به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وات کالچر، فیلم‌ها می‌توانند الهام بخش ما برای مقابله با ترس هایمان باشند و باعث شوند چیز‌های جدیدی را امتحان کنیم. می‌توانند احساس خوشبختی و امید به ما بدهند و به ما این امکان را دهند که با انتقال به دنیا‌های کاملا متفاوت، حداقل برای چند ساعت مشکلات خود را فراموش کنیم.

به عبارت دیگر، فیلم‌ها به طور کلی تأثیر مثبتی بر مردم دارند و حتی وقتی فیلمی یک اثر بی ارزش باشد، بازهم چیزی سرگرم کننده به ما می‌دهد تا با دوستان، خانواده و غریبه‌ها در مورد آن صحبت کنیم.

مسلما، همیشه استثنا‌هایی نیز وجود دارد و در موارد بسیار نادر، تأثیر یک فیلم می‌تواند بسیار منفی باشد، که باعث تصادفات دلخراش، رفتار‌های خشن و حتی قتل شود. این موضوع می‌تواند به گروهی از اراذل و اوباش مربوط باشد که اقدامات غیرقانونی خود را بر اساس اتفاقاتی که در یک فیلم سینمایی دیده اند برنامه ریزی کردند و یا شخصی که با تلاش برای تقلید یک حرکت خطرناک در یکی از آثار هالیوود، خودش را به کشتن داده است.

بیشتر بخوانید

بهترین فیلم ها درباره قهرمانان المپیک ۵ انیمیشن که به وحشت‌آفرینی شهرت دارند پشت‌پرده لحظات خیره‌کننده‌ای که در فیلم‌ها می‌بینیم + تصاویر

برخی از مردم صحنه یا شخصیت خاصی را می‌بینند که قطعا نباید در زندگی واقعی از آن‌ها الهام گرفته شود، اما با این حال، آن‌ها تصمیم می‌گیرند که این کار را انجام دهند که اغلب به پایانی آزار دهنده، وحشتناک یا عمیقا ناراحت کننده منجر می‌شوند.

زنی که با دیدن فیلم «مهمان ناخوانده عروسی» همسرش را مسموم کرد

ممکن است حتی به ذهنتان هم خطور نکند که فیلمی مثل «مهمان ناخوانده عروسی» باعث شود فردی اقدام به قتل یکی از نزدیکانش بکند، اما این اتفاق افتاده و در سال ۲۰۱۹ شخصی چنین اقدامی را انجام داده است.

در ژوئن همان سال که فیلم اکران شد، یک زن در کارولینای شمالی پس از آنکه نوشابه نامزد خود را با قطره چشمانش مخلوط کرد، دستگیر شد. او در تلاش بود که حضانت تنها دخترش را به دست بیاورد. این زن به مقامات گفت که این ایده را مستقیما از فیلم سینمایی «مهمان ناخوانده عروسی» گرفته است. صحنه‌ای در فیلم وجود دارد که شخصیت اوون ویلسون در آن اقدام به کاری مشابه می‌کند. در فیلم، این کار به منظور خنده انجام می‌شود و قربانی فقط بیمار می‌شود، اما در واقعیت، خوردن چنین چیزی عواقبی شدیدتر و حتی کشنده‌تر خواهد داشت.

تقلید سه سارق بانک از فیلم «شهر»

فیلم حماسی و جنایی «شهر» در سال ۲۰۱۰ به کارگردانی بن افلک یکی از مهیج‌ترین فیلم‌های سینمای عصر مدرن است و در واقع سکانس‌های سرقت از بانک در فیلم، آن چنان جذاب هستند که سه نفر از سارقان بانکی در واقعیت از آن الهام گرفتند. این سه جوان با الهام از فیلم سینمایی «شهر» طرحی را برای سرقت از یک فروشگاه طراحی کردند.

آن‌ها با پنهان کردن چهره خود در زیر ماسک‌های گران قیمت سفید رنگ (که قیمت هر کدام از آن‌ها هزار دلار است) مرتکب جرائمی شدند، که بی شباهت به قانون شکنی‌ها در فیلم بن افلک نبود. آن‌ها همچنین با استفاده از سفید کننده، رد پا‌های خود را از بین بردند که باز هم تقلیدی از فیلم سینمایی «شهر» بوده است. این افراد پس از آنکه با حدود ۲۰۰ هزار دلار فرار کردند، با اشتباهی که یکی از آن‌ها مرتکب می‌شود، دستگیر می‌شوند.

نوجوانی که با تقلید از فیلم «به سوی طبیعت وحشی» جانش را از دست داد

فیلم «به سوی طبیعت وحشی» داستان یک مرد ناامید به نام کریستوفر مک کانلس را دنبال می‌کند که با وارد شدن به بیابان و حیات وحش از جامعه مدرن فرار می‌کند. در ابتدا، به نظر می‌رسد داستان فیلم در مورد امید است، در مورد پیدا کردن خود یا دوری از همه شلوغی و آشفتگی زندگی در قرن ۲۰. اما همه چیز خوب به پایان نمی‌رسد و در نهایت کریستوفر پس از خوردن یک گیاه سمی می‌میرد.


در سال ۲۰۱۳، یک نوجوان در آریزونا به نام جاناتان کروم نیز پس از الهام گرفتن از این فیلم و رفتن به جنگل، پایان تلخ مشابهی را برای خود رقم زد. یک ماه بعد جسد او در حالی که فاصله کمی از اتومبیلش داشت پیدا شد. پدر او گفت که جاناتان فیلم «به سوی طبیعت وحشی» را خیلی تماشا می‌کرده و این فیلم روی او تاثیر گذاشته است.

مرگ در تصادف اتومبیل بعد از دیدن «سریع و خشن»
وقتی فیلم‌های سریع و خشن در مورد مسابقات خیابانی بودند، افراد زیادی وجود داشتند که سعی می‌کردند از رانندگی‌ها و اتومبیل رانی‌های بی پروا در این فیلم کپی برداری کنند. یکی از این موارد مربوط به یک بچه ۱۷ ساله به نام ویلیام لاکاس جونیور بود که پس از تماشای «سریع و خشن ۲» از سوی عده‌ای به یک مسابقه خیابانی دعوت می‌شود. به علت سرعت بالا در این مسابقه او کنترل خود را از دست می‌دهد، به تیر چراغ برخورد می‌کند و جانش را از دست می‌دهد.


در آن زمان مجموعه فیلم‌های سریع و خشن به دلیل تاثیر در افزایش موارد رانندگی‌های ناامن مورد سرزنش قرار گرفت، اما یونیورسال که کمپانی سازنده این فیلم‌ها است به این موضوع واکنش نشان داد و اظهار داشت که ارتباط بین تصادفات دنیای واقعی و فیلم‌های سینمایی غیرقابل توجیه است. با این حال، برخی از نزدیکان لاکاس با این استودیو کاملا مخالف بودند و علت مرگ وی را صحنه‌های اکشن در فیلم «سریع و خشن» می‌دانستند.

مرگ کودکی که از مرد عنکبوتی تقلید کرد


همه ما در زندگی دوست داشته ایم حداقل برای مدتی کوتاه یک ابرقهرمان باشیم، اما این رویا‌ها یک پسر بچه پنج ساله از اندونزی را به کام مرگ کشاند. در سال ۲۰۱۴، پسری به نام والنتینو از دیدن «مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲» که به تازگی اکران شده بود هیجان زده می‌شود. والنتینو به داخل اتاق خواب خود که در طبقه ۱۹ ساختمان قرار داشت می‌رود. اندکی بعد به مادر این پسر خبر پیدا شدن پسرش در خیابان را می‌دهند که به نظر می‌رسد از پنجره اتاق سقوط کرده است. والنتینو به سرعت به بیمارستان منتقل شد، اما نهایتا جان خود را از دست می دهد. طبق گفته پلیس، ممکن است این پسر در تلاش برای تقلید از مرد عنکبوتی خودش را از پنجره بیرون انداخته باشد.

رولت روسی «شکارچی گوزن» و افزایش نرخ خودکشی


سکانس مربوط به بازی رولت روسی در فیلم «شکارچی گوزن» ساخته مارتین اسکورسیزی از لحظات معروف در سینمای جهان است. در این صحنه رابرت دنیرو و کریستوفر واکن مشغول این بازی مرگبار هستند. چند سال بعد از اکران این فیلم گزارش شد که دو نفر در حالی که قصد تقلید از این صحنه را داشته اند خودشان را به کشتن داده اند. بعد از این اتفاق، درخواست‌های زیادی برای حذف این صحنه جنجالی مطرح شد.

پسر جوانی که خودش را به دار آویخت


در صحنه‌های پایانی فیلم «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروراید سیاه» در سال ۲۰۰۳، در حالی که کاپیتان جک اسپارو حلق آویز شده بود توانست از مرگ فرار کند. ویل از شمشیر خود برای ایستادن جک اسپارو استفاده می‌کند تا او راه نجات دهد. این صحنه توسط پسر ۱۲ ساله‌ای در سال ۲۰۰۵ تقلید شد و نتیجه کاملا متفاوتی نسبت به فیلم به همراه داشت. این پسر پس از تماشای فیلم با مادرش، با آویختن حلقه‌ای در گردن خود و تلاش برای فرار از آن، سعی داشت از جک اسپارو الهام بگیرد، اما بر خلاف اسپارو او از این اتفاق جان سالم به در نمی‌برد و در واقع خودش را حلق آویز می‌کند.


منبع: WhatCulture

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: سینمای جهان فیلم سینمایی فیلم سینمایی سریع و خشن فیلم ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۶۳۷۳۳۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

سه استقلالی در لیست جدید اسکوچیچ

اتهام زنی رئیس‌جمهورآذربایجان علیه ایران

کرونا باعث عقیم شدن می‌شود؟

آماده باش برای تغییر یارانه ها / یارانه جدید به چه کسانی می‌رسد؟

ثبت‌نام مسکن متری ۳ میلیون/ زمان ثبت‌نام مسکن اولی‌ها

خبر بعدی:

اجتماع پیروان ادیان و مذاهب مختلف در اربعین صحنه تحقق اهداف قیام سیدالشهداست

به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، عماد العنکوشی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس(ع) در گفت‌وگو با ایکنا تصریح کرد: حضور چشمگیر پیروان ادیان و مذاهب مختلف در مراسم اربعین نشان می‌دهد که امام حسین(ع) می‌خواهد ما را صرف نظر از دین، نژاد و فرهنگ در یک جا گرد هم آورد و آن سرزمین مقدس کربلاست.

عماد العنکوشی در خصوص حال و هوای راهپیمایی اربعین امسال گفت: طبق روال هر سال و با نزدیک شدن به سالروز اربعین حسینی، نخستین کاروان‌های راهپیمایی زیارت اربعین امام حسین(ع) از جنوبی‌ترین نقطه عراق به سمت شهر کربلای معلی به راه افتاده‌اند و دیگر استان‌ها هم یکی پس از دیگری به سیل خروشان عاشقان و دلدادگان حرم اباعبدالله ملحق شده‌اند.

وی افزود: در دو سال گذشته و امسال با وجود شیوع کرونا عراقی‌ها با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده مراسم اربعین امام حسین(ع) و یارانش را برگزار کردند؛ علاوه بر اینکه عده‌ای هم که امسال واکسن زده و با آرامش بیشتر به موج زائران اربعین ملحق شده‌اند.

العنکوشی گفت: مردمی که در طول تاریخ با قدرت‌های حاکم که خواهان سرکوب برگزاری هر گونه مراسم اربعین بوده‌اند، مقابله کرده و پیروز شدند، حالا شرایط بهداشتی دشوار کنونی هم نمی‌تواند حرکت میلیونی آنها را به سمت حرم متوقف کند؛ از همین روست که این روزها شاهدیم از پیر و جوان، زن، مرد و کودک یا در مسیر عزیمت به کربلا هستند یا از موکب‌دارانی هستند که به زائران خدمت می‌کنند؛ صحنه‌ای که در هیچ مناسبتی در هیچ کجای دنیا نظیر ندارد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی آستان عباسی با تأکید بر اینکه دیگر ادیان الهی هم زیارت اربعین را پیام صلح میان طوائف مختلف می‌دانند، گفت: امام حسین(ع) نماد رهبر انقلابی علیه باطل، ظلم و فساد بوده و نور انقلاب آن در طول دوران‌ها مثل مشعلی روشن در طریق آزادگان است.

وی با اشاره به حضور طوایف مختلف عراقی اعم از شیعه و سنی، کُرد و ترکمان در مراسم اربعین حسینی افزود: از همین روست که ما می‌بینیم در مراسم سالروز اربعین سیدالشهداء(ع)، پیروان دیگر ادیان از داخل عراق و خارج آن در این مراسم حضور دارند، یعنی اربعین تجلی‌گاه مفاهیم، ارزش‌ها و اهداف جاودانه‌ای است که ابا عبدالله الحسین(ع) به خاطر آن قیام کرد؛ کما اینکه این عرض ارادت ادیان و مذاهب مختلف به سید و سالار شهیدان مضامین و ابعاد سیاسی، دینی و اجتماعی دارد و به ما می‌آموزد که امام حسین(ع) می‌خواهد ما را صرف نظر از دین، نژاد و فرهنگ در یک جا گرد هم آورد و آن سرزمین مقدس کربلاست.العنکوشی گفت: از زمان سقوط رژیم صدام حسین در سال ۲۰۰۳ تاکنون ملت عراق مراسم مبارک اربعین را برگزار می‌کنند و تسلیم هیچ شرایطی اعم از تروریسم و طائفه‌گرایی نمی‌شوند. همگی دوشادوش یکدیگر فارغ از تمام مشکلاتی که عراق با آن گریبانگیر است، ایام شهادت سیدالشهداء و اربعین آن را با شکوهی بیش از پیش گرامی می‌دارند تا نشان دهند هیچ چیزی، آنها را از حرکت در مسیر حسین(ع) بازنمی‌دارد.

العنکوشی درباره محدودیت‌های اعمال شده برای اربعین امسال در خصوص کاهش تعداد زائران خارجی گفت: ما بسیار مشتاقیم همه عاشقان اباعبدالله که قلبشان برای زیارت این امام همام در اربعین می‌تپد، توفیق تشرف به حرم او را داشته باشند تا این مراسم با شکوه بیشتری برگزار شود. درهای ما به روی آنها باز است. ما هر چه داریم از امام حسین(ع) است و خاک پای زائران او هستیم؛ اما در عین حال تابع تصمیم‌های دولت عراق هستیم که به منظور پیشگیری از شیوع بیماری همه‌گیر و خطرناک کرونا اتخاذ شده است.

العنکوشی با اشاره به اینکه رسانه‌های عراقی این روزها تمام ظرفیت خود را از نخستین روز برپایی راهپیمایی اربعین برای پوشش این مراسم بسیج کرده‌اند، گفت: کادر رسانه‌های مختلف این روزها در مسیرهای منتهی به حرم سیدالشهداء مستقر هستند تا این اجتماع بزرگ بشری را برای جهانیان به تصویر بکشند.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • برای منوچهر هادی کرونا تمام شد +عکس
 • بعد از ۱۰۰ ماه شکست خوردیم | فوتبال ایران را با جنگ زمین زدند!
 • بعد از 100 ماه شکست خوردیم | فوتبال ایران را با جنگ زمین زدند!
 • بایدن دز سوم واکسن فایزر را دریافت کرد
 • وزیر راه و شهرسازی: وجه بلیت افرادی که موفق به سفر نشدند، بدون اخذ خسارت باید بازگردد
 • آماده سازی یک هزار تختخواب در نقاهتگاه‌های مرزی برای زائران ایرانی
 • آیت‌الله مکارم شیرازی: آیت‌الله حسن‌زاده‌آملی آثار فراوانی از خود به یادگار گذاشت
 • ۵۰ درصد مردم قم واکسن زدند
 • 50 درصد مردم قم واکسن زدند
 • فواید تعطیلات آخر هفته و تأثیر یک ساعت خواب اضافی برای سلامتی
 • «دمدمی مزاج‌ها» دقیقا چه افرادی هستند؟
 • ناعدالتی در ابتلا به کرونا برای لوکزامبورگی‌ها
 • گیت های بیماریابی در مرز مهران فعال شدند
 • بهترین تولید کننده گیربکس های صنعتی در دنیا
 • تاثیر نوعی داروی پوکی استخوان در کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو
 • سوگواری یاسوجی ها در روز اربعین حسینی
 • ایجاد محدودیت برای افرادی که واکسن کرونا نمی‌زنند
 • چه افرادی در معرض عفونت «قارچ سیاه» هستند
 • نازیلا با وسوسه های شیطانی مرا در غیاب شوهرش به خانه اش می برد
دیگران می‌خوانند: