فریاد‌های دلخراش زن میان سال، ولوله عجیبی در کلانتری به راه انداخته بود. او اشک ریزان به نیرو‌های انتظامی التماس می‌کرد تا جگرگوشه اش را به او بازگردانند.
زن میان سال که به همراه همسرش، وحشت زده و سراسیمه خود را به کلانتری رسانده بود، در میان اشک و ناله‌های تکان دهنده اش گفت: حدود ساعت ۲۰ برای انجام امور بهداشتی و درمانی عازم یکی از مراکز خدمات درمانی شدیم، ولی چون همسرم یقین داشت که اطراف مرکز بهداشتی جای پارک پیدا نمی‌شود دخترم مهلا را نیز با خودمان بردیم چرا که او گواهی نامه رانندگی داشت و برای جلوگیری از تخلف رانندگی می‌توانست به ناپدری اش کمک کند.وقتی به محل رسیدیم «مهلا» پشت فرمان نشست تا اگر پلیس به خاطر توقف دوبله قصد داشت خودرو را جریمه کند، او به مکان دیگری برود یا اگر جای پارک پیدا شد، بلافاصله خودرو را در نقطه‌ای مناسب پارک کند! اما وقتی از مرکز بهداشتی بیرون آمدیم اثری از خودرو و دخترم نبود! با نگرانی و اضطراب به جست وجو پرداختیم و مدام با تلفن همراهش تماس می‌گرفتیم، ولی او به تلفن نیز پاسخ نمی‌داد. هر لحظه بر نگرانی ما افزوده می‌شد تا این که به ناچار ماجرا را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دادیم.

در این هنگام بود که پیامکی با عنوان «سند خانه پدری را تحویل بده تا بعد از چند روز مهلا را برگردانیم!» برایم ارسال شد. حالا دیگر یقین داشتم دخترم را ربوده اند چرا که من به خاطر یک ساختمان ارثیه‌ای با برادرم اختلاف داشتم! اما از سوی دیگر هم از مدتی قبل به رفتار‌های دخترم مشکوک شده بودم و احتمال می‌دادم او با پسری در فضای مجازی آشنا شده است و با او ارتباط دارد و ... در پی اظهارات زن میان سال بلافاصله گروه مشترکی از افسران زبده دایره تجسس و اطلاعات کلانتری وارد عمل شدند و با هدایت مستقیم سرهنگ بیژن خنجری (رئیس کلانتری سجاد) تحقیقات گسترده را آغاز کردند.

نیرو‌های کلانتری در اولین مرحله از اقدامات پلیسی با استفاده از تجربیات ارزنده و دستورات ویژه سرهنگ «حسین دهقان پور» (فرمانده انتظامی) رصد‌های اطلاعاتی را با گزارش ماجرا به گشت‌های انتظامی ادامه دادند و در حالی موفق به کشف خودرو شدند که رها شده بود و سوئیچ آن نیز درون خودرو قرار داشت، اما در‌های آن با قفل مرکزی بسته شده بود.

با پیدا شدن خودرو، احتمال آدم ربایی قوت گرفت و به همین دلیل دامنه کنکاش‌های تخصصی نیرو‌های کلانتری، گسترش یافت و ماموران انتظامی در چندین شاخه اطلاعاتی و عملیاتی به ردزنی دختر ۲۹ ساله پرداختند.

آنان با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین پلیسی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد «مهلا» آخرین بار با پسر جوانی به نام «میثم» ارتباط تلفنی برقرار کرده است. با به دست آمدن این سرنخ مهم، گره کور پرونده آدم ربایی گشوده شد چرا که با توجه به اظهارات مادر «مهلا» ردپای میثم در این ماجرا دیده می‌شد؛ بنابراین نیرو‌های اطلاعاتی کلانتری، شبانه به شماره تلفن میثم دست یافتند و از او درباره «مهلا» سوال کردند، اما او مدعی شد او را نمی‌شناسد و هیچ اطلاعی از دختری به نام «مهلا» ندارد! به همین دلیل نیرو‌های انتظامی از وی خواستند قبل از آن که پلیس به سراغش برود، او خود را برای ادای توضیحات به کلانتری معرفی کند.

هنوز دقایقی از این تماس تلفنی نگذشته بود که پیامک دیگری از گوشی تلفن مهلا برای ناپدری اش ارسال شد مبنی بر این که «من به طرف میدان عدل خمینی (ره) در حرکت هستم!» عقربه‌های ساعت به نیمه شب نزدیک می‌شدند که گروهی از ماموران کلانتری به همراه ناپدری «مهلا» عازم میدان عدل خمینی (ره) شدند. هنوز نیرو‌های انتظامی، عملیات کامل پوششی را اجرا نکرده بودند که «مهلا» از آن سوی خیابان به طرف پدرش آمد و اشک شوق از چشمان ناپدری جاری شد.

دقایقی بعد، بازجویی از «مهلا» در کلانتری آغاز شد تا زوایای پنهان این ماجرا روشن شود که چندین ساعت پلیس را درگیر پرونده آدم ربایی کرده بود. دختر ۲۹ ساله در حالی که بادیدن مادرش به شدت اشک می‌ریخت و او را در آغوش می‌فشرد، به تشریح نقشه وحشتناک آدم ربایی پرداخت و گفت: هنوز دست راست و چپم را نمی‌شناختم که فرزند طلاق نام گرفتم. پدرم اعتیاد شدیدی به مواد مخدر داشت و مادرم برای آن که سعادت و خوشبختی مرا تضمین کند، از پدرم طلاق گرفت و در یک شرکت خصوصی مشغول کار شد تا هزینه‌های زندگی را تامین کند.

پدرم نیز به دنبال سرنوشت سیاه خودش رفت به گونه‌ای که دیگر هیچ گاه او را ندیدم. با وجود این، وقتی به سن نوجوانی و جوانی رسیدم مادرم به شدت اعمال و رفتار مرا کنترل می‌کرد تا موجب سرشکستگی او در میان فامیل پدر نشوم. مادرم به قدری حساس بود که هیچ گاه مرا در خانه تنها نمی‌گذاشت. هنگامی که سرکار می‌رفت پدربزرگم نزد من می‌آمد و تا زمانی که مادرم از شرکت برگردد از من مراقبت می‌کرد. این رفت و آمد‌ها به گونه‌ای شد که من دیگر هیچ دوست و آشنایی به جز پدربزرگم نداشتم.

مادرم مواظب بود تا دختری بی بندوبار نشوم که به من افتخار کند. او حتی وقتی با ناپدری ام ازدواج کرد اولین شرطش این بود که هر دوهفته یک بار به منزل ما بیاید تا مادرم زمان بیشتری را برای تربیت سالم من صرف کند.

این همه سخت گیری مرا به شدت آزار می‌داد تا این که سال گذشته پدربزرگم نیز دار فانی را وداع گفت و من تنها ماندم. در این شرایط مادرم کارش را رها کرد و برای من یک دستگاه گوشی تلفن هوشمند خرید تا از این حالت افسردگی و انزوا بیرون بیایم. با وجود این، او حتی مرا ۵دقیقه هم تنها نمی‌گذاشت و با آن که دختری ۲۹ساله بودم شب‌ها را نیز در آغوش مادرم می‌خوابیدم و او شبانه روز از من مراقبت می‌کرد. حتی در کلاس‌های دانشگاه هم در کنار من حضور داشت یا در بیرون کلاس درس منتظرم می‌ماند. او برایم حساب بانکی باز کرده بود، ولی من اختیاری برای واریز یا برداشت از آن حساب نداشتم حتی گواهی نامه من نیز در کیف مادرم بود و...

دختر جوان در حالی که اشک هایش را پاک می‌کرد، ادامه داد: در این شرایط، پنهانی وارد فضای مجازی شدم به طوری که خودم را دختری مستقل احساس می‌کردم و به جست و جو در فضای ناشناخته ادامه دادم تا این که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با «میثم» آشنا شدم و او را سنگ صبور درددل هایم یافتم. دیگر مدام با میثم چت می‌کردم و به رفتار‌های مادرم توجهی نداشتم.

بار‌ها سعی کردم با مادرم در این باره حرف بزنم، ولی او که می‌دانست قصد دارم از چه چیزی سخن بگویم سروصدا به راه می‌انداخت و فریاد می‌زد: «این نتیجه همه مراقبت‌های من است؟» به همین دلیل هیچ گاه نتوانستم آن چه را در قلب دارم برای مادرم بازگو کنم و در این میان نیز میثم با تعریف و تمجیدهایش به حرف هایم گوش می‌داد و با من همراهی می‌کرد.

این گونه بود که وقتی به مرکز بهداشت رفتیم ناپدری‌ام از من خواست تا درون خودرو منتظر آن‌ها بمانم. دراین لحظه ناخودآگاه به یاد میثم افتادم و مشتاق دیدار او شدم تا با هم برای ازدواج و آینده گفتگو کنیم. به همین دلیل بلافاصله نقشه آدم ربایی را طرح کردم و سوار بر خودرو رفتم.

آن جا سوئیچ را درون خودرو انداختم و با قفل مرکزی در‌ها را بستم و به طرف منزل مجردی میثم به راه افتادم، اما می‌دانستم که مادرم به شدت نگرانم می‌شود. دلم به حالش سوخت وپیامی با عنوان بازگرداندن سند منزل برایش ارسال کردم تا خیالش راحت شود که مرا افراد غریبه ندزدیده اند چراکه از اختلاف ارثیه‌ای دایی ام با مادرم اطلاع داشتم و بدین ترتیب از نگرانی و دلهره مادرم کاسته می‌شد. بعد از این ماجرا به خانه میثم رفتم، ولی وقتی خودم را تنها دیدم وحشت سراسر وجودم را فراگرفت. تازه فهمیدم که میثم اصلا قصد ازدواج با مرا ندارد و تنها به عنوان یک دوست خیابانی با من ارتباط برقرار کرده است.

در همین حال بود که پلیس با میثم تماس گرفت. او که وحشت زده شده بود از شدت ترس مرا از خانه اش بیرون انداخت تا دچار مخمصه نشود. این بود که فهمیدم اشتباه بزرگی را مرتکب شده ام و باید به آغوش خانواده ام باز گردم. به همین دلیل مدتی را در خیابان آواره و سرگردان بودم تا این که سوار تاکسی شدم و پیامی برای پدرم فرستادم که در حرکت هستم و... با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا ریشه یابی پرونده آدم ربایی ساختگی درحالی ادامه یافت که دختر جوان نیز با دستور سرهنگ خنجری به دایره مددکاری اجتماعی کلانتری معرفی شد تا اقدامات و بررسی‌های مشاوره‌ای و روان شناختی توسط کارشناسان زبده کلانتری در این باره صورت گیرد.

منبع: روزنامه خراسان

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: پول نیوز

کلیدواژه: رمزگشایی رمزگشایی از ماهیت دندان عقل رمزگشایی پلیس همین دلیل آدم ربایی

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.poolnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «پول نیوز» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۳۷۹۸۷۶۵ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کری ترسناک‌ترین مرد جهان برای سجاد غریبی؛ شب سختی مقابل من خواهد داشت

سورپرایز یارانه ای دولت برای مردم در بهمن/یارانه جدید در حساب سرپرستان خانوارها

صف‌های طولانی در ایرانشهر/ قیمت نان ۱۰ هزار تومان شد

اخباری به جای بیرانوند به اردوی تیم ملی دعوت شد

خبر مهم برای صاحبان سهام عدالت

خبر بعدی:

جشن‌های دهه فجر توسط مردم برگزار شود/ پیگیری امهال وام سیل‌زدگان پل‌دختر از رئیس جمهور

به گزارش خبرگزاری فارس از پل‌دختر، حجت الاسلام سید محسن موسوی در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: کشور در شرایط حساسی است و با روی کاربودن دولت انقلابی و پای کار بودن آن مردم با مشارکت خود جشن‌های پیروزی انقلاب را متفاوت‌تر و با شکوه‌تر از گذشته برگزار کنند.

وی به دیدار نمایندگان سه استان لرستان ، خوزستان و چهارمحال بختیاری با رییس جمهور اشاره کرد و افزود: در این نشست نماینده پل‌دختر در مجلس شورای اسلامی بر اساس مصوبات  سفر رییس جمهور به لرستان ، امهال تسهیلات بانکی سیل زدگان و کمک به کشاورزان سیل زده را پیگیر شد که آن طور که پیدا است این امر محقق می‌شود.

امام جمعه پل‌دختر بر توجه به ظرفیت تالاب‌ها و درآمدزایی از این طریق در پلدختر تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود متولیان امر در رابطه با حفاظت از این نعمت خدادادی بیشتر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی کنند.

وی با تبریک صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2022 اشاره کرد و افزود: این صعود پرافتخار را به جوانان برومند کشور تبریک گفته که جوانان ایران در تمام عرصه‌ها از جمله ورزش خوش درخشیدند و در عرصه‌های علمی نیزصاحب مقام و مدال هستند.

موسوی به مسایل سیاسی روز اشاره کرد  یادآورشد: اروپایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای با ایران مرتب نقش بازی می‌کنند که این خیمه شب بازی و خوش خدمتی به ایالات متحده برای همگان واضح و روشن شده اما هنوز خودشان نیز نمی‌دانند در مذاکرات دنبال چه هستند.

وی افزود: قصد آنها تنها تحت فشار قراردادن تیم مذاکره کننده ایران است تا مذاکرات را با اقتصاد و معیشت مردم کشورمان گره بزنند که سال‌ها است این فشارها و تحریم‌ها تاثیر خود را گذاشته و مردم را تحت فشار قرار داده‌اند و سختی‌ها را امروز ملموس مشاهده می کنند.

امام جمعه پل‌دختر گفت: شاید تلاش اروپایی‌ها به واسطه آمریکا این است که بخواهند بین ایران  و شرکا (روسیه و چین) شکاف ایجاد کنند اما این را باید بدانند که ایران دنبال امتیاز سوخته نیست.

وی افزود: اروپایی‌ها پرداخت بدهکاری ایران به سازمان ملل از وجه بلوکه شده ایران را یک امتیاز به حساب می‌آورند و مطرح می‌کنند که این امتیاز سوخته و منفعت آن برای خودشان است و تاثیر و سودی به حال ایران ندارد.

موسوی یادآورشد: معین کردن ضرب العجل اروپایی‌ها در مذاکرات ،حنایی است که دیگر رنگی ندارد و دنبال فرسایشی کردن مذاکرات هستند و تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران مرتب ، با اقتدار و با حفظ حرمت ملت ایران حضور دارند و حرف می‌زنند و پای مذاکره هستند اما آنها مذاکرات رافرسایشی می‌کنندچون دارند به بن بست می‌رسند.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی در مذاکرات دنبال رفع تحریم‌ها با توافق پایدار و راستی آزمایی است  تا مذاکرات را در ریل اصلی خود قرار داده و به حاشیه بردن آن به نفع دو طرف نیست.

امام جمعه پل‌دختر به کشتار وحشیانه مردم مظلوم و بی پناه مردم یمن توسط رژیم آل سعود و امارات اشاره کرد و گفت: جنایات هولناکی که توسط ائتلاف سعودی و اماراتی نسبت به مردم مظلوم و بی‌پناه  یمن  دارد اتفاق می‌افتد که حمله به مراکز غیر نظامی است و موجب کشتار مردم ، کودکان و زنان می‌شود.

وی سکوت مجامع بین المللی در برابر کشتار وحشیانه مردم بی دفاع یمن  را محکوم کرد و افزود:مدعیان حقوق بشر مهر سکوت بر دهان آنها زده شده وامروز سعودها جسارت را از حد گذرانده اند و امارات متحده عربی نیز که چندی پیش اعلام کرد می‌خواهد از این قضیه بیرون برود حالا دم درآورده اند و در این ائتلاف شرکت کردند.

موسوی یادآورشد: در این جنایات، زندانی را در یمن بمباران کردند که باعث شد ٣۵٠ نفر انسان بی‌گناه کشته و مجروح شوند و در برابر این جنایت هیچ کشوری در دنیا نیست که آن را محکوم کنند هرچند جواب یمنی‌ها دندان شکن و تحسین‌برانگیز است.

انتهای پیام/

دیگر خبرها

  • نمایشگاه مجازی کتاب تهران، یک نهال در حال رشد است
  • دختر جوان زابلی باتلاش تکنسین اورژانس به زندگی بازگشت
  • امدادگران دختر جوان کوهنورد را در شمیرانات نجات دادند
  • راز چاقو خونین در خودرو 3 زورگیر خشن / تعقیب و گریز در جنوب تهران + عکس
  • دختر نوجوان زرین دشتی در گوراب غرق شد
  • گیتی‌پسند ۴ _ راگا تهران یک/ رالی جذاب لیگ با صدرنشینی کهکشانی‌ها ادامه دارد
  • جشن‌های دهه فجر توسط مردم برگزار شود/ پیگیری امهال وام سیل‌زدگان پل‌دختر از رئیس جمهور
  • ماجرای تعقیب و گریز هالیوودی در آزادراه کرج-قزوین / پلیس فاش کرد !
  • رمزگشایی دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس از یک تحول مهم چراغ خاموش / رفع موانع تحریمی و انتقال راحت پول فروش نفت به ایران چگونه ممکن شد؟
  • قاتلانی که از جنایت پشیمان نیستند
دیگران می‌خوانند: