هفته پایانی مهر ۱۴۰۰ درحالی تغییر رنگبندی شهرستان‌ها منتشر شده است که کارشناسان براین باروند؛ رشد ۲۸ درصدی تعداد شهرستان‌های قرمز می‌تواند حکایت از بحرانی تازه داشته باشد.

به‌گزارش تسنیم، هفته پایانی مهر ۱۴۰۰ درحالی آغاز شده که آمار‌های همه‌گیری روند تقریباً ثابتی در شاخص‌های مختلف نشان می‌دهد، اما افزایش تعداد شهرستان‌های قرمز کرونایی تاکیدی براین واقعیت است که شرایط شکننده همچنان با پرجاست و درصورت بی‌توجهی می‌تواند دردسر ساز باشد.

انتشار تغییر رنگبندی شهرستان‌های ایران از نظر همه‌گیری اگرچه نسبت به یک ماه گذشته روی کاغذ و از نظر آماری بهبودی نسبی شرایط را نشان می‌دهد، اما رشد ۲۸ درصدی تعداد شهرستان‌های قرمز کرونایی نسبت به هفته گذشته تاکیدی براین واقعیت است که بی‌تفاوتی هموطنان نسبت به رعایت پروتکل‌ها به‌خصوص در کلانشهر‌ها و شهرستان‌های گردشگرپذیر می‌تواند یک‌باره به بحرانی تازه در آبان ماه بشود.

در این زمینه کارشناسان با اشاره به روند تقریباً ثابت نرخ ابتلا، موارد بستری در مراکز درمانی و همچنین مراقبت‌های ویژه تاکید می‌کنند این روند ثابت در واقع همان آتش زیرخاکستری است که می‌تواند در دوره‌ای ۱۴ روزه به آغاز پیک ششم کرونا منجر بشود.

این گروه در ادامه می‌گویند: پایان ماه محرم و صفر در کشور و آغاز برگزاری دوباره مراسم‌های مختلف در کنار افزایش تعداد موارد دورهمی‌های خانوادگی در این زمینه نگران کننده است که نهایتاً سطح بالای واکسناسیون هم اثرگذاری حداکثری خود را از دست می‌دهد، که شاهد مثال آن روند افزایشی مراجعه موارد سرپایی در مراکز درمانی برخی شهرستان‌ها و البته کلانشهر‌های صنعتی است.

کارشناسان بهداشت و درمان تاکید می‌کنند در شرایط فعلی بهترین راهکار این است که هموطنان دقیقاً مثل ابتدای آغاز همه‌گیری نسبت به رعایت پروتکل‌ها جدیت داشته باشند و در طرح واکسیناسیون ملی هم مشارکت داشته باشند تا به این ترتیب رفته رفته شاهد مهار ویروس منحوس در سراسر کشور باشیم و در نهایت روند عادی زندگی بدون محدودیت دوباره به ایران بازگردد.

وضعیت رنگبندی شهرستان‌ها

براساس آخرین آمار‌های منتشر شده هم اکنون شهرستان‌های اشنویه، بوکان، پیرانشهر و سردشت در آذربایجان غربی، استهبان در فارس، سنندج در کردستان، پاوه، جوانرود و سرپل ذهاب در کرمانشاه در وضعیت قرمز هستند.

به‌این ترتیب در هفته پایانی مهر ۱۴۰۰؛ ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۰۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

استان آذربایجان غربی/سرانجام شمار فوتی‌ها تک رقمی شد

جواد آقازاده با اشاره به کاهش فوتی‌های کرونایی در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته هشت نفر شامل پنج نفر در ارومیه، دو نفر در مهاباد و یک نفر در نقده جان خود را از دست دادند.

وی از ابتلای یک هزار و ۵۴ نفر دیگر به کرونا خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۲۹۲ هزار و ۴۰۳ نفر به بیماری کروناویروس آلوده شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: در شبانه روز گذشته یک هزار و ۳۶۴ نفر بستری سندروم حاد تنفسی و ۴۵ نفر وصل به دستگاه ونتیلاتور در استان ثبت شد.

وی افزود: همچنین ۶۲۰ نفر به عنوان بیمار مشکوک به کرونا و ۲۷۹ نفر در بخش آی‌سی یو بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی بستری شدند.

آقازاده از واکسیناسیون ۶۳ هزار و ۹۳۶ نفر دیگر خبر داد و گفت: تاکنون دو میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵۲۰ نفر واکسن کرونا را در سراسر استان دریافت کرده‌اند.

استان اردبیل/ یک فوتی کرونا ثبت شد

شهرام حبیب‌زاده اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال، مشگین‌شهر و نمین در وضعیت زرد و شهرستان‌های گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت آبی قرار دارند.

وی افزود: در طول ۲۴ ساعت گذشته یک نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و ۲۵ مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته بستری شده‌اند.

حبیب‌زاده ادامه داد: شمار کل جان باختگان ثبت شده کرونا در استان اردبیل به ۲۵۱۰ نفر، تعداد بستری‌های همزمان به ۱۸۵ نفر و تعداد بیماران بدحال بستری در آی سی یو به ۵۴ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار کرد: روند کاهشی موج پنجم شیوع کرونا در استان که از حدود چهار هفته پیش آغاز شده، ادامه دارد و امید برای مهار این موج افزایش یافته است.

حبیب‌زاده با اشاره به قرار داشتن استان اردبیل در وضعیت زرد و با هشدار نسبت به احتمال افزایشی شدن روند شیوع کرونا در این استان افزود: در صورت عادی‌انگاری توسط شهروندان، افزایش موج شیوع محتمل است.

وی ادامه داد: آمار مراجعه روزانه افراد مشکوک به ابتلای کووید.۱۹ به مراکز درمانی استان اردبیل با تداوم روند کاهشی شیوع، در سیر نزولی قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل علت کاهش شیوع و روند به نسبت پایدار بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل طی روز‌های اخیر را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شهروندان و اثرگذاری خدمات درمانی ارائه شده عنوان کرد.

وی خواستار پرهیز از دورهمی و عادی‌انگاری بیماری کووید.۱۹ و نیز استفاده مستمر از ماسک توسط شهروندان شد و گفت: آمار بستری مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی این استان نیز نسبت به روز‌های گذشته تنزل پیدا کرده که نشان دهنده روند کاهشی شدت شیوع کرونا در این استان است.

استان اصفهان/ ۸۳۵ مورد ابتلای جدید ثبت شد

نورالدین سلطانیان در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار کرونا در اصفهان، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان ۲۹۵۸ نفر بودند که ۸۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۲۸۸ نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت ۲۹۳ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۲۷۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

سلطانیان تصریح کرد: آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را ۱۷ نفر بود و از این تعداد ۱۱ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان ایلام/ ۱۱۰۳ نفر فوتی از ابتدای همه‌گیری

محمد کریمیان اظهار داشت: تست ۱۵۳ نفر به کرونا امروز مثبت شده که ۴۳ نفر آنان در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی این استان بستری شدند.

وی شمار افراد مبتلا به کرونا در استان را تاکنون ۶۱ هزار و ۷۶۴ نفر بیمار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۱۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند که این آمار برای گذر از پیک پنجم هنوز زیاد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: تاکنون آمار افراد بهبود یافته از کرونا در استان ۶۰ هزار و ۲۳۹ نفر بوده است.

کریمیان اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان یک مورد شهرستان ایلام و یک مورد مربوط به شهرستان مهران گزارش شده و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تاکنون یک هزار و ۱۰۳ نفر بوده است.

استان بوشهر / ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند

سعید کشمیری تعداد مبتلایان و بستری‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر را کاهشی دانست و اظهار داشت: اکنون تخت‌های بستری بخش کرونایی برخی از بیمارستان‌های استان بوشهر خالی از بیمار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه یک روز بدون فوتی کرونایی در بوشهر ثبت شد گفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۸۷ هزار مبتلا به این ویروس در استان بوشهر شناسایی شده‌اند و یک‌هزار و ۹۸۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان را ۱۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: روز گذشته ۳۶ بیمار جدید بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۹ نفر به کرونا قطعی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان بوشهر بستری هستند خاطر نشان کرد: از این تعداد بیمار ۳ نفر در وضعیت حاد قرار دارند و با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

کشمیری گفت: در شبانه‌روز گذشته ۳۰ بیمار بخش کرونایی با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۱۸ نفر به کرونا دچار بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تزریق یک میلیون واکسن کرونا در استان بوشهر خبر داد و افزود: یک میلیون واکسن کرونا در این استان تزریق شده است که از این میزان ۷۸ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال یک نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه ۴۸ درصد از جمعیت استان بوشهر ۲ نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند افزود: روند تزریق واکسن کرونا به ویژه در جمعیت دانشجویی و دانش‌آموزی ادامه دارد و تا پایان مهرماه پیش‌بینی می‌شود ۸۰ درصد جمعیت هدف استان بوشهر واکسن دریافت کرده باشند.

وی با اشاره به خارج شدن استان از شرایط نارنجی کرونایی تصریح کرد: هم اینک ۵۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در شرایط آبی و مابقی در حالت زرد است.

کشمیری با بیان اینکه اکنون ۵ شهرستان استان بوشهر آبی و ۵ شهرستان زرد هستند افزود: شهرستان‌های جم، دشتستان، دیر، کنگان و گناوه در شرایط آبی و بوشهر، تنگستان، دشتی، دیلم و عسلویه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان خراسان جنوبی/ شمار قربانیان کرونا مجموعا به ۱۱۷۰ نفر رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: بر اساس آخرین بروزرسانی نقشه کرونایی کشور، ۳ شهرستان زرد در خراسان جنوبی نارنجی شدند.

کامبیز مهدی زاده افزود: بر این اساس چهار شهرستان استان شامل بیرجند، قائنات، نهبندان و طبس در وضعیت پرخطر (نارنجی)، بشرویه، فردوس، سرایان، سربیشه، زیرکوه، درمیان در وضعیت خطر متوسط (زرد) و خوسف در وضعیت کم خطر (آبی) قرار دارند.

وی با بیان اینکه روز گذشته از ۱۹۳ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در استان ۶۱ بیمار و از ۳۵۵ آزمایش سریع ۵۶ بیمار جدید شناسایی شدند، ادامه داد: از این تعداد ۵۷ مورد از بیرجند، ۴ مورد از سربیشه، ۶ مورد از فردوس، ۱۱ مورد از نهبندان، ۱۰ مورد از زیرکوه، ۲ مورد از درمیان، ۶ مورد از طبس، ۱ مورد از سرایان، ۱۱ مورد از قائنات، ۳ مورد از بشرویه و ۸ مورد از خوسف بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۵ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۰ نفر کرونا مثبتند، گفت: از این تعداد ۱۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر نامساعد است.

وی افزود: با فوت یک بیمار دیگر در خراسان جنوبی تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در استان به هزار و ۱۷۰ نفر رسید.

مهدی زاده خاطرنشان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون تا کنون ۴۶۲ هزار و ۱۲۵ نفر دز اول و ۲۳۰ هزار و ۷۴۵ نفر دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

استان فارس/ دوباره رنگ قرمز کرونایی به منطقه بازگشت

طی یکی دو هفته اخیر وضعیت استان فارس به لحاظ شیوع بیماری کرونا بهتر از هر زمانی بوده است به گونه‌ای که هیچ شهرستانی در استان در وضعیت پرخطر نبود با این حال هشدار‌ها برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچنان ادامه داشت.

در آخرین رنگ‌بندی اعلام شده، اما شاهد قرمز شدن دوباره یکی از شهرستان‌های استان فارس هستیم که این موضوع نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد.

در همین راستا براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۵۹۱ هزار و ۳۴۴ تست کرونا شامل یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۱۳ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۵ هزار و ۵۷۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۰۲ هزار و ۹۳۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۱۹۵ بیمار مثبت و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۱ هزار ۷۷۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

با اعلام جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری به ۶ هزار و ۸۱۶ نفر رسیده است.

همچنین ۳۲۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شدند و هم اکنون هزار و ۹۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

استان سمنان/ افزایش تعداد موارد سرپایی

نوید دانائی اظهار داشت: در حال حاضر سمنان در وضعیت با ثباتی بود و نه میزان مبتلایان افزایش دارد و نه کاهش، اما از روز گذشته میزان بیماران سرپایی کمی افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه استان سمنان، چون در مسیر تردد استان‌های متعددی است تغییرات در این استان‌ها در استان سمنان نیز تأثیرگذار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان همچنین اضافه کرد: از بیست و دوم الی بیست و سوم مهرماه سال جاری بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۰ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به ده هزار و یک نفر رسیده است و سی‌وچهار هزار و ۹۷۹ بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

بر اساس تازه‌ترین رنگ‌بندی کرونایی اعلام شده در سامانه ماسک نیز در استان سمنان تنها تغییر تبدیل وضعیت آرادان از زرد به آبی است.

همچنین شهرستان‌های سمنان، شاهرود، گرمسار و دامغان در وضعیت نارنجی کرونایی باقی ماندند.

وضعیت زرد کرونایی شهرستان‌های مهدی‌شهر و سرخه نیز حفظ شد و در حال حاضر ۲ شهرستان آرادان و میامی آبی هستند.

کاشان/ روند نزولی آمار موارد بستری ادامه دارد

مهدی دلاوری با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۶ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و شش بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء و یک بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل ۳۰ و حداکثر ۸۵ سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز حداقل سن بیمار ۳۲ و حداکثر ۸۷ ساله به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون ۲۹۴ بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۲۲۷ بیمار در شهرستان کاشان و ۶۷ بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران ۶۶ بیمار به صورت موقت بستری هستند.

وی از بستری ۳۴ بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه یک خانم ۷۷ سال در شهرستان آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به ۸۲ مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۶ بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار و ۱۴۲ نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان کرمان/ تعداد بستری‌ها از ابتدای همه‌گیری مرز ۴۷۰۰ نفر را رد کرد

در ادامه روند نزولی کرونا در استان کرمان با بستری ۷۸ بیمار کرونایی جدید آمار بستری‌های کرونا در استان از ابتدای همه‌گیری از مرز ۴۰ هزار و ۷۰۰ نفر عبور کرد و شمار فوتی‌های کرونا در استان کرمان در چند هفته گذشته به پایین‌ترین میزان خود یعنی ۲ نفر در شبانه روز رسید.

مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۲۷ مورد است اظهار داشت: از این تعداد ۱۶۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۷ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۸۰ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۷۸ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۴۰ هزار و ۷۱۷ مورد رسیده است.

وی به فوت ۲ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۸۲۲ مورد رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۶۸۸ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۸۲۸ هزار و ۳۲۸ مورد است.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: فرارو

کلیدواژه: کرونا در ایران کووید 19 شهرهای قرمز کرونا مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بخش مراقبت های ویژه کرونا در استان کرمان شهرستان آران و بیدگل بیمارستان های استان کاشان و آران و بیدگل مراکز درمانی استان آران و بیدگل بستری مبتلا به کرونا جان خود را از دست شهرستان در وضعیت طی ۲۴ ساعت گذشته مراکز درمانی دریافت کرده اند استان بوشهر آذربایجان غربی بستری هستند استان اصفهان استان اردبیل بیماری کرونا خراسان جنوبی وضعیت زرد حاد تنفسی شبانه روز شناسایی شده تعداد بیمار استان سمنان واکسن کرونا موارد بستری بخش کرونایی یک میلیون حال حاضر اساس آخرین شیوع کرونا استان فارس بیمار جدید بیمار مثبت قرار دارند شهرستان ها بستری شدند نفر در بخش بیمار نیز روز گذشته بستری شده پروتکل ها یک هزار بستری ها همه گیری کووید ۱۹ تعداد کل فوتی ها شده اند ۲ مورد ثبت شد

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت fararu.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت « فرارو» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۳۹۹۳۲۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اعتراض رونالدو به نتایج توپ طلای 2021! (عکس)

وقوع برف و کولاک در محورهای ۲۸ استان/ توصیه پلیس به رانندگان

درگیری در مرز ایران و افغانستان

پیش‌بینی بازار طلا امروز ۱۰ آذر/ سکه ارزان می شود؟

زنده/ قرعه کشی جام حذفی فوتبال ایران

خبر بعدی:

عصرانه خبری شهرهای ایران در دهم آذرماه

در این بسته خبری از عضویت دانش‌آموزان در مدرسه مجازی شهرداری گناباد تا وضعیت نامناسب مسکن مهر بجنورد و آغاز تخفیفات شهرداری بجنورد را بخوانید.

‌به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته گذشته شهرهای کشور در عرصه‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی شاهد رویدادهای مهمی بود. در بسته خبری ایمنا (کوتاه از شهرهای ایران) سر فصل مهمترین رویدادهای خبری این حوزه را مرور می‌کنیم.

شهرداری بجنورد ناتوان در ساماندهی وضعیت مسکن مهر خراسان شمالی

جواد حمیدی راوری، شهردار بجنورد با انتقاد از انجام نشدن تعهدات دستگاه‌های دولتی در قبال گلستان شهر بجنورد به عنوان بزرگترین مجموعه مسکن مهر خراسان شمالی، گفت: شهرداری توان مالی برای رفع مشکلات شهروندان ساکن در این نقطه از شهر را ندارد.

عضویت ۳۰۰ دانش‌آموز در مدرسه مجازی شهرداری گناباد

حمید زارع حسینی، شهردار گناباد از آغاز به کار مدرسه مجازی شهرداری گناباد خبر داد و گفت: هدف اصلی ایجاد مدرسه مجازی شهرداری گناباد، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ارتقا آگاهی‌های مورد نیاز زندگی شهری و فرهنگ شهروندی است و در حال حاضر ۳۰۰ دانش‌آموز از ۶۰ مدرسه گناباد در این مدرسه مجازی عضو هستند.

رژه ناوگان موتوری ستاد برف‌روبی شهرداری قدس

به منظور آمادگی برای بارش‌های زمستانی، رژه ناوگان موتوری ستاد برف‌روبی شهرداری قدس با حضور سرپرست فرمانداری، سرپرست شهرداری، رئیس و اعضای شورای اسلامی، معاون خدمات شهری و رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قدس برگزار شد.

دفن بهداشتی زباله‌های شهر کاج

کرامت نیکخواه، سرپرست شهرداری شهر کاج با بیان اینکه محل دفن زباله حدود دو هزار متر با شهر فاصله دارد و زباله به صورت بهداشتی در آن دفن می‌شود، گفت: این محل حدود یک هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت دارد که پاسخگوی نیاز فعلی شهر است.

آسفالت محله ۲۴ هکتاری اسلامشهر

شهرداری اسلامشهر با هدف بهسازی معابر و بهبود وضعیت تردد شهروندان، عملیات روکش آسفالت در معابر سطح منطقه دو در حال انجام است که در این راستا روکش آسفالت کوچه یاس واقع در محله ۲۴ هکتاری شهرک قائمیه به متراژ ۴۰۰ متر مربع با مصرف ۶۰ تن آسفالت توسط معاونت فنی و عمرانی و واحد عمران منطقه دو به مرحله اجرا درآمد.

سرعت، دقت و سلیقه در اجرای پروژه‌های شهرداری بیرجند

مهدی بهترین، شهردار بیرجند با تاکید بر سرعت، دقت و سلیقه در اجرای پروژه‌های شهرداری، تاکید کرد: استفاده از المان و سازه‌های بومی دائمی متناسب با فرهنگ و اقلیم شهر بیرجند بسیار حائز اهمیت است.

شهرداری قزوین به دنبال ایده‌های سرمایه گذاری

اصغر اللهیاری، سرپرست سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری قزوین گفت: با اجرای طرح‌های سرمایه گذاری رفاه شهروندان تأمین می‌شود. قزوین با دارا بودن بقاع متبرکه مانند آستان مقدس امامزاده حسین (ع) و بقعه چهار انبیا و امامزادگان (ع) و آثار باستانی و تاریخی به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی و فعالیت مراکز مهم دانشگاهی مانند دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و حتی شهرک‌های صنعتی مانند شهرک صنعتی کاسپین و لیا؛ این کهن شهر باستانی و تاریخی را به یکی از شهرهای مهم و طراز اول در کشور تبدیل کرده است.

تجهیز اتوبوس‌های درون شهری گرگان به رمپ

محمدرضا سبطی، شهردار گرگان گفت: تمامی اتوبوس‌های جدیدالاحداث و بازسازی شده ناوگان حمل و نقل عمومی گرگان جهت تسهیل تردد معلولان شهر برای سوار و پیاده شدن، به رمپ مجهز شده است.

آغاز تخفیفات شهرداری بجنورد

محسن روشن ضمیر، معاون توسعه مدیریت منابع شهرداری بجنورد گفت: در راستای کمک به شهروندان و تحقق بودجه، دور جدیدی از تخفیف عوارض را آغازمی‌کنیم و در این دور از تخفیف، عوارض ساختمانی و قبوض نوسازی اعم از بدهی گذشته تاکنون مشروط به پرداخت نقد از ۳۰ درصد تخفیف تا ۳۰ دیماه برخوردار خواهند شد.

کد خبر 539208

دیگر خبرها

  • مشکلات دیگر شهرهای خوزستان نباید به سمت اهواز سریز شوند
  • اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت نارنجی و زرد / چهارشنبه 10 آذر 1400
  • ۱۸هزار نسخه کتاب در شهرهای کمتر برخوردار از کتابفروشی، فروخته شد
  • کرونا جان یک نفر دیگر را در استان همدان گرفت
  • عصرانه خبری شهرهای ایران در دهم آذرماه
  • حال ۴۵ بیمار کرونایی در اردبیل وخیم است
  • علاقه شدید بورس به رنگ قرمز!
  • وضعیت قرمز ۲۲ ایستگاه کیفیت هوای تهران
  • شناسایی ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در کاشان و آران و بیدگل
  • شهرهای آمریکایی با بیشترین کاهش جمعیت در گذر زمان
دیگران می‌خوانند: