به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، این حالت را در نظر بگیرید که با خوشحالی در حال کار کردن با گوشی اندروید خود هستید و ناگهان با خطای Google Play Services has stopped مواجه می‌شوید. ضربه زدن روی گزینه Close app برای بستن آن، کمک چندانی نمی‌کند و مشکل پس از مدتی دوباره ظاهر می‌شود.

ما در این مطلب سعی کرده‌ایم، ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای حل چنین خطا‌هایی که خدمات گوگل پلی را متوقف می‌کنند، را به شما ارائه دهیم.

خدمات گوگل پلی یا Google Play Services چیست؟

Google Play Services با مدیریت کار‌های مختلف از جمله اعلان‌های فشار، دسترسی به مکان، خدمات امنیتی و ... به عنوان پلی بین Play Store و برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی تلفن شما عمل می‌کند.

Google Play Services بدون داشتن یک رابط کاربری یا آیکون یک برنامه در صفحه اصلی یا کشوی برنامه‌ها، در پس‌زمینه اجرا می‌شود و بی سر و صدا کار می‌کند. مگر اینکه چیزی با این نرم‌افزار که به عنوان یک core system software (CSS) است، تداخل کند. برنامه‌های اندروید شدیدا به Play Services متکی هستند و هرگونه نقص در این سرویس‌های سیستم، بر عملکرد عادی گوشی تلفن تأثیر می‌گذارد.

بیایید یاد بگیریم که چگونه این مشکل را برطرف کنیم. ابتدا از ساده‌ترین راه حل شروع می‌کنیم:

۱- راه‌اندازی مجدد تلفن همراه

اگر یک معجون جادویی در دنیای فناوری وجود داشت، برای حل مشکل یک دستگاه، آن را راه‌اندازی مجدد می‌کرد. شما نیز باید به این ترتیب فرایند عیب‌یابی را آغاز کنید. پس گوشی اندروید خود را با خاموش و روشن کردن یا با استفاده از گزینه Restart راه‌اندازی مجدد کنید.

دلیل این کار این است که ممکن است یک برنامه یا سرویس در Google Play Service خراب شده باشد و بستن ساده برنامه هم کار چندانی نمی‌کند، چون ممکن است مشکل از یک برنامه یا سرویس در پس‌زمینه باشد. اما راه‌اندازی مجدد گوشی تلفن، برنامه‌های خراب یا خطا‌ها را از حافظه آن پاک می‌کند و احتمالا خواهید دید که Google Play Services پس از راه‌اندازی مجدد خوب کار می‌کند.

۲- تنظیم کردن تاریخ و زمان صحیح

گوگل توصیه می‌کند که باید تاریخ و ساعت مناسب را بر روی گوشی اندروید خود تنظیم کنید تا خدمات مختلف مانند Google Play Services و Play Store بتوانند به درستی کار کنند. برای تنظیم کردن آن، مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید:

۱- به مسیر Settings → System (General Management) → Date & time در تلفن خود بروید.

۲- سوئیچ toggle کنار Set automatically و یا Use network-provided time و Use network-provided time zone را به حالت فعال دربیاورید.

۳- بررسی کافی بودن فضای ذخیره‌سازی

این مشکل بیشتر در گوشی‌های قدیمی رخ می‌دهد که فضای ذخیره‌سازی کمتری دارند. تلفن شما برای عملکرد درست باید فضای کافی داشته باشد. ظرفیت ذخیره‌سازی ناکافی در Google Play Services نیز مشکلاتی ایجاد می‌کند، زیرا پهنای باند کافی برای ارتباط با سایر برنامه‌ها و انجام کار‌های مورد نظر را نخواهد داشت. بنابراین، با رفتن به مسیر Settings → Storage فضای ذخیره موجود را بررسی کنید. اگر این فضا کم است، برای افزایش فضای ذخیره‌سازی گوشی تلفن همراه خود، این راه کار‌های مفید را امتحان کنید.

۴- پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها

در مرحله بعد، حافظه پنهان و داده‌های برنامه‌های Google Play Services، Play Store و System Web View را حذف کنید. نگران نباشید! با این کار اطلاعات شخصی شما از هیچ برنامه‌ای حذف نمی‌شود. این کار در هنگام عیب‌یابی سایر برنامه‌ها نیز مفید خواهد بود. برای انجام این کار، طبق مراحل زیر عمل کنید:

۱- تنظیمات را در تلفن اندروید خود باز کنید.

۲- روی Apps و Google Play Services در بخش All apps ضربه بزنید.

۳- Storage را انتخاب کنید، سپس دکمه Clear cache و پس از آن دکمه Clear data یا Clear storage را فشار دهید.

۴- تلفن خود را راه‌اندازی مجدد کنید.

نکته: به همین ترتیب می‌توانید حافظه پنهان و داده‌های Play Store و System Web View را نیز پاک کنید.

۵- غیر فعال کردن Google Play Services

به احتمال زیاد پاکسازی حافظه پنهان و داده‌ها، مشکل خرابی Play Services را برطرف می‌کند، اما اگر این اتفاق نیفتاد، Play Services را برای مدتی غیرفعال کنید. این کار را طبق مراحل زیر انجام دهید:

۱- در تنظیمات، به Apps Services Google Play Services بروید.

۲- روی Disable ضربه بزنید.

۳- هشدار پاپ‌آپ که روی صفحه ظاهر می‌شود را تأیید کنید.

۴- تلفن خود را راه‌اندازی مجدد کنید.

۵- به مسیر Settings → Apps → Google Play Services بازگردید.

۶- دوباره Google Play Services را فعال کنید.

۶- حذف Google Play Services

Google Play Services را نمی‌توانید به طور کامل از تلفن خود حذف کنید. اگرچه می‌توانید جدیدترین بروزرسانی‌های آن را حذف کنید، که تقریباً همان کار را انجام می‌دهد و در نتیجه، به حل مشکل کارکرد Play Services کمک می‌کند.

برای انجام این کار، در گوشی همراه خود به مسیر Settings → Apps → Google Play Services بروید. در بالای صفحه، آیکون سه نقطه را فشار داده و Uninstall updates را انتخاب کنید.

اگر قادر به حذف نصب Play Services نیستید، ابتدا باید برنامه‌های مدیریت دستگاه را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، می‌توانید دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

۱- به Settings → Security → Find my device بروید.

۲- سوئیچ toggle را به حالت خاموش دربیاورید تا غیرفعال شود.

۳- مطابق تصویر بالا Play Services را حذف نصب کرده و تلفن را راه‌اندازی مجدد کنید.

۴- بررسی کنید که آیا این کار، مشکل خرابی Play Services را برطرف می‌کند یا خیر! اگر چنین بود، Find my device را دوباره فعال کنید.

با حذف نصب Play Services، بروزرسانی‌های اخیر بدون تأثیر بر برنامه‌های نصب شده، داده‌های شخصی یا تنظیمات تلفن، حذف می‌شوند. در واقع تلفن شما هنوز برنامه را دارد و کار هم می‌کند، اما نسخه قبلی آن است.

نکته: سعی کنید برنامه System WebView را هم دوباره نصب کنید.

۷- بروزرسانی دستی Google Play Services

به صورت کلی، وقتی Play Services را فعال کنید یا بروزرسانی‌های آن را حذف نصب کنید، در هنگام اتصال به اینترنت، خودش به صورت اتوماتیک بروزرسانی می‌شود. با این وجود، ارتقاء دستی Play Services نیز ممکن است در شرایطی به رفع مشکلات آن کمک کند.

۱- برای انجام این کار، به مسیر Settings → Apps → Google Play Services بروید.

۲- به پایین صفحه بروید و روی گزینه App details ضربه بزنید تا به لیست Play Services در Play Store منتقل شوید.

۳- اگر گزینه Update موجود بود، روی آن ضربه بزنید. با کلیک روی این پیوند نیز می‌توانید به این صفحه برسید.

روش دیگر این است که فایل APK خدمات گوگل پلی را از APKMirror.com دانلود و نصب کنید. از طریق این لینک می‌توانید آموزش نحوه نصب Play Services از طریق APK را مشاهده کنید.

۸- صدور مجوز‌های لازم

Google Play Services برای داشتن عملکرد مناسب برای خود و سایر برنامه‌های Google به مجوز‌های زیادی احتیاج دارد. در ادامه، دستورالعمل‌های مربوطه آورده شده است:

۱- ابتدا به Settings → Apps → Google Play Services → Permissions بروید.

۲- ناحیه زیر بخش Denied را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی در آنجا قرار نگرفته است.

۳- اگر چیزی در آنجا دیدید، اجازه مذکور را بدهید.

۹- بروزرسانی همه برنامه‌های دیگر

اگر در هنگام ایجاد اشکال در عملکرد Google Play Services هنوز امکان رفتن به Play Store را دارید، سعی کنید همه بروزرسانی‌های برنامه‌های موجود، مخصوصاً کروم و System WebView را انجام دهید.

۱۰- بروزرسانی نرم‌افزار تلفن همراه

لطفاً قبل از اقدام به راه حل‌های ذکر شده در پایین، مطمئن شوید که تلفن شما جدیدترین بروزرسانی نرم‌افزار را اجرا می‌کند. اگر اینطور نیست، به مسیر Settings -> System Update or Settings -> Software Update بروید و آن را بروزرسانی کنید.

۱۱- غیرفعال کردن گوگل کروم

توصیه می‌شود کاربران اندروید، به ویژه کسانی که گوشی گلکسی سامسونگ دارند، برای برطرف کردن مشکل خرابی Google Play Services، برنامه گوگل کروم را غیرفعال کنند. اما قبل از انجام این کار، ابتدا باید همگام‌سازی در کروم فعال شود تا از داده‌های کروم شما در حساب گوگل پشتیبان‌گیری شود. در غیر این صورت، بوک‌مارک‌ها، گذرواژه‌ها و سایر اطلاعات از دست خواهند رفت.

برای غیرفعال کردن کروم، به مسیر Settings → Apps → Chrome بروید. دکمه Disable را فشار دهید، تلفن را راه‌اندازی مجدد کرده و دوباره آن را فعال کنید.

۱۲- فعال کردن Download Manager

غیر فعال بودن Download Manager نیز می‌تواند مسئول ایجاد مشکل خدمات گوگل پلی باشد، چون در اینصورت Google Play Services نمی‌تواند خودش، Play Store و سایر خدمات را به روز کند. علاوه براین، پشتیبانی گوگل پیشنهاد می‌کند هنگام مواجه شدن با مشکلات Play Store یا Play Services، حافظه پنهان و داده‌های آن را پاک کنید. برای انجام این کار، طبق دستورالعمل‌های زیر عمل کنید:

۱- ابتدا به مسیر Settings → Apps بروید.

۲- در بخش See all apps، روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه، ضربه بزنید و Show system apps را انتخاب کنید.

۳- در گوشی‌های گلکسی سامسونگ که از رابط کاربری One UI ۳+ استفاده می‌کنند، روی آیکون Sort در کنار برنامه‌ها ضربه بزنید و سوئیچ toggle مقابل Show system apps را به حالت روشن تغییر دهید.

۴- روی Download Manager ضربه بزنید و دکمه Enable را که به جای دکمه Disable ظاهر می‌شود، فشار دهید.

۱۳- بازنشانی تنظیمات برگزیده برنامه

در آخر، سعی کنید با ریست فکتوری، همه تنظیمات تلفن خود را بدون پاک کردن داده‌ها، بازنشانی کنید. مراحل انجام آن در زیر آمده است:

۱- ابتدا به مسیر Settings → System (or General Management) → Reset بروید.

۲- بسته به گزینه موجود، روی Reset app preferences یا Reset all settings ضربه بزنید.

سوالات متداول

۱- تفاوت بین پاک کردن حافظه پنهان و پاک کردن داده‌ها چیست؟

پاک کردن حافظه پنهان، فایل‌های موقت مرتبط با برنامه‌ها مانند تصاویر ذخیره شده را حذف می‌کند، در حالی که پاک کردن داده‌ها، داده‌های برنامه را حذف می‌کند. پس هنگام انتخاب گزینه دوم در برنامه‌ها محتاط باشید، زیرا ممکن است داده‌های شما را از بین ببرد.

به عنوان مثال، اگر داده‌ها را در واتساپ پاک کنید، همه چت‌های شما حذف می‌شوند مگر اینکه از آن‌ها پشتیبان‌گیری کرده باشید. از سوی دیگر، پاک کردن داده‌های اینستاگرام، پست‌ها یا مکالمات شما را حذف نمی‌کند، اما تنظیمات مختلف مانند اعلان‌ها، مجوز‌ها و ... را تغییر می‌دهد.

۲- آیا غیرفعال کردن Google Play Services مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

اگر Google Play Services را تنها برای مدت کوتاهی غیرفعال کنید اشکالی ندارد. ولی، این حالت در دراز مدت، تأثیر منفی بر سایر برنامه‌ها (به ویژه برنامه‌های گوگل) و خدمات گوشی تلفن شما خواهد داشت. بنابراین، توصیه می‌کنیم آن را فقط برای رفع مشکلات غیرفعال کنید و سپس دوباره فعال کنید.

۳- اگر راه حل‌های بالا جواب نداد چگونه می‌توانم مشکل را برطرف کنم؟

اگر هیچ یک از راه حل‌های پیشنهادی، خطای Google Play Services را برطرف نکرد، باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. اما یادتان باشد که ابتدا از داده‌ها یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بعداً بتوانید به راحتی آن‌ها را بازیابی کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل، ممکن است لازم باشد قبل از نصب مجدد برنامه‌های خود، تلفن خود را ریست کرده و به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید. با این حال، این گزینه آخر است و فقط در صورتی که هیچ راه حل دیگری کارساز نباشد، باید مد نظر قرار گیرد.

منبع: دیجی‌رو

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: گوشی های هوشمند اخبار فناوری برای انجام این کار راه اندازی مجدد پاک کردن داده ها خدمات گوگل پلی سایر برنامه ها غیرفعال کنید مسیر Settings اندروید خود تلفن خود فضای ذخیره ذخیره سازی ضربه بزنید گوشی تلفن فعال کردن فعال کنید تلفن شما حذف نصب راه حل

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۷۹۶۶۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

هیچ وقت جراحی زبیایی نکرده‌ام/بازیگری که سر تا پایش را عمل کرده دنبال حاشیه است

زمان واریز یارانه معیشتی آذرماه اعلام شد

وقوع برف و کولاک در محورهای ۲۸ استان/ توصیه پلیس به رانندگان

دستگیری سارق خانه‌های لاکچری کرج

هزینه ساخت نهضت ملی مسکن، بیشتر از قیمت مسکن نوساز پرند و هشتگرد!

خبر بعدی:

پیشنهاد قالیباف به رئیس جمهور:آب،معیشت و اقتصاد را حل کنید ،باقی مشکلات حل می شوند

 محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس که با حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت برگزار شد، ضمن خیر مقدم به رئیس جمهور و اعضای کابینه و همچنین با اشاره به روز بزرگداشت مجلس و سالروز شهادت عالم مجاهد شهید مدرس، گفت: آقای رئیس جمهور! به عنوان یک نماینده و خادم نمایندگان، گواهی می دهم که شاهد بودم شما در این ۱۰۰ روز تلاش مجاهدانه داشتید، شما و همکارانتان حتی پنجشنبه و جمعه ها هم مشغول کار هستید. از سوی دیگر سفرهای استانی که انجام شد امر بسیار حائز اهمیتی بود. همه به این موضوع رسیده ایم که نفس سفر استانی و میان مردم بودن نعمت بزرگی است تا مسئولیت ما را از مردم غافل نکند و دغدغه مردم میان ما باقی بماند البته این دغدغه میان ما و نمایندگان نیز کاملا وجود دارد.

وی افزود: آقای رئیسی! مطمئنم شما در حوزه سیاست خارجی و در حوزه رفع تحریم ها نیز تلاش خواهید کرد که هم مذاکره ای خوب و عزتمندانه را شاهد باشیم و همچنین با تلاش خوب حق مردم گرفته شود و این تحریم های ظالمانه نیز رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رابطه میان دولت و مجلس در این مجلس یازدهم و دولت سیزدهم باید ماندگار و برای آیندگان مثال زدنی باشد. همکاری ما بدون شک یک همکاری مسئولانه است. مجلس حامی دولت بوده و قطعا ناظر دلسوز دولت و یکایک وزرا می باشد. مجلس برای حل مشکل مردم خود را یار و یاور یکایک اعضای هیات دولت و رئیس جمهور می داند. امروز فلسفه وجودی یکایک ما زیر سقف مجلس نباید جز دغدغه مردم باشد. اگر غیر از این باشد به دین و انقلاب، به مردم، شهدا و به خودمان ظلم کرده ایم. قطعا مطمئنم که دولت هم برای تعیین اولویت های واقعی مردم تلاش می کند. اولویت هایی که امروز مردم برای آن له می شوند و سختی می کشند ولی مقتدرانه می ایستند.

قالیباف ادامه داد: ما باید به نظرات کارشناسی نمایندگان اعتماد کنیم و آنها را همراه خود بدانیم، چرا که آنها نمایندگان مردم و در میان مردم هستند. در این راستا ما از دولت توقعات و انتظاراتی داریم. اجرای قانون، تحقق قانون، تحقق احکام بودجه و احکام برنامه، رسیدگی به موضوع بورس، معیشت، اشتغال، مسکن، جوانی جمعیت و بالا بردن قدرت خرید مردم توقعات و انتظارات مجلس از دولت می باشد. بدانید همه همکاران از هیچ تلاش و کمکی در تحقق این خواسته ها دریغ نخواهند کرد. مسئولیت تحقق این موارد و بار این مسئولیت به دوش اعضای دولت و رئیس جمهور است اما ما با شما همکاری می کنیم و صادقانه پای کار هستیم. اگر این هماهنگی دولت و مجلس منجر به هم افزایی و کارآمدی برای رفع مشکلات مردم نشود، هیچ ارزشی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما امروز محکوم به این هستیم که کارآمدی دین را در اداره جامعه نشان دهیم و اما چون بار این مهم بر دوش دولت است ما یار و یاور و همکار او خواهیم بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد: ما همیشه در خصوص مشکلات و مباحث گذشته به بحث و طرح مسائل کارشناسی می پردازیم ولی امروز باید بیشترین وقت را بر این بگذاریم و مشخص کنیم که قرار است رو به جلو حرکت کنیم چه باید کرد؟ اگرچه باید از اتفاقات گذشته تجربه کسب کنیم. چرا که برای مثال بحث اصلاح ساختار بودجه که بحث امروز و دیروز نیست. ساختار بودجه ما از قبل انقلاب تا به امروز دچار مشکل می باشد.

قالیباف گفت: مردم و همچنین برخی نمایندگان از ما سوال می پرسند که شما هر هفته در جلسه روسای قوا چه می گویید و چه مشکل و موضوعی را حل و رفع می کنید؟. این جلسه قطعا مهمترین جلسه در تصمیم گیری و اداره کشور است ولی به عنوان یک عضو از این سه عضو می گویم اگر این جمع امروز در مجلس مسائل را دنبال نکنند ما سه عضو نمی توانیم کاری را به پیش ببریم. اگرچه مردم هم باید بدانند تصمیم گیری های ما به چه سو و چه سمتی می باشد.

قالیباف در ادامه با تاکید بر اینکه ما باید تصمیم های سخت و شجاعانه بگیریم، عنوان کرد: اگر اینگونه نباشد هر چیزی در خدمت مردم زیر سوال می رود. قطعا هر تصمیم عاقلانه و عادلانه ای تصمیم انقلابی است. مردم اگر مطمئن باشند تصمیمی در اجرا و طراحی درست می باشد با آن همکاری می کنند و اگر هزینه ای باشد می پذیرند، اما ما در گذشته شاهد تصمیم هایی بودیم که در اجرا و طراحی دچار مشکل بود. ما باید بدانیم که برای بودجه ۱۴۰۱ چه می خواهیم؟ این بودجه باید رو به جلو باشد و بر برنامه هفتم نیز منطبق، بودجه ۱۴۰۱ باید با یک نقشه راه که بر برنامه هفتم منطبق باشد تنظیم شود.

رئیس مجلس گفت: امروز مشکلات کشور زیاد است. اکنون نظر شخصی خود را می گویم و معتقدم امروز در کشور ۱۰۰ مشکل وجود دارد اما معتقدم اگر صرفا به سه مشکل متمرکز شویم بسیاری از مسائل رفع خواهد شد و آن سه مشکل اقتصاد، آب و جمعیت می باشد. البته وقتی از جمعیت سخن می گویم منظور من موالید، مهاجرت و اختلاف طبقاتی می باشد. تکلیف آب هم که روشن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین خصوص ادامه داد: اما در خصوص اقتصاد ده ها چالش وجود دارد. امروز در همین تحریم ها ده ها میلیارد دلار ظرفیت هایی وجود دارد که چون ما تصمیم شجاعانه نمی گیریم هر روز آن را از دست می دهیم. اینها فرصت بزرگی است که به تهدیدهای بزرگ تبدیل می شود اما تهدیدها در کجاست؟ ناترازی در ساختار بودجه، معنا ندارد که ۹۰۰۰ ردیف برنامه ای داشته باشیم، بار اضافی به بانک ها تحمیل نکنیم و جلوی خلق پول را بگیریم. از سوی دیگر در حوزه انفال باید توجه کنیم که بخش عمده ای از فلزات معادن، کانی ها و انرژی ها اکنون به بدترین شکل ممکن در حال از بین رفتن می باشد که سهم مردم و دولت از اینها کمتر از ۵ یا ۶ درصد است.

قالیباف بیان کرد: ارزش پروژه های نیمه تمام ما ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان می باشد که اکنون هم این ارزش دو یا سه برابر شده، اینها باید تعیین تکلیف شود. تکلیف ۱۰ هزار اموال غیر مولد دولتی باید مشخص شود. ما باید یک بازآفرینی ساختاری مطمئن برای تامین مالی این حرکت ها انجام دهیم.

قالیباف در پایان با تاکید بر لزوم هدایت نقدینگی در بخشی دیگر عنوان کرد: من معتقدم فقط کافیست در بودجه سال ۱۴۰۱ و برنامه هفتم صرفا به این سه یا چهار موضوع توجه کنیم که موضوعاتی همچون بورس، تورم، قدرت خرید، اشتغال و معیشت مردم در گرو اینها می باشد. همه شما و ما دلداده مردم و مطیع فرمایش رهبری معظم انقلاب هستیم و راه امام و شهدا را دنبال می کنیم. باید مطمئن باشیم که خدا در سختی ها با ما است.

217

کد خبر 1578396

دیگر خبرها

  • استاندار یزد: با کمک شرکت‌های دانش بنیان بیشتر مشکل استان رفع می شود
  • امیدواریم با اقدامات و تلاش های معاون اول مشکلات کمبود آب در فلات مرکزی ایران به زودی حل شود
  • ضرورت تسریع در رفع مشکل واحدهای تولیدی و بهبود وضع اشتغال خوزستان
  • جوآنا اسمیت: ایده رفع مشکل غیبت دانش‌آموزان با کمک هوش مصنوعی
  • هزینه نگهداری تلفن ثابت در استان مرکزی نسبت به تعرفه ها همخوانی ندارد
  • پیشنهاد قالیباف به رئیس جمهور:آب،معیشت و اقتصاد را حل کنید ،باقی مشکلات حل می شوند
  • چرا رالف رانگنیک در دریافت مجوز کار بریتانیا به مشکل خورده است؟
  • رشد 226 درصدی پورت‌های منصوبه ADSL در کردستان/15 روستای دیگر به اینترنت پرسرعت تجهیز شدند
  • سخنگوی کاخ سفید: ارزیابی مذاکرات وین مشکل است
  • دانلود جست‌و‌جوی سریع گوگل Google Go 3.43.412788000