به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،آمار قرارداد‌های کاری موقت در کشور از مرز ۹۶ درصد گذشته است و دیگر کارگری را نمی‌توان دید که قرارداد دائمی داشته باشد و خیالش از شغلی که به آن مشغول است آسوده باشد میلیون‌ها نفر از جمعیت کشور کارگران زحمتکش هستند که با در نظر گرفتن خانواده هایشان ۴۰ میلیون نفر یا بهتر است بگوییم نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و این یعنی قرارداد‌های موقت و عدم امنیت شغلی و پیامد‌های منفی که با خود به همراه دارند زندگی میلیون‌ها نفر را دچار بحران کرده اند.

کارفرمایان عزم کرده اند که با هیچ کارگری قرارداد دائمی منعقد نکنند و همچنین در برابر قرارداد‌های بلند مدت که از یک سال به بالا باشد و چندین سال طول بکشد ایستادگی کنند در عوض از قرارداد‌های یک ماهه، سه ماهه و ۶ ماهه استقبال کنند تا بتوانند به آسانی خواسته‌های خود را بر نیرو‌های کار تحمیل کنند هر طور که می خواهند بتازند و فرصت هر گونه اعتراض و قدرت چانه زنی را از کارگران دریغ کنند و با شعار چیزی که زیاد است نیروی کار مهر سکوت بر دهان کارگران بزنند.

موضوع فرار کارفرمایان از عقد قرارداد دائمی و بلند مدت آنقدر پر اهمیت است که هر چه زودتر باید به آن رسیدگی شود چرا که سایر خواسته‌های مهم کارگران مانند مشکلات معیشتی، دستمزد پایین و پایمال شدن حق و حقوق آن‌ها که به راحتی از کارگران سلب شده است همگی در گرو داشتن امنیت شغلی است و می‌توان سر و سامان دادن به وضعیت قرارداد‌های کارگران و تامین کردن امنیت شغلی نیروی کار را مهم‌ترین خواسته‌ی جامعه کارگری دانست.

کارفرمایان چه نظری درباره قرارداد‌های موقت دارند؟

پر واضح است که کارفرمایان نظر مثبتی درباره قرارداد‌های موقت دارند چرا که این قرارداد‌ها بیش از پیش آن‌ها را قدرتمند می‌کند و اهرم فشاری می‌شود که با آن حرف و خواسته‌ی خود را به کرسی بنشانند و کارگران را در شرایطی قرار دهند که به خواسته‌های آن‌ها تن دهند برخی از کارفرمایان، اما معتقد هستند که قرارداد‌های موقت بهره وری کارگران را بالا می‌برد چرا که کارگری که خیال آسوده از بابت کاری که دارد نداشته باشد وترس از دست دادن شغل همیشه با او همراه باشد بهتر کار می‌کند و این برای کارگاه و کارفرما سود بیش تری دارد.

عده‌ای از کارفرمایان هم این نظر را دارند که نداشتن امنیت شغلی کارگران ارتباطی به نوع قرارداد‌های کاری آن‌ها ندارد چرا که اگر کارگری خوب کار کند حتی اگر مدت زمان قراردادش تمام شود کارفرما دوباره با او تمدید می‌کند، ولی علت این که کارگران شغل خود را از دست می‌دهند به دلیل عدم توانایی برخی کارگران در حفظ شغل و نداشتن تخصص و مهارت لازم و کافی برای باقی ماندن سر کار خود را ندارند.

گروه‌های کارگری، اما نظری مخالف با کارفرمایان دارند آن‌ها معتقدند قرارداد‌های موقت نه تنها بهره وری کارگران را بالا نمی‌برد بلکه به دلیل نگرانی‌ها و مشغله‌ی فکری که برای کارگران ایجاد می‌کند و کارگر دائما با خود فکر می‌کند که آیا فردا هم سر کارش هست یا نه آیا بعد از پایان قرارداد کارفرما بار دیگر قرارداد او را تمدید می‌کند و تمام مدت فکرش درگیر تعدیل نیرو و از دست دادن شغل است نمی‌تواند آن طور که باید و شاید کار کند و موثر باشد.

امنیت شغلی مهم‌ترین مطالبه‌ی کارگران

علی خدایی نایب رئیس کانون عالی شورای اسلامی کار در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به این سوال که عدم امنیت شغلی می‌تواند به دلیل نداشتن مهارت کارگران باشد گفت: نبود امنیت شغلی مسئله‌ای است که تقریبا اصلی‌ترین مطالبه‌ی گروه کارگری بوده و هست این که گفته می‌شود کارگران مهارت لازم را ندارند و به همین دلیل هم شغل خود را از دست می‌دهند باید گفت چه کسی باید این مهارت‌ها را به نیرو‌های کار آموزش دهد تا آن‌ها ماهر شوند.

نایب رئیس کانون عالی شورای اسلامی کار بیان کرد: وقتی نیرو‌های کار مهارت لازم را ندارند باید یقه‌ی سیستم آموزشی را گرفت و بررسی کرد چرا افراد بی مهارت از خروجی دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و هنرستان‌های کشور بیرون می‌آید البته این بحث‌ها همیشه در زمان تعیین مزد مطرح می‌شود، اما باید دانست اولا مزدی که تعیین می‌شود بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های جسمی، روحی و نوع کار محول شده به کارگر باید بتواند حداقل‌های یک زندگی را تامین کند دوما تمام افراد جامعه نخبگانی نیستند که به واسطه‌ی مهارت‌ها و دانشی که دارند امنیت شغلی کسب کنند.

خدایی با بیان این که وظیفه قانون حمایت کردن از نیروی کار است اظهار کرد: قانون کار باید از کارگرانی که هیچ تخصص و تجربه‌ای ندارند حمایت کند و آموزش مهارت هم حتما در حین کار باید انجام شود گره زدن مهارت‌ها و امنیت شغلی به یک دیگر قطعا یک اشتباه فاحش و بزرگ است.

عدم امنیت شغلی بهره کشی را بالا می‌برد

نایب رئیس کانون عالی شورای اسلامی کارتصریح کرد: در حال حاضر از نبود امنیت شغلی برای بهره‌کشی از کارگران استفاده می‌شود نه بهره‌وری چرا که بهره وری فقط وقتی بالا می‌رود که فرد با رضایت خود و با توجه به احساس خرسندی که از شغلش دارد روح و جسمش را در اختیار کار قرار می‌دهد و موجب پیشرفت شغلی می‌شود.

خدایی ادامه داد: وقتی که کارگر با تهدید امنیت شغلی و با ترس اخراج به کار ادامه می‌دهد قطعا اگرهم کار کند با میل و رغبت قلبی خودش نیست و این همان بهره‌کشی می شود در حال حاضر کارفرمایان از نبود امنیت شغلی برای بهره‌کشی ، دور زدن قانون و استثمار نیروی کار استفاده می‌کنند نه به عنوان بهره وری چرا که اگر این گونه بود از سال ۱۳۷۵ به بعد که دیگر قرارداد دائم منعقد نشد و در حال حاضر که بیش از ۹۶ درصد از کارگرهای کشور قراردادی هستند باید آمار بهره‌وری کشور بالاترین در دنیا بود اما هنوز شاهد پایین‌ ترین سطح بهره‌وری در کشور هستیم.

وی با اشاره به این که قراردادهای موقت و عدم امنیت شغلی بهره وری را بالا می برد مسیر نادرستی است افزود: نرخ بهره وری در کشور ما پایین است چون آدرس را اشتباه رفته ایم و همچنان هم روی اشتباهمان پافشاری می کنیم با قراردادهای موقت و سلب امنیت شغلی چسبندگی نیروی کار به محیط کار را از بین برده ایم و کارگران کشور دیگر نسبت به محیط کارشان دلبستگی ندارند.

بیشتر بخوانید

مشکلات پیش روی زنان کارگر از دریافت حداقل حقوق تا امضاء چک و سفته سنگین

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: امنیت ش کارگران بهره وری قرارداد های موقت عدم امنیت شغلی قرارداد ها ی کارگران نیروی کار بهره وری بهره کشی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۴۹۴۱۹۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

تهدید به تحریم مانع پیشرفت ایران نمی‌ شود

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ +جدول

طارمی جایزه بهترین بازیکن ماه لیگ پرتغال را دریافت کرد+عکس

قیمت این محصولات از ایران خودرو ارزان شد

امیرعبداللهیان: مناسبات تهران و مسکو در مسیری پرشتاب قرار گرفت

خبر بعدی:

گزارش رسانه عربی از دیدار مقامات اطلاعاتی ایران و مصر/ درخواست دادستانی کل نیویورک برای احضار ترامپ و فرزندانش/ برنامه ریزی روسیه برای برگزاری ۹۰۰ رزمایش نظامی/ دست رد مرکل به پیشنهاد شغلی دبیر کل سازمان ملل

کیوسک بین الملل تابناک: گزارش رسانه عربی از دیدار مقامات اطلاعاتی ایران و مصر، درخواست دادستانی کل نیویورک برای احضار ترامپ و فرزندانش، برنامه ریزی روسیه برای برگزاری ۹۰۰ رزمایش نظامی، دست رد مرکل به پیشنهاد شغلی دبیر کل سازمان ملل و پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری میان روسیه و اوکراین از جمله مهمترین خبرها، رویدادها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند. 

گزارش رسانه عربی از دیدار مقامات اطلاعاتی ایران و مصر

روزنامه قطری «العربی الجدید»، امروز (چهارشنبه)، به نقل از منابع مصری ادعا کرد که چند روز مانده به شروع سال جدید میلادی دیداری در سطح اطلاعاتی میان مقامات ایرانی و مصری صورت گرفته است.

بنابر ادعای این روزنامه قطری، هدف از این دیدار «بازنگری و ارزیابی مجموعه‌ای از گام‌ها و خواسته‌های متقابل دو کشور بوده است».

منابع مذکور با اشاره به اینکه در نیمه سال گذشته میلادی بر سر برگزاری این دیدار توافق شده بود، در ادامه ادعای خود اضافه کردند: «صحبت از اعلام گام‌هایی جدید در روابط دو کشور در آینده نزدیک در حال حاضر مطرح نیست. مسئله‌ای که در حال حاضر دو طرف بر سر آن به توافق رسیده‌اند، آسیب نرساندن به منافع یکدیگر بوده است».

یکی از منابع یادشده که اشاره‌ای نیز به نام او نشده است، در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا قاهره و تهران قصد دارند پرونده روابط خود را از سطح اطلاعاتی به سطح دیپلماتیک انتقال دهند، ادعا کرد: «روابط با ایران در سطح امنیتی محصور خواهد ماند چراکه این مسئله یکی از پرونده‌های اصلی تحت اشراف مستقیم سرلشکر "عباس کامل" رئیس دستگاه اطلاعات کل [مصر] است».

منبع یادشده در ادامه اشاره کرد که به تمام رسانه‌های مصری دستور داده شده است که به هیچ عنوان در گزارش رویدادها به ایران اهانت نکنند.

این منبع همچنین مدعی شد که یکی از مهم‌ترین مسائلی که دو طرف در آخرین دیدار آن را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند، تنگه باب المندب یمن بوده که مصر خواهان عدم کشیده شدن جنگ یمن به این تنگه شده است چراکه این تنگه بر کشتیرانی در کانال سوئز مستقیما تأثیر خواهد گذاشت.

منابع یادشده در گفت‌و‌گو با روزنامه العربی الجدید همچنین ادعا کردند که وضعیت نوار غزه و حمایت ایران از گروه‌های مقاومت فلسطین به‌ویژه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جنبش جهاد اسلامی جزء مسائلی بوده که قاهره و تهران درباره آن رایزنی کرده‌اند.

طبق ادعای این منابع، با توجه به اینکه قاهره میانجیگری میان تل‌آویو و گروه‌های فلسطینی را برعهده دارد،  مقامات مصری از تهران خواسته‌اند که در ارتباط با پرونده غزه با قاهره هماهنگی داشته باشند.

این منابع همچنین مدعی شدند که یکی از مسائل مورد بحث میان طرفین، حضور شرکت‌های مصری در عراق به منظور تلاش برای بازسازی مناطق ویران شده در این کشور در پی جنگ با داعش ، تسهیل کار این شرکت‌ها و برقراری امنیت آن‌ها بوده است.

منابع مصری در ادامه با ادعای اینکه مقامات ایرانی از عدم مشارکت مصر در تحرکات ضد ایرانی در سطح منطقه تشکر کرده‌اند، اضافه کردند که قاهره به تل‌آویو توصیه کرده است که اقدامی علیه ایران انجام ندهد چراکه این امر برای تمام منطقه هزینه‌بر خواهد بود.

این روزنامه قطری همچنین با اشاره به اینکه مصر بر عدم تنش نظامی تأکید داشته، اضافه کرد که قاهره از پیوستن به ائتلاف‌های نظامی ضد کشورهای منطقه استقبال نمی‌کند.

 روزنامه قطری «العربی الجدید» پیشتر نیز از جریان داشتن مذاکراتی میان قاهره و تهران با هدف بهبود روابط میان دو کشور و دست‌یابی به رویکردهای نزدیک درباره برخی از مسائل منطقه‌ای خبر داده بود.

پس از انتشار این گزارش، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این گفت‌و‌گوها را تأیید کرد و با اشاره به اینکه این مذاکرات با هدف احیای روابط دو کشور در جریان بوده است، افزود که این روابط به سطح تأمین منافع تهران و قاهره بستگی دارد.

درخواست دادستانی کل نیویورک برای احضار ترامپ و فرزندانش

دادستانی کل نیویورک از دیوان عالی ایالتی درخواست کرد به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و دو فرزند ارشد او دستور دهد با تحقیقات درباره تخلفات «سازمان ترامپ» همکاری کنند.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، «لتیشیا جیمز» دادستان کل نیویورک در این درخواست اشاره کرده که ترامپ و خانواده‌اش تاکنون به درخواست‌ها برای همکاری در این پرونده امتناع کرده‌اند.

این دادستان آمریکایی خطاب به دیوان عالی ایالتی نوشت، تحقیقات درباره سازمان ترامپ «شواهد چشمگیری را برملا کرده که نشان می‌دهد دونالد ترامپ و سازمان ترامپ به دروغ و به شکل متقلبانه‌ای دارایی‌های خود را ارزش‌گذاری کرده و ارزش آن‌ها را به شکلی نادرست به موسسات مالی ارائه کرده است».

در این نامه آمده است، رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین از این رویکرد برای «استفاده از مزایای اقتصادی از جمله دریافت وام، پوشش بیمه‌ای و تعیین مالیات» بهره گرفته است.

درخواست جیمز از دیوان عالی ایالتی پس از آن انجام شده که او برای ترامپ و فرزندانش احضاریه صادر کرد اما رئیس جمهور سابق آمریکا به‌جای همکاری در تحقیقات، از این مقام آمریکایی شکایت و او را به استفاده سیاسی از قدرت قضایی متهم کرد.

پیش از این نیز وزارت دادگستری آمریکا نیز از وزارت خزانه‌داری درخواست کرد سوابق پرداخت‌های مالیاتی ترامپ را منتشر کند. در یادداشت ۳۹ صفحه‌ای دفتر مشاور حقوقی وزارت دادگستری آمریکا در این زمینه، آمده است که بخش خدمات درآمدهای داخلی در وزارت خزانه‌داری باید اسناد مالیاتی ترامپ را به کمیته راه و روش‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحویل دهد.

اکنون تنگ‌تر شدن حلقه علیه ترامپ و خانواده او در حالی انجام می‌شود که تیر امسال سازمان ترامپ و «آلن ویسلبرگ» مدیر مالی آن، در دادگاهی به کلاه‌برداری مالیاتی متهم شدند.

دادستانی منطقه منهتن نیویورک در آن زمان اعلام کرد سازمان ترامپ و ویسلبرگ به کلاه‌برداری مالیاتی «گسترده و قابل توجه» به مبلغ ۱.۷ میلیون دلار متهم شدند.

با اینکه انتشار پرداخت‌های مالیاتی از سوی کاندیدهای ریاست جمهوری آمریکا اجباری نیست اما اکثر آن‌ها این اقدام را انجام می‌دهند. با این حال ترامپ در سال ۲۰۱۶ مدعی شد سوابق مالیاتی وی تحت حسابرسی خدمات درآمدهای داخلی بوده و آن‌ها را چندی بعد منتشر خواهد کرد.

ترامپ در طول حضور در کاخ سفید از انتشار این سوابق امتناع کرد و در سال ۲۰۱۸ که «رابرت مولر» بازرس ویژه رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ به سود ترامپ تلاش کرد به سوابق مالیاتی وی دست پیدا کند، رئیس جمهور سابق آمریکا تمام تلاش خود را برای ممانعت از این اقدام به کار گرفت.

پیش‌تر نیز شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نوشت دفتر دادستانی نیویورک سوابق مالیاتی ترامپ را از تاریخ ژانویه ۲۰۱۱ تا آگوست ۲۰۱۹ به دست آورده‌ است. این در حالی است که ترامپ تلاش می‌کرد از طریق دیوان عالی آمریکا دستیابی به این اسناد را غیرممکن کند.

این دادستانی اکنون در حال بررسی چند جنبه مختلف از فعالیت‌های مالی و تجاری ترامپ است. از سوی دیگر رسانه‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند دفتر دادستانی منهتن تحقیقات درباره پرونده‌های ترامپ را تشدید کرده و به طور ویژه بر روی یکی از شرکت‌های املاک ترامپ در نیویورک تمرکز کرده است.

«مایکل کوهن» وکیل و کار چاق‌کن سابق ترامپ که اکنون به یکی از مخالفان او تبدیل شده و علیه او ادای شهادت کرده است اخیراً در مصاحبه‌ای گفت: «نمی‌خواهم مردم فکر کنند این پرونده فقط درباره آلن ویسلبرگ (مدیر مالی سازمان ترامپ) و یک آپارتمان و یک خودرو مجانی و امثال آن است».

وکیل سابق ترامپ از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ افزود: «مسئله به‌طور اساسی ابعاد بزرگتری از این یک جنبه [مطرح شده] را دارد. این فقط نوک کوه یخ است و چیزهای بسیار بیشتری در راه هستند».

برنامه ریزی روسیه برای برگزاری ۹۰۰ رزمایش نظامی

یک منبع نظامی روس اعلام کرد، منطقه مرکزی قصد برگزاری ۹۰۰ رزمایش در سال ۲۰۲۲ را دارد.

به گزارش خبرگزاری "تاس" روسیه، ژنرال الکسندر لاپین، فرمانده منطقه مرکزی نظامی در روسیه خاطرنشان کرد، تعداد رزمایش‌هایی که قرار است در سال ۲۰۲۲ در این منطقه برگزار شود ۱۰ درصد از سال گذشته میلادی افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود، رزمایش‌های سال ۲۰۲۲ در میدان‌های آموزشی در کوه‌های اورال، سیبری و منطقه ولگا و همچنین پایگاه‌های نظامی روسیه در قرقیزستان و تاجیکستان برگزار خواهد شد.

تلاش‌های اصلی بر استقرار فوری نیروها و بازگرداندن تمامی آنها در سایر مناطق راهبردی و برنامه‌ریزی برای عملیات استراتژیک و اجرای آن متمرکز خواهد بود.

منطقه نظامی مرکزی، بزرگترین منطقه در روسیه است و شامل ولگا، اورال و سیبری و همچنین ۲۹ منطقه روسیه و برخی تاسیسات خارج از این کشور می‌شود و مقر اصلی آن در یکاترینبورگ در کوه‌های اورال واقع شده است.

این رزمایش‌ها در سایه تنش‌ها در مرزهای با اوکراین برگزار خواهد شد که روسیه را به استقرار ده‌ها هزار سرباز وا داشت و مذاکرات دیپلماتیک بین مسکو و کشورهای غربی طی هفته اخیر درخصوص این بحران با شکست رو به رو شد.

دست رد مرکل به پیشنهاد شغلی دبیر کل سازمان ملل

دفتر آنگلا مرکل امروز (چهارشنبه) یک ماه بعد از کناره‌گیری او از رهبری کشورش اعلام کرد، این صدر اعظم سابق آلمان پیشنهاد گرفتن پستی در سازمان ملل را رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدر اعظم سابق آلمان که ۶۷ سال دارد بر اساس اعلام دفترش، در تماس با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل  از او به خاطر طرح پیشنهاد شغلی در سازمان ملل تشکر کرد اما این پیشنهاد را رد کرد.

رسانه‌های آلمان گزارش کردند، گوترش به مرکل پیشنهاد ریاست یک کمیته مشورتی سطح بالای متمرکز بر اموال عمومی جهانی در سازمان ملل را که به عنوان یکی از پروژه های انحصاری او در قالب اصلاحات ارائه شده، مطرح ساخته است.

تمرکز این کمیته بر مسائلی نظیر لایه اوزون، واکسنها و زباله‌های فضایی بوده است.

مرکل که یک محافظه کار است، از زمان واگذاری کردن صدر اعظمی آلمان به اولاف شولتز سوسیال دموکرات خارج از توجه سیاسی قرار داشته است.

پیشنهاد اردوغان برای میانجی‌گری میان روسیه و اوکراین

«ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفت، به روسای جمهور روسیه و اوکراین پیشنهاد شده در ترکیه با یکدیگر دیدار کرده و اختلافات خود را به بحث بگذارند.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، کالین گفت: «ترکیه آمادگی دارد هر نقشی را در راستای کاهش تنش بین روسیه و اوکراین ایفا کند. رئیس جمهور [ترکیه رجب طیب] اردوغان در حال مذاکره با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین است».

سخنگوی رئیس جمهور ترکیه افزود: «در واقع او حتی آن‌ها را دعوت کرد اگر مایل به دیدار و حل اختلافات هستند، به ترکیه بیایند».

این مقام دولت ترکیه در ادامه گفت: «اردوغان طی هفته‌های آتی به اوکراین سفر خواهد کرد تا با زلنسکی دیدار کند».

پیشنهاد دولت ترکیه در حالی مطرح شده که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز پیش‌تر گفته بود، ترکیه در امور مربوط به درگیری‌های اوکراین جایگاه مهمی دارد.

لاوروف همچنین از ناتو و کشورهای غربی درخواست کرد «رویکرد مخرب» حمایت نظامی از اوکراین و رساندن تسلیحات به این کشور را خاتمه دهند.

با این حال درخصوص برگزاری مذاکرات میان روسیه و اوکراین، «دمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه در واکنشی متذکر شده که روسیه طرف این درگیری‌ها نیست.

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز در نشستی خبری پیشنهاد ترکیه برای میانجی‌گری میان مسکو و کی‌یف را رد کرد.

دیگر خبرها

  • گزارش رسانه عربی از دیدار مقامات اطلاعاتی ایران و مصر/ درخواست دادستانی کل نیویورک برای احضار ترامپ و فرزندانش/ برنامه ریزی روسیه برای برگزاری ۹۰۰ رزمایش نظامی/ دست رد مرکل به پیشنهاد شغلی دبیر کل سازمان ملل
  • عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: امریکا توافق موقت را مطرح کرده است/ توافق با چین کاملا محرمانه است و قابل انتشار نیست/ اگر اینترنت ملی در توافق با چین باشد، قطعا اجرایی خواهد شد
  • سایه روشن‌های سند همکاری 25ساله با چین
  • سایه سنگین چند ابهام بر سر بورس
  • سایه سنگین چند ابهام بر سر بورس!
  • بهزیستی اردبیل به افراد بی‌خانمان اسکان موقت می‌دهد
  • سایه سنگین سقوط سنگ در سپیدان + فیلم
  • سایه سنگین «پول» بر بازار کنسرت‌ها/خبری از اجراهای غیرتجاری نیست!
  • نوغانداری؛ شغلی دیرین در انتظار حمایت مسئولان
  • نوغانداری انزلی؛ شغلی دیرین در انتظار حمایت مسئولان
دیگران می‌خوانند: