پیشکسوت و منتقد ورزش ایران با اشاره به قرار گرفتن کمیا علیزاده مقابل پرچم ایران، از آن به عنوان یکی از اتفاقات تلخ دوران زندگی‌اش یاد کرد که باعث سرازیر شدن اشک‌هایش شد.

به گزارش "ورزش سه"، محمد مایلی کهن به عنوان چهره منتقد چند سال اخیر ورزش ایران، در تازه‌ترین گفتگوی خود به موضوع المپیک، وضعیت ورزش ایران و همچنین دولت پرداخته است.

او با اشاره به دیدارهای تکواندو در المپیک و تقابل ستاره اسبق این رشته برابر نماینده ایران از آن به عنوان یک ضعف مدیریتی یاد می‌کند. در ادامه صحبت‌های پیشکسوت فوتبال ایران را خواهید خواند.

 

دولت به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود از عملکرد مسعود سلطانی فر و انتقادات اخیر خود بگوید

ما کم کم به روزهای پایانی عمر خود رسیده ایم و از آن دسته از افراد نیستیم که فیلم بازی کنیم و کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند من به موقع انتقاد می‌کنم‌ و به موقع تعریف.  نمی‌شود به همه اتفاقات نگاه صفر تا صد داشت. در زمینه ساخت ‌و سازهای ورزشی هیچ دوره ای مثل زمان هاشمی طبا و معاون ایشان مهندس سعید فائقی نبود. ایشان زحمات فوق العاده‌ای کشیدند. اکثر ورزشگاه‌های بزرگ مثل یادگار امام تبریز، قم، کرمان و کاشان و سردار جنگل رشت در این زمان ساخته شدند اما الان در مسیر مخروبه شدن قرار گرفته‌اند. ساختن آسان‌تر از نگهداری است متاسفانه در دوره‌های بعد از آن اکثر روسای سازمان تربیت بدنی که تبدیل به وزرات ورزش شد موفق نبودند. اکثر آنها هنگام رفتن شروع کردند به افتتاح برخی اماکن ورزشی که متاسفانه به ظاهر یک عملکرد خوب را به نمایش گذاشتند در صورتی که اکثر این اماکن با هزار و یک عیب و ایراد افتتاح شدند. این یک واقعیت است و من بارها این موضوع را عرض کردم. خود من پیگیر مسائل ورزشگاه شهید عضدی رشت و شهید پیشگاه هادیان انزلی یا همین استادیوم تختی انزلی بودم. متاسفانه در شرایطی که می‌شد این ورزشگاه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درست کرد اما اینگونه نشد و به حال خود رها شده‌اند. به نظر من یکی از کارهای که باید انجام داد این است که دولت آینده از شعار زدگی و شعار دادن خارج شود و عمل کند. در ابتدا جاهای که نیمه کاره مانده است را  تکمیل کنیم نه اینکه ورزشگاه جدید تاسیس کنیم و این خود یک کار مهم و حائز اهمیت است. در مجموع عملکرد آقای سلطانی‌فر علیرغم اینکه قائم مقام سازمان تربیت بدنی در زمان هاشمی طبا بودند عملکرد متوسطی داشتند. من از ایشان انتظار بیشتری داشتم که متاسفانه اینگونه نشد.

 

 پس شما هم اعتقاد دارید ایشان نتوانستند رضایت مجموعه ورزش را برآورده کنند؟
به نظر من پیش از آقای سلطانی‌فر، آقای گودرزی عملکرد خوبی داشتند. ایشان از تحصیل کرده‌های عرصه ورزش و استاد دانشگاه تهران بودند و داشتند خوب کار می‌کردند اما چه شده که عوض شدند این دیگر به سلیقه رییس جمهور باز می‌گشت. در مجموعه این ۸ سال ما می‌توانستیم بهتر عمل کنیم اما متاسفانه اینگونه نشد و بیشتر به دنبال نمایش بودیم و کارهای اساسی صورت نگرفت.

 

 فدراسیون فوتبال هم با تغییراتی همراه شده و با انتخابات جدید اعضا و روسای جدید را در بخش‌های مختلف خود می‌بیند. بحثی در این خصوص ندارید؟
کاملا مشخص است انتخابات فدراسیون فوتبال نه تنها در مقطع فعلی که در اکثر مقاطع به صورت دستوری و باندی عمل می‌شود. این یک واقعیت انکار ناپذیر است. ما در بحث انتخابی جام جهانی خوب عمل کردیم و در ۴ بازی خارج از خانه که به هیچ وجه ساده نبود شرکت کردیم و پیروز شدیم. در این زمینه فدراسیون خوب عمل کرد. ضمن اینکه اخیرا انتصابی خوبی نیز انجام شد که آن هم حضور آقای کامرانی فر به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون بود. اگر اجازه بدهد ایشان کار خود را انجام بدهد ‌و حضور ایشان تثبیت بشود فکر می‌کنم یکی از نکات مثبت و مفید باشد. ایشان تا جای که من اطلاع داریم یکی از سالم‌ترین و بهترین کمک داوران نه تنها در کشور ما بلکه در عرصه بین‌المللی است.

 

 به تازگی شاهد انتخاب آقای مهدوی‌کیا نیز در تیم امید ایران بودیم و به نظرتان این انتخاب کمک خواهد کرد؟
طبعا مهدی مهدوی کیا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ما بوده است. او از نظر فنی و و شخصیتی نیاز به تعریف من ندارد. اگر این اتفاق رخ دهد به نفع فوتبال ما خواهد بود و برای آینده جوانان فوتبال دوست ما خوب خواهد بود. ضمن اینکه یادمان نرود او در عرصه بازیکن سازی در آکادمی کیا مشغول به فعالیت است و تجربه دارد و این می‌تواند نوید بخش روزهای خوبی برای ما باشد.

 


لیگ را در این فصل دنبال کردید؟ شرایط و سطح فنی مسابقات را در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل چطور می‌بینید؟
علیرغم مشکلاتی که وجود داشت رقابت‌های لیگ برگزار شد. یکی از نکات بسیار مثبت این لیگ حضور یک جوان شایسته، محبوب، دوست داشتنی و کاربلد بود و آن هم کسی نیست جز محرم نویدکیا. شما وقتی همه ستاره‌ها را اختیار داشته باشید اما نتوانی از آنها بهره ببری و روانشناس نباشی و ندانی چه برخوردی با آنها بکنی نمی‌توانی موفق شوی. شاهد هستیم سپاهان از نظر فنی نیز خیلی خوب بازی می‌کند من در یک مقطعی در تیم امید تجربه کار با او را داشته‌ام. به نظرم بزرگ‌ترین دستاورد لیگ حضور محرم نویدکیا بوده است. ضمن اینکه پرسپولیس نیز تیم خوب و شایسته‌ای نشان داده و به حق نشان داده موفقیت‌های این تیم اتفاقی نیست. چیزی که من را ناراحت می‌کند این است که باشگاه‌های ما به غیر از سپاهان شفافیت مالی ندارند و تنها تیمی هستند که همیشه در مورد مشکلات مالی صحبت می‌کنند و انتقادات می‌کنند و این موضوع من را ناراحت می‌کند. می‌برند یا می‌بازند می‌گویند ما پول نگرفتیم و زن و بچه ما گرسنه هستند. باور کنید من وقتی مصاحبه احمد مددی مدیرعامل استقلال را خواندم دلم برای او سوخت. کلی بدهی در ادوار مختلف بوده است همه تقریبا دریافتی نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد را داشته‌اند اما باز معترض هستند او که دیگر بانک مرکزی نیست مدام پول چاپ کند. وقتی شفافیت نباشید همه سر و صدا می‌کنند اما وقتی شفافیت مالی باشد نقش من نیز مشخص می‌شود؛ پول را گرفتم اما از حال بخاطر اینکه شاید سال دیگر باشگاه من را نخواهد شروع میکنم به جو سازی. معمولا تیم‌هایی که پر هزینه هستند و بعضا بالای ۱۰۰ میلیارد هزینه کردند و نتیجه نمی‌گیرند به دنبال بهانه‌جویی هستند و ضعف خود را گردن دیگران می‌اندازند.

 

نظرتان درباره قهرمانی احتمالی این فصل؟
پرسپولیس شرایط خوبی دارد و ۲ امتیاز جلوتر است و روی کاغذ با توجه به اینکه سپاهان با رقیب سخت‌تری بازی دارد شانس بیشتری برای قهرمانی دارد هرچند استقلال رتبه سوم خود را قطعی کرده است انگیزه کمتری برای این بازی دارد. پیکان نیز ‌در میانه جدول حضور دارد و آن هم در شرایط مشابه‌ای همچون استقلال قرار دارد.

 

 و درباره بحث داغ این روزهای ورزش و مسابقات المپیک؟
جا دارد که یک تبریک ویژه به جواد فروغی که موفق شد نخستین مدال طلای ایران را در تیراندازی کسب کند بگویم. از طرفی سرکار خانم نازنین ملایی موفق شد به نیمه نهایی مسابقات قایقرانی برسد که باید بگویم شاهکار کرده است. تیم ملی والیبال نیز خوب کار کرده است و به همه آنها خسته نباشید می‌گویم امیدوارم در این شرایط سخت و در بحران کرونا در ادامه راه ورزشکاران ما موفق باشند. متاسفانه در این مسابقات کیمیا علیزاده یکی از دختران خوب کشورمان به عنوان یک ورزشکار بدون وطن و بدون پرچم در این مسابقات شرکت کرد که این برای من غم‌انگیز و ناراحت‌کننده بود. هر چند به ایشان بعد از کسب مدال برنز المپیک ریو از نظر اقتصادی کم توجهی نشده بود و طبعا انگیزه‌های دیگری برای رفتن داشتند که برای خودش قابل احترام است اما من به عنوان ایرانی واقعا دلم شکست و از اینکه دیدم او برابر پرچم ایران قرار گرفته دلم شکست و اشک ریختم. مطمئنا اما اینکه ورزشکاران ما چنین شرایطی را دنبال می‌کنند باید به دنبال مقصر نباشیم و خودمان دلیل آن هستیم و باید قبول کنیم.

محمد مایلی کهن پرسپولیس تهران ملوان بندرانزلی دسته یک

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ورزش 3

کلیدواژه: محمد مایلی کهن پرسپولیس تهران ملوان بندرانزلی دسته یک

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.varzesh3.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ورزش 3» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۶۵۵۴۴۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

والیبال ایران جهانی شد

قیمت دلار ۲۷ شهریور ماه۱۴۰۰

مجوز مصرف ۲ واکسن کرونا برای افراد زیر ۱۸ سال صادر شد

شایع‌ترین بیماری روده را با یک قرص ارزان‌قمیت درمان کنید

ستاد کرونا: احتمال آغاز پیک ششم کرونا از شرق کشور در اواخر مهر ماه

خبر بعدی:

سنگ سفیدی: فکر می‌کردیم آمریکا دست و پا بسته است/ عیار ایران مقابل آرژانتین مشخص می‌شود

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران گفت که در دیدار شب گذشته، تیم ملی آمریکا را دست کم گرفته بودند. - اخبار ورزشی -

محمدرضا سنگ سفیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی 4 بر 2 تیم ملی فوتسال ایران مقابل آمریکا اظهار داشت: در این بازی اصلاً خوب نبودیم و روز خوب ما نبود. آمریکا 11 گل از آرژانتین خورده بود و فکر می‌کردیم با تیم دست و پا بسته‌ای روبه‌رو هستیم. خدا را شکر در روزی که خوب بازی نکردیم، پیروز شدیم و به مرحله یک‌هشتم نهایی رسیدیم. امیدوارم مقابل مقابل آرژانتین همان ایران همیشگی باشیم و بازی خود را به رقیب دیکته و پله پله به سمت قهرمانی حرکت کنیم.

وی در مورد کیفیت تیم ملی آرژانتین، حریف دوشنبه شاگردان ناظم‌الشریعه گفت: آرژانتین تیمی قدرتمند و مدافع عنوان قهرمانی بوده که فقط برای قهرمانی به لیتوانی آمده است. ما هم ایران هستیم و گُلِ بازی‌های مقدماتی جام جهانی خواهد بود. عیار تیم ملی در این بازی مشخص می‌شود و امیدوارم بازی جذابی از آب دربیاید.

جام جهانی فوتسال| واکنش AFC و فیفا به غلبه شاگردان ناظم‌الشریعه بر آمریکا

ملی‌پوش فوتسال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا توقع قهرمانی باعث افزایش فشار روی تیم ملی شده است یا خیر، به تسنیم گفت: توقعات از تیم ملی «به‌حق» بالاست و تیمی خوب و باتجربه داریم. جوانان ما هم تجربه لازم را دارند و برای قهرمانی آمده‌ایم. امیدوارم فشاری که ایجاد شده، مثبت باشد و انتقادات در جهت تخریب نباشد. تیم ملی برای همه ایرانیان است و افتخار آن به نام ایران ثبت می‌شود.

سنگ سفیدی در مورد کارت‌های زرد و قرمز بی‌موردی که بازیکنان ایران دریافت می‌کنند، یادآور شد: این کارت‌ها سهوی بوده و بازی‌ها نزدیک است. داوران روی ایران حساس هستند و بازیکنان ما هم باید  آستانه تحمل خود را بالا ببرند. ان‌شاءالله این مشکل با مدیریت خوب حل می‌شود.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • «ایشی کاوا»؛ متفکر حملات ژاپن در فینال امروز
 • ملی پوشان ترای‌اتلون تاریخ سازی کردند/ ایران برای اولین بار در جایگاه ششم قاره کهن ایستاد
 • بازی با کره جنوبی نشان خواهد داد عیار هندبال ایران چقدر است/ شانس جهانی شدن را داریم
 • تیم ایران برای نخستین بار ششم قاره کهن شد
 • واکنش روسیه به عضویت ایران در شانگهای
 • از بانویی که در سفر به سوریه به دنبال پیکر همسر شهیدش بود تا جهادگری که زندگی معتادان را سامان داد +فیلم
 • از بانویی که در سفر به سوریه به دنبال پیکر همسر شهیدش بود تا جهادگری که برای معتادان خانه می‌ساخت +فیلم
 • عالی بودیم/ فینال جذابی در پیش است
 • یک گام تا خلق حماسه تمام ایرانی در قاره کهن
 • بهروز عطایی: چین بسیار قدرتمند ظاهر شد / کار گروهی مان خوب بود
 • موافقت وزارت بهداشت با احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی آبدانان
 • نماهنگ اربعینی نذار دیر شه با نوای رسولی منتشر شد
 • اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۱۴۰۰/۰۶/۲۷
 • پرسپولیس – الهلال ؛ تقابل «دو ابرقدرت پُرافتخار قاره کهن»
 • عطایی: نظم تیمی چین را به هم زدیم/ کار گروهی تیم، بسیار خوب بود
 • وزیر ورزش تکلیف استقلال را مشخص کند/ مدیرعامل باید پاسخگو باشد
 • گزارش AFC از تقابل «دو ابرقدرت پُرافتخار قاره کهن» در لیگ قهرمانان آسیا
 • آمریکا غار نقاشی شده کهن بومیان را فروخت!/ رئیس قبیله فروش را «دلخراش» خواند
 • علیزاده: با برانکو درباره خرید ۲ بازیکن عمانی مشورت کردیم
دیگران می‌خوانند: