پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو در نخستین روزهای اردیبهشت با تغییراتی مواجه شد.محدودیت های ناشی از کرونا و تعطیلی نمایشگاه ها باعث کاهش شدید معاملات و تاثیر در قیمت خودرو شده است.شنیده ها حاکی از آن است که قیمت خودرو افزایشی نخواهد داشت و خرید و فروش خودروهای خارجی کاهش شدیدی داشته است.

در صورت قطعیت برداشتن تحریم ها در بازار قیمت خودرو تاثیرات زیادی را خواهیم داشت.جزییات قیمت خودرو را در ادامه میخوانید.

افزایش چراغ خاموش قیمت خودرو در بازار / رکود ادامه دارد

 

با وجود آنکه هنوز بسیاری از سوالات کلان پیش‌روی بازار خودرو در سال ۱۴۰۰ با پاسخی قطعی همراه نشده اما به نظر می‌رسد روند تغییرات قیمتی جدیدی در بازار هرچند به شکلی نامحسوس آغاز شده است.

 بازار خودرو ایران در حالی فعالیت‌های خود در سال ۱۴۰۰ را آغاز کرد که به نظر می‌رسید هر نوع تغییر در روند بازار تحت تاثیر چند عامل کلان و بیرونی به وقوع خواهد پیوست، عواملی که مستقیما با خودرو مرتبط نبود اما تغییر در شرایط آنها می‌توانست اوضاع را تغییر دهد.

در سال۹۹، بازار خودرو ایران چند دوره متفاوت را پشت سر گذاشت. در ماه‌های ابتدایی سال قبل، همزمان با تداوم تحریم‌ها و آغاز نشدن مذاکرات جدید، نرخ ارز در بازار آزاد روندی افزایشی به خود گرفت و همین موضوع بر قیمت‌ها در بازار خودرو تاثیری جدی گذاشت تا جایی که در تابستان سال قبل، قیمت بسیاری از خودروها در بازار رکورد شکنی کردند و در این میان سیاست‌های داخلی از سوی نهادهایی چون وزارت صمت و شورای رقابت هیچ تاثیر مثبتی بر بازار نگذاشت.

در پاییز پارسال اما با نهایی شدن پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا، امید به احیای برجام و توافق هسته‌ای افزایش یافت و همین موضوع به کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار خودرو انجامید. با این وجود امیدی که مردم به احیای سریع برجام داشتند رنگ واقعیت نیافت و همین امر یک رکود انتظاری جدید در بازار به وجود آورد و یخ بازار حتی در فضای شب عید نیز آب نشد.سال ۱۴۰۰ نیز با همین روند آغاز شد. هرچند در فروردین ماه خبرهای مثبتی از مذاکرات وین به گوش رسید اما با گذشت چند هفته مشخص شد که امکان دست یابی به یک توافق قطعی در دولت روحانی وجود ندارد و طرفین باید تا آغاز به کار دولت جدید در ایران صبر کنند و این موضوع با ثبات نسبی در قیمت خودرو همراه شد.

 

در کنار آن نه انتظارات برای ایجاد تغییر در سیاست‌گذاری‌های خودرویی دولت و شورای رقابت نتیجه‌ای داشت و نه راهکاری برای عبور از معضل کرونا در کوتاه مدت پیدا شد تا بازار خودرو در بهار ۱۴۰۰، یکی از آرام‌ترین فصول خود در سال‌های اخیر را تجربه کند.

در تابستان امسال اما به نظر می‌رسد بازار خودرو روندی جدید را آغاز کرده است. از سویی با توجه به توافق مذاکرات وین لااقل تا استقرار تیم سیاست خارجی دولت جدید، بازار ارز با افزایش نسبی قیمت نسبت به بهار مواجه شده و این موضوع هرچند با تاخیر اما سرانجام تاثیر خود را در بازار خودرو نشان می‌دهد. از سوی دیگر بازاری که برای چند ماه با رکود همراه بوده، مستعد ایجاد تغییرات جدید است.

با توجه به اینکه فعلا خبری از یک اتفاق مثبت یا تحول کلان نیست، تحولات در بازار خودرو به سمت افزایش قیمت‌ها گرایش دارد، هرچند این افزایش فعلا محدود و نامحسوس است.

بررسی وضعیت بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به اوایل امسال افزایشی نسبی را تجربه می‌کند. قیمت پراید ۱۱۱ در بازار به مرز ۱۳۰ میلیون تومان نزدیک شده و پراید ۱۳۱ نیز حدود ۱۲۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ۲ نیز در مدل ۱۴۰۰، با قیمت ۲۲۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو پارس، سمند، دنا، تیبا و رانا هرچند در روزهای اخیر ثباتی نسبی را تجربه می‌کنند اما در قیاس با ماه‌های قبل افزایش قیمتی نامحسوس را ثبت کرده‌اند.

در بازار خودروهای وارداتی نیز سطحی از افزایش قیمت مشاهده می‌شود. بعضی از خودروها تنها در یک بازه ۲۴ ساعته، افزایش بیش از یک درصدی قیمت را تجربه کرده‌اند و در بررسی روند بازار در هفته‌های گذشته نیز می‌توان افزایش قیمت نسبی در میان خودروهای وارداتی را رصد کرد.

تمام این تغییرات در حالی به ثبت رسیده که فعالان بازار همچنان از تداوم رکود خبر می‌دهند. انتظار برای روی کار آمدن دولت جدید، اعمال تغییرات در سیاست‌های خودرویی از سوی دولت یا مجلس، امکان به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای توافق هسته‌ای و کاهش احتمالی قیمت‌ها پس از آن و بهبود نسبی شرایط کرونایی کشور با افزایش سرعت واکسیناسیون بخشی از انتظاراتی است که هنوز در میان خریداران خودرو وجود دارد و همین موضوع باعث شده خرید و فروش‌ها همچنان در سطحی پایین برقرار باشد.

باید به انتظارات موجود در بازار خودرو از دولت رئیسی، انتظارات فعالان و تولیدکنندگان خودرو را نیز اضافه کرد. براوردها نشان می‌دهد که خودروسازان در ماه‌های گذشته با زیان انباشته چند ده هزار میلیارد تومانی، بدهی بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومانی به قطعه‌سازان، اقساط تسهیلات بانکی ‌و تعهدات معوق گسترده مواجه بوده‌اند و میزان خودرو تولیدی کشور در سه ماهه ابتدایی امسال، هنوز به هدف‌گذاری وزارت صمت نرسیده است.

مجموعه این عوامل نشان می‌دهد که وزارت صمت دولت سیزدهم در بدو کار، باید راهکارهایی چندگانه برای بهبود وضعیت خودرو اجرایی کند. راهکارهایی که بخشی از آن به مسائل کلان کشور در حوزه برجام و کرونا باز می‌شود و بخش دیگر به اصلاح کلان سیاست‌های خودرویی و بهبود شرایط صنعت‌گران باز می‌شود. احیای قدرت خرید از دست رفته اقشاری از مردم در سال‌های گذشته نیز که تحت تاثیر چند برابر شدن قیمت خودرو در مدتی کوتاه رخ داده، دیگر معضلی است که باید برای مشخص شدن راه‌حلش تا آغاز به کار دولت جدید صبر کرد. رکود نسبی همراه با افزایش محدود قیمت‌ها، احتمالا آخرین رهاورد دولت روحانی برای صنعت خودرو خواهد بود و ارائه تصویری از آینده این بازار و صنعت، منوط به سیاست‌های دولت جدید است که از نیمه مرداد امسال، رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

  قیمت این خودروها در حال افزایش شدید است + جزییات

نوسانات قیمتی در بین خودروهای وارداتی کماکان بالا است؛ در بین خودروهای وارداتی بی ام و مدل سری ۲ اکتیوتورر در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱۴ درصد گران شده است و به قیمت یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان رسیده است.در ۲۴ ساعت گذشته در حالی که نوسانات قیمتی در بین خودروهای داخلی به حداقل رسیده است خودروهای وارداتی کماکان در حال پیشروی هستند.

 

در ۲۴ ساعت گذشته خودروهای گروه پراید و پژو از نوسانات قیمتی در امان ماندند و در بین دیگر خودروهای موجود در بازار دنا پلاس توربو اتوماتیک امروز ۰.۸۵ درصد گران شده است و به قیمت ۴۶۸ میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس دنده ای ساده نیز در این مدت ۰.۶۰ درصد گران شده است و ۳۳۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

 افزایش تولید سایپا با وجود توقف تولید پراید

دیگر خودروهای داخلی موجود در بازار امروز نوسانات قیمتی را تجربه نکرده اند؛ طبق آخرین گزارش های اعلام شده در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل سال ۲۲۵ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۳۹۹ آن نیز امروز ۲۱۲ میلیون تومان قیمت خورده است و پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ نیز امروز به ترتیب ۱۲۶ و ۱۳۹ میلیون تومان قیمت خورده اند.

قیمت روز خودروهای داخلی در جدول زیر آمده است:

ریزش شدید قیمت خودرو در دولت رئیسی؟

یک کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: دولت آقای رییسی در حوزه خودرو نمی‌شود گفت با ابرچالش روبه‌رو است، اصلا وسط ابرچالش است. بر همین اساس، چاره‌ای ندارد جز این‌که عقلایی و با نخبگان واقعی، نه نخبه‌نماها، برای چالش‌های کشور فکری کند.روزها برای آغاز به کار دولت سیزدهم به شماره افتاده و در چنین شرایطی، به نظر می‌رسد بازارها در انتظار اتفاقاتی نشسته‌اند که احتمالا در دولت آینده رخ خواهد داد. بازار خودرو و به خصوص خودروهای وارداتی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با وجود افزایش صف‌های فروش خودرو، اما در سمت تقاضا نگاه‌ها مملو از ریسک احتمالی در بازار حاکم است؛ بازاری که از سال ۹۷ با ممنوعیت واردات خودرو، درگیر تغییرات قیمتی بسیار شد. بر همین اساس، به اعتقاد کارشناسان و فعالان بازار خودرو، یکی از مهم‌ترین تغییراتی که می‌تواند در آغاز به کار دولت سیزدهم برای حوزه خودرو به ارمغان بیاورد، آزادسازی دوباره واردات خودرو به ایران است.

 

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو درباره وضعیت احتمالی واردات خودرو در دولت سیزدهم می‌گوید: به نظر می‌رسد فضای اقتصادی ایران در دوره آقای رییسی بازتر از دوره آقای روحانی خواهد بود. البته من این را عطف به رفتارهایی که در ۴۰ سال گذشته جناح‌های سیاسی در ایران داشتند، می‌گویم.

وی می‌افزاید: رفتاری که عموما جناح‌های اصولگرا داشتند، این بوده که با وجود این‌که شعارهای تندتری در حوزه اقتصاد سوسیالیستی می‌دهند، اما به طور معمول لیبرال‌تر برخورد می‌کند. یعنی هر چه لیبرالیسم را تقبیح می‌کنند، خودشان به سمت اقتصاد لیبرال بیشتر حرکت می‌کنند. در مقابل، جناح چپ با وجود این‌که به لیبرالیسم متهم بودند، اما خیلی بسته‌تر عمل می‌کنند و فضای اقتصاد سیاسی را در دوره خود بسته‌اند.

این کارشناس خودرو عنوان می‌کند: با توجه به این سابقه تاریخی، قاعدتا ما باید منتظر این باشیم که مثل دوران گذشته در حوزه اقتصادی بازتر عمل کنیم و یکی از منویات اولیه آن، آزاد کردن واردات و حذف قوانینی است که برای بسته بازارها اتفاق افتاده است.

به برجام برمی‌گردیم؟

زاوه تصریح می‌کند: جدای این موضوع، من همچنان معتقدم که آقای رییسی برخلاف شعاری که اطرافیان او می‌دهند، چون خود ایشان برجام را تایید کردند، به برجام برمی‌گردند و راه تعامل را در پیش می‌گیرند و اتفاقا از انتفاع آن هم استفاده خواهند کرد.

وی متذکر می‌شود: بر این اساس، اگر این اتفاق بیفتد، دولت برای این‌که خبط بانک مرکزی و سازمان برنامه و وزارت اقتصاد را در سال ۹۹ جمع کند -فروش ارزی که ریال آن را توزیع کرده، ولی ارز آن را هزینه نکرده، چون دسترسی به آن نداشته است- یکی از بهترین جاها واردات خودرو است. زیرا اولا تعرفه بالا روی این کالا پذیرفته شده است. همین الان هم که واردات خودرو آزاد شود، به ازای هر دلار می‌توانند ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان پول از مردم در قالب درآمدهای مالیاتی و پول ارز بگیرند.

این کارشناس خودرو بیان می‌کند: دوم این‌که برای مثال، می‌توان یک میلیارد دلار این‌طوری در بازار تزریق کرد و این خاصیت را هیچ مارکت دیگری در ایران ندارد. این می‌تواند اثر ضدتورمی خیلی خوبی داشته باشد، یعنی اگر این اتفاق بیفتد، چیزی در حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد تومان از اضافه تولید پولی که در کشور اتفاق افتاده، آن را می‌شود در داخل بانک مرکزی برگرداند و حبس کرد و داخل جامعه برنگرداند. یا حداقل بخشی از آن را به جامعه برنگرداند و هزینه‌کرد دولت نشود.

زاوه تاکید می‌کند: این اتفاق به شدت ضد تورمی است. به عبارتی، اگر دولت این کار را بکند، به شدت می‌تواند این سیاست اشتباه را جبران کند و تورمی که می‌رود به سمت اعداد بالاتر برسد را تا حدی کند کند.

وی متذکر می‌شود: من فکر می‌کنم آقای رییسی این دو کار را حتما انجام می‌دهد. اما این‌که چه زمانی، خودش مساله است. با این حال، امیدوارم هر چه زودتر آقای رییسی این تصمیم را بگیرد، یعنی هم واردات را آزاد کند و هم تعامل را انجام دهد. اگر تعامل اتفاق نیفتد، دیگر احتمال باز شدن واردات ۵۰ درصد می‌شود، زیرا منابع ارزی تحت فشار است. بر این اساس، اگر واردات آزاد نشود، ما شاهد تداوم فشار در بازار داخلی خواهیم بود.

راهی برای کاهش مصرف ارزی

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه می‌گوید: یک سیاست اشتباهی که در سه سال اخیر دنبال شد، این بود که شرکت‌ها را به سمت اس‌کی‌دی به جای واردات سوق دادند. این باعث می‌شود که مصرف ارزی کشور زیاد شود و یک خودرو ۲۰ یورویی، ۳۰ یورو می‌شود. همین است که مردم با تعجب می‌گویند چرا یک خودرو ۱۵ هزار دلاری در ایران که باید قیمتی ۴۰۰ میلیون تومانی داشته باشد، ۹۰۰ میلیون تومان می‌شود.

زاوه می‌افزاید: دولت آقای رییسی می‌تواند این بازی را جمع کند و جلوی این پدیده مزحک تولیدی را بگیرد و در ازای آن، واردات را آزاد کند. با این موضوع، دو اتفاق می‌افتد؛ یکی این‌که ارز کمتری از کشور خارج می‌شود و دوم این‌که فشار روی بازار به شدت می‌شکند و قیمت‌ها پایین می‌آید.

وی با بیان این‌که در حال حاضر حجم تقاضا در بازار بسیار محدود است، تصریح می‌کند: این‌که یک دفعه تقاضای سنگینی برای واردات اتفاق بیفتد، نگرانی بی‌جایی است و پروپاگاندایی است که خودروسازان دولتی و قطعه‌سازان درست کردند. همین الان واردات باز هم شود، ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو هم نمی‌شود وارد کرد.

این کارشناس صنعت خودرو عنوان می‌کند: بر همین اساس، یکی از راهکارهای دولت این است که پروژه اس‌کی‌دی و ۲۰ درصد ساخت داخل را حذف کند و این‌گونه حداقل ارز کمتری از کشور خارج می‌شود.

زاوه تصریح می‌کند: به هر شکل دولت آقای رییسی در حوزه خودرو نمی‌شود گفت با ابرچالش روبه‌رو است، اصلا وسط ابرچالش است. دولت آقای روحانی هم با این شرایط روبه‌رو بود، ولی به نظر نمی‌رسد آقای رییسی این شانس را داشته باشد، مثل قضیه آب خوزستان، که ابرچالش‌های ایران را بخواهد با پمپاژ پول به تعویق بیاندازد. چاره‌ای ندارد جز این‌که عقلایی و با نخبگان واقعی، نه نخبه‌نماها، فکری برای چالش‌های کشور کند.

وی با پیش‌بینی وضعیت بازار خودروهای وارداتی متذکر می‌شود: اگر واردات آزاد شود، کاهش ۵۰ درصدی قیمت در بازار کاملا محتمل است، اما اگر واردات آزاد نشود، به لطف تورم احتمالا قیمت‌ها تا دو برابر بالا می‌رود.

خبر خوش / خودرو دیگر گران نمی‌شود

بررسی بازار خودرو در ششمین روز از اردیبهشت‌ماه حاکی از تداوم تعطیلی‌ها و رکود در معاملات است، به نظر می‌رسد بسیاری به امید رفع احتمالی تحریم‌ها و ریزش قیمت‌ها، خرید‌های خود را به تعویق انداخته‌اند.

تعطیلی نمایشگاه‌ ها ناشی از پاندمی کرونا و محدودیت‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا یک هفته دیگر نیز تداوم یافت و باید دید در پایان هفته جاری آیا اجازه بازگشایی به این واحد‌های صنفی داده می‌شود یا خیر؟

به این ترتیب، پیش‌بینی می‌شود که معاملات انجام شده از ابتدای سال تاکنون در حد صفر بوده باشد، هرچند در فضای مجازی عده‌ای به قیمت‌ سازی پرداخته و خرید و فروش‌هایی نیز انجام می‌دهند.

 معامله این ۴ خودرو ممنوع!

 «نعمت الله کاشانی‌نسب» نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گوید: «قیمت‌ها در فضای مجازی را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنم.»

در فضای مجازی، در روز جاری و در دسته تولیدات ایران‌خودرو، هر دستگاه سمند ال. ایکس ساده ۱۸۰ میلیون تومان و مدل ۱۴۰۰ آن ۱۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

همچنین هر دستگاه پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس ۱۸۷ میلیون تومان، پژو پارس ساده ۲۱۵ میلیون تومان، مدل ۱۴۰۰ آن ۲۲۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ حدود ۱۹۶ میلیون تومان، مدل ۱۴۰۰ آن ۲۰۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۵ نزدیک به ۲۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۵۳ میلیون تومان، مدل ۱۴۰۰ آن ۲۶۸ میلیون تومان، رانا ۲۰۶ میلیون تومان و دنا معمولی ۲۶۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

در گروه سایپا نیز هر دستگاه پراید ۱۱۱ نزدیک به ۱۲۸ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ حدود ۱۱۲ میلیون تومان، ساینا ۱۳۸ میلیون تومان، ساینا مدل ۱۴۰۰ حدود ۱۴۶ میلیون تومان، تیبا ۱۲۳ میلیون تومان، تیبا ۲ نزدیک به ۱۳۱ میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای ۱۴۵ میلیون تومان قیمت داشتند.

نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت با بیان اینکه آینده بازار خودرو قابل پیش‌بینی نیست، گفت: ابتدا باید منتظر بود و دید که آیا اجازه فعالیت به بازار خودرو در هفته آینده داد می‌شود یا خیر؟ در صورت باز شدن بازار نیز باید به انتظار نرخ دلار، وضع سیاسی کشور و آینده مذاکره‌های برجامی و همچنین نحوه عرضه خودرو از سوی خودروسازان داخلی نشست.

وی در عین حال تاکید کرد: فعالان بازار آینده مذاکرات را مثبت ارزیابی می‌کنند، با این حال فقط می‌توان گفت «دیگر خبری از گران‌تر شدن خودرو‌ها نخواهد بود».

یکی از نمایشگاه‌داران خودرو‌های خارجی در منطقه یوسف‌آباد تهران نیز گفت: بازار خودرو‌های خارجی از ابتدای امسال در رکود فرو رفته و تغییر خاصی در قیمت‌ها شاهد نیستیم، هرچند اندک عرضه‌هایی از سوی صاحبان خودرو‌ها انجام شده، اما خریداری وجود ندارد.

یکی از فعالان بازار خودرو اعلام کرد که با وجود روند مثبت مذاکره‌های برجامی، اما از آنجایی که هنوز هیچ خبری به صورت رسمی درز نکرده است، در بازار خودرو نیز عکس‌العمل خاصی را شاهد نیستیم.

این فعال بازار خودرو پیش‌بینی‌کرد: در صورت قطعیت برداشته شدن تحریم‌ها و در پی آن ورود خودرو‌های مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به بازار، قیمت خودرو‌های خارجی افت شدیدی را تجربه کند.

وی به‌طور نمونه از بی. ام. دابلیو اتاق ۷۳۰ با مدل ۲۰۱۸ مثال زد که این روز‌ها با نرخ ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی درهم امارات نزدیک به هشت میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است، اما گفت: اگر نرخ درهم تا پنج‌هزار و ۵۰۰ تومان افت کند، این خودرو در پنج میلیارد تومان هم بی‌مشتری خواهد ماند.

بر اساس این گزارش امروز در دسته مونتاژی‌ها هر دستگاه هایما اس۷ حدود ۶۸۵ میلیون تومان و کیا سراتو ۲۰۰۰ آپشنال ۷۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.

در دسته خارجی‌ها نیز رنو کولئوس مدل ۲۰۱۸ حدود ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، رنو تلیسمان مدل ۲۰۱۸ نزدیک به یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان، کیا اپتیما مدل ۲۰۱۷ حدود یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان، هیندای النترا مدل ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان و هیوندای سانتافه فول ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت خوردند.

ثبت نام ایران خودرو خرداد ۱۴۰۰ برای طرح جدید فروش نقدی ایران خودرو با قیمت قطعی (هفدهمین فروش فوق العاده ایران خودرو، بخشنامه ۴۳۷۲) با پیش فروش خودرو پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای، پارس و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک آغاز شد.

فروش فوق العاده ایران خودرو + جزییات، قیمت و لینک ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۰

 ثبت‌نام در طرح فروش ایران خودرو در خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد و هیچ گونه مبلغی به‌عنوان پیش‌دریافت، تا قبل از اعلام اسامی منتخبان در قرعه‌کشی اخذ نخواهد شد؛ متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی ایران خودرو، انتخاب نشده‌اند و انتخاب شدگان در طرح‌های قبلی که موفق به واریز وجه نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو، نسبت به انجام مجدد ثبت نام اقدام کنند.) ‌

محصولات ایران خودرو

بر اساس بخشنامه ۴۳۷۲ ایران خودرو پارس سال، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک محصولات عرضه شده در این طرح هستند.

بیشتر بخوانید: پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای + مشخصات، امکانات، بررسی و قیمت ۲۰۷ اتومات

ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام در نام طرح جدید پیش فروش ایران خودرو از روز سه شنبه مورخ هجدهم خرداد ماه ۱۴۰۰ شروع و تا پایان روز پنج شنبه بیستم خرداد ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: پژو پارس سال ۱۴۰۰ + معایب، مشخصات فنی، عکس داخل و قیمت

مطابق با بخشنامه شماره ۴۲۴۹ دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام در سایت فروش اینترنتی از الزامات نام نویسی است و در صورت عدم دریافت کد کاربری و کلمه عبور، امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.

بخوانید: فروش سایپا ۱۴۰۰ + قیمت جزئیات و لینک ثبت نام

سایت ایران خودرو

متقاضیان برای ثبت نام به درگاه اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به آدرس https://esale.ikco.ir/ مراجعه کنند.

بخوانید: زمان قرعه کشی ایران خودرو خرداد ۱۴۰۰ + جزئیات ثبت نام و قیمت محصولات ایران خودرو

فروش فوق العاده ایران خودرو + جزییات، قیمت و لینک ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۰

قیمت ایران خودرو

در طرح فروش جدید ایران خودرو، محصولات با قیمت قطعی زیر عرضه می‌شوند:

پارس سال با مبلغ یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۷۱ ریال

پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای با مبلغ ۲ میلیارد و ۶۸۷ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۲۹ ریال

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۲۷۴ ریال

دور جدید پیش فروش محصولات شرکت ایران خودرو (ویژه دو خودرو) از امروز  آغاز خواهد شد.

شرکت ایران خودرو در راستای پاسخ به نیاز بازار خودرو طرح پیش فروش محصولات (حداکثر ۱۲ ماهه) را اجرا خواهد کرد. متقاضیانی که در قرعه‌کشی‌های قبلی ایران خودرو انتخاب نشده‌اند، می‌توانند در این طرح با شرایط زیر ثبت نام نمایند. در این طرح قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.

طـرح پـیش فـروش عـادی (حـداکثر ۱۲ ماهـه) محصـولات ایـران خودرو (بـا روش قرعـه کشـی) مطـابق جـدول ذیـل از ساعت ۱۰ روز پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ شروع و تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ ادامه خواهد داشت.

شرایط ثبت نام ایران خودرو :

۱.به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق می گیرد.

۲.متقاضی ملزم به ارائه اصل و تصویر گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) می باشد.

۳.حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) در شرکت های ایران خودرو و سایپا ۴۸ ماه است.

۴.امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتى مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد.

۵.متقاضی باید در هنگام ثبت نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی نماید و لازم است از کارت‌های بانکی به نام خود برای واریز وجه استفاده نماید. همچنین شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام خود متقاضی باشد.

۶.ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.

۷.کد نمایندگی که در مرحله دوم و در زمان واریز وجه توسط متقاضی انتخاب می گردد، می بایست با آدرس و کد پستی متقاضی در یک استان باشد.

۸.انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.

۹.گارانتی خودرو پس از ۵ ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می‌گردد و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱،۰۰۰ کیلومتری خودرو نیز الزامی است.

۱۰.سند و فاکتور فروش خودرو تا پایان مدت یک ساله رهن، نزد شرکت ایران خودرو باقى خواهد ماند و پس از تسویه حساب مشترى و فک رهن تحویل مشتریان گرامى خواهد گردید.

نکته۱: برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب برروی خودرو) امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.

نکته۲: کسانی که فاقد گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) و یا دارای پلاک انتظامی فعال باشند و در این طرح ثبت نام نمایند،ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام تا ۳ سال امکان ثبتنام درکلیه طرح های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو را نخواهند داشت.

نکته۳: در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

ثبت نام ایران خودرو (سورن پلاس و دنا پلاس)

دور جدید پیش فروش محصولات شرکت ایران خودرو (ویژه دو خودرو) از امروز اغاز خواهد شد.

این خودروها در جاده افزایش قیمت قرار گرفتند + جدول

بازار خودرو که از ابتدای هفته همزمان با افزایش نرخ ارز تغییر فاز داده بود روز گذشته نیز به پیشروی در مسیر افزایشی ادامه داد؛ این افزایش قیمت ها بیشتر در بین خودروهای گروه پراید موجود در بازار مشهود است.

بازار خودرو روز گذشته نیز به پیشروی خود در مسیر افزایشی ادامه داد و این افزایش قیمت ها بیشتر در بین خودروهای گروه پراید موجود در بازار مشهود بود به طوری که پراید ۱۳۱ از ۱۲۱ میلیون تومان در روز یک شنبه دیروز به قیمت ۱۲۳ میلیون تومان رسید و پراید ۱۳۲ نیز در این مدت یک میلیون تومان گران شد و در حال حاضر ۱۱۹ میلیون تومان قیمت خورده است و پراید ۱۵۱ نیز از ۱۲۸ میلیون تومان در روز گذشته به قیمت ۱۳۰ میلیون تومان رسید. گفتنی است که این خودرو از ابتدای هفته تاکنون ۵ میلیون تومان گران شده است.

در بین خودروهای گروه پژو اما افزایش قیمت ها در ۴۸ ساعت گذشته تنها در دو خودرو این گروه رخ داده است، یکی از آنها پژو پارس سال است که در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر به قیمت ۲۲۸ میلیون تومان رسیده است؛ گفتنی است که خودرو پژو پارس دوگانه سوز نیز در این مدت ۱.۶۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و در حال حاضر ۲۵۹ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای دنا نیز دنا پلاس اتوماتیک توربو مدل ۱۴۰۰ در ۴۸ ساعت گذشته ۰.۸۹ درصد گران شده است و در حال حاضر به قیمت ۴۴۹ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز در این مدت ۰.۴۷ درصد گران شده است و ۴۲۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای ساینا نیز با وجود آنکه در دو روز گذشته افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده بودند امروز نیز به پیشروی خود در مسیر افزایشی ادامه دادند و ساینا ای ایکس دنده اس مدل ۱۳۹۹ از ۱۳۹ میلیون تومان در روز گذشته امروز به قیمت ۱۴۲ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۵ میلیون تومان گران شده است و در حال حاضر ۱۴۸ میلیون تومان قیمت خورده است و خودرو رانا پلاس نیز در دو روز گذشته افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده است و این خودرو از ۲۳۵ میلیون تومان امروز به قیمت ۲۴۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت روز خودرو در جدول زیر آمده است:

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فردا

کلیدواژه: قیمت خودرو قیمت خودرو در بازار قیمت خودروهای وارداتی در بازار قیمت خودرو امروز قیمت خودرو 1398 قیمت خودرو پراید امروز 1398 قیمت خودرو 301 قیمت خودرو ایران جیب قیمت خودرو در بازار آزاد قیمت خودرو ثبت نامی سایپا قیمت خودرو ایران خودرو قیمت خودرو پراید قیمت خودرو صفر میلیون تومان قیمت خورده میلیون تومان رسیده میلیون تومان گران شد محصولات ایران خودرو ثبت نام ایران خودرو درصد گران شده کارشناس صنعت خودرو میلیون تومان رسید خودروهای وارداتی شرکت ایران خودرو تومان قیمت گذاری حال حاضر آغاز به کار دولت بین خودروهای خودروهای داخلی افزایش قیمت ها بازار خودرو ۵ میلیون تومان ۲ میلیون تومان موجود در بازار میلیون تومان بازار خودرو نیز در این مدت خودروهای گروه نوسانات قیمتی میلیارد تومان تجربه کرده قیمت خودرو واردات خودرو فعالان بازار نظر می رسد فروش محصولات یک میلیارد دولت سیزدهم سقف شیشه ای قرعه کشی نشان می دهد آقای رییسی فروش خودرو ساعت گذشته دنا پلاس قیمت ها خودرو نیز روز گذشته دولت آقای گذشته نیز پراید ۱۳۱ واریز وجه دولت جدید پژو پارس خواهد شد پیش فروش خودرو ها پیش بینی مدل ۲۰۱۸ پارس سال تحریم ها سال ۱۴۰۰ آغاز شد پژو ۲۰۷ پژو ۲۰۶ ۲۴ ساعت

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.fardanews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «فردا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۶۵۴۸۱۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

والیبال ایران جهانی شد

قیمت دلار ۲۷ شهریور ماه۱۴۰۰

مجوز مصرف ۲ واکسن کرونا برای افراد زیر ۱۸ سال صادر شد

شایع‌ترین بیماری روده را با یک قرص ارزان‌قمیت درمان کنید

ستاد کرونا: احتمال آغاز پیک ششم کرونا از شرق کشور در اواخر مهر ماه

خبر بعدی:

پیش بینی وضعیت بازار طلا در هفته چهارم شهریورماه ۱۴۰۰ + فیلم

پیش بینی طلا برای هفته آینده به دلیل نوسانات متعدد مقداری مشکل است. گروه اقتصاد کلان بازار نیوز - علی شیداصفت: قیمت طلا و دلار در هفته گذشته یعنی از ۲۰ الی ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ با نوساناتی همراه شد بطوری که قیمت طلا ۱۸ عیار از ۱ میلیون ۱۵۱ هزار ۶۰۰ تومان به ۱ میلیون ۱۸۰ هزار ۶۰۰ تومان رسید و نرخ دلار از ۲۷ هزار ۷۳۱ تومان به ۲۷ هزار ۴۴۶ تومان در پایان هفته رسید.   کد ویدیو دانلود فیلم اصلی برچسب ها: طلا ، سکه ، امامی ، عیار لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000P79

دیگر خبرها

 • پیش‌فروش «تارا» آغاز شد/ ثبت نام با 140 میلیون تومان +جزئیات
 • خبرخوش درباره قیمت پراید +گرانی تمام شد!
 • آغاز هفته با کاهش قیمت خودروهای خارجی
 • قیمت خودرو امروز 28 اردیبهشت/ پراید و پژو ارزان شدند
 • ملی پوشان ترای‌اتلون تاریخ سازی کردند/ ایران برای اولین بار در جایگاه ششم قاره کهن ایستاد
 • ایران تنها کشوری است که در برابر پروژه‌های صهیونیستی ایستاد
 • «المدلل»: ایران تنها کشوری است که در برابر پروژه‌های صهیونیستی آمریکایی ایستاد
 • نخستین واکنش قیمت خودرو به آزادسازی واردات
 • ریزش قیمت ها در بازار خودرو/پراید ۳ میلیون تومان ارزان شد
 • ریزش قیمت ها در بازار خودرو استارت خورد/ رانا ۵ میلیون تومان ارزان شد
 • جزییات واردات واکسن برای دانش‌آموزان
 • مرد سایه سپاهان دوباره پشت محرم ایستاد(عکس)
 • ماجرای زنی که پای عشقش ایستاد و به آرزوهایش رسید
 • درخشش اسکی بازان البرزی در مسابقات رولر اسکی
 • رونمایی از جزییات ساخت یک میلیون واحد مسکونی تا ۲ هفته آینده
 • آخرین آمار معاملات بازار بورس
 • سقوط آزاد بورس در نخستین روز هفته
 • جوجیتسوی قهرمانی آسیا|تیم ملی ایران بر سکوی سوم قاره ایستاد
 • تیم ملی ایران بر سکوی سوم قاره ایستاد
دیگران می‌خوانند: