گزارشگر خاطرانگیزِ تلویزیون درباره خاطراتش از بازی در سریال "پایتخت" گفت که محسن تنابنده اگر بازیگر نمی‌شد می‌توانست کشتی‌گیر خوبی شود.

به گزارش مشرق، تفاوت هادی عامل و گزارش‌های کشتی او با دیگران شاید این باشد که عشق به گزارشگری محور و هدف زندگی او بوده به گونه‌ای که حضور در یک سوم از میادین بین‌المللی ورزش کشتی را با هزینه شخصی خود و به واسطه همین عشق تجربه کرده است.

او میهمان برنامه «رخ به رخ» بود تا مثل گزارش‌هایش گرم و صادقانه مقابل امیرعلی دانایی بنشیند و به سؤالاتی از جنس مواجهه نزدیک‌تر با خود پاسخ دهد.

هادی عامل در اتاق گریم این برنامه به برخی از خوش‌پوش‌ترین کشتی‌گیرها اشاره کرد و گفت: مهدی حاجی‌زاده و رضا یزدانی و از قدیمی‌ترها آقای تاجیک در دوران پهلوان تختی و منصور مهدی‌زاده به نظرم شیک‌پوش‌اند.

گزارش بیان یک احساس است

امیرعلی دانایی مجری «رخ به رخ» با اشاره به کشتی‌گیر بودنِ هادی عامل از او درباره مصدومیتش پرسید و این گزارشگر کشتی پاسخ داد:در سن ۱۶، ۱۷ سالگی به دلیل مصدومیت آرنج دستم  دکتر به من گفت کشتی نگیر. آن زمان کشتی‌گیری بود که با یک پا کشتی می‌گرفت و من هم می‌خواستم با الگو قرار دادن او با یک دست قهرمان جهان شوم. تا ۱۹ سالگی ادامه دادم و چندین قهرمانی هم به دست آوردم اما بعد از آن وارد مسیر مربیگری و داوری کشتی شدم.

این مفسر کشتی ادامه داد: پس از آن به صورت اتفاقی وارد عرصه گزارشگری کشتی شدم و اولین المپیکی که در آن مسابقات کشتی را گزارش کردم سال ۱۹۹۶ بود که بعد از برد آقای خادم کلی گریه کردم.

وی ادامه داد: خیلی تلاش کردم و بسیاری چیزها را فدای گزارشگری کردم. همیشه گزارشگر خوب شدن برایم در زندگی هدف و محور بوده است. هر روز سعی می‌کنم اطلاعاتم را بالا ببرم هرچند از فنون کشتی چیزی نیست که بلد نباشم.

عامل درباره گزارشگری حسی خود گفت: کار گزارش بیان یک احساس است.خوشحالم که توسط کشتی با مردم ارتباط عاطفی برقرار کردم. به دلیل شغلم سفر زیاد رفتم اما به جرأت می‌گویم مردم ایران مهربان ترین مردم دنیا هستند و اگر تا به حال در ایران مانده‌ام اول به خاطر همین مهربانی مردمش هست.

این گزارشگر ۶۷ ساله گفت: ۷ سفر المپیکی رفتم و المپیک ۹۶ و ۲۰۰۰ سیدنی را با هزینه خودم رفتم. آن زمان شادروان نوایی، جواد رفوگر و خیلی‌های دیگر خیلی بهتر از من  گزارش می‌کردند. در گذشته و زمانی که شناخته شده نبودم یک سوم سفرها را با هزینه خودم رفتم.

عامل درباره طلایی‌ترین نسل کشتی گفت:  دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ سال‌های خوبی برای کشتی بود اما قهرمان دنیا نشدیم. طلایی‌ترین نسل کشتی ایران در دهه ۱۹۶۰ درخشیدند. سال ۱۹۶۱ یوکوهاما قهرمان جهان شدیم که در ۸ وزن ، ۷ مدال گرفتیم که ۵ تای آن طلا بود.

۴ سال بعد یعنی سال ۱۹۶۵ هم در مسابقات جهانی منچستر  قهرمان دنیا شدیم. 

وی درباره تأثیر حافظه قوی و داشتن اطلاعات در گزارشگری توضیح داد: در گزارش کشتی باید ۶ دانگ بود چون تایم مسابقه ۶ دقیقه است و کوچکترین غفلتی ممکن است چیزی را از دست بدهی. در زمان گزارش غرق کشتی می‌شوم و اطلاعات را هم در ذهن دارم و احساسات هم به صورت دلی به آن اضافه می‌شود.

این مفسر کشتی درباره فنون مورد علاقه خود گفت: در کشتی فرنگی سالتو بارانداز و در کشتی آزاد پلنگ شکن، درخت کن و لنگ تندر را دوست دارم.

محسن تنابنده پتانسیل کشتی‌گیر شدن را دارد

عامل گفت: محسن تنابنده اگر بازیگر نمی‌شد می‌توانست کشتی‌گیر خوبی شود. در المپیک هم با من تماس گرفت و از مسابقات پرسید درست مثل پرویز پرستویی که کشتی را دوست دارد.

او از خاطراتش در بازی در سریال «پایتخت» گفت: وجه اشتراک بازیگری و گزارشگری استفاده درست از احساسات است. با اینکه برای ضبط یک پلان بارها کات داده می‌شد اما سعی می‌کردم  هر بار با احساسی قوی خود را در موقعیت واقعی تصور کنم.

این گزارشگر تلویزیون درباره هیجان‌انگیزترین بازی‌ها توضیح داد: همه فینال‌هایی که به طلا برای کشورمان ختم شده خیلی برایم هیجان‌انگیز بود. در المپیک ۲۰۰۴ آتن علیرضا حیدری سه بار به حریفش باخته بود و در کشتی آخر دوست داشتم ببرد که بُرد و این بازی هم برای من بسیار هیجان داشت.

عامل درباره پهلوان تختی گفت: پهلوان تختی از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۶۶ عضو تیم ملی بود با این حال در همه بازی‌های انتخابی شرکت می‌کرد که مربوط به روحیه جوانمردی او می‌شد.

وی افزود: آقا تختی در ۴ المپیک شرکت کرده که یک طلا، دو نقره و یک چهارمی دارد که به لحاظ مدالی هم سرآمد و پرافتخار است اما در بحث اخلاقی هم همه‌چیز را برای همه می‌خواست. دوست داشت جامعه‌اش در رفاه باشد.  در مسابقات ملبورن وقتی ۵۰ هزار تومان به او جایزه دادند گفت به کسانی که اوت شدند هم مبلغی به عنوان تشکر بدهید که ندادند. آمد جایزه خود را بین آنهایی که اوت شده بودند تقسیم کرد که یکی از کسانی که زنده هست می‌گوید من آن سال از این پول ازدواج کردم، خانه خریدم و کاسبی هم راه انداختم.
یک بار به یک داور اعتراض نکرد و همه رقبا از او به نیکی یاد می‌کنند.

این مفسر کشتی در ادامه گفت: خدا بی‌جهت به کسی عزت نمی‌دهد آقا تختی ویژگی‌های زیادی داشته که خداوند به او عزت داده است. 

بدون نقاب در آئینه «رخ به رخ»

هادی عامل در بخش آئینه رخ به رخ در مقابل خودش قرار گرفت و گفت: من سعی می‌کنم از لذات آنی برای لذت‌هایی که ماندگارند بگذرم. هادی سعی کن اشتباه نکنی اگر کردی سعی کن جبرانش کنی سرزنش کردن خودت تأثیری ندارد. من هیچ‌وقت به این فکر نمی‌کنم که ممکن است عزیزی را از دست دهم سعی می‌کنم در لحظه به عزیزانم عشق دهم. به هادی ۳۰ ساله می‌گویم با مردم صداقت داشته باش سعی کن اول کوچکِ مردم شوی و بعد آرام آرام بزرگ شوی. شهرت ارزش نیست، محبوبیت ارزش است. باید مردم دوستت داشته باشند تا محبوب شوی.

وی که اصالتاً زابلی است گفت: از همه جای دنیا  زادگاهم یعنی مشهد را بیشتر دوست دارم. آشپزی را دوست دارم و به نظرم جزو فرهنگ هر کشوری است و من هم از تجربه غذایی در نقاط مختلف دنیا استقبال می‌کنم. برای چهلمین سالگرد ازدواجم هم برای ۵۰ نفر خودم غذا درست کردم.

این گزارشگر تلویزیون اضافه کرد: آخرین اشک شوقی که ریختم مربوط به طلای محمدرضا گرایی بود. تکه کلام خداقوت پهلوان و خسته نباشید پهلوان را دیده‌ام که حتی در مجلس هم  استفاده کرده‌اند.

وی در انتها المپیک پاریس را تجسم کرد و نبرد رضا یزدانی با دیوید تیلور را در فینال ۲۰۲۴ گزارش کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: مشرق

کلیدواژه: بازار خودرو بورس قیمت کشتی ایران سریال رسانه ملی هادی عامل رضا یزدانی علیرضا حیدری پرویز پرستویی برنامه رخ به رخ خودرو قیمت های روز در یک نگاه حوادث سلامت هادی عامل کشتی گیر رخ به رخ

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.mashreghnews.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «مشرق» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۱۳۶۴۱۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

کمیسیون تلفیق سقف پاداش پایان خدمت کارکنان دولت را ۴۷۲ میلیون تومان تعیین کرد

صف‌های طولانی در ایرانشهر/ قیمت نان ۱۰ هزار تومان شد

اخباری به جای بیرانوند به اردوی تیم ملی دعوت شد

مهاجم تیم ملی با لباس عزا گل زد / مردم بوشهر به احترامطارمی شادی نکردند

خبر مهم درباره یارانه معیشتی و نقدی/ یارانه ٨٠٠هزار تومانی قطعی شد

خبر بعدی:

امام جمعه اردبیل: در صورت صعود نکردن به جام جهانی دشمن فشار مضاعفی وارد می‌کرد

امام جمعه اردبیل گفت: امپراطوری رسانه‌ای دشمن خودش را با تمام توان آماده کرده بود که با شکست ایران در این مسابقه و در صورت صعود نکردن به جام جهانی آن را به اقتصاد کشور گره بزند و فشار مضاعفی به میز ایران در مذاکرات هسته‌ای وارد کند و از این جهت نیز باید از بازیکنان غیور و حماسی تیم ملی تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از توجه دولت به رفع مشکلات ناشی از بارش برف سنگین و نیز سفر وزیر کشور در این رابطه به استان تقدیر کرد.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: از حضور وزیر محترم کشور در استان اردبیل و ملاحظه مشکلات برف از نزدیک تشکر داریم، انتظار هم از دولت محترم همین بود.

وی بیان کرد: در گذشته از حیطه مسئولیت بعضی از وزراء انتقاد می‌کردیم، اما اعتنایی نمی‌شد، حضور ایشان برکات خاصی هم داشت، ۵۰ میلیارد تومان جهت خسارت برف اختصاص داده شد و قرار است ۱۵ دستگاه لودر و گریدر نیز از خارج برای استان اردبیل خریداری گردد.

وی همچنین ضمن تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال در برابر عراق و صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ بیان کرد: موفقیت تیم ملی فوتبال کشور در صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را به ملت بزرگ ایران و به بازیکنان عزیز تبریک می‌گوییم، حفظ غرور ملت، خوشحالی مضاعف مردم بویژه جوانان و بالارفتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی سه مقصد بزرگ و سه ثروت عظیم ملی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در سال ۱۹۴۸ میلادی اسرائیل در فلسطین اشغالی در منطقه به نام طنطوره مرتکب جنایت وحشتناکی در حقوق فلسطینی‌ها شد در این جنایت صد‌ها فلسطینی به صورت وحشتناک کشته شدند این کشتار یک نسل کشی واقعی بود.

به گفته وی، رژیم جعلی اسرائیل آن زمان مانع از انتشار جزئیات این مذبح شد تا اینکه چند روز پیش چند نفر از ارتش اشغالگر اسرائیل زبان به اعتراف گشودند و جزئیات کشتار آن مظلومان را برملا ساختند و با اعترافات وحشتناک خود تمام ملت‌ها را در حیرت فرو بردند.

عاملی اظهار کرد: رژیم خون‌ریز اسرائیل در آن زمان در صد تصفیه نژادی یا تطهیر عرقی در شهر‌های فلسطین بود تا با رعب و وحشت مقدمه بزرگترین مهاجرت فلسطینی‌ها را فراهم کند و همین طور هم شد، چون جنایت طنطوره اثر عمیقی بر مهاجرت فلسطینی‌ها در شهر‌ها و قصبه‌های مجاور گذاشت.

وی ادامه داد: این جنایت یکی از صد‌ها و بلکه هزاران جنایتی است که اسرائیل در طول هفتاد سال اشغال درحق فلسطینی‌ها و بلکه در حق امت حضرت محمد (ص) روا داشته است و حالا جای تاسف است که دولت‌های اسلامی عربی و غیر عربی یکی بعد از دیگری به سازش با اسرائیل و ایجاد روابط اقتصادی و سیاسی اقدام می‌کنند و به این جرثومه فساد پایگاه نظامی می‌دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل همچنین در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به احادیث مختلف، بر عدم اسراف نان این برکت الهی تاکید کرد.

دیگر خبرها

  • شناورسازی کشتی تفریحی در کارون خرمشهر
  • طرح هادی برای ۶۰ روستای زیر ۲۰ خانوار زنجان تهیه شد
  • در صورت حمله به روسیه، در دفاع از مسکو وارد جنگ می‌شویم
  • پهلوگیری ۵۹ کشتی حامل غلات در بندر امام خمینی (ره) / موجودی کالاهای اساسی در کشور مطلوب است
  • هادی العامری: عدم توافق در مسئله نخست وزیری، عراق را به بن‌بست خواهد برد
  • امام جمعه اردبیل: در صورت صعود نکردن به جام جهانی دشمن فشار مضاعفی وارد می‌کرد
  • صدور حکم مطالعه زندگی ائمه برای هنجارشکنان روز شهادت امام هادی(ع)
  • طرح هادی در ۶۰ روستای استان زنجان اجرا می شود
  • حریف هادی ساروی در دیدار دوستانه ایران و آمریکا چه کسی است؟
  • «هادی العامری» خواستار پایان اختلافات احزاب کُردی با یکدیگر شد
دیگران می‌خوانند: