به گزارش خبرنگار  اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، تابستان امسال مثل سال گذشته با قطعی‌های مکرر برق همراه بود، که البته دلیل این مشکل را استخراج غیر قانونی رمز ارزهای دیجیتال و ناتوانی وزارت نیرو برای تامین برق عنوان کردند. اما این قطعی‌ها به غیر از این که چراغ خانه‌ها را خاموش کرد، به وسایل الکتریکی خانوار‌ها و مغازه دار‌ها هم آسیب وارد کرد، که همین امر موجب نارضایتی بسیاری از مشترکان شد.

یکی از مشترکان که وسایل برق او به دنبال قطعی برق آسیب دیده است در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تلویزیون من آسیب دید و حدود ۲ میلیون تومان هزینه آن شد، در سایت وزارت نیرو هم ثبت نام کردیم، اما همچنان پولی برای جبران این زیان دریافت نکردیم.

فرد دیگری درباره یخچال مغازه خود گفت: یخچال من سوخت و تمام کالباس‌های من خراب شد،  نه تنها هزینه تعمیر یخچال را پرداخت کردم بلکه هزینه ضرر‌های وارد شده به اجناس داخل یخچال را نیز متحمل شدم.

یاقوتی مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر در تیر ماه امسال گفته بود که در حال حاضر با شرکت بیمه هنوز توافق نامه‌ای منعقد نشده است، ولی تا آخر شهریور ماه امسال تمامی خسارات ناشی نوسانات برق سال ۱۴۰۰ پرداخت می‌شود.

به گفته این مقام مسئول تا سال گذشته بیش از ۶۵ میلیارد تومان خسارت نوسانات برق پرداخت شده و امسال هم تمامی درخواست‌ها به ثبت رسیده است و مورد بررسی قرار گرفته اند.

رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق نیز در مرداد ماه سال ۱۴۰۰ وعده داده بود که تا شهریور ماه تمامی خسارات وارد شده به وسایل برقی مردم  از طریق وزارت نیرو پرداخت خواهد شد.

او همچنین اعلام کرده بود که مردم با مراجعه به سایت bime.tavanir.org.ir می‌توانند اطلاعات خود را وارد کرده و تا زمان مقرر منتظر دریافت خسارات باشند.

طبق آمار وزارت نیرو بالغ بر ۵۰ هزار نفر در این سایت ثبت نام کردند، که این تعداد حدودا دو برابر افرادی است که سال گذشته ثبت نام کردند. حالا با گذشت دو ماه از وعده مسئولان صنعت برق، همچنان هیچ پرداختی از سمت وزارت نیرو انجام نشده است.

رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع برق توانیر در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره دلیل عقب افتادن خسارات مردم، گفت: شرکت های بیمه‌ شرط‌هایی گذاشتند که برای شرکت توانیر که یک شرکت دولتی است، پذیرش این شرط ها امکان پذیر نیست.

او ادامه داد: این دو سال که شرکت توانیر سایت را برای پرداخت خسارات قطعی برق راه اندازی کرد، پرداختی‌ها در فاصله زمانی کمتری به مردم پرداخت شد.

رخشانی مهر همچنین با نقض اظهار نظر افرادی که گفته بودند خسارات قطعی برق امسال تا مرداد یا شهریور ماه امسال پرداخت می‌شود، توضیح داد: هیچ سالی این گونه نبوده است و نمی‌توان در چنین بازه زمانی کوتاهی خسارات را پرداخت کرد.

یاقوتی ادامه داد: قیمت لوازم خانگی در یک سال گذشته به شدت افزایش پیدا کرده و در نتیجه شرکت بیمه‌ای باید خسارت سنگینی را بابت خراب شدن وسایل برق پرداخت کند. این در حالی است که حق بیمه‌ای که از مشترکان دریافت می‌شود، هیچ تغییری نکرده است. به همین دلیل شرکت‌های بیمه‌ای مدعی هستند که شرکت در این مناقصه برای آن‌ها صرفه اقتصادی ندارد.

رمضانی فر مسئول روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شرکت‌های بیمه پای قرارداد آمدند و با شرکت توانیر صحبت کردند، اما هنوز با آن‌ها به توافق نرسیده‌اند.

همچنین طبق پیگیری‌ها از سندیکای بیمه مشخص شد؛ آخرین شرکت بیمه گذار سال گذشته شرکت بیمه کوثر بوده است.

همچنین معاون هماهنگی توزیع برق توانیر گفت: با توجه به سایتی که توسط شرکت توانیر راه‌اندازی شده است پرداختی‌ها سریع‌تر واریز خواهد شد. با چند شرکت بیمه صحبت شده و تا چند روز آینده تصمیمات نهایی مطرح می شود.

او در آخر وعده داد که طی دو ماه آینده و تا پایان سال تمام خسارات مشترکان پرداخت خواهد شد.

بیشتر بخوانید

خسارت قطعی‌های برق در پیچ و خم شرکت‌های بیمه و توانیر/ وعده جدید وزارت نیرو برای پرداخت خسارت مشترکان

در تازه ترین اظهار نظر ابوذر صالحی مدیرکل امور بین الملل توانیر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بیمه مشترکان نوسانات برق گفت: آگهی سوم مناقصه نوسانات برق با حضور شرکت‌های بیمه گذار برگزار می‌شود.

او ادامه داد: ماه گذشته پرونده ها بازگشایی شد که متاسفانه به دلیل نواقص موجود، پرونده‌ها در شرکت‌های بیمه گذار رد و مقرر شد تا مجدد خسارت ها بررسی شوند.

صالحی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم با شرکت‌های بیمه گذار به یک جمع بندی مناسبی برسیم، تا سال گذشته بیش از ۶۵ میلیارد تومان خسارت نوسانات برق پرداخت شده است و امسال هم تمامی درخواست‌ها به ثبت رسیده و  مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیر کل امور بین الملل توانیر تصریح کرد: قرار است پرداخت خسارت نوسانات برق مشترکان از همین ماه (آبان) آغاز شود و تا پایان سال تمامی خسارت نوسانات برق سال ۱۴۰۰ پرداخت می‌شود.

طبق این گزارش؛ قطعی برق در اوایل سال باعث شد لوازم بسیاری از مشترکان برق آسیب ببیند، برای همین وزارت نیرو گفت اگر مردم در سایت شرکت توانیر ثبت نام کنند، می‌توانند خسارت خود را دریافت کنند. تاکنون مسئولان صنعت برق وعده‌های زیادی برای تاریخ پرداخت خسارات ناشی از قطعی برق داده‌اند که هیچ کدام آن‌ها عملی نشده است و این در حالی است که مردم هزینه بیمه را روی قبض‌های خود همچنان پرداخت می‌کنند.

در حالی که همچنان ابهامات پرداخت خسارت برق وجود دارد، اما مشترکان هر ماه هزینه بیمه را روی قبض‌هایشان پرداخت می‌کنند و این مشکلی است که معلوم نیست چه زمانی حل خواهد شد. در سامانه خسارت مشترکان برق، پنج مرحله ورود اطلاعات، دریافت کد رهگیری، بررسی اولیه مدارک در سامانه توسط بیمه، اعلام نتیجه به مشترک، تایید دریافت خسارت و واریز مبلغ خسارت برای مشترکان زیان دیده در نظر گرفته شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان تا زمان پرداخت تمامی خسارات مردم، این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

گزارش از مائده جلیلی

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: خسارات برق مشترکان برق قطعی برق باشگاه خبرنگاران جوان خسارت نوسانات برق پرداخت می شود شرکت های بیمه شرکت توانیر وزارت نیرو بیمه گذار سال گذشته شرکت بیمه خواهد شد قطعی برق ثبت نام

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۷۹۶۶۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

قیمت سکه و قیمت طلا امروز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ + جدول

کارگران چقدر عیدی می‌گیرند؟

واکنش"میرکاظمی"درباره افزایش‌حقوق‌ها

علت تصادف اتوبوس دهدشت-تهران درمحور کاشان انحراف تریلر ازمسیر بود

جزئیات طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد_آذر1400

خبر بعدی:

اعتراف مالخر کابل های برق

رئیس کلانتری 132 نبرد از دستگیری مالخر سابقه دار در شرق تهران و کشف انواع مختلف اموال سرقتی در مخفیگاهش خبر داد.

به گزارش برنا؛ سرهنگ " محمدرضا موسوی "،رئیس کلانتری 132 نبرد اظهار کرد: با رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات محلی ماموران کلانتری ۱۳۲ نبرد مخفیگاه یک مالخر در شرق تهران را شناسایی کردند.  

وی افزود: ماموران کلانتری پس از دریافت این اطلاعات مهم با کسب مجوز های قضائی به محل مذکور اعزام و مالخر اموال سرقتی را در مخفیگاهش دستگیر کردند. 

رئیس کلانتری نبرد تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی لوازم مسروقه از جمله دوچرخه و کابل برق و لوازم شهرداری اعم از چراغ برق و پل های عابر و لوازم پارک ها کشف شد. 

وی افزود: اموال سرقتی کشف شده پس از انتقال به کلانتری شاکیان خصوصی و دولتی در کلانتری حاضر و اموال خود را شناسایی کردند و همچنین مالخر 55 ساله با مشاهده ادله و شواهد موجود در بازجویی ها به جرم خود مبنی بر مالخری از سارقان در شرق تهران اعتراف کرد .

سرهنگ موسوی در پایان با اشاره به اینکه مالخر سابقه دار است و شاکیان خصوصی و دولتی دارد خاطرنشان کرد: پرونده متهم جهت سیرمراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • لزوم احیاء درختان آسیب دیده از آفت لورانتوس
  • حضور مديرعامل بيمه تعاون در پنل «تحول ديجيتال در صنعت بيمه و مديريت ريسک و پيشگيرانه خسارت»
  • دنیامالی: باید مشترکان پرمصرف برق هزینه قابل توجه‌ای پرداخت کنند
  • سقف زمانی معافیت بیمه کارفرمایی معلولان برداشته شد
  • خسارت زیان‌دیدگان زلزله بندرعباس به بیمه‌ گزاران پرداخت شد
  • اعتراف مالخر کابل های برق
  • تسهیلات حمایتی کرونا به کدام بنگاه های اقتصادی پرداخت شد؟
  • تثبیت بیش از ۱۹ هزار فرصت شغلی در چهار ماه گذشته
  • خسارت 14 میلیارد تومانی حوادث غیرمترقبه به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی/30 آذرماه آخرین مهلت بیمه گری محصولات زراعی در استان
  • قطعی گاز برخی مشترکان شیرازی