دهمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو با حضور نمایندگان ایران در ۲ رشته ورزشی پیگیری خواهد شد که تیم ملی والیبال به مصاف ژاپن خواهد رفت. خبرگزاری میزان - ورزشکاران کشورمان در دهمین روز از سی‌ودومین روز بازی‌های المپیک توکیو در ۲ رشته ورزشی (کشتی و والیبال) به مصاف حریفانشان می‌روند.

شروع کار کشتی‌گیران در هفته دوم

اولین رقابت ایران در دهمین روز به کشتی فرنگی اختصاص دارد که علیرضا نجاتی و امین میرزازاده در اوزان ۶۰ و ۱۳۰ کیلوگرم از ساعت ۶:۳۰ به وقت تهران به مصاف حریفان خواهند رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم نجاتی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب آرمن ملکیان از ارمنستان شد و از گردونه مسابقات کنار رفت. 

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد. لوپز سه مدال طلای متوالی المپیک‌های پکن، لندن و ریو و پنج طلا و سه نقره مسابقات قهرمانی جهان را در اختیار دارد.

مصاف حیثیتی والیبال ایران با میزبان

در دومین رشته ورزشی تیم ملی والیبال در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی به مصاف ژاپن خواهد رفت. از ساعت ۱۵:۳۰ و در رشته والیبال، تیم ملی ایران در پنجمین و آخرین دیدار خود در مرحله گروهی، برابر ژاپن به میدان خواهد رفت. شاگردان آلکنو که در دیدار‌های قبلی به دو پیروزی دست یافته و متحمل دو شکست شده‌اند در صورت برتری مقابل میزبان راهی مرحله بعدی می‌شوند، در غیر این صورت باید با المپیک ۲۰۲۰ وداع کنند.

کاروان ایران تاکنون یک مدال طلا توسط جواد فروغی در تیراندازی کسب کرده است. ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا، یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو و کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ (۲۳ جولای ۲۰۲۱) در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن آغاز شده است که  ایران با ۶۶ ورزشکار (۱۰ زن و ۵۶ مرد) راهی توکیو شده است.

 

تغییر ساعت وزن کشی بلای جان کشتی‌گیران ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۰۱

در شرایطی که مسابقات کشتی فرنگی المپیک از صبح امروز در سالن موکاهاری توکیو آغاز شده، گویا وزن کشی این مسابقات با تغییراتی مواجه شده است. 

پیش از این اعلام شده بود که وزن کشی مسابقات ساعت ۶:۳۰ تا ۷ خواهد بود و به همین دلیل کشتی گیران فرصت چند ساعته برای بازیابی خود داشتند اما عصر روز گذشته اعلام شد که وزن کشی مسابقات ۹:۱۵ صبح خواهد بود تا به نوعی کشتی‌گیران وزن کم کن مانند نجاتی فرصت ریکاوری مجدد را نداشته باشند. 

این قانون که با اعتراض مربیان و‌ کشتی‌گیران همراه بوده به نوعی از سوی اتحادیه جهانی کشتی وضع شده تا کشتی گیران در دراز مدت به دلیل کاهش وزن زیاد دچار مشکلات عدیده جسمی نشوند، اما در این دوره به نوعی به ضرر کشتی گیران کشورمان تمام خواهد شد. 

لهستان برد و صدرنشین شد/ والیبال ایران یا ژاپن به عنوان تیم سوم صعود می‌کنند ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۴۶

رقابت‌های والیبال المپیک توکیو امروز با دیدار لهستان و کانادا آغاز شد. در این مسابقه شاگردان ویتال هینن موفق شدند 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 21 و 25 بر 16 از سد حریف خود عبور کنند.

با کسب این نتیجه لهستان به عنوان صدرنشین صعودش به دور بعدی قطعی شد و باید با تیم چهارم گروه مقابل روبرو شود. کانادا هم موقتاً با کسب 2 پیروزی در رده سوم قرار دارد، اما با توجه به اینکه ایران و ژاپن از ساعت 15:10 باید مقابل هم قرار بگیرند، یکی از این دو تیم 3 برده خواهند شد. با توجه به اینکه رده‌بندی در والیبال بر اساس تعداد پیروزی‌ها تعیین می‌شود، ایران یا ژاپن بالاتر از کانادا قرار می‌گیرند.

به این ترتیب نماینده والیبال قاره‌کهن در گروه اول رقابت‌های المپیک توکیو قطعاً به عنوان تیم سوم راهی مرحله بعد خواهد شد و حریفش را پس از انجام قرعه‌کشی خواهد شناخت.

میرزازاده باخت، نجاتی حذف شد ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۰۸

مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های المپیک توکیو از صبح امروز آغاز شد که در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب آرمن ملکیان از ارمنستان شد که باتوجه به شکست حریفش در دور بعد مقابل لنور تیموراف از اوکراین، از گردونه مسابقات کنار رفت.

 

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، امین میرزازاده در دور اول و در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر مین سئوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم با نتيجه ٨ بر صفر مغلوب میجان لوپز، دارنده ٨ مدال طلای جهان و المپیک از کوبا شد.

میرزازاده برای ادامه کار در گروه بازنده ها و شانس کسب ندال برنز باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد. لوپز عصر امروز در نیمه نهایی به مصاف رضا کایالپ از ترکیه خواهد رفت. 

 

 

حضور رییس و دبیرکل کمیته ملی المپیک در سالن مسابقات کشتی ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۶:۵۵

 

 سيدرضا صالحی اميری و كيكاووس سعيدی رييس و دبيركل كميته المپيك به همراه مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و عبدالحميد احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در سالن كشتی ماهوكاری مسه حضور پیدا کرده‌اند. 

دیدار صالحی امیری با توماس باخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۶:۳۶

سیدرضا صالحی امیری عصر روز گذشته با رئیس کمیته بین المللی المپیک دیدار و گفتگو کرد.

صالحی امیری در ابتدای دیدار به توماس باخ بابت برگزاری رویداد بزرگ المپیک در دوران همه گیری کرونا تبریک گفت و اظهار داشت: انصافا هیچ کس در دنیا جز خود شما و گروه موفقتان فکر نمی‌کرد این رویداد در این شرایط و علیرغم مخالفت‌های فراوان برگزار شود. من به شما و تیم همکاران تان و همچنین عوامل ستاد برگزاری بابت پیگیری، پافشاری و زحمات زیادی که کشیدید خسته نباشید می‌گویم.

این دیدار عصر روز گذشته و در دفتر موقت IOC در محل هتل آکیرا برگزار شد که طی آن نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزشی کشورمان بهمراه فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک، صالحی امیری را همراهی می کردند.

در ابتدای این نشست صالحی امیری گزارشی کامل از فعالیتهای انجام شده برای کاروان اعزامی به المپیک و همچنین وضعیت تمام رشته های اعزامی ارائه داد و گفت: اولین صحبتهای شما در اولین ملاقات را بخوبی به یاد دارم. در آن نشست از نگاه خود که حاصل بررسی های کارشناسی روی ورزش ایران بود فرمودین مشکل ورزش ما عدم هماهنگی بین ارکان ورزش است که من رفع این مشکل را در راس امور کمیته قرار دادم و خوشبختانه بالاترین سطح انسجام و هماهنگی را در حال حاضر بین وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها و همچنین رسانه شاهد هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان به تأسیس و تجهیز موزه، راه اندازی پروژه بزرگ تاریخ شفاهی ورزش ایران جهت جمع آوری خاطرات، اشیا، مدال و اسناد در دست قهرمانان و پیشکسوتان در راستای ارائه و شناساندن به نسل بعدی اشاره کرد و گفت: آیندگان باید ریشه های درخت ورزش را که زمینه به بار نشستن زحماتشان است بشناسند و این را نیز بدانند که سیستم ورزش تلاشهای آنان را ارج می نهد و برای زحمات و قهرمانی های آنان ارزش قایل است. با ساخت سردیس، رونمایی شایسته و به نمایش گذاشتن افتخاراتشان بار دیگر به آنان می گوییم که شما در قلب مردم ورزش دوست ماندگارید.

در ادامه نشست صالحی امیری به حضور ۱۰ ورزشکار زن در جمع کاروان اعزامی ایران اشاره کرد و گفت: چند سالی است که توجه به ورزش زنان بیش از قبل شده و ما نیز در رشته های که با توجه به شرایط و قوانین ایران امکان فعالیت در آن را داریم سرمایه گذاری خوبی کرده ایم تا روزی را شاهد باشیم که نیمی از کاروان اعزامی ایران بانوان افتخار آفرین میهنمان باشند. در حال حاضر نیز کسب ۱۱ سهمیه و اعزام ۱۰ ورزشکار خانم یک رکورد در کشورمان است.

صالحی امیری در پایان صحبتهای خود ضمن تشکر و تقدیر از همکاری خوب همکاران باخ خواستار حمایت بیش از پیش مجموعه کمیته بین المللی المپیک از برنامه‌های آموزشی و توسعه ای کمیته ملی المپیک شد.

در ادامه این نشست نصرالله سجادی وضعیت کاروان جمهوری اسلامی ایران را برای توماس باخ گزارش داد و او را در جریان روند فعالیتهای ورزشکاران کشورمان قرار داد.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز از حضور مسئولین ورزش کشورمان در این نشست تقدیر و تشکر کرد و گفت: از ارائه گزارش های منظم و دقیق کمیته ملی المپیک ایران و پیگیری های شخص رئیس کمیته بیشتر متشکر هستم.

حضور وزیر ورزش در کنار شما را در دفتر کارم در سوئیس نقطه آغاز کار ورزش ایران برای رسیدن به روزهای خوب می دانم. مطمئنم با دولت جدید نیز همین تعامل را در جهت توسعه ورزشتان خواهید داشت و شک نداشته باشید که با همین روند روز به روز موفق‌تر خواهید بود.

از برنامه هایتان در مستند سازی، ایجاد موزه و راه اندازی تاریخ شفاهی قطعا حمایت می کنیم. برای این موارد که بخشی از جنبش المپیک است بودجه داریم و طبق برنامه و بررسی گزارش‌های ارسالی شما و مطابق با پیشرفت برنامه حمایت خواهیم کرد.

منشور المپیک اصل کار ماست و می دانم که شما نیز ما را در راستای پیاده سازی آن در کشورتان همراهی کرده و می کنید.

برای ورزش ایران، ورزشکاران ایران و ورزش دوستان کشورتان آرزوی بهترین ها را دارم و قول می دهم در اولین فرصت برای بازدید از امکانات، ملاقات با مقامات و دیدن تمرینات وررشکارانتان به ایران بیایم.

در انتهای نشست توماس باخ نسبت به رشد ورزش قهرماني در ایران اظهار رضايت وخوشنودي كردند ورعايت منشور المپيك را مجددا تاكيد نمودند.

در پایان این نشست هدایایی جهت یادبود و درج در موزه کمیته بین المللی المپیک و موزه ملی ورزش ایران بین طرفین مبادله گردید.

کمیته ملی المپیک یک نمونه دست ساز جام ارجان که توسط هنرمندان اصفهانی آماده شده بود را بهمراه فرشی که توسط هنرمندان ایرانی و با طرح و‌ درج لوگوهایی از المپیک ۲۰۲۰، IOC ، کمیته ملی المپیک ایران و ژاپن بافته شده بود را به بالاترین مقام ورزشی جهان اهداء کرد.

عملکرد ورزشکاران کشورمان در روز نهم؛ ناکام مطلق ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۳۷

نهمین روز از بازی‌های المپیک توکیو در حالی پیگیری شد که ملی‌پوشان کشورمان در رشته‌های دوومیدانی، تیراندازی (تفنگ) و بسکتبال به رقابت پرداختند که از نظر مدالی نتیجه‌ای برای کاروان ایران نداشت.

تیراندازی (تفنگ):

نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده دو ملی‌پوش کشورمان در تفنگ سه وضعیت به رقابت پرداختند که با عناوین هجدهم و بیست‌ودوم به کار خود پایان دادند تا پرونده تفنگ بانوان در المپیک توکیو بسته شود.

بسکتبال:

تیم ملی بسکتبال کشورمان بعد از شکست مقابل جمهوری چک و آمریکا با سومین باخت متوالی از سرزمین آفتاب خداحافظی کرد. تیم ملی بسکتبال کشورمان در سومین بازی خود مقابل فرانسه با نتیجه ۷۹ بر ۶۲ شکست خورد تا پرونده بسکتبال در این دوره از المپیک بدون بُرد بسته شود.

دوومیدانی:

حسن تفتیان دونده سرعت کشورمان در دوی ۱۰۰ متر مردان به رقابت پرداخت که با ثبت زمان ۱۰ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه چهارم شد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند تا ناکامی دیگری در پرونده دوومیدانی ثبت شود.

جدول مدالی در پایان روز هشتم/ سقوط ایران به رده چهلم جدول رده‌بندی ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۶:۳۶

ایران در نهمین روز بازی‌ها در سه رشته به میدان رفت و موفق به کسب مدالی نشد. کاروان کشورمان تنها در هفته نخست یک مدال توسط جواد فروغی در رقابت‌های تیراندازی در ماده تپانچه گرفت تا در رده چهلم مشترک قرار گیرد.

در صدر جدول رده بندی چین فرار بزرگی را آغاز کرده است و در شرایطی که اختلاف اندکی با ژاپن و آمریکا داشت، حالا فاصله خود را افزایش داده اشت. چینی ها با 21 طلا، 13 نقره و 12 برنز در مجموع 46 مدال را بدست آورده است.

بیشتر بخوانید: نتایج ورزشکاران ایران در روز نهم؛ پایان کار بسکتبال با شکست مقابل فرانسه/ خدمتی و کرم‌زاده از صعود بازماندند/ تفتیان به نیمه‌نهایی نرسید

ادامه دارد...

برچسب ها: المپیک توکیو فدراسیون کشتی کشتی فرنگی والیبال فدراسیون والیبال علیرضا نجاتی امین میرزازاده

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرگزاری میزان

کلیدواژه: المپیک توکیو المپیک توکیو فدراسیون کشتی کشتی فرنگی والیبال فدراسیون والیبال علیرضا نجاتی امین میرزازاده کمیته بین المللی المپیک المپیک توکیو کمیته ملی المپیک بازی های المپیک صالحی امیری کشتی گیران کشتی فرنگی ورزش ایران رئیس کمیته خواهد رفت توماس باخ مدال طلا وزن کشی تیم ملی آغاز شد بازی ها بر صفر

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mizanonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرگزاری میزان» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۶۸۴۶۵۹ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

«فرهاد مجیدی» از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد

مصوبه واردات خودرو به مجلس بازگشت

ایران جای قطر را گرفت/ افزایش سهمیه لیگ قهرمانان آسیا به ۱+۳؟

جزئیات طرح فروش فوق العاده رانا پلاس جدید اعلام شد

وزیر اطلاعات انتصاب محمد باقر ذوالقدر را تبریک گفت

خبر بعدی:

بیانیه اداره کل ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل

اداره کل ورزش وجوانان و سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه صادر کردند.

به گزارش برنااز اردبیل،اداره کل ورزش وجوانان و سازمان بسیج ورزشکاران استان اردبیل به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه صادر کردند.

متن بیانیه: 

بسم الله الرحمن الرحیم

هشت ‌سال دفاع‌مقدس و ایثار وپایمردی ملت سلحشور ایران اسلامی در یک جنگ نابرابر و تحمیلی با استکبار جهانی و عوامل منطقه‌ای، یکی از مقاطع تاریخی بزرگ، آموزنده و الهام‌بخش است که هرگز نباید مورد غفلت قرار گیرد. این رویداد عظیم با آثار و برکات بی‌شمار خود به منزله گنجینه‌ای ارزشمند و هویت‌ساز بایستی برای همیشه زنده و هدایت‌ بخش نسل‌های این سرزمین قرار گیرد."سی و یکم شهریور پنجاه و نه در تاریخ ایران اسلامی اقیانوس عظیم و ژرفی است که موج‌های بیکران آن تلالو روشنی دشت‌های سوزان جنوب و قله‌های مرتفع غرب این میهن اسلامی‌ است، حماسه‌ای که به استحکام و رشد انقلاب اسلامی انجامید و آثار روشن آن تا سال‌ها روشنگر مسیر ملت بزرگوار این سرزمین خواهد بود، همچنان که حضرت امام خامنه ای عزیز فرمودند" گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست-ان شاءالله- جلوه ی نام و یاد شهیدان عزیز هشت سال دفاع مقدس را کم فروغ سازد "هفته دفاع مقدس ، یادآور هشت سال مبارزه و مقاومت جانانه آحاد ملت ایران و فرزندان غیور رزمنده در برابر رژیم بعثی عراق و حامیان جهانی آن است.هفته دفاع مقدس نکوداشت خودباوری وایستادگی بسیجیان این مرز و بوم است که حماسه های جانانه آفریدند و در مقابل ددمنشی حزب بعث و اربابان آمریکایی به شایستگی مقاومت کردند.

اداره کل ورزش وجوانان ، سازمان بسیج ورزشکاران و جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان اردبیل ؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس و امام راحل انقلاب اسلامی ؛  و سردار دلها شهید گرانقدر حاج قاسم سلیمانی ؛ وتمامی شهدای گلگون کفن ایران اسلامی ؛ در آستانه آغاز چهل ویکمین سال گرامیداشت هفته نورانی دفاع مقدس در مقابل مجاهدت و ایثار شهدای انقلاب و دفاع مقدس و امام شهدا که حسینی وار در مقابل یزدیان زمان ایستادند ، سرتعظیم فرود می آورد و با تجدید میثاق با ولایت مطلقه فقیه و تاکید برترویج و حفظ  فرهنگ شهادت و مجاهدت که برگرفته از  فرهنگ ناب عاشورای سید الشهدا (علیه السلام) است و چیزی جز وحدت و عزت برای ملت سرافراز و بزرگ ایران اسلامی ندارد ، اعلام می دارد برای حفظ و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی  و دفاع مقدس تا پای جان ایستاده است و با تاسی از شهدای عزیز همه توان و ظرفیت خود را در راه اجرایی سازی فرامین مقام عظمای  ولایت حضرت        امام خامنه ای (مدظله العالی)  به کار خواهد گرفت .

                                                                                                                      ومن التوفیق

 

 

دیگر خبرها

 • توخل: هر چه گذشت بهتر شدیم
 • توماس توخل: بازیکنانی که امشب بازی کردند، می توانند مقابل منچسترسیتی و یوونتوس هم بازی کنند
 • توجه به خوزستان یعنی توجه به خاطرات ایثار و شهادت مردم
 • صالحی امیری: باید فرمایشات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم
 • عباس جدیدی: من بودم می‌گذاشتم حسن یزدانی کشتی خودش را بگیرد
 • صالحی امیری: با ۵ رویداد سنگین در یک سال آینده مواجه هستیم/ منویات رهبری را نباید فقط با شعار تبیین کنیم
 • کومان: مسی مشکلات بارسلونا را از دید مردم پنهان کرده بود/ به لطف او سایر بازیکنان تیم هم خوب به نظر می‌رسیدند
 • سلیمی: عملکرد ورزشکاران پارالمپیکی در مسابقات توکیو فوق العاده بود
 • صالحی امیری: شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک؟ هنوز تصمیم نگرفته ام
 • صالحی‌امیری: در دوره جدید مدیریت فدراسیون، هندبال زنان و مردان در مسیر جهش قرار گرفت
 • دفاع توخل از آلونسو: او حق دارد مخالف زانو زدن باشد
 • صالحی‌امیری: درخشش بانوان ورزشکار یک پیام دارد
 • صالحی‌امیری: برای انتخابات هنوز به تصمیم نهایی نرسیده‌ام/امیدواری به حل مشکلات فدراسیون‌ها
 • صالحی‌ امیری: دیدگاه‌ مقام معظم رهبری نقطه آغاز تحول ورزش است/ درخشش بانوان ورزشکار یک پیام دارد
 • آزادکاران ۷ مهرماه راهی نروژ می‌ شوند
 • آزادکاران ۷ مهرماه راهی نروژ می‌شوند
 • «کُچ» حسن یزدانی بودم می‌گذاشتم کشتی خودش را بگیرد
 • لاجوردی: توفیق ورزشکاران محجبه ایرانی توطئه محدود دانستن حجاب را خنثی کرد
 • فدراسیون دوچرخه‌سواری همچنان بدون تاییدیه جهانی/ وزیر ورزش ورود می‌کند؟
دیگران می‌خوانند: