از هفته گذشته مالکان خودرو‌های پرتیراژ و کارکرده داخلی و خودرو‌های وارداتی قیمت فروش این خودرو‌ها را افزایش داده‌اند. این افزایش قیمت در برخی انواع خودرو‌های پرتقاضای داخلی مانند خانواده پراید‌ها و برخی انواع پژو ۲۰۶ نسبت به سایر محصولات خودروسازان بیشتر بوده است. نوسان نرخ دلار، کاهش عرضه خودرو با توقف طرح‌های فروش فوری خودروسازان و انتظارات تورمی زمینه افزایش ۳ تا چندصد میلیون تومانی قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی نسبت به ۲ هفته گذشته را فراهم کرد.سیر صعودی قیمت خودرو‌های پرتیراژ داخلی همچنان ادامه دارد. این شوک از چند هفته پیش با نوسان نرخ ارز آغاز شده است. روند افزایش قیمت خودرو از هفته گذشته شتاب گرفته و موجب شده قیمت پراید ۱۱۱ که تا هفته گذشته در محدوده ۱۳۸ تا ۱۴۰ میلیون تومان بود، به بیش از ۱۴۲ میلیون تومان و نرخ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ فول با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۲۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.


دلایل رشد قیمت
نوسان نرخ ارز، افزایش تیراژ دپوی خودرو‌های ناقص دپوشده در کف کارخانه‌های خودروسازی به ۱۴۰ هزار دستگاه، متاثر از قطعی برق و کمبود قطعات، توقف طرح‌های فروش فوق‌العاده خودروسازان به‌دلیل الزام آن‌ها به تحویل خودرو‌های ثبت‌نامی قبلی، جو روانی ناشی از بازگشت انتظارات تورمی به بازار خودرو، زمینه رشد قیمت خودرو را فراهم کرده است. از هفته گذشته مالکان خودرو‌های پرتیراژ و کارکرده داخلی و خودرو‌های وارداتی قیمت فروش این خودرو‌ها را افزایش داده‌اند. این افزایش قیمت در برخی انواع خودرو‌های پرتقاضای داخلی مانند خانواده پراید‌ها و برخی انواع پژو ۲۰۶ نسبت به سایر محصولات خودروسازان بیشتر بوده است. این افزایش قیمت‌ها و عبور نرخ دلار از کانال ۲۵ هزار تومان به همراه تداوم ممنوعیت واردات موجب شده تا به‌دلیل عبور قیمت اغلب خودرو‌های خارجی صفرکیلومتر مدل‌های ۲۰۱۷ از مرز ۲ میلیارد تومان، تقاضا برای خرید خودرو‌های کارکرده خارجی مدل‌های‌۲۰۱۵ افزایش یابد؛ چراکه افت قدرت خرید برخی از خریداران خودرو‌های خارجی زمینه داغ‌ترشدن بازار خودرو‌های کارکرده و مدل پایین وارداتی را فراهم کرده است.


قطع برق، متهم تازه گرانی خودرو
درحالی‌که احمد نعمت‌بخش، دبیر انجمن خودروسازان از توقف طرح‌های فروش فوق‌العاده خودروسازان به‌دلیل الزام آن‌ها به انجام تعهدات پیش‌فروش‌های قبلی و تأثیر آن بر کاهش عرضه خودرو خبر داده، مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان گفت: قطعی‌های مکرر برق تأثیرات بسیار منفی در صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی گذاشته و زنجیره تامین را با مشکل مواجه کرده است. بیگلو افزود: از یک‌سو به‌دلیل مدت زمان زیاد قطعی برق، تولید قطعه کاهش یافت و از سوی دیگر باعث شد تا تمام دستگاه‌های الکترونیک و برد‌ها بسوزد و زیان هنگفتی به صنعت قطعه‌سازی وارد شود. به‌گفته او، این روند باعث شد تعداد خودرو‌های مانده در کف پارکینگ خودروسازان افزایش یابد و اکنون تعداد خودرو‌های تولید شده مانند قبل است، اما این خودرو‌ها ناقص تولید می‌شود. بیگلو افزود: قطعی برق باعث شده تولید قطعات به‌شدت دچار مشکل شود و اگرچه اکنون خودروسازان تولید روزانه مانند قبل را دارند، اما این خودرو‌ها را نمی‌توانند تجاری کنند؛ چراکه نقص قطعه داشته و بیشتر خودرو‌های ساخته‌شده در کف پارکینگ‌ها می‌ماند و باید فکری به حال جبران این خسارت کرد تا بتوانیم تولید و عرضه به بازار را افزایش داده و شاهد گرانی مجدد خودرو نباشیم.


کاهش شدید عرضه، عامل گرانی خودرو
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در گفتگو با همشهری، علت اصلی افزایش قیمت خودرو‌های پرتیراژ داخلی را کاهش شدید عرضه و کمبود این خودرو‌ها در بازار دانست و گفت: کمبود عرضه خودرو توسط خودروسازان داخلی و عبور نرخ دلار از مرز ۲۵ هزار تومان موجب افزایش تقاضای تورمی و کمبود خودرو در بازار شده است.

سعید موتمنی با بیان این که اکنون در کف بازار نسبت به تقاضای موجود خودرو کم است، افزود: این شرایط موجب‌شده تا کسانی که خودرو در اختیار دارند نیز در فضای مجازی یا کف بازار قیمت‌های بالایی را برای آن پیشنهاد دهند، زیرا تقاضای کاذب خرید خودرو با عبور نرخ دلار از مرز ۲۵ هزارتومان افزایش یافته است. او با بیان این که اکنون بازار خودرو در رکود کامل به‌سر می‌برد و مشتری چندانی برای خرید خودرو مراجعه نمی‌کند، گفت: با وجود این، قیمت‌ها به‌دلیل کمبود خودرو در بازار افزایش یافته و خودروسازان حتی خودرو‌های مصرفی مورد نیاز بازار را نیز تامین نمی‌کنند. موتمنی با بیان اینکه قبلا با ورود دلار به کانال ۲۲ هزار تومان و رشد عرضه خودرو‌های پارکینگی این امکان وجود داشت که خودروسازان بازار خودرو را مدیریت کنند، اما با کاهش عرضه بازار را به‌نحوی مدیریت کردند تا قیمت خودرو نریزد. او افزود: تا زمانی که انحصار در عرضه خودرو وجود دارد، نمی‌توان انتظار مدیریت بازار خودرو را داشت.

قیمت‌سازی روزانه قیمت خودرو با نرخ دلار
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه اکنون شرایط بازار خودرو به‌گونه‌ای شده که نمایشگاه‌داران معامله‌ای ندارند و کسانی که خودرو در اختیار دارند نیز بنا بر نرخ ارز و به‌روز آن را قیمت‌گذاری می‌کنند، گفت: اگر متقاضی در بازار باشد نیز برای خرید یک خودرو داخلی باید ۳ تا ۴ روز وقت بگذارد، اما میزان افزایش قیمت در خودرو‌هایی مانند پراید۱۱۱یا پژو۴۰۵ که تولید آن‌ها متوقف شده، نسبت به سایر محصولات خودروسازان داخلی بیشتر است، اما متأسفانه شاهد افزایش قیمت در انواع تیبا، پراید و پژو هستیم. موتمنی افزود: از سوی دیگر عرضه محدود خودرو با سند در رهن توسط خودروسازان موجب شده تا متقاضیان خرید خودرو اقبال چندانی به تامین خودرو مورد نیاز خود به این شیوه نداشته باشند. او همچنین از افزایش قیمت خودرو‌های وارداتی به‌خصوص انواع کارکرده این خودرو‌ها خبر داد و گفت: با گذشت ۲ تا ۳سال از ممنوعیت واردات و کاهش شدید عرضه، بازار این خودرو‌ها نیز داغ‌تر شده و افزایش نرخ دلار نیز موجب رشد قیمت این خودرو‌ها شده است به‌نحوی که قیمت سانتافه مدل ۲۰۱۸ به ۲میلیارد و ۴۰۰میلیون و مدل ۲۰۱۷صفرکیلومتر این خودرو به ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان رسیده است. قبلا نیز با ورود دلار به کانال ۲۶هزار تومان، قیمت این خودرو تا ۲میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان نیز افزایش یافت. موتمنی در مورد چشم‌انداز بازار خودرو گفت: باید منتظر ماند تا دولت جدید فکری برای بازار خودرو بکند. اگر بتوانند با رشد تیراژ، مدیریت عرضه خودرو با صدور اجازه واردات خودرو‌های صفرکیلومتر و دست‌دوم و ارزان‌قیمت از حاشیه خلیج‌فارس، میزان عرضه خودرو را افزایش دهند، می‌توان انتظار ساماندهی بازار خودرو را داشت. او افزود: علت اصلی بالابودن قیمت خودرو، کمبود است. هر تولیدکننده‌ای به‌دنبال افزایش سود خود بوده و با این روند نمی‌دانم خودروسازان چه میزان خودرو به بازار عرضه می‌کنند، اما در کف بازار اگر متقاضی خرید مثلا پژو پارس یا تیبا باشید، باید ۲ تا ۳روز وقت بگذارید. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: اکنون عرضه خودرو در بازار تهران بسیار کم شده و اکثر خودرو‌های موجود در بازار نیز خودرو‌های پلاک شهرستان است که به‌دلیل ضعیف‌بودن بازار به تهران منتقل و با گذشت چند روز فروخته می‌شود.


خودرو گران‌تر شد
مشاهدات میدانی خبرنگاران همشهری، بیانگر افزایش ۳ تا بیش از ۲۰ میلیون تومانی قیمت برخی خودرو‌های پرتقاضای داخلی نسبت به ۲ هفته گذشته است. به‌نحوی که دیروز در بازار محصولات سایپا، قیمت قیمت پراید ۱۳۱ با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۱۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و نرخ پراید ۱۱۱ هاچ‌بک از ۱۴۲ میلیون تومان گذشت.

همچنین قیمت پراید ۱۵۱ پلاس مدل سال ۱۳۹۹ به ۱۵۴‌میلیون، تیبا صندوقدار SX مدل‌۱۴۰۰ و تیبا هاچ‌بک EX مدل ۱۳۹۹ به حدود ۱۴۰ میلیون، چانگان CS ۳۵ مدل ۱۳۹۹ به ۴۹۰ میلیون، ساینا EX دنده‌ای مدل ۱۴۰۰ به ۱۵۰ میلیون، سیتروئن C ۳ مدل ۱۴۰۰ به ۸۹۰ میلیون، کوییک دنده‌ای R مدل ۱۴۰۰ به ۱۶۴ میلیون، کیا سراتو ۲۰۰۰ به ۸۴۵ میلیون، ساینا پلاس دنده‌ای به ۱۷۰ میلیون، ساینا اس دنده‌ای به ۱۶۸ میلیون، کوییک اتوماتیک پلاس به ۲۲۸ میلیون و شاهین به ۳۷۵ میلیون تومان رسید.

در بازار محصولات ایران خودرو نیز قیمت پژو۲۰۶تیپ ۲ فول به ۲۳۰ میلیون، پژو ۲۰۶تیپ ۲ معمولی به ۲۲۰ میلیون، سمند LX به ۲۲۵ میلیون، سمند EF ۷ به ۲۶۰ میلیون، سمند EF ۷ دوگانه‌سوز به ۲۸۰ میلیون، سمند سورن‌ELX به ۲۵۵ میلیون، دنا تیپ‌۱ به ۲۹۹ میلیون، دنا پلاس تیپ ۱ به ۳۵۵ میلیون، دنا پلاس دنده‌ای توربو به ۴۱۰ میلیون، دنا پلاس اتوماتیک توربو به ۴۷۰ میلیون، پژو GLX ۴۰۵ به ۲۱۵ میلیون، پژو GLX ۴۰۵ دوگانه‌سوز به ۲۲۰ میلیون، پژو SLX ۴۰۵ به ۲۴۵ میلیون، پژو پارس به ۲۵۵ میلیون، پژو پارس دوگانه‌سوز و پژو پارس LX به ۲۸۵ میلیون، پژو پارس اتوماتیک به ۳۷۰ میلیون، پژو ۲۰۷ دنده‌ای به ۳۱۱ میلیون، پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما به ۴۰۰ میلیون، پژو ۲۰۷ اتوماتیک به ۳۹۵ میلیون، پژو ۲۰۷ صندوقدار به ۳۹۰ میلیون، پژو ۲۰۷ سقف شیشه‌ای به ۳۳۰ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ به ۲۷۵ میلیون، پژو ۲۰۶ صندوقدار به ۲۸۸ میلیون، پژو ۲۰۰۸ به ۹۱۵ میلیون، پژو ۵۰۸ به یک میلیارد و ۲۳۰میلیون، رانا LX به ۲۲۰ میلیون، دانگ‌فنگ H ۳۰ به ۳۷۰ میلیون، رنو تندر۹۰ E ۲ به ۳۴۵ میلیون، رنو تندر پلاس دنده‌ای به۳۶۰ میلیون، رنو تندر پلاس اتوماتیک به ۴۶۰ میلیون و هایما اس ۵ توربو به ۴۶۵ میلیون، رنو کپچر به ۸۶۵ میلیون، سوزوکی ویتارا اتومات به یک میلیارد و ۵۰ میلیون، سمند سورن پلاس به ۲۹۵ میلیون، رانا پلاس به ۲۳۰ میلیون و هایما اس ۷ توربو پلاس به ۷۴۵ میلیون تومان افزایش یافت.
/سلام نو برچسب ها: خودر‌های داخلی ، افزایش قیمت ، خودرو‌های پرتیراژ لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000Oqo

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: بازار نیوز

کلیدواژه: خودر های داخلی افزایش قیمت خودرو های پرتیراژ خودرو های پرتیراژ نمایشگاه داران قیمت خودرو افزایش قیمت میلیون تومانی میلیون تومان خودرو ها افزایش یافت بازار خودرو هزار تومان برخی انواع هفته گذشته خرید خودرو عرضه خودرو دنده ای موجب شده مدل ۱۴۰۰ نرخ دلار پژو پارس پژو ۲۰۷ پژو ۲۰۶

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت bazarnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «بازار نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۲۷۲۰۷۱۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

طالبان نرخ فروش دختران را تعیین کرد!

فروش فوق العاده بدون قرعه کشی خودروی هایما +جزئیات

جدیدترین سخنان احمد مسعود پس از مدت‌ها سکوت

وضعیت سبد سهام عدالت؛ شنبه ۳ مهر 1400

عجیب ترین درخواست طلاق در تهران / گردنبند 120 میلیون تومانی جنجال به پا کرد

خبر بعدی:

جزئیات تازه‌ای از دستگیری سارقان مسلح تحت تعقیب و عاملان تیراندازی به مأمور پلیس و یک شهروند خانم+ فیلم لحظه دستگیری

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، هجدهم شهریور ماه سال جاری باندی از سارقان مسلح با تعدادی از ماموران پلیس درگیر شده و با شلیک تیر به سمت آنان یکی از ماموران پلیس را مصدوم کرده و در ادامه با زورگیری یک دستگاه سواری پژو در بزرگراه همت سراسیمه با به جا گذاشتن خودروی خود پا به فرار گذاشتند که با انجام کار گسترده اطلاعاتی و میدانی توسط پلیس آگاهی فاتب شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر شدند.

 در آخرین عملیات نیز در روز گذشته سه نفر از سرکردگان و اعضای اصلی این باند دستگیر شدند ضمن اینکه پیش از این هشت عضو دیگر این باند در عملیات های مختلف پلیسی دستگیر شده بودند.

 گفتنی است سارقان علاوه بر تهران در استان های فارس، اصفهان، قم و غرب استان تهران نیز تحت تعقیب بوده و عمده سرقت های خود را در مناطق شمالی و مرفه نشین شهر تهران انجام می دادند.

سردار هداوند جانشین فرمانده انتظامی پایتخت نیز با اشاره به اینکه از این افراد پنج قبضه سلاح از جمله کلت، کلاشینکف و وینچستر به همراه ده‌ها عدد فشنگ کشف شد، اظهار داشت: این افراد علاوه بر اینکه یکی از ماموران پلیس را با ضرب گلوله از ناحیه دست و پا مجروح کرده بودند یک خانم دیگر را نیز در حین فرار از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار داده بودند که مامور پلیس در بیمارستان بستری است و روند درمانی شهروند مصدوم نیز همچنان ادامه دارد.

سردار هداوند خاطرنشان کرد:نیروی انتظامی قاطعانه و مقتدرانه با اراذل و اوباش و کسانیکه بخواهند امنیت و آرامش مردم عزیزمان را به مخاطره بیندازند برخورد خواهند کرد.

*از سرقت مسلحانه طلافروشی‌ها تا تیراندازی و درگیری در باغ فیض

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت نیز در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص جزئیات دستگیری سارقان اظهار داشت: هجدهم شهریور ماه سال جاری پیرو اعلام مرکز پیام پلیس آگاهی مبنی بر وقوع درگیری مسلحانه فی مابین ماموران گشت کلانتری ۱۴۰ باغ فیض با سه نفر سرنشین یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس سفید رنگ در آدرس باغ فیض بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی در محل حاضر می شوند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: در تحقیقات اولیه از مامور کلانتری ۱۴۰ مشخص می‌شود در حوالی ساعت ۲۱ با یکی از همکاران در حال گشت زنی در سطح حوزه بودند که عبور یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس سفید رنگ دارای سه سرنشین با پوشش های خاص و دارای سابقه سرقت پلاک توجه شان را به خود جلب کرده لذا به منظور بررسی وضعیت به دنبال خودرو پژو پارس وارد کوچه بن بست گردیده و در انتهای کوچه در حالیکه سرنشینان خودرو متوجه بن بست بودن آن می گردند، قصد دور زدن و خروج از کوچه بن بست را داشته لیکن مأمورین به منظور ممانعت از فرار سرنشینان خودرو پژو از خودرو خود پیاده و به سمت خودروی مظنونین حرکت می‌کنند اما در همین حین به محض معرفی خود به سرنشینان خودرو پژو این افراد بی توجه به اخطار ماموران پلیس با شلیک های پی در پی با دو قبضه اسلحه کلاشینکف و کلت باعث مجروحیت یکی از ماموران از ناحیه دست و پا و همچنین مجروحیت یک نفر عابر پیاده خانم می شوند.

وی افزود: وقتی متهمان در برابر مقاومت ماموران گشت پلیس قرار می گیرند با فرار به سمت فضای سبز منتهی به اتوبان همت وارد اتوبان شده و با شلیک چند تیر و همچنین تهدید رانندگان خودرو های عبوری نهایتا با سرقت یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ از محل متواری می شوند که در ادامه کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت مسلحانه به جهت کشف سرنخ و ردپایی از متهمان کار خود را شروع می کنند.

سردار لطفی ادامه داد: در بازرسی از داخل خودرو نیز دو عدد ساک حاوی ۴ قبضه سلاح گرم شامل، یک قبضه سلاح وینچستر و ۳ قبضه انواع کلت کمری به همراه ۱۰ تیغه خشاب اسلحه کلاشینکف و ۳۲۱ تیر فشنگ جنگی مربوطه با ده ها تیر فشنگ انواع سلاح های کمری کشف و ضبط گردید.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: بلافاصله در همان صحنه با تعیین تیمهای تحقیقاتی و تقسیم وظایف، دو اقدام اساسی اولیه شامل دستیابی به مشخصات دقیق مالک خودروی به جامانده و بررسی سلاحهای به جامانده در صحنه درگیری به عنوان اولین سرنخ های موجود پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

سردار لطفی ادامه داد: اقدامات میدانی و پلیسی گسترده در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت در ادامه با شیوه های نوین و علمی کشف جرم گردد، مخفیگاه متهمان در شهرستان فردیس کشف می شود که با جمع بندی اطلاعات مکتسبه و شواهد و قرائن موجود و همچنین تحقیقات نامحسوس حضور متهم در آدرس شناسایی شده با احتمال بسیار بالا محرز و نهایتا با تعیین تیم های عملیاتی و محاصره کامل ساختمان طی یک طرح ریزی عملیاتی سنجیده و همه جانبه با همراهی اکیپ هایی از عوامل پلیس آگاهی غرب استان تهران در حوالی ساعت ۲۳ در جریان یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه ، متهمان با ورود ضربتی شناسایی و دستگیر می گردند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: طی بازرسی از مخفیگاه متهمان، على رغم کشف اموال مسروقه همچون اسناد و مدارک غیر، زیور آلات و طلاجات و ساعت های مچی و دو قبضه اسلحه کلاشینکف به همراه دو تیغه خشاب و تعداد ۵۹ تیر فشنگ جنگی همچنین خشاب کلت کمری به همراه ۱۰ تیر فشنگ مربوطه کشف و ضبط شد که با انتقال متهمان به پلیس آگاهی در جریان بازجویی ها تاکنون به مشارکت و همدستی در جریان سرقت های مسلحانه از طلافروشی های شهرستان ملارد و اسلامشهر در سال ۹۹ و دو فقره سرقت مسلحانه نافرجام طلافروشی همراه با تیراندازی در شهرستان های شهریار و اسلامشهر و همچنین درگیری مسلحانه با عوامل کلانتری ۱۴۰ باغ فیض و سرقت خودروی پژو ۲۰۷ در سال جاری اعتراف کرده اند که پیگیری جهت کشف سایر جرائم این باند با جدیت ادامه دارد.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

 • آخرین قیمت خودرو
 • لحظه تصادف پژو ۲۰۶ با چند خودرو در مشهد + فیلم
 • آیا مصوبه شورای رقابت، بار دیگر قیمت خودروهای داخلی را افزایش می‌دهد؟ (+اینفوگرافیک)
 • جدول قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰
 • در بحران گاز اروپا، برد با کدام کشورهاست؟
 • چرا برنج بر پاشنه گرانی می‌چرخد؟
 • قیمت خودرو امروز ۴ مهر / پژو و دنا گران شدند
 • خبر مهمی که دلار را ارزان کرد
 • خبر مهم برای بازنشسته ها/ افزایش یک و نیم میلیون تومانی حقوق بازنشستگان +جرئیات
 • قیمت خودرو امروز 3 مهر 1400
 • ارزش سهام عدالت امروز ۳ مهرماه ۱۴۰۰+ اخبار
 • کاهش ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی خودرو‌های چینی
 • قیمت روز خودرو در بازار؛ شنبه 3 مهر ۱۴۰۰
 • جزییات زد و خودرو پلیس با سارقان مسلح در تهران/ عکس
 • عدم تأمین نهاده توسط سامانه بازارگاه باوجود سهمیه مرغداران/ توازن در عرضه و تقاضا مرغ
 • قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز ۳مهر +جدول
 • تصادف شدید پژو با عابر پیاده
 • جدول | جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی؛ ۳ مهر ۱۴۰۰
 • گلدمن ساکس: نفت چطوری 90 دلاری می شود؟
دیگران می‌خوانند: