بازدید میدانی از سه راه امین‌حضور به عنوان قطب تجارت لوازم خانگی پایتخت، بیانگر آن است که بر خلاف ممنوعیت ایجاد شده برای واردات لوازم خانگی دو برند کره‌ای همچنان در احاطه لوازم خانگی خارجی است.

به گزارش مشرق، مدتی‌ است که صنعت لوازم خانگی بخش قابل توجهی از اخبار اقتصادی کشور را به خود اختصاص داده است، در این مدت جهت‌گیری‌های متعددی از سوی کارشناسان اقتصادی پیرامون این مسئله شکل گرفته و بسیاری از رسانه‌های رسمی کشور به همراه برخی از رسانه‌های معاند این موضوع را پوشش داده‌اند.

فارغ از فضای رسانه‌ای شکل گرفته در این رابطه نگاهی به بازار لوازم خانگی کشور در حال حاضر می‌توانند زمینه رد و تایید اظهارات کارشناسان اقتصادی پیرامون مسائل صنعت لوازم خانگی را به دنبال داشته باشد، بر همین اساس به منظور دریافت دید حقیقی از فضای صنعت لوازم خانگی کشور سری به یکی از مراکز مهم خرید و فروش لوازم خانگی در پایتخت زدیم.

* «سه راه امین حضور» بزرگترین بازار لوازم خانگی پایتخت

به طور قطع اگر از هر ۱۰ نفر ساکن شهر تهران، محلی برای خرید انواع لوازم خانگی را سوال کنید، ۹ نفر آدرس سه راه امین حضور را به عنوان بورس لوازم خانگی به شما می‌دهند.

‌میدان بهارستان را که از خیابان مصطفی خمینی به سمت جنوب بروید به تقاطع خیابان امیر کبیر می‌رسید که به چهار راه سر چشمه معروف است، خیابان امیر کبیر را که به سمت شرق بروید فروشگاه‌های لوازم خانگی بسیاری را خواهید دید.

کمی‌جلوتر به خیابان ری می‌رسید که به خیابان امیر کبیر منتهی می‌شود این تقاطع همان سه‌راه امین حضور معروف است. با وجود اینکه نام خیابان چراغ برق سال‌ها پیش به امیرکبیر تغییر پیدا کرد اما سه راه امین حضور که روزگاری محل باغ‌های خرم آقا علی آشتیانی امین حضور، از مقربین و نزدیکان ناصرالدین شاه بود، همچنان به همین نام شناخته می‌شود.

* از هر ۱۰ محصول فقط ۱ محصول ایرانی دیده می‌شود

بازدید میدانی از شرایط سه راه امین حضور می‌تواند دید قابل توجهی از شرایط کنونی صنعت لوازم خانگی کشور را منتقل کند، در پیاده رو که قدم می‌زدم، پیرمرد سال خورده‌ای توجه مرا به خود جلب کرد که با یک گاری حرکت می‌کرد، از پیرمرد پرسیدم، چندسال است که در اینجا فعالیت می‌کنی، به مزاح پاسخ داد از اول من اینجا بودم، آمدند و دور و برم را دیوار کشیدند و نام این منطقه را امین حضور گذاشتند.

سوالی بود که مدت‌ها ذهن مرا به خود مشغول کرده بود، با پیرمرد خوش صحبت مطرح کرده و از او پرسیدم بازار لوازم خانگی الان با بازار لوازم خانگی ۱۰ سال پیش چه تفاوتی دارد؟‌ پیرمرد با خنده گفت، روزگاری کل این بازار را که می‌گشتی، هیچ جنس ایرانی پیدا نمی‌شد اما امروز از هر ۱۰ قلم جنس حداقل یکی ایرانی است.

آنگونه که از صحبت‌های پیرمرد بر می‌آمد، صنعت لوازم خانگی بومی کشور توانسته است، نسبت به سال‌های گذشته پیشرفت کمی داشته باشد اما به نظر می‌رسد، همچنان بازار این لوازم در کشور متعلق به کالاهای خارجی است.

به مغازه‌ای که نمایندگی یکی از شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه لوازم خانگی بود، سری زدم، مغازه بسیار بزرگ بود و هنوز نشانه‌های از برندهای خارجی آن هم در یک نمایندگی محصولات ایرانی دیده می‌شد.

*شرکت‌های ایرانی به تازگی سلیقه مشتری را هم در نظر می‌گیرند

آقای حسنی، مغازه‌دار بود و به سراغ من آمد، همان ابتدا به او گفتم، چرا با وجود اینکه نمایندگی این محصول ایرانی هستید اما همچنان برخی از تبلیغات محصولات خارجی در مغازه شما مشاهده می‌شود؟ پاسخ داد: سال‌ها پیش قبل از ترک ناگهانی کالاهای کره‌ای، نمایندگی یکی از این محصولات را داشته و پس از آن به سراغ کالای ایرانی رفته است.

از او پیرامون تفاوت کالای خارجی و کالای ایرانی پرسیدم و تاکید کردم که به عنوان یک متخصص و فروشنده نظر بدهد، آقای حسنی گفت:«کالاهای ایرانی تازه دارند به سلیقه مشتری ایرانی پی می‌برند و از محصولات زمخت و بی‌قواره ایرانی، تازه داریم به محصولاتی در حد ظاهر محصولات خارجی می‌رسیم.»

به آقای حسنی گفتم «خب کیفیت چه می‌شود؟ مادربزرگ من یک یخچال ایرانی قدیمی دارد که هنوز عین ساعت کار می‌کند، آیا کیفیت محصولات ایرانی قابل رقابت با خارجی‌ها است؟» این مغازه‌دار پاسخ داد: «برای مقایسه کیفیت باید کالا را با کالا مقایسه کرد، از طرفی خود کیفیت پارامترهای مختلفی دارد، برای مثال در کالایی مثل یخچال، کیفیت برخی نمونه‌های ایرانی از خارجی‌ها بهتر است. اما مثلا در کالایی مثل ماشین ظرف‌شویی، فاصله بسیار زیادی بین کیفیت کالای ایرانی و خارجی داریم.»

آقای حسنی از برخی جزئیات کالاهای ایرانی نیز بسیار نگران بود، او می‌گفت، هفته گذشته یک اجاق گاز به مشتری فروختم و دو روز بعد مشتری با عصبانیت مراجعه کرده و گفته نزدیک بوده آن اجاق گاز زندگی‌اش را به آتش بکشد زیرا ورودی گازی ترک داشته و گاز از آن نشت می‌کرده است.

این فروشنده مدعی بود، کل آن محصول اجاق گاز اگر هزار پله بهتر از محصول خارجی باشد، با یک اشتباه ساده در یک بخش بسیار ساده‌تر می‌تواند کیفیت را زیر سوال ببرد و تولیدکنندگان داخلی بهتر است با وسواس بیشتری کالاهای خود را روانه بازار کنند.

*ماجرای کالاهای ایرانی که با برند خارجی معامله می‌شود

از آقای حسنی خداحافظی کردم و به یک مغازه نسبتا کوچک‌تر واقع در پاساژی رفتم، یک زوج جوان پیش از من با فروشنده صحبت می‌کردند، خانم تاکید داشت که یخچال فریزر با برند خارجی می‌خواهد، زیرا همه جهیزیه‌اش از یک برند خارجی است. فروشنده از قیمت کالای برند خارجی گفت و دختر خانم با چهره‌ای در هم رفته، از قیمت کالای ایرانی پرسید. علاوه بر آن زوج جوان، من هم از تفاوت قیمتی مطرح شده تعجب کردم، زیرا کالای خارجی تقریبا ۲ برابر کالای ایرانی قیمت داشت، آن زوج جوان بدون خرید هیچ وسیله‌ای از مغازه خارج شدند، فروشنده غر غر کنان می‌گفت، من نمیدانم چرا همه مشتری‌ها دنبال جنس خارجی هستند. به او گفتم، خب شاید کیفیت بهتری دارد، فروشنده که همه او را اصغر آقا صدا می‌کردند، گفت:« من فروشنده‌ام و کیفیت همه کارها دست من است، بعد شما می‌گویی کیفیت خارجی بهتر است، مسئله کیفیت نیست، این ها همه از روی چشم و هم چشمی است.»

به او گفتم، چرا مدعی هستی که کیفیت کالای ایرانی و خارجی برابر است، اصغر آقا به من گفت:« چون هر دو در یک جا تولید می‌شوند.»

پاسخ این فروشنده کمی مرا به فکر فرو برد، در همین حال اصغر آقا ادامه داد: «پشت پاساژ بانه‌ای‌ها که بروی، با کارگاه‌هایی مواجه می‌شوی که یخچال ایرانی ۲۰ میلیون تومانی می‌آورند، نشان‌اش را می‌کنند، یک نشان ۵۰ هزار تومانی سامسونگ روی آن می‌چسبانند همان یخچال را ۵۰ میلیون به مردم قالب می‌کنند، مردم هم خوشحال که در بازار کالای خارجی خریده‌ایم.»

به او گفتم، یعنی فرق ظاهر و کیفیت کالای ایرانی فقط یک برچسب است؟ اصغر آقا دو یخچال خارجی و ایرانی را به من نشان داد. بله واقعا ظاهری بسیار شبیه به هم دارند و اصلا بدون نشان قابل تفکیک نبودند.

حرف‌های اصغرآقا مرا وا داشت تا خود به پشت پاساژ بانه‌ای‌ها بروم، کارگاه‌هایی آن‌جا بود، درب یک کارگاه باز بود داخل که رفتم دیدم ۲ کارگر غیر ایرانی در حال تعویض برند بودند، در تعجب بسیار بودم که ناگهان یک نفر از اتاقکی در بالای کارگاه پایین آمد و مرا از کارگاه بیرون کرد و معترض شد چرا بدون اجازه آمدم. خواستم با اون هم‌کلام شوم اما به نظر می‌رسد، بسیار ناراحت از ورود من بود و کار داشت به دعوا می‌کشید که از آن ناحیه خارج شدم و به پاساژ بانه‌ای‌ها رفتم.

* فروش تلویزیون‌هایی که حتی نمی‌توانید کارتن آن را باز کنید

آن‌جا بود که با اصطلاح «شوتی» مواجه شدم. کالاهای خارجی که نمیدانم واقعا خارجی است یا همان کالای ایرانی تغییر برند داده شده است و یا کالاهای بی‌کفیت های‌کپی با درج برند معتبر است‌، از بانه با ماشین‌های سواری که به آن شوتی می‌گفتند، با سرعت بسیار زیاد و خطرناک به تهران رسیده و در پاساژ بانه‌‎ای‌ها به فروش می‌رسید، بیشتر این کالاها تلویزیون‌های کره‌ای بودند؛ شوتی‌ها در تأمین این لوازم خانگی قاچاق در امین‌حضور نقش عمده‌ای دارند.

قیمت این تلویزیون‌ها مشابه قیمت تلویزیون‌های ایرانی اما ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر از نمونه مشابه خارجی در مغازه‌ها بود اما شما حتی حق باز کردن کارتن تلویزیون پیش از خرید را نداری و اگر کارتن را باز می‌کردی، دیگر آن کالا برای تو بود و باید پولش را می‌پرداختی، این کالاها حتی ضمانت‌ هم نداشت و در حقیقت به خاطر ۱۰ تا ۱۵ درصد قیمت باید شانس خود را امتحان می‌کردی و اگر بدشانس بودی کل پولی که دادی بر باد می‌رفت.

فروشندگان پاساژ بانه‌ای‌ها هم سیاستمدارانه اعصاب درست و حسابی نداشتند و تنها در حد ۲ جمله با مشتری صحبت می‌کردند.

* روزانه بیشتر از ۱۰۰ شوتی از جنوب کشور به تهران می‌رسد

از پاساژ بانه‌ای‌ها بیرون رفتم و در پیاده رو قدمی زدم، بر اساس مشاهدات ویترین مغازه‌ها به غیر از واحدهای تجاری نمایندگی محصولات داخلی، بیشتر مغازه‌ها کالاهای خارجی می‌فروختند، این مشاهده با اظهارات پیرمرد باربر نیز مطابقت داشت، برای پرسش پیرامون این مسئله به یک واحد تجاری در پاساژ ثامن‌الحجج رفتم و پرسیدم‌ مگر ورود محصولات خارجی ممنوع نیست، پس این محصولات خارجی از کجا تامین می‌شود؟ یکی از فروشنده گفت: بسیاری از این محصولات توسط شوتی‌ها از مرزهای کشور وارد کشور می‌شود. او می‌گفت، روزانه بیش از ۱۰۰ ماشین شوتی از مرزهای دریایی جنوب کشور به سمت امین حضور روانه می‌شوند و این کالاهای خارجی را به بازار تزریق می‌کنند.

از او پرسیدم حالا این کالاهای خارجی بیشتر فروش می‌رود یا کالاهای ایرانی؟ این فروشنده گفت: «جنس در امین حضور روی زمین نمی‌ماند اما به همان نسبت که کالای خارجی در پاساژ بیشتر است، فروش خارجی‌ها هم بیشتر خواهد بود.»

به او معترض شدم که خب همه کالاها را از شرکت‌های ایرانی تامین کنید تا به فروش برود، فروشنده لحن خود را تغییر داد و گفت:«من فروشنده‌ام، کالای خارجی می‌آورم چون مشتری ایرانی من کالای خارجی می‌پسندد، هر موقع سلیقه‌ او تغییر کرد، من هم طبق همان سلیقه کالای ایرانی می‌یارم.»

*کالای ایرانی همچنان در حصار نمونه مشابه خارجی

از پاساژ ثامن‌الحجج خارج شدم در پیاده رو با یک مشتری نسبتا میان‌سال مواجه شدم که در حال صحبت با فرد دیگر بود. آن شخص میانسال می‌گفت، کالای ایرانی بخریم چون ارزان تر است اما طرف مقابل می‌گفت، کالای ایرانی را فلان فامیل ما خریداری کرده و بعد از ۲ هفته خراب شده است، ما آنقدر پولدار نیستیم که ایرانی بخریم.

اگر اظهارات آن مشتری‌ را در کنار مشاهدات میدانی قرار دهیم متوجه خواهیم شد، با وجود پیشرفت‌های شکل گرفته در صنعت لوازم خانگی بومی، مصرف‌کننده ایرانی همچنان نسبت به مصرف محصول ایرانی توجیه نشده است و اقبالی به آن ندارد.

علاوه بر این با وجود صحبت بیشمار از محدودیت ورود لوازم خارجی همچنان بخش بسیار زیادی از بازار لوازم خانگی کشور از محصولاتی با برند خارجی اشباع شده است و مشخص نیست این واردات چرا با وجود مصوبات همچنان ادامه داد.

منبع: فارس

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: مشرق

کلیدواژه: تحولات قفقاز تحولات افغانستان لوازم خانگی میدان بهارستان شهر تهران تهران بازار لوازم خانگی صنعت لوازم خانگی لوازم خانگی کشور سه راه امین حضور کالاهای ایرانی محصولات خارجی کالاهای خارجی کالای ایرانی تلویزیون ها کالای خارجی برند خارجی او گفتم آقای حسنی اصغر آقا

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۷۹۳۹۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

۳ نشانه مهم سکته مغزی

خبر خوش برای دارندگان سهام عدالت/ارزش سهام عدالت چند؟

مثبت شدن تست کرونای ۱۸۰ دانش آموز بویراحمدی

تلف شدن ۲۴ راس گوسفند بر اثر آتش سوزی تریلی در خرم‌آباد

همسر دومم گفت باید از شر رها خلاص شویم/ از خیابان ناصرخسرو قرص خریدم و با آبمیوه به او دادم/ جسدش را کنار جاده رها کردم

خبر بعدی:

راهنمای خرید ساعت مچی اصل و اورجینال

یکی از وسیله های ضروری و رایج در زندگی روزمره افراد، ساعت مچی می‌ باشد. - اخبار بازار -

اگر به تاریخچه ساعت های مچی نگاهی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که اولین ساعت مچی در کشور سوئیس در سال 1868 توسط فردی به نام پاتک فیلیپ ساخته شده است. در واقع این ساعت برای خانومی به نام کنستا کوسکوویچ اهل مجارستان تولید شد‌ که تحت عنوان یک زیورآلات ساخته شد.امروزه نیز ساعت مچی وسیله ای جهت سنجش زمان و همچنین وسیله ای تزئینی در هر تیپ و استایلی به شمار می رود. امروزه در سراسر جهان به خصوص کشور ژاپن، برندهای مختلفی به تولید ساعت های باکیفیتی می پردازند. در این مقاله از گالری نقش زمان قصد داریم برند ساعت کاسیو، ساعت سیتیزن و ساعت سیکو را به شما معرفی می کنیم.

خرید ساعت سیتیزن و معرفی آن

شرکت ساعت سیتیزن با داشتن هدف پرورش فرهنگ مثبت و کمک به سیر تکاملی و دوام بالا یکی از برندهای محبوب و پرطرفدار به حساب می آید‌. شعبه مرکزی برند ساعت سیتیزن در شهر توکیو واقع شده است. این شرکت ساعت سازی طی مدت زمان سالیان سال فعالیتی که داشته است، تحت عنوان مادر برند ساعت آمریکایی بولوا هم شناخته شده است و دارای جایگاه بسیار ویژه ای در بازار و صنعت ساعت می باشد.برند ساعت سیتیزن به همراه برند ساعت کاسیو و ساعت سیکو یک مثلث خارق العاده را تشکیل داده است‌. از جمله دلایل بسیار مهم محبوبیت ساعت سیتیزن این است که از قطعات باکیفیت و مواد درجه یکی در ساخت آن استفاده شده است. به همین دلیل است که ساعت های مچی این برند از کیفیت بسیار بالایی بهره منده بوده و دوام عمر‌ زیادی دارد. در صورتی‌ که از این ساعت ها به درستی استفاده شود می‌ توان سالیان سال این ساعت های مچی را استفاده کرد. در صورتی‌‌ که قصد  خرید ساعت سیتیزن  را دارید در ادامه متن با ما همراه باشید تا شمارا با ویژگی های این محصول آشنا کنیم.

تاریخچه ساعت سیتیزن

برند سیتیزن دارای تاریخچه 48 ساله است. این برند در اولین وهله نوآوری هایی را در صنایع ساعت سازی شامل می شود که ساعت های مچی کنترل شده همسان سازی با امواج رادیویی را در برخواهد گرفت. این برند به وسیله سرمایه گذلران سوئیسی و ژاپنی در سال 1918 به تاسیس رسیده است.

ساعت مچی سیتیزن همانند ساعت کاسیو و سیکو، از جمله ساعت های مچی بسیار باکیفیت است‌ که در میان خریداران ساعت به دوام بالا و ماندگاری مشهور هستند. به طور کلی برند سیتیزن در طول فعالیت خود انواع ساعت های متنوعی را برای خانوم ها و آقایون تولید کرده است. ویژگی های این ساعت مچی عبارتند از:

دوام و کیفیت بالادارای موتور ساخت میوتابهینه سازی در مصرف انرژیطراحی‌ خلاقانه و منحصر به فردقابل دسترسی برای اکثر افراد جامعه

قیمت ساعت سیتیزن

این برند در تلاش است که در کنار تولید ساعت های باکیفیت و زیبا، آن ها را با قیمت های مناسب و مقرون به صرفه ارائه دهد. قیمت ساعت سیتیزن به گونه ای که تمامی افراد جامعه در هر قشری می توانند به آن دسترسی داشته و خریداری کنند. برای خرید ساعت های سیتیزن می توانید به گالری نقش زمان مراجعه کنید.

 

معرفی و خرید ساعت کاسیو

همانطور که اطلاع دارید، هر برند ساعت مچی دارای خصوصیات منحصر به فرد خود است. این خصوصیات به یک برند هویت می بخشند و از دیگر برندها آن هارا متمایز خواهد کرد. پس از معرفی ساعت سیتیزن، نوبت به معرفی خرید ساعت کاسیو  می رسد. کاسیو از جمله ماندگار ترین ساعت های مچی دیجیتال به شمار می رود‌ و می توان در تاریخچه آن فناوری ها و نوآوری منحصر به فردی را پیدا کرد.شرکت کاسیو در سال 1946 به تاسیس رسید. این برند از خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی بهره مند است. ساعت کاسیو نسبت به سایر برندها، از طراحی شیک، جذاب و جوان پسندی برخوردار است که قابلیت سنجش دما، زمان، منطقه، ارتفاع و... را دارا می باشد. به طور کلی می توان گفت ساعت های مچی کاسیو از مقاومت زیادی بهره مند بوده و بادوام هستند. اکثر این ساعت ها از موتورهای متخص به خود کاسیو بهره مند می شوند‌.

کیفیت ساعت مچی کاسیو

برند ساعت مچی کاسیو از جمله بادوام ترین و با کیفیت ترین ساعت های مچی ژاپنی به شمار می رود. این برند اولین تولیدکننده ساعت مچی دیجیتال به شکل انبوه در دنیا است‌. در حاضر نیز این ساعت مچی یکی از محصولات جوان پسند با طرفداران بسیار زیادی به شمار می رود. در صورت خرید ساعت کاسیو از انعطاف بالا، هوشمندی و مقاومت آن بهره مند خواهید شد. در ادامه به بررسی ویژگی های ساعت سیکو می پردازیم.

 

معرفی ساعت مچی سیکو+ بررسی ویژگی ها

ساعت سیکو از شیک ترین و خاص ترین انواع ساعت مچی بوده که در بازار سراسر دنیا عرضه می گردد. ساعت های سیکو که شکوه و زیبایی خاصی بهره منده است، شما می‌ توانید  خرید ساعت سیکو را از گالری نقش زمان، در اولویت قرار بدهید. اولین ساعتی که توسط این برند عرضه شد، در سال 1924 میلادی به بازار عرضه شد. یک شرکت ژاپنی پس از مدتی توانست با تولید های انواع ساعت مچی در طرح های مختلف، جایگاه ویژه ای را در میان مردم جهان به دست آورد.جالب است این موضوع را بدانید که کمپانی سیکو در ابتدای فعالیت خود، با شکست های پی در پی مواجه شد. اما همچنان توانست با تلاش زیاد و تکیه بر دانش خود، دوباره به تولید ساعت های مچی متنوعی پرداخت. در حال حاضر شما نمی توانید فردی را پیدا کنید که با ساعت سیکو آشنایی نداشته باشد‌. زیبایی و ظرافت ساعت مچی سیکو زبان زد افرادی زیادی در جهان است.

"گالری نقش زمان" فروشگاه آنلاین ساعت مچی

گالری نقش زمان یکی از فروشگاه های اینترنتی فروش ساعت است که دارای 70 سال سابقه فروش ساعت است. شما می توانید برای خرید انواع ساعت مچی به این فروشگاه مراجعه کنید.

برای اطلاع از محصولات و قیمت‌ها می‌توانید نام گالری نقش زمان را در گوگل سرچ کنید یا با شماره 26702363-021 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های خوب کارشناسان فروشگاه نقش زمان برای انتخاب بهتر در خرید بهره‌مند شوید.

"این مطلب تبلیغاتی است"

دیگر خبرها

  • افزایش ظرفیت تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در قشم با افتتاح کارخانه کارن زیما
  • بهاره رهنما صاحب برند شخصی شد
  • قیمت دستگاه تلفن بی سیم (۱۴۰۰/۹/۱۵)
  • ورزشکاران و مربیان رشته ورزشی ووشو اردبیل از نبود خانه ووشو رنج می‌برند
  • قیمت رادیاتور پنلی (پرفروش ترین ۱۴۰۰/۹/۱۵)
  • قیمت گوشی‌های اپل امروز ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰+ جدول
  • برنج ۷۲ هزار تومان شد!
  • قیمت جاروبرقی (ال جی ۱۴۰۰/۹/۱۵)
  • راهنمای خرید ساعت مچی اصل و اورجینال
  • قیمت اتو (جدید ترین‌ها ۱۴۰۰/۹/۱۵)
دیگران می‌خوانند: