در پایان دیدارهای هفته بیست‌وهشتم لیگ‌برتر تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و نساجی مقابل حریفانشان به پیروزی دست یافتند.

به گزارش مهر، دیدار حساس تیم‌های فوتبال استقلال و نفت مسجد سلیمان در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر در حالی از ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه آزادی آغاز شد که دو تیم با تغییرات زیادی نسبت به دیدارهای گذشته خود در این دیدار مقابل هم صف آرایی کردند.

این دیدار حساس که نتیجه آن برای هر دو تیم بسیار مهم بود، در نهایت نیز با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

ترکیب تیم استقلال؛ رشید مظاهری، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمد نادری، مهدی مهدی‌پور (از دقیقه ۹۰ سعید مهری)، آرمان رمضانی (از دقیقه ۴۶ ارسلان مطهری)، سبحان خاقانی (از دقیقه ۴۶ سید احمد موسوی)، فرشید اسماعیلی (از دقیقه ۸۵ فرشید اسماعیلی)، آرش رضاوند (از دقیقه ۶۰ مسعود ریگی)، بابک مرادی و مهدی قایدی.

ترکیب تیم نفت مسجد سلیمان؛ فرهاد مجد کرمانشاهی، سیروان قربانی، بهروز نوروزی‌فرد، سعید کریمی، مهران امیری، سجاد جعفری، مسلم مجدمی، محمد بلبلی از (دقیقه ۷۵ محمد مهدی محبی)، فرید بهزادی‌کریمی (از دقیقه ۸۳ عباس بوعذار)، ساسان حسینی و میرهادی میرجوان (از دقیقه ۸۳ فردین رابط).

آبی پوشان که با برتری یک گله نیمه اول را به پایان رساندند، نیمه دوم را با دو تغییر نسبت به نیمه اول آغاز کردند و موسوی به همراه مطهری جای خاقانی و رمضانی را گرفتند تا میل تهاجمی آبی پوشان در نیمه دوم بیشتر شود.

شاگردان مجیدی در نیمه دوم بازی به مراتب بهتری نسبت به نیمه اول انجام دادند و در سرتاسر ۴۵ دقیقه دوم بر میدان و توپ تسلط داشتند و در چند نوبت هم خطراتی روی دروازه تیم میهمان ایجاد کردند که هیچیک از این موقعیت‌ها به گل تبدیل نشد.

تنها موقعیت خطرناک نفت مسجد سلیمان نیز با ضربه ایستگاهی که توسط عباس بوعذار به سمت دروازه استقلال زده شد ایجاد شد که این توپ با برخورد به دیرک دروازه آبی پوشان به زمین برگشت و در ادامه کار بازیکنان نفت روی مدافعان آبی پوش مرتکب خطا شدند.

تک گل این دیدار را هم سبحان خاقانی پیستون راست آبی پوشان در دقیقه ۶ به ثمر رساند تا شاگردان فکری با نتیجه‌ای خفیف شاگردان فکری را شکست داده و ۵۳ امتیازی شوند. نفت مسجد سلیمان با پذیرفتن این شکست ۲۸ امتیازی ماند تا همچنان خطر سقوط به لیگ دسته اول آنها را تهدید کند.

***

برد پر گل پرسپولیس در تبریز/ ماشین‌سازی مقابل صدرنشین تحقیر شد

دیدار تیم‌های فوتبال ماشین سازی تبریز و پرسپولیس ساعت ۲۱:۱۵ شامگاه امروز سه شنبه در ورزشگاه سردار شهید قاسم سلیمانی برگزار شد.

سرخپوشان پایتخت با پیروزی پنج بر صفر مقابل ماشین سازی تبری خود را برای پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر آماده کردند.

شهریار مغانلو (۱۵ و ۹۰) مهدی عبدی (۲۴ و ۵۱) و احمد نورالهی (۴۳) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

ماشین سازی تبریز در حالی مقابل صدرنشین فعلی رقابت‌های لیگ برتر قرار رفت که پیش از این سقوطش به لیگ دسته اول قطعی شده بود.

سبزپوشان تبریزی که صبح امروز با حاشیه‌های فراوان برای حضور در میدان مسابقه روبرو شدند بالاخره مقابل پرسپولیس بازی کردند اما حرفی برای گفتن مقابل این تیم در ۴۵ دقیقه ابتدایی نداشتند.

بازیکنان پرسپولیس در این دیدار توانستند تمام فضای بازی را با مالکیت توپ در اختیار بگیرند و دروازه ماشین سازی را بارها با خطر روبرو کنند تا در نهایت نیمه نخست با بازی یکطرفه سرخ‌ها به پایان رسید.

نیمه دوم با ادامه مالکیت توپ پرسپولیسی‌ها همراه بود تا این تیم بتواند در ادامه بازی مالکانه خود فشار زیادی روی دروازه نماینده سقوط کرده تبریز ایجاد کرده و دو گل دیگر در ۴۵ دقیقه دوم به ثمر برساند.

سرخ‌ها با این پیروزی پر گل ۶۱ امتیازی شدند تا فارغ از نتایج سایر بازی‌ها به صدرنشینی خود ادامه دهند و در دو هفته مانده به پایان لیگ برتر آماده تکرار قهرمانی‌هایشان شوند.

***

پدیده صفر - سپاهان یک/ کورس قهرمانی داغ‌تر از همیشه شد

دیدار دو تیم پدیده و سپاهان ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار شد که این دیدار در پایان با برتری یک بر صفر سپاهانی‌ها به پایان رسید.

در دقیقه ۶ نفوذ سجاد شهباززاده از سمت چپ و ضربه او در مقابل دروازه با واکنش میلاد فراهانی همراه شد.

در دقیقه ۲۰ اشتباه مدافعان پدیده و ضربه دانیال اسماعیلی فر در محوطه جریمه با واکنش فراهانی به کرنر رفت.

در دقیقه ۲۳ پاس پشت پای امین قاسمی نژاد، رحمان جعفری را در موقعیت خوب قرار داد اما ارسال زمینی او در دستان پیام نیازمند قرار گرفت.

در دقیقه ۲۵ سانتر دانیال اسماعیلی فر و ضربه سر خلعتبری با اختلافی کم و به شکلی خطرناک از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۹ شوت احسان حاجی صفی با اختلافی کم از بالای دروازه شاگردان رحمتی به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۰ یاسین سلمانی با دریبل دو مدافع پدیده و یک ضربه‌ فنی دروازه فراهانی را باز کرد تا تیمش را با یک گل پیش بیندازد.

در آغاز نیمه دوم احسان حاج صفی در محوطه جریمه یک موقعیت خطرناک به دست آورد که ضربه او را فراهانی مهار کرد.

در ادامه دو تیم موقعیت‌هایی روی دروازه یکدیگر به وجود آوردند اما ناموفق بودند تا این دیدار با برتری سپاهانی‌ها به پایان برسد.

سپاهان با این پیروزی ۵۹ امتیازی شد و در رده دوم باقی ماند تا در دو هفته باقی مانده در کورس قهرمانی با پرسپولیس رقابت کند.

در مقابل پدیده با این شکست ۳۷ امتیازی ماند و در رده هشتم قرار گرفت.

***

سایر نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال/ نساجی ماند، ۳ تیم در خطر سقوط

با رقم خوردن نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال، نساجی در لیگ برتر باقی ماند.

ذوب‌آهن یک – نساجی ۲

کریم اسلامی و حسین زامهران در دقایق ۶ و ۵۵ برای نساجی گل‌زنی کردند و تک گل ذوب‌آهن را هم فرشاد محمدی‌مهر در دقیقه ۲۶ به ثمر رساند. با این نتیجه ذوب آهن ۲۶ امتیازی شد ولی با توجه به تساوی سایپا در دیدار همزمان، در رده چهاردهم باقی ماند تا همچنان امیدوار به بقا در لیگ برتر باشد. نساجی هم با پیروزی در این دیدار با ۳۲ امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت و در لیگ برتر باقی ماند.

گل‌گهر یک – سایپا صفر

گادوین منشا تک گل این دیدار را در دقایق پایانی به ثمر رساند. با این شکست سایپا ۲۳ امتیازی ماند و در رده پانزدهم باقی ماند و باید امیدوار به کسب نتیجه در دو هفته پایانی و شکست ذوب‌آهن باشد تا در لیگ برتر بماند. گل‌گهر هم با این برد ۴۱ امتیازی شد و در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار گرفت و علاوه بر شانس قهرمانی در جام حذفی، شانس رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا از راه لیگ برتر را هم برای خود حفظ کرد.

آلومینیوم اراک یک – تراکتور ۳

بهزاد سلامی، مهدی تیکدری و محمد عباس‌زاده در دقایق ۳۶، ۴۵ و ۹۴ گل‌های تراکتور را به ثمر رساندند. این نتیجه باعث شد که تراکتور با ۴۲ امتیاز به رده چهارم صعود کند تا در صورت حفظ این رتبه در دو هفته پایانی و قهرمانی احتمالی استقلال در جام حذفی، سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورند. آلومینیوم اراک هم که سومین شکست متوالی‌اش را متحمل شد با ۳۷ امتیاز در رده نهم قرار گرفت.

صنعت نفت آبادان یک – مس رفسنجان یک

فراز امامعلی در دقیقه ۵۴ تک گل شاگردان ربیعی را به ثمر رساند و آبادانی‌ها در دقیقه ۸۸ گل‌زنی کرد. مس رفسنجان با این نتیجه ۳۳ امتیازی شد و در رده یازدهم قرار گرفت و صنعت نفت هم با ۳۴ امتیاز جایگاه دهم را به خودش اختصاص داد.

پیکان یک – فولاد یک

آرمان قاسمی در دقیقه ۲۷ برای پیکان و آیاندا پاتوسی در دقیقه ۷۵ برای فولاد گل‌زنی کردند. با این نتیجه فولاد ۴۰ امتیازی شد و در رده پنجم قرار گرفت. پیکان هم با ۳۷ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.

***

جدول لیگ برتر فوتبال؛ پرسپولیس از 60 عبور کرد؛ سپاهان همچنان امیدوار/جدال سخت 3 تیم برای فرار از سقوط
پرسپولیس در دیدار مقابل ماشین سازی به برد پرگل رسید تا از امتیاز 60 عبور کند.

شاگردان مجیدی با این پیروزی 53 امتیازی شدند و در رده سوم قرار دارند.

در پایان مسابقات این هفته جدول لیگ به شکل زیر درآمد که در ادامه مشاهده می‌کنید.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: بیتوته

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.beytoote.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بیتوته» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۵۸۵۶۱۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

زمان واریز یارانه مرداد ماه+جزییات

شیرین بهرامی دوبلور و گوینده بر اثر کرونا درگذشت

قیمت نان از نرخ های مصوب لغو شده هم بیشتر شد

صفحه اینستاگرام اژه ای رییس قوه قضاییه از دسترس خارج شد

خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت

خبر بعدی:

گزارش زنده و لحظه‌ای شب آخر لیگ برتر فوتبال | دقیقه 23 | پرسپولیس با نورالهی و عبدی ۲گل از پیکان پیش افتاد، تراکتور دروازه سایپا را باز کرد

اتفاقات و دقایق مهم بازی های هفته آخر لیگ بیستم

دقیقه 9 : پرسپولیس روی پاس زمینی ترابی به درون شش قدم ، با بغل پای مهدی عبدی به گل نخست خود دست یافت.

دقیقه 10: نفت آبادان توسط عبدالله ناصری دروازه تیم سقوط کرده ماشین سازی تبریز را باز کرد. این دیدار تشریفاتی است و تاثیر مهمی در سرنوشت دو تیم ندارد.

دقیقه 13: سعید واسعی دروازه سایپا را باز کرد تا نارنجی ها به سقوط نزدیک تر شوند.

دقیقه 23: با ارسال عمقی وحید امیری به قلب دفاع پیکان، احمد نورالهی توپ را بخوبی کنترل کرد و با ضربه بغل پا اختلاف را به دو گل رساند تا قرمزها راه چندانی تا فتح پنجمین جام پیاپی نداشته باشد.

در حال بروز رسانی ...

 

 

تیم‌های پیکان و پرسپولیس در حساس‌ترین دیدار‌ هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران از ساعت ۲۱:۱۵ امشب (جمعه) در ورزشگاه شهدای شهر قدس به مصاف یکدیگر خواهند رفت. 

به گزارش تابناک ورزشی، تیم پرسپولیس در حالی امروز برای کسب عنوان قهرمانی مقابل پیکان صف‌آرایی خواهد کرد که در صورت پیروزی ( یا حتی تساوی در شرایطی خاص) مقابل خودروسازان هفتمین قهرمانی خود در تاریخ بیست ساله رقابت‌های لیگ برتر را جشن خواهد گرفت که پنجمین جام پیاپی این تیم نیز محسوب خواهد شد؛ رکوردی که شاید تا دهه ها در فوتبال باشگاهی ایران تکرار نشود. 

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، فرشاد فرجی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، امید عالیشاه، مهدی ترابی، مهدی عبدی و شهریار مغانلو 

ترکیب پیکان: علی‌رضا رضایی، امیرحسین رنگرزجدی، نادر محمدی، محمد خدابنده‌لو، ابراهیم صادقی، حسین پورامینی، آرمان قاسمی، محمد امین درویشی، سیدمحمد ستاری، سامان فلاح و اسماعیل بابایی 

 

در سوی دیگر دو تیم همیشه مدعی استقلال و سپاهان نیز در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار برای آبی پوشان چندان اهمیتی در نتیجه ندارد اما برای سپاهان کورسویی از توقف پرسپولیس و احتمال قهرمانی وجود دارد. فرهاد مجیدی همانطور که در نشست خبری گفته بود امشب از ترکیب کامل خود مقابل سپاهان استفاده کرده است تا فوتبال پاک و عدالت برای تعیین قهرمان فصل اجرا شود.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری، متین کریم‌زاده، ارسلان مطهری و مهدی قایدی

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، عزت‌الله پورقاز، سجاد شهباززاده، محمد محبی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، سید محمد کریمی، احسان حاج‌صفی، ولسیانی، سروش رفیعی و محمد نژادمهدی

 

یکی از دیدار‌های مهم هفته پایانی لیگ، مصاف تراکتور و سایپاست. تراکتور اندک شانسی برای کسب رتبه چهارم و کسب سهمیه آسیایی دارد و سایپا برای سقوط نکردن باید پیروز شود و امید به از دست دادن امتیاز از سوی ذوب‌آهن یا نفت مسجدسلیمان داشته باشد. با این حال به نوشته تسنیم اردوی تیم تراکتور در آستانه این بازی حساس حسابی متشنج شده است.

به گزارش تابناک ورزشی؛ بازیکنان تیم تراکتور در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات‌شان دست به اعتصاب زده‌اند و علاوه بر شرکت نکردن در تمرینات دو روز اخیر، با لباس شخصی در محل اردوی پیش از بازی حاضر شدند. جمشید نظمی مدیرعامل باشگاه تراکتور نیز متأثر از این مسائل برای صحبت با بازیکنان در اردوی تیمش حاضر می‌شود، اما جلسه میان او و بازیکنان به جنجال کشیده شده و نیمه تمام می‌ماند.

گویا در این جلسه مدیرعامل باشگاه تراکتور به پیام‌هایی اشاره کرده که در تلفن همراه او وجود داشته و گفته است این اتهام وجود دارد که برخی بازیکنان با سایپا تبانی کرده‌اند تا این تیم با غلبه بر تراکتور در لیگ برتر بماند! این مسئله هم عصبانیت بازیکنان را به همراه داشته است و آن‌ها در اعتراض به این اتهام بزرگ اردوی تیم را ترک کرده‌اند.

پس از این اتفاقات که شب گذشته در هتل رخ داده است، مسئولان تراکتور در تلاش بودند تا بازیکنان را راضی به حضور در اردو کنند تا دیدار امشب تراکتور مقابل سایپا بدون مشکل برگزار شود. در صورت اتفاقات عجیب در این مسابقه تعیین کننده، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آماده ورود به ماجراست.

دیگر خبرها

 • تا دقیقه ۳۰ ؛ پرسپولیس ۲ - پیکان صفر/ تساوی استقلال و سپاهان
 • تا دقیقه ۳۰ ؛ پرسپولیس ۲ – پیکان صفر/ تساوی استقلال و سپاهان
 • گزارش زنده و لحظه‌ای شب آخر لیگ برتر فوتبال | دقیقه 27 | پرسپولیس با نورالهی و عبدی ۲گل پیش افتاد، پیکان به تیر دروازه لک کوبید ، تراکتور دروازه سایپا را باز کرد
 • تا دقیقه ۲۵ ؛ پرسپولیس ۲ - پیکان صفر/ تساوی استقلال و سپاهان
 • تا دقیقه ۲۰ ؛ پرسپولیس یک - پیکان صفر/ تساوی استقلال و سپاهان
 • تا دقیقه ۱۵ ؛ پرسپولیس یک - پیکان صفر/ تساوی استقلال و سپاهان
 • پدیده جدید استقلال فیکس شد
 • لیگ برتر فوتبال و بازی حساس دو تیم پرسپولیس و پیکان
 • تیم ملی فوتسال ایران برای رقبای جهانی خط و نشان کشید
 • دیدار رئیس جمهور منتخب با رقبای انتخاباتی؛دوران رقابت انتخاباتی پایان یافته/ همه دغدغه کشور و رفع مشکلات مردم را دارند/ هم‌اندیشی‌ها باید ادامه یابد
 • استقلال و سپاهان؛ ترسناک در 45 دقیقه نخست!
 • قهرمان لیگ برتر فوتبال را پیش بینی کنید
 • هاشم بیک زاده: فکر می‌ کنم فرهاد مجیدی با ترکیب بازی با نساجی مقابل سپاهان ظاهر شود
 • والیبال برزیل در المپیک توکیو از سد آمریکا گذشت/ سقوط آمریکایی‌ها به رده سوم گروه B
 • فرزانه فصیحی: رکورد تهران را می زدم به نیمه نهایی رسیده بودم | رقبای عجیب و غریبی نداشتم
 • ۶ شکست متوالی، پیکان مهربان‌ترین حریف پرسپولیس+ جدول
 • رکورد ستاره استقلال دست نخورده باقی ماند
 • امضای پرسپولیس پای گلات قهرمانی؟!
 • تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا پیروز میدان شویم
دیگران می‌خوانند: