Web Analytics Made Easy - Statcounter

اقتصاد آنلاین- پریسا شاکری؛ پرونده ثبت‌نام عمومی برای مسکن حمایتی ۱۵ دی ماه بسته شد و حالا بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی از ۲۰ دی ماه فرآیند ثبت‌نام مجردها آغاز می‌شود. 

پیش از این قرار بود مردان مجرد بالای ۲۵ سال اجازه ثبت‌نام برای مسکن حمایتی را داشته باشند اما شرط سنی وزارت راه و شهرسازی اصلاح شد و حالا مجردان بالای ۲۳ سال امکان ثبت‌نام برای مسکن حمایتی دارند.

بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان

 

به جز این مهلت ثبت‌نام برای معلولان و مددجویان نهادهای حمایتی تمدید شده است و این دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن می‌توانند تا ۳۰ دی ماه برای ثبت‌نام اقدام کنند. 

متقاضیان برای ثبت‌نام می‌توانند به نشانی https://saman.mrud.ir/ مراجعه و با وارد کرد کد ملی و شماره موبایل خود ثبت نام کنند.

البته وزارت راه و شهرسازی پیش از این، به اقتصاد آنلاین نکاتی را توضیح داده است تا متقاضیان مسکن حمایتی هنگام ثبت‌نام دچار مشکل نشوند. 

 بر اساس توضیحات وزارت راه و شهرسازی علت اختلال در فرآیند ثبت‌نام مسکن حمایتی ممکن است یکی از این موارد باشد. اینکه به دلیل پایان قریب‌الوقوع مهلت ثبت‌نام ترافیک سایت ثبت‌نام در روزهای آخر افزایش داشته و در فرآیند ثبت‌نام برخی متقاضیان اختلال ایجاد شده باشد.

مورد دوم این است که احتمالا برخی از افراد با گوشی‌های آیفون وارد لینک ثبت‌نام مسکن حمایتی می‌شوند و از آنجا که سامانه ثبت‌نام نهضت ملی مسکن گوشی‌های آیفون را پشتیبانی نمی‌کند، این افراد در فرآیند ثبت‌نام دچار اختلال شده‌اند و احتمال دیگر اینکه متقاضیان مسکن حمایتی از مرورگر اینترنتی مناسب استفاده نمی‌کنند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، سایت ثبت‌نام مسکن حمایتی فقط از گوشی‌های اندروید پشتیبانی می‌کند و شیوه بهتر ثبت‌نام این است که افراد با رایانه‌های شخصی وارد سایت ثبت‌نام شوند.

بر اساس اعلام این وزارتخانه افرادی که با رایانه شخصی یا لپ‌تاپ وارد سایت می‌شوند، باید از نسخه ۵۱ به بعد مرورگر موزیلا فایرفاکس و یا نسخه ۵۱ به بعد مرورگر کروم استفاده کنند. همچنین افراد باید در طول ثبت‌نام از کلیک روی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرورگر خودداری کنند.

میزان پیش‌پرداخت و اقساط وام مسکن حمایتی 

خبر جدید دیگری که این روزها درباره مسکن حمایتی منتشر شده، رقم دقیق اقساط وام مسکن حمایتی است. بر اساس آخرین توضیحات وزارت راه و شهرسازی مبلغ اقساط ماهیانه طرح نهضت ملی مسکن برای اقشار کم‌درآمد در مناطق مختلف کشور را بین ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و مبلغ اقساط برای گروه‌های متوسط را بین ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد کرده است.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است که نرخ سود تسهیلات برای دهک‌های ۴ و ۵ جامعه ۹ درصد و برای دهکهای ۱ تا ۳ که عمدتا اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند ۵ درصد است. با این حساب در تهران برای تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۹ درصد برای دهک‌های۴ و ۵، مبلغ اقساط بدون سود دوران مشارکت ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. همچنین رقم اقساط با نرخ سود ۵ درصد برای دهک‌های اول تا سوم نیز بدون سود دوران مشارکت ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر برای تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی با با نرخ سود ۹ درصد برای دهک‌های۴ و ۵، مبلغ اقساط بدون سود دوران مشارکت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. همچنین رقم اقساط با نرخ سود ۵ درصد برای دهک‌های اول تا سوم نیز بدون سود دوران مشارکت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در مراکز استان برای تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۹ درصد برای دهک‌های۴ و ۵، مبلغ اقساط بدون سود دوران مشارکت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. همچنین رقم اقساط با نرخ سود ۵ درصد برای دهک‌های اول تا سوم نیز بدون سود دوران مشارکت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در سایر مناطق شهری برای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۹ درصد برای دهک‌های۴ و ۵، مبلغ اقساط بدون سود دوران مشارکت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. همچنین رقم اقساط با نرخ سود ۵ درصد برای دهک‌های اول تا سوم نیز بدون سود دوران مشارکت ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در مناطق روستایی برای تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۹ درصد برای دهک‌های۴ و ۵، مبلغ اقساط بدون سود دوران مشارکت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. همچنین رقم اقساط با نرخ سود ۵ درصد برای دهک‌های اول تا سوم نیز بدون سود دوران مشارکت ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در این مدل تخصیص بسته حمایتی نرخ سود به گروههای کم درآمد رقم اقساط را کاهش داده و پرداخت آن را برای خانوار توان‌پذیر می‌کند.

از سوی دیگر نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن برای دیگر اقشار جامعه ۱۸ درصد تعیین شده است. بر این اساس در تهران برای تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی، مبلغ اقساط ماهانه بدون سود دوران مشارکت ۷میلیون تومان است.

در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر برای تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه بدون سود دوران مشارکت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. در مراکز استان‌ها برای تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه بدون سود دوران مشارکت ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین، در سایر شهرها برای تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه بدون سود دوران مشارکت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. در مناطق روستایی برای تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومانی مبلغ اقساط ماهانه بدون سود دوران مشارکت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

درباره میزان آورده اولیه هم محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این به اقتصاد آنلاین توضیح داده بود که رقم پیش پرداخت مسکن حمایتی برای دهک‌های اول و دوم ۲۰ میلیون تومان و برای بقیه ۴۰ میلیون تومان است. 


 

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده اند صرافی ارز دیجیتال

منبع: اقتصاد آنلاین

کلیدواژه: قیمت مسکن مسکن وزارت راه و شهرسازی وزارتخانه رستم قاسمی مسکن حمایتی نهضت ملی مسکن بازار معاملات مسکن هزار تومان برآورد شده میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وزارت راه و شهرسازی میلیون و ۳۰۰ هزار فرآیند ثبت نام هزار تومان نهضت ملی مسکن برای تسهیلات میلیون تومان مسکن حمایتی بر اساس

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.eghtesadonline.com دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «اقتصاد آنلاین» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۰۸۴۷۹۲ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

خبر بعدی:

ایجاد بازارچه از مزرعه تا سفره برای کاهش قیمت محصولات و سود بیشتر کشاورزان

مسلم غلامی در کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال با اشاره به رتبه نخست این شهرستان در پرداخت تسهیلات کشاورزی، از جذب نشدن تسهیلات  برخی دستگاه‌های اجرایی انتقاد کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان هم با تاکید بر جذب ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار اشتغالزا در استان از سوی کارآفرینان و سرمایه گذاران، گفت: امسال ۲۳ هزار فرصت شغلی در استان وجود دارد که باید بیشتر شود.

یوسف شعبانی از ثبت ۴۹ درصد فرصت‌های شغلی کبودراهنگ در سامانه رصد خبر داد و افزود: ثبت در سامانه رصد تحقق شغل نیست و باید راستی آزمایی شود.

مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی کبودراهنگ هم سهمیه اشتغال امسال این شهرستان را هزار و ۹۸۷ نفر اعلام کرد و گفت: در شش ماه نخست ۹۷۵ مورد ثبت شده که رتبه سوم استان را داریم.

حمیدرضا عاشوری افزود: در حوزه روستایی هم با ۴۵ طرح و ۳۱ میلیارد تومان اعتبار رتبه نخست استان را داریم.

باشگاه خبرنگاران جوان همدان همدان

دیگر خبرها

  • تمدید مهلت ثبت‌نام جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد
  • ۱۵ هزار و ۶۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن در لرستان اولویت‌بندی شدند
  • ساخت مسکن حمایتی در دولت قبل تقریباً «صفر»
  • زمان آخرین مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب هیات علمی مشخص شد
  • افتتاح ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی در آذر
  • مهلت ثبت‌نام جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد تمدید شد
  • مهلت فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد تا ۷ مهر تمدید شد
  • ۴ هزار گلستانی متقاضی مسکن ملی افتتاح حساب کردند
  • مهلت فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد تا ۷ مهرماه تمدید شد
  • ایجاد بازارچه از مزرعه تا سفره برای کاهش قیمت محصولات و سود بیشتر کشاورزان