Web Analytics Made Easy - Statcounter

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، تولستوی می گوید افراد خوشبخت مثل هم هستند، هر فرد غمگین بخاطر رفتار خودش غمگین است. راه­های بسیاری وجود دارد که انسان‌ها را غمگین و شادی شان را نابود سازد اما، افراد شاد شخصیت مشترکی دارند که همه آن‌ها را به راه خوشبختی سوق می‌دهد. بین صد‌ها نقل قول از بزرگان تاریخ در مورد شاد بودن، بهترین آن‌ها را جمع آوری کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

نه تنها این گفته‌ها مفیدند بلکه در طبیعت نیز، بی انتها هستند.

راز‌های شادی و خوشبختی

۱- گذشته را فراموش کنید تا زندگی شادی داشته باشید

یکی از کلید‌های خوشحالی، خاطره بد است (Rita Mae Brown)

مطمئن باشید اگر کوله باری از خاطرات گذشته را حمل کنید هیچوقت خوشحال نخواهید بود. کار اشتباهی انجام دادید؟ تجربه وحشتناکی داشتید؟ هر چه که هست، باید فراموش کنید. حالا دیگر هیچ کاری نمی‌شود برای امور گذشته کرد به قول معروف گذشته‌ها گذشته الان باید برای زمان حال خود انرژی بگذارید و به آن تمرکز کنید.

۲- در زندگی مسئولیت پذیر باشید

راز شادی آزادیست و راز آزادی جرات (Thucydides)

برای خوشحال بودن باید آزدی داشته باشید و بیشترین آزادی لازم، آزدی در انتخاب است. مهم نیست در چه شرایط بدی هستید این مهم است که برای هر کاری انتخابی آزادانه داشته باشید. مردم می‌توانند شما را آزار بدهند، اما این انتخاب با شماست که چگونه در قبال رفتار آن‌ها عکس العمل نشان دهید. ولی همانطور که در گفته بالا اشاره شد، آزادی جرات می‌خواهد. آزادی انتخاب نیازمند جرات است تا بتوان مسوولیت زندگی را بر عهده گرفت. وقتی که کاری خوب پیش نمی‌رود نباید دیگران را مقصر بدانید. مسئولیت پذیر باشید چرا که شما قدرت انتخاب دارید.

۳- روابط بیشتری داشته باشید تا شادی بیشتری در زندگی تان به وجود بیاید

روابط بیشتر موجب شادی بیشتر می‌شود

شادی حقیقی زندگی در دوستی‌هایی که در طول زندگی می‌سازیم، یافت می‌شود.

دوستی با دیگران جایی است که می‌توانیم خوشحالی واقعی را دریابیم. دلیلش ساده است: فقط در طول یک دوستی هم می‌توانیم دوست داشته باشیم و هم دوستمان داشته باشند. تثبیت روابط با دیگران را یکی از مهمترین مسائل زندگی تان بدانید تا یک قدم به شادی حقیقی نزدیک شوید.

۴- محبت تان را چند برابر کنید تا شادی تان چند برابر شود

هر چه بیشتر محبت کنید، راه‌های بیشتری نیز برای شاد بودن خواهید داشت. (Charlotte- Catherine).

علاقه، شما را به خوشحالی هدایت میکند؛ بنابراین نه تنها باید محبت تان را چند برابر کنید، بلکه باید خوتان را در معرض محبت دیگران نیز قرار دهید. با اینکار راه‌های جدید برای رسیدن به خوشحالی ایجاد می‌کنید. کلید گسترش محبت، کنجکاوی است. اگر فردی کنجکاو باشید، موج بی انتهای اتفاق‌های جالب منتظرتان خواهد بود.

۵- شخصیت خود را بسازید!

شخصیت، اساس خوشحالیست و خوشحالی ضامن شخصیت (George Santayana)

ساختن شخصیتی درست از خود لازمه شاد بودن است. هنگامی که شما با خود و دیگران روراست هستید، در صلح خواهید بود. راه خود سازی با قول دادن و روی قول تان ماندن شروع می‌شود. مثلا: شما به خودتان قول می‌دهید که سیگار نکشید. وقتی روی قول تان می‌مانید، شخصیت تان را می‌سازید. یا اینکه به بقیه قول می‌دهید که سر وقت کارتان را انجام دهید؛ وقتی روی حرفتان می‌مانید، شخصیت تان را می‌سازید.

۶- خودتان باشید!

قله شادی وقتی قابل دسترس است که فرد آنچه که هست، باشد. (Desiderius Erasmus)

در صورتی می‌توانید خوشحالی را حس کنید که خودتان باشید. با انتظارات مردم از شما زندگی نکنید. شاید آن‌ها از شما انتظار داشته باشند که شغلی خاص و روش زندگی خاصی داشته باشید، اما وادار به اینکار نشوید. آنچه که هستید را بیابید و خودتان باشید.

۷- با هدف زندگی کنید

شادی واقعی از وقف کردن خودمان برای رسیدن به هدف بدست می‌آید. (William Cowper).

برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، باید هدف زندگی تان را بیابید و با صداقت تمام آن را دنبال کنید. ببینید چه چیز‌هایی برای شما مهم است و جرات پیگیری از آن‌ها را برای خود فراهم سازید.

۸- سپاسگزاری‌هایتان را بشمارید

شادی هرگز به سمت افرادی که حاضر به تشکر کردن از آنچه دارند، نیستند؛ نمی‌آید.

خوشحال بودن آسان است اگر سپاسگزار باشیم. متاسفانه، دیدن چیز‌هایی که نداریم برای همه آسان‌تر از چیز‌هایی است که داریم. بعضی وقت‌ها همه ما احتیاج به ضرری داریم که یادمان بیفتد برای آنچه که داریم سپاس گوییم. به آنچه که دارید بنگرید، به زودی متوجه می‌شوید که چیز‌های زیادی برای خوشبختی دارید.

۹- خوش بین بودن همیشه باعث شادی می‌شود

نه مکان و نه شرایط تاثیری بر شادی ندارد، اما ذهن به تنهایی هم می‌تواند خوشبختی بیاورد و هم بدبختی (Roger L’Estrange).

انسان‌های خوشحال می‌دانند که ذهن شان را چطور کنترل کنند. آن‌ها هیچوقت اجازه نمی‌دهند تا افکار منفی وارد ذهن شان شوند. افراد شاد به وضعیت بد با افکار مثبت می‌نگرند. آن‌ها همیشه در این باورند که حتی در بدترین شرایط می‌توان نکته مثبتی از همان وضعیت بد دریافت کرد.

۱۰- در کارتان خلاقیت به خرج دهید

خوشحالی در لذت موفقیت و هیجان تلاش خلاقانه است. (Franklin D. Roosevelt).

وقتی از خلاقیت تان استفاده می‌کنید ناخودآگاه شاد می‌شوید چرا که می‌دانید کاری که به اتمام رسانده اید همه و همه برگرفته از ذهن خلاقانه تان بوده است.

۱۱- با آنچه که دارید، شروع کنید

انسان‌های احمق در دوردست‌ها به دنبال خوشحالی هستند، اما افراد عاقل خوشحالی را در خودشان پرورش می‌دهند. (James Oppenheim).

مردمان شاد نیازی به چیزی که مجبور به شادی شان کند، ندارند. احتیاجی به شغلی خاص و سطح درآمد بالا ندارند. در عوض، آن‌ها یاد گرفته اند با آنچه که دارند شادی کنند. آن‌ها هنر رضایت مندی را یاد گرفتند. به آنچه که دارید قانع باشید تا خوشحال و مسرور شوید.

۱۲- تغییر کنید تا همیشه شاد باشید

آن‌هایی که تمایل به خوشحالی و عاقل بودن دارند اغلب باید تغییر کنند. (Confucius).

برای شاد بودن باید بالغ باشید. در حقیقت، روند یادگیری به خودی خود لازمه شاد بودن است. تا حالا هیجان رسیدن به چیزی را احساس کرده اید؟ تا حالا از رسیدن به مرتبه بالاتری در زندگی مسرور شده اید؟ سعی کنید خود را در هر شرایطی به سمت و سوی شادی سوق دهید و هر چند وقت یکبار در زندگی تان تغییری بوجود آورید.

۱۳- از استعدادهایتان استفاده کنید

شادی در قدرت و استعداد‌های فرد خلاصه می‌شود. (Douglas Pagels).

از این نقل قول دو نکته را می‌توان دریافت کرد: اول اینکه باید استعداد‌های خود را پیدا کنید، دوم اینکه از این استعداد‌ها تمام و کمال استفاده کنید. قطعا لذت کاری را که با ذوق و شوق خودتان انجام می‌دهید همیشه بیشتر از کار‌های حاضری است.

۱۴- حواس تان به مسائل پیش پا افتاده باشد تا شادی تان خراب نشود!

خوشخبتی بیشتر افرادی که می‌شناسیم با مصیبت‌های بزرگ خراب نمی‌شود، بلکه تکرار مسائل مخرب کوچک آن‌ها را اندوهگین می‌کند. (Ernest Dimnet).

درست است! در اغلب موارد این اتفاقات وحشتناک نیستند که خوشحالی ما را خراب می‌کنند. مسائل کوچکی هستند که شاید مهم به نظر نرسند، ولی می‌توانند مخرب روحی بزرگی باشند. حتی قطره‌های کوچک می‌توانند کشتی خوشبختی شما را نیز غرق کنند، بنابراین حواستان را جمع کنید.

۱۵- بلند پروازی نکنید! استرس شادی را نابود می‌کند!

اتمام جاه طلبی، آغاز خوشبختی است.

اینکه زیاده خواه هستید خوب است، اما حریص نباشید. خودتان را به بهترین نحو بهبود بخشید، اما ذهنتان را به همه چیز اختصاص ندهید.

۱۶- دیگران را شاد کنید تا از شادی آن‌ها احساس خوشبختی کنید

شادی مانند عطریست که تا خودت از آن استفاده نکنی به دیگران نمی‌زنی. (Ralph Waldo Emerson).

راه خوشحال بودن این است که اول دیگران را شاد کنید. هرچه بیشتر به مردم کمک کنید تا بخندند، بیشتر مسرور خواهید شد. خوشبختی و شادی از طریق خودخواهی بوجود نمی‌آید بلکه بالعکس. به قول معروف از هر دست بدهی از همان دست پس می‌گیری.

۱۷- یاد بگیرید دلسوز دیگران باشید

اگر می‌خواهید دیگران را شاد کنید، تمرین دلسوزی کنید. اگر می‌خواهید خود را شاد کنید، باز هم تمرین دلسوزی کنید. (The Dalai Lama).

دلسوزی امری محبت آمیز است و از خود پرستی افراد می‌کاهد. دلسوزی کردن هم می‌تواند دیگران و هم خود فرد را شاد کند. اما همین دلسوزی نیاز به تمرین دارد. از فکر کردن به افراد اطرافتان شروع کنید. از احتیاجات آن‌ها باخبر شوید و راهی برای ملاقات با آن‌ها پیدا کنید. حتی اگر اینکار از سر دلسوزی نباشد، کم کم به عنوان تمرین دلسوزی تلقی می‌شود.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

 

صرافی ارز دیجیتال

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلیدواژه: شادی شاد کردن دیگران داشته باشید شاد کنید زندگی تان انسان ها شاد بودن

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.yjc.news دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «باشگاه خبرنگاران» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۵۶۱۷۶۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

ارائه احکام مرتبط با زندگی روزمره جامعه، موجب از بین رفتن کاستی موجود در امور معنوی می‌شود

در راستای اجرای مشترک برنامه های آموزشی نماز، قائم مقام ستاد اقامه نماز با تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، با هدف تشریح فعالیت‌های ستاد اقامه نماز و اجرای مشترک برنامه‌های آموزشی نماز، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز با حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی عسگر تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) دیدار و گفت‌وگو کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیتهای فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز، گفت: خوشبختانه در تولید کتاب با وجود کاستی های موجود بالغ بر ۴۰۰ جلد کتاب از طریق انتشارات ستاد اقامه نماز منتشر شده است.

سید احمد زرهانی با اشاره به ضرورت فعالیت در حوزه کودک، افزود: نرم افزار و کتاب با موضوعات دینی و با استفاده از روش های نوین در حوزه کودک و نوجوان کمبود وجود دارد.

وی در ادامه یادآور شد: ستاد اقامه نماز دوره های آموزشی ویژه دستگاه های اجرایی در سطح کشور با تدوین عناوین و سرفصل های آموزشی برگزار می کند و در این میان توسط مرکز تخصصی نماز و مهدویت با اجرای برنامه های آموزشی دوره های کوتاه مدت، اعزام اساتید و پژوهش ها و مقالات علمی انجام شده است.

زرهانی با تاکید بر اینکه تبلیغات دینی نباید باعث بروز دافعه شود، خاطرنشان کرد: از برنامه های مهم ستاد اقامه نماز برگزاری دوره آموزش ائمه جماعت مدارس در کشور با برگزاری جلسات متعدد و با حضور حجت الاسلام قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) ضمن تقدیر از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز، فعالیت در حوزه نماز را ارزشمند برشمرد و گفت: کم توجهی به امر نماز گسستی را در بین نسل جدید ایجاد کرده است که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود: آموزش نماز و درستخوانی نماز را از سنین کودکی باید به فرزندان آموخت و با توجه به نگاه مقام معظم رهبری، در آموزش و پرورش باید به صورت ویژه سرمایه گذاری شود.

حجت الاسلام قاضی عسگر اظهار کرد: در کشورهای عربی برای قرآن و نماز جاذبه ایجاد می کنند، باید تلاش شود در حوزه قرائت و لحن قرآن و نماز جاذبه ایجاد کرد تا نسل نو نسبت آن تمایل نشان دهند.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های پژوهشی در حوزه نماز به نحوی صورت پذیرد که با استعداد و ضریب هوشی که نوجوانان و جوانان از آن برخوردار هستند، توسعه این فریضه الهی را در بین آنها شاهد باشیم.

تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با تاکید بر اهمیت دادن به مستحبات و نوافل گفت: ترویج اقامه نماز در اول وقت، توجه ویژه به سبک نمازخواندن، احکام نماز و اسرار نماز در ترویج اقامه نماز موثر است.

قاضی عسگر استفاده از نویسندگان مطرح جهت ارائه کتب نمازی کودکان و فعالیت در جهت ایجاد آثار فاخر نمایشی جهت بازدهی بیشتر را مهم قلمداد کرد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از فعالیتهای جانبی نماز و ارائه احکام مرتبط با زندگی روز مره اقشار مختلف جامعه، موجب از بین رفتن کاستی موجود در امور معنوی خواهد شد.

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به برگزاری برنامه های آموزشی ، اخلاقی، معنوی، تفسیر قرآن در حرم، تصریح کرد: توجه به مهره های مفقود در جامعه مانند صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، تفسیر قرآن، ادعیه ماثوره به عنوان مکتب تربیتی ما را در مسیر نشر معارف دینی کمک خواهد کرد.

وی در پایان آمادگی حرم عبدالعظیم حسنی(ع) را جهت اجرای مشترک برنامه های حوزه نماز و مهدویت اعلام کرد.

انتهای پیام

دیگر خبرها

  • ارائه احکام مرتبط با زندگی روز مره جامعه، موجب از بین رفتن کاستی موجود در امور معنوی می شود
  • ملکه و پادشاهان قدیم چه شکلی بودند؟
  • فال روزانه چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
  • علم بدون نگاه توحیدی موجب ضرر و پشیمانی است/کم توجهی به نخبگان یکی از ضعف های جدی در کشور
  • ارائه احکام مرتبط با زندگی روزمره جامعه، موجب از بین رفتن کاستی موجود در امور معنوی می‌شود
  • مدرسه در عصر مفهوم
  • بشنوید | سوکورو تازاکی بی‌رنگ
  • فال روزانه سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
  • مدیریت دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار | هم مراقب خودتان باشید و هم اهالی خانه
  • چرا سفر برای انسان یک ضرورت است؟