به گزارش ایرنا،مردم بوشهر همچون قهرمانان این سرزمین از رئیسعلی دلواری تا شهید نادر مهدوی از کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس با حضور پرشور خود در پای صندوق‌های رای به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

هرچند دشمنان این سرزمین ماه‌ها است با سیاه نمایی در تلاش برای زیر سوال بردن خدمات نظام و مایوس کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی هستند اما ملت ایران با حضور آگاهانه و با بصیرت خود همه توطئه‌های آنان را نقش برآب کردند.

انتخابات رویدادی آشنا برای هر ایرانی است و در ۴۳ سال گذشته مردم ایران با وجود همه مشکلات برای استحکام پایه‌های نظام جمهوری اسلامی و تثبیت انقلاب اسلامی همواره بر خلاف میل و اراده دشمن در صحنه حاضر بوده و هستند و هیچگاه توطئه‌های آنان در کم رنگ جلوه دادن حضور مردم در این صحنه حساس کارساز نبوده‌است.

برگزاری انتخابات مهمترین نشانه مردم سالاری در هر کشور و جامعه مدعی دموکراسی است، در ایران این رویداد تاریخی به اندازه انقلاب عمر۴۳ ساله دارد و در دوره‌های مختلف به رغم خواسته دشمنان داخلی و خارجی با اقتدار در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده و علاوه بر به نمایش گذاشتن همدلی و وحدت ایرانیان ناامیدی دشمن را به دنبال داشته است.

مشارکت حداکثری مردم در آزمون بزرگ انتخابات، علاوه بر به نمایش گذاشتن اقتدار نظام و حمایت از دستاوردهای آن، لبیکی به ندای رهبر معظم انقلاب است که انتخابات را عرصه نمایش واقعی مردم‌سالاری دینی و اعلام وفاداری به آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند.

شکست تلاش دشمن در مقابل عزم و اراده ملت ایران 

 "دشمن هر چه می‌خواهد بگوید این ما هستیم که سربلندی ایران را انتخاب کرده و حضور تک تک ما در پای صندوق‌های رای به معنی پاسداری از قطره قطره خون شهیدان است" اینها سخنان علی اسماعیلی یکی از شهروندان بوشهری است که صبح امروز به شعبه اخذ رای مسجد آذربایجانی‌ها آمده بود.

به اعتقاد این شهروند بوشهری، انتخابات تجلی اتحاد، وظیفه عمومی و همگانی و روز سرافرازی و عزتمندی ایرانیان است و امروز هر ایرانی با رای خود و سپردن کارها به افراد پاک سرشت سرنوشت سیاسی خود را برای چهار سال تعیین می‌کند.

یکی از بانوان بوشهری در حالی که فرزند خود را در آغوش گرفته بود می‌گوید: امروز بزرگترین عید و جشن ملی ایرانیان است و آمده‌ام بگویم "رای من و همه هموطنانم در بالندگی انقلاب اسلامی موثر و کارساز است".

کبری خرمایی پور معتقد است: دشمن همیشه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی تلاش‌ها کرده و نقشه‌ها کشیده اما مردم ایران هیچگاه با صندوق‌های رای که بیانگر جمهوریت نظام جمهوری اسلامی است و خون‌های زیادی به پای این نظام ریخته شده قهر نمی‌کنند.

وی یادآور شد: هرچند مشکلاتی وجود دارد و مردم گله‌مند هستند اما این مشکلات به خود مردم ایران مربوط است و دشمن حق دخالت در شئون داخلی کشور را ندارد.

رای هر ایرانی پشتوانه ای برای امنیت کشور 

یک پیرمرد بوشهری درحالی که به کمک عصای خود قدم بر می‌داشت در شعبه مدرسه بنت الهدی باغ زهرا به خبرنگار ایرنا گفت: امروز برای ملت ایران یادآور فتح خرمشهر است و همانطور که مردم در روزهای جنگ به عشق امام راحل و انقلاب اسلامی در صحنه حاضر بودند امروز نیز به عشق شهدا و رهبر معظم انقلاب مقتدرانه در صحنه حضور دارند تا مشت محکمی به دهان یاوه گویانی که این انتخابات را تحریم کردند، بزنند.

غلامحسین درایی معتقد است که رای هر ایرانی پشتوانه‌ای برای امنیت کشور و ناامید کردن دشمنان از ضربه زدن به نظام و انقلاب است و با انتخاب فرد اصلح و توانمند فرصتی برای عبور از مشکلات در کشور فراهم می‌شود.

یکی دیگر از شهروندان بوشهری نیز در حالی که صفحه آخر شناسنامه خود را به عکاس ایرنا نشان می‌دهد می‌گوید: تاکنون در همه انتخابات‌ها شرکت کرده‌ام و تا زنده هستم نیز به پاس خون شهدا و تقویت نظام جمهوری اسلامی که ثمره خون هزاران شهید است، شرکت خواهم کرد.

قاسم پوربهی معتقد است: شهدا به ما آموخته‌اند که برای خدمت کردن به وطن باید تا پای جان ایستاد ما نیز امروز به پاس خون شهدا آمده‌ایم تا سهم خود را نسبت به انقلاب اسلامی ادا کنیم.

وی اضافه می‌کند: ملت ایران از سختی‌ها و مشکلات آگاه هستند و تلاش می‌کنند با حضور به موقع خود در پای صندوق‌های رای و با انتخاب درست و اصلح شرایط بهتری را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

این شهروند بوشهری گفت: اگر شهید قاسم سلیمانی به عنوان مرد میدان امنیت کشور را تضمین کرد امروز ما نیز با انتخاب درست خود آبادانی کشور را تضمین و ثابت می‌کنیم که این مملکت هزاران قاسم سلیمانی دارد.

یکی از جوانان بوشهری نیز از تریبون ایرنا در مدرسه شهید باهنر بوشهر به دشمنان این آب و خاک اینگونه پیام داد: امروز آمده‌ام بگویم نسل جوان این سرزمین بیدار است و نقشه‌های دشمن برای نسل سوم و چهارم انقلاب کارساز نیست و رئیس جمهوری آمریکا باید بداند جوانان ایرانی وامدار خون هزاران شهید و ادامه دهنده راه آنان هستند و توطئه‌های آنها راه به جایی نخواهد برد.

المیرا زاهد دوست معتقد است: خوشحالم که امروز با یک رای به جمع میلیون‌ها ایرانی پیوستم و می‌توانم به نحوی در سرنوشت خود مشارکت داشته باشم.

وی با بیان اینکه هر رای یک ایرانی سلاحی برای ضربه به دشمنان این انقلاب است گفت: جوانان ایرانی امروز ثابت کردند تابع رهبر معظم انقلاب و سردار شهید قاسم سلیمانی هستند و اختلاف سلیقه و نظر در هر خانواده و کشوری وجود دارد.

زاهد دوست اینگونه می‌گوید: نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه مردم به ثمر نشست و امروز نیز با حضور نسل‌های مختلف در کنار هم این پشتیبانی بعد از ۴۳ سال به خوبی به نمایش گذاشته شده و ثابت کردیم که ارادت و پشتیبانی مردم از انقلاب نه تنها گمرنگ نشده بلکه بیشتر نیز شده است.

جریان شور انتخاباتی در بوشهر

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر می‌گوید: ملاک اصلی در عرصه انتخابات حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات است و مردم نباید با چشم‌پوشی از این حق قانونی، به دیگران اجازه دهند تا به جای آنها تصمیم بگیرند.

به گفته محمد تقی ایرانی، در این دوره از انتخابات ۷۹۷ هزار و ۹۵۱ نفر از بوشهری‌ها واجد شرایط لازم برای شرکت در رای‌گیری هستند که ۱۸هزارو ۴۳۸ نفر معادل ۲.۳ درصد از آنها را جوانانی تشکیل می‌دهند که برای نخستین بار امکان شرکت در عرصه انتخابات را پیدا کرده‌اند.

ایرانی می افزاید: شمار شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری در بوشهر نسبت به دوره گذشته با افزایش ۶ درصدی به ۶۸۰ شعبه ثابت و ۱۹۸ شعبه سیار رسیده‌است تا ضمن پیشگیری از تجمع، فرآیند رای دادن را برای همه مردم بوشهر تسهیل کند.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت انتخاباتی در ۲ سطح ریاست جمهوری و شوراها به عنوان حقی قانونی و تکلیفی شرعی، افزود:  شمار شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز با ۱۰ درصد افزایش نسبت به دوره قبل به  ۹۱۷ شعبه رسیده‌است.

ایرانی اعلام کرد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهر بوشهر در ۹۳ شعبه اخذ رای به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اظهار کرد:  ۸۶۸ نامزد برای راه‌یافتن به شوراهای اسلامی شهر و ۲ هزار و ۶۱۴ نامزد برای تصدی کرسی‌های شوراهای روستایی استان بوشهر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

ایرانی اضافه کرد: با هدف ایجاد نظم حداکثری و برگزاری انتخاباتی سالم ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی، اعضای شعب، بازرس و ماموران نیروی انتظامی در برگزاری این رویداد مهم همکاری می‌کنند.

برچسب‌ها انتخابات ۱۴۰۰ بوشهر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشارکت انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پروندهٔ خبری انتخابات ۱۴۰۰

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: انتخابات ۱۴۰۰ بوشهر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر انتخابات ۱۴۰۰ بوشهر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشارکت انتخاباتی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نظام جمهوری اسلامی رهبر معظم انقلاب انقلاب اسلامی صندوق های رای ملت ایران اخذ رای

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۷۲۳۵۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبری خوش برای متقاضیان وام 7 میلیونی

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای کشور

غول هاوانا با ۴ طلای المپیک تاریخ‌ساز شد/کوبا طلاها را درو کرد

گرایی و ثبت زیباترین صحنه روز یازدهم المپیک(عکس)

آخرین آمار کرونا در ایران تا 11 مرداد/

خبر بعدی:

دشمنان در روزهای آغاز همه گیری کرونا حتی به ما ماسک هم نمی‌دادند/آیت الله رئیسی در قوه قضائیه تحول ایجاد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،  آیت‌الله شیخ علی خاتمی در نشستی با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اصحاب رسانه با بیان اینکه ما یک انتخابات آبرومند را برگزار کردیم، اظهار کرد: این انتخابات با وجود همه دشمنی‌ها و مشکلات بزرگ و کوچک به خوبی برگزار شد.

آیت‌الله شیخ علی خاتمی با بیان اینکه آیت الله رئیسی در قوه قضائیه تحول ایجاد کرده است، افزود: آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه اعتماد عمومی را به جامعه باز گرداند.

وی با بیان اینکه نباید تصور کنیم که بعد از آمدن آیت‌الله رئیسی ایشان در کشور غوغا ایجاد خواهد کرد، افزود: نباید همه مطالبات را به دولت تحمیل کنیم و انتظار داشته باشیم همه مشکلات رفع ‌می‌شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه دشمنان در روزهای آغازین همه گیری کرونا حتی ماسک را هم در اختیار ما قرار نمی‌داند، تصریح کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در کشور انجام شد و حتی در تولید واکسن کرونا نیز موفق عمل کردیم.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به اقدامات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان اظهار کرد: اقدامات شورای هماهنگی باید مانند هیأت‌های مذهبی و آتش به اختیار باشد به طوری که هر کس هر کاری توانست انجام دهد.

در این نشست حجت‌الاسلام علی ناصر با اشاره به ۱۲ مرداد سالروز تشکیل این شورا گفت: در ابتدای انقلاب هر مجموعه‌ای در راستای برنامه‌های انقلاب فعالیت داشت که امام راحل در راستای ایجاد وحدت بین دستگاه‌ها و نهادها فرمان تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه نظم در تبلیغات و ایجاد وحدت در راستای نکوداشت و گرامیداشت روزهای انقلاب از جمله فعالیت‌های این شوراست، تصریح کرد: عمل بر اساس شناخت به موقع از جمله اقدامات این شوراست.
وی با اشاره به اینکه مسجد محوری در اقدامات و برنامه‌ها از اولویت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است، گفت: پس از همه‌گیری کرونا متاسفانه برخی برنامه‌ها به دلیل اینکه سلامتی مردم اولویت شوراست تعطیل شد، اما همه تلاش شورا این است که با فضا سازی شهری در راستای نکوداشت و گرامیداشت اعیاد انقلاب و مناسبت‌ها گام بردارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه حضور در فضای مجازی و تبلیغات در این عرصه از جمله برنامه‌های شورا در ایام همه‌گیری کرونا است، ادامه داد: برگزاری راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن سال ۹۹ و جشن بزرگ روز غدیر ۱۴۰۰ از جمله اقدامات خوب این شورا بوده است و با نظم و با رعایت نهایت پروتکل‌های ستاد کرونا برگزار شد.
ناصر با بیان اینکه خوشبختانه در این مدت هماهنگی و فعالیت‌های مشترکی با دستگاه‌ها و نهادها انجام گرفته است، افزود: حضور امام جمعه زنجان و همکاری ایشان با این نهاد موجب دلگرمی اعضای شورا بوده است‌.
وی با تقدیر از همکاری ستاد اقامه نماز و شهرداری با این شورا گفت: امیدواریم این همکاری با همه نهادها و دستگاه‌ها نیز ادامه داشته و بیشتر شود.

انتهای پیام/2308/ق

دیگر خبرها

 • علی‌اکبر صالحی: در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌بارید
 • مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور: حفظ وحدت مانع نفوذ دشمنان بین شیعه و سنی می‌شود
 • در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌بارید/ هیچکدام از دولت‌های ایران به اندازه این دولت دچار مشکلات نبوده اند
 • دلیل ابطال انتخابات شورای شهر در ۶ شهر استان تهران
 • معلمان بوشهری ۱۶ رتبه در جشنواره تولید محتوای چند رسانه‌ای کسب کردند
 • شنیدن غزلی از مولانا با گویش بوشهری در قطعه «بیچاره»
 • نشست مدیران ارشد دولت تدبیر و امید صالحی: در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌بارید
 • چاپ برگه رای برای انتخابات پارلمانی عراق و قطعی بودن موعد دهم اکتبر
 • از منجنیق فلک سنگ فتنه می بارید/ دولت تدبیر و امید سینه خویش را سپر بلای ملت و کشور کرد
 • در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌ بارید / بداخلاقی های سیاسی در داخل بر سختی ها افزود
 • تعبیر جالب صالحی برای دولت روحانی | از منجنیق فلک سنگ فتنه می بارید
 • صالحی: در دوران روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌بارید
 • مطالبات بانوان «سارگل» بوشهر پرداخت شد
 • صالحی: در دوران ریاست‌جمهوری روحانی از منجنیق فلک سنگ فتنه می‌بارید
 • معلمان بوشهری ۱۶ رتبه برترجشنواره محتوای چندرسانه‌ای را کسب کردند
 • توهین مشترک روحانی و منتقدانش به مردم
 • کام دریانوردان بوشهری شیرین شد
 • انتظار بازنشستگان بوشهری ۲۴ ساله شد/ سیر صعودی مبتلایان کرونا در بوشهر
 • بهره مندی ۲۳ روستای طارم سفلی از نعمت گاز
دیگران می‌خوانند: