یک دزد: در مدت 40 روزی که از زندان آزاد شده ام هر روز 5 تا 6 گوشی می قاپیدم و به «زیزیگلو» می فروختم!

ریشه یابی باندهای زورگیری و گوشی قاپی در مشهد، کارآگاهان را به پادشاه خارجی مالخران گوشی های سرقتی رساند که پس از فرار از میان گلوله های پلیس، در مرز ایران و افغانستان دستگیر شد و راز 3 هزار سرقت را فاش کرد.

به گزارش خراسان، به دنبال تاکیدات سردار تقوی (فرمانده انتظامی خراسان رضوی) و صدور دستورات ویژه به سلسله مراتب فرماندهی، برای مبارزه قاطعانه با زورگیری و گوشی قاپی در مشهد، گروه های تخصصی از نیروهای زبده پلیس وارد عمل شدند و به رصدهای اطلاعاتی پرداختند. در این میان، جلسه ای کارشناسی برای تجزیه و تحلیل شگردهای سارقان و محیط های جغرافیایی جرم در کلانتری آبکوه به ریاست سرهنگ خواجه پور (رئیس کلانتری) برگزار شد و به این ترتیب گروه ورزیده ای از نیروهای تجسس و گشت های نامحسوس ماموریت یافتند تا با استفاده از اطلاعات مردمی، به ردزنی دزدان موتورسوار بپردازند.

گزارش خراسان حاکی است، در حالی که نیروهای پوششی و گشت‌های آشکار و پنهان، حوزه استحفاظی کلانتری را به قرق خود درآورده بودند ناگهان خبر گوشی قاپی توسط یک موتورسوار جوان در بی سیم‌ها پیچید و بلافاصله گروه عملیاتی کلانتری عازم بولوار توس شدند. بررسی های مقدماتی نشان می داد موتورسوار جوان بعد از گوشی قاپی، تعادل خود را از دست داده و همزمان با واژگون شدن موتورسیکلت، با پای پیاده از صحنه حادثه گریخته است. ردیابی های ماموران انتظامی با استفاده از اطلاعات مال باخته و شهروندان، آنان را به سوی ساختمانی در حال احداث کشاند که مشخص شد سارق مذکور در آن مکان مخفی شده است. بنابراین نیروهای انتظامی با تدابیر امنیتی و کسب مجوز قضایی، وارد ساختمان شدند و سارق 22 ساله را که تبعه کشور افغانستان بود در حالی به دام انداختند که هنگام فرار با چند تن از شهروندان نیز درگیر شده بود.

به گزارش خراسان، با انتقال متهم و موتورسیکلت به کلانتری، بازجویی های تخصصی از وی زیرنظر سروان طیوری (رئیس تجسس کلانتری آبکوه) آغاز شد و بررسی‌ها نشان داد که موتورسیکلت مذکور نیز دارای سابقه است. همزمان با کشف چندین دستگاه گوشی تلفن همراه در بازرسی بدنی از این سارق تبعه خارجی، مال باختگان هم به کلانتری مراجعه و او را شناسایی کردند.

ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که سارق موتورسوار، گوشی های کشف شده را ساعاتی قبل از خیام، دستغیب و بولوار امام خمینی(ره) ربوده است. در همین حال گوشی قاپ 22 ساله ضمن اعتراف به ده ها فقره سرقت گفت: 40 روز قبل از زندان آزاد شده ام و هر روز بین 5 تا 6 گوشی سرقت می کردم و سپس آن ها را با توجه به نوع و مدل گوشی به مبلغ 400 تا 500 هزار تومان به فردی معروف به «زیزیگلو» می فروختم!

بنابراین گزارش، در پی اعترافات تکان دهنده این سارق جوان و با توجه به اهمیت موضوع، افسران ورزیده تجسس ادامه تحقیقات را به عهده گرفتند و با کسب مجوزهای قضایی و دستورات محرمانه ای از سوی قاضی «فرهمندنیا» مخفیگاه مالخر گوشی های سرقتی را در خیابان پنجتن مشهد به محاصره درآوردند اما «زیزیگلو» که متوجه حضور نیروهای انتظامی شده بود سوار بر موتورسیکلت از محل گریخت. در عین حال ماموران انتظامی در بازرسی از منزل وی تعدادی تبلت و گوشی های سرقتی را به همراه یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش کشف و ضبط کردند.

ادامه گزارش اختصاصی خراسان حاکی است، با فرار مالخر و اهمیت ویژه این ماجرا، پرونده مذکور با دستور سردار تقوی (رئیس پلیس خراسان رضوی) در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت تا رسیدگی به آن به صورت تخصصی توسط افسران کارآزموده در دستور کار ویژه قرار گیرد. به همین دلیل کارآگاهان با استفاده از تجربیات ارزنده سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) در حالی تحقیقات میدانی را برای دستگیری عوامل مرتبط با این پرونده گوشی قاپی آغاز کردند که مشخص شد برخی از سارقان و مالخران تحت تعقیب با دیگر باندهای گوشی قاپی که پرونده های آنان در دایره مبارزه با جرایم خشن مورد بررسی‌های تخصصی قرار گرفته است ارتباط دارند.

به گزارش خراسان، این گونه بود که عملیات کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ «میش مست» وارد مرحله جدیدی شد و آنان موفق شدند چندین تن از سارقان حرفه ای و مالخران اموال سرقتی را دستگیر کنند. دراین میان مشخص شد بیشتر مالخران دستگیر شده، گوشی‌های سرقتی را به یک مالخر تبعه خارجی می فروشند که نقش پادشاه مالخران را بازی می کند. به همین دلیل کارآگاهان با استفاده از دستورات خاص و راهنمایی های قاضی بابایی (قاضی شعبه 210 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد)، عملیات گسترده ای را برای ریشه یابی این پرونده آغاز کردند چرا که سرنخ های مهم از هر سو به این مالخر تبعه خارجی معروف به «آیت» می رسید.

پس از 48 ساعت ردزنی های اطلاعاتی، بالاخره مخفیگاه وی در خیابان شهید رحیمی شناسایی شد و کارآگاهان با هدایت و نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی، در حالی عملیات دستگیری وی را در دستور کار قرار دادند که بررسی های نامحسوس نشان می داد او قصد دارد حدود 400 دستگاه گوشی سرقتی را به کشور افغانستان قاچاق کند! بنابراین گروه تخصصی کارآگاهان پس از محاصره مخفیگاه، به کمین او نشستند تا این که وی سوار بر یک دستگاه خودروی کوییک سفید رنگ وارد محل شد اما در یک لحظه پدال گاز را فشرد و با مشکوک شدن به اوضاع از آن محل گریخت.

کارآگاهان نیز بی درنگ به تعقیب وی پرداختند و پس از دادن اخطارهای قانونی، 7 تیر به سمت خودرو شلیک کردند. با اصابت گلوله ها، کنترل خودرو از دست وی خارج شد و با جدول حاشیه خیابان برخورد کرد اما متهم از درون خودرو بیرون پرید و در تاریکی شب داخل کوچه پس کوچه های اطراف میدان بار نوغان گم شد.

در بازرسی از داخل خودرو، تعداد زیادی گوشی سرقتی کشف شد و خودرو نیز به پارکینگ پلیس انتقال یافت. براساس این گزارش، با فرار متهم، بلافاصله ردیابی های اطلاعاتی آغاز و مشخص شد که وی درحال حرکت به سوی مرز است تا از کشور خارج شود. به این ترتیب هماهنگی های انتظامی با پلیس تایباد و مرزبانی صورت گرفت و پادشاه خارجی مالخران هنگام فرار از ایران به چنگ قانون افتاد و روز گذشته به مشهد منتقل شد. این فرد در حالی به خرید بیش از 3 هزار گوشی از مالخران اعتراف کرد که در بازرسی از منزل وی نیز دفترچه ای به دست آمد که مشخصات بیش از 2 هزار و 160 گوشی سرقتی در آن نوشته شده بود.

به گزارش خراسان، تحقیقات بیشتر برای افشای زوایای پنهان سرقت های گوشی در مشهد با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی قاضی بابایی همچنان ادامه دارد و بررسی های پلیس با شناسایی 300 شاکی نشان می دهد که هنوز دهلیزهای ناشناخته ای در ماجرای پرونده های گوشی قاپی وجود دارد که کارآگاهان پلیس آگاهی در حال نورافکنی به این دهلیزهای تاریک هستند.

سجادپور

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۵۷۶۸۸۴ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

زمان واریز یارانه مرداد ماه+جزییات

شیرین بهرامی دوبلور و گوینده بر اثر کرونا درگذشت

قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده هم بیشتر شد

صفحه اینستاگرام اژه ای رییس قوه قضاییه از دسترس خارج شد

خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت

خبر بعدی:

فرار خانم بازیگر از مراسم ازدواجش !

  گزارش کامل گزیده‌خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.

 

 

 

شکار یک پهپاد توسط فالکون در آسمان + فیلم ورود جادوگر فوتبال به موضوع جنجالی اینترنت شوخی جالب یک ستاره با صحنه جنجالی فینال یورو + عکس اتفاقی عجیب برای شناگر روسی روی سکوی المپیک! بلوف‌های خنده‌دار وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران + فیلم آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی پس از سال‌ها بازداشت+ عکس ماجرای نصیحت پیشکسوت فوتبال به مهدی قائدی! + فیلم آهنگ علی مولا علی اعظم نصرت فتح علیخان + فیلم هر جا کار را منوط به غرب کردید ناموفق بود فرار خانم بازیگر از مراسم ازدواجش !

 

 

 

دیگر خبرها

 • همسر پیکه به فرار مالیاتی متهم شد
 • دروغ مصلحت آمیز یا منفعت خیز ؟
 • المپیک ۲۰۲۰ توکیو| پرافتخارترین بوکسور ایران در گفت‌وگوی تصویری با تسنیم: رئیس فدراسیون فرار رو به جلو می‌کند!
 • مرد مرده هنگام مراسم خاکسپاری زنده شد + فیلم
 • گزارش فراحزبی پارلمان انگلیس از نژادپرستی پلیس این کشور
 • فرار آرژانتین و حذف تونس
 • المپیک۲۰۲۰ | ثوری فرار رو به جلو انجام می‌دهد
 • پلیس خرمشهر سارق خودرو را دستگیر کرد
 • پلیس آمریکا نماینده سیاه‌پوست کنگره را دستگیر کرد
 • پلیس آمریکا نماینده سیاه پوست کنگره را دستگیر کرد
 • بازداشت سومین نماینده سیاهپوست آمریکایی در هنگام تظاهرات
 • فیلم/ فرار توریست‌ها از سواحل آنتالیا !
 • آقای”تریپل دبل” همبازی پادشاه در لیکرز شد
 • آقای"تریپل دبل" همبازی پادشاه در لیکرز شد
 • دستگیری سومین قانونگذار سیاه‌ پوست آمریکایی حین تظاهرات
 • عوارض انداختن پا روی پا در هنگام نشستن +اینفوگرافیک
 • کار‌های ضروری که هنگام فشار خون پایین باید انجام داد
 • چه نکاتی را در هنگام خرید میز ناهارخوری باید رعایت کرد؟
 • خوردن ایبوپروفن را با احتیاط بخورید
دیگران می‌خوانند: