Web Analytics Made Easy - Statcounter

اولین اجلاس حضوری روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دولت سیزدهم که به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا و بنا بر اعلام وبدا، در این بیانیه که توسط محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه قرائت شد، بر لزوم توجه به اسناد بالادستی، عدالت و فسادستیزی، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت و ارتقای سطح کمّی و کیفی نظام سلامت، ضرورت وجود پیوست فرهنگی و عدالت در برنامه‌ها و اقدامات، تقویت و ارتقای شبکه بهداشت و درمان کشور، تعهد برای اجرای قانون جوانی جمعیت و صیانت از خانواده و بسیاری دیگر از حوزه‌ها تاکید شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: «با سلام و عرض ادب به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج)، درود بر روان پاک و مطهر امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع سلامت، شهدای مدافع حرم به‌خصوص سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و با آرزوی توفیق و طول عمر با عزت و سعادت برای مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی)

با عنایت خاصه حضرت حق و از جوار مضجع شریف علی ابن موسی الرضا(ع) و در ایام پر نور میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) اولین جلسه حضوری روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های سراسر کشور در دولت مردمی سیزدهم برگزار گردید. خدای منان را شاکر هستیم در فرصت مناسبی پس از شیوع گسترده بیماری کرونا و اقدامات اثربخش دولت انقلابی با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا، برای اولین بار رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کشور به صورت حضوری و با رعایت تمام پروتکل‌ها در کنار هم به تعامل و همفکری بیشتری دست یابند. در این نشست ضمن تجدید میثاق دوباره با آرمان‌های بلند و رفیع انقلاب اسلامی و امام راحل(ره) و اعلام آمادگی کامل برای پیشبرد و تداوم اهداف دولت مردمی و انقلابی سیزدهم مبتنی بر زعامت ولایت فقیه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) با رویکرد عدالت‌محوری و فسادستیزی در تمامی ابعاد ماموریتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با عنایت به مطالب مهم مطروحه در این نشست نکات ذیل را مورد تاکید قرار می‌دهند.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور معتقدیم توجه به اسناد بالادستی از جمله سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم و سیاست‌های کلان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دوره فعلی باید همواره سرلوحه تمام فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور قرار گیرد و تمامی مدیران باید قوانین و دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌ها را سرلوحه فعالیت‌ها قرار داده و در مسیر قانون حرکت کنند.

- روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی با عنایت به ارزش‌های والای دین مبین اسلام و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و اهداف دولت سیزدهم در خصوص عدالت و فسادستیزی بر «دسترسی عادلانه به خدمات سلامت» و «ارتقاء سطح کمی و کیفی نظام سلامت» به عنوان سیاستی محوری در تمام تصمیمات و اقدامات در حوزه‌های سلامت تاکید ورزیدند.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی بر لزوم و ضرورت «پیوست فرهنگی و پیوست عدالت» در انجام تمامی پروژه‌ها و برنامه‌ها اعتقاد راسخ داریم.

- بدون شک شبکه بهداشت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه اکنون با توجه به تغییر نیازهای جامعه و گذر زمان نیازمند بازآرایی و ارتقاء قابل توجه می‌باشد و لذا نسبت به بازسازی و ارتقاء شبکه بهداشت و نیز پزشکی خانواده و نظام ارجاع، اهتمام جدی خواهیم داشت.

- افتخار ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی به داشتن ایران قوی و سرافراز است و تحقق آن به وجود جامعه‌ای سالم و با نشاط وابسته می‌باشد. با عنایت به مواجهه با بحران جمعیت و سالمندی، خود را متعهد به اجرای قانون جوانی جمعیت و صیانت از خانواده می‌دانیم.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی معتقدیم دانشجویان سرمایه‌های آینده کشورمان محسوب می‌شوند لذا کیفی‌سازی آموزش در تمامی ابعاد و  رسیدگی به وضعیت رفاهی، معیشتی و فرهنگی دانشجویان و دستیاران باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

- بر این باوریم که در جذب اعضای هیات علمی فقط نباید به شاخص رتبه‌های برتر توجه شود. بلکه تعهد، تدین و انقلابی‌بودن از مهم‌ترین فاکتورها در جذب اعضای هیات علمی است و همواره این اصل باید در جذب اعضای هیات علمی مورد توجه قرار گیرد.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی خود را ملزم به حرکت به سوی کسب مرجعیت علمی و لزوم توجه به پاسخگویی اجتماعی با در نظر گرفتن ماموریت‌گرایی هدفمند دانشگاه‌ها می‌دانیم.

- ما ضمن اشراف به همه‌ تنگناها و محدودیت‌های موجود، معتقدیم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام باید در اولویت قرار گیرد.

- از آنجا که مردم ولی‌نعمتان ما محسوب می‌شوند لذا توجه به توسعه خدمات‌رسانی به‌ویژه در مناطق محروم و کمتر برخوردار باید از اولویت‌های دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور باشد.

- ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، بر به‌کارگیری تمام همت خود جهت حفاظت از سلامت آحاد جامعه خصوصا در خصوص کنترل بیماری کرونا تا پایان پاندمی، از جمله تکمیل دوزهای لازم واکسن و نیز به‌کارگیری شیوه‌های پیشگیری و درمان مبتنی بر شواهد علمی و گایدلاین‌های ابلاغی و همچنین آماده‌باش کامل در تمامی ابعاد درخصوص بروز پیک‌های احتمالی به‌ویژه سویه امیکرون در ایام پیش رو تاکید نمودند.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی معتقدیم باید با ایجاد مشوق‌ها و مزایای مادی و معنوی در جهت ماندگاری نیروی انسانی متخصص در مناطق محروم و کمتر برخوردار تلاش نماییم تا همگان از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب و تخصصی بهره‌مند شوند.

- بی‌شک یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولان نظام سلامت کشور، جلوگیری از تعارض منافع در تصمیم‌گیری‌ها و انتصابات است و اعتقاد راسخ داریم که فساد، خط قرمز همه ماست.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ضمن اعتقاد به ایجاد فرهنگ منطبق با اصول اخلاقی و اسلامی در تمامی بخش‌ها و حوزه‌ها، بر ضرورت توجه و اجرای انطباق در مراکز بهداشتی، درمانی و آموزشی تاکید داریم.

- اعتقاد داریم اجرای پژوهش‌ها و تحقیقات محصول محور و کاربردی در راستای حل مسائل نظام سلامت، گره‌گشای بسیاری از مشکلات خواهد بود و بر این اساس پژوهشگران و اساتید دانشگاه‌ها باید بر این نکته توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.

- معتقدیم بسیاری از مشکلات حوزه سلامت و نیازهای مردم در مراکز تحقیقاتی قابل حل است و باید با رویکرد جلوگیری از هدررفت امکانات و اتلاف نیرو و تجهیزات، از ظرفیت این مراکز به شکل مناسبی استفاده شود و با ایجاد شبکه‌سازی مراکز تحقیقات، در مسیر عدالت و بهره‌گیری از منابع پژوهشی گام برداریم.

- ما شرکت‌کنندگان در این گردهمایی اعتقاد داریم اجرای برنامه نسخه الکترونیک در رفع بسیاری از مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت تاثیرگذار است و باید ظرف مدت کوتاهی ضمن شناسایی نقاط ضعف و برطرف‌کردن آن، این برنامه را به طور کامل اجرایی نماییم.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی معتقدیم در حال حاضر به شکل مناسبی از ظرفیت نیروی انسانی و منابع فیزیکی استفاده نمی‌شود و باید در جهت بهره‌وری در تمامی ابعاد برنامه‌ریزی و تلاش شود.

- اعتقاد داریم گسترش مشارکت سایر سازمان‌ها و همکاری‌ها و هماهنگی‌های بین بخشی می‌تواند در ارتقاء سلامت کشور تاثیرگذار باشد. بنابراین ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور باید در مسیر تقویت و گسترش تعامل با مسئولان ارشد استان و منطقه تلاش نماییم.

- ما روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی معتقدیم که خیرین سلامت از گروه‌های تاثیرگذار در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در مناطق مختلف کشور محسوب می‌شوند و باید تمامی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور با برنامه‌ریزی در جذب مشارکت خیرین سلامت و هدایت آنها در اجرای پروژه‌های متناسب با نیاز هر منطقه در افزایش دسترسی مردم به خدمات، حداکثر تلاش خویش را بنمایند.

- معتقدیم تدوین برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مهم‌ترین نقش را در دستیابی به اهداف دولت سیزدهم دارد. بنابراین تمامی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی باید در تهیه برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت اهتمام جدی به عمل آورند و همچنین نتایج اثربخش آن را به صورت دوره‌ای منتشر نمایند.

- بی‌شک مهم‌ترین شرط مدیریت امروز ما که یک امانت الهی است، مردمی‌بودن است. بنابراین روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور باید با انتصاب مدیران انقلابی، جهادی، پاکدست، متعهد، متخصص، مردمی و دارای مقبولیت، زمینه گسترش ارتباط با مردم، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان را فراهم نمایند.

- روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور باید در راستای سیاست‌های کلی وزارت بهداشت، به طور مستقیم و بدون واسطه با مدیران ستادی، معاونین وزیر و مقام عالی وزارت ارتباط مستقیم داشته باشند.

- از آنجا که گردشگری سلامت یکی از مقوله‌های مهم در نظام سلامت محسوب می‌شود، بنابراین با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ارزشمند حوزه پزشکی و آموزش پزشکی کشورمان، تمامی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کشور به ویژه در مناطق مرزی باید بر تقویت و توسعه گردشگری سلامت و بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها اقدام نمایند.

در خاتمه از خداوند منان خواستار سربلندی هر چه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و نقش هر چه فعال‌تر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در ارتقاء سطح کمی و کیفی نظام سلامت می‌باشیم.»

انتهای پیام

تبلیغات در خبربان

منبع: ایسنا

کلیدواژه: دانشگاه علوم پزشكي روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور اعضای هیات علمی تمامی ابعاد آموزش پزشکی مد ظله العالی وزارت بهداشت نظام سلامت سراسر کشور برنامه ها قرار گیرد مهم ترین

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.isna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایسنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۱۹۲۶۸۰ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

بانک جهانی 100 میلیارد تومان به دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور اختصاص داد

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، مجید درودی امروز در نشست خبری که در سالن جلسات دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: اعتبار اختصاص یافته صرف خرید یک دستگاه سی‌تی‌اسکن، ام‌آر‌آی پیشرفته و پک کامل وسایل آزمایشگاهی خواهد شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: در سفر ریاست جمهوری مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل بیمارستان سوم اختصاص یافت که خوشبختانه سرعت فعالیت پیمانکار چند برابر شده و تلاش ما این است که پروژه ساختمانی را تا پایان سال تکمیل و تحویل دهیم.
درودی تاکید کرد: تا پایان سال جاری بیمارستان سوم تکیمل و سایت جامع اورژانس نیشابور هم به  ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی خواهد رسید.
رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تصریح کرد: بیمارستان امدادی هم به قرینه بیمارستان سوم تکمیل می‌شود‌ تا بیمارستان حکیم به سمت خدمات جهت بیماران تصادفی برود‌.
وی بیان کرد: در ارتباط با سیاست تمرکززدایی بیمارستان تخصصی اعصاب و روان  در شهر زبرخان منطقه حاجی آباد ساخته خواهد شد. بدین ترتیب در زبرخان به جز بیمارستان ۹۷ تختخوابی این بیمارستان هم افتتاح می‌شود.

 نیشابور رتبه سوم کشور را در اهدا عضو دارد

درودی با بیان این که نیشابور رتبه سوم کشور را در اهدا عضو دارد، گفت: باید در کشور این فرهنگ‌سازی انجام شود، که با وجود تاثر خانواده‌ فرد مرگ مغزی با اهدا اعضا وی به افراد دیگری زندگی ببخشیم.

از ابتدای سال جاری ۳۳ فوتی کرونا داشتیم

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به این که از ابتدای سال جاری ۳۳ فوتی کرونا داشتیم که ۱۶ نفر قطعی و ۱۷ نفر مشکوک بودند، خاطر نشان کرد: در فروردین ماه ۱۷ روز و در اردیبهشت ماه ۲۴ روز بدون فوتی داشتیم.
وی عنوان کرد: فروش مکمل‌های بدنسازی در داروخانه‌ها زیرزمینی است، همان‌طور که  باشگاههای متخلف هم به زیرزمینی است.
رییس دانشکده علوم پزشکی با بیان این که بیشترین بدهی علوم پزشکی به پرسنل و بازار بوده است، عنوان کرد: حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی و معوقات داشتیم که تا کنون ۵۰ میلیارد تومان معوقات پرداخت شده است و تا مادامی که معوقات کارکنان پرداخت نشود ساختمان سازی نخواهم کرد

انتهای پیام/70082

دیگر خبرها

  • استاندار فارس: اصلاح نظام سلامت کشور نیازمند توجه به طرح پزشک خانواده است
  • اجلاس روسای دانشگاه‌های کشور در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود
  • تقدیر از ۱۰ استاد برگزیده هجدهمین در همایش نکوداشت مقام استاد
  • بانک جهانی 100 میلیارد تومان به دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور اختصاص داد
  • بانک جهانی صد میلیارد تومان به دانشکده علوم پزشکی نیشابور اختصاص داد
  • بانک جهانی هزار میلیارد ریال به دانشکده علوم‌ پزشکی نیشابور اختصاص داد
  • ابتلا به آبله میمونی در نیشابور مشاهده نشده است
  • نخستین اجلاس مجمع روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری استان تهران برگزار شد
  • دانشکده پرستاری در دهلران راه اندازی می شود
  • ساخت بلوک‌های نانو پلیمری الیاف‌دار در دانشگاه آزاد اسلامی