Web Analytics Made Easy - Statcounter

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به مثبت شدن ۶۰۱ تست از ۹۳۹ تست روزانه کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به هشتم بهمن‌ماه جاری در قم، گفت: در این مدت ۲ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

مهدی مصری در گفت‌وگویی افزود: در شبانه‌روز گذشته ۷۱ بیمار با علائم کرونا پذیرش و ۵۸ تن بستری شدند، همچنین ۲۴ بیمار نیز با بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

وی با بیان این‌که از ۲۲۹ بیمار بستری ۱۳ بیمار در وضعیت وخیم آن قرار دارند، اضافه کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۶۴۸ هزار و ۷۰۸ دُز واکسن در این استان تزریق شده است.

وضعیت کرونایی قم قرمز شد

بر اساس نقشه جدید رنگ‌بندی کرونا که از سوی اپلیکیشن ماسک منتشر شده است، وضعیت کرونایی قم به رنگ قرمز درآمد.

بر اساس این رنگ‌بندی شهرهای کاشان(اصفهان)، فردوس(خراسان جنوبی)، قم(قم)، ابرکوه، اردکان، خاتم و مهریز(یزد) در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

آغاز واکسیناسیون کودکان قمی

رییس مرکز بهداشت قم گفت: طبق دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و درمان، تزریق واکسن به کودکان ۹ تا ۱۲ سال از روز شنبه نهم بهمن‌ماه هم‌زمان با سراسر کشور در این استان آغاز می‌شود.

سیامک محبی در حاشیه ستاد مقابله با کرونا،‌ افزود: واکسن‌های مورد تایید این گروه سنی شامل سینوفارم و پاستوکووک و میزان تزریق و فاصله بین دو نوبت طبق معمول و مشابه سایر گروه‌های سنی است.

وی، رضایت والدین و حضور پدر یا مادر کودک هنگام تزریق واکسن را شرط اصلی واکسیناسیون کودکان اعلام و تصریح کرد: تمام مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین مراکز تجمیعی در سطح استان قم پذیرای مراجعین خواهند بود.

وی با تاکید بر تکمیل روند واکسیناسیون توسط همشهریان، گفت: تقاضای ما از مردم این است که فرصت را از دست ندهند و هرچه سریع‌تر به مراکز ما مراجعه کرده و تزریق واکسن را انجام دهند.

افزایش درگیری کودکان به کرونا در قم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: به سمت پیک در حال حرکت هستیم و درگیری کودکان نسبت به گذشته افزایش یافته است.

محمود پرهام هفته گذشته در جلسه ستاد ویروس کرونا اظهار داشت: علایم گوارشی و تنفسی کودکان مبتلا به ویروس کرونا را شاهد هستیم و باید بیمارستان‌ها در حالت آماده‌باش باشند.

وی خاطرنشان کرد: آمار ویروس کرونا و بستری‌ها در استان قم به‌صورت تصاعدی در حال افزایش و این بسیار خطرناک است و می‌تواند بار دیگر تمام بیمارستان‌ها را پر کند.

وی تاکید کرد: از همشهریان تقاضا می‌کنیم که مسائل بهداشتی را رعایت کنند و در تجمعات شرکت نکنند.

واکسن اسپوتنیک به قم رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به تخصیص جدید واکسن اسپوتنیک از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان قم از روز دوشنبه ۴ بهمن‌ماه تزریق دُز اول این نوع واکسن برای متقاضیان  انجام خواهد شد.

سیامک محبی در این زمینه افزود: با توجه به تامین واکسن اسپوتنیک (روسی)، همشهریانی که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند می‌توانند برای تزریق دُز اول اسپوتنیک در اسرع وقت به مرکز واکسیناسیون شماره ۱(میدان روح‌الله) مرکز مراجعه کنند.

به گفته وی در حال حاضر همه نوع واکسن در سبد واکسیناسیون استان موجود است و از افراد جامانده درخواست می‌شود که به مراکز تجمیعی و خدمات جامع سلامت در سطح استان مراجعه کنند.

نگرانی کمیته راهبردی مقابله با کرونا در قم از افزایش آمار بیماران

کمیته راهبردی مقابله با کرونا در استان قم در جلسه‌ای از افزایش آمار بیماران ابراز نگرانی و بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم در این نشست گفت: هدف از برگزاری این جلسه، ورود سریع‌تر و تصمیمات کاربردی، درباره مقابله با ویروس کرونا است.

مهدی مصری تاکید کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا در سطح کشور و استان قم، از همشهریان عزیز تقاضا می‌کنیم، نهایت همکاری و دقت در راستای رعایت دستورات بهداشتی و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش بیماران، بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهر قم به‌زودی دوباره زیر بار پذیرش بیماران کرونایی می‌رود.

 اسپایکوژن به سیستم واکسیناسیون همگانی در قم افزوده شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اسپایکوژن، واکسن مشترک ساخت ایران و استرالیا به سیستم واکسیناسیون همگانی در قم افزوده شد.

سیامک محبی در این زمینه افزود: این واکسن با همکاری کشور استرالیا ساخته شده ‌است و به گروه‌های سنی ۱۸ تا ۵۰ سال تزریق می‌شود.

وی اضافه کرد: واکسن اسپایکوژن برای دُز اول و دوم در گروه‌های سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و برای دُز سوم در تمام افراد بالای ۱۸ سال از سازمان غذا و دارو مجوز تزریق دریافت کرده‌است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر انواع واکسن‌های موجود در کشور در استان قم وجود دارد، خاطرنشان کرد: تزریق یک دُز واکسن ایمنی کافی به بدن نمی‌دهد، تزریق دُز دوم ایمنی قابل قبولی می‌دهد؛ اما با گذشت زمان ایمنی آن کاهش پیدا می‌کند، از این‌رو لازم است تزریق دُز سوم واکسن جدی گرفته شود.

وضعیت کرونایی قم که از روز ۵ آذرماه به رنگ آبی درآمده بود، از چهارم بهمن‌ماه به رنگ زرد و از هشتم بهمن‌ماه نیز به رنگ قرمز درآمد.

شهروندان برای طرح هرگونه پرسش درباره ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین خبرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند به‌منظور تعیین زمان‌بندی و نوبت‌دهی «تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹» برای گروه‌های سنی اعلام شده و نیز ثبت‌نام «کارت واکسن دیجیتال»، به «سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا» به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir مراجعه کنند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.

برچسب‌ها دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم ویروس کرونا قم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پروندهٔ خبری مدیریت استانی کرونا

تبلیغات در خبربان

منبع: ایرنا

کلیدواژه: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم ویروس کرونا قم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم ویروس کرونا قم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گروه های سنی ویروس کرونا تزریق واکسن مراجعه کنند تزریق د ز بهمن ماه استان قم قم گفت

درخواست حذف خبر:

«خبربان» یک خبرخوان هوشمند و خودکار است و این خبر را به‌طور اتوماتیک از وبسایت www.irna.ir دریافت کرده‌است، لذا منبع این خبر، وبسایت «ایرنا» بوده و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۳۴۲۵۱۳۹۸ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. لطفاً در صورتی‌که در مورد این خبر، نظر یا سئوالی دارید، با منبع خبر (اینجا) ارتباط برقرار نمایید.

با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

لینک‌های ویژه:

خبر بعدی:

گچساران در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

سید طاهرحسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به مراقبت های به عمل آمده و افزایش تزریق واکسن کرونا  انتظار می رفت از لحاظ رنگ بندی وضعیت مطلوب تری نسبت به گذشته در این شهرستان حاکم شده باشد که متاسفانه به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، گچساران در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

وی بیان کرد: ۶۶ هزار و ۵۷۶ مورد تست کرونا از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون از افراد با علائم مشکوک در این شهرستان گرفته شده و  ۲۰هزار  و۹۳ نفر آلوده به این ویروس شناسایی شده اند.  

حسینی تعداد بهبود یافتگان ویروس کرونا در گچساران را ۱۹ هزار و ۸۵۲ نفر اعلام کرد و افزود:  ۲۳۹  نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند.

وی ادامه داد: هم اکنون یک بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های این شهرستان بستری و ۲ نفر در قرنطینه خانگی هستند.

حسینی ابراز کرد: از آغاز طرح واکسیناسیون برای مقابله با کرونا تاکنون ۱۹۹ هزار و ۱۵۹ دُز واکسن به گروه های هدف این شهرستان تزریق شده است.

وی گفت: شهروندان گچساران در این مدت ۸۵ هزار و ۱۵۲ نفر دُز نخست و ۷۸ هزار و ۳۳۴ نفر دُز دوم  کرونا را دریافت کرده اند.

حسینی اظهار داشت: واکسیناسیون ویروس کرونا در مراکز شهری و روستایی،  پایگاه سلامت و خانه های بهداشت و پایگاه های تجمیعی در این شهرستان در حال انجام است.

وی اظهار داشت: گچساران هم اکنون در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد و متاسفانه برخی از شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

 شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

برچسب‌ها ویروس کرونا واکسن کووید 19 گچساران

دیگر خبرها

  • کاهش محدودیت کرونایی برای سفر به ایران
  • ۷ بیمار کرونایی فوت کردند/ بستری ۶۸ بستری بیمار جدید
  • امکان پرواز به ایران با کاهش محدودیت‌های کرونایی تسهیل شد
  • محدودیت های کرونایی برای ورود به ایران کاهش یافت
  • پسروی پروتکل‌های کرونایی در گیلان
  • ۲۷ روز بدون فوتی کرونا برای هرمزگان در اردیبهشت ماه امسال ثبت شد
  • فوت 9 نفر و شناسايي 159 مبتلاي جديد کرونايي
  • گچساران در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت
  • شمار مبتلایان روزانه کرونا در استان اردبیل به ۲ نفر کاهش یافت
  • ۱۲ شهرستان کرمانشاه در وضعیت زرد/ رنگ بندی جدید کرونایی اعلام شد