همزمان با ساعات اولیه شروع رای گیری مسئولان هرمزگان همپای مردمان ساحل نشین خلیج فارس بر پای صندوق های رای حاضر شدند و آرای خود را به صندوق رای انداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ صبح امروز همزمان با سراسر کشور انتخابات شورای شهر ها و روستاهای هرمزگان با حضور پر شور مردم در پای صندوق های رای آغاز شد.

از ساعات اولیه شروع رای گیری مسئولان استان همپای مردمان ساحل نشین خلیج فارس بر پای صندوق های رای حاضر شدند و آرای خود را به صندوق رای انداختند.

ساحل نشینان خلیج فارس از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع می کنند

حجت الاسلام محمد عبادی زاده ، نماینده ولی فقیه در هرمزگان با حضور در شعبه رای گیری مسجد قدس در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: اینجا مصداق فستبق الخیرات است یعنی در کارهای خیر باید بر یکدیگر سبقت گرفت و عجله کرد چون شیطان ممکن است آدم را وسوسه کند و فرد از کار خیر بازبماند.
وی افزود: امروز یک مسابقه خیرات در کشور ما برگزار می شود و آن انتخابات است و اگر افراد در لحضات اول در پای صندوق های رای حضور یابند می توانند پوزه شیطان و شیطان صفت هایی که امروز در سراسر جهان علیه ملت ایران جو سازی می کنند را به خاک بمالند.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به مهم ترین گزینه برای انتخاب و گزینه اصلح ادامه داد: هر کاندیدی که بیشتر مورد هجوم دشمن است کاندید خیرخواه و برای ملت ایران گزینه خوبی و اصلح است هر کاندیدی که مورد حمایت دشمنان قرار گرفت نمی تواند مصداق اصلح باشد.
عبادی زاده با بیان اینکه مردم گزینه اصلح را با نگاه دشمن تعیین کنند و هر کسی دشمن مخالف او بود بدانید که گزینه اصلح است، تصریح کرد: شجاعت، پایمردی، خدمت به مردم و حضور آگاهانه در همه عرصه ها، پایبندی به آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی، معیارهایی برای انتخاب اصلح است که ان شاالله مردم عزیز مورد توجه قرار بدهند.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مردم ان شاالله کاری بکنند که کشور عزیز ایران در دنیا آبرومند باشد و گزینه انتخاب شده عزت را به ملت ایران به ارمغان بیارد.
وی با اشاره به حضور پرشور مردم بندرعباس در ساعات اولیه رای گیری بیان کرد: برای من جای شکرگزاری است و شاهد آن هستیم که حضور مردم از لحضات آغازین رای گیری، با گرفتن وضو و آمادگی در صفوف، منتظر انداختن رای به صندوق های هستند و نشانگر اینست که مردم ما و بویژه مردم خونگرم استان هرمزگان دارای یک درک بالا و شعور بالایی در مسائل سیاسی و بصیرتی هستند که بخوبی وظیفه خودشان را تشخیص می دهند و تصمیماتشان در لحظه ها می گیرند و نمی گذارند زمان کارها به عقب بیافتد و این باعث شکرگزاری و از مردم عزیز هرمزگان تشکر می کنیم.

عبادی زاده اضافه کرد: امروز مردم ما از کنار آب های نیلگون خلیج فارس یه پیام را برای مردم دنیا دارند که ساحل نشینان آب های نیلگون خلیج فارس مثل همیشه همچنان که از سرزمین خودشان دفاع می کردند از آرمان و نظام و انقلاب خودشان هم دفاع خواهند کرد و عزت و آقایی و سربلندی را برای همه مردم دنیا به ارمغان خواهند آورد.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات پیام استحکام، محبت و عزمت یک ملت ستودنی ایران در این عصر و زمان است که به گوش دنیا خواهد رسید و از پای صندوق های رای این پیام را مخابره خواهند کرد و شما خواهید دید که در جنگ ارداه ها پیروزی از آن اراده های پولادین و سترگ مردم ایران عزیز خواهد بود.

دستگاه قضایی اجازه کوچکترین خدشه به رأی مردم را نمی‌دهد/تامین امنیت کامل شعب اخذ

علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تقدیر و تشکر از مردم استان هرمزگان به دلیل حضور پرشکوه در ساعات اولیه رأی گیری در شعب مختلف اظهار کرد: هرمزگانی ها همزمان با سراسر کشور و در شرایط آب و هوایی گرم و شیوع ویروس کرونا، با حضور پرشور و چشمگیر خود پای صندوق رأی، برگ زرین دیگری را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند و باید به صورت ویژه از این ملت ولایتمدار و فهیم تشکر کرد.

وی افزود: حضور مردم می تواند پشتوانه محکمی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهور منتخب باشد و به رئیس جمهور آینده در پیشبرد اهداف مدنظرش در جامعه بین المللی و روابط داخلی و خارجی کمک شایانی می کند و سبب می شود کارها را به نحو احسن و به نفع مردم و دولت رقم بزند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: دستگاه قضایی نیز دوشادوش سایر دستگاه های اداری و نظارتی، امروز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در میدان بوده و تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات سالم بکار می گیرد.

صالحی اضافه کرد: این اطمینان را به مردم می دهیم که دستگاه قضایی در سراسر کشور به ویژه در استان هرمزگان  اجازه کوچکترین خدشه به رأی مردم را نمی دهد و با کمک سایر دستگاه ها، امنیت کامل شعب اخذ رأی تامین خواهد شد.

طی هشت سال اخیر؛ دولت کارنامه و عملکرد خوبی نداشت

احمد مرادی، نمایند مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز  انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستا عنوان کرد: امروز انتخابات از پایین ترین سطح اجرایی که شورای روستاها بوده و تا بالاترین آن که انتخابات ریاست جمهوری به شمار می رود مردم با اشتیاق فراوانی به پای صندوق های رای آمده اند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرمای هوای بندرعباس عنوان کرد: گرمای هوای جنوب نتواسته جلوی شور مردمان خون گرم هرمزگان را برای شرکت در سرنوشت استان و کشورشان را بگیرد.

مرادی با اشاره به اینکه مردم در طول هشت سال دولت روحانی بسیار اذیت شدند و دولت کارنامه و عملکرد خوبی نداشت، تصریح کرد: امروز مردم آمده اند با رای دادن به افکار و عقیده های خود دولت را تغییر دهند و فردی که به فکر معیشت و اشتغال مردم است را انتخاب کنند.

وی با اشاره به حضور کاندیدهای جوان در شورای شهرها و روستاهای هرمزگان بیان کرد: ان شااله مردم با انتخاب اصلح خود باعث آبادانی و عمرانی کشور و استان خود شوند.

ملت ایران برگ زرینی دیگر در تاریخ پرشور و بانشاط کشور خلق می کنند

؛سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به حضور باشکوه مردم بندرعباس در پای صندوق های رای در ساعات آغازین رای گیری اظهار کرد: مردمی که با همه مشکلات، مصائب و دغدغه های اقتصادی و معیشتی، واقعا میدان دار عرصه ها هستند و پای همه صحنه های انقلاب بودند و با فرمان امامین انقلاب و مقام معظم رهبری و به نیت از شهدا آمدند و در انتخابات حضور پیدا کردند.

وی افزود: ان شاالله یک حماسه ویژه خلق شود و مردم با حضورشان بتوانند یک برگ زرینی بر تاریخ پرشور و بانشاط ایران اسلامی خلق بکنند و در آینده شاهد تشکیل یک دولت مردمی در خط نظام و انقلاب باشیم و زمینه ای را برای نوکری و خادمی مردم را فراهم می کند.

سالاری ادامه داد: مردم پای کار این انقلاب و نظام هستند ان شالله مسئولان به تبعیت از این کار بزرگ مردم، خادمانه برای مردم نوکری کنند و امیداوریم یک دولت در خط نظام و قوی و مردمی شکل بگیرد و از طرفی فراهم شدن زمینه برای شوراها محلی برای خدمت بیشتر به مردم باشد.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اضافه کرد: مردم استان هرمزگان همیشه خط شکن بودند و در خط مقدم و نوک پیکان جبهه نبرد با استکبار هستند و همیشه پای کار در صحنه از پیر و جوان، زن و مرد، شیعه و سنی در کنار هم ان شالله این حماسه بزرگ را خلق خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت خوب قرارگاه های تحول محلات بسیج خاطرنشان کرد: تحول محلات یک حلقه وصلی بین مردم و مسئولان شد و بعنوان یک مجموعه ای که بتواند از کار مردم گره گشایی کند و الگویی برای رفع مشکلات مردم در محلات  ومنشا خیرات باشد.

مشارکت گسترده در انتخابات بیانگر بصیرت سیاسی مردم است/در ساعات اولیه انتخابات شاهد حضور پرشور مردم هستیم

فریدون همتی استاندار هرمزگان دقایقی پیش با حضور در مسجد قدس بندرعباس رأی خود را به صندوق انداخت و در حاشیه برگزاری آیین انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: سلامت و تأمین امنیت انتخابات اولویت اصلی ستاد انتخابات استان است و با استفاده از تمام ظرفیت ها زمینه تحقق این دو امر مهم در انتخابات هرمزگان فراهم شده است.

وی همچنین با اشاره به مشارکت خوب مردم در ساعات اولیه انتخابات در هرمزگان، افزود: خدا را باید به خاطر وجود مردمان با بصیرت و فهیم هرمزگان شکر گفت و الحمدلله شاهد حضور گسترده مردم در ساعات اولیه صبح و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت چهارساله کشور هستیم.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: مردم با آمادگی کامل، نیت خیر و توکل به خدا برای سربلندی ایران به پای صندوق ها آمده‌اند و نشان دادند که در مسیر انقلاب خستگی معنا ندارد و همچنان در دفاع از نظام و انقلاب محکم و استوار ایستاده اند.

همتی بار دیگر با بیان اینکه این حجم از مشارکت در ساعات اولیه صبح امروز، نشان از درک درست، بصیرت سیاسی، دشمن شناسی و شناخت لازم نسبت به مسائل مهم کشور است، بیان داشت: مطمئن هستیم تا ساعات پایانی رأی گیری،  این حضور پررنگ همچنان ادامه دارد و یک حماسه تاریخی دیگری در تاریخ انتخابات و انقلاب در کشور و هرمزگان ثبت و ضبط خواهد شد.

وی گفت: این حضور حماسی، دشمنان انقلاب را مأیوس و دوستان نظام اسلامی را به آینده امیدوارتر خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: دانا

کلیدواژه: پای صندوق های رای ساعات اولیه استان هرمزگان پای صندوق ها ملت ایران خلیج فارس رای گیری

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.dana.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «دانا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۷۱۰۷۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اطلاعیه دفتر رئیس جمهور منتخب درباره کابینه پیشنهادی

باید بازگشایی مدارس را فارغ از واکسیناسیون برنامه ریزی کنیم

آخرین وضعیت رامبد جوان در بیمارستان

شکاف پیشانی کار دست «شه‌بخش» داد؛بدشانسی جوان اول بوکس ایران در المپیک

صعود خیره کننده بیت کوین

خبر بعدی:

تاکید ایران بر حمایت از آرمان ملت فلسطین و تحقق کامل حقوق فلسطینیان

زهرا ارشادی معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت در خصوص تحولات خاورمیانه از جمله فلسطین  اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران حمایت مجدد خود را از آرمان عادلانه ملت فلسطین و تحقق کامل تمام حقوق مسلم آنها، بویژه حق ذاتی تعیین سرنوشت آنان و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در سراسر فلسطین، به پایتختی قدس شریف اعلام می دارد.

 دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از جلسه قبلی شورای امنیت تاکنون وضعیت فلسطین به دلیل سیاست های غیرقانونی و اقدامات وحشیانه رژیم اسرائیل از جمله هتک حرمت مسجدالاقصی، مصادره، تخریب و تصرف خانه های فلسطینیان و همچنین کشتار و زخمی کردن هزاران فلسطینی در کرانه غربی و نوار غزه توسط نیروهای اشغالگر به شدت وخیم شده است.

ارشادی گفت: مثلاً فقط در جنگ وحشیانه و تمام عیار ۱۱ روزه غزه در ماه می ۲۰۲۱، نیروهای اسرائیلی ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و ۴۰ زن را کشتند که شامل ۱۳ نفر از اعضای یک خانواده از جمله یک طفل شش ماهه بود که زیر آوار خانه خود مدفون شدند.

 معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اضافه کرد: به گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، در جریان حملات به غزه تقریباً 2000 فلسطینی شامل بیش از ۶۰۰ کودک و ۴۰۰ زن نیز مجروح شدند که برخی از آنها ممکن است به معلولیت دائمی دچار شوند.

 وی تصریح کرد: بعلاوه، طبق اعلام دبیرکل سازمان ملل، از اول آوریل ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، نیروهای نظامی و امنیتی اسرائیل ۲۱ فلسطینی از جمله ۶ پسر را کشته و ۱۶۶۲ فلسطینی دیگر از جمله ۱۸۵ کودک (۷ دختر و ۱۷۸ پسر) و ۲۱ زن را مجروح کردند.

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل خاطر نشان کرد: رژیم اسرائیل همچنان به نقض نظام مند و فاحش حقوق کودکان ادامه می دهد. طبق گزارش سالانه دبیرکل، در سال ۲۰۲۰ سازمان ملل ۱۰۳۱ مورد نقض شدید علیه ۳۴۰ کودک فلسطینی از جمله کشتن ۱۱ نفر، مجروح کردن ۳۲۴ نفر و بازداشت ۳۶۱ نفر را ثبت کرده است.

ارشادی اضافه کرد: همانطور که دبیرکل گزارش داده است  از اول آوریل ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، ۴۴۵۰ فلسطینی از جمله ۱۴۰ کودک، ۳۷ زن و ۱۰ عضو شورای قانونگذاری فلسطین به عنوان زندانیان امنیتی در زندان های اسرائیل بودند. سربازان اسرائیلی در اقدامی وحشیانه در ۸ ژوئیه ۲۰۲۱، با مواد منفجره خانه یک زندانی فلسطینی به نام منتصر شلبی را ویران کردند.

دیپلمات ارشد ایران در سازمان ملل یادآور شد: علاوه بر بر این، یکی از اقدامات غیرقانونی و وحشیانه رژیم اسرائیل مصادره و تخریب خانه‌های فلسطینیان است. طبق اعلام دبیرکل، از اول آوریل ۲۰۲۰ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱، مقامات اسرائیلی ۱۰۱۵ منزل فلسطینیان را تخریب کرده اند. این تخریبها در ماه رمضان سال 2020، در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 بیش از سه برابر افزایش یافت. چنین اقداماتی منجر به جابجایی ۱۲۵۵ فلسطینی شد که اکثریت آنها زنان (۲۹۶) و کودکان (۶ نفر از جمله ۳۰۵ دختر) بودند. در ۷ ژوئیه ۲۰۲۱ نیز رژیم اسرائیل روستای فلسطینی حومسا الفوقا را برای پنجمین بار بطور کامل تخریب کرد.

 وی اظهار داشت: رژیم اسرائیل در حمله ۱۱ روزه خود به غزه در ماه می ۲۰۲۱، بیش از ۲۳۰۰ واحد مسکونی را نابود کرد و طبق گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل، تخمین زده می شود ۱۶۲۵۰ واحد مسکونی نیز تا حدی آسیب دیده اند و امکانات و زیرساختهای آب و بهداشت، ۵۸ تأسیسات آموزشی، ۹ بیمارستان و ۱۹ مرکز بهداشت نیز آسیب دیده اند.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد گفت: البته در  اشاره به وحشیگری‌های رژیم اسرائیل، نباید محاصره غزه را که از سال ۲۰۰۷ تحمیل شده، از یاد برد که به گفته دبیرکل، همچنان حرکت افراد و کالاها به و از غزه را به شدت محدود می کند، و کلیه حقوق فلسطینیان، از جمله آزادی حرکت، حق زندگی، حق سلامت، حق داشتن زندگی مناسب و حق غذا را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس گزارش کمیته ویژه بررسی آثار اقدامات اسرائیل بر حقوق بشر مردم فلسطین و دیگر اعراب سرزمینهای اشغالی، با تضعیف تمام جنبه های یک زندگی اقتصادی و اجتماعی مناسب، غزه را از یک جامعه کم درآمد با روابط صادراتی نسبتاً مناسب اما رو به رشد با اقتصاد منطقه و جهان، به یک محله فقیر با اقتصاد عقب افتاده و نظام خدمات اجتماعی در حال فروپاشی تبدیل کرده است.

ارشادی خاطر نشان کرد: همانطور که دبیرکل در گزارش خود در مورد آثار اقتصادی و اجتماعی اشغال اسرائیل بر شرایط زندگی مردم فلسطین در سرزمین اشغالی فلسطین از جمله بیت المقدس شرقی و جمعیت عرب در جولان اشغالی سوریه، به وضوح اعلام کرده، محاصره غزه مجازات جمعی و بر اساس حقوق بین الملل ممنوع است. با  این حال، رژیم اسرائیل هنوز هم هر چند وقت یکبار به حملات به نوار غزه ادامه می دهد.

دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل یادآور شد: البته این اقدامات فقط نمونه کوچکی از جنایات غیرانسانی و اعمال غیرقانونی رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان است که مصداق جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت بوده و موجب مسئولیت بین المللی رژیم اسرائیل است و بنابراین مقامات آن باید به دلیل ارتکاب چنین جنایات شومی به دست عدالت سپرده شوند.

وی تاکید کرد: همچنین باید به تداوم اقدامات بی‌ثبات کننده و ماجراجویی نظامی رژیم اسرائیل در منطقه نیز اشاره کنیم که نمونه روشن آن ادامه اشغال جولان سوریه و بخش هایی از لبنان و همچنین نقض مستمر حاکمیت این دو کشور در تعارض آشکار با حقوق بین الملل بویژه ماده ۲ منشور سازمان ملل است.

 ارشادی اظهار داشت: به شهادت تاریخ، وقتی اعمال غیرقانونی بدون مجازات می مانند، تکرار می شوند. دلیل اینکه رژیم اسرائیل تمام چنین جنایاتی را با مصونیت کامل مرتکب می‌شود، این است که طی بیش از هفت دهه، شورای امنیت در برابر تمام اعمال غیرقانونی آن رژیم سکوت کرده و انفعال طولانی مدت و غیرقابل قبول این شورا بطور جدی آن رژیم را جسور کرده است تا با وحشیگری بیشتری مرتکب جنایات بیشتری گردد.

معاون نمایندگی ایران در سازمن ملل تاکید کرد: در عین حال روشن است که سکوت و انفعال چند دهه ای شورای امنیت در برابر چنین اقداماتی که نقض شدید صلح و امنیت بین المللی محسوب می شوند، به دلیل حمایت مستمر آمریکا از رژیم اسرائیل در برابر هر اقدامی از سوی این شورا است که یک نمونه آن استفاده از ۴۴ بار وتو جهت جلوگیری از تصویب پیش نویس قطعنامه‌های این شورا علیه اسرائیل است که حتی در تاریخ خود این نهاد بی سابقه است.

وی افزود: آخرین نمونه چنین اعمالی، اقدام آمریکا در ماه می ۲۰۲۱ در ممانعت از صدور حتی یک بیانیه مطبوعاتی ساده شورای امنیت برای درخواست پایان بمباران غزه توسط اسرائیل بود.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: اینگونه حمایت بی دریغ آمریکا از اسرائیل مغایر حق ذاتی فلسطینیان مظلوم از جمله حق حیات، عزت، رهایی، دفاع از خود، تعیین سرنوشت و تأسیس کشور مستقل فلسطین است.

وی تاکید کرد: شورای امنیت باید به این روند غیر قابل توجیه و غیرقابل قبول پایان دهد و رژیم اسرائیل را وادار سازد تمام جنایات خود علیه فلسطینیان را فوراً و کاملاً متوقف کند؛ محاصره غیرقانونی و غیر انسانی نوار غزه را لغو کند؛ به اشغال تمام سرزمینهای فلسطینی، جولان اشغالی سوریه و بخشهای اشغالی لبنان پایان دهد و همچنین، آن رژیم را به خاطر ارتکاب بزرگ ترین جنایات بین المللی طی بیش از چند دهه مسئول بشناسد.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تمام جنایات رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان را با شدیدترین لحن ممکن محکوم می کند و حمایت مجدد خود را از آرمان عادلانه ملت فلسطین و تحقق کامل تمام حقوق مسلم آنها، بویژه حق ذاتی تعیین سرنوشت آنان و ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی در سراسر فلسطین، به پایتختی قدس شریف اعلام می دارد.

ارشادی همچنین به سی و نهمین سالگرد ربوده شدن سه عضو سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و یک خبرنگار ایرانی که در ژوئیه ۱۹۸۲ در جریان اشغال بیروت توسط رژیم اسرائیل به اسارت گرفته شدند، اشاره کرد.

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران افزود:  گزارشهای مختلفی وجود دارد که آنها پس از بازداشت در شمال بیروت که آن زمان تحت اشغال رژیم اسرائیل بود، بلافاصله به نیروهای نظامی اسرائیل تحویل داده شده اند. بعلاوه، طبق شواهد متعدد، از جمله اظهارات کسانی که در زندانهای اسرائیل بوده و بعداً آزاد شده اند یا به زندانها مراجعه کرده اند، آنها هنوز زنده بوده و در اختیار رژیم اسرائیل هستند. ما با یادآوری مسئولیت سازمان ملل در رسیدگی به این اقدام جنایتکارانه، خواستار مساعدت آن در برگرداندن دیپلمات ها و خبرنگار ربوده شده به ایران هستیم.

ارشادی ادامه داد: در خاتمه، نماینده رژیم اسرائیل در سخنرانی امروز خود بار دیگر مظلوم نمایی کرد و برای منحرف کردن توجهات از جنایات وحشیانه ای که همچنان مرتکب می شود، دیگران را در منطقه و جهان متهم نمود.

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل گفت: رژیم اسرائیل بجای پیشنهاد رسیدگی دادن به چالش های دیگران، باید دست از  قتل و خونریزی بردارد و گسترش فعالیت های تروریستی خود به کل منطقه را متوقف کند.

وی تصریح کرد:  اتهامات اسرائیل در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران کاملاً پوچ، نامربوط و بی اساس بوده و هدف آن سرپوش گذاشتن بر خطری است که سلاح های هسته ای این رژیم برای منطقه و فراتر از آن ایجاد کرده است.

دیپلمات جمهوری اسلامی ایران ادامه داد:  برای رفع این تهدید، جامعه بین المللی باید این رژیم را وادار کند که از داشتن سلاح های هسته ای دست بکشد، به پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای بپیوندد و تمام فعالیت ها و تأسیسات هسته ای خود را تحت نظارت جامع آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهد.
 

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: اتهامات دیگر نماینده رژیم اسرائیل  صرفاً ساختگی و دروغ پراکنی است.

برچسب‌ها سازمان ملل متحد ایران فلسطین

دیگر خبرها

 • بارش پراکنده باران از هفته آینده/ خلیج فارس مواج است
 • شهرک نشینان صهیونیست به «مسجدالاقصی» یورش بردند
 • تنها راه نجات اقتصاد و کشاورزی زرند و کوهبنان انتقال آب خلیج‌فارس است
 • چرا بیمارستان خلیج فارس قشم تعطیل شد
 • مدیرعامل پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد خبر داد: جذب دونده کنیایی
 • تعطیلی بیمارستان خلیج فارس در دست بررسی است
 • هبوط انسانیت در آرمان‌شهر ایرانی
 • سیاه‌ترین روز کرونا در هرمزگان با 17 فوتی/ حال 36 نفر وخیم است
 • جمشیدی: تئوری روحانی خلاف واقعیت بین‌المللی بود؛ وی تلاشی برای اصلاح رویکرد خود نداشت
 • هشت سال دولت روحانی و مذاکرات ثابت کرد آمریکا به تعهدش عمل نمی‌کند
 • تلاش صهیونیست ها برای اجرای طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی
 • آمریکایی‌ها تحریم‌ها را برنداشتند و برنمی‌دارند/ عملکرد دولت، بعضی ‌جاها مطابق انتظار بود و بعضی جاها طبق انتظار نبود
 • گزارش عملکرد دولت در حوزه «برق» منتشر شد/ کمترین توسعه ظرفیت نیروگاهی در 8 سال اخیر
 • دوران جدید دشوار در روابط عربستان و امارات
 • مسئول جدید دفتر نظارت شورای نگهبان شهرستان اسدآباد معرفی شد
 • کفعمی: مسیر اعتلا و تحول در سازمان بسیج دانشجویی را با قدرت پیش خواهیم برد
 • حمیدی: تیم ملی والیبال کشورمان عملکرد ضعیفی مقابل کانادا داشت
 • گزارش فارن‌پالیسی از افزایش تنش میان سعودی و امارات
 • امروز روز تلخی برای مجلس بود
دیگران می‌خوانند: