جعفر مردانی روز شنبه در نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: تبیین ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، نفش رهبری امام راحل (ره) و منویات مقام معظم رهبری برای مردم و به ویژه برای نسل جوان از اهداف تشکیل کمیته‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر است که باید همه در انجام آن فعالیت‌های مناسبی را انجام دهند.

وی بیان دستاوردهای نظام در مدت ۴۳ سال گذشته را از دیگر اولویت‌های کمیته‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر بیان و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته با وجود فشارهای اقتصادی و اعمال تحریم‌های ظالمانه توانسته‌اند در اوج اقتدار ملی و بین‌المللی پا برجا بماند و در تمامی حوزه‌های سیاسی، نظامی، علمی و پزشکی به موفقیت‌های قابل قبولی دست یابد که لازم است این دستاوردها به خوبی تبیین شود.

مردانی تشریح ایستادگی‌های مردم ایران اسلامی در برابر دشمنی‌های استکبار جهانی و فتنه‌انگیزی‌ها و جنگ‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنان را ضروری دانست و یادآور شد: تبیین گام دوم انقلاب اسلامی نیز که مسیر توسعه و پیشرفت نظام را به درستی مشخص کرده است از دیگر اولویت‌های فکری و اجرایی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به نیاز جامعه به وحدت، انسجام، همدلی و برادری در برابر هجمه‌های بدخواهان باید تمامی برنامه‌ها در دهه فجر در راستای امیدآفرینی، ایجاد اعتماد و تقویت روحیه نشاط و شادابی تنظیم شود.

معاون استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر مراسمی نمادین و تشریفاتی نیست و در اجرای آن همه افراد از هر قشری پای کار خواهند آمد و با آرمان‌های انقلاب تجدید بیعت می‌کنند، گفت: مردمی بودن برنامه‌های این دهه باید مد نظر قرار گیرد و در کنار آن نیز مسوولان برنامه‌های راهبردی را ارائه کنند.

وی همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا در ۲ سال اخیر و محدود شدن بسیاری از برنامه‌ها در این مدت، افزود: تلاش شود در دهه فجر امسال علاوه بر برگزاری مطلوب برنامه‌ها، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به تصمیمات ستاد ملی و استانی کرونا مد نظر قرار گیرد.

مردانی بر فعال شدن کمیته‌ها و کارگروه‌های شهرستانی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی تاکید و تصریح کرد: دستگاه‌های همکار در هر یک از کمیته‌ها نیز باید هر چه زودتر نسبت به معرفی نماینده تام‌الاختیار خود در هر کمیته اقدام کنند تا انسجام مطلوب‌تری در برنامه‌ها و فعالیت‌ها شکل بگیرد.

مردانی در خصوص طرح‌های قابل ‌افتتاح و بهره‌برداری در دهه فجر نیز گفت: به زودی با نظارت معاونت هماهنگی امور عمرانی فهرست طرح‌های مورد نظر جمع‌بندی خواهد شد.

فعالیت‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در قالب ۲۶ کمیته ساماندهی می‌شود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی با رویکردهای جدید به دنبال تحریک جریان‌های مطالبه گری عمومی و تبلیغ خشونت در این حوزه هستند تا با به چالش کشیدن مسوولان و کمرنگ جلوه دادن دستاوردها، میان مردم و مسوولان فاصله بیندازند.

موسی انصاری با تاکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی برای جوانان افزود: نسل جوان، دوران به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به صورت عینی درک نکرده‌اند و به شدت مورد هجمه دشمنان در فضای مجازی قرار دارند از این رو لازم است در دهه فجر از تمام توان و ظرفیت برای تبیین دستاوردها و اغناسازی جوانان استفاده شود.

وی به تشکیل چهار ستاد استانی، شهرستانی، بخشی و روستایی در مجموع ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: در همین راستا ۲۶ کمیته نیز در ستاد استانی شکل گرفته است.

انصاری از کمیته ورزش و جوانان، کودک و نوجوان، زنان و خانواده، امور مساجد، امور ایثارگران، قرآن و هیات مذهبی، قوه قضائیه، فضاسازی و تبلیغات شهری، روستایی و عشایری، کارگری و کارآفرینی، بسیج، دانشجویی، دانش‌آموزی، همیاری و سازمان‌های حمایتی، فرهنگی، اصناف و بازاریان، حوزه و روحانیت، هنر و هنرمندان، صنایع، بانک‌ها و موسسات اعتباری، سلامت و درمان و امنیت و انتظامات به عنوان تعدادی از کمیته‌های شکل گرفته در ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی نام برد و یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مسولیت ستادهای شهرستانی دهه فجر امسال با روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان است.

وی فعال شدن تمامی کمیته‌های ۲۶ گانه تا پایان دی‌ماه را ضروری خواند و افزود: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از اعتبارات فرهنگی برای برگزاری برنامه‌های مرتبط با این ایام هزینه کنند و باید دانست که اجرای این گونه برنامه‌ها چندان وابسته به اعتبارات نیست بلکه اعتماد به مردم و ایجاد فرصت برای آنان باعث می‌شود تا اقشار مختلف به صورت خودجوش در صحنه حاضر شوند.

انصاری به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و حضور دانش آموزان و دانشجویان در فضاهای آموزشی پس از وقفه ایجاد شده در اثر شیوع کرونا نیز اشاره کرد و اظهار داشت: لازم است از فرصت ایجاد شده به عنوان یکی از مهم‌ترین کانون‌های ارتباطی با نوجوانان و جوانان برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی به نحو مطلوبی استفاده شود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای نورافشانی آسمان شهرهای استان در شب ۲۲ بهمن با همکاری دستگاه‌های انتظامی و نهادهای نظامی افزود: انتظار می‌رود شعب بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در زمینه فضاسازی شهری در این ایام همکاری بیشتری با مجموعه شهرداری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حاضران در این نشست در خصوص راه‌اندازی کاروان‌های شادی با همکاری شهرداری و کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، امکان تجمیع برخی کمیته‌ها به دلیل عضویت چندگانه برخی دستگاه‌ها در کمیته‌های مختلف، بررسی امکان دعوت از هنرمندان شناخته شده ملی برای حضور در برنامه‌های دهه فجر، لزوم معرفی نماینده تام‌الاختیار دستگاه‌ها برای عضویت فعال در کمیته‌ها و توجه به پراکنش مناسب برنامه‌ها به ویژه در روستاهای پرجمعیت پیشنهادهایی را ارائه و بررسی کردند.

برچسب‌ها جمهوری اسلامی ایران چهارمحال وبختیاری دهه فجر

عضویت در کانال تلگرام خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: جمهوری اسلامی ایران چهارمحال وبختیاری دهه فجر جمهوری اسلامی ایران چهارمحال وبختیاری دهه فجر ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی دهه فجر برنامه ها دستگاه ها کمیته ها

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۱۳۶۶۷۷ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

فوری/ حداقل حقوق کارکنان برای سال آینده چقدر شد؟

آغاز فروش فوری پژو پارس از فردا_بهمن1400

شوک کرونا به اردو - احتمال غیبت دو ستاره اصلی

قیمت سکه و قیمت طلا امروز دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ +جدول

خبر مهر درباره وازیر سود سهام عدالت/زمان واریزی جدید به حساب دارندگان سهام عدالت

خبر بعدی:

معاون سیاسی استاندار خوزستان:برنامه‌های دهه فجر مردمی و بامحتوا برگزار شود

به گزارش خبرنگار ایرنا رضا نجاتی روز دوشنبه در نشست هماهنگی ستاد استانی دهه فجر در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان افزود:برنامه‌های دهه فجر نباید تکراری و کلیشه‌ای باشد؛ در دهه فجر باید اندیشه‌های ناب امام خمینی(ره) و ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان با زبان گویای هنر تبیین شود.
وی با بیان اینکه برای بزرگداشت دهه فجر و برنامه‌های فرهنگی این ایام باید همه پای کار آیند و احساس مسوولیت کنند گفت:به اندازه ارادتی که به انقلاب اسلامی ، خون شهدا و امام راحل و رهبری معظم انقلاب اسلامی داریم باید درباشکوه‌تر برگزار کردن برنامه‌های دهه فجر مشارکت کنیم.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود:همه برنامه‌های تدارک دیده شده در دهه فجر باحضور و جلب مشارکت عمومی به ویژه جوانان با کیفیت خوب اجرا شود ولی سلامت مردم نیز با رعایت شیوه‌نامه‌های

بهداشتی مدنظر قرار گیرد.  

نجاتی، ضرورت تغییرات محیطی در فضای شهرها توسط شهرداران و مشارکت دستگاههای اجرایی را موردتاکید قرار دارد و بیان کرد: اوج این فعالیت‌های فرهنگی و هنری باید در روز ۲۲ بهمن و راهپیمایی متمرکز شود.

وی از حضور نیافتن برخی مسوولان اجرایی و فرهنگی در نشست‌های هماهنگی ستاد استانی دهه فجر انتقاد کرد و گفت: در این خصوص هیچ عذری پذیرفته نیست.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای خوزستان برگزار می‌شود
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت:راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای خوزستان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
نجاتی، با اشاره به اینکه در دهه فجر پارسال به دلیل اوج گیری ویروس کرونا، بخشی از برنامه‌های دهه فجر اجرایی نشد ابراز امیدواری کرد مردم با حضور حماسی در جشن ملی ۱۴۰۰ ، با آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند.

فرمانداران در بازار نظارت داشته باشند
معاون سیاسی اجتماعی استاندارخوزستان از فرمانداران و دستگاه‌های نظارتی خواست در ایام دهه فجر نظارت بر بازار را تشدید کنند تا برخی سودجویان با افزایش قیمت کالاها، دهه فجر را به کام مردم تلخ نکنند. نجاتی با جمع بندی این نشست و اینکه هنوز کمیته‌های ۲۲ گانه دهه فجر خوزستان عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند از مسوولان این کمیته‌ها خواست تا پیش از ۱۲ بهمن برنامه های خود را تدوین و به ستاد دهه فجر گزارش کنند.
وی گفت: اداره کل بازرسی و ارزشیابی استانداری خوزستان موظف است ارزیابی خود را از برنامه‌های دهه فجر در شهرهای خوزستان به صورت مکتوب به ستاد دهه فجر استان اعلام کند.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه ۲۲ کمیته ستاد استانی دهه فجر از ماه گذشته تشکیل شده است گفت: امسال با فروکش کردن کرونا، برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مردم ولی با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام علیرضا قربانی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، نقش هماهنگی بین بخشی برای بهره گیری از امکانات مردمی و دولتی برای برگزاری برنامه‌های گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را دارد افزود: همه باید امکانات مورد نیاز را برای باشکوه تر و با محتواتر برنامه های دهه فجر بسیج و وارد میدان کنند تا مردم از برنامه های بانشاط و شورآفرین بهره ببرند.
وی گفت:راهییمایی ۲۲ بهمن امسال در اهواز و شهرهای مختلف استان برگزار خواهد شد ولی چنانچه ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم دیگری در این خصوص بگیرد ما تابع آن خواهیم بود.
در این نشست مسوولان چند کمیته استانی دهه فجر برنامه های تدارک دیده شده در این دهه را بیان کردند.
رژه موتوری و خودرویی از فرودگاه بین المللی شهید قاسم سلیمانی اهواز تا گلزار شهدای بهشت آباد  ، استقبال نمادین از ورود امام خمینی (ره) به میهن در فرودگاه اهواز ، نواختن زنگ انقلاب در مدارس ، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس و مدافعان حرم از مهمترین برنامه های دهه فجر در کلانشهر اهواز خواهد بود و در بیشتر شهرهای استان نیز این برنامه های فرهنگی اجرا می شود.

در این نشست برخی فرمانداران و معاونان آنان به صورت مجازی(ویدیو کنفرانس) نظر و پیشنهادهای خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر برگزار کردن برنامه های مردمی دهه فجر بیان کردند.

برچسب‌ها شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان اهواز دهه فجر

دیگر خبرها

  • برنامه‌های دهه فجر بامحتوا و به دور از تکرار و کلیشه برگزار شود
  • تشکیل ۱۸ کمیته تخصصی ستاد دهه فجر در کهگیلویه
  • معاون سیاسی استاندار خوزستان:برنامه‌های دهه فجر مردمی و بامحتوا برگزار شود
  • دهه فجر دهه رشادت ها و جانفشانی های ملت رشید ایران و ثمره خون های مطهر شهداست
  • تشکیل ۲۱کارگروه برای برگزاری برنامه های دهه فجر در ایلام
  • اصل گفتمان انقلاب برمبنای اسلام و هویت اسلامی است /شناخت دشمن و نقشه‌های آنان از شاخصه‌های اصلی انقلابی‌گری است
  • تدوین 43 عنوان برنامه ویژه کودکان یزدی در دهه فجر امسال
  • رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان: مراسم ۲۲بهمن پرشورتر از سالیان گذشته برگزار می‌شود
  • دست پر دستگاه‌های اجرایی برای گرامی داشت دهه فجر در فارس
  • روحیه جوانمردی و خصلت پهلوانی در برنامه‌های ورزشی دهه فجر تقویت شود
دیگران می‌خوانند: