در این مقاله به مباحثی همچون نحوه محاسبه حقوق و دستمزد در سال 1400، ویژگی های یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب و به معرفی چند مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد پرداخته می‌شود. یکی از مهم ترین مباحث در حسابداری، حقوق و دستمزد است که محاسبه دقیق آن می‌تواند میزان رضایت پرسنل از مدیر را بالا ببرد.

همچنین برای محاسبه حقوق و دستمزد مزایایی هم در نظر گرفته شده است. برای اینکه یک سازمان بتواند بصورت کاملا دقیق، حقوق و دستمزد را محاسبه نماید به یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب نیاز خواهد داشت.
در این مقاله به مباحثی همچون نحوه محاسبه حقوق و دستمزد در سال 1400، ویژگی های یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب و به معرفی چند مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد پرداخته می‌شود.
  حقوق و دستمزد در سال 1400
هر ساله وزارت کار مبلغی را به حقوق پرسنل اضافه می‌کند، ولی در سال 1400 مبلغی که اضافه شد درصد بیشتری از تصور مدیران بود. بیشتر کارفرمایان فکر می کردند نهایت 25 درصد اضافه می‌شود ولی وزارت کار در سال 1400به میزان 39 درصد افزایش حقوق برای پرسنل را تعیین نمود.
با توجه به این افزایش حقوق، حداقل حقوقی که پرسنل در سال 1400 دریافت می‌کنند به شرح زیر می‌باشد:
  مزایا حداقل مبلغ دریافتی (با 30 روز کارکرد در ماه) حقوق پایه 26,554,950 حداقل مزد روزانه 885,165 حق بن 6,000,000 حق مسکن 4,500,000 سنوات روزانه 4,666.66 سنوات ماهیانه 1,400,000 حق اولاد (1 فرزند) 2,655,495 حق اولاد (2 فرزند) 5,310,990 حداقل دریافتی یک فرد مجرد بدون سابقه کار 37,054,950 حداقل دریافتی یک فرد مجرد با حداقل یک سال سابقه کار 38,454,950  

محاسبه سنوات و عیدی ارتباط مستقیم با حداقل حقوق وزارت کار دارد، پس با توجه به میزان افزایش حقوق در سال جدید برای محاسبه سنوات، عیدی و حق بیمه پرسنل در سال 1400 در جدول زیر شرح داده شده است:
  مزایا مبلغ حداقل عیدی 53,109,900 حداکثر عیدی 79,664,850 سنوات سالیانه 26,554,950 حداکثر بیمه روزانه 6,196,155  
اگر در ماه اضافه کاری هم داشته باشید، در مبلغ نهایی حقوق اضافه خواهد شد. اگر مایل هستید خودتان اضافه کاریتان را محاسبه نمایید می‌توانید مقاله محاسبه اضافه کاری را مطالعه نمایید.
  آموزش نحوه محاسبه حقوق و دستمزد سال 1400
برای محاسبه حقوق کارکنان در 1400 باید دستمزد ماهانه پرسنل را بر عدد 30 که میزان کارکرد در یک ماه می‌باشد تقسیم نمایید تا میزان کارکرد پرسنل در یک روز کاری بدست آید و در آخر هم عدد بدست آمده را در عدد کارکرد ماهانه کارکنان ضرب کنید؛ عددی که بدست می‌آید مبلغ مزایا پرسنل در یک ماه را مشخص می‌کند.
  فرمول محاسبه حقوق و دستمزد
از جمله فرمول هایی که برای محاسبه حقوق و دستمزد استفاده می‌شوند، به شرح زیر می‌باشند: کارکرد ماه پرسنل ×30 ÷ حق مسکن در حکم = حق مسکن
کارکرد ماه پرسنل ×30  ÷ حق پایه سنوات در حکم = حق پایه سنوات
کارکرد سالیانه پرسنل × (365 ÷ حقوق پایه در حکم) = سنوات سالیانه
100 ÷7 × مزایای مشمول بیمه  = حق بیمه سهم کارمند
کارکرد ماه پرسنل ×30 ÷ حقوق پایه در حکم = حقوق پایه
کارکرد ماه پرسنل ×30 ÷ حق بن در حکم = حق بن
کارکرد سالیانه پرسنل × 365 ÷ (2 × حقوق پایه در حکم) = حداقل عیدی
کارکرد سالیانه پرسنل × 365 ÷ (3 × حقوق پایه در حکم) = حداکثر عیدی   یک نرم افزار حقوق دستمزد خوب چه ویژگی هایی دارد؟
برای اینکه در هر سازمانی مخصوصا سازمان‌ های بزرگتر با پرسنل بیشتر، مبلغ حقوق و دستمزد دقیق محاسبه و پرداخت شود باید از نرم افزارهای حقوق و دستمزد مناسب استفاده شود. اما تعداد نرم افزارها آنقدر زیاد است که پیدا کردن بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد از چالش های بزرگ خریداران بحساب می‌آید.
شاید برای شما هم سوال باشد یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این بخش مهم ترین ویژگی هایی که یک نرم افزار حقوق و دستمزد خوب باید داشته باشد را شرح داده ایم.
  محاسبه حقوق با عوامل حقوق پیچیده
احتمالا هر شرکت یا سازمانی برای محاسبه مزایا و کسورات پرسنل خود در نرم افزار حقوق و دستمزد عوامل حقوقی زیادی را تعریف می‌کند. هر چقدر این عوامل بیشتر باشد پیچیدگی محاسبات حقوق هم بیشتر می‌شود. پس یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب باید با وجود تمامی این عوامل پیچیده، حقوق را به صورت صحیح محاسبه نماید. همچنین بعد از محاسبه حقوق با عوامل حقوق پیچیده باید بتواند عیدی و سنوات را هم همراه با حقوق محاسبه نماید.
  امکان تهیه لیست مالیات حقوق
مالیات حقوق یک مبحث مهم در حسابداری حقوق و دستمزد است و با توجه به نرخی که اداره امور مالیات تعیین کرده و حقوقی که پرسنل دریافت می‌کنند محاسبه می‌شود.
بر این اساس نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب، نرم افزاری است که زمانی که حقوق کارمندان را محاسبه می‌نماید، لیست مالیات هم آماده و مالیات حقوق هر شخص را در فیش حقوقی او ثبت نماید. لازم است بدانید زمان ارسال مالیات حقوق سی روز بعد از پرداخت حقوق کارمندان است.
گاهی اوقات کارفرمایان و مدیران، لیست مالیات حقوق کارمندان را در سایت اداره مالیات آپلود و مالیات پرسنل را پرداخت می‌کنند، پس برای اینکه طبق استانداردهای اداره مالیات لیست حقوق را ارائه نمایند به یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب نیاز خواهند داشت.


امکان تهیه لیست بیمه حقوق
همه کارفرمایان باید در هر ماه مبلغ حق بیمه پرسنل را محاسبه و پرداخت نمایند. هر شخص با توجه به میزان حقوقی که دریافت می‌کند مبلغ بیمه‌اش مشخص می‌شود. بیمه حقوق و ارائه لیست بیمه حقوق کارکنان باید طبق استاندارد های تامین اجتماعی محاسبه شود که این می‌تواند یک ویژگی و قابلیت مهم در نرم افزار حقوق و دستمزد باشد.
  امکان صدور احکام حقوقی شناور
ساعات کار و مزایا برای هر پرسنل در هر شرکت متفاوت است. ساعات کاری پرسنل می‌تواند بصورت تمام وقت، نیمه وقت یا غیر حضوری و یا بصورت دورکاری باشد، که هر کدام از این افراد با توجه به نوع استخدامی آن ها مزایای متفاوتی دریافت می‌کنند. از دیگر ویژگی های یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب می توان به امکان ثبت انواع احکام حقوق برای کارکنان اشاره نمود.
  امنیت بالا
حقوق و دستمزد در هر سازمانی اطلاعات مهم آن سازمان محسوب می‌شود، همچنین افراد سودجو اکثر اوقات در پی سوء استفاده و وارد شدن به نرم افزار هستند. پس یک نرم افزار باید از سطح امنیتی بالایی برخوردار باشد و امکان رمزنگاری مناسبی داشته باشد که فقط کاربران مجاز بتوانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند. اکثر اوقات مدیر عامل، پرسنل بخش داخلی و حقوق دستمزد به نرم افزار دسترسی دارند.
  4 مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد در ایران
با توجه به ویژگی هایی که در پاراگراف های قبل ذکر شد، در این بخش از مطالب  4 مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق و دستمزد را معرفی خواهیم کرد.
  نرم افزار حقوق و دستمزد فرداد
یکی از پرطرفدارترین نرم افزار های حقوق و دستمزد، نرم افزار حقوق و دستمزد فرداد است. از جمله ویژگی های این نرم افزار امکان ثبت اطلاعات کارکنان سازمان، افزودن اطلاعات و مدارک کارکنان بصورت فایل در نرم افزار، صدور تکی و گروهی احکام پرسنلی، وارد نمودن انواع عوامل حقوقی و فرمول‌های پیچیده برای محاسبه مزایای کارکنان مثل عیدی، سنوات، حقوق و بازخرید مرخصی، محاسبه بیمه حقوق و مالیات با توجه به قانون های اداره کار، صدور و ارسال فیش حقوقی کارکنان به ایمیل و یا تلگرام آن‌ها و غیره را دارد.
سازمان هایی که می خواهند به کارکنان پس انداز و یا وام دهند و یا دریافتی آن ها را در قالب عوامل بین ماه پرداخت ‌کنند، می‌توانند این اطلاعات را در سیستم ثبت نموده و بصورت اتوماتیک اسناد حقوق و دستمزد را صادر کنند. https://www.fardadgroup.com/software/نرم-افزار-حقوق-و-دستمزد/
نرم افزار حقوق و دستمزد سپیدار
نرم افزار سپیدار از جمله نرم افزار های حقوق و دستمزد است، که مهم ترین ویژگی های ان عبارتند از: ثبت اطلاعات پرسنلی
ثبت قرارداد پرسنل
تهیه دیسکت بیمه
محاسبه مالیات حقوق با 4 روش
تهیه دیسکت پرداخت حقوق
ثبت اطلاعات مربوط به وام ها
ثبت اطلاعات اقساط وام ها
صدور اتوماتیک اسناد حقوق و دستمزد 
و غیره sepedarsystem.com

نرم افزار حقوق و دستمزد آرین سیستم
 یک مورد دیگر از نرم افزار های مناسب حقوق و دستمزد، نرم افزار آرین سیستم است، که به کاربر امکان می‌دهد اطلاعات پرسنل را در سیستم ثبت نماید. از دیگر ویژگی های این نرم افزار پیوست اسناد و مدارک پرسنل، ثبت حکم پرسنلی با توجه به نوع استخدام آن‌ها و مشخص نمودن حقوق و مزایا پرسنل می‌باشد. بعد از اینکه احکام پرسنلی ثبت می‌شوند، می‌توان کارکرد ماه پرسنل را نیز در نرم افزار ثبت کرد و برای کارکنان حقوق و مزایا را بین ماه محاسبه کرد.
از جمله دیگر ویژگی های این نرم افزار عبارتند از: محاسبه عیدی و سنوات
تهیه دیسکت بیمه و مالیات با توجه به استانداردهایی که سازمان تامین اجتماعی و اداره امور مالیاتی دارد.
تعریف شیفت های کاری
ارسال فیش حقوقی
صدور اتوماتیک اسناد حسابداری
دریافت اطلاعات کارکرد از دستگاه حضور و غیاب
و غیره همچنین این نرم افزار دو نسخه تحت وب و تحت ویندوز دارد. ariansystem.net
نرم افزار حقوق و دستمزد پیوست
نرم افزار حقوق و دستمزد پیوست هم یک مورد از نرم افزار های حقوق و دستمزد مناسب بحساب می‌آید. در این نرم افزار امکان تعریف عوامل حقوق بصورت نا محدود وجود دارد. چند مورد از ویژگی های این نرم افزار عبارتند از: محاسبه حقوق و دستمزد بصورت انفرادی و گروهی
پرداخت های بین ماه و محاسبات معوقات حکمی
کسر اقساط وام های پرسنل
انتقال اطلاعات کارکرد، احکام و دیگر عوامل پرسنل از اکسل به نرم افزار حقوق و دستمزد
محاسبه سنوات و عیدی و بازخرید مرخصی
ارائه انواع گزارشات مقایسه ای
گزارشات بیمه و مالیات
و غیره payvast.com نتیجه گیری
ما در این مقاله به نحوه محاسبه حقوق و دستمزد در سال 1400 پرداختیم. همانطور که گفته شد برای اینکه بتوان حقوق و دستمزد همه پرسنل را بصورت دقیق محاسبه نمود به یک نرم افزار حقوق و دستمزد مناسب نیاز است. اگر قصد خرید نرم افزار حقوق و دستمزد دارید ابتدا باید با ویژگی های این نرم افزار آشنا شوید.
در این مقاله از جمله ویژگی‌های یک نرم افزار مناسب گفته شد و در آخر هم چند مورد از بهترین نرم افزارهای حقوق دستمزد را مثال زده‌ایم. در صورتی که نظر و یا پرسشی درباره این مقاله دارید، از طریق درج کامنت با ما در ارتباط باشید.

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ايتنا

کلیدواژه: حقوق و دستمزد نحوه محاسبه حقوق و دستمزد ویژگی های این نرم افزار حقوق و دستمزد در سال 1400 ویژگی های یک نرم افزار حقوق و دستمزد حقوق و دستمزد حقوق پایه در حکم نرم افزار نرم افزار مالیات حقوق ثبت اطلاعات برای محاسبه چند مورد ویژگی هایی عوامل حقوق بیمه حقوق بیمه حق

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.itna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ايتنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۷۹۷۶۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت از سال آینده

نمودار قیمت طلا امروز ۷ آذرماه ۱۴۰۰

زمان واریز همه یارانه‌های آذرماه اعلام شد

حسرت ۱۰ساله معلمان، پول نشد

مدیرکل مدیریت بحران: زلزله آرین شهر خسارت نداشته است

خبر بعدی:

تدابیر ویژه برای حل مشکلات دریانوردان شرکت ملی نفتکش

پس از طرح مشکلات از سوی دریانوردان، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران به مدیریت‎های مختلف این شرکت دستور داد تا راهکار‌های عملی برای حل این مشکلات را جهت طرح در کمیته ویژه‎ای که بدین منظور تشکیل خواهد شد، ارائه دهند.

خبرگزاری میزان - بنابر اعلام روابط عمومی شرکت نفتکش، حسین شیوا به همراه مدیران ارشد این شرکت، با عزیمت به منطقه عملیاتی عسلویه و بازدید از کشتی‎های این منطقه، پای صحبت‎های دریانوردان این شرکت نشست.

در این نشست‎های چند ساعته که با حضور همه پرسنل کشتی برگزار شد، دریانوردان ناوگان، مشکلات و مسائل جاری خود را به صورت بی‎واسطه و در فضایی صمیمانه با مدیرعامل شرکت در میان گذاشتند.

پس از طرح مشکلات از سوی دریانوردان، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران به مدیریت‎های مختلف این شرکت دستور داد تا راهکار‌های عملی برای حل این مشکلات را جهت طرح در کمیته ویژه‎ای که بدین منظور تشکیل خواهد شد، ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه ارتقای وضعیت نیروی انسانی شرکت، یکی از مهمترین اولویت‎های کاری تیم مدیریتی جدید محسوب می‎شود، بیان کرد: از همان ابتدای حضور در شرکت ملی نفتکش ایران، بنا را بر این گذاشتم که به صورت متناوب و در دوره‎های زمانی مختلف، با حضور در میان دریانوردان ناوگان به صورت مستقیم و بی‎واسطه با آنان به گفت‎وگو بنشینم و در این راستا در سومین هفته کاری خود در جمع صمیمانه شما حاضر شدم.

وی افزود: این روند و دیدار با دریانوردان ناوگان، به صورت منظم ادامه خواهد یافت.

شیوا، حفظ و ارتقای کرامت انسانی پرسنل را خط قرمز خود عنوان نموده و گفت: کرامت انسانی پرسنل و دریانوردان ابعاد مختلفی دارد. از بهبود تعامل مدیریت با دریانوردان گرفته تا نحوه برخورد و رفتار پرسنل ستادی با این عزیزان و همچنین بهبود رفاهیات و تسهیلات مختلف، همگی در زمره اولویت‎های ارتقای کرامت انسانی پرسنل و دریانوردان محسوب می شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران توجه به ابعاد مختلف زندگی دریانوردان و خانواده‎های آنان را از دیگر عناصر لازم بهبود کرامت انسانی پرسنل عنوان نمود.

وی با بیان اینکه برندینگ و تعالی سازمان باید در زمره اهداف و اولویت‎های همه پرسنل شرکت باشد، ادامه داد: برند ان آی تی سی به عنوان یکی از بزرگ‎ترین شرکت‎های کشتیرانی نفتی دنیا، باید احیا شده و هیچ گونه خدشه‎ای بر این برند قابل تحمل نیست.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، توجه به خودباوری را گام مهمی در این مسیر دانست و افزود: تیم مدیریتی جدید وظیفه دارد که انگیزه پرسنل و دریانوردان را برای احیای برندینگ شرکت ملی نفتکش ایران بالا ببرد.

بیشتر بخوانید: جزئیات تخلفات سوختی دولت قبل/ فروش ٢ میلیارد لیتر سوخت بدون تحویل

انتهای پیام/

برچسب ها: اخبار اقتصادی نفتکش وزارت نفت

دیگر خبرها

  • تدابیر ویژه برای حل مشکلات دریانوردان شرکت ملی نفتکش ایران
  • ◄ تدابیر ویژه برای حل مشکلات دریانوردان شرکت ملی نفتکش
  • تدابیر ویژه برای حل مشکلات دریانوردان شرکت ملی نفتکش
  • شرایط بخشودگی سود اقساط وام اعلام شد
  • در چه صورت سود اقساط وام بخشیده می‌شود؟
  • شرایط بخشودگی سود اقساط وام
  • کارگاه آموزشی نرم افزار Lumion برگزار می‌شود
  • برگزاری کارگاه آموزش کاربردی نرم افزار Datamine studio ۳
  • دستمزد مهمترین علت بودجه انبساطی
  • بهای گاز در طارم سفلی و الموت چگونه محاسبه می‌شود؟
دیگران می‌خوانند: