به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت مطالعات سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس طی گزارشی به اظهار نظر کارشناسی در مورد طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس پرداخت.

در این گزاش آمده است: طرح افزایش نمایندگان مجلس در نظر دارد به حوزه‌هایی که بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارند و دارای محرومیت هستند و حوزه‌های انتخابی که دارای گستردگی جغرافیایی است و جمعیت آنان بیش از ۳۰۰ هزار نفر است، نماینده اضافه کند.

طبق اصل شصت و چهارم (۶۴) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عده‌ نمایندگان‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ ۲۷۰ نفر است‌ و از تاریخ‌ همه‌پرسی‌ سال‌ ۱۳۶۸‌ هجری‌ شمسی‌ پس‌ از هر ۱۰‌ سال، با در نظر گرفتن‌ عوامل‌ انسانی، سیاسی، جغرافیایی‌ و نظایر آنها حداکثر ۲۰‌ نفر نماینده‌ می‌تواند اضافه‌ شود.

تاکنون در قوانین جمهوری اسلامی ایران، مقرره قانونی وجود ندارد که عوامل مطرح در اصل شصت و چهارم (۶۴) قانون اساسی را تعریف عملیاتی کند و برای آنها شاخص های دقیق و قابل سنجش تعیین کرده و وزن و سهم هرکدام را در ترسیم مرزهای حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان تعیین کند.

هرچند بند «۱» سیاست های کلی انتخابات ابلاغی مقام معظم رهبری بر تعیین حوزه های انتخاباتی برمبنای «جمعیت و مقتضیات اجتناب ناپذیر» به گونه ای که «حداکثر عدالت انتخاباتی و همچنین شناخت مردم از نامزدها فراهم شود» تأکید دارد، اما در این زمینه نیز با مسئله فقدان مقرره قانونی برای تعیین «حداقل تعداد جمعیت» برای داشتن یک نماینده و «میزان مجاز انحراف از آن» مواجه هستیم. «مقتضیات اجتناب‌ناپذیر» نیز نیازمند تعیین دقیق شاخص‌ها در قالب یک مقرره قانونی است.

با این‌ حال از اصول ذیل می‌توان به این نتیجه رسید که عامل جمعیت، اولین و مهم ترین عامل در موضوع حوزه‌بندی انتخاباتی و تعیین تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی است:

اصل شصت و چهارم (۶۴) قانون اساسی در ابتدا بر عامل انسانی تأکید دارد که از آن برداشت به «جمعیت» می‌شود. اصل نوزدهم (۱۹) قانون اساسی بر «برخورداری از حقوق مساوی» برای همه مردم تأکید دارد و بند «۹» اصل سوم (۳) قانون اساسی بر «رفع تبعیضات‌ ناروا و ایجاد امکانات‌ عادلانه‌ برای‌ همه‌ در تمام‌ زمینه‌های‌ مادی‌ و معنوی» تأکید دارد. متناسب با اصول ذکر شده، بند «۱» سیاست‌های کلی انتخابات نیز در ابتدا بر عامل «جمعیت» تأکید دارد. با توجه به موارد فوق‌الذکر، درباره ماده واحده طرح حاضر نکات ذیل قابل تأمل است:

نخست، در تدوین طرح حاضر، اصل «برابری جمعیت» حوزه‌های انتخابیه نادیده انگاشته شده است.

اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان مجلس، باید به گونه‌ای انجام شود که نتیجه نهایی آن در گسترده ترین معنا، اصل «هر فرد یک رأی و ارزش همه رأی ها با هم برابر» باشد. طرح حاضر بدون در نظر گرفتن میانگین کشوری نسبت جمعیت به یک نماینده (هر ۲۸۰.۴۴۳ نفر یک نماینده)، وجود ۵۰۰ و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را ملاکی برای افزایش نماینده تعیین کرده است.

بررسی جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی حاکی از این است که برخی حوزه‌های انتخابیه دارای ۵۰۰ یا ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، درحال حاضر، در مقایسه با میانگین کشوری نسبت جمعیت به یک نماینده، به دلیل داشتن بیش از یک نماینده یا انحراف مثبت ناکافی جمعیت، نیازمند افزایش نماینده نیستند.

دوم، واژه «محرومیت» کلی و دچار ابهام است و مشخص نیست محرومیت حوزه‌های انتخابیه برمبنای چه شاخص‌ها و معیارهایی سنجیده خواهد شد.

ضمن اینکه با توجه به اصل شصت و چهارم (۶۴) قانون اساسی؛ اصل نوزدهم (۱۹) قانون اساسی؛ بند «۹» اصل سوم (۳) قانون اساسی و نیز بند «۱» سیاست‌های کلی انتخابات، نمی‌توان حوزه‌های انتخابیه‌ای که در کل محروم محسوب نمی‌شوند، اما نسبت به جمعیت خود از کمبود نماینده رنج می‌برند و استان متبوعشان نیز نسبت به جمعیت خود نیازمند افزایش نماینده است را از داشتن نماینده محروم ساخت.

سوم، هرچند در امر حوزه‌بندی انتخابات توجه به عامل وسعت به عنوان یک متغیر جغرافیایی، قابل پذیرش است، اما مشخص نشده است که حداقل مساحت، برای وسیع قلمداد شدن یک حوزه انتخابیه، چند کیلومتر مربع است. همچنین نظر به اصل شصت وچهارم (۶۴) قانون اساسی و بند «۱» سیاست‌های کلی انتخابات، نمی‌توان جهت افزایش نمایندگان حوزه‌های انتخابیه صرفاً به عامل وسعت جغرافیایی و وجود بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت تکیه کرد. چراکه برخی حوزه‌های انتخابیه کشور که نسبت به اغلب حوزه‌ها از مساحت بیشتری برخوردارند و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارند نسبت به جمعیت خود، نیازمند افزایش نماینده نیستند.

با توجه به موارد فوق و نظر به اینکه در تدوین طرح حاضر، اصل شصت وچهارم (۶۴) قانون اساسی، بند «۱» سیاست‌های کلی انتخابات و بند «۹» سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری، ابلاغی مقام معظم رهبری نادیده انگاشته شده است و همچنین حکم تبصره طرح مغایر اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی است، رد کلیات طرح حاضر توصیه می‌شود.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید:

کد خبر 5358643 زهرا علیدادی

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: مهر

کلیدواژه: مقام معظم رهبری مقام معظم رهبری مرکز پژوهشهای مجلس مجلس شورای اسلامی سیاست های کلی انتخابات آیت الله محسن مجتهد شبستری مجلس شورای اسلامی حسین امیرعبداللهیان محمد مخبر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی دولت سیزدهم سعید خطیب زاده سازمان بسیج مستضعفین هفته بسیج سید محمد حسینی برجام پیام تسلیت سیدابراهیم رئیسی جمهوری اسلامی ایران سیاست های کلی انتخابات ۳۰۰ هزار نفر جمعیت حوزه های انتخابیه تعداد نمایندگان نمایندگان مجلس افزایش نماینده قانون اساسی یک نماینده طرح حاضر حوزه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mehrnews.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مهر» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۷۵۲۸۱۳ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

سقوط سنگین طلا رقم خورد

 عراق از ایران به AFC شکایت کرد

روزهای طلایی امیر و نیمکت نشینی بیرانوند!

تصویری تلخ از آخرین نگاه مهرداد میناوند به دوربین در بیمارستان

نایب قهرمان کشتی جهان درگذشت

خبر بعدی:

عدالت در توزیع منابع تحقیقاتی را خواهید دید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مفدا، دکتر یونس پناهی در نشست دو روزه مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان و دکترای تخصصی دانشجویان علوم پزشکی کشور، در خصوص حمایت از پایان‌نامه‌ها از سوی معاونت تحقیقات و فناوری، بیان داشت: تحقیقات دیده‌بان حوزه سلامت است، ما اعتقاد داریم اگر کسی بخواهد در حوزه سلامت حرفی بزند باید «evidence» آن بر اساس تحقیق و پژوهش باشد. در دانشگاه‌ها تحقیقاتی پسندیده است که مشکلی را در حوزه سلامت در کشور و دانشگاه حل کند.

پناهی با بیان این‌که پژوهش پاسخگو، پژوهشی برگرفته از نیاز آن منطقه است، ابراز داشت: زمانی فکر می‌کردیم هر آن‌چه که به چاپ برسد پژوهش است، بعدها هم بسیاری از اوقات این مقالات چاپ شده را به عنوان پایان‌نامه ارائه می‌دادند، اما این چیزی نیست که ما اکنون در کشور به آن نیاز داشته باشیم. ما اکنون منابع و عمر محدود داریم و تحریم نیز در کشور وجود دارد اما با چنین شرایطی، می‌خواهیم زندگی کنیم پس باید پژوهش‌های ما از مدلی که وجود دارد فاصله بگیرد.

این مقام مسئول ابراز داشت: موضوع پایان نامه یک موضوع آموزشی است و در اختیار این معاونت (آموزشی) قرار دارد، یکی از مشکلات ما این است که پایان‌نامه باید پژوهشی شود و این موضوع را باید در سطح وزارت بهداشت حل کنیم.

پناهی با تاکید بر این‌که پایان‌نامه، یک گردش کار در حوزه آموزش می‌خورد و در انتهای کار به حوزه پژوهش می‌آید، خاطرنشان کرد: مشکلات ما در حوزه پایان‌نامه‌ها به دلیل عبور کردن از مسیری غیر از پژوهش است اگر ما این مدل را حل کنیم می‌توانیم به نتایج بسیار اثرگذارتری دست پیدا کنیم زیرا هزینه‌های قابل توجهی از پایان‌نامه‌ها در داخل معاونت تحقیقات نهفته است.

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص استانداردهای لازم برای ارائه یک پایان‌نامه خوب، بیان داشت: از نظر من برای یک پایان‌نامه خوب، استانداردی نداریم و موفقیت در این حوزه به استانداردی که گروه تعیین می‌کند باز می‌گردد، ما نمی‌توانیم این جا بنشینیم و استانداردی برای پایان‌نامه تعریف کنیم زیرا موفقیت در این حوزه بستگی به سطح استاد، امکانات دانشگاه و سوالات مطرح شده در گروه دارد.

باید پایان نامه‌ها نیاز محور باشد و حداقل بتواند نیاز همان گروه را رفع کند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با تاکید بر نیاز محور بودن پایان‌نامه‌ها، گفت: باید پایان نامه‌ها نیاز محور باشد و حداقل بتواند نیاز همان گروه را رفع کند. کتاب من زمانی ارزش دارد که ۱۵ درصد «reference» (ارجاعات) از آن خود فرد باشد و در این زمینه کتاب‌های ساده‌تر بنویسد و تحقیق کند. عضو هیأت علمی باید بتواند ۱۰ دقیقه از ارائه یک‌ونیم ساعته خود را در خصوص فعالیت‌هایی که خودش در آن حوزه انجام داده است اختصاص دهد.

این مقام مسئول اضافه کرد: اگر این نگاه در اعضای هیأت علمی ما باشد که در نشست‌های درسی خود حتماً از فعالیت‌های تشخیصی و تحقیقی خود صحبت کنند، آن زمان به پایان‌نامه و تحقیقات تا این حد بیگانه نگاه نخواهیم کرد.

کمیته اخلاق باید نگاه پیشگیرانه و تصویب به موقع داشته باشد

پناهی به کمیته اخلاق اشاره کرد و ابراز داشت: کمیته اخلاق وظیفه‌اش تصویب و نظارت در انتهای کار است، دوستان کمیته اخلاق نباید در گردنه بمانند تا فرد تخلف کند و بعد با او برخورد کنند.

وی بر پیشگیری در کمیته اخلاق تاکید کرد و یادآور شد: ما باید در این حوزه، پروسه پیشگیرانه و تصویب به موقع داشته باشیم و اگر مصوبه‌ای در این کمیته تصویب شد باید پشتیبان باشد.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در پاسخ به سوال دانشجویی در خصوص پذیرش مقاله، گفت: نباید دغدغه پذیرش مقاله را داشت در صورتی که مقالات قوی و در راستای نیاز و با موضوع جدید باشد، ما در این حوزه مجلاتی بسیاری داریم که محتوا و مطلب ندارد و باید جلوی آن‌ها را گرفت.

عدالت در توزیع منابع تحقیقاتی به معنای مطلق را خواهید دید

این مقام مسئول در خصوص حمایت از پایان‌نامه‌ها از سوی معاونت تحقیقات و فناوری، بیان داشت: بر اساس قانون پرداخت اعتبارات، اگر پایان نامه‌ها در دل پژوهش قرار گیرد، می‌توانیم از آن حمایت کنیم اما اکنون کار سخت پیش می‌رود زیرا پول در اختیار پژوهش و پایان‌نامه در اختیار آموزش است. اطمینان داشته باشید در سال آینده عدالت در توزیع منابع تحقیقاتی را به معنای مطلق خواهید دید اگر موضوع تحقیقاتی مشکلی از ما را حل کند به اندازه کافی موجودی در اختیار فرد قرار خواهد گرفت.

پناهی در خصوص پزشک پژوهشگر و دستیار گفت: ذات کار بسیار خوب است و در دنیا مشابه آن وجود دارد اما این‌که شما روی جمعیت خاص، کاری را تعریف کنید به صلاح نیست. نکته دوم در این خصوص این‌که من معاون تحقیقات هستم و در مورد معاون آموزشی و درمان نمی‌توانم تصمیم بگیرم. ما در این خصوص به دنبال اصلاح هستیم و در شورای تخصصی این موضوع دنبال می‌شود. اگر انشاالله به یک شکل مناسب برسیم که بتوانند همه از آن استفاده کنند قطعاً این راه را ادامه خواهیم داد.

تدوین بخش‌نامه‌هایی در خصوص بنیاد ملی نخبگان و پایان‌نامه‌ها

وی از تدوین بخش‌نامه‌هایی در خصوص بنیاد ملی نخبگان خبر داد و گفت: بخش نامه‌ای را نیز برای پایان نامه‌ها در دست تدوین داریم. ما در مجلس این قول را داده‌ایم که پژوهش‌ها را به سمت پژوهش‌های فناورانه، حل مشکل و پاسخگو ببریم. هیچ کجای دنیا مرسوم نیست ما کلی دانشمند یک درصد در حوزه‌های مختلف داشته باشیم و در همان حوزه بسیاری از نیازهای ما از خارج کشور تأمین شود.

به شدت موافق تولید دانش و تولید علم هستم

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت مقالات، ابراز داشت: در دنیا به فردی می‌گویند استاد که در حوزه تخصص خود کشفی ارائه داده است و یا مشکلی را حل کرده باشد، صرفاً دادن مقاله فایده ندارد و تولید دانش مرجعیت علمی و مقاله نیز در جای خود قرار دارد، اما به واقع در تحقیق و پژوهش مقاله وسیله و مسیر است اما هدف نیست. در تحقیقات، مقاله مانند کاه است اما هدف اصلی گندم و برنج است، هر دو خوب است اما ما نباید به هدف کاه، گندم بکاریم.

وی یادآور شد: به شدت موافق تولید دانش و تولید علم هستم اما این هدف نهایی نیست، مهم رسیدن به دانش پاسخگو و رفع مشکل است.

کد خبر 5410271 معصومه بخشی پور

دیگر خبرها

  • طرح جدید مجلس درباره کنکور
  • یک نماینده مجلس مبلغ دقیق یارانه نقدی را اعلام کرد
  • نماینده کرمانشاه: تصمیمات استاندار در انتصابات فصل الخطاب است
  • نحوه اجرای قانون راهبردی لغو تحریم‌ها و طرح شفافیت آرا در دستور کار نمایندگان
  • تشکیل کارگروهی برای تعیین اولویت‌های برنامه هفتم توسعه در مرکز پژوهش‌ها
  • تحقیقاتی که مشکلی از کشور را حل کنند، به قدر کافی حمایت مالی می‌شوند
  • عدالت در توزیع منابع تحقیقاتی را خواهید دید
  • طرح جدید مجلس برای اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در کنکورها / شرایط شرکت مجدد دانشجویان مشکوک در کنکور مجدد شفاف سازی می شود
  • طرح جدید مجلس برای اصلاح قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری
  • نماینده مردم اصفهان در مجلس: میراث فرهنگی استان اصفهان نیازمند بودجه و تغییر رویکرد اساسی است
دیگران می‌خوانند: