رئیس جمهور با بیان این که فارس با داشتن ۳۶ شهرستان و ظرفیت‌های تولیدی فراوان، نباید با مشکل بیکاری رو به رو باشد افزود: دولت باید زمینه اشتغال برای همه به ویژه جوانان تحصیل کرده را فراهم کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  رئیس جمهور در جمع نخبگان، علما، خانواده شهدا و ایثارگران فارس با اشاره به محدود بودن نفرات حاضر در جلسه به دلیل شیوع کرونا گفت: به دلیل لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، امکان حضور در جمع گسترده مردم فراهم نیست و بسیار باشکوه بود اگر بسیاری از مردم عزیز شیراز و فارس را زیارت می‌کردیم.

  دکتر رئیسی با بیان این که همواره مدیون محبت مردم به ویژه عشایر بوده است افزود: فارس متشکل از جوانان اهل تسنن و شیعه و مدیران، علما، روحانیون و حوزویان فارس است که همگی قابل احترام هستند. وی بزرگترین نعمت الهی را، نعمت هدایت بیان کرد و گفت: کتب الهی به ویژه قرآن کریم، بزرگترین نعمت الهی است که برای هدایت آمده و اگر نعمت‌های هدایت، امامت و ولایت نبود، زندگی از حیات انسانی و ربانی برخوردار نبود.   رئیس جمهور با بیان این که سه نوع حیات حیوانی، نباتی و انسانی داریم افزود: رشد، نمو و تولید مثل و جذب و دفع همه لازمه حیات است، اما حیاتی که برای انسان تعریف شده، حیات انسانی و الهی است و زندگی انسانی در گرو برخورداری از حیات طیبه است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با خواندن آیاتی از سوره الرحمن گفت: انسان با قرار گرفتن در پرتو قرآن به جایگاه انسانی می‌رسد، همانطور که لسان الغیب حافظ شیرازی در پرتو حفظ قرآن عظمت یافت و همان طور که ملاصدرای شیرازی میرزای شیرازی بزرگ، شعرا، حکما، فلاسفه و نامداران این خطه در پرتو قرآن و حیات انسانی به مقام وارستگی رسیدند.

رئیس جمهور با بیان این که آیت الله دستغیب چهره نورانی فارس، در پرتو آموخته‌های قرآن و حیات طیبه و هدایت الهی به جایگاه شهادت رسید افزود: ۱۵ هزار شهید گلگون کفن فارس که نامشان زینت بخش هر کوی و برزن این استان است و بر قله قرار گرفتند، به ما پیام می‌دهند که راه رسیدن به وصال، سعادت دنیا و آخرت و نورانی شدن، همان راهی است که آن‌ها پیموده اند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: داشتن انگیزه و اندیشه الهی، بینش و دانش الهی، مسیری که مسیر الهی و ملکوتی باشد، هیچ منافاتی با رفاه اجتماعی و امکانات اجتماعی ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رسالت انبیا، آموزش اقامه قسط به انسان‌ها بوده است افزود: آنچه که ما امروز به نام نظام اسلامی به دنبالش هستیم و محوری‌ترین بیانیه گام دوم رهبر، حرکت در راستای جبران عقب ماندگی‌ها باشد.
وی گفت: اجرای عدالت از موضوعات عقب ماندگی کشور است هرچند که در بخش‌هایی کار‌هایی انجام شده، اما کافی نیست.    رئیسی محور حرکت دولت سیزدهم را در راستای حمایت مردم و توکل به حضرت حق بیان کرد و گفت: حرکت دولت در جهت اجرای قانون، شناخت کاستی‌ها و کم بود‌ها و محرومیت و جبران آن هاست.
رئیس جمهور با تاکید بر تعیین نیاز‌های نقاط مختلف استان فارس بر اساس آمایش سرزمینی افزود: باید بدانیم هر نقطه از فارس چه امکانات و نیاز‌هایی دارد و برای رفع محرومیت‌ها تلاش کرد.
وی با اشاره به وجود ۳۶ شهرستان توسعه یافته در فارس گفت: آنچه در این توسعه یافتگی‌ها ضرورت دارد، عدالت اجتماعی است که باید بر توسعه یافتگی سایه افکند.   حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به سفر خود به شهرستان مرودشت و درخواست مردم برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری ادامه داد: فارس قطب کشاورزی، معادن، صنایع، گردشگری، خدمات، بازرگانی و تجارت است و با وجود این ظرفیت‌ها و بودن سرمایه عظیم انسانی به ویژه جوانان برومند و تحصیل کرده، نباید مشکل بیکاری در این استان وجود داشته باشد.   رئیس جمهور، ایجاد اشتغال را از حقوق مردم و وظایف دولت دانست و گفت: دولت باید زمینه اشتغال برای همه به ویژه جوانان تحصیل کرده را فراهم کند و استاندار، فرمانداران و مدیران در فارس باید اشتغالزایی را در اولویت کار خود قرار دهند.
دکتر رئیسی با تاکید بر این که برای ایجاد اشتغال نباید نگاه فقط به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی باشد افزود: همه بخش‌ها در ایجاد اشتغال سهم دارند و باید در این زمینه تلاش کنند.

دکتر رئیسی با اشاره به شیوع کرونا و لزوم واکسیناسیون در کشور گفت: مبارزه با کرونا از دغدغه‌های دولت است که امروز با گسترش واکسیناسیون تا حدی رفع شده، اما باید به گونه‌ای رفتار کنیم که نگران موج جدید نباشیم.
وی با بیان اینکه لطف خداوند، پیگیری دولت و همت مردم برای واکسیناسیون وکاهش شیوع کرونا موثر بود افزود: افرادی که واکسینه نشده اند، سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا جامعه در برابر ویروس سیانت شود و در پی آن، با همت استادان، معلمان و فرهنگیان، مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری فعال شوند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به مشکلات معیشتی خانواده‌ها به ویژه اقشار کم درآمد گفت: گام دوم دولت، تسهیل معیشت مردم است که با کنترل تورم و رونق دادن به کسب و کار امکان پذیر است.
رئیس جمهور با اشاره به تعطیلی بعضی از کسب و کار‌ها و بیکار شدن افراد در زمان شیوع کرونا تاکید کرد: با کنترل وضعیت، رونق کسب و کار در دستور کار دولت قرار دارد که به لطف الهی و با کمک مردم، کسب و کار‌ها رونق خواهد گرفت.    رئیسی با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب برای رونق تولید، پشتیبانی‌ها و رفع موانع گفت: فارس یکی از استان‌های بزرگ و موثر در تولید است که با توجه به آمار، نقش این استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعتی و معدنی مشخص است.
وی با قدردانی از کارآفرینان کوچک و فعالان اشتغال خانگی گفت: علاوه بر تولیدکنندگان بزرگ، کارگاه‌های کوچک نقش به سزایی در تولید داردند و استاندار فارس باید زمینه برای عرضه محصولات آن‌ها را فراهم کند تا کالای خود را خوب، با قیمت مناسب و با سود مطلوب عرضه کنند و دست دلالان در این عرصه قطع شود.

دکتر رئیسی افزود: دولت به دنبال نظارت بر بخش‌های تولید، تامین و مصرف است که این کار با حضور مردم، اصناف، کارخانه‌ها و تولید کنندگان ممکن می‌شود.
رئیس جمهور با اشاره به شعار مردمی بودن دولت سیزدهم گفت: دولت نیازمند مشارکت مردم در همه برنامه هاست که درپی آن کار‌های بزرگی در کشور انجام خواهد شد.
وی گفت: گاهی در نقاط مختلف کشور، کار‌های جهادی انجام می‌شود که منعکس نمی‌شود، باید از همه جهادگران قدردانی کرد.

دکتر رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری فارس به ویژه در زمینه سلامت گفت: بیماران از نقاط مختلف به ویژه کشور‌های حوزه خلیج فارس به این استان سفر می‌کنند و همه مسئولان و پزشکان، به ویژه استاندار فارس که در این زمینه متخصص است، باید تلاش کنند که ظرفیت‌های این استان با کمک مردم احیا شود. برچسب ها: فارس ، نخبگان ، رئیس جمهوری ، سید ابراهیم رئیسی

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: شبکه خبر

کلیدواژه: فارس نخبگان رئیس جمهوری سید ابراهیم رئیسی حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رئیس جمهور رئیسی با اشاره دکتر رئیسی ایجاد اشتغال شیوع کرونا کسب و کار ظرفیت ها بخش ها کار ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irinn.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «شبکه خبر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۳۸۷۳۱۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

فروش فوق العاده اقساطی خودرو ، تحویل 1 ساعته

اطلاعیه صندوق بازنشستگی کشوری درباره ثبت نام وام ضروری

علی دایی: خانه من ۴۱۸متر است!

امیرعبداللهیان جانشین رئیسی شد

ریحانه پارسا به قتل رسید؟ + عکس

خبر بعدی:

دولت در زمینه گروه‌های جهادی تسهیل گری کند/ باید گروه‌های جهادی شناسه دار و ساماندهی شوند

رئیس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه‌های جهادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید در حوزه اقدام جهادی هیچ کاری را دولتی کرد، گفت: باید گروه‌های جهادی شناسه دار و ساماندهی شوند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سید احسان قاضی زاده هاشمی، رئیس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه‌های جهادی مجلس شورای اسلامی در جمع مسئولان قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با اشاره به خدمت جهادی گروه‌های جهادی در مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: بحث کرونا و ستاد ملی مقابله با کرونا، دستوراتی که مقام معظم رهبری درباره کرونا داشتند، بسیار قابل تأمل است. البته آن زمان بحث واکسن مطرح نبود و بیشتر بحث پیشگیری، درمان و خدمات درمانی مدنظر بود.

وی ادامه داد: در این میان چند نکته حائز اهمیت است و هر کسی با هر نگرشی در امور جهادی شرکت کند، خداوند او را یاری می‌کند؛ بنابراین نباید همه امور را با نگاه سیاسی ارزیابی کنیم. قرارگاه امام رضا (ع) تاکنون اقدام سیاسی انجام نداده، که این نکات باعث برکت در کار شده است.

رئیس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه‌های جهادی مجلس شورای اسلامی افزود: منظور از برکت این است که افراد با هر نگرشی در امور عام المنفعه حضور پیدا کنند. افراد حاضر در این مجموعه جوان، تحصیلکرده و معتقد هستند، که این ویژگی منحصر به فرد و کمیاب چنین مجموعه‌هایی است.

قاضی زاده گفت: در حوزه کار جهادی، هر نوع محدودیتی منجر به گسترش برخی از انواع خاص خیریه‌ها می‌شود؛ لذا به جای محدودیت سازی باید فضا را عمومی‌تر کنیم.

وی متذکر شد: در حال حاضر نظام دیوان سالاری دچار اختلال است، به عنوان مثال اگر سرمایه‌ای که در بنیاد مسکن وجود دارد را در جای دیگری و در قالب اقدامات عمرانی گروه‌های جهادی هزینه کنیم، تاثیرگذارتر خواهد بود و یا در مورد جهاد کشاورزی هم شرایط به همین ترتیب است به عنوان نمونه نهاده‌های دامی به درستی توزیع نمی‌شود. در حقیقت نظام دیوان سالاری ما دارای مشکل است؛ لذا در زمینه حمایت از گروه‌های جهادی هر اندازه که دولت بتواند تسهیل‌گری و واگذاری کند، بسیار مفید و مثمر ثمر خواهد بود.

رئیس فراکسیون محرومیت زدایی و گروه‌های جهادی مجلس با اشاره به برخی نتایج برون‌سپاری که توسط نهاد‌های دولتی صورت گرفته، تصریح کرد: دولت و قوه قضائیه دفتر خدمات الکترونیک و خدمات قضایی راه‌اندازی کردند، در نتیجه این برون سپاری میزان رضایت عمومی افزایش پیدا کرد، بر همین اساس دولت در مورد گروه‌های جهادی نیز می‌تواند تکالیفی را مشخص کند و درصدی از منابع مورد نظر را به گروه‌های جهادی بدهد.

قاضی زاده هاشمی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: در حقیقت بحران کشور دستگاه و سازمان نیست، بلکه بحران اصلی کارآمدی است. بحران کشور تشکیلات و سمت نیست چرا که از نظر مردم بین مسئولین تفاوتی وجود ندارد و همه را با یک نگاه ارزیابی می‌کنند. بنده قائل به ساماندهی گروه‌های جهادی و شناسه‌دار شدن آن‌ها هستم که از این طریق پروژه‌ها به گروه‌های جهادی واگذار شود.

*معرفی 3 پلتفرم در حوزه فایل نیازمندان

در ابتدای این نشست نیز مهدی مسکنی دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با تبیین ماموریت، اهداف و نحوه شکل گیری این نهاد، اظهار داشت: پس از شکل گیری ساختار اولیه قرارگاه، این نهاد با انجام کار مطالعاتی و عملیاتی در ۵ موضوع حاشیه نشینی، اردو‌های جهادی، حجاب و خانواده در حل مسئله فقر کلانشهر تهران ورود پیدا کرد.

وی ادامه داد: شبکه سازی و استفاده از رابطین داوطلب جهادی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با ماموریت شناسایی فقرا، گروه‌های جهادی، خانواده‌های ایثارگر که با مشکلات معیشتی روبرو هستند، یکی از اولین و مهمترین اقدامات قرارگاه در سال‌های اولیه ورود به این عرصه بوده است.

مسئول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) افزود: در ۸۳ عملیات و کار مطالعاتی 200 هزار خانواده نیازمند و 400 هزار خانواده توانمند شناسایی شدند.

مسکنی راه از بین بردن دو منکر فقر و تکاثر و رشد تعلیم و تکریم را اتصال توان توانمند به نیاز نیازمند با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات عنوان کرد و با ارائه مدل و توضیحاتی در ارتباط با استارتاپ‌ها و پلتفرم‌های فعال در حوزه کسب و کار اجتماعی تحت حمایت مجموعه از قبیل سایه (اتصال نیاز نیازمند به توان توانمند، بسازیم-پلتفرم حوزه کرادفاندینگ (جمع سپاری مالی) و پاکاریم (سازماندهی نیرو‌های داوطلب مردمی) پرداخت.

به گفته دبیر قرارگاه جهادی امام رضا (ع) از دیگر فعالیت‌های این مجموعه تدوین مدل پیشرفت همه جانبه در مناطق کم برخوردار در ۵ عرصه اشتغال و اقتصاد، اجتماعی فرهنگی، آموزش و توانمندسازی، بهداشت و درمان و عمران و زیرساخت در ۱۱ استان و ۴۷شهرستان محروم کشور است.

 

دیگر خبرها

 • مهم‌ترین قطعات خودرو کدام‌اند؟
 • زیرساخت‌های موردنیاز جذب سرمایه گذار فراهم شود
 • بهترین خدمت برای مردم خراسان جنوبی، تسهیل در خرید و فرآوری محصولات کشاورزی است
 • نماینده مجلس: اولویت امروز کشور مشکل معیشتی است
 • اولویت امروز کشور مشکل معیشتی است
 • ساماندهی کارگران ساختمانی قم فقط وظیفه شهرداری و شورا نیست
 • ایجاد اشتغال برای ۷۰۰ نفر در زرند
 • نمی‌دانم منتقدان چگونه می‌گویند خوب نبودیم!
 • زیرساخت‌های مورد نیاز جذب سرمایه گذار در خراسان جنوبی فراهم شود
 • دستور جدید رئیسی به دستگاه‌های اجرایی
 • رضاییان: لازم است حمایت و همدلی همه جانبه تا صعود به جام جهانی ادامه داشته باشد
 • کانون کارآفرینی دانشگاه فردوسی زیرساخت ایجاد کسب و کار صادرات محور را فراهم می‌کند
 • رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شود
 • دستور رئیسی به دستگاه‌های اجرایی در جهت اصلاح الگوی مصرف
 • رئیسی: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های اصلاح الگوی مصرف را پیشنهاد دهند
 • آیت‌الله رئیسی: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای اصلاح الگوی مصرف پیشنهاد دهند
 • رئیسی: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های خود را برای اصلاح الگوی مصرف پیشنهاد دهند
 • برخی دستگاه‌ها در اجرای قانون تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران تعلل می‌کنند
 • دولتمردان باید مشی رئیسی در جوانگرایی را ادامه دهند/ ام‌المسائل کشور اشتغال است
دیگران می‌خوانند: