بر اساس این نامه، وزیر اقتصاد به پایین بودن رتبه بندی و احکام ریالی کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقایسه با سایر دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و پیشنهاد افزایش برخی ردیف‌های احکام حقوق کارکنان آن وزارت خانه را مطرح نموده است.

پیشنهادات وزیر اقتصاد عبارت است از:

۱_ افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده ۶۸ قانون خدمات مدیریت کشوری تا سقف تعیین شده (۵۰ درصد) برای مشاغل مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحدهای تابعه آن.

۲_ تسری برقراری فوق العاده خاص به مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحدهای تابعه و وابسته آن مشابه برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیگر (سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون و …)

در حالی که دولت با کسری بودجه تخمینی به طور متوسط ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برای سال جاری مواجه است، و به گفته مسئولین اقتصادی برای تأمین هزینه‌های خود با دشواری مواجه است، چنین درخواست‌هایی منطقی به نظر نمی‌رسد.

تبعات این اقدام قابل کنترل نیست

علی جدی عضوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص نامه وزیر اقتصاد به رئیس سازمان اداری استخدامی مبنی بر افزایش حقوق کارمندان وزارت اقتصاد گفت: بنده این نامه را ندیده‌ام ولی قطعاً ایشان نمی‌تواند در این وضعیت اقتصادی چنین درخواستی داشته باشد؛ افزایش حقوق در این حجم با چه عنوانی قابل قبول است؟

وی در خصوص واکنش احتمالی مجلس پس از اعلام این خبر افزود: قطعاً در شرایطی که ما داریم، با چنین اقدامی یک مسابقه برای افزایش حقوق شکل خواهد گرفت که اصلاً منطقی نخواهد بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: اگر این امر اجرایی شود، قطعاً افزایش حقوق به باقی وزارتخانه‌ها نیز کشیده خواهد شد و نمی‌توان تبعات آن را کنترل کرد.

وی گفت: قطعاً واکنش مجلس به این اتفاق محکم خواهد بود. چرا که خود دولت دائم در مجلس اعلام می‌کند کسری بودجه داریم. لذا مجلس قطعاً موضع محکمی خواهد گرفت و به این موضوع ورود خواهد کرد.

این مطالبات، صرفاً حاشیه ساز خواهد بود

جعفر قادری عضو کمیسیون اقتصادی نیز در این باره گفت: مطالبات این چنینی بیش از آنکه کمکی به وزارتخانه و پرسنل بکند، برای آنان حاشیه ساز خواهد بود.

وی ادامه داد: ما عقیده داریم سازمان برنامه و بودجه باید هرچه سریع‌تر قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون نظام هماهنگ را اصلاح کرده و دستگاه‌هایی که از شمول این قانون خارج شده‌اند را دوباره مجدداً به این قانون برگرداند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: با این درخواست یک رقابت میان دستگاه‌های مختلف برای افزایش حقوق پیش می‌آید که قابل کنترل نخواهد بود. در شرایط فعلی نباید دستگاه‌ها چنین انتظاری داشته باشند و سازمان برنامه بودجه نیز نباید زیر بار این درخواست‌ها برود؛ چرا که می‌تواند شیرازه کنترل کار را از دست دولت خارج کند و مشکلاتی برای دولت ایجاد شود.

وی افزود: اصلاً چنین چیزی نباید توسط وزارت خانه‌ها دنبال شود. چرا که شرایط کشور به گونه‌ای نیست که پاسخگوی مطالبات گروهی باشیم. نباید اصلاً این مطالب مطرح شود و دولت باید سریع‌تر این عدم توازن‌ها در دستگاه‌های مختلف بررسی کند.

درخواست افزایش فوق العاده‌های ویژه و خاص کار غیر قانونی نیست

در همین رابطه نیز به منظور بررسی علت و سبب صدور این درخواست وزیر اقتصاد با علی اکبر دلوریان زاده رئیس مرکز نوسازی اداری و توسعه سرمایه انسانی وزارت اقتصاد صحبت کردیم.

این مقام مسئول گفت: بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری، پرداخت فوق‌العاده ویژه در موارد خاص تا سقف ۵۰ درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر در نظر گرفته می‌شود.

دلوریان زاده اضافه کرد: با توجه به اینکه در سنوات گذشته و حسب بخشنامه‌های ابلاغی برقراری این فوق العاده تا میزان ۳۵ درصد ابلاغ شده بود و از سویی عوامل خاص ذکر شده در مبانی قانونی برقراری این امر (از جمله تأثیر فعالیت اقتصادی در درآمد ملی، انجام فعالیت‌های تخصصی ستادی و تحقیقاتی و …) دقیقاً منطبق با مأموریت‌ها و وظایف این وزارتخانه بوده است و در این راستا و با هدف تحقق رسالت‌های دولت سیزدهم در مبارزه با فساد، عدالت‌محوری و شفافیت مالی موضوع افزایش قانونی فوق العاده ویژه در رعایت با مراتب قانونی و تأمین از محل صرفه جویی های داخلی وزارتخانه به سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیشنهاد گردید.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این وزارت در پیشنهاد فوق ساماندهی و شفاف‌سازی هرچه بیشتر و بهتر سایر پرداختهای قانونی از محل درآمدهای اختصاصی بوده است. به نحوی که بطور شفاف در پرداختها قابل رصد و پایش نیز باشند تا بتوان در چارچوب قانونی و شفاف، پرداختهای کارکنان از این محل را ضابطه‌مند تر و شفاف‌تر نمود. این اقدام را باید در مسیر شفاف شدن از بخش تاریک به بخش روشن پرداختها ستود اما متأسفانه فهم غلطی از آن شکل گرفت.

وی اضافه کرد: این درخواست اصلاً به معنای افزایش پرداختی کارکنان این وزارت تاسقف ۵۰ درصد نخواهد بود بلکه با تأثیر بر یکی از فوق العاده ها (بند ۱۰ ماده ۶۸) صرفاً موجب ترمیم و جابجایی از محل صرفه جویی یا منابع اختصاصی در حدود ۱۰ درصد حقوق حکمی بخشی از کارکنان خواهد شد.

دلوریان زاده تصریح کرد: این درخواست هم اکنون به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال شده و باید در شورای حقوق و دستمزد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

این مقام مسئول اشاره کرد: درصورت تصویب این درخواست، منابع آن از محل صرفه جویی داخلی تأمین و پرداخت خواهد شد.

دلوریان زاده همچنین با اشاره به بند دیگری که در این نامه آمده است، گفت: بند دیگر مورد درخواست با عنوان فوق العاده خاص است که اشاره به بند ح ماده پنجاه قانون برنامه پنجم دارد که به موجب این بند نیز برخی از دستگاه‌ها اخیراً درخواست فوق العاده خاص برای کارکنان خود کرده‌اند.

به گفته این مقام مسئول: بی شک مدیران و مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان سکان‌دار اقتصادی کشور، با اشراف و آگاهی بر مسائل، مشکلات و تنگناهای اعتباری و مالی کشور در این برهه زمانی حساس با توجه به رویکردهای حاکم بر فعالیت‌های دولت سیزدهم در آغاز راهِ دشوار تا بهبود شرایط و اوضاع اقتصادی کشور و همسو با دغدغه‌ها و مشکلات گریبانگیر عموم مردم عزیز و شریف کشور، این اطمینان را می‌دهد که خارج از حدود اختیارات قانونی و خارج از مصالح عمومی کشور، اقدام یا پیشنهادی غیر فنی یا ناهنجار در مباحث و موضوعات جبران خدمت کارکنان خود نه درخواست و نه مطرح می‌کند و موارد مطرح شده با توجه به بندهای مصرح شده قانونی به منظور شفافیت، ضابطه مندی، ارتقای کارآیی و اثربخشی هر چه بیشتر منابع تخصیصی به حقوق و مزایای کارکنان بوده است.

مسئله اصلی چیست؟

 آنچه که امروز در جامعه مهم است، درک اوضاع خاص اقتصادی کشور و تلاش همگان برای عبور از این گردنه‌ی سخت است. امری که از مسئولان کشور باید شروع شود تا به مردم عادی جامعه برسد. شرکت در مسابقه کسب انتفاع بیشتر برای خود و نزدیکان خود و بدتر از آن آغاز کننده ی دمینوی افزایش هزینه‌های نیروی انسانی دولت، آن هم در شرایطی که دولتمردان بارها از کسری‌های عجیب و تحمیل شده ی پیشین سخن به میان آورده‌اند، اعتماد عموم جامعه را خدشه دار می‌سازد. دولتی که در پرداخت همین اعداد فعلی هم به زحمت بسیار افتاده است چطور می‌تواند زیر بار تحمیل هزینه‌های بیشتر مأموریت اصلاح گرایانه ی خود را پیش ببرد؟!
آنچه که امروز مردم از دولتمردان انتظار دارند، پیشتازی در درک شرایط خاص کشور به نفع آینده بهتر برای همه مردم و اخذ تصمیمات عاقلانه و آینده نگرانه نسبت به همه امور است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1576418

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: خبرآنلاین

کلیدواژه: وزارت امور اقتصادی و دارایی حقوق و دستمزد درآمد وزارت امور اقتصادی و دارایی وزیر اقتصاد افزایش حقوق دستگاه ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.khabaronline.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «خبرآنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۷۶۹۷۱۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

عکس/ آخرین رنگ‌بندی کرونایی کشور

پیش‌بینی جالب قیمت خودرو در صورت احیای مجدد برجام

یارانه کالایی دولت در راه است؟

اولتیماتوم سازمان اداری و استخدامی به دستگاه‌های اجرایی/اطلاعات حقوق کارکنان تا ۱۵ آذر ثبت نشود، از حقوق خبری نسیت

سرجوخه امشب معرفی می‌شود/ پایان سریال امنیتی تلویزیون

خبر بعدی:

مردی که با هت‌تریک مقابل استقلال ره صدساله را یک شبه رفت!

هر وقت به دربی نزدیک می شویم، ناخودآگاه یکی از کسانی که تصویرش به خاطر می آید، ایمون زاید است. مهاجم ایرلندی که فقط چند ماه در پرسپولیس حضور داشت ولی در همان مدت کم محبوبیتی بدست آورد که بسیاری از بازیکنان بزرگ این تیم با سال‌ها سابقه بازی برای پرسپولیس نتوانستند.

در ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ پرسپولیس با دو گل از رقیب سنتی عقب افتاد و حتی می توانست گل های بعدی را هم دریافت کند اما فرشته نجات قرمزها از روی نیمکت بلند شد و تنها ۱۰ دقیقه به زمان نیاز داشت تا هواداران پرسپولیس را از روی سکوهای آزادی به هوا بفرستد.

زاید بعد از هت تریک مقابل استقلال راه صد ساله را یک شبه طی کرد و محبوبیت بسیار عجیبی در بین هواداران پرسپولیس بدست آورد.

حالا و بعد از گذشت ۱۰ سال از آن دیدار، ایمون در آمریکا مربیگری می کند. به بهانه دربی فردا با او تماس گرفتیم تا در خصوص این بازی صحبت کنیم و البته خاطرات آن دربی خاص را هم مرور کنیم. صحبت های محبوب ترین خارجی پرسپولیسی‌ها را در ادامه می خوانید.

 این روزها چه می کنی؟

خب من بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشتم وارد عرصه مربیگری شدم و در حال حاضر در آمریکا و ایالت کلورادو مربیگری می کنم. به این کار علاقه زیادی دارم و دوست دارم در مربیگری پیشرفت کنم و به افتخارات زیادی برسم.

بازی های پرسپولیس را دنبال می کنی؟

خب همه می دانند که پرسپولیس جایگاه ویژه ای در قلب من دارد و من این تیم و هوادارانش را خیلی دوست دارم. کاملا پیگیر تیم محبوبم و نتایجش هستم. شاید نتوانم بعضی از بازی ها را ببینم ولی نتایج را همیشه دنبال می کنم. پرسپولیس در چند سال اخیر فوق العاده نتیجه گرفته و قهرمان شده است. امیدوارم در این فصل هم دوباره این اتفاق بیفتد و پرسپولیس بتواند برای ششمین فصل متوالی قهرمان ایران شود. به نظرم نتایجی که پرسپولیس در این چند سال گرفته بی نظیر بوده و بعید می دانم تیمی بتواند به این رکورد برسد.

دربی پیش رو را چطور می بینی؟

خب شرایط این بازی با بقیه بازی‌ها خیلی فرق می کند و اصلا مهم نیست تیم شما در کجای جدول قرار دارد. هر تیمی که به لحاظ ذهنی بهتر باشد، برنده دربی خواهد بود. به نظرم بازی را نمی شود پیش بینی کرد ولی خب من برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم پرسپولیس بتواند استقلال را شکست دهد.

هروقت به دربی نزدیک می شویم، خیلی‌ها یاد آن بازی معروف می افتند که تو هت تریک کردی. در مورد آن بازی صحبت کن.

به جرات می گویم بهترین خاطره فوتبالی من همان بازی است. ما شرایط خوبی در جدول نداشتیم و  فکر می کنم استقلال صدرنشین بود. واقعیت این است که قبل از آن بازی نه کسی مرا می شناخت و نه کسی از من خوشش می آمد. حتی یادم می آید، دنیزلی اصلا قصد نداشت به من بازی بدهد. اما رویانیان از دنیزلی خواست تا یک فرصت به من بدهد و من هم منتظر بودم تا از شانسی که به من داده می شود، استفاده کنم. جو استادیوم عالی بود و تقریبا ۱۰۰ هزار نفر از نردیک بازی را می دیدند. وقتی ۲ گل خوردیم و ۱۰ نفره شدیم، دنیزلی از من خواست تا به زمین بروم و به تیم کمک کنم. من هم به خودم گفتم، این همان فرصتی است که منتظرش بودی. برو و خودت را به همه نشان بده. خوشحالم بهترین بازی عمرم را برای پرسپولیس انجام دادم و توانستم ۳ گل به استقلال بزنم.

بعد از بازی چه اتفاقاتی رخ داد؟

هواداران سر از پا نمی شناختند و به خیابان ها ریختند. همه جا قرمز بود و من هم وقتی این صحنه ها را می دیدم کلی ذوق می کردم. تا مدت ها هرکسی که مرا می دید بغلم می کرد. همه جا صحبت از گل هایی که من زدم بود. خیلی برای من دیدن این صحنه ها لذت بخش بود و خوشحالم بخشی از تاریخ دربی ایران هستم.

تو بعد از آن بازی خیلی زود محبوب شدی و عملکرد خوبی هم داشتی. چه اتفاقی افتاد که نتوانستی قراردادت را با پرسپولیس تمدید کنی؟

هواداران پرسپولیس همیشه در قلب من هستند و من به آنها عشق می ورزم. من آرزو داشتم به کارم در پرسپولیس ادامه دهم و با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کنم. ولی این اتفاق نیفتاد چون مربی بعدی پرسپولیس که پرتغالی (مانوئل ژوزه) بود نگذاشت این اتفاق بیفتد و مرا نخواست. همین حالا هم وقتی به آن زمان فکر می کنم، خاطرات زیبایی در ذهنم زنده می شود و حسرت می خورم که دوران حضورم در پرسپولیس طولانی تر نشد.

بهترین فوتبالیستی که در ایران دیدی چه کسی بود؟

جواب این سوال خیلی راحت است. بدون هیچ شک و تردیدی بهترین فوتبالیستی که دیدم، علی کریمی بود. او تکنیک فوق العاده ای داشت و پاس های فوق العاده ای می داد. واقعا بازیکنی مثل او ندیدم و خیلی خوشحالم که برای مدتی همبازی علی بودم.

ممکن است روزی به عنوان سرمربی ، به پرسپولیس برگردی؟

قطعا؛ عاشق حضور دوباره در ایران و پرسپولیس هستم. دیدن هواداران پرسپولیس در استادیوم آزادی رویای من است. می خواهم در مربیگری پیشرفت کنم و چیزهای زیادی یاد بگیرم تا روزی بتوانم روی نیمکت پرسپولیس بنشینم. فکر می کنم اتفاق فوق العاده ای خواهد بود و من بی صبرانه منتظر آن روز می مانم. می خواهم به عنوان سرمربی پرسپولیس هم دربی را تجربه کنم و استقلال را شکست دهم.

حالا و بعد از گذشت ۱۰ سال از آن دیدار، ایمون در آمریکا مربیگری می کند. به بهانه دربی فردا با او تماس گرفتیم تا در خصوص این بازی صحبت کنیم و البته خاطرات آن دربی خاص را هم مرور کنیم. صحبت های محبوب ترین خارجی پرسپولیسی‌ها را در ادامه می خوانید.

 این روزها چه می کنی؟

خب من بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشتم وارد عرصه مربیگری شدم و در حال حاضر در آمریکا و ایالت کلورادو مربیگری می کنم. به این کار علاقه زیادی دارم و دوست دارم در مربیگری پیشرفت کنم و به افتخارات زیادی برسم.

بازی های پرسپولیس را دنبال می کنی؟

خب همه می دانند که پرسپولیس جایگاه ویژه ای در قلب من دارد و من این تیم و هوادارانش را خیلی دوست دارم. کاملا پیگیر تیم محبوبم و نتایجش هستم. شاید نتوانم بعضی از بازی ها را ببینم ولی نتایج را همیشه دنبال می کنم. پرسپولیس در چند سال اخیر فوق العاده نتیجه گرفته و قهرمان شده است. امیدوارم در این فصل هم دوباره این اتفاق بیفتد و پرسپولیس بتواند برای ششمین فصل متوالی قهرمان ایران شود. به نظرم نتایجی که پرسپولیس در این چند سال گرفته بی نظیر بوده و بعید می دانم تیمی بتواند به این رکورد برسد.

دربی پیش رو را چطور می بینی؟

خب شرایط این بازی با بقیه بازی‌ها خیلی فرق می کند و اصلا مهم نیست تیم شما در کجای جدول قرار دارد. هر تیمی که به لحاظ ذهنی بهتر باشد، برنده دربی خواهد بود. به نظرم بازی را نمی شود پیش بینی کرد ولی خب من برای تیم محبوبم آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم پرسپولیس بتواند استقلال را شکست دهد.

هروقت به دربی نزدیک می شویم، خیلی‌ها یاد آن بازی معروف می افتند که تو هت تریک کردی. در مورد آن بازی صحبت کن.

به جرات می گویم بهترین خاطره فوتبالی من همان بازی است. ما شرایط خوبی در جدول نداشتیم و  فکر می کنم استقلال صدرنشین بود. واقعیت این است که قبل از آن بازی نه کسی مرا می شناخت و نه کسی از من خوشش می آمد. حتی یادم می آید، دنیزلی اصلا قصد نداشت به من بازی بدهد. اما رویانیان از دنیزلی خواست تا یک فرصت به من بدهد و من هم منتظر بودم تا از شانسی که به من داده می شود، استفاده کنم. جو استادیوم عالی بود و تقریبا ۱۰۰ هزار نفر از نردیک بازی را می دیدند. وقتی ۲ گل خوردیم و ۱۰ نفره شدیم، دنیزلی از من خواست تا به زمین بروم و به تیم کمک کنم. من هم به خودم گفتم، این همان فرصتی است که منتظرش بودی. برو و خودت را به همه نشان بده. خوشحالم بهترین بازی عمرم را برای پرسپولیس انجام دادم و توانستم ۳ گل به استقلال بزنم.

بعد از بازی چه اتفاقاتی رخ داد؟

هواداران سر از پا نمی شناختند و به خیابان ها ریختند. همه جا قرمز بود و من هم وقتی این صحنه ها را می دیدم کلی ذوق می کردم. تا مدت ها هرکسی که مرا می دید بغلم می کرد. همه جا صحبت از گل هایی که من زدم بود. خیلی برای من دیدن این صحنه ها لذت بخش بود و خوشحالم بخشی از تاریخ دربی ایران هستم.

تو بعد از آن بازی خیلی زود محبوب شدی و عملکرد خوبی هم داشتی. چه اتفاقی افتاد که نتوانستی قراردادت را با پرسپولیس تمدید کنی؟

هواداران پرسپولیس همیشه در قلب من هستند و من به آنها عشق می ورزم. من آرزو داشتم به کارم در پرسپولیس ادامه دهم و با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کنم. ولی این اتفاق نیفتاد چون مربی بعدی پرسپولیس که پرتغالی (مانوئل ژوزه) بود نگذاشت این اتفاق بیفتد و مرا نخواست. همین حالا هم وقتی به آن زمان فکر می کنم، خاطرات زیبایی در ذهنم زنده می شود و حسرت می خورم که دوران حضورم در پرسپولیس طولانی تر نشد.

بهترین فوتبالیستی که در ایران دیدی چه کسی بود؟

جواب این سوال خیلی راحت است. بدون هیچ شک و تردیدی بهترین فوتبالیستی که دیدم، علی کریمی بود. او تکنیک فوق العاده ای داشت و پاس های فوق العاده ای می داد. واقعا بازیکنی مثل او ندیدم و خیلی خوشحالم که برای مدتی همبازی علی بودم.

ممکن است روزی به عنوان سرمربی ، به پرسپولیس برگردی؟

قطعا؛ عاشق حضور دوباره در ایران و پرسپولیس هستم. دیدن هواداران پرسپولیس در استادیوم آزادی رویای من است. می خواهم در مربیگری پیشرفت کنم و چیزهای زیادی یاد بگیرم تا روزی بتوانم روی نیمکت پرسپولیس بنشینم. فکر می کنم اتفاق فوق العاده ای خواهد بود و من بی صبرانه منتظر آن روز می مانم. می خواهم به عنوان سرمربی پرسپولیس هم دربی را تجربه کنم و استقلال را شکست دهم.

بیشتر بخوانید: وریا دربی را از دست داد

253 251

کد خبر 1579099

دیگر خبرها

  • رکورد حیرت انگیز فوق ستاره پرتغالی؛ رونالدو از مرز 800 گل زده عبور کرد
  • تشریح جزییات بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جلسه فوق العاده بعدازظهر جمعه هیات وزیران توسط بهادری جهرمی سخنگوی دولت
  • جلسات فوق‌العاده دولت برای تدوین لایحه بودجه 1401 ادامه دارد
  • تلاش‌های ۱۰۰ روزه وزارت نفت برای آبادانی و امیدآفرینی
  • معاون اول قوه قضائیه: دادگستری فارس یکی از موفق ترین دادگستری های کشور است
  • ادامه جلسات فوق‌العاده دولت برای تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱
  • بررسی تبصره های لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در جلسه فوق العاده هیات دولت
  • جلسه فوق‌العاده دولت برای بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰١
  • دولت در جلسه‌ای فوق‌العاده تبصره‌های لایحه بودجه۱۴۰۱ را بررسی کرد
  • مردی که با هت‌تریک مقابل استقلال ره صدساله را یک شبه رفت!
دیگران می‌خوانند: