اسلامی، از جملهٔ وظایف رئیس‌جمهوری است. همچنین رئیس‌جمهوری در ایران رئیس شورای عالی امنیت ملی و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هست.

دیگر خبرها

 • این پرسپولیسی فکرش را نمی‌کرد پرسپولیس در هفته آخر قهرمان شود!/ فقط همین یک نفر جدا شود
 • انتقال حس با آب و رنگ
 • استقبال ژاپنی‌ها از نمایشگاه فرهنگی ایران در آن کشور
 • روزهای آخر روحانی و افتتاح‌های دقیقه نودی پروژه‌های ناتمام در سایه بروز فاجعه/ کدام ناظر تجمع در سالن فاقد ایمنی اجلاس اصفهان را تایید کرده است؟
 • کدام کشور در یک هفته بیشتر جمعیتش را علیه کرونا واکسینه کرد؟
 • فرمانده کل سپاه کدام واکسن کرونا را تزریق کرد؟
 • از قهرمانیِ با دسیسه تا تلخ ترین برد سپاهان / اشک، لبخند و خداحافظی در ایستگاه آخر (+عکس)
 • نمایشگاه «ماه فرهنگی ایران در ژاپن» به کار خود پایان داد
 • بی‌رغبتی فرش‌بافان برای تولید/ تاروپود فرش با مشکلات گره خورد!
 • نمایشگاه ماه فرهنگی ایران در ژاپن به کار خود پایان داد
 • ماندگاری بیشتر هنر‌های سنتی با ایجاد نمایشگاه دائمی
 • آثاری زیبا از ساخته‌های دست انسان (فیلم)
 • کوچه باغ‌ها سوژه نقاشی می‌شوند
 • برگزاری نمایشگاه گل در اوکراین + فیلم
 • برپایی نمایشگاه نقاشی در همسایگی سرو ابرکوه
 • تمدید مهلت ارسال آثار به نمایشگاه لباس عاشورایی
 • گشايش نمايشگاه تموز با موضوع نقاشي‌هاي تابستاني
 • انگشت اتهام به سوی گردشگران
 • رشد ۸۵ برابری تجارت چین با کشورهای  «آ سه آن» در سه دهه گذشته
دیگران می‌خوانند: