حمل‌ونقل از مهمترین ارکان هر شهر است که بدون آن حیات جامعه شهری مختل می‌شود، اما به همان اندازه که این حوزه اهمیت دارد، قانون‌گذاری و سازماندهی آن هم واجد اهمیت است؛ لذا باید همه بخش‌ها و شرح وظایف آنها در قالب قوانین و مقررات به دقت مشخص شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مجموعه قوانین و مقررات ناظر بر حوزه حمل‌ونقل کالا و مسافر با هدف تسهیل اقدامات در این زمینه و همچنین تأمین امنیت جانی مسافران و صیانت از اموال افراد و اشخاص وضع شده است، اما متأسفانه در بسیاری موارد جهل افراد به حقوق و تکالیف خود در این زمینه مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کند.

یکی از حوزه‌های حمل‌ونقل کالا و خدمات به شهرها مربوط است. در این بخش افراد و اشخاص از خدمات ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر استفاده می‌کنند، اما گستردگی این بخش زمینه وضع مقررات ویژه و ایجاد و ساز و کارهایی را فراهم کرده که آگاهی از آن برای همه شهروندان ضروری است. در این خصوص با «محمدرضا فاتحی» وکیل دادگستری و کارشناس ارشد حقوق عمومی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

مهم‌ترین سند اثبات رابطه حقوقی بین شهروندان و متولیان حمل‌ونقل چیست؟

برای آنکه حقی قابل احقاق باشد، برای اثبات آن باید مدرک موجود باشد، زیرا اگر مدرک کتبی یا ادله قابل استدلال وجود نداشته باشد، محکمه نمی‌تواند بر مبنای آن رأی صادر کند. مهم‌ترین سند اثبات رابطه حقوقی بین شهروندان و متولیان حمل‌ونقل، بارنامه یا بلیط است. البته این مدرک هم باید قابلیت استناد داشته باشد، یعنی ممهور یا دارای امضای متولی حمل‌ونقل بار یا مسافر باشد.

آیا این سند در شمار اسناد رسمی قابل استناد است؟

برای آنکه سندی در شمار اسناد رسمی باشد باید از طرف مأمور دولتی در حوزه وظایف و اختیارات و طبق قانون صادر شده باشد، بنابراین بارنامه‌ها و بلیط‌ها جزو اسناد عادی است، اما قابلیت استناد را دارد؛ البته بلیط یا بارنامه باید از مبدا تا مقصد حفظ و از پارگی یا امحا یا مخدوش کردن آن به هر روشی خودداری شود. به بیان دیگر حقوق مسافران در سفرها مبتنی بر مجموعه‌ای از حقوق مدنی و عمومی است که به صورت ضوابط آمرانه به دفاتر مسافرتی و آژانس‌ها ابلاغ شده است؛ لذا صدور بلیط توسط شرکت مسافربری و تسلیم آن به مسافر با ذکر مشخصات دقیق، اطلاع‌رسانی به مسافران توسط شرکت مسافربری در زمان صدور بلیط از مسیر حرکت و استرداد قیمت بلیط در صورت انصراف از سفر و اجازه حمل توشه همراه مسافر به میزان ۲۰ کیلوگرم به صورت رایگان و بیش از آن با پرداخت هزینه‌های متعارف از جمله این حقوق است.

متولی اصلی نظارت بر حمل‌ونقل بار و مسافر در شهرها کدام دستگاه است؟

حمل‌ونقل از مهمترین ارکان هر شهر است که بدون آن حیات جامعه شهری مختل می‌شود، اما به همان اندازه که این حوزه اهمیت دارد، قانونگذاری و سازماندهی آن هم واجد اهمیت است، لذا باید همه بخش‌ها و شرح وظایف آنها در قالب قوانین و مقررات به دقت مشخص شود.

بر اساس «آئین‌نامه نحوه رسیدگی به تخلفات رانندگی شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل بار و مسافر» مستند به تبصره یک ماده ۳۱ و ماده ۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، شهرداری‌ها وظیفه دارند فعالیت‌های مربوط به حمل‌ونقل بار و مسافر در شهرها را در قالب شرکت یا مؤسسه حمل‌ونقل تعاونی و خصوصی ساماندهی و سازماندهی کنند.

در ماده ۲ «آئین نامه مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر در شهر و حومه» نیز صراحتاً بیان شده است که به موجب ماده ۹ قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت مصوب سال ۱۳۸۶ و ماده ۲ آئین نامه اجرایی قانون مذکور، حمل‌ونقل بار و مسافر در محدوده و حومه شهر توسط شهرداری‌ها مدیریت می‌شود و طبق ماده چهار این آئین‌نامه برای انجام خدمات حمل‌ونقل بار و مسافر در محدوده شهر و حومه آن، شرکت‌های حمل‌ونقل بار یا مسافر درون‌شهری، در چارچوب مقررات و قوانین مربوط تحت مدیریت شهرداری فعالیت می‌کنند. طبق ماده چهار "آئین‌نامه تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی" پروانه اشتغال به حمل‌ونقل عمومی مسافر درون‌شهری با تاکسی از سوی شهرداری صادر می‌شود.

شکایت در خصوص وصول کرایه مازاد بر نرخ رسمی چگونه قابل پیگیری است و آیا در این خصوص بین کرایه حمل‌ونقل بار و مسافر تفاوت وجود دارد؟

معمولاً در سفرهای درون‌شهری به واسطه کوتاهی مسیر و بهای اندک کرایه پرداختی شکایتی از طرف شهروند یا راننده مطرح نمی‌شود و در غالب موارد به صورت توافقی رفع یا از طریق سازمان‌های واحدهای تاکسیرانی پیگیری می‌شود، اما در اینگونه موارد نیز در صورت تکرار تخلف، غبن فاحش در اخذ کرایه یا ایراد خسارت بدنی یا مالی در موارد قابل جبران یا غیر قابل جبران، امکان طرح شکایت در محکمه حقوقی یا کیفری وجود دارد.

موارد اختلاف راننده و مسافر به کرایه محدود نمی‌شود. رعایت بهداشت محیط داخلی خودرو به ویژه در زمان شیوع بیماری‌های همه‌گیر مانند کرونا، استفاده از وسایل مناسب جهت تهویه داخلی و کولر و بخاری مناسب، پذیرایی از مسافران در سفرهای با بعد مسافت طولانی و درج برچسب یا نشانه‌گذاری بدون ایراد آسیب بر وسایل و اثاث مسافران جهت شناسایی از دیگر حقوق مسافران است که رانندگان و متولیان حمل‌ونقل بار و مسافر ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

وجود شرکت‌های حمل‌ونقل بار و مسافر چه تأثیری در حفظ حقوق مسافران و صاحبان کالا دارد؟

استفاده از شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر یا آژانس‌های معتبر، امکان اثبات ضرر و زیان ناشی از قصور عاملان حمل‌ونقل را امکان‌پذیر می‌کند، زیرا همه شرکت‌های حمل‌ونقل موظف به بیمه بدنه و شخص ثالث هستند و بیمه نبودن وسیله نقلیه یا مسافران تأثیری در مسئولیت راننده یا عامل حمل‌ونقل ندارد و در صورت محکومیت و بیمه نبودن، راننده یا متولی مقصر باید از مال خود خسارت را جبران کنند و علاوه بر آن به مجازات بیمه نکردن بار یا مسافر نیز محکوم خواهد شد.

خسارت دیدگان از اقدام ناوگان حمل‌ونقل شهری چگونه می‌توانند حق خود را مطالبه کنند؟

اگر شخص حقیقی یا حقوقی از فعالیت شخص حقیقی فعال در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مانند رانندگان تاکسی گردشگری یا آژانس‌های مسافری متضرر شد باید با طرح دعوای حقوقی یا کیفری علیه فرد خاطی در دادگاه عمومی محل سکونت راننده، حقوق خود را پیگیری کند، اما اگر در نتیجه فعالیت اشخاص حقوقی فعال در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مانند شرکت‌های مسافربری و باربری متضرر شد، اگر شخص حقیقی طبق ماده ۱۴۳ قانون مجازات اسلامی به نام یا در راستای منافع شخص حقوقی یا شرکت حمل‌ونقل اقدام کرده است، باید علیه شخص حقوقی اقامه دعوی کند، اما اگر شخص حقیقی به نام یا در راستای منافع شخص حقوقی عمل نکرده باشد، دعوی حقوقی یا شکایت کیفری باید علیه همان شخص حقیقی مطرح شود. بنابراین اگر کالای متعلق به مسافری در خودروی متعلق به شرکت حمل‌ونقل بار درون‌شهری مفقود شود یا آسیب ببیند و این واقعه در نتیجه عمل راننده نباشد، صاحب مال باید شکایت را علیه شرکت مطرح و تقاضای خسارت کند البته تشریح این موارد نیازمند استفاده از اصطلاحات حقوقی و قانونی است و به افراد توصیه می‌کنیم در اینگونه موارد حتماً از وکلای متخصص استفاده کنند.

کد خبر 532160

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایمنا

کلیدواژه: حمل و نقل عمومي حمل و نقل حمل و نقل پاک حمل و نقل جاده ای حمل و نقل شهري شهر شهروند کلانشهر مدیریت شهری کلانشهرهای جهان حقوق شهروندی نشاط اجتماعی فرهنگ شهروندی توسعه پایدار حکمرانی خوب اداره ارزان شهر شهرداری شهر خلاق حمل ونقل بار و مسافر شرکت های حمل ونقل ناوگان حمل ونقل حمل ونقل عمومی شخص حقیقی درون شهری آئین نامه شرکت ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.imna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایمنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۵۴۳۱۴۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

نمودار قیمت طلا امروز ۶ آذرماه ۱۴۰۰

بخشنامه جدید بانک مرکزی/ چه کسانی می‌توانند ارز مسافرتی بگیرند؟

جزئیات پرداخت یارانه‌های آذرماه

خبر جدید برای دارندگان سهام عدالت/سود سهام عدالت واریز شد!؟

تصادف در جاده میناب پنج کشته برجای گذاشت

خبر بعدی:

۷۰ درصد بهای خدمات اتوبوسرانی بر گردن شهرداری است/ دسترسی قطار شهری مشهد به حرم رضوی تا دو سال آینده

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: سهم شهرداری از پرداخت بهای تمام شده سفر درون شهری به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: سهم شهرداری از پرداخت بهای تمام شده سفر درون شهری به بیش از ۷۰ درصد رسیده است. ایمان فرهمندی پیرامون اقدامات و برنامه ریزی‌های شورای اسلامی شهر مشهد در حوزه کنترل آلودگی‌های سطح شهر اظهار کرد: یکی از تبعات سیستم حمل و نقل ایجاد آلودگی هوا است، یک سوم آلودگی هوای شهر از خودروهای شخصی و بیش از ۷۰ درصد از حوزه حمل و نقل و ترافیک به وجود می‌آید. وی با اعلام اینکه در مواجهه با بیماری کرونا، آلودگی هوا مشکلات را تشدید کرده است، گفت: ۱۳ درصد آلودگی هوا از کامیون‌ها، بیش از ۵ درصد از موتور سیکلت‌ها و بیش از ۵ درصد از جایگاه‌های سوخت نشات می‌گیرد. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک ادامه داد: ناوگان اتوبوسرانی یک و نیم درصد از آلودگی هوا را ایجاد می‌کند ولی به جهت تمرکزی که از آن ایجاد می‌شود، مورد توجه است؛ برنامه‌هایی در شورای اسلامی شهر مشهد پیش گرفته‌ایم که موجب کاهش سطح آلودگی هوای شهر می‌شود. فرهمندی با اعلام اینکه در بحث تامین ناوگان حمل و نقل عمومی، تبدیل سوخت ناوگان و نوسازی و بهسازی برنامه‌هایی مدنظر داریم، بیان کرد: سن فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی ۱۰ سال بوده و میانگن سن ناوگان اتوبوسرانی ما بیش از ۹ سال است که به تعبیری فرسوده به شمار می‌آیند، این در حالی است که وضعیت ما نسبت به سایر شهرها بد نیست. وی تصریح کرد: طی چند سال گذشته نوسازی و بهسازی ناوگان اتوبوسرانی انجام شده و همچنین در چند مرحله ناوگان جدید تامین شده است ولی با تمام این موارد، وضعیت مطلوب نیست؛ تامین ۲۰۰ دستگاه ناوگان جدید را مد نظر داریم و در بحث تامین ناوگان برقی نیز اقداماتی انجام شده است. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اعلام اینکه اولین اتوبوس برقی کشور در مشهد رونمایی شد، گفت: در حال پیگیر خرید تعدادی اتوبوس برقی هستیم. فرهمندی در مورد قیمت خرید ناوگان اتوبوسرانی اعلام کرد: قیمت هر اتوبوس افزایش یافته و این مسئله محدودیت‌هایی برای ما ایجاد کرده است، در حال حاضر شرکت‌های خودروساز مبلغ چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را اعلام کرده‌اند؛ درخواست ما این است که دولت به شهرداری‌های کلان شهرها کمک کند تا یکی از نیازهای مهم مردم رفع شود. وی اذعان کرد: در بحث تامین ناوگان تمامی هزینه را خودمان متقبل شده‌ایم ولی در هزینه بهره‌برداری عرف اینگونه است که یک سوم بهای خدمات را شهرداری، یک سوم را دولت و یک سوم باقی مانده را همهشریان پرداخت کنند؛ این در حالی است که دولت طی سالیان گذشته اعتقادی به پرداخت سهم خود نداشته است، از همین رو شهرداری سهم دولت را نیز متقبل شده است. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک افزود: طی دو سال اخیر با بالا رفتن قیمت‌ها، سهم شهرداری از پرداخت بهای تمام شده به بیش از ۷۰ درصد رسیده است، این در شرایطی است که سهم پرداختی مسافران کمتر از یک سوم است. سیاست شورای ششم، سیاست توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی فرهمندی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر مشهد سیاست توسعه استفاده از حمل و نقل عمومی داشته و معتقد است با تقویت این حوزه، مردم کمتر از وسایل شخصی خود استفاده کرده و بیشتر به سمت استفاده از حمل و نقل عمومی سوق پیدا می‌کنند. وی با بیان اینکه بحث تراکم ترافیک یکی از مباحث پیچیده در حوزه حمل و نقل است، اظهار کرد: چند راهکار برای حل این موضوع وجود دارد که یکی از موارد فراهم آوردن زیر ساخت‌های بیشتر، تعریض خیابان‌ها، تقاطع‌های چند طبقه، زیر گذرها و روگذرهاست که با هزینه‌های سرسام آوری احداث می‌شوند ولی در نهایت کارآرایی زیادی ندارند. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک اعلام کرد: تقاطع غیر همسطح با هزینه ۱۰ ها میلیارد تومان احداث می‌شود تا بخشی از ترافیک سطح شهر را رفع نماید، ولی در کمتر از ۶ ماه به علت جذابیت سفر، حجم ترافیک به منطقه بازمی‌گردد و آلودگی هوا را منجر می‌شود. فرهمندی ادامه داد: این گونه اقدامات در دراز مدت و در معابر شهری کمکی به حل معضل ترافیک نمی‌کند، ولی در کمربندی‌ها و مسیرهایی که رانندگان می‌توانند با سرعت بالا حرکت کنند، میسر است. وی بیان کرد: الکترونیکی کردن امور، انتقال سفر به ساعت‌های غیر از اوج ترافیکی، حرکت در مسیرهای جایگزین و بهره‌مندی از ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اقداماتی بوده که در کاهش بار ترافیکی شهر موثر است؛ هر اندازه بتوانیم محبوبیت و جذابیت سیستم اتوبوسرانی و قطار شهری را افزایش دهیم، سوق همشهریان به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر می‌شود. دسترسی قطار شهری مشهد به حرم رضوی تا دو سال آینده رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه خط یک و دو قطار شهری مشهد در حال خدمت رسانی به مردم است، بیان کرد: در حال حاضر خط دو قطار شهری ظرفیت پذیرش مسافر بیشتری دارد، همچنین در خط یک قطار شهری به دنبال تامین ناوگان بیشتری هستیم تا ظرفیت را به دو برابر میزان فعلی برسانیم. فرهمندی تاکید کرد: خط یک قطار شهری از انتهای بولوار وکیل آباد تا فرودگاه شهید هاشمی نژاد و خط دو از انتهای بولوار طبرسی تا میدان شهید کاوه همه روزه فعالیت دارد؛ اولویت بعدی ما تکمیل خط دو قطار شهری و احداث ایستگاه شهید جوان و برنامه ریزی برای ۶ کیلومتر میانی خط سه قطار شهری است؛ ظرف دو سال آینده محدوده میانی خط سه از میدان شهدا به حرم مطهر رضوی و سپس به سمت پایانه مسافربری امام رضا(ع) کامل می‌شود. وی ادامه داد: با تکمیل این پروژه دسترسی تمامی مبادی ورودی مشهد با قطار به حرم مطهر رضوی برقرار می‌شود، که برای اولین‌بار صورت می‌پذیرد؛ امیدواریم بتوانیم تا پیش از نوروز ۱۴۰۲ دسترسی ریلی به حرم رضوی را برقرار نماییم. ۷۰ درصد توقف‌های حاشیه‌ای کمتر از نیم ساعت است رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک با اعلام اینکه مدیریت حاشیه‌ای از ابزارهای مدیریت ترافیک است، اعلام کرد: حاشیه معابر برای ما ارزشمند بوده و اگر بخواهیم لاین عبوری جدیدی ایجاد کنیم برایمان گران تمام می‌شود؛ مدیریت پارک حاشیه‌ای بدین منظور در نظر گرفته شده که مسیرهای عبور در خیابان‌ها و در مرکز شهر را در اختیار ترافیک عبوری قرار دهیم و بجای آن پارک خودروها را در پارکینگ‌های غیر حاشیه‌ای و مکان‌هایی که عبور کمتر است، تامین کنیم. فرهمندی با اشاره به سیاست نرخ گذاری بیان کرد: با این روش توانسته‌ایم بیش از ۷۰ درصد نیازهای مردم را برای پارک‌های کوتاه مدت فراهم نماییم؛ در حال حاضر بیش از  ۷۰ درصد توقف‌ها در حاشیه معابر اصلی کمتر از نیم ساعت بوده و رایگان است و تنها توقف‌های بیش از نیم ساعت بنا به تعرفه محاسبه می‌شود. وی ادامه داد: هدف آن است که مردم به سمت ناوگان حمل و نقل عمومی بروند که علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در اتلاف وقت همهشریان نیز اثر گذار است. انتهای پیام/ منبع: ایلنا

دیگر خبرها

  • ترغیب عمومی جهت افزایش سطح واکسیناسیون/ واکسینه شدن ناوگان حمل‌ونقل و سرویس مدارس
  • عبور مسیرمترو از هگمتانه باعث تخریب میراث تاریخی خواهد شد
  • وقتی کسی «هوا»یمان را ندارد
  • مسافرانی که شبانه در بیابان های اطراف سرابله رها می‌شوند!
  • افزایش ۱۵ درصدی جابجایی مسافر در ایلام
  • مشکل ایستگاه‌های تاکسی رجایی شهر حل می‌شود؟
  • جابه‌جایی ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای
  • ۷۰ درصد بهای خدمات اتوبوسرانی بر گردن شهرداری است/ دسترسی قطار شهری مشهد به حرم رضوی تا دو سال آینده
  • جابجایی مسافر در ایلام ۱۵ درصد افزایش یافت
  • اقدامات دولت سیزدهم در حوزه جابه‌جایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی
دیگران می‌خوانند: