خبرگزاری آریا-آمار موجود در سال 2021، نشان می‌دهد که خرید ملک در ترکیه، به نسبت سالیان گذشته، تا چندین برابر افزایش یافته و به بیشترین حد خود رسیده است. در این میان، سهم اعظم خریدها نیز از طرف ایرانیان بوده است. خرید خانه در ترکیه، مزایای بسیاری به همراه دارد. از جمله زندگی در رفاه و آزادی‌های بیشتر، عدم نیاز به بودجه کلان و صرف هزینه‌ی کمتر، تحصیل و کار و خلاصه هزار و یک نوع مزیت دیگر.

اما بالاتر از همه‌ی این‌ها، بزرگترین مزیت خرید ملک، کسب اقامت ترکیه است.

با خرید ملک در ترکیه، می‌توان اقامت این کشور را اخذ نمود. اما باید توجه داشت که کسب اقامت با خرید ملک، قوانین خاصی دارد. به علاوه، همین ابتدا هم لازم است بدانید که اقامت و شهروندی با هم متفاوت هستند. با خرید ملک در ترکیه، می‌توانید هم اقامت و هم شهروندی این کشور را دریافت نمایید، اما باید دقت کنید که بودجه‌ی مورد نیاز برای هر کدام، متفاوت است. بسیاری از افراد، بدون اطلاع از این مسائل دست به خرید ملک در ترکیه می‌زنند و در نهایت، سرمایه‌ی خود را از دست می‌دهند. در این مقاله قصد داریم تا شما را از جزییات این امر آگاه سازیم.

تفاوت اقامت و شهروندی ترکیه

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، اقامت و شهروندی ترکیه با هم تفاوت دارند؛ در خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت، باید این نکته را حتما در نظر داشت، بسیاری از افراد بر سر همین موضوع، سرمایه و زحمت چندین ساله‌ی خود را از دست داده‌اند و نتوانسته‌اند نه اقامت و نه شهروندی کشور ترکیه را اخذ کنند.

تفاوت اقامت و شهروندی، به شرح زیر است:

شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه، دائمی بوده بسیار فراتر از اقامت آن است؛ به علاوه امتیازات بیشتری هم به دنبال دارد. شما با شهروندی این کشور، می‌توانید صاحب پاسپورت ترکیه نیز بشوید. حق کار و بیمه خواهید داشت، از حقوق بازنشستگی برخوردار خواهید شد، می‌توانید در انتخابات شرکت کنید و خلاصه یک شهروند و تبعه‌ی ترکی به حساب خواهید آمد. برای اخذ شهروندی ترکیه، ارزش ملکی که خریداری می‌کنید، باید حداقل 250 هزار دلار آمریکا باشد.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه، به صورت کلی دائمی نیست. هرچند که می‌تواند در شرایطی نیز به دائمی تبدیل شود. امتیازات اخذ اقامت ترکیه، نسبت شهروندی کمتر است. اقامت ترکیه منحصر و محدود بوده و ممکن است در آن اجازه‌ی کار نداشته باشید. اقامت انواع مختلفی دارد که با خرید ملک در ترکیه نیز به دست خواهد آمد. برای اخذ اقامت ترکیه، ارزش ملکی که می‌خرید باید حداقل 60 هزار دلار باشد.

بودجه مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، اقامت و شهروندی با هم متفاوت هستند. برای کسب شهروندی ترکیه، ملکی که خریداری می‌کنید باید حداقل 250 هزار دلار آمریکا، ارزش داشته باشد. اما خبر خوب آنکه با کمتر از این مبلغ، و حتی با اجاره خانه در ترکیه نیز می‌توان صاحب اقامت شد. این اقامت‌ها، هر دو از نوع توریستی محسوب می‌شوند و محدودیت‌های خاص خودشان را دارند. به علاوه، هر دو موقت هستند؛ اما خوشبختانه می‌توان آن‌ها را تمدید نمود.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، از دو راه امکان‌پذیر است: خرید ملک به ارزش 60 هزار دلار

اگر ارزش ملکی که در ترکیه خریداری می‌کنید، در بازه‌ی 60 هزار تا کمتر از 250 هزار دلار قرار بگیرد، آنگاه اقامت 3 ساله‌ی ترکیه، به شما اعطا خواهد شد. این اقامت 3 ساله، از نوع اقامت توریستی ترکیه محسوب شده و همانطور که گفتیم، محدودیت‌هایی را به همراه دارد. به طور مثال، شما با داشتن این اقامت، حق کار در ترکیه را نخواهید داشت. طبق قوانین جدید ترکیه در سال 2021، این اقامت تا 10 سال نیز قابل تمدید است.

با اجاره ملک در ترکیه

اگر از تمکن مالی کافی برخوردار نیستید و بودجه‌ی شما کمتر از 60 هزار دلار است، می‌توانید برای اخذ اقامت ترکیه، از طریق اجاره خانه در این کشور اقدام نمایید. با اجاره خانه در ترکیه، به شما اقامت موقت 1 ساله اعطا می‌شود. این اقامت در سال‌های گذشته دو سال اعتبار داشت، اما با قوانین جدید، به یک سال کاهش یافته است. به علاوه، توجه کنید که بعد از اتمام اعتبار این اقامت، برای تمدید مجدد آن باید 1 سال صبر نمایید.

خرید ملک به ارزش کمتر 60 هزار دلار

گفتنی است که اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک، از طریق خرید خانه‌ای به ارزش کمتر از 60 هزار دلار نیز ممکن است. اما باید توجه داشته باشید که در چنین مواردی، احتمال اخذ اقامت، بسیار کاهش می‌یابد. لذا اگر می‌خواهید از این طریق اقدام نمایید، بهتر است که دوباره شرایط خود را بررسی کنید و آگاهانه اقدام نمایید.

راهنمای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در این کشور، روند خاص خودش را دارد که می‌توان گفت تاحدودی وقت‌گیر و پیچیده است. به دانش و آگاهی کافی، و مهم‌تر از آن، به صبر و مشاوره احتیاج دارد. برای اینکه بتوانید به اصولی‌ترین شکل ممکن در ترکیه خانه‌ای خریداری کنید و به کمک آن اقامت این کشور را کسب نمایید، به مراحل زیر توجه نمایید:

در قدم اول، مدتی را صرفا به تحقیق و جست و جو بگذرانید. از سایت‌های فارسی و ترکی کمک بگیرید، یا اگر فرد باتجربه‌ای در اطراف خود دارید، نظر او را جویا شوید.هدف خود را از خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور مشخص کنید. شاید بسته به شرایط و اهداف شما، راه‌های بهتر مطمئن‌تری برای اخذ اقامت وجود داشته باشد.اگر می‌توانید، به ترکیه سفر کنید و بازار املاک را از نزدیک بررسی نمایید. خانه‌ها و محله‌های مختلف را ببینید و با بهترین آژانس‌های املاک و مستغلا آشنا شوید.بعد از انخاب ملک و نهایی شدن خرید، یادتان باشد که همه‌چیز به با دقت در قراردادهای مربوط مکتوب نمایید. اگر می‌توانید، هم مترجم امین، و هم یک وکیل متخصص به همراه داشته باشید.بعد از عقد قرارداد، نسبت به واریز مبالغ مربوطه اقدام نمایید، به علاوه، هزینه‌های جانبی و مالیات‌های مربوط به خرید ملک در ترکیه را هم در نظر داشته باشید.در نهایت، با مراجعه حضوری به اداره تاپو، و وکالت به یک وکیل معتبر، سند ملک را به نام خود بزنید و همراه با آن، برای اخذ اقامت به اداره‌ی مهاجرت ترکیه مراجعه نمایید.مدارک لازم برای ثبت سند، به شرح زیر است:عکس فروشندهدو عکس از خودتانپاسپورت و ترجمه رسمیبیمه‌نامه‌ی ملکبرگه پایان کار و فیش پرداخت عوارض شهرداریسخن پایانی

در این مقاله، سعی داشتیم تا گوشه‌ای از پیچیدگی‌های اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک را به شما نشان دهیم. روند خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت این کشور، حتی گاها می‌تواند بسیار وقت‌گیر‌تر و پیچیده‌تر از چیزی باشد که ما در این مقاله به شما گفتیم. هستند افراد بسیاری که با دانش و اطلاعات ناکافی در این راه قدم گذاشته‌اند و در نهایت، هم سرمایه‌ی خود را از دست داده‌اند، هم به نتیجه‌ی دلخواهشان نرسیدند. در این میان اما راه چاره چیست؟

 پیشتر گفتیم که برای جلوگیری از هر گونه ضرر، بهتر است با افراد متخصص و آگاه مشورت کنیم. مشورت با افراد متخصص و آگاه، تضمینی است بر موفقیت ما؛ به همین دلیل است که برای چنین اموری موسسه‌ی استانبول همراه، می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای شما متقاضیان و داوطلبان مهاجرت به ترکیه باشد.

 متخصصان و مشاوران با تجربه‌ی استانبول همراه، سال‌هاست که در امر خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه، فعالیت دارند و از پیچیدگی‌های و قوانین موجود در این راه، به خوبی آگاهی دارند. مشاوران استانبول همراه، می‌توانند در تمامی زمینه‌های مربوط به خرید ختنه در ترکیه، مهاجرت به ترکیه و  اخذ پاسپورت ترکیه، یاور و پشتیبان شما باشند و با توجه به وضعیت و شرایط شما، راهکارهای اختصاصی به شما ارائه دهند. در یک کلام، استانبول همراه خودش را موظف می‌داند که در پایان کار، موفقیت را برای شما ارمغان بیاورد.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرگزاری آریا

کلیدواژه: اقامت ترکیه خرید ملک اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک خرید ملک در ترکیه اقامت و شهروندی استانبول همراه برای اخذ اقامت اقامت این کشور شهروندی ترکیه خرید ملک اقدام نمایید داشته باشید هزار دلار ی ترکیه

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.aryanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری آریا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۲۸۲۶۸۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبری خوش برای متقاضیان وام 7 میلیونی

بررسی پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای کشور

غول هاوانا با ۴ طلای المپیک تاریخ‌ساز شد/کوبا طلاها را درو کرد

گرایی و ثبت زیباترین صحنه روز یازدهم المپیک(عکس)

آخرین آمار کرونا در ایران تا 11 مرداد/

خبر بعدی:

آخرین وضعیت بازار ملک در شمال

بررسی بازار مسکن در شمال کشور حاکی از آن است که برای خرید ویلاهایی با متراژ بالا در مناطق رشت، مازندران، بابلسر، نور و ساری باید بیش از یک میلیارد تومان هزینه کرد. ناطقان: در سال های اخیر نه تنها قیمت ها در بازار مسکن تهران به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است بلکه میانگین قیمت ویلا خصوصا در شمال کشور رشد خیره کننده ای را به ثبت رسانده است.

افزایش میانگین قیمتی در ویلاهای شمال کشور در حالی اتفاق می افتد که تقاضا برای خرید ویلا در این مناطق در نسبت با سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است و پایتخت نشینان تمایل بیشتری برای رهن و اجاره ویلا در مناطق شمالی کشور پیدا کرده اند.

با این وجو میانگین قیمت رهن و اجاره مسکن نیز در این مناطق پایین نیست و در حال حاضر رهن یک ویلا ۱۱۰ متری در منطقه رشت ۸۰ میلیون تومان پیش پرداخت و ماهی ۳ میلیون تومان اجاره می خواهد و رهن کامل این خانه های ویلایی نیز نزدیک به ۱۱۰ میلیون تومان هزینه می برد.

در جدول زیر هزینه رهن برخی از خانه های ویلایی در شهرهای شمالی کشور آورده شده است:بررسی های میدانی صورت گرفته حاکی از آن است که میانگین قیمت ویلاهای نوساز در شهرهای شمالی کشور از متری ۵ تا ۳۰ میلیون تومان متغییر است و این میانگین قیمتی وابسته به امکاناتی که دارند تغییر می کند؛ در حال حاضر یک ویلا ۳۶۰ متری نوساز در منطقه صفائیه متری ۱۹ میلیون تومان قیمت خورده است و یک ویلا ۳۵۰ متری در آمل نیز ۲ میلیارد تومان قیمت خورده است.

قیمت روز ویلاهای نوساز در جدول زیر آمده است:منبع: خبر انلاین برچسب ها: بازار ملک ، شمال ، ویلا

دیگر خبرها

 • دریافت مالیات از خانه های خالی در دولت بعد!
 • پاکبان مشهدی حین انجام وظیفه براثر برخورد خودرو جان باخت
 • آخرین وضعیت بازار ملک در شمال/خرید ویلا چقدر پول می‌خواهد؟
 • مشاوره اخذ مجوز و یا تاسیس مدرسه غیر دولتی (غیرانتفاعی)
 • با قوانین هتل‌های ایران بیشتر آشنا شوید
 • معاملات غیر رسمی ملک و کلاهبرداری های میلیاردی
 • برگزاری نخستین دوره مسابقه نمایشنامه‌نویسی «کودک و شهر»
 • ۳۷ درصد از پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف استان کردستان منجر به اخذ رضایت شد
 • ۳۷ درصد از پرونده شوراهای حل اختلاف کردستان منجر به اخذ رضایت شده است
 • ضرورت تدوین اطلس جامع برای شناخت شهر دوست‌دار کودک
 • گفتگوی سفیر ایران با وزیر عراق
 • دسترسی به هتل های ارزان تهران با رزرو اسنپ روم
 • رایزنی سفیر ایران با وزیر بهداشت عراق
 • وام قرض الحسنه لوله کشی گاز به هرمزگانی‌ها پرداخت می شود
 • وام قرض الحسنه به شهروندان هرمزگانی برای لوله کشی گاز ، پرداخت می شود
 • رایزنی سفیر ایران با وزیر بهداشت عراق 
 • حکم تجدید نظر اراضی میدان امام حسین(ع) شهرکرد اخذ شد
 • اهمیت اقامت در مشهد در چشم‌انداز یکصد ساله گردشگری ایران چیست؟
 • تصویربرداری «دودکش» در روزهای پایانی/ اقامت در شهرک دفاع مقدس
دیگران می‌خوانند: