جهت پیوستن به شخصی که در آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی در حال تحصیل است، اعضای خانواده که ملیت آن‌ها مربوط به خارج از اتحادیه اروپا یا حوزه اقتصادی اروپا می‌باشد به ویزای همراه آلمان پیش از سفر نیاز دارند. اخذ این ویزا باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل زندگی شخص انجام شود.

به گزارش برنا، به عنوان یک شخص غیر آلمانی که مشغول تحصیل در آلمان می‌باشد، دانشجویان می‌توانند اعضای خانواده خود را حداقل برای مدت تحصیل با خود به آلمان بیاورند.

اما به این منظور، هم دانشجو و هم خانواده او بایستی شرایط لازم را داشته باشند.

اتباع کشورهای ثالث مقیم آلمان (اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا) معمولا تمایل دارند که اعضای خانواده غیر آلمانی خود را که خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند، به طور موقتی یا دائمی به آلمان بیاورند. مقامات ویژه مهاجرت در آلمان که از همبستگی خانواده‌ها حمایت می‌کنند، ویزای مخصوصی را به این منظور ایجاد کرده‌اند، و اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند از این ویزا برای پیوستن به خانواده خود در آلمان استفاده کنند.

اگر اتباع اتحادیه اروپا، حوزه اقتصادی اروپا و یا اتحادیه تجارت آزاد اروپا تمایل به پیوستن به اعضای خانواده‌، همسر یا وابستگان خود در آلمان داشته باشند، بایستی قادر باشندکه از لحاظ اقتصادی خانواده خود را حمایت کنند. این افراد می‌تواند بدون نیاز به گرفتن اجازه کار یا اقامت، به کار مشغول شوند.

از طرف دیگر، اتباع کشورهای ثالث بایستی ویزای همراه آلمان را اخذ کنند. ویزای همراه آلمان یک ویزای اقامت بلندمدت است و بعدا می‍تواند به عنوان اجازه اقامت تمدید شود.

برای اطلاع و ارزیابی از شرایط خود و یا خانواده تان جهت اخذ ویزا میتوانید از مشاوره موسسه اعزام دانشجو  بهره‌مند شوید. مشاوران و متخصصین مهاجرت در موسسه اپلای استار همواره آماده ارائه مشاوره در امور اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور هستند.

ویزای همراه آلمان

ویزای همراه آلمان برای دانشجویان خارجی، در واقع نوعی اجازه اقامت است که با استفاده از آن اعضای خانواده خارج از اتحادیه اروپا یا حوزه اقتصادی اروپا می‌توانند به آلمان آمده و در زمان تحصیل در آنجا اقامت داشته باشند.

چه کسانی برای پیوستن به دانشجو در زمان تحصیل، به ویزای همراه آلمان نیاز دارند؟

جهت پیوستن به شخصی که در آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی در حال تحصیل است، اعضای خانواده که ملیت آن‌ها مربوط به خارج از اتحادیه اروپا یا حوزه اقتصادی اروپا می‌باشد به ویزای همراه آلمان پیش از سفر نیاز دارند. اخذ این ویزا باید از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل زندگی شخص انجام شود.

کدام یک از اعضای خانواده می‌تواند برای ویزای همراه آلمان درخواست دهد؟

در بین اعضای خانواده، افراد زیر می‌توانند برای ویزای همراه آلمان در زمان تحصیل دانشجو درخواست دهند:

همسر کودک خردسال والدین شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه آلمان

شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان در زمان تحصیل به شرح زیر می‌باشند:

در دست داشتن منابع مالی کافی. دانشجو بایستی از منابع مالی کافی به منظور تامین هزینه‌ تحصیل در آلمان و هزینه‌های زندگی خود و دیگر اعضای خانواده بهره‌مند باشد. این منابع مالی باید همه مخارج دانشجو در کل دوره اقامت در آلمان را تامین کند و دانشجو نباید به این منظور به بودجه و منابع مالی عمومی آلمان متکی باشد. وجود فضای کافی برای سکونت. در صورت عدم وجود فضای کافی در آلمان جهت سکونت، امکان پیوستن دیگر اعضای خانواده به دانشجو وجود ندارد. شرط لازم جهت ازدواج. ازدواج با شخص مورد نظری که قرار است در آلمان به دانشجو ملحق شود بایستی پیش از اخذ ویزای تحصیلی آلمان انجام شود. سن. در زمان درخواست جهت ویزای همراه، دانشجو و همسر او بایستی حداقل 18 سال سن داشته باشند. فرزندانی که می‌خواهند به والدین خود در آلمان ملحق شوند نباید بیش از 16 سال سن داشته باشند. در صورتی که فرزند شخص مورد نظر 16 سال سن داشته باشد، بایستی از مهارت و معلومات کافی در زبان آلمانی برخوردار باشد. مهارت و معلومات زبانی. در صورتی که همسر دانشجو از تسلط کافی در زبان آلمانی برخوردار نباشد (برابر با حداقل سطح زبانی A1 طبق ارزیابی CEFR) نمی‌تواند ویزای همراه را دریافت کند. فرزندان دانشجو نیز که بین 16 تا 18 سال سن دارند در صورت داشتن حداقل مهارت زبانی در سطح C1 می‌توانند به دانشجو ملحق شوند. وابستگی. در صورتی که شخص مورد نظر به خاطر داشتن سن پایین در زمان تحصیل به مراقبت نیاز داشته باشد، والدین می‌توانند به او در آلمان ملحق شوند. از طرف دیگر فرزندانی که می‌خواهند به دانشجو در آلمان ملحق شوند نباید خانه جداگانه در آلمان داشته باشند و باید با دانشجو در یک منزل زندگی کنند. مدت زمان اقامت. تنها در صورتی که دانشجو دارای اجازه اقامت آلمان برای مدت تحصیل به مدت حداقل 1 سال باشد، وابستگان می‌توانند به دانشجو ملحق شوند. وضعیت تأهل فرزند. فرزندی که قصد پیوستن به دانشجو در آلمان را دارد نباید ازدواج کرده یا طلاق گرفته باشد. فرزند دانشجو همچنین نباید بیوه باشد. حق حضانت. دانشجو باید حق حضانت و سرپرستی فرزندی که قصد پیوستن به او را دارد، داشته باشد.

نحوه درخواست ویزای همراه آلمان

بسته به محل فعلی اقامت شخص در حال تحصیل، دو روش جهت درخواست برای ویزای همراه آلمان وجود دارد.

درخواست ویزای همراه برای ورود خانواده به آلمان از خارج از کشور

به منظور ورود به آلمان، شخص در حال تحصیل باید جهت اخذ ویزای همراه برای ورود خانواده به آلمان درخواست دهد.

درخواست ویزا بایستی به خدمات کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت شخص در حال تحصیل ارائه شود.

جهت درخواست ویزا، بایستی از طریق وب‌سایت رسمی خدمات کنسولگری در کشور محل اقامت شخص در حال تحصیل، وقت مصاحبه تعیین و ثبت شود.

در روز تعیین شده، مدارک لازم جهت درخواست ویزا بایستی در قالب مورد نظر ارائه شوند.

در جلسه مصاحبه، به تمامی سوالات شخصی و همچنین سوالات مربوط به دلایل درخواست ویزا باید پاسخ داده شود.

امکان دارد به ارائه مدارک اضافی دیگر پس از این تاریخ نیاز باشد.

درخواست اجازه اقامت در آلمان  با توجه به ویزای خانواده

در سه ماه اول پس از ورود به آلمان، شخص بایستی با درخواست اجازه اقامت آلمان حق اقامت خود را تایید کند. این امر باید در اداره اتباع خارجی در منطقه‌ای از آلمان که محل اقامت دائم دانشجو در آن قرار دارد انجام شود.

جهت درخواست اجازه اقامت، بیشتر مدارکی که قبلا در زمان دریافت ویزای همراه آلمان ارسال شده‌اند و همچنین مدارک مربوط به اقامت فعلی دانشجو در آلمان بایستی ارائه شوند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه آلمان

شخصی که تمایل به اخذ ویزای همراه آلمان را دارد باید یکی از خویشاوندان شخص مقیم در آلمان باشد. شخص مقیم آلمان بایستی بتواند از لحاظ مالی، خویشاوند خود را حمایت کند.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای همراه آلمان عبارتند از:

2 فرم درخواست ویزای بلندمدت آلمان. این فرم‌ها بایستی توسط شخص خویشاوند درخواست‌کننده برای ویزای همراه آلمان به طور کامل پر شده و امضا شود (به غیر از فرزند خردسال- والدین بایستی این فرم را تکمیل کنند). 2 پرسشنامه امنیتی. این فرم‌ها بایستی توسط خویشاوندی که می‌خواهد به شخص مقیم آلمان ملحق شود، تکمیل شوند. 2 فرم اظهارنامه. این 2 فرم بایستی توسط عضوی از خانواده که می‌خواهد به شخص مقیم آلمان ملحق شود، تکمیل شوند. گذرنامه معتبر شخص همراه. این گذرنامه بایستی به همراه 2 تا 3 کپی از صفحات گذرنامه و همچنین صفحات دارای مهر ورود و خروج و صفحات اجازه اقامت و ویزا ارائه شود. 2 تا 4 عکس گذرنامه‌ای از شخص همراه 2 کپی از صفحه اطلاعات گذرنامه شخص مقیم آلمان. این صفحات بایستی به همراه  2 کپی از صفحات گذرنامه که شامل مهر ورود و خروج، و اجازه اقامت و ویزا در طول 2 سال گذشته است، ارائه شوند. 2 کپی از اجازه اقامت فعلی در آلمان معرفی‌نامه خویشاوند. در این معرفی‌نامه، فرد خویشاوند بایستی انگیزه خود از پیوستن به شخص مقیم در آلمان را توضیح داده و مدت زمان مورد نظر جهت اقامت را نیز بیان کنند. اثبات اقامت در آلمان به واسطه هر یک از موارد زیر: گواهی ثبت آدرس سکونت در آلمانتاریخ این گواهی نباید قدیمی‌تر از 6 ماه باشد. قرارداد اجاره. این قرارداد بایستی به همراه تاییدیه از طرف صاحب‌خانه آپارتمان اجاره‌ای ارائه شود. بیمه مسافرتی (در صورت نیاز). این بیمه باید مدت زمان 90 روز از اقامت در آلمان را تحت پوشش قرار دهد. کپی ایمیل تایید اخذ نوبت ویزا حاوی کد رزرو. مبلغ مورد نیاز برای پرداخت هزینه ویزا. اخذ ویزای همراه برای همسر

اتباع کشور ثالث که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند می‌توانند در صورت وجود شرایط لازم همسر خود را به آلمان بیاورند. جهت دریافت ویزای ازدواج، شخص مقیم آلمان بایستی شرایط زیر را داشته باشد:

دارا بودن مجوز اقامت یا سکونت که می‌تواند شامل یکی از موارد زیر باشد: اجازه اقامت بلندمدت در کشورهای اتحادیه اروپا اجازه اقامت کارت آبی اتحادیه اروپا توانایی تامین مالی همسر بالای 18 سال سن داشته باشد دارای مهارت و معلومات زبان آلمانی باشد

از طرف دیگر، شخص مهاجر که با استفاده از ویزای ازدواج می‌خواهد وارد آلمان شود بایستی دارای شرایط زیر باشد:

بیش از 18 سال سن داشته باشد دارای حداقل معلومات زبان آلمانی باشد

جمهوری فدرال آلمان ازدواج چندهمسری را به رسمیت نمی‌شناسد؛ در نتیجه اگر شخص مقیم آلمان یکی از همسران خود را به آلمان آورده باشد، اجازه آوردن همسر دیگر خود جهت ملحق شدن به آن‌ها را نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای همسر شخص مقیم آلمان اثبات ازدواج‌های قبلی همسر رأی و حکم طلاق اثبات وجود ارتباط همسر با شخص در حال تحصیل در آلمان سند ازدواج مدارک دانشگاهی همسر مدارک اضافی مرتبط با هویت و سن همسر شناسنامه همسر گواهی نام‌نویسی همسر در دانشگاه مدرک دیپلم مدرک مهارت زبان آلمانی (A1- سطحی از سطوح CEFR) Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1. telc Deutch A1 دیگر مدارک رسمی زبان آلمانی اثبات اقامت همسر در کشور زادگاه. کارت ملی معتبر عکس ازدواج و عکس‌های قدیمی خانوادگی با حضور شخص در حال تحصیل در آلمان به همراه همسر (در صورت نیاز) مدرک مربوط به فرزند همسر شخص در حال تحصیل درآلمان (در صورتی که همسر دارای فرزندی است که قصد پیوستن به خانواده‌اش در آلمان را ندارد) شناسنامه فرزند اعلام سن فرزند و جزئیات مربوط به پدر یا مادر

 کودکان اتباع کشورهای ثالث در آلمان

پدر یا مادر (و یا هر دو نفر) که مقیم آلمان هستند، می‌توانند برای آوردن فرزند خود جهت پیوستن به آن‌ها در آلمان درخواست دهند. البته شرایط مورد نیاز جهت درخواست چنین ویزایی ممکن است بسته به سن کودکان تغییر کند.

کودکان خردسال

در صورتی که پدر و مادر هر دو در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانند برای آوردن فرزندشان به آلمان درخواست دهند. از طرف دیگر، پدر یا مادر اگر دارای حق حضانت و مراقبت از فرزند باشند، می‌توانند فرزند خردسال خود را به آلمان بیاورند. در صورتی که والدین دارای حق حضانت فرزند باشند و تنها یکی از آن‌ها مقیم آلمان باشد، پدر (یا مادر) مقیم کشور ثالث بایستی حق حضانت فرزند را به شخص مقیم کشور آلمان واگذار کند تا بتواند برای ویزای همراه آلمان درخواست دهد.

فرزندان بزرگسال

والدین می‌توانند جهت آوردن فرزند بزرگسال خود به منظور جلوگیری از بروز مشکلات خاص درخواست دهند. جهت درخواست ویزای همراه فرزند بزرگسال نباید ازدواج کرده باشد. البته در صورتی که فرزند ازدواج کرده باشد می‌تواند برای انواع دیگر ویزا مانند ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار یا دیگر انواع ویزا درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز برای فرزند: اثبات وجود ارتباط فرزندی با شخص مقیم در آلمان شناسنامه (برای کودک زیر سن قانونی) گواهی فرزندخواندگی گواهی دادگاه که از شخص در حال تحصیل به عنوان سرپرست قانونی نام می‌برد شماره ثبت بیمارستان محل تولد کودک اثبات حق حضانت فرزند. تنها در صورتی که فرزند زیر سن قانونی به تنهایی به شخص مقیم آلمان ملحق شود به این مورد نیاز می‌باشد. گواهی دادگاه مبنی بر وجود حق حضانت انفرادی/ مشترک شخص مقیم آلمان (در صورتی که شخص مقیم آلمان طلاق گرفته باشد) دستور حضانت در حکم طلاق حکم حضانت گواهی تشخیص پدر کودک رضایتنامه از جانب پدر یا مادر که در زادگاه باقی می‌ماند (در صورت ادامه وضعیت تأهل) مدرک مبنی بر رضایت شخص مقیم آلمان برای آوردن فرزند به آلمان رضایت‌نامه مبنی بر درخواست ویزا برای کودک جهت پیوستن به شخص مقیم آلمان گواهی نام‌نویسی فرزند در دانشگاه تمامی مدارک تحصیلی مربوط به مدرسه فرزند سوابق مهد کودک فرزند نام و مشخصات موسسه‌های آموزشی که فرزند در آن‌ها حضور داشته است. اثبات ارتباط شخص مقیم آلمان با همسر. این مدارک بایستی نشان‌دهنده نحوه ارتباط شخص مقیم آلمان با همسر باشد. مدارک شامل هر یک از موارد زیر می‌باشد: سند ازدواج معتبر رای دادگاه و حکم طلاق اثبات مرگ پدر/ یا مادر فرزند گواهی فوت همسر قبلی اثبات مهارت در زبان آلمانی ؛ حداقل سطح زبانی C1 (برای کودک در سنین بین 16 تا 18 سال) مدرک زبان آلمانی که نشان دهد فرزند شخص مقیم آلمان دارای مهارت زبانی سطح C1 (سطحی از سطوح CEFR) می‌باشد. عکس‌های قدیمی از شخص مقیم آلمان و فرزندش و همچنین کل خانواده (در صورت نیاز) اسامی و مشخصات باقی‌مانده اعضای خانواده فرزند در کشور زادگاه والدین مقیم قانونی در آلمان

والدین کودک خردسال که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، در صورت وجود حق حضانت می‌توانند جهت انتقال کودک به آلمان درخواست دهند.

از طرف دیگر، اتباع کشور ثالث مقیم در آلمان می‌توانند به منظور جلوگیری از بروز مشکلات خاص، جهت انتقال والدین خود به آلمان درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای والدین اثبات ارتباط والدین با شخص مقیم در آلمان شناسنامه گواهی فرزندخواندگی اثبات نسبت پدری تایید گواهی پدری سند ازدواج والدین اثبات حق حضانت والدین بر شخص مقیم در آلمان (در صورت طلاق گرفتن والدین). اثبات حق حضانت مشترک اثبات حق حضانت انفرادی مدارک مبنی بر تایید هویت والدین شناسنامه والدین گواهی نام‌نویسی والدین در دانشگاه مدرک دیپلم والدین اثبات اقامت والدین در کشور زادگاه. کارت ملی معتبر شناسه رأی‌دهنده وابستگان شخص مقیم در آلمان

دیگر اعضای خانواده نیز می‌توانند برای پیوستن به وابستگان خود درخواست دهند. در صورتی که شخص مقیم در آلمان دارای خواهر، برادر، عمو، دایی، عمه، خاله، خواهرزاده، برادرزاده، مادربزرگ، پدربزرگ یا پسرعمو، دختر عمو  و ... باشد می‌تواند برای انتقال آن‌ها به آلمان درخواست دهد. اخد این نوع ویزاها معمولا دشوارتر است و عموما به هدف جلوگیری از بروز مشکلات خاص صادر می‌شوند.

تمامی مدارک به زبان انگلیسی بایستی به زبان آلمانی ترجمه شده و صحت آن نیز باید تایید شود.

روند تایید مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای همراه آلمان معمولا 6 تا 8 هفته طول می‌کشد. تایید مدارک توسط اداره اتباع خارجی در آلمان انجام می‌شود.

زمان بررسی ویزای همراه آلمان چقدر طول می‌کشد؟

بسته به پرونده هر شخص، زمان بررسی ممکن است چند هفته و یا چند ماه طول بکشد. بنابراین برنامه‌ریزی به این منظور بایستی به دقت انجام شود. در صورتی که تعداد پرونده‌های دریافتی در سفارت کم باشد، امکان دارد تعیین نوبت در سفارت در طول چند روز صورت بگیرد.

هزینه درخواست ویزای همراه آلمان برای اعضای خانواده

جهت درخواست ویزای همراه آلمان مبلغ 75 یورو (برای بزرگسالان) و 5/37 یورو (برای خردسالان) باید پرداخت شود.

هزینه درخواست اولیه اجازه اقامت برای پیوستن خانواده 56 تا 100 یورو (برای بزرگسالان)،   28 تا 50 یورو (برای خردسالان) و 8/28 یورو (برای اتباع کشور ترکیه) می‌باشد.

هزینه تمدید ویزای همراه آلمان 49 تا 96 یورو (برای بزرگسالان)، 5/24 تا 48 یورو (برای خردسالان) و 8/28 یورو (اتباع کشور ترکیه) می‌باشد.

آیا اعضای خانواده دانشجوی خارجی می‌توانند در آلمان به کار مشغول شوند؟

بر طبق قوانین آلمان، هر شخص بزرگسالی که با استفاده از ویزای همراه وارد آلمان می‌شود بایستی دارای اجازه کار باشد. البته در این صورت، اسپانسر او باید دارای یکی از شرایط زیر باشد:

اسپانسر دارای اجازه اقامت باشد که به او اجازه کار می‌دهد اسپانسر دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشد اسپانسر به عنوان یک محقق یا شخص با مهارت بسیار بالا در آلمان سکونت داشته باشد.

البته اعضای خانواده مهاجر بایستی در این مورد شرایط لازم را دارا باشند.

چه زمانی باید برای تمدید ویزای همراه آلمان اقدام شود؟

جهت درخواست به منظور تمدید ویزای همراه آلمان بایستی 4 تا 6 هفته پیش از اتمام مدت اجازه اقامت فعلی اقدام شود.

این مطلب رپرتاژی است و خبرگزاری برنا محتوای آن را تایید یا رد نمی کند.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرگزاری برنا

کلیدواژه: اعزام دانشجو هزینه تحصیل در آلمان خارج از اتحادیه اروپا حوزه اقتصادی اروپا آلمان درخواست دهد جهت درخواست ویزا آلمان درخواست اخذ ویزای همراه مدارک مورد نیاز مورد نیاز اقامت در آلمان تحصیل در آلمان اتباع کشورهای اعضای خانواده زمان تحصیل جهت پیوستن جهت اخذ ویزای مورد نیاز جهت آلمان بایستی جهت اخذ ویزا سال سن داشته آوردن فرزند زبان آلمانی داشته باشند اجازه اقامت برای پیوستن پدر یا مادر عنوان یک کشور محل طرف دیگر آلمان ملحق منابع مالی اتباع کشور انجام شود ملحق شوند مورد نظر ملحق شود

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.borna.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری برنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۸۱۴۱۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

دستور فوری محسنی اژه‌ای درباره پرونده محکومان حوادث آبان ۹۸

فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟

خواهر- برادر ژاپنی تاریخ‌ساز شدند (عکس)

کار بزرگ کیمیا علیزاده در المپیک توکیو

منوچهر مولایی درگذشت

خبر بعدی:

تصویب اخذ بهای خدمات ارائه شده به مهاجران و اتباع خارجی

در سیصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران با اکثریت آراء اعضای شورای شهر تهران، ماده واحده لایحه اخذ بهای خدمات ارائه شده به مهاجران و اتباع خارجی به تصویب رسید.

در سیصد و سیزدهمین جلسه شورای شهر تهران بررسی ماده واحده لایحه شهرداری مبنی بر اخذ بهای خدمات ارائه شده به مهاجران و اتباع خارجی در دستور کار اعضای شورا قرار داشت که در همین راستا سید محمود میرلوحی در تشریح گزارش کمیسیون گفت: از گذشته نیز مرسوم بوده است که برای ثبت خانوارهای مهاجرین مبالغی دریافت می‌شده است که لایحه آن را شهرداری ارسال و ماده واحده آن بدون تغییر به تایید کمیسیون رسید.

وی ادامه داد: برمبنای آن بهای خدمات برای هر خانوار یک و دو نفره ۲۵۰ هزار تومان است. خانوار سه نفره ۳۵۰ هزار تومان و ۴ نفره ۴۵۰ هزار تومان است که به صورت سالانه و هنگام صدور و تمدید کارت اقامت سالانه دریافت می شود و به ردیف درآمدی به عنوان درآمد عمومی واریز می‌شود.

وی افزود: شهرداری مجاز است ۴۰ درصد از این مبلغ را برای خود مهاجرین از طریق اداره کل امور اتباع و مهاجرین استان تهران اختصاص دهد و ۶۰ درصد از آن متلعق به شهرداری است.

 نهایتا با اکثریت آراء اعضای شورای شهر تهران ماده واحده این لایحه به تصویب رسید.

/ایسنا

دیگر خبرها

 • مشاوره تاسیس یا اخذ مجوز آموزشگاه فنی و حرفه ای
 • در حاشیه اقامت استقلالی‌ها در بابلسر/ ارسلان! گیتار را همراه خودت آوردی؟/ محبوب‌ترین چهره استقلالی در مازندران…
 • اینکه پیام رسان ها مکلف به اخذ مجوز در ایران شوند، منطقی است
 • با صیانت از حق‌الناس، اولین نماینده زن مازندران انتخاب شد/ هیئت‌های اجرایی و نظارت برای صیانت از آرای مردم، مردانه ایستاد
 • بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل ارتکاب عمل شنیع در محیط اداری
 • برنامه‌ای برای قطعی برق وجود ندارد
 • بازداشت یکی از مدیران آستارا به دلیل ارتباط نامشروع در محیط کار
 • مقیم‌زاده: برای هفته گرم پیش رو برنامه‌ای برای خاموشی وجود ندارد
 • فعلا هیچگونه برنامه‌ای برای خاموشی نداریم / تذکر به مشترکین پرمصرف
 • معاون راهبری شبکه برق کشور: برنامه‌ای برای خاموشی برق وجود ندارد
 • بازداشت رئیس یکی از ادارات شهرستانی به دلیل ارتکاب عمل غیر اخلاقی
 • زمان اخذ مجوز سرمایه گذاری در خراسان شمالی به صفر برسد
 • الگوهای مالیاتی در کشورهای مختلف/ جزئیات نرخهای پلکانی و تصاعدی مالیات از آمریکا تا نروژ +جدول
 • برنامه ای برای خاموشی برق اعلام نمی شود
 • خبری مهم از حضور استقلال در بابلسر
 • برنامه‌ای برای خاموشی برق وجود ندارد
 • استفاده از قابلیت های اپل در گرفتن پرینت در پینترهای اچ پی
 • فعالیت مرکز بازپروری در چهارمحال و بختیاری
 • ابتکار از آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کرونا خبر داد
دیگران می‌خوانند: